Kliky XT FC-M770 - příliš hlučný prostřední placka

29 nepřečtených
  • -jon-

    Zdravím,

    vyměnil jsem starou xt sadu za komplet novou (i řetěz a kazeta) a překvapuje mne vysoká hlučnost prostředního převodníku. Zatím na tom mám asi 300 km, doufám, že si to sedne. Nemáte někdo podobé zkušenosti, popř radu jak na to? Podobné negativní reakce jsem zaznamenal i na www.mtbr.com

    Díky.

    0 0
    • DAWE25  

      Jakej tam vozíš řetěz? Já mám SRAM PC971 a ten je na to v pohodě. Ale uvažuju o příštim řetězu, že bude Shimano XT nebo XTR.

      0 0
    • Vilém  

      Pokud jsi mel stary XT jeste s octalinkem, tak tam byla jina retezova linka. U novejsi se vic krizi retez a,kdyz je vse nove, tak je to hlucnejsi. Casem se to ojede a uz tolik slyset neni.

      0 0
    • raceman  

      s c9 mi to taky dělá

      0 0
    • asmodeus  

      XT 08 jsem vozil taky,hlučnost je způsobená materiálem .Je to hodně kvalitní ocel.Ted mám XTR tam je titan a je to stejné! Hlučnost je dan za větší výdrž(alespon to je můj názor)

      0 0
      • marapara  

        Přesně to jsem chtěl napsat. Zuby prostředního převodníku jsou z ocele, tak proto je hlučnější a kovovější rachot.

        0 0
    • MlokCZ  

      Střední pilu u XT 08 mám na obou kolech o trošku hlučnější než na kolech kde mám XT 04–07 (tedy předchozí model). Ale není to zase nějak extrémní ten rozdíl a nijak to nevadí.

      0 0
    • Treeper  

      zdravím,

      nechci zakládat nové téma, tak to napíšu sem , měnil jsem komplet pohon, nahodil jsem SLX kliky a C9 řetěz, mám problém s tím že řetěz mi děla strašný kravál na převodnícíh, při zpětném protočení : video to co jde slyšet na videu je pouze kravál toho řetězu, je možné že si to musí jen sednout, nevim, teď v zimě nemám možnost to dlouhodoběji projet, dík za každou radu

      0 0
      • gargamel  

        Nevim, spíš mi připadá to co slyšim, jako by pří to zpětném protočení škrtal řetěz o přesmyk. Neni to vidět, jen mi ten zvuk přijde podobnej.

        0 0
      • blisterexist  

        šlape se dopředu

        0 0
        • Treeper  

          :-) uzasny poznatek

          0 0
          • blisterexist  

            tak pokud to při normálním šlapání nedělá bordel tak bych neřešil, ale zkus se podívat jestli máš řetěz všude dobře protáhlý

            0 0
      • pepek  

        Bych se kuknul, kudy to jde ramínkem. . .

        0 0
        • Vilém  

          Asi tak:)

          0 0
          • Treeper  

            rikam ze to dela ve predu, raminkem to je dobre protahnute

            0 0
            • Smazaný účet  

              Neskocil ti na kezete retazek o pastorek niz?

              0 0
              • Treeper  

                neskocil, ted jsem to kontroloval, vsechno je jak ma byt, krome toho rachotu :-)

                0 0
                • vysmátej bajker  

                  udělej fotku ramínka a přesmyku.

                  0 0
                • jecnak  

                  Tak jestli je vse jak ma byt, tak si nedelej starosti. Jinak nekde ti neco ocividne skrta, takze bych se mrknul. Muzou ti treba drhnout zuby o voditko shora – jak jsou kazdy jinak vysoky muze to delat jen v jednom miste.

                  0 0
                • Ossis  

                  Máš přehazovačku dost daleko od kazety?

                  0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Já bych to viděl na škrtání řetězu o spodní okraj přesmykače. Když se točí klikama dozadu, řezěz se míň napíná a u některých kombinací rámů/přesmykačů může řetěz na nejmenším převodníku o spodek přesmykače škrtat. Při záběru to nedělá.

        Pokud ti to ale rachotí i při šlapání, tak je to něco jinýho :)

        Stejně bych to neřešil, nic to nebude.

        0 0
    • krabicka3  

      Ahoj, taky prihodim zelizko do ohne… u tri novych kol se nam stalo, ze se u kazdeho po najeti prvnich cca 100 km rozhlucel retez na trojtacu. Mam podezreni, ze je to tim, ze kdyz je kolo uplne nove, trojtac je natren (poeloxovan?) na cerno. Po zatizeni retezem se po jiste dobe lak/elox osoupe a retez je pak v kontaktu primo s oceli a to je hlucnejsi. Moji domenku podporuje fakt, ze toto se deje na prostrednim tacu (je nejpouzivanejsi). Na nejvetsim tacu k hluku nedochazi, protoze ten zatim osoupany neni (neni zas tolik pouzivany).

      Jaka je vase zkusenost? Jak toto resit? Vycistit a namazat retez? Nejaky silikon nebo teflon ve spreji?

      0 0
      • pepek  

        namazat retez – bingo!

        0 0
        • krabicka3  

          ok, dneska musim koupit technicky benzin, abych ho predtim umyl. Nebo je na myti lepsi pouzit Cyklostar?

          btw namazat cim? Co od Nachazela „white chain lubricant“?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Umyvani retazku je prezitek, profici nasazuji novy. At si rika kdo chces co chce, nejlepsi mazivo ze psi sadlo vyskvarene pri uplnu…ale sadlo nesmi byt ze psa, ktery lezl dirou…

            0 0
          • pepek  

            technický benzín nekupuj, najdi starou tlustou ponožku omotej řetěz a protáhni ho zpětným pohybem přesně 15ti otáčkami klikami při zařazeném malém převodníku (22 zubů). Pokud máš jiný počet zubů, přepočítej pomocí trojčlenky. Pak kápni jednu kapku libovolného oleje na každou rolničku, otoč opět 6× a pak to všechno utři-fertig.

            0 0
            • krabicka3  

              Tak jsem dneska vypral retez v mycce retezu, a jako pripravek pouzil Cyklostar s teplou vodu. Po umyti jsem retez vysusil hadrem a nastrikal Nachazelem „white chain lubricant“ (Chain star normal). Retez se opravdu utisil, ale bohuzel mu to ticho vydrzelo pouhych cca 30 km. :( Zacinam premyslet o nejakem silikonu nebo teflonu. Mate nekdo zkusenost?

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.