• rich

    aka dlzka stredu pre vyssie uvedeny typ kluk a sirku domceku 68mm, typ BSA (anglicky zavit). nasiel som stred Kinex BSA, ale netusim dlzku…

    0 0
    • rich  

      este som zabudol – 4hran

      0 0
    • rich  

      tak uz som zistil (historia), ze to nebude take jednoduche ako som si predstavoval – kupit bez vyskusania na nete :-))

      0 0
      • MaPa  

        Hm, a co to zkusit obráceně? Řetězovou linku znáš, tak si vzít ty kliky do obchodu a zkoušet různé osy až bude přední linka odpovídající?

        0 0
        • rich  

          no ved to som sa dozvedel z tej historie :-) je to komplikovanejsie o to, ze neviem ci si necham povodne kluky zo stareho biku alebo si kupim tie alivka…mno uvidim. dik

          0 0
          • Daf  

            Myslim ze jsem pred rokem tyto kliky montoval na 113mm osu Kinex. Mam ale ten pocit ze jsem si tehdy taky rikal ze 110 by byla taky OK. Tak to jsem ti asi moc neporadil :)

            0 0
            • rich  

              aspon orientacne tusim – inak som nemal ani ponatia.

              0 0
          • MaPa  

            Tak jsem si dal tu práci: Dle tabulek Shimana (jsou ke stažení na stránkách Langeho, sekce Shimano->technické parametry):

            Kliky ALivio FC-MC20 + řetězová linka 47,5mm = osy BB-UN72, BB-UN52, BB-UN40, BB-LP28 vše MM110

            Kliky ALivio FC-MC20 + řetězová linka 50mm = osy BB-UN72, BB-UN52, BB-UN40, BB-LP28 vše LL113

            Mám to u tebe, čau

            0 0
            • rich  

              no si z prahy, tak si to pridi vyzdvihnut :-)

              0 0
              • MaPa  

                :-), třeba někdy dorazím na nějaký sraz a dáme si spolu jedno orosený. Byla to sranda, myslel jsem původně že se ptáš, protože v tomhlu manuálu už ty kliky nebudou.

                0 0
    • McBlacky  

      bych šel do 113, tím nic nezkazíš

      0 0
      • rich  

        to je slovo do bitky! :-)

        0 0
      • náčelník  

        113 nezkrátíš, ale 110 se dá případně „prodloužit“ pomocí podložky pod pravou miskou.

        0 0
        • Fisi  

          tak to pekná hovadina není lepší zajít do servisu a oni tam dají osu spravné délky než nějaké podkladani.ja tohle nikdy nepraktikoval a ani nebudu..

          0 0
        • McBlacky  

          ??? to nějak neberu valná většina rámu je dělaná na 113. Navíc pokud uvažuje o 4hranu tak to asi nebude na nějaký top bike, takže to zase tak nevadí když to nebude 100% sedět…

          0 0
        • Daf  

          113mm ti na rozdil od 110 posune osu jen o 1.5mm doprava, coz je naprosto zanedbatelne. Dnesni nove kliky s pevnou osou od shimana maji posunutou retezovou linku dokonce o 2.5mm a funguje to taky.

          0 0
          • náčelník  

            Abych to vysvětlil všem: na starém kole jsem měl střed 110 mm a klika byla příliš blízko středu, takže přesmykač nechtěl házet na nejmenší převodník, i když měl spodní doraz úplně vyšroubovaný. Řešení bylo buď nový střed 113 mm, nebo podložka 1,5 mm pod pravou misku, kterou jsem dostal v servisu zadarmo. Takže ani 1,5 mm někdy nelze zanedbat :)

            0 0
    • nobody  

      chci na kole vyměnit kliky acera za alivio (nebo deore) na středu kinex, pročítal jsem thread o řetězové lince www.bike-forum.cz/…0/forum.html#… a teď jsem z toho mimo, změní se mi nějak řetězová linka? Nebo je jedno jaké kliky nasadím, ale musím zachovat stejnou délku původního středu? thx

      0 0
    • Charles80  

      Zdravim všechny přítomné.

      Mam opačný problém. Osu bych měl. Ale schánim kliky.

      Osa je dlouhá 113mm.

      Jaké kliky by k nim šly?

      Optimální by bylo, kdyby se vešly do 1000Kč.

      Já vim, že to neni nejvíc, ale na to kolo to bude dostatečný.

      Děkuji za náměty.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jestli je to ctyrhran alivko, tak se mi doma vali tyhle alivkove kliky a rad se jich zbavim. (mitros (zavninac) seznam.cz).

        0 0
        • Charles80  

          Před tim jsem tam měl kliky Shimano Acera. Tak by to snad mohlo klapnout.

          Kolik by jsi za ně chtěl?

          Odkud vlastně jseš? Že bych si pro ně zašel.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.