• ROMAN_BIKE

    Ahoj fanoušci Drtiče,

    založil jsem toto téma k letošnímu ročníku.

    Dnes 20.3. jsem na web Drtiče dal anketu ohledně barev triček

    www.drticbike.cz/drtic

    hlasovat se bude asi týden a půl

    2 týdny, v týdnu od 3.4., bude některý den zahájeno přihlašování

    0 0
    • ROMAN_BIKE  

      v hlasování se vybírá barva trička, z těchto možností

      0 0
    • Smazaný účet  

      At letisni Drtic vyjde za sucha nebo snehu! Cokoli jineho uz bylo.)

      0 0
      • Lada,s  

        letos pojedu poprvé tak bych radši tu první variantu :D

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          taky doufám, že už konečně bude sucho

          :-)

          0 0
          • jim1f  

            Já letos bohužel nepojedu.Těšil jsem se na novou trasu.2X jsem absolvoval ten mordor v dešti a už ho nechci vidět ani za sucha :)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              tak to jo :-)

              ale pokud změníš názor, tak je ještě jedna možnost, rozhodnout se až třeba den před Drtičem, podle předpovědi a když bude dobrá, tak přijet v sobotu ráno, přijít k prezentaci na sedmou a počkat na volné místa (minulé roky to vždy vyšlo, je to nezaručuji).

              0 0
            • Dawy  

              Předloni jsem si to opravdu s tím sněhem a bahnem solidně užil. Loni jsem to vzdal díky těm problémům s trasou a nakonec byl i rád, že jsem neopakoval rok 2015 a to podle slov účastníků bylo předloňský ještě „fajne“ počasí. Tak snad letos to klapne vše na alespoň na 1-ku.

              Romane držím palec, datum mám zakroužkován v kalendáři.

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                díky

                jinak nejhorší byl myslím rok 2008, to většina dojela maximálně na „druhý kopec“, na Lysou horu a vrátili se (i tak to udělalo 90km), hodně lidem přestaly brzdit brzdy a hlavně hodně hustě pršelo

                rok 2016 byl možná druhý nejhorší… ale aspoň třetinu až půlku trasy měla většina od startu bez deště

                0 0
    • Pavel  

      Řidič zapadl na lesní cestě v Beskydech. Přivedla mě navigace, tvrdil

      Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

      Asi chtěl potrénovat trasu na Drtiče.. :-D

      (omlouvám se za příspěvek mimo téma, ale prostě mi to nedalo. Když tak to Romane klidně mázni)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      takto dopadlo hlasování ohledně barev triček

      a současně tím zveřejňujeme obrázek na přední stranu trička

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj,

      tak dnes, 4.4. v 19,40 hod. bylo spuštěno přihlašování na Drtiče 2017! :-)

      0 0
      • HonzaV  

        18.40 hod. Zrovna jsem to zapnul a hned odeslal. Tak snad se vejdeme startovky. Dřív se hlídalo spuštění registrací na Bike Adventure a dnes na Drtiče…to o něčem svědčí. Gratuluju.

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Tak nakonec to tak žhavé není, po 24 hodinách je stále volných 150 míst, takže pro opozdilce pohoda :-)

          0 0
          • Pavel  

            hmm, letos nějak nuda… :-D

            0 0
      • Ennio  

        Ahoj Romane, nemáš prosím tě lépe zpracovanou mapu letošního Drtiče, např. v mapách.cz. Díky

        0 0
      • plevka  

        posláno, tak snad to klaplo :D;)

        0 0
      • krabica  

        Loni 333, letos 335. Posílám ty maily docela napřesno… :-)

        0 0
      • Pavel  

        Taky jsem už na startlistu, teď už aby jen nasněžilo… :)

        0 0
      • Paja  

        Romane do kdy mas vyrizene prihlasovaci maily? Posilal jsem ho uz dopoledne a zatim mi potvrzovaci mail nedosel.

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          ahoj, teď jsem odepsal i v tom sloupci vpravo,

          pošli ten přihlašovací mail znovu (dej přeposlat, popř. odpovědět všem)

          a připiš na začátek, kdy jsi to posílal poprvé

          a do názvu dej zezačátku třeba 3 vykřičníky, ať si toho všimnu, že bych to vyřídil přednostně

          0 0
          • plevka  

            nechci do toho zasahovat, ale pokud ten email posílal už dopoledne,tak to bylo ještě před spuštěním přihlašování,ne?

            0 0
            • Paja  

              Soucasti drticskeho inventare :-D maji uz nekolik let moznost prihlasit se o neco driv.

              0 0
              • Pavel  

                A já si říkal, co mne to furt tlačí do zadku. A von to štítek s inventárním číslem! :-D

                0 0
              • ROMAN_BIKE  

                jo, souhlas, dlouholetí účastníci dostali mailem možnost, že se mohou přihlásit dříve, od neděle. Jinak se ale našlo i pár těch, co poslali přihlášku omylem dříve a těm jsem odpověděl, ať čekají na zahájení přihlašování.

                0 0
              • plevka  

                aha, chápu..to mi nedošlo..omlouvám se :)

                0 0
    • Lily-Brno  

      Jen doufam, ze ta trasa uz neni prokleta a nebudu zase dojizdet ve stylu zmokle, zmrzle slepice… jak bude na radaru moc barevne a teplota pod 10°C, tak prisaham, ze letos uz fakt nejedu, nejedu a nejedu! jen abych dostala vcas rozum…

      0 0
      • krabica  

        Taky jedu jen za slunečného a teplého počasí, jako každý rok… :-D

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jsem rád, že se opět uvidíme ;-)

        0 0
      • Derwen  

        Hlavně, že na Soláni jste byli jak ze škatulky… ;-)

        0 0
        • Lily-Brno  

          no to mi říkej, kdo byl jak ze škatulky? tuším, že tam jsem už měla bahno i pod přilbou :D předloni jsem myslela, že nemůže být hůř, když sněžilo, ale loni mi došlo že fakt může :)

          0 0
      • Pavel  

        Klid, letos to bude zcela jiné, něco, co ještě na Drtiči nebylo. ;-)

        0 0
        • Lily-Brno  

          čekám mínus 5 a náledí :) aspoň pak by se ukázalo, kdo má jen naježděno a kdo techniku :D

          0 0
      • kadak  

        Pojedu to i kdyby bylo ganz hnusně a měl bych po cestě zdechnout. Minule jsem to dojížděl z naší partyje sám a zima na kolena jak cyp, že sem pak v neděli chodil jak robot. Z Javorníku jsem sjížděl za tmy a jak jsem byl už mimo a z toho nemoci v hlavě, ve „Frenu“ jsem se zlek, že sem zpět v Rožnově. No malém jsem kolo zahodil a začal plakat. Ale pak mi došlo, že ten Rožnov je kokotina.

        Těsně před cílem jsem se ještě pro jistotu před tím posledním sedlem ztratil a navíc jsem na světlo nalakal další zoufalce, za což mi jistě doteď děkují. No ale nakonec sem to dojel. A stálo to za to. Drtič je jediná „davovka“ které se zúčastním, když to pude, úplně dycky. Není to totiž závod a to se mi moc líbí.

        Letošní cíl je, jako vždy, dojet za světla. Už teď mi je jasné, že to dopadne stejně, jako vždy.

        0 0
        • Pavel  

          Od té doby, co jsem si (konečně) pořídil Fenixe, tak dojíždím vždycky za světla. :-)

          0 0
        • Derwen  

          Máš stejný cíl jako já, ale naposledy se to povedlo 2014…

          0 0
        • ROMAN_BIKE  

          tak to byl pro tebe masakr, za takového stavu dojíždět..... to se pak cenní, že to chce člověk dát za každou cenu

          0 0
        • Lily-Brno  

          Asi taky taková lehce masochistická nátura :D Taky jsem i loni měla strašnou chuť dojet celou trasu. Takže jsme se poctivě plížili nočním lesem po turistické na Velký Javorník, jenže ani tajná kontrola tam na nás už nečekala. To pak teprve nahoře přemýšlíš, jestli jsi vůbec normální :D

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            dovolím si odpovědět – nejsi normální :-)

            a je to dobře že jsi a že jsou takoví lidé, život je tak barvenější :-)

            0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Drtič se pojede už za 3 týdny!

      přípravy vrcholí… :-)

      0 0
      • krabica  

        Mám zaplaceno startovné a triko XL, ale se zlomenou rukou se mi blbě jezdí… :-( Nechce někdo?

        0 0
        • Pavel  

          Postavit se na start a dát jedno kolo po „oválu“ snad můžeš, ne? ;-)

          Za tři týdny srosteš. :)

          0 0
          • krabica  

            Jedině tak. :-)

            0 0
            • Pavel  

              Já to loni taky viděl v krajním případě na jeden okruh (pár týdnů před startem jsem si, v Beskydech jak jinak:) vyrobil tříštivou zlomeninu lopatky), týden před startem mi sundali korzet. A nakonec jsem dal dvě kontroly (Pustevny, Javorník) a medaile byla doma. ;-)

              Kua, já fakt asi nejsem normální… :-DD

              0 0
              • krabica  

                Tak jsem dnes testnul asfalt a to by celkem šlo, ale nějaké drncání nevím. :-)

                0 0
                • Pavel  

                  Máš ještě skoro týden! :-D

                  Jo a na Pustevny to je po asfaltu (když to švihneš „přímo“). ;-)

                  0 0
                  • krabica  

                    On je celkem pohoda celý zkrácený okruh, jen sjezd z Radhoště na Pinduli je takový drncavější. :-)

                    0 0
    • -ost-  

      Ahoj, máte prosím někdo gpx letošní trasy?

      0 0
      • Mig_all  

        hodilo by se to je fakt

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ale copak…nestaci se trasu dovedet az pri registraci z papiru?:)))) mladosi…plasani…

        0 0
        • bosmilan  

          a není náhodou letošní trasa stejná jako loni? Nechce se mi to hledat,ale myslím že někde psali,že kvůli počasí to dají vyjmečně potřetí tu trasu,aby se mohla jet za sucha.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Je:-) a tim jak to posunuli docela vyrazne zmensili riziko snezeni…loni ke snehu az tolik nechybelo…teda tys to asi nepostrehl, ale trochu na pustevnach kosnul…

            0 0
            • bosmilan  

              loni jsem byl na jiné prasárně,kde jsem pocítil škaredé počasí…ale předloni jsem to jel a potkal mě krátký deštík až před cílem na Javorníku,takže jsem nezažil to peklo,jaké jsem viděl na videu v okolí Soláně.

              Jinak když vidím trasu,tak si říkám na co je někomu záznam gpx,když to je jednoduchá trať a není snad ani kde zabloudit…stačí si pamatovat jenom pár hlavních bodů.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ono je totiz mnohem poetictejsi sledovat barevnou caru na displeji naz nudnou krajinu. Vest Drtic prea vyhlasenou nudaplaz, tak nekteri budou cumet na digitalni carky a tech analogovych si ani nevsimnou…

                0 0
        • -ost-  

          Tradiční fórum příspěvek.Nic neříkající plky, místo kterých by bylo jednodušší mlčet, pokud nechci pomoct.

          Když jedu do kopců kde normálně nejezdím, chci se připravit abych blbě nekufroval.

          0 0
          • Derwen  

            Cituji web Drtiče: „Drtič je POOLOORIENTAČNÍ NEZÁVODNÍ HOBBY MTB MARATÓN.“

            0 0
          • Smazaný účet  

            Ta prvni veta je uvod k te druhe? To jses na sebe zbytecne tvrdy…

            Jinak vyjma lonckeho a prepredlonskeho rocniku byla trasa odtajnena az par dnu pred vyjizdkou…ale asi chapu, ze muze byt problem koukat kolem sebe po sipkach a vyjete stope a je lepsi cumet na carku…

            0 0
            • -ost-  

              Pokud si to nepochopil, je marné ti něco vysvětlovat.

              0 0
      • krabica  

        Letošní ne, jen část loňské a celou předloňskou.

        0 0
        • Pavel  

          A z letoška to bude kolečko kolem stadionu… :-p

          0 0
          • krabica  

            Jj, asi to tak dopadne, ale klidně mu pak pošlu to gpx… :-D

            0 0
            • Pavel  

              A to určitě ocení! :)

              0 0
              • krabica  

                Nakonec jsem se hecnul, vyjel až do Janíkova sedla, dal tam snídani, odmával peloton a sjel na stadion. :-)

                0 0
                • Pavel  

                  Takže máš jednu tajnou kontrolu, ni? :-)

                  0 0
                  • krabica  

                    Ještě tam nebyla, pár opozdilců jsem potkal cestou dolů. :-)

                    0 0
    • Le Corbusier  

      Pojedu Drtiče poprvé. Bude velká ostuda když to na Třeštíku vezmu přes Benešky rovnou na Soláň?:) Kolik má prosím tato varianta přibližně km? Na druhou stranu vím, že se tím ochudím o nekrásnější část trasy…

      0 0
      • krabica  

        Ostuda to nebude, tohle nikdo neřeší. :-)

        0 0
        • Le Corbusier  

          No prostě z té celkové délky mám veliký respekt. Bude to asi boj o přežití. O možném vlivu počasí ani nemluvě.

          0 0
          • bosmilan  

            dlouhé to vypadá jenom na papíře,ale jakmile se rozjedeš,tak uvidíš jak to bude rychle ubýhat a než se naděješ,tak jsi odpoledne v cíli se všema kontrolama :-)

            A když bude škaredě a zima,tak ještě zrychlíš,aby ses zahřál :-)

            0 0
            • wilda81  

              Vypadlo ti slovíčko. Mělo tam být „v neděli odpoledne“ :-)

              0 0
            • Le Corbusier  

              Díky ukecal jsi mě. Asi to zkusím dojet celé. Třeštík je prostě bod ze kterého není návratu.

              0 0
              • bosmilan  

                Tak to má být

                Co si tak vybavuju,když jsem to jel předloni,tak mi to nepřipadalo nějak dlouhé…po startu mi přišlo,že na prvním kopci jsem byl za chvilku…pak kochačka po okolí a najednou Pustevny…odpo­činkový úsek na Martiňák a než jsem se nadal,tak jsem si to ládoval po sjezdovce na Třeštík …pak zase pohodička s jedním hnusným krpálem a už jsem dával razítko na Kasárnách…pak docela lehký úsek přes V.Javorník a už jsem klesal do Karlovic…pak to šlo docela rychle a byl jsem v Rožnově…na V.Javorník si pamatuju,protože tam na mě poprvé za celý den spadlo pár kapek…a pak už to byla rychlovka do cíle…prostě nic náročného si myslím :-D

                0 0
      • strtom  

        Samozřejmě že to ostuda bude. Učastníci kteří nemají všechny razítka jsou po dojezdu separováni od ostatních doprostřed stadionu, kde na ně prší a ti se jim z tribuny nahlas posmívaji.

        0 0
        • Le Corbusier  

          :D I při zkrácené trase přijedu v takovém čase, že už tam na posmívání stejně nikdo nezbude.

          0 0
      • wong  

        Vloni to bylo 108km s tím, že jsem si to dal na závěr poctivě i přes Velký Javorník (pěknej hnus!)

        0 0
        • Le Corbusier  

          počkat počkat. Na stránkách drtiče se píše, že celé je to 130km (3900 výškových). Pokud jsi jel přes Velký Javorník – jel jsi celou trasu nebo ne?

          Celkově 108 se mi líbí víc než 130. Vida, vida – ještě jsem ani nevyjel a už mi ty km začínají pěkně ubíhat;)

          0 0
          • wong  

            Není Velký Javorník jako Velký Javorník :)

            Jeden je nad V. Karlovicema a jeden nad Frenštátem.

            0 0
    • Pavel  

      Tak jsem se podíval na předpověď. Zítra bude hezky. A v neděli taky.

      0 0
      • Smazaný účet  

        To nemuze dopadnout dobre.....

        0 0
      • Derwen  

        Aladin teď hlásí jenom desetiny mm…

        0 0
      • Lily-Brno  

        yr.no tak úplně optimistické není. Já jsem říkala, že tuto trasu už neee, ta je jednoduše prokletá, 3. rok po sobě… ale je pravda, že červenec bývá nejmokřejším letním měsícem :-(

        0 0
        • plevka  

          teď se na yr.no předpověď zoptimističtila ;)

          0 0
          • Lily-Brno  

            Takže to pořád ještě vidíte, že pojedete? :-)

            0 0
            • plevka  

              aspoň na tu medajlu to chcu hecnout, ale pořád věřímv přívětivé klimatické podmínky :)

              0 0
              • Lily-Brno  

                Já v ně doufám celý týden :D už mi to kvůli dešti odřekl i parťák, kterého jsem měla mít letos jako náhradníka, takže si to zřejmě pořádně užiju… Další známí budou už půl dne v cíli, než dojedu :))

                0 0
                • wilda81  

                  Neboj, budeme tě (jako vždy) jistit vzadu…

                  0 0
                  • Lily-Brno  

                    Tentokrát jsem zadek pelotonu jistila já s kamarádem fixkařem… výborná dvojka :D Nakonec jsme dojeli i dřív, než jsme původně očekávali :-) Vidím to, že do příště už zase začnu víc jezdit, nebo se naučím aspoň základní servis kola a zkusím jet sama

                    0 0
                  • Lily-Brno  

                    a jak koukám na kola, tak žádné z tvých kol si za sebou fakt nevybavuju :D

                    0 0
                    • wilda81  

                      Sorry nechali jsme vás v tom. ;) Letos jsme chtěli brzo domů, takže tempo bylo vražedné (pro mě) a cíl jsme stihli přesně na tombolu…

                      0 0
          • Le Corbusier  

            Pravděpodobnost srážek se výrazně snížila. Předtím to bylo od 8 – 16 hod – 80%. Teď je to většinou 40–50%. Tipoval bych to na jednu větší přeháňku-bouřku kolem oběda. Doufám:)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Taky jsem ti toho zlepšení všiml, navíc 50% znamená že může pršet a nemusí, tak doufám že to vyjde co nejlíp.....

              0 0
              • acidb  

                Tím mně ale padla poslední výmluva, že nemusím jet celou trať:-).

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj všem účastníkům, máme tu jednu prosbu:

      Ahoj Drtiči,

      jako pořadatelé na vás máme prosbu, u chaty Celnica prosím hodně zpomalte, jeďte krokem a nebo můžete jít i kousek pěšky.

      Chata Celnica se nachází hned za chatou Třeštík,

      v tom dolíku (sedle) před sjezdovkou

      a tedy před chatou Súkenická – K3

      v mapě je zde:

      https://mapy.cz/s/1Q8vW

      GPS 49.4023603N, 18.3846794E

      Důvodem je to, že je tam tábor s 5-letými dětmi, které se nedají uhlídat a občas vyběhnou z chaty. Současně tam budou za chatou zpracovávat dřevo, tahat dřevo, jezdit zpoza rohu lesním traktorem, tak aby někoho z vás nepřejeli.

      ! Proto prosím jeďte pomalu !

      ! u chaty Celnica co nejvíce vpravo !

      ! a za chatou u dřeva zase po levé straně !

      Domluvil jsem se s majitelem (který byl vstřícný), že nejjistější bude, když tam natáhne „mlíko“, červenobílou pásku, od chaty směrem k té budce Sprite (asi tak jak je na fotkách).

      Neznamená to že tam nesmíte, jen tu pásku prosím objeďte z pravé strany, kolem té budky Sprite.

      Myslím, že je určitě lepší jet nebo jít pěšky těch 50 metrů, než abychom museli narychlo měnit trasu a např. to objíždět po té hlavní mezinárodní silnici, to by bylo mnohem horší.

      Mimo to si dávejte pozor na auta, které před tou chatou Celnica vyjíždějí z levé strany prudký kopec a mohou se tam znenadání objevit.

      Děkuji vám předem za ohleduplnost a přeji, ať i toto místo a následné stoupání na chatu Súkenická všichni zvládnete v pohodě :-)

      Roman

      za celý pořadatelský tým Drtiče

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Tak předpověď počasí vypadá na sobotu lépe, než předchozí dny, Místo celodenního deště by dopoledne nemělo pršet vůbec a odpoledne asi budou přeháňky nebo bouřky.

      Pozor ale na teploty, v horách hlásí 11–15°C, může být i chladněji, tak se kromě deště připravte i na zimu.

      http://portal.chmi.cz/…avskoslezsky

      https://www.windguru.cz/343202

      http://www.accuweather.com/…ecast/126722?…

      https://www.yr.no/…by_hour.html?…

      http://www.foreca.cz/…Enov~3066652

      http://www.medard-online.cz/

      0 0
      • Lily-Brno  

        vidím, že na letošního Drtiče to už vážně bude chtít nepodcenit přípravu a vzít ten svařák s sebou :D

        0 0
    • Derwen  

      Nějaký BF sraz, ať se v sobě zorientujeme? :-)

      0 0
    • wilda81  

      Díky za objednání super počasí a organizaci dalšího ročníku.

      A kolo? …nechci do příštího víkendu vidět! :)

      0 0
    • MartinXC  

      Ahoj Romane,

      • prvně: díky za organizaci 20.ročníku – z mého pohledu všechno co bylo v lidské moci klapalo výborně a i počasí se přidalo. Musí to být dobrý pocit ohlédnout se po závodě 20 let zpátky… Díky!
      • za druhé: prosím, nebyl by profil trati ? po cestě mi v dešti umřel cyklocomp, takže nemám vlastní záznam a ve sbírce ostatních drtičů mi bude chybět – v prvních ročnících bývával profil na mapě
      • za třetí: letos jsem si dal okruh (vzhledem k nedostatečné příápravě zkrácený o K2, K3) v protisměru a některé úseky po svém, jak to znám už léta – co jsem ujel to mám a k tomu autentickou mapu do sbírky, a měl jsem pohodlí jak na trati tak v hospodách.

      = potud pozitiva

      • za čtvrté: už v průběhu přípravy jsem zaregistroval výstrahy typu „v úseku probíhá těžba dřeva“ – no, co jsem viděl (Javorník, Díly-Čarták, a i jinde) byla opravdu těžba nejtežšího kalibru, k tomu podloží cest narušené do hloubky, … – protože jezdím občasně drtiče od 2004 a všechny úseky znám roky, konstatuji že tohle je prostě lesní katastrofa dosažená za pár dní s následky na dlouhé roky, horší je snad jen v Brazílii (a taky v okolí mého bydliště).

      Nevím jak tohle místní borci snášíte. Beskydy jsem měl donedávna za hory ještě neporušené. Mě „těžba“ vyhnala před léty z Krkonoš, odrazuje od návštěvy lesů na brněnsku taky, a čím dál víc přitahuje jezdit v cizině, kde jsou lesy a cesty na horách buď netknuté anebo už po rekonvalescenci.

      = tohoto negativního posunu v Beskydech je mi moc líto, a obávám se, že je to jen začátek …

      0 0
      • jIrI___  

        No je to *******, když lesáci dělají svoji práci… Je třeba to brát tak, že naprostá většina polních a lesních „cest“ byla primárně vytvořeny pro potřeby obhospodařování lesa a turistické/cy­klistické trasy na ně byly naroubovány až následně, tzn. absolutně s tím nemám problém.

        Jinak jako plácnutí do vody mi přišlo upozornění na pohyb dětí a lesní práce u chaty Celnica. Několik lidí tam kolem mě prolítlo jako hovada, div neslouplo mě samotného. Tohle by chtělo do budoucna víc pořešit. Třeba vytvořením nějakého zpomalovacího retardéru, jaký bývá třeba na rally závodech :)

        0 0
        • MartinXC  

          ******* je když ji dělají tak jako v posledních 3–5 letech.

          Navštěvuju hory tak 45let,po celou tu dobu lesáci dělali svoji práci a cesty po nich zůstávaly neponičené. I v průběhu těžby byl les relativně čistý.

          Na to jsem chtěl poukázat.

          Ale jinak je diskuse k tomu offtopic a nepatří Romanovi do vlákna.

          0 0
          • scoty  

            přesně, všechno dnes směřuje k tomu, aby se nemuselo dělat rukama = velké stroje, velké koleje, žádný úklid = příroda v p…bohužel .

            Omlouvám se za plevelení vlákna, už končím.

            0 0
      • strtom  

        Nejsem lesák, ale je tady kůrovcová kalamita a těžit se to musí hlava nehlava, protože ty smrkove lesy schnou to vidím.

        0 0
      • scoty  

        Souhlas. V letech 2008–09, když jsem začal poznávat Beskydy, tak jsem si říkal, jaké jsou to proti Krkonoším krásné zachovalé hory s fungujícím lesním hospodářstvím…

        Od té doby postupný masakr za každého počasí vyšperkovaný asfaltkou k Radegastovi a spálením Jurkoviče…

        0 0
      • hctr  

        Čau, trasu mám třeba zde: https://www.strava.com/…s/1085173331

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, tak letošní Drtič je zámi!

      Dofám že byl úspěšný :-)

      Můžete nám napsat, jak jste Drtiče prožili, jak se vám jelo, co se vám líbilo a co ne, jestli jste měli nějaké technické problémy (kdo urval ty přahazovačky), nebo zranění, kdo nedojel do cíle, tak jak jste skončili, atd. prostě jsme na všechno zvědaví, tak nám pište (sem, nebo na FB, nebo do diskuse na stránce Drtiče)

      za celý pořadatelský tým díky!

      0 0
      • Pavel  

        Cannondale dělá fixky? :)

        Drtič jako vždy super, drtil moc hezky! Jen teda, jak jsem již psal do diskuze a včera ti sděloval osobně, to s tím deštěm a propadem teploty o 10 stupňů není originální a už vůbec ne vtipné :-).

        S kamošem „exskládačkou“ jsme to zkracovali (on si křapl kotník – smotal se hned po výjezdu se stadionu, kamereman prej zachytil:-D a mne chytly „žaludeční problémy“, aka sra*ka), ze Sůkenické jsme to brali rovnou na Soláň a hned ze Sůkenické začalo pršet, čímž skončila pohodová vyjížďka a začal opět takový ten klasický drtičský boj o přežití, zima, déš't, blato, zlobila technika („lepily“ se řetězy), moc nám to jeden čas nejelo (kašpárek byl hlavní převod:-D), ale nakonec jsme se na Soláň nějak dotřepotali, tam do sebe dostali nějaké drogy a na ten stadion se dostali. Za světla. Fénixe. Pět razítkových kontrol a dvě tajné, 110 km a 2700 nastoupa­ných metrů.

        Osmý Drtič v řadě a každý si něčím pamatuji. :-D Už teď se těším na ten příští. Resp. na ty příští. ;-)

        Za mne spokojenost a velký dík Romanovi za organizaci.

        0 0
      • Le Corbusier  

        Jel jsem to poprvé a jsem nadšený. Nádherný počasí (zaznamenal jsem jen mini přeháňku), krásný místa a na kole jsem si taky pěkně zajezdil. Jen ten Velký Javorník nad Rožnovem už nechci nikdy vidět. A nechápu jak Drtiče může někdo jezdit v dešti.

        Líbila se mi taky ta „nezávodní“ přátelská atmosféra. Každý ví, že ho nějaká ta minuta nezabije…

        0 0
      • FeeWong  

        Letos se podařilo dešti ujet, mraky se honily všude okolo, ale nakonec na nás spadlo jen pár propagačních kapek při sjezdu z Javorníku do Frenu. Navzdory účastem na loňském a předloňském ročníku jsem až letos poprvé uviděl, jak vypadá Stratenec, do té doby to vždycky byly jenom šedivé stíny v mracích. Kopec končící POD Soliskom (což je mimořádně motivující, po vyplazení se nahoru být pod něčím…) se letos dal aspoň důstojně vyjít, aniž by mi podrážky od bot zůstaly v blátě. Akorát v loňském dešti člověk jel rychleji do kopce, když to byl jediný způsob, jak se aspoň trochu zahřát.

        A na Dílech se mi trochu unavil pedál, ve sjezdu z Tanečnice se vymlátilo ložisko a pak už se točil hezky kov na kov. Ale když se každé čtvrté šlápnutí nakopnul zpátky na osu, tak se s tím jelo úplně na pohodu, jen jakmile se později vnější plášť prodřel skrz, tak to začalo nepříjemně skřípat. Nicméně to jsou takové běžné provozní situace během Drtiče.

        0 0
        • Smazaný účet  

          XTR kliky a pedaly za dve stovky:))))

          0 0
          • FeeWong  

            Nic lepšího už se jako platforma nedělá, aby to rozumně vážilo…

            0 0
            • LM  

              Kolik je pro tebe rozumná váha platformy?

              (a to jsem jen kouknul do svých záložek:-))

              0 0
              • FeeWong  

                Jo, ty jsou celkem v normě :-) bohužel jsem si už objednal jiné, ale jak vidím, tak je rychlejší vyvolat rychlou diskusi než sám něco hledat :-D Dík za tip!

                0 0
    • acidb  

      Po loňském dešti jsem to projel celý za sucha, takže tohle se vám oproti loňsku hodně povedlo:-). Zkusil jsem to objet celý na enduru, dá se to, ale nevím jestli takovou věc ještě příště udělám:-D.

      0 0
      • wilda81  

        No ale místní enduroprovsecnysti říkají, že to jede stejně jako XC rakety :-)

        0 0
        • acidb  

          Defakto jo:-D

          0 0
          • Martin  

            že ty nemáš všechno #endurospecific?

            0 0
            • acidb  

              Pod ultraendurospecifik kratasama sem mel vobyc lycra homo kratasy, takze to me asi brzdilo…

              0 0
        • krabica  

          Ty si to neobjel celé? :-) Já mít rukou dobrou, tak nevidím problém. ;-)

          0 0
    • kadak  

      Drtič 2017

      A tak jsem se připravoval na dalšího drtiče. Po loňských zkušenostech, kdy jsem málem umrzl a umřel hlady, jsem nechtěl nic podcenit.

      Vytáhl jsem ze skříně „sjezdové“ kosmo boty „pět-deset“, asi designované NASA pro výstup na Mars. Těžké, jak hovado, každy but tak kilo. Vystříkal jsem na ně téměř polovinu impregnačního spreje. To samo na gatě. Nabalil jsem si do batohu nepromokavou bundu z decathlonu, gumové gatě ze sekače, náhradní trička, náhradní treniry, ponožky,… Pak jsem zajel do Lidla a utratil asi litr, za ořechy, sušené ovoce, surové tyčinky, müsli a další nesmysly. Volné místa v už tak přecpaném batohu jsem docpal proviantem. Protože jsem v poslední době bodoval v disciplíně trhání přehazovaček z rámu, nacpal jsem dovnitř ještě ke standardnímu servisnímu vybavení celou náhradní hazku a druhou rezervní patku. Člověk nikdy neví. Pointa by se sice neměla vyzrazovat hned, ale já to nevydržím. Ten batoh jsem skoro ani neotevřel…

      Dal jsem si cíl, který jsem otevřeně deklaroval všude, v naději, že pak už nebudu moci couvnout, že dojedu letos za světla. Prvním předpokladem k naplnění tohoto cíle bylo „****** se“ na „staré dobré kamarády“ hned v úvodu a nechat je za sebou. To jsem udělal a vyjel jsem si hledat úplně nové, daleko perspektivnější a hlavně s vyšší výkoností. A našel.

      Drtič je totiž naprosto specifickou záležitostí. Aspoň mi to tak připadá. Lidi si pomáhají, hecují se a táhnou se navzájem do cíle, přestože se předtím nikdy neviděli. Když jsem vyjížděl na Pustevny, skoro celý výjezd jsem prokecal s klučinou na RB IQ o Drásalovi, o bajkách, o všem možném. Z Pusteven jsem se utrhl a snažil se nahnat, na co nebyly síly sjezdem. Na Martiňáku jsem zjistil, že jsem v takovém „oku hurikánu“. Opravdoví „závodníci“ odfičeli a tak jsem se ocitl před hobby jezdci. To mělo výhodu, na baru jsem skoro nikdy nečekal. Byl jsem „na vlně“. Martiňák, první v nulové řadě, lisk pivo a kofola v plastu. Do kopce to však začalo pomalu váznout.

      Za Makovským sedlem jak je ten epesní padák, jsem před tím strkem, co se nedá vyjet, uviděl týpka, jak má oře kopyty vzhůru a snaží se to všechno zamotat do řetězu. Tak jsem se jej zeptal, jestli něco nepotřebuje. Že mám desítkovou spojku, nýtovačku a tak dál. Prý že je to ok, že nic nechce. Tak jsem šlápl do pedálů, ráz, dvá, tří – ryp – cyk a už jsem ležel ohnutý přes řídítka, hlavu v úrovni přední náby. Nový řetěz, ani ne 100km se urval. Tak co naplat: pokorně vytlačit, sednut na lavku, roznýtovat, spojit, a zjistit, že sem *******. No a navíc mi to celou dobu předtím blbě házelo nahoru i dolu na nejlehčích, jen proto, že jsem nevyšteloval odklon horní kladky hazky od kazety. Takže se to tam navzájem docela obrábělo. Ten řetěz jsem urval vlastně sám,…

      Na Kasárnách jsem potkal další lidi, se kterýma jsem to valil dál. Výborného pozitivního borina co dělá s děckama a jednu buchtu na modrém RB (pozor, zas RB), shodou okolností jsem se s ní a pár dalšíma lidma minulý rok ztratil někde kolem Janíkovského sedla v hustém dešti a tmě a zimě. Pivo, guláš a jedeme. Z Kasáren nás valila celkem banda, byl tam i jeden hošík na Fatbiku, kterému jsme my vzadu říkali „náš Fatbiker“, protože nebyl jediný po cestě, tak aby bylo jasno.

      Na Soláň už to bylo na dřeň, ale už dřív jsem se zčuchl zase s jedním eRBčkařem, se kterým jsme to pak dovalili s přestávkama až do cíle. Na Soláni jsem na chvilku potkal své staré, teď už bývalé kamarády, co jeli zkrácenou. Ze Soláně na díly, to je XC parádička, kdo brzdí je srab. Na dílech jsem liskl obligátní pivo a dál z dílů do Rožnova je to prst do nosu a druhý kam kdo chce.

      No a pak už jen Javorníček. Před ním jsem se posilnil oříšky, to byla prakticky jediná invaze do přeplněného batohu, asi desetikilového… Všem okolo jsem oznámil svůj plán, že takto posilněn to vyjedu po zadním kole. To se v praxi nepotvrdilo. Aspoň jsme to vytlačili. Z Javorníku dolů to byl fičák a zbytek z Frenu (…) jsme kolem řeky jeli v balíku hrubo přes třicet. Do Janíkovského jsme se s kolegou od RB navzájem hecli a sedlo vyjeli, na což bych ještě dole nevsadil. Když jsem liskal to poslední „tajné razítko“ do mapy, nějak mě legračně neposlouchaly nohy…

      Do cíle jsme dojeli s rohlíkem, teda já. Čas 18.30 byl naprosto nad moje očekávání. A navíc se mi podařilo už před tím elegantně zbavit povinnosti řízení motorového vozidla zpět domů, do Ostravy. Tak jsem si mohl s dalšími jezdci vychutnat pár zasloužených piv a klobás na tribuně a odtud sledovat, jak dojíždí jeden borec za druhým!

      Závěr? Super atmosféra, výborní RBčkáři (sám mám taky RB – přirozeně). Laďa (zjistil jsem z výsledkové listiny), co to dojel se mnou je o nějaký ten roček starší a mi to dává naději, že ještě pár Drtičů bych zajet mohl. Aneta (seznámil jsem se na stadioně, heč) na RB (jak jinak) jela neskutečně, respekt! A kamobrácha Heinzík, ten rozdával pozitivní náladu i do některých dost pokurvených výšlapů.

      Tímto pořadatelům moc děkuji za super vyjížďku.

      Krasne.

      Za rok zas!

      0 0
    • tom xtr  

      Letos jsem Drtiče nejel a dal přednost akci „Beskydy na silničce“ – sice dost jiná akce, ale taky srdeční záležitost. Na Kasárnách jsem ale zamáčkl slzu, když jsem potkal hejno bajkerů v protisměru, navíc když to tady čtu … Kdyby se ti Romane podařilo za rok vybrat termín mimo silničního Beskyda, tak by to bylo ještě víc super :)

      0 0
    • Le Corbusier  

      Jedinou kaňkou na celé akci mi přijde mobilní stánek Zubr ještě pod Pustevnama. Pivovar tam svou produkci prezentovat tím, že hostesky do kelímků čepovali teplou pěnu od nealkoholického piva. Podle mě to byla dost nešťastná reklama.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      video

      https://youtu.be/YXzmc6rV9AY

      17 minut. na dnešní poměry není moc kvalitní, navíc asi bude i nudné, ale zase kdo jel, může se tam najít ;-)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj bajkeři, kdo je z okolí a chtěl by se projet v noci

      http://www.drticbike.cz/…nikovani.htm

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.