Výměna klik FC-MC20 za FC-M440

22 nepřečtených
  • Pawel248

    Ahoj, řeším výměnu klik. Mám na kole FC-MC20 s osou 107mm a chtěl bych je vyměnit za kliky FC-M440. Vepředu mám jen prostřední převodník (tento http://www.origoshop.cz/…) a napínák Shaman. Potřeboval bych poradit, jakou koupit osu? Kliky FC-M440 jsou totiž na 9-ti kolo a já mám vzadu jen 8-mi tak nebude sedět vzdálenost.

    Díky za rady

    0 0
    • duk  

      Jestli jsou ty kliky na stejnou osu, tak tam nech tu původní. Řetězová linka je stejná pro 8 i 9kolo, a když tam dáš ten svůj převosdník, bude to stejný jako předtím.

      0 0
      • Vilém  

        U 8mi kola byla linka 47,5mm pak se preslo na 50mm, kvuli HT2 klikam.

        0 0
        • duk  

          To jsem nevěděl, ale rozhodně to nebude dělat problémy, těch 2,5mm ve prospěch velkejch pastorků skoro nepoznáš..

          0 0
          • Vilém  

            Dalsi vec je ta, ze osa 107mm, kterou tam udajne ma, neni spravna delka. K tem klikam by melo byt bud 110 nebo 113mm pro linku 47,5/50mm. Stejna delka osy by mela byt i pro FC-M440, tedy pokud chce verzi na 4hran, coz neuvedl. U octalink verze moc na vyber nema. Osobne bych se na to vyprdnul a koupil rovnou kliky systemu HT2, treba ty nejlevnejsi. Pro dane pouziti, ktere bude nejake hrubsi zachazeni, bych radsi volil tu pevnou osu.

            0 0
            • Pawel248  

              Omlouvám se, je tam 4-hran. Kolo jsem takto již koupil. Rám dělaný na zakázku (údajně Mrázek) a komponenty si předchozí majitel skládal sám. Já jsem je chtěl dojezdit a teď právě řeším jejich obměnu. Na svém starším kole mám FC-M440 a proto přemýšlím o jejich přehození.

              Jinak dozadu chci dát toto 8-mi lolečko shimano HG-70 http://www.bikestore.cz/…ubu-1208.htm?…

              Nad novými klikami s pevnou osou už jsem také přemýšlel, ale nemám s tím zkušenosti. Takže si rád nechám poradit

              0 0
              • duk  

                Tak jestli ty kliky máš už doma, tak je tam zkus nahodit a uvidíš sám :-)

                0 0
              • Vilém  

                No pokud to chces co nejlevneji, tak chapu pouziti puvodni osy. Pokud te vylozene penize netlaci, tak bych volil treba neco takoveho. Ta HG-70 kazeta si myslim je zbytecna. Bud bych vzal Alivio cs-hg40(50), nebo az XT cs-m737–8.

                0 0
                • Pawel248  

                  Peníze mě tlačí, ale co se sportovního vybavení týče, a to nejen kola, tak se rád obklopuji věcmi, které fungují protože vím, že vynaložené prostředky mi to potom vynahradí na celkovém sportovním prožitku.

                  Ty kliky, co jsi dal odkaz, už jsou komplet i s ložisky, jako je to na prvním obrázku nebo je to cena jen za kliky?

                  díky za rady přemluvili jste mě a nejspíš půjdu do nových klik.

                  0 0
                  • duk  

                    Jo, tyhle kliky jsou komplet i s ložiskama, cena je pěkná, šel bych do toho ;-)

                    0 0
                    • Pawel248  

                      ještě jsem se díval, že s cenou okolo 1350,– tam jsou 3 modely, je mezi nimi výraznějšího rozdílu?

                      A pochopil jsem správně, že u HT2 už se neřeší rozměr osy jako tomu je u 4-hranu a octalinku?

                      0 0
                      • duk  

                        Jo, u HT2 je konstantní délka osy (osa je natvrdo nalisovaná do pravý kliky a šířku domečku v rámu řešíš vymezovacíma podložkama pod misky, tuším pro 68mm střed 2podložky doprava, jedna doleva. Pro 73mm jedna doprava. Jinak 532×542 se lišej asi jenom převodníkama, 590 je model 2010, takže bude možná něják přepracovanej, ale spíš je to taky to samý. Jestli tam budeš dávat ten jeden DH převodník, tak to nemusíš řešit.

                        0 0
                        • Mr.Duck  

                          Možná akorát, jestli to chceš na 1pilu, tak bych kouknul po FC-M545 (tušim, sou na koüpkole, prostě deore s rockringem), jestli to neni jak u SLX, kde ty s RR sou trochu tužší, na druhou stranu si nemyslim že to bude výraznej přínos, já ty s RR kupoval abych nemusel měnit převodník, takže když ho už máš, je to asi fuk.

                          0 0
            • duk  

              Vzhledem k tomu že má pilu v hodnotě 2párů klik i se středy bych taky zvolil HT2, napříkladtohle

              0 0
              • Evilcleaner  

                osa se dá v klidu koupit neoriginální za 500, třeba Sting, Aerozine ap. z mého hlediska mnohem lepší volba než originální (at po vzhledové stránce nebo po stránce zatěsnění ložisek)

                0 0
                • duk  

                  No nejlepší volba je asi koupit i s převodníkama na Kupokolu jak odkazuje Vilém nade mnou. Tohle jsem nahodil jenom jako příklad, přišlo mi to výhodný, ale niják jsem ty ceny nezkoumal.

                  0 0
                  • Vilém  

                    Pokud by to chtel cely prestrojit, tak asi to kupkolo. Zbyle dva prevodniky muze prodat, nebo pokud ma nejakej pouzitelnej, tak vsechny tri. Potom to vyjde cenove lip, jak na tom netbiku, z tveho odkazu.

                    0 0
                    • duk  

                      Jestli má ještě jiný kolo, tak může převodníky uschovat, mě se čtyřpackový převodníky na zimáka hoděj každou chvíli… :-)

                      0 0
                    • Evilcleaner  

                      jn prodat převodníky může jako sadu klidně přes 500 za tři. v tom případě bych ale na jeho místě koupil FC-M 542, které mají duralový prostřední převodník a hezčí 44z:-) ty se mu budou lépe prodávat.

                      0 0
                • Vilém  

                  na Stinga tu zrovna dobre reference nejsou. Osobne bych vzal shimano a dokud neodejdou loziska, tak bych neresil. Potom vymenit za neoriginal a jezdit dal.

                  0 0
        • Pawel248  

          možná hloupý dotaz. jak se měří ta linka

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.