• preacher

    Potřebuji poradit. Chci vyměit kliky na biku. Mám osu 110,5/68 čtyřhran a kliky Shimano M510. Chci tam dát nový kliky XT s integrovanou osou a ložisky vně rámu.Prý je tužší než klasika kliky na octalink. Na bikestore uvádějí jen jeden rozměrovej typ XT M760. Nebudou s tím problémy???

    0 0
    • MARIN  

      Pokud vim tak problem nebude. Rozmer se doladi prilozenyma podlozkama

      0 0
    • onegear  

      Vite nekdo jak je to se specialnim klicem na misky? Je soucasti dodavky?

      0 0
      • BB  

        u XTR jsou potřeba 2 klíče a asi to bude stejné u XT, jeden je součástí dodávky, druhý jsem si musel koupit, stál cca 300.

        0 0
        • Cllaude  

          Kde si ten klíč prosimtě sehnal? C

          0 0
        • preacher  

          Ty klíče na XT 04 nejsou prostě k sehnání. U klik M760 XT 2004 není klíč součástí dodávky ani na kolokram.com neví kde ho sehnat.Kde jsi sehnal klíč k XTR za 300???

          0 0
        • scream  

          kde jsi prisel na to, ze potrebujes 2 klice?! staci ti bohate jeden… ale naco 2 nechapu (mam XTR 03 už od konce 02 a nikdy jsem 2 klice nepotreboval!

          0 0
          • preacher  

            www.pedalsport.cz , klíč na kliky XTR, XT, Dura-Ace, SAINT za 650,– Kč

            0 0
            • onegear  

              Nevim zda je to spravny klic ale Kovys – konusove a stranove klice – klic stredovy Klíč středový – FC-M960/760/800 cena 250 Kc bez dane

              0 0
              • preacher  

                Bingo, už jsem si ho objednal, je to on. Volal jsem tam a poslali mi klíč na dobírku.

                0 0
                • Cllaude  

                  už ti přišly ty kliky od kolokramu??? Cllaude

                  0 0
                  • preacher  

                    Prisly, najel jsem na nich tak 150 k a je to bomba. Nejenom vzhledově, ale i tuhostí. Montáž úplně v pohodě, během půl hodinky jsem se jel projet za účelem seřízení smyku. Mám komplet řazení LX, a nebyl absolutní problém s přechodem na větší pilu (44-->48). Na stránkách shimana je kompletní dokumentace. Klíž od KOVYSu je OK. Ale tak jak jsem psal výše. Na montáž jsou podle dokundamentace potřeba 2 (slovy dva) klíče, jeden na vnější misky a další na dotažení nějakýho plastovýho bazmeku na levé klice, ale tento se dá nahradit jakýmkoliv větčím plochým šroubovákem. Tož tak. Jsem spokojenej.......

                    0 0
      • Včelda  

        No, teď mi přišlo kolo, které jsem měl objednané z Ameriky a je zcela rozebrané, včetně klik XT a klíč tam není. Tak jsme ho museli objednat u Park Toolu. Cenu přesně neznám, ale asi bude do 1000 Kč. Raději si to zjisti nebo najdi servis, kde ten klíč mají.

        0 0
      • Clodman  

        Kámoš si takhle koupil Apache s xt klikama a ty se mu povolili a u nás v okolí nemaj v žádnym servisu ten klíč na dotáhnutí, takže to chce počítat ještě s investicí

        0 0
        • zirecek  

          presne tak. Ptal sem se u nas v kamennem obchode a bylo mi receno, ze ty klice jeste nejsou uplne zabehnuty, takze je hodne opraven nema. Ale uz se to urcite zlepsuje…

          0 0
          • RomanH  

            Jenom aby LX05 nebo treba XTR05 nemeli zase jiny rozmer :o))

            0 0
      • Vision  

        Součástí klik není !!! a samotnej jsem ho taky zatím neviděl …

        0 0
        • miki  

          nevím jak je to u XT ale já kupoval kliky XTR V NĚMECKU přes net a klíče jsem tam měl oba

          0 0
      • preacher  

        Tak jsem zjiš?oval situaci kolem klíčů na XT 04. Jsou potřeba dva druhy klíčů. Jeden na dotažení misek (je součástí XTR a silničního Dura-Ace) a druhý na doladění vzdálenosti klik s převodníkem vzhledem ke středu. První se dá nahradit velkými kleštěmi s plastovou ochranou (prý to jde dotáhnout dobře) a druhý lze jednoduše nahradit domácím udělátkem. Mám přístup k CNC tak zkusím udělat ten na misky (no já ne ale kamoš). Tož tak. A objednávám kliky.

        0 0
    • Cllaude  

      …zdar, ja je chci taky, vysypaly se mi LX01 octalink…cvakaj, ze me to privadi k silenstvi, a octalink uz nechci ani videt, i kdybych se mel vratit zpatky ke ctyrhranu ale nejsem si jistej jak to bude treba s nahradnima loziskama atp..

      Cllaude

      0 0
      • MARIN  

        loziska sezenes ve spesl obchode s lozisky :)

        0 0
        • Cllaude  

          to jiste, jenze jde jak ktery napr kdyz mi prdlo lozisko v hlave Cane Creek S2 tak na to chlapek ve specializovanym obchode s lozisky koukal jak puk :)) C

          0 0
          • biker007  

            a sehnals nakonec to lozisko do s2-ky? a kolik te stalo? je to jeden z horkych kandidatu na novy hlavovy slozeni.

            0 0
            • Cllaude  

              nesehnal…musel jsem si koupit novou hlavu,
              a co me nasralo nejvic tak mi na karlaku rekli ze to bylo neodbornou montazi a zaruka byla v hajzlu !!!! C

              0 0
              • Edmon  

                ty ložiska do Cane Creeku se snad daj koupit v prodejně kde maj Treky? Já jsem je porovnával(teda jenom přiložením) v jednom krámě a vypadaj na chlup stejně jako ložiska do Trekovejch integrovanejch rámů(silniční 2300) jestli by v tom nebylo řešení. Dobrý zkušenosti mám s Program Cycle, tam jsou to pohodáři a poraděj ti. Jenom se nenech zblbnout do Chrise Kinga :-))

                0 0
            • scret  

              Mam S2jku uz rok a porad drzi, ale taky me zajimalo kde se daj splasit treba novy loziska. Ale zase rikam, ze s hlavovkou jsem nemel nikdy problemy, tak s timhle by nemeli byt aspon 3roky, no a pak az se neco vysype, kopim novy. Ten litr me nezabije:-)

              0 0
      • McBlacky  

        a necvaká ti jen střed?

        0 0
        • Cllaude  

          Nerekl bych, cvykat to zaclo kdyz jsem vymenil stred za novej (starej se po 7000 chytil vakla) a uz to neprestalo C

          0 0
          • miki  

            včera zjištěno v Německu že náhradní ložiska k dodání do 14 dnů a ty XT 04 tam stojí 168 eur

            0 0
            • Cllaude  

              vzhledem k ceně klik 130–140 eur je to nerentabilní :)

              0 0
              • RomanH  

                No asi myslel 168 euro za kliky, ne loziska :o))

                0 0
                • preacher  

                  To je drahý, kolokram 4700,– a koloobchod.unas 4900,–. Nebo mají ještě někde lepčí ceny???

                  0 0
                  • RomanH  

                    Na e-shopech, tam to vychazi po prepoctu tak na 4200 (jenze i s postovnym se na cenach treba kolokramu). Proto jsem se asi pred mesicem zaradoval, kdyz jsem si delal prehled cen, u nas i venku, ze so zacina zlepsovat. Zatim, bohuzel, jen na e-shopech, ale treba to bude pozdeji i v kamenacich. A kdyz ne, nic se nedeje.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.