převodníky na kliky xt fc m760

73 nepřečtených
  • biker122

Zdravím, vozím zmíněné kliky a dost akutně potřebuju vyměnit malý a střední převodník. Přečetl jsem si tady na foru, že může být problém, když tam dám jiné převodníky nežli přímo určené na tyto kliky. V této souvislosti jsem ovšem taky slyšel, že orginální převodníky na tyto kliky jsou nic moc.. jsem z toho trochu zmatenej:-) cenově bych chtěl dát cca max. 700–800. do čeho byste šli? dík moc za rady. a propos, když si koupím speciální klíč na hol. II, zvládnu výměnu doma? ještě jednou moc dík

• jecnak  

Na tyhle kliky pasujou bez problemu prevodniky jinych vyrobcu, pokud dodrzis spravnou roztec. Vhodne je i dodrzet pocty zubu kvuli presmykaci. Staci se podivat do sekce foto / nase biky a zjistis, ze se na ne davaji TA Specialites, Stronglight atd a s malou upravou i novejsi XTckovy prevodniky atd.

• Vilém  

On asi myslel to, ze na novych verzich HT2 klik, u prostredniho prevodniku, udelalo shimano navic takove pacicky. Takze kdyz chces dat prevodnik z techto klik na kliky jineho vyrobce, tak pres stejnou roztec, nesednou. Ty zobacky se musi upilovat aby to slo. No furt lepsi jak Gebhardt, ktery taky zachoval na syvch klikach roztec, ale dal diry mimo osu packy, takze nezbyva z estetickych duvodu jina moznost, nez tam dat jejich prevodnik. Pekna vychcanost.

• jecnak  

Mas pravdu, ale to se tyka novejsiho modelu FC-M770. On ma FC-M760, kde je vse standardni.

• jecnak  

Respektive at se v tom neplacame a at je to pochopitelne:

Na kliky FC-M760 je mozne pouzit jakekoli standardni prevodniky vyjma prevodniku z FC-M770, ktere je treba upravit dopilovanim osazeni pod roztecnymi srouby.

• Vilém  

Ano, ty cisla se mi nechtelo hledat, na kterej to je a kde ne. Takze dik za upresneni.

• jecnak  

Na sundani samotnych klik ti staci inbus a tenhle stahovak na pojistnou matici.

• Honza z H  

ale chybu neuděláš, když se podíváš i na ložiska, takže pak ještě stahovák misek.

• biker122  

dík moc za všechny informace. dnes jsem to ještě naposled zkusil, ale fakt musej dolů.. takže mám už klíče a teď se rozhoduju mezi těmito – viz. níže. doteď jsem jezdli xt, ale že by vydržely nějak extrémně mnoho, to mi nepřišlo, takže se nabízí otázka, jestli by nestačily ty deorka – za ani ne poloviční cenu.. ještě jednou dík za info všem!

http://www.global-sport.cz/…220-017.html

+

http://www.global-sport.cz/…220-018.html

případně tento

http://www.global-sport.cz/…220-014.html

a nebo variantu xt

http://www.global-sport.cz/…220-010.html

+

http://www.global-sport.cz/…220-011.html

• siafu  

k XT klikám vozím převodníky TA Specialites Chinook, pěkné, lehké a lepší než původní XT. dodává je bicy.cz, ale myslím, že je má na prodejně i bikezone.cz (aspoň je tam někdy zahlídnout)

• art1  

v čem jsou lepší ?

• siafu  

lepší v tom, že mají vyšší životnost a snad i o něco líp řadí

• art1  

kolik jsi najel na XT a kolik na těchto ?

• siafu  

nepočítám to, ale kliky mám od dubna 2004, převodníky Specialites Chinook jsou na nich od května 2006 a ještě nějakou dobu vydrží – o to strach nemám:)

• art1  

za 2 roky si sjel XT ?  a sakra tak to si musel dát tak 25tis za rok

• gargamel  

To asi ne, mě odešel 32z po 4000km. Xt převodníky byly bláto. Teď už je to lepší (ocel. zuby).

• Hrabex1  

ocelovy zuby byly vzdycky, ale neni ocel jako ocel

• Vilém  

Tak to tezko. Ocelove se davaji myslim posledni dva modely. FC-M760 jeste mely dural, ktery vydrzel hovno.

• MlokCZ  

Už se to tu dříve řešilo. Některé série středních převodníků předchozího modelu XT a LX klik stály opravdu za … a výdrž byla klidně i pod 2tis. km (vím o případu, kdy po 1200km a prvním řetězu byl střední převodník v háji). I mně, co mi vše vydrží extra dlouho jeden XT střední převodník nedal ani 4tis. km. Po výměně za ten stejný ten další drží 7tis. km a je v pořádku (zřejmě už z lepší série).

• Vilém  

XT prevodniky 50tkm? :))))) Tak prostredni ± 3tkm kdyz moc.

• tonik666  

hloupa otazka. Jak se pozna, ze je prevodnik sjetej? Novej retez nesedne?

• kubad  

jo řetěz nesedne a střílí na převodníku ( přeskakuje)

• Hornet  

Niekedy sa moze aj lepit na spodne zuby na prevodniku, ked to este nie je moc.

• Zerocool  

nebo se lepí a motá přehazovačky

• Hrabex1  

strileni je u prevodniku extremni pripad, vetsinou se to projevuje jen lepenim retezu. a taky je to videt

• tonik666  

Teda nevím, já s lepením problémy neměl a po výměně řetězu mi střílel řetěz na prostřední placce. (proto jsem se výše ptal)

• jonti  

Sediet budu vsetky. Ked aspon trochu riesis vahu, tak zober hlinikove, inak ber ocelove deore.

A tiez by som doporucil pozriet si ceny celych kluk so stredom HT2. Je mozne ze nejake nove deore kluky so stredom, ktory sa tiez hodi a velkym prevodnikom, ktory casom tiez bude treba, bude stat menej nez tri prevodniky v sucte.

• tonik666  

Zajímalo by mě, co na ložiskách uvidí? Lze opotřebení poznat pohledem/pohmatem? (Menší než že z nich teče rez)

• kubad  

rukou poznáš jestli jdou lehce a nepřidrhají a poznáš jestli mají vůli

• tonik666  

V servisu mi tvrdili, že se ložiska jinak chovají pod tlakem (v záběru) a jinak vyndaná, tudíž že skutečné opotřebení lze težko poznat. Tím myslím, že když jdou vyndaná hladce, pod tlakem jít nemusí. Moje původní vyndaná nepřidrhávají, ale v záběru pěkně chroupaly.

Aby šla poznat vůle, je třeba sundat vnější plastový kryt(ten co se u něj píše, že se nemá sundavat :D) a šahat přímo na ložisko, je to tak? (misky Hollowtech II)

• kubad  

to máš pravdu, ale pokud jdou ložiska lehce a vnitřní kroužek nemá vakl je předpoklad že sou OK

samozřejmě to pod zatížením může vypadat jinak, ale člověk co má cit a prošlo mu rukama pár ložisek to pozná

• tonik666  

To se zdá, že by moje starý ložiska mohly být ještě v pohodě funkční (přestože chroupou).

Právě protože jsem si myslel to co píšeš, tedy že zkušená ruka pozná, tak jsem je vzal do toho servisu a dověděl se výše napsané.

• Joseph de Sax  

jo…vem si k tomu ještě ale sekeru…

• biker122  

ty zmíněné TA se mi líbí. ale cenově je to opět trochu jinde, tedy cca 3× více než ty deorka. zhruba za rok + něco:-) bych chtěl komplet nový kolo, takže abych teď dal do převodníků 1200,–, nechce se nechce. najedím tak 3tis. za rok..

• Zerocool  

hodím to sem, nevíte, jestli shimano plánuje nové kliky xt (nový design)? jestli má cenu chvíli počkat?

• kubad  

nemá nové XT bude 10speed :-)

• Zerocool  

ale trojplacka ne?

• kubad  

no a budeš cpat 10 kové packy na 9ku ?

zbytečně, kvůli čemu ?

• Zerocool  

potřebuju jenom kliky nic jiného, současné se mi až tak moc nelíbí, možná xtr, pokud je seženu tak do 4,5tis., když ne tak asi xt

• TJK  

Za 4500 prodavam svoje vcetne stredu v perfektnim stavu. necele 2 sezony jete, ale aktualne mam vazneho zajemce, jen si zatim nejsem uplne jist ze je vezme :-), tak pokud by je nechtel muzu ti dat vedet…

• kubad  

zatím podle toho co je venku budou nové kliky

XT 2011 označení FC-M770–10 v provedení 42–32–24

a SLX taky

• ememem  

no kua, pokrok nezastavis.

• Mobidyk1  

já dokonce četl že shimano skousi i ctrnactku :) uaaaaaa to bude narez (mozna) :D A az budeme vozit ctrnactku a jeste elektronickou :D

• vysmátej bajker  

Na trojpacku je snad desítka zbytečná,dofám že bude souběh bud s dvoplackou nebo 9.

Taky přeci by to mnělo být nejdřív u XTR?

• kubad  

no :-) mělo

ale podle prvních informací bud 10sp u XTR, XT a SLX

• JakeF  

Wow! Už se těšim…

• Vilém  

Na co? Jak to bude jeste nachylnejsi na sracky, jeste min vydrzi a bude jeste drazsi? Presne takovych zakazniku potrebuji vyrobci co nejvic:)

• JakeF  

Já mám na 2*10 veskrze pozitivní názor, 3*9 má pro mě zbytečně moc nevyužitejch převodů. Cena se tim právě srazí, když bude v 2*10 i SLXko a zanášení bordelem si myslim, že ani o tolik horší, než u 9kový kazety nebude.

• Vilém  

No nechame se prekvapit, ale myslim si ze zazraky se proste nedeji. Vim jaky byl rozdil 8micka a 9ka.

• ememem  

v podstate s tebou suhlasim, nicmenej s vilemom tiez…

• 4.ever1  

Sháním nový převodník na FC-M760 44 zubů.

Máte někdo zkušenosti s převodníkem Aerozine Titanium , MTB převodník 44 zubů , materiál AL-7075 T6 CNC , tozteč 104mm.

http://bagbike.cz/…

Popřípadě doporučte nějaký jiný 44 zubový převodník na FC-M760.

• Hnoj  

Middleburn Hadcoat. Sice drahé, ale vydrží toho hoooodně…

• radek80  

Middleburn, nic jinýho nebrat. Jsou napořád a skvěle řadí. Beru přímo od Yarroline, slevička vždy nějaká.

• siafu  

Mám Specialites TA Chinook 44/32/22 z. – lehké, vypadají dobře, odpovídající poměr cena vs. životnost a taky přesně sedí na packy klik

• fisafisa  

Taky koukám po tom Aerozine 44z převodníku. Cos nakonec koupil? A jaké jsou zkušenosti?

• vili  

Tak když už je to vyhrabaný tak se taky zeptám. Aktuálně řeším nový převodníky. Volba padne nejspíš na chinooky. Ale ještě zvažuju, jestli zachovat trojplacku a nebo zkusit dvoj. Můžete mně dle vašich zkušeností poradit vhodné rozsahy zubů? U verze s trojplackou bych chtěl na velkou zkusit buď 42 nebo dokonce 40 zubů. Malá asi zůstane původních 22 a u prostřední nevím jestli nechat 32 nebo méně. Ve verzi s dvojpřevodníkem bych asi dal 40 a 28? Díky za rady.

• destr  

Já půjdu do 27–40.

• tonik666  

Mám 26–36. Pokud nejsi silničář, tak je to ok. Jen je to docela těžké (s odlehčeným bashguardem těžší než třípřevodník).

• 4.ever1  

Mám kliky FC-M760.

Nyní jsem chtěl vyměnit prostřední převodník 32z.

Koupil jsem převodník Shimano SLX pro FC-M660 32z. (originál převodník Shimano XT FC-M760 jsem nekupoval z důvodu že prý nic nevydrží). Jenže převodník (FC-M660) mi tam nepasuje z důvodu že je v prostření části černý plast , který překáží u dosedacích ploch na přišroubování.

Je možné plast pouze upilovat ?

Neupadne potom celý ten plast ?

Viděl jsem zde že se musí upilovat kousek kovu , ale o plastu jsem se nic nedočetl.

Díky za info.

• Vilém  

Staci upilovat. Myslim, ze i v tomto vlakne se to resilo.

• 4.ever1  

Upiloval jsem po cca 2–3 mm černého plastu u čtyř dosedacích ploch. Žádný kov jsem nepiloval.

Ujeto přes 200 kilometrů a vše funguje bez problému.

• blisterexist  

já vozím 38/25 a naprostá spokojenost

• Prokop Tunel  

Zdravím,

mám problém s převodníkem 22z u klik XT.

Jedná se o to, že se řetěz „lepí“ (ve spodní části se neodhákne) a to jak ze starším, tak novým řetězem.

Co se týče samotného převodníku, ten je minimálně jetý.

Kde může být problém?

• Vilém  

V prevodniku:)

Zkus kouknout, zda neni zohlej nejakej zub, neni na nem nejaky otrep atd. Pokud ne, tak ho muzes trochu opilovat a setrit na novej. Pokud jezdis casteji malou pilu, tak ten dural neni extra drzak, ocel by to jistila.

• Knakml  

Stejnej problem od dneška řeším na bráchovo kole. Malá placka 22zub lepí! Sundal jsem ji a zítra vyrazim po krámech sehnat jinou. Jestli jsem to tu dobře pochopil, tak by tam mělo pasovat Deore jo?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.