• ROMAN_BIKE

    Ahoj bajkeři,

    Drtič se letos pojede v sobotu 14.7.2018

    dnes jsme spustili hlasování ohledně triček, to bude asi do pondělí 23.4.

    a někdy příští týden (od 23.4.) zahájíme přihlašování.

    Trasa bude letos nová ;-)

    0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ještě odkaz na stránku Drtiče – www.drticbike.cz/drtic

      kde můžete hlasovat

      kde bude další info

      a také přihlašování

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        pokud jsou tu nějací příznivci Drtiče… (jsou? :-) ) tak dnes bylo spuštěno přihlašování

        www.drticbike.cz/drtic

        0 0
        • krabica  

          posláno :-)

          0 0
        • Paja  

          Proč letos nebylo prihlasovani pro soucasti drticskeho inventare?

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            to bylo důležité předtím, když se na hodně lidí nedostalo. Poslední dva roky, když se Drtič musel přesunout do půlky července už není takový nátlak na přihlašování, takže se dostalo na všechny, kdo se přihlásil prakticky kdykoliv. Lepší je ale se přihlásit předem, minulý rok to bylo během prvního měsíce, aby byl člověk normálně zapsán.

            0 0
        • Smazaný účet  

          S litosti oznamuju, ze se letos neucastnim. Sice jsem uz zacal ladit formu (zacal jsem si planovat kdy o vikendu vyjedu na jaky vyletek, abych trochu pred sezonou rozhybal nohy), ale nevychazi mi dovolena. Tak nashle u dalsiho rocniku.)

          0 0
        • Pavel  

          Jsem se teda přihlásil. Plus kolegu. :)

          0 0
        • Derwen  

          Náš „gang“ je tam taky…;-)

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Tak během prvních 24 hodin se přihlásilo skoro 500 bajkerů. Do stopstavu při 950 je ještě dost volných míst, to ještě nějaký den vydrží ;-)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj,

      jen krátké info, zítra ve čtvrtek 31.5.2018 je poslední den na objednání (nebo změnu) a zaplacení trička. Současně je to poslední den na zaplacení levnějšího startovného.

      V obou případech se zítřek bere jako den pro zadání platby (odeslání platby z vašeho bankovnictví), nebo zaplacení na prodejně v Kopřivnici.

      Roman

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      PS: Současně se podívejte, kdo již zaplatil dříve, jestli máte platbu připsanou v seznamu přihlášených. Pokud ne, napište mi, díky.

      0 0
    • wilda81  

      A za týden zase…

      0 0
    • ghostik  

      Ahoj, bohuzel se letos tohohle krasneho podniku nemuzu zucastnit :( Mam hezke startovni cislo a bylo by skoda ho nechad propadnout. Pokud by nekdo chtel jet misto me, napiste mi zpravu :) (Nevim teda jak konkretne to udelat?)

      0 0
      • Pavel  

        Pokud je pod pade, tak ho beru, resp. vyměním. Letos mne Roman zklamal, mám třímístné číslo… :))

        0 0
        • krabica  

          Do 50 jsou protekční ne?

          0 0
          • wilda81  

            Bych k nim přidal ještě 50km navíc :))

            0 0
            • krabica  

              Jj :-D

              0 0
            • Pavel  

              To můžeš i bez protekčního. :-)

              Jsem si to jeden ročník chtěl zkrátit, už jsem toho měl plné brýle. Takže jsem najel i nastoupal daleko víc, než kdybych jel po trase. :-D

              0 0
          • kowalski  

            Přátelé nabízím neprotekční dvoumístné startovací číslo 057

            Díky zranění letos sedím doma :-(

            Kdo mi první pošle zprávu do SZ ,tak to má ZADARMO

            0 0
            • Pavel  

              Je to až za týden… To už jako stahuješ kalhoty? Do týdne jako fakt nesrosteš? :)

              Číslo je to moc hezké…

              (předloni jsem řešil asi něco podobného, zhruba týden, maximálně dva :), před Drtičem mi teprve sundali krunýř – rozštípaná lopatka; byl jsem ale v každém případě rozhodnut startovat, i kdybych měl objet, případně jen s kolem obejít, kolo kolem stadionu; nakonec jsem si vyjel medajlu za dvě kontroly, ale bolelo to hodně, to přiznávám)

              0 0
              • krabica  

                Loni jsem měl sešroubovanou ruku, tak jsem alespoň vyjel s bandou na kopec nad staďákem, víc to nešlo, bo jsem neudržel na nerovnostech řídítka… :-D

                0 0
                • wilda81  

                  Jak já ti záviděl :))

                  0 0
                  • krabica  

                    Jooo, mohl ses přidat. :-D Měl jsem připravený piknikovou snídani, poctivě jsem všechny účastníky do posledního odmával a frčel dolů. Tak pohodvý Drtič napamatuju. :-D

                    0 0
              • Smazaný účet  

                V tom je kouzlo zkracovacek na drtici…trasu zkratis jenom o par kilaku a kontrol, ale ze by to byla nejaka zachrana a snadna cesta na stadion, to neee…

                0 0
                • Pavel  

                  jj, přesně tak. Jsem se nějak vydrápal na Pustevny, mlázgl tam první štempl a že teda dám ještě ten Javorník… No a bo to přece znam, tak jsem to švihnul zkratkou přes Pindulu… :-D

                  0 0
                  • krabica  

                    Předloni jsem to jel stejně na štěrkoletu, spěchal jsem na svatbu… Větší část klesání na Pindulu jsem jel krokem a poslední úsek snesl… :-D

                    0 0
              • kowalski  

                Mám zápěstí pravé ruky našrot(šrouby + titanová výztuha/ortéza) – jsem pravák…samozřejmě že jsem zkoušel sednout na kolo ,málem jsem si rozbil tlamu,ta pravá ruka je stále nepoužitelná – nebrzdí,neřadí jen lehce přidržuje směr a bolí jak s..ně

                …Drtiče bych fakt nedal :-(

                0 0
                • krabica  

                  Měl jsem loni to samé na levé ruce a do Janíkova sedla jsem to hecnul, ale bylo to pravda měsíc po operaci. :-)

                  0 0
                • Pavel  

                  Objet Stadec přece ale můžeš! Dobře, tak klidně obejít. I to se počítá. Je to DRTIČ!! ;-)

                  0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Ahoj, mezi 50 až 100 jsou dvě volné dvouciferné čísla, tak jestli to chceš prohodit, napiš mailem :-)

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Pro info, takto budou vypadat letošní cedulky na řidítka na Drtiči. Nahoře budou opět vaše křestní jména nebo přezdívky, prostě to co jste při přihlášení uvedli jako poslední. Nyní je to v seznamu přihlášených uvedeno ve sloupci zvlášť:

      www.drticbike.cz/…ihlaseni.htm

      Pokud to chce někdo ještě změnit, tak může nejpozději do pondělí 9.7. do 16 hodin, pak se to již odesílá do výroby. Cedulky na Drtiče vyrábí a věnuje ostravská firma VidaPrint, www.velkoplosnytisk.cz .

      0 0
    • ufoncz  

      Zvažuju letos poprvý Drtič jet a v hlavě se mi honí spousta stupidních otázek:

      1. Dá se to rozumně bez dobré znalosti Beskyd jet sám, nebo je dvojce/trojce apod. v podstatě nutnost?
      2. Je šance se během akce k někomu snad podobně (ne)výkonnýmu přidat?
      3. Je pravděpodobný, že to bude trasovaný pěknýma (technickýma) úsekama, nebo pokud člověk vyhledává tohleto, je lepší den v Beskydech využít na vyjížďku po vlastní ose?

      Dík za chytrý odpovědi ;-)

      0 0
      • bosmilan  

        Dá se jet sám,mě to tak vyhovuje jet si svoje tempo… člověk Beskyd neznalý by snad zabloudit neměl,ale není problém se k někomu přidat …najdeš si prostě výkonnostně podobného jezdce..... Drtič není o nějaké brutální technické náročnosti,jezdí tam i lidi,kteří se poprvé podívají do terénu a opustí cyklostezku a do cíle dojedou…je to prostě jízda po horách vedena rozumným způsobem

        Náročné je to tak,jak si to sám uděláš a jaké zvolíš tempo a těch pár brdků prostě člověk v klidu přejede :-)

        0 0
      • Pavel  

        Nejpozději 15.7. budeš odpovědi znát.. ;-)

        Toto bude můj 9. (?) Drtič v řadě. Trvalo mi docela rychle, než jsem pochopil, že Drtič je něco, co nikde nic podobného neexistuje. A hlavně, než jsem pochopil, že se nejedná o závod, ale POHODOVOU VYJÍŽĎKU. A že Drtič je o hlavě. První dva ročníky jsem si po dojezdu říkal, už nikdy. Pak už jsem se s každým doplahočením se na Stadion v různé fázi totálního rozkladu organizmu těšil na další ročník. ;-)

        První ročník jsem jel jako naprostý novic, co se týká Beskyd, do cíle jsem trefil.

        Neboj, vždycky najdeš někoho, kdo je podobně (ne)výkonný jako ty.

        Nevím, co si představuješ pod pojmem „pěkný (technický) úsek“. Ale asfaltová cyklostezka mírně z kopce Drtič není. ;-)

        Hlavní je, jak praví klasik, se z toho neposrat… :) Mně se to loni podařilo (na Sůkenické křeče v břiše, tak tak jsem to stihnul) a bylo to nic moc. .. :-D

        0 0
      • wilda81  
        1. ano
        2. ano
        3. pár úseků se občas najde, ale obecně to technické moc nebývá
        0 0
      • mastihuba  

        domluv se s Pajou a panem Jaroslavem, tem snad stačit budeš… :-)

        0 0
        • Paja  

          Klidne, jede nas 9, takze jeden navic se ztrati…

          0 0
          • ufoncz  

            Dík, ale na to su asi moc asociální. Aj tomu pivu se pár let vyhejbám… ale osud si občas dobře hraje, třeba, když nakonec pojedu, mě tam někde budete sbírat nebo tak něco :-D

            0 0
            • bosmilan  

              Tak pak nejlepší bude,když to po startu napálíš,aby jsi byl na prvním kopci mezi prvníma (vyhneš se tak zácpě jak nahoru,tak hlavně i dolů) a po sjezdu si zvolníš a necháš se předjíždět až do chvíle,kdy budeš vědět,že daný jezdec,případně skupinka je ta nejlepší pro tebe a přidáš se,hodíte pár slov,že spojíte síly a jedete.

              0 0
              • krabica  

                Ta zácpa dolů je fakt hrozná, nejhorší část Drtiče, přitom by se to dalo tak pěkně pustit…

                0 0
                • bosmilan  

                  Musíš zrychlit v prvním kopci :-)

                  0 0
                  • krabica  

                    To by nebyl problém, nahoru se taky jede na můj vkus pomalu, ale chodím celkem na poslední chvíli a nebo se mi něco na kole vysere, takže startuju ze zadních pozic… :-)

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Ještě mi nějak uniká motivace toho celýho. Resp. výhody oproti tomu, kdybyste den využili na výlet zcela ve vlastní režii, po co nejatraktivnější trasy (např. s co nejvíce úseky typu singlík po kořenech/kamenech, nebo naopak travnatá hřebenovka s výhledy, když někdo radši tohleto apod.) a s vlastním časovým harmonogramem? Co vás na Drtič přivádí?

                      0 0
                      • pepek  

                        . . . jsou družní (asi samí blíženci). To mohlo mít dříve svůj význam. Dnes, když potkáš 30+ nabušených bikerov v lese, po práci ve všední den, tak to asi trochu ztrácí na přitažlivosti.

                        0 0
                      • mastihuba  

                        jako kdy tě samotnyho napadlo dat si v sobotu 130/3500??? na to potřebuješ skupinovou terapii, nekdy i 8–10 piv na kuzelkarne, brko a nějakýho panáka slivovice. Pak už to jde samo protože nemáš čas nad tím přemýšlet.

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        To je to…samotneho by te takovou uchylarnu nenapadlo jet. Ale na drtici dostanes medajli!

                        0 0
                      • Jaroslávek  

                        Na jednu stranu o tom uvažuješ, na druhou stranu ti uniká motivace. Zajímavé.

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Prostě mám ten víkend zase cestu do těch končin a všiml jsem si, že se tam koná tenhle podnik. Nic zajímavýho na tom není.

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Pokud bych přímo netoužil po Drtiči a družení se s cizími bikery, tak osobně bych si Beskydy raději projel sám a v klidu, bez řad v občerstvovnách apod. A z toho plyne naplánování takové trasy, aby se co nejvíce vyhnula trase Drtiče. Musíš se rozhodnout, co vlastně chceš :)

                            0 0
                      • Paja  

                        Prestoze Drtic neni zavod, tak tohle by se dalo napsat temer o kazdym zavodu.

                        Me na Drtice privadi hlavne tradice, bo to jezdime uz pres 15 let (a vlastne nic dalsiho organizovanyho nejezdim, zavody me uz neberou), trasa, ktera sice neni vzdy nejtechnictejsi, ale kazdy 2 roky se meni a diky tomu mam projezdeny Beskydy krizem krazem a narozdil od tras zavodu, kde je obvykle cilem namotat to na co nejmensi plose, je tady cilem udelat co nejvetsi okruh po Beskydech a krome bajku si uzit i vyhledy.

                        0 0
      • ROMAN_BIKE  
        1. ano, ideální je jet s někým kdo to zná a nebo se prostě podívat do mapy, vědět že teď pojedu po modré a na dalším rozcestníku že mám odbočit na červenou a hlídat si to
        2. určitě ano, je to dokonce ten nejlepší způsob, prostě se rozjet v tempu, co člověku vyhovuje a ti co pojedou kolem mě, tak to jsou oni, se kterými je dobré jet :-)
        3. ano i ne. Je otázka jak je člověk náročný na ty technické úseky. Drtič je hlavně o tom, že se spolu bajkeři projedou po pořádně velkém území, z hřebenů jsou pěkné výhledy, u hospody (horské chaty) se zastaví, člověk si dá pití a někde i jídlo, atd. Někdo je na Drtiči z těch úseků nadšen a někdo kdo třeba čeká druhé Rychlebské stezky, tak samozřejmě nadšen není. Také má vliv to, že nás ochranáři a vlastníci lesů nepustí všude, na všechny lesní stezky a taky bohužel přibývá asfaltových úseků v lese. Ale i přesto si myslím, že poměr terén vs. asfalt je na Drtiči pořád dobrý.
        0 0
        • Pavel  

          Přesně tak. Na „vraždy“ si zajedu sólo, Drtič je o tom pohodovém projetí. :-)

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jen pro info, v diskusi Drtiče (odkaz je na stránce Drtiče) někdo nabízí startovné s tričkem vel. L jen za cenu trička, za 400,–Kč. Původní cena byla 700,–Kč.

      0 0
    • Le Corbusier  

      Už mě prosím nenapínejte s tou trasou! Jsem fakt zvědavej…potřebuji se na ni nějak psychicky připravit.

      Posledně jsem nějak nevěděl, že je nad Rožnovem ještě nějaký druhý Velký Javorník a docela mě to překvapilo.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      TRASA BYLA ZVEŘEJNĚNÁ ! :-)

      mapu najdete v propozicích, na stránce Drtiče

      www.drticbike.cz/drtic

      0 0
      • Pavel  

        Tak brzo?!? Se nějak horšíš!! :-)

        Jdu študovat špeky… ;-)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Je to skoro stejné, jako v roce 2011 a 2012. Největší prohra je to, že se nepodařilo získat povolení na tarsu z Pusteven dolů do Ráztoky, takže se jede po Knížecí cestě, toto mě mrzí na této trase nejvíc. Jinak od ledna jsme se pokoušeli o jinou trasu, to nedopadlo dobře a pak už nebylo dost času, tak jsem měl v záloze tuto trasu, o které jsem si myslel, že by neměl být problém s povolením a to se i potvrdilo.

          0 0
          • Pavel  

            jj, vím, 2011 a 2012 si pamatuji (jeden ten rok, asi ten 2012, bylo příšerné vedro, před tím týden dva chcalo, takže to bylo jako někde v džungli v tropech), škoda toho „sjedu“ z Pusteven, po asfaltu dolů jezdím fakt nerad, ale nedá se nic dělat.

            Za ten Ondřejník tě určitě budu opět chtít zabít. Ne-li teda už dřív… :-))

            0 0
            • hriva  

              Už se těším na Ondřejník, naposledy jsem ho viděl s paraglaidem shora před několika lety, teď ho poznám trochu jinak..

              0 0
            • ROMAN_BIKE  

              každý rok mě chce několik lidí zabít, na trati mě proklínají až se mi z toho škytá :-) ale po příjezdu do cíle to z nich nějak záhadně opadne… nevím jestli je to víc tou medailí a nebo tím nápojem… ;-) tedy spíš pocitem, že to přežili :-)

              0 0
              • Pavel  

                Asi jedna z mnoha záhad Drtiče… :-)

                0 0
            • Pavel  

              Tak letos jsem tě zabít nechtěl, protože Ondřejník jsem takticky vynechal.. :-))

              0 0
              • hriva  

                Jsem si zakoupil před výstupem na Ondřejník v Kunčicách korbáče a ve výjezdu je začal konzumovat, málem jsem se udusil..

                0 0
      • bosmilan  

        Nejelo se toto náhodou v minulých letech? Toto je taková hodně pohodová trasa oproti jiným ročníkům.

        0 0
        • Paja  

          Jo, nevim, jestli se to nekde nelisi, ale hodne podobna trasa se jela 2011–12.

          Edit…koukam, ze uz to tam Roman pise, nj moc dlouho otevreny okno.

          0 0
        • wilda81  

          Víš co Sašo? :))

          0 0
      • Tecka  

        Vidím oblíbené kopečky z domoviny jako červená na Lhoty, žlutá na Santov, už teď vám to závidím :-)

        0 0
        • bosmilan  

          Toto jsou takové dva jediné těžší kopce na trase,jinak si nevzpomínám na nic náročného.

          0 0
          • wilda81  

            Dej si večer předem 10piv a pak to bude trochu náročnější.

            0 0
          • ROMAN_BIKE  

            Ještě část výjezdu z Horní Bečvy na Martiňák a pak v Kunčicích pod Ondřejníkem do půlky Ondřejníku. No a poslední kopec, na Janíkovo sedlo, těsně před cílem, to je už klasika :-)

            0 0
            • Pavel  

              jj, ta tajná na Janíkovem je vždycky známka vykoupení z galejí… :-)

              0 0
      • Revolt06  

        Neni nejaka prehlednejsi mapka (

        0 0
        • Pavel  

          Není nutno… ;-)

          0 0
        • Revolt06  

          Nejde mi to na mobilu zvetsit ))

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            na displeji na počítači to jde celkem vidět

            hlavní je to, že se jede většinou po značkách – pěší turistické značení

            takže pokud si šlověk otevře mapy.cz a přepne na turistické, kde jsou barevně ty trasy, tak to musí poznat

            např. jde vidět, že z K4 se jede po žluté na Ptáčnici a pak se pokračuje dál po červené na K5 Soláň

            PS: možná blbý dotaz, klikl jsi na mapu? Až po kliknutí na ní v propozicích se objeví ve větším rozlišení

            0 0
            • ufoncz  

              Předpokládám, že GPX/TCX není zveřejněno schválně, že?

              Jinak po ručním překlikání do map co nejpřesněji jsem to dokázal rozluštit mi to dává přesně 130 km a 3320 m nastoupaných. První citelnější kopec asi ten Svinec u NJ, pak Kyčerka od Bystřičky, Ptáčnice a pak z té Horní Bečvy navrch. Hodně z trasy ukazují mapy jako silnice, zpevněné cesty a hřebenovky jsou kromě TZ často i jako cyklotrasy. Čekal jsem to asi víc po ryze turistických, ale to by při té délce bylo asi už hodně vražedný.

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                Jo jo, chceme aby účastníci jeli primárně podle papírové mapy, podle turistického značení na stromech a ne jen „slepě“ podle přístroje. Samozřejmě kdo se ztratí nebo nebude si jistý a podívá se v mobilu do mapy, kde je, jako takovou radu, tak beru že je něco jiného, to je v pohodě.

                Stoupání je ještě jedno prudké, v Kunčicích do kopce na Ondřejník, i když ke konci pohodovější, než tehdy.

                0 0
              • hriva  

                Já to dokázal na 131/4030 po přepnutí z horského kola pro pěší mi to hodilo 130/3800..

                0 0
                • ufoncz  

                  Ta mnou prezentovaná elevační data jsou na základě basemap na Stravě. Jejich Route Builder s doplňkem strava-map-swicher dovolí přepínat podkladové mapy a plánovat často i na cestách, jež na mapy.cz nejsou zaznačeny (ale obzvlášť na global heatmap vidět jsou).

                  Nicméně tohle zveřejnění v podobě ne úplně kvalitní bitmapy je taková královna koloběžka. Kdo chce, tak si to stejně do pro navigaci použitelné podoby překliká a akorát zabije trochu zbytečně nějakej čas u počítače.

                  0 0
      • plevka  

        Paráda :-) První část až po Zrzávky a dojezd už jsem měl vykoumané z ježdění po okolí ;-)

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Dnes jsem přidal do propozic fotku medaile, ať se máte na co těšit ;-)

      0 0
      • wilda81  

        Povedená!

        0 0
      • Pavel  

        Tak za ni už stojí trpět! :-)

        0 0
      • krabica  

        Pěkná, tu chcu… :-)

        0 0
      • Pavel  

        Mimochodem, příští rok je další důležité výročí – 10. Hekynenův Drtič. Tak já jenom kdybys náhodou nevěděl, co na tu medailu Drtič 2019… :-))

        0 0
    • jeniiiik  

      Zdar, na poslední chvíli měním plány na víkend a hledám rychlo nahradu. Da se ještě prihlasit na drtice a nebo nenabizi tady někdo číslo? Díky.

      0 0
      • Revolt06  

        Na strankach drtice v diskuzi nekdo nabizi I s trickem.

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          jo, v diskusi Drtiče někdo psal, že koupil startovné plus tričko 300+400=700 a teď místo těch 700 chce jen 400

          0 0
    • krabica  

      Připraveni?

      0 0
      • wilda81  

        ufff uz zase bolest, utrpeni, negri, letlampy, stredovek …

        asi pripraven zase nejsem :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Kluci a devcata, dejte posledni pivko a hura fo hajan at mate silu na zitra:)

      0 0
    • Tecka  

      ValMez->Val.Bystřice je aktuálně prováděna silná závlaha. Kdo se flákal, ten asi zvlhne :-)

      0 0
      • Pavel  

        Ano, potvrzuji, závlaha byla opravdu důkladná:-).

        0 0
    • tom xtr  

      Tak letos výživné jako vždy (132,4km / 3492m) :)

      Zas když máš málo času., tak je výhoda že při Drtiči objedeš půlku Beskyd za den (a to se vyplatí :).

      Flash report:

      • hnusný stojky v první půlce (doteď mi z toho vibrujou svaly na nohách), na Ptáčnici si namlouvám „nejbrutálnější úseky jsou za náma“,
      • fajn „svižná“ červená hřebenovka na Soláň,
      • boj na Martiňák, ale hlavně pak trochu „krize v hlavě“ na Pustevny,
      • depka na Pustevnách: kus kopce se musím vrátit pro zapomenutý batoh u bufetu (debil),
      • klouzavý přejezd nějaké kamenné zídky přes řeku (zrovna teda docela chcalo) – naštěstí než se stačím leknout, jsem na druhým břehu,
      • krize 2 v první půlce výjezdu na Ondřejník :( – a zrovna chcalo jak sfiňa,
      • brod na konci sjezdu z Ondřejníku vydatně zásobený vodou – málem mě to sundalo z kola v tý rychlosti:)
      • nekonečná ******** pod poslední kopec – „ať už jsme tam“, ještě že to jedem ve dvou,
      • nejvíc rozjebaný poslední výjezd do Janíkova sedla co pamatuju – naštěstí odměněný tajným K :),

      Tak jo bylo to zas hezký, za rok snad znova :)

      0 0
      • krabica  

        Pěkný report. Kde byla ta tajná na Janíkově sedle? Byl jsem tam kolem půl druhé, ale nahoru jsem se dostal po žluté mimo ofiko trasu. Zapíchl jsem to po K2. :-/

        0 0
      • wilda81  

        Pěkný report. Ještě bych přidal:

        • Pěkný úsek za Svincem. Tam si sjedu někdy ještě jednou.
        • Defekty nedaleko tanečnice. Potkal jsem tam pár lidí co mělo defekt předního i zadního kola a říkali mi at jedu vlevo, že tam něco je.

        Až ke K3 jsem se docela trápil a chtěl to po ní zabalit, ale když mi Allda s Derwenem řekli „tak na Solani čau“, nedalo se nic dělat a jelo se dal. :) Pak už se mi jelo fajn. Pár přestávek a byli jsme na Pustevnach ani nevím jak. Tak zase za rok a snad bez deště…

        0 0
    • kamaro  

      Na Ptáčnici konečně začalo pršet, jinak bylo hrozné vedro. Druhý déšť při výjezdu na Martiňák přišel také vhod. Za mě nejhorší výjezd na Ondřejník a Janíkovo sedlo.

      0 0
    • plevka  

      Ahoj, našli jsme brýle cestou, kdo postrádá, nechť se přihlásí :-)

      0 0
    • Le Corbusier  

      Dobrý to bylo, díky za skvělou akci. Ještě včera jsem ale nevěděl, jestli se mi to vlastně líbilo nebo ne.:)

      Organizace bezproblémová, organizátoři příjemní (taky myslím mají dlouhou šichtu), Zubr na ochutnávce tentokrát studený (super), nálada mezi účastníky příjemná (alespoň co počasí dovolilo).

      Připomínky bych měl jen vůči počasí a trase:) Nad počasím plakat nebudu – spíš k té trase. Přijde mi velká škoda ztrácet pracně nabité výškové metry po šotolině (sjezd z Pod Kotlovou do HB) nebo dokonce z Pusteven po asfaltu. Posledních cca 50km (z Martiňáku) bylo vlastně až na krátké výjimky po asfaltu pořád. Paradoxně výborná byla první část trasy, od které jsem nic nečekal.

      Drtiče beru jako šanci poznat Beskydy – místa kde jsem nebyl. Jestli bude příští rok stejná trasa jako letos tak asi vynechám, protože ta mě už moc neláká.

      0 0
      • plevka  

        „Zde“: https://www.bike-forum.cz/…ic-14-7-2018#… Roman vysvětluje tu Knížecí z Pusteven..

        0 0
      • jbl  

        Naprostý souhlas, jen jsem čekal, zda také bude někdo sdílet moje pocity. Jel jsem letos po 9 v řadě a tuto trasu v roce 2011–12 Doufal jsem, že už nikdy více! Dlouhé asfaltové přejezdy, pak tlačenky do kopce…Radost z jizdy.. nic moc..

        Je mi jasné, že pořádatelé mají čím dál složitější vymyslet něco nového, obstrukce od vlastníků pozemku atd. ale když se jely čs masakry, tak to byla zábava na kole a ne cykloturistika…

        Doufám, že se pořadatelům podaří na příští rok vymyslet něco nového, třeba to poslat směrem na Prasivou, Javorový… atd.

        Btw. letos jsem jel opět s manželkou (jela po 3) a dali jsme všech 10 kontrol,ale shodli jsme se na tom, že pokud se příští rok pojede to samé, úcast zvážíme.

        Romane i přesto díky držím palce, a ať si Drtič udrží svoji skvělou pověst 

        0 0
      • tom xtr  

        Tak ano, ten sjezd po Knížecí byl hodně naprd – já měl párkrát dost problém s kličkováním mezi koloběžkama a chodcema.

        Přitom z Pusteven se sjíždí i při Bike Čeladná a ta trasa vede po lesních cestách a končí to Noříčím trailem – to by bylo super, kdyby se to třeba tudy zadařilo příště.

        0 0
        • Le Corbusier  

          To máš z toho že jezdíš tak rychle. Když jsem tam jel já tak už tam skoro nikdo nebyl ;)

          0 0
        • wego1991  

          mohl bys tu prosimtě dát mapku nebo aspoň popsat, kde ten Noříčí trail začíná?

          0 0
          • tom xtr  

            Začíná to podle mne cca v místě označeném na mapce, tzn. odbočka z té lesní cesty na levou ruku, když jedeš shora = ze směru od Pusteven.

            Díval jsem se i na Bike Čeladná, a letos tudy trasa vyznačená na jejich mapce není, tak těžko říct v jakým to tam je teď stavu, možná nějaká těžba. Ještě vloni se tam ale jelo.

            0 0
    • Pavel  

      Konečně relaxuji v křesle v práci, takže můžu sumarizovat. :)

      Letošní Drtič opět klasicky drtil, trasa nádherná, počasí nezvyklé (aspoň, že pořádně sprchlo, jinak už bych byl nervozní), organizace jako vždy na výbornou, vyjížděl jsem už se záměrem vynechat Soláň, bo kde není forma, hlava je blbá a tělo bolí, nakonec jsem operativně zrušil i Ondřejník, bych ho asi musel celý tlačit, pokud bych cestou někde nepošel, no aspoň jsem dojel za světla. Včera večer jsem se jel trochu projet (dobře, po pravdě jsem jel do hospody na kopeček, jen jsem to lehce vzal naokolo), nevěřil jsem, co všechno jsem musel kašpárkovat. :-D.

      Moc se už těším na příští, pro mne jubilejní, ročník!. ;-)

      0 0
      • kofejn  

        Co znamená „kašpárkovat“? Jet na lehký převod?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jojo, nejlepci prevod a jedem:)

          0 0
          • kofejn  

            Hi hi, tak to znám taky. Dneska mi to taky moc nejelo.

            0 0
          • kamaro  

            jojo, běžně mám pocit že ho ani moc nepoužívám, ale na Drtiči to byl snad nejčastěji zařazený převod… a je to tak každý rok

            0 0
            • Pavel  

              jj, na co mám na kole 27 převodů, když stejně používám jen ty dva nejlehčí.. :-D

              0 0
        • Pavel  

          Ano, kašpin je ten nejlechčí. ;-) A druhý nejlehčí je náměstek. :-)

          Podezřívám, že má manželka chce být vdova. Prej miláčku, posekej mi aspoň ten kousek trávníku, abych se dostala k tůjkám. Pro úplnost, ručně, kosou. Miláčku, nesu ti pivo! No a pak ještě tady ten kousek (prvotním odhadem asi tak skoro hektar:-D) s tou „hnusnou vysokou“ trávou. Miláčku, pivo! A ještě pod okny před barákem, kdybys to vzal… Kua, máchal jsem s tím skoro tři hodiny.

          A večeří to dotáhahla do naprosté dokonalosti. Byla sekaná…

          0 0
    • plevka  

      Ahoj, mé pocity z letošního Drtiče jsou velmi pozitivní, přestože se mi ve čtvrtek večer zablokoval krk a celý pátek jsem strávil hodně času návštěvami toalety častěji než bych si přál a v sobotu ráno jsme s přítelkyní stihli tak akorát druhý start :)

      Na trať jsme vyrazili s tím, že pojedeme na pohodku a uvidíme, jak to půjde. Už od začátku se mi nejelo moc dobře, postupně přicházely a odeznívaly krize, největší přišla na Soláni, kde jsem to chtěl už zabalit a jet po asfaltu do cíle, ale moje drahá mi oznámila, že pokračuje na Pustevně se mnou nebo beze mě, takže mi nezbylo než ji následovat :) Po sjezdu na Horní Bečvu jsem chytil druhý dech a opět ze mě byl optimista. Na Pustevně jsme dorazili těsně po 23. hodině a dojeli do cíle už jen po asfaltu (vůbec mi v tu chvíli nevadilo, že se dolů jede po Knížecí), ani Janíkovku jsme už nehecli, což mě teď trochu mrzí, ale aspoň je příští rok co zlepšovat :)

      Takže děkuji opět za parádní pohodové sebetrýznění :)

      Zde je možné shlédnout krátký sestřih z našeho putování, dokonce jsem zachytil i Hekynena :) Kvalita je taková, jaká je, snad odpustíte..

      0 0
      • Pavel  

        Jsme se na trase „zachycovali“ opakovaně. :-)

        0 0
        • plevka  

          každou chvílku jsme se míjeli, ale od Bystřičky už jsem Tě neregistroval..

          0 0
          • Pavel  

            Asi možná kvůli tomu, že jsem Solan vynechal. :-)

            0 0
      • Le Corbusier  

        „Pokračuju s tebou nebo bez tebe“, hehe. Tvoje polovička je drsnál – té se drž! :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.