• Jakub289

    Zdravím chtěl bych začít jezdit na kole ale moje váha je kolem 145kg výška 185 cm a potřeboval bych poradit jízdní kolo na jízdy do práce a na vyjíždky po silnicích/cyklos­tezkách. Rozpočet je cca 20 tis. Děkuji.

    2 4
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • borda  

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-332473

      Kdyz zdvojnásobíš, budeš mít krásný kolo.

      1 0
      • HadVoe  

        presne na nej jsem koukal. za ty $ se mi zdálo super. jel jsem se na něj podivat a zas takova nadhera na živo to neni. a hlavně mě odradila ta váha.. jinak pro těžší expeditátory fajn kolo.

        0 0
        • Esi  

          Tak ono pokud má cyklista 150kg tak jestli to kolo má o kilo víc nebo miň je asi celkem jedno.

          0 0
      • Synnex90  

        Mám 125kg a ruplo, takže to fakt na 150KG není.

        0 0
        • Jakub289  

          To jako vážně ?

          0 0
          • novas752  

            Co jako vážně? Mě ruplo kolo pod 75kg… Všechno praská, i kola za 300 tyček mohou prasknout.

            0 0
            • Synnex90  

              To ano, ale tohle tvrdí že unese 170kilo.

              0 0
              • Esi  

                Mě ruplo RB které mělo nosnost tuším 125kg a mám 90kg, mě teda až po zaruce rupla zadní stavba. RB bylo docela ingot, tak ze prasknout muže vsechno

                0 0
              • novas752  

                Tvrdit se dá ledacos, už z principu je to nesmysl.

                1 0
          • Synnex90  

            3× ráfek, vyměněno a jednou rám. Vrácení platby. Za mě to bylo fajn kolo, pohodlné, sice těžší ale na slušné sadě a plaštích.

            0 0
            • Vilém  

              No a ted jeste vloz foto celeho kola, jako v tom druhem vlakne.

              0 0
            • Jakub289  

              to je velmi nemilé, začal jsem nad ním docela uvažovat, protože jak hledám jak chci tak nikde nemůžu nic najít.

              A tohle se zdálo že by se možná dalo minimálně zkusit.

              0 0
              • Synnex90  

                no a kolik měříš? Pokud víc jak 190cm, tak to kolo není pro tebe.

                0 0
              • novas752  

                Kolo bez odpružení je na takovou váhu nesmysl. Stejně tak kolo s beranama, vždyť by ses k tomu ani neohnul.

                Koukej po horskym kole na pevných osách s nějakou tužší vidlicí (34 nebo 35mm nohy) a širšíma pláštěma okolo 2,4". Za 40 sotva seženeš kolo které delší dobu vydrží takovou zátěž.

                0 0
            • matejchalupka1  

              Tohle kolo jsem si právě koupil. Asi jej vrátím. Vážím asi 115 kg a hledal jsem kolo co mě uveze s rezervou. Tady to nevypadá dobře.

              0 0
              • adam320  

                Se 115kg to nevypada dobre nikde

                0 0
                • psbiker  

                  115kg není tolik, aby takhle zmasakroval kolo.

                  0 0
                  • adam320  

                    Videls to kolo?

                    Ja si dovolim tvrdit, ze tohle by nevydrzel dlouhodobe ani S-works

                    Nektery veci maji jednoduchy pravidla

                    0 0
                    • adam320  

                      Sakra ted vidim, ze reaguju na rok starej prispevek. To me nemuzete plesknout? :)))

                      0 0
                    • Esi  

                      No tak S-Works je zrovna ultrazávodní záležitost ten asi se 115kg tak nějak nepočítá, spíš tak s 75kg :-)

                      0 0
      • Smazaný účet  

        Nevíte někdo co je to na tom Dekáči za řídítka??? Dík

        0 0
    • Jakobo  

      Zkusim ti poradit.

      Nepredpokladam, ze jako zacatecnik chces jezdit na „zavodnim“ kole s oblouky, jak tu nekdo daval odkaz na kolo z Decathlonu. To je hovadina. Normalni rovne riditka a klasicky posed.

      Doporucil bych uplne obycejny horak a je jedno, jestli 26", 29" nebo trekove kolo. Jestli tam bude vzduchova, pruzinova nebo pevna vidlice je pro tebe momentalne opet JEDNO (ted se tesim, az se sem nahrnou odbornici, kteri doted mlceli). V cene kolem 15 000 Kc nemuzeme vzduchovou Rebu a zrejme ani nejaky Suntour.

      Nejlepsi vybirat v miste bydliste pro pripadne upravy a reklamace. Nebal bych se kola v cene kolem 15 000, klidne neco z Decathlonu. Tam je skutecne dobry pomer cena/uzitne vlastnosti. Pekla jezdit nebudes, stacit budou i nejake zakladni brzdy, co nevyjedes sesednes a vyjdes pesky, tak na prevody neber ohled.

      Co bych si ale rozhodne pohlidal jsou bytelne kola minimalne s 32 dratama a v cykloservisu nechat zaletovat vyplet. Mel by to zvladnout kazdy prumerny mechanik. Kola budou nejslabsi clanek a timto se razantne zvysi bytelnost na tech 150 kg bez rizika. Je to dobre ukazane v tomto videu nekde od poloviny https://www.youtube.com/watch?… Opet, zkuseny mechanik uz bude vedet.

      Dulezite je zacit jezdit, ostatni prijde casem. Uvidis sam, co je nejslabsi clanek retezu – co se bude opakovane kazit, jestli budou stacit prevody, jestli to bude drcat. To nema cenu resit teoreticky dopredu.

      Zacni jezdit, casem nejake kilo shodis, mozna se dostanes ke 110 kg a tam uz bude minimum limitu a koupis si plnohodnotne, klidne i zavodni kolo. Ted zajdi do obchodu a at vyberou neco bytelneho, co nebude stat vic jak 15 000 Kc.

      4 0
      • blahafi  

        S těma brzdama si nejsem tak jistý. Na minulým kole byly základní Shimano MT-200, které jsou běžně osazovány, a se svýma 95 kg jsem je uvařil při sjezdu po cyklostezce. Naštěstí přestávaly brzdit až dole a byla tam odbočka do protisvahu.

        0 0
        • Esi  

          No na druhou stranu pokud někdo neumí brzdit tak uvaří Shimano saint v polabské nížině. V dlouhém sjezdu se brzdí krátce a intenzivně

          1 0
          • Micey  

            Hele todle me zaujalo, nerikam ze to je nutne kravina, ale zni to divne.. jakoze v delsim sjezdu mas lepsi zabrzdit – pustit to – zabrzdit a tak furt dokola, nez proste furt trochu brzdit? Uplne to vidim ve skupince:)

            0 0
            • Jakobo  

              Tak samozrejme ne, ze zastavis na 0, pak to nechas rozjet, popojedes 10 m, opet zabrzdis na 0… Citelne brzdit prerusovane, vsak kolo ma nejakou setrvacnost, zatacky projedes s nizsi rychlosti, rovinku nechas co to jede, pak prijde mensi proti kopec, kde samovolne pribrzdis atd.

              0 0
            • Esi  

              Zkus si najít něco jako kopec, stačí ta silnice z Výrovky do Pece a zkus celou cestu trvale pribržďovat, pokud možno to natoč na video, jsem moc zvedavej co s tím budeš v té ostré pravé dělat, protože tou dobou už ti budou destičky hořet plamenem.

              Teď vážně, brzdí se opravdu tak ze pribrzdiš do zatáčky pustiš brzdy a necháš to jet aby brzdy měly čas vychladnout. Na asfaltu není důvod brzdit když jedeš rovné. Ve složitém terénu to samozrejne muže být něco jiného.

              2 0
            • hawrda  

              Přesně tak, stejne jako v aute, na motorce atd.

              0 0
              • liborg1982  

                Jak se na kole „brzdí motorem“ jako v autě?

                0 1
                • Esi  

                  Pokud chceš jet z kopce co nejpomaleji bez použití brzd tak je potřeba zaujmout takový píšeš aby jsi měl co největší čelní plochu.

                  0 0
                  • TK75  

                    …a kdyz chces naopak pri prejezdu na silnici z kopce predjet silnicku, staci dat sedlo dolu a prilepit se k rámu :⁠-⁠D

                    1 0
                • hawrda  

                  Když sjizdis někde napr z hor, tak ti jenom motor leckde nestačí.

                  Vidim často pak před sebou borce, kterým ta brzdová svetla sviti téměř v kuse.

                  Nic neobvyklého.

                  Přitom by stacilo zařadit třeba trojku a obcas víc na par vteřin přibrzdit.

                  Netusim ovšem, jak se chovají různé verze automat převodovek.

                  Nicméně způsob brzdění na kole je v principu stejný.

                  Nemyslim, ze borci třeba na TdF brzdí 10km z kopce přiměřeně trvale:).

                  A na biku v terenu je to úplně jasný.

                  0 1
                  • novas752  

                    Tak to záleží jaký motor a v jakém autě a jak naloženém. Někde to moc nebrzdí ani prázdné, někde to brzdí docela fajn i s paletou cementu :-) Ale spousta lidí to v autě neumí ovládat, stejně jako na kole.

                    Brzdit na závodě celý sjezd v kuse, to je konečná. :-)

                    0 0
                    • hawrda  

                      No jo, postihnout všechny mozne situace by bylo na dlouhy článek:).

                      0 0
                  • roman 3D  

                    jakože mám dát na éčku 3 a motor mě bude přibržďovat?

                    0 0
            • skaj  

              Hele, ridicak mas? Vzdyt tohle je uplnej zaklad…

              1 0
              • Micey  

                Brzdit naplno – vubec – naplno? Ne, to me v autoskole neucili, no:) Tak dobry, naucil sem se neco novyho.. nejaky ty profi XC zavody za sebou mam, silnicni maratony v Alpach a Dolomitech taky.. ale ze by nekdo timdle stylem brzdil jsem proste nevidel, uz proto, ze by pres nej prepadlo padesat lidi. Lec, jdu prehodnocovat.

                0 0
                • Esi  

                  Neříkej mi ze při maratonu v dolomitech brzdiš cely kopec, snad to vališ co to dá a před zatáčkou ostré brzdy, za ni par šlápnutí, zabalit a valím co to dá, každou ušetřenou vteřinu z kopce nemusíš s vypětím sjíždějí na rovině nebo do kopce.

                  Brzdí se maximální možnou intenzitou aby jsi mohl začít brzdit co nejpozdeji, tak aby jsi to kolo bezpečně ovládal samozřejmě a v závodě je to snad samozřejmost ne?

                  1 0
                  • Micey  

                    No prave, to je takova jako samozrejmost.. jasne ze jedes proste co nejvyssi prumernou rychlosti. Sme se asi uplne nepochopili, nejak jsem si blbe predstavil ten uvodni priklad. Du drzet hubu:)

                    0 0
                • novas752  

                  V autoškole tě učili na kopci vyřadit na neutrál, šlápnout na brzdu a dole jí pustit? To asi ne, že?

                  Kolo narozdíl od auta neumí brzdit „motorem“ – teda pokud to neni fixka. Takže zbývají akorát brzdy.

                  0 0
                • skaj  

                  Sorry, ale “naplno – nic – naplno” sis z toho udelal az ted ty.

                  0 0
        • Tomcat  

          Ano to dokáží víkendový elektrikáři i snad na rovince.

          0 1
        • roman 3D  

          Sh200 jsem jezdil na éčku a spolu s 203 mm žádný problém

          0 0
      • mirorek2  

        Ty jsi dobrý odborník tvl, borec má 150 kg a koupí nějakou jebku na „základních“ brzdách, rozvalí to z kopce a prů_ser je na světě. Zrovna rám a brzdy a ano kola bych si opravdu pohlídal.

        Kolo z dekáče? Píšou tu borci, že servis tam stojí totálně za vyližprdel, kolo v záruce tam budeš chtít dělat, jinak ty rámy docela praskají pod normální zátěží (zdroj s fotkama opět BF), natož 150 kg…

        Koupit u mě týpek takto přetížený obyč kolo, pošlu ho s reklamací nejspíš k šípku, stejně tak si myslím normální bajkshopy.

        0 1
        • Jakobo  

          Hlavne se neposrat. Ne, to nejsem ja. To je z knihy od Gerda Schranera The art of wheelbuilding.

          2 0
        • indet  

          Ty fotky prasklin ramu nemaji spojitost ani tak s vahou cyklisty jsko spíš s jeho vyškou okolo 200cm. Když nekdo jezdi na rámu 450mm dlouhou sedlovku, tak už je mu kolo male. Decathlon tomu jde samozřejmě naproti protože ten ram doporučuje do 201cm. Ten klučina mel jezdit XXL ram, ale ty Decathlon nevyrábí. Sam jsem si pri 194cm kdesi koupil 19" Heavy Tools Alu Comp a praskl ve stejném místě s 400mm Roox sedlovkou. A to jsem měl 79Kg. Od te doby si kupuji 21" velikost a sni s 120Kg nemam problem.

          0 1
    • gerrard  

      Zacni na MTB kole. Hlavne, at maji kola 32 dratu a vidlice je vzduchova, at si ji fouknes na svou vahu. Na dekaci takove kolo v tve cene najdes. Uvidis jak ti to pujde, pak muzes resit vic. Rady mistnich chrtu ber s rezervou, nevi o cem mluvi.

      7 0
      • Synnex90  

        Tak dekáč má garanci do 110kg plus kolo. Jiné značky mají i 135KG a víc. Možný bych v jeho případě zkusil elektrokolo, mají větší nosnost plus, by měl hubnout rychleji.

        0 0
        • Slavik  

          Tím pádem 5× větší rozpočet… :-)

          1 0
        • gerrard  

          Nejhorší je smrt z vyděšení. O stanovování hmotnostního limitu mám svoji představu. :) Základ jsou pevná, tuhá kola a vzduchová vidlice. Pro začátek na jezdění po cyklostezkách to stačí. Má na to 20 tisíc. Jestli má peníze nech si klidně koupí elektrokolo. Být vydřený z hmotnostního limitu je zbytečné.

          2 0
          • novas752  

            Akorát za ty prachy můžeš mít leda tak ty pevný tuhý kola + vidlici když dobře koupíš, rozhodně ne celý kolo s takovým osazením.

            0 0
            • gerrard  

              Kupodivu tady levné základní kola udělají větší službu než něco drahého.

              2 0
              • tsunami  

                No mám zkušenost se základními koly a fakt nechceš. Scott Aspect 910, od výrobce vidlice s 30mm nohama, základní kola – vše docela ok než jsem potřeboval pořádně zabrzdit. Vidlice se zkroutila, ráfek nevydržel a zlomil se v kolíkovaném spoji, já naštěstí přistál bez úrazu. Třeba jsem měl smůlu na blbý kus, ale už bych to znovu nechtěl zkoušet.

                Nahradil jsem to 32mm Axonem a předním kolem od remerxu (rocky disc tuším). To už bylo o dost lepší – axon od té doby najezdil dost km a je stále plně funkční.

                Aspecta jsem nahradil před 2r kolem poskládaným podle představ: https://www.bike-forum.cz/…327-rb-cr290

                0 0
                • gerrard  

                  My se s Novasem teď bavíme jenom čistě o kolech (přední a zadní). :) Ten dekáč za 20 000,– má 32drátů a vidlici 32mm nohy. To že se pod tebou jedno kolo rozsypalo neznamená, že jsou takové všechny.

                  0 0
                  • tsunami  

                    Však já také reagoval na ty „základní kola“ – oni tomu výrobci moc nedají a tuhost základního ráfku nebývá kdovíjaká. Ono to bude fungovat, ale i tak bude při váze metrák a půl muset umět vyměnit sem tam prasklý drát a v nářadíčku na kole mít klíč na centrování, aby případně doladil na výletu a dojel v pohodě domů ;-)

                    0 0
                    • gerrard  

                      Tobě se takové věci běžně dějí? Taky nejsem peříčko, ale drát mně nepraskl leta letoucí. Lepší těžká základní kovadlina než vymýšlet něco zeslabovaného.

                      1 0
                      • novas752  

                        Jenže lepší kola nemusí být nutně zeslabované, odlehčované apod. ;-) Mohou být lepší ve směru tuhosti a odolnosti. Například DT 350 Hybrid + FR 541 ráfky, 32 drátů 3× křížené, mosazné niple + podložky a máš kola která tohle zatížení vydrží úplně v pohodě.

                        4 0
                      • tsunami  

                        Na „základních“ kolech jsem s tím míval dost problémy. Nejvíc drátů mi prasklo na silnici při záběru, v terénu si nepamatuji, že by nějaký prdnul. Základní kola (něco pod značkou bontrager?) na Scott Aspect 910 – to šlo do hajzlu rychle, pamatuji si, že jednu vyjížďku mi prdly tři dráty postupně za sebou, domů jsem to měl ještě 50km. Výměna celého kola za Remerx Rocky Disc – praskání drátů výrazně ubylo, ale sem tam nějaký prdnul. Tam zas odešel ten jejich náboj – opakovaně jsem oholil praporky, novatec potom také prd vydržel.

                        Po tom co jsem si pořídil DT EX511 ráfky nevím co je prasklý drát. Zapletl jsem si stejná kola jako mám na celopéru, takže je mohu vyměňovat podle obutí :-) I na HT to sem tam beru i ze schodů apod. a žádný Drát nepraskl.

                        Výplety jsem vždy kontroloval a měl dotažené a vycentrované (mám doma i tenzometr).

                        0 1
                        • Jakobo  

                          Nechej si v servise zaletovat vyplet a unesou te i zaplety ze zakladniho kola se supermarketu.

                          0 1
                          • Esi  

                            na druhou stranu když můžeš tak je lepší si udělat radost a pořídit si nějaká normální kola a ta zákadní těžítka která se pod takovou hmotností musí kroutit jako had je lepší zahodit.

                            0 0
                          • mirorek2  

                            zaletovat i ráfek nejlépe

                            0 0
                          • novas752  

                            Jo, do tý doby než se ohne/prdne ráfek.

                            0 0
                        • XNeo  

                          Taky mám jateční váhu – kola 29" DTSwiss FR560 rasený v bikeparku, skoky, šutry a i po sezóně OK.

                          0 0
                • Esi  

                  Tak ať RB slouží,mě po 5,5 letech praskla zadní stavba na straně převodníku, všimnul jsem si toho při mytí před dovolenou, bylo to prasklé asi do půlky, jako celá vnitřní strana, nějak jsem nepochopil proč to prasklo takhle svisle, čekal bych že to rupne ve vodorovné rovině. vyměnil jsem rám a tenhle mám pověšený v garáži že bych ho třeba jednou nechal zavařit, no nevím jestli k tomu dojde.

                  0 0
                  • tsunami  

                    No jsem zvědavý jak dlouho mi rám vydrží, hlavně vůbec netuším kde seženu pak další, protože xxl rámů moc není :-/

                    0 0
                    • Esi  

                      Já měl XL, jsem proti tobě prcek, asi to byla normální únava materiálu v těch místech to ani nemohlo být provařené, je to tak 2–3cm od středové mufny, vůbec jsem to nepochopil, to kolo mohlo mít najeto tak 20 000km cestou necestou, ale minimálně polovina byla nějaká šotolina polní cesty a silnice tak že určitě žádný extrém

                      0 0
          • Synnex90  

            Tak tady jde spíš o to, že když rupne, tak ti nemusí uznat reklamaci. Což u kola za 20k nechceš.

            0 0
            • gerrard  

              To už fakt vymýšlíš hodně zbytečné problémy.

              0 0
            • Jakobo  

              Ja borcovi fakt uprimne fandim a preju mu, at si koupi kolo, ktere klidne po mesici rozlame. Klidne at jich rozlame jeste dalsich 5, nez se nakonec po case dopracuje k nejakemu pro sebe idealnimu klikostroji, mozna se mezitim bude posouvat do jine vahove kategorie. Preju mu to proto, ze az se jednou ohledne zpet tak bude moci konstatovat, ze zkusil nez si vycitat, ze k tomu nikdy nenasel odvahu. Od cehoz ho spousta lidi svyma blbyma, byt nevedomky blbyma kecama odrazuje (beru ted i to druhe vlakno o kole do 150 kg). A vo tom to tady proste je.

              Realne je blby, ze se nevyrabeji kola i pro vyssi vahovou, ale tak proste dnes je. Nicmene, mam ze sveho detstvi radu vzpominek na sousedy 150 kg+, co roky jezdili na skladacce (!) svou denni davku km do obchodu, pak na sad a zpet s taskou na riditkach. A podobne kola. Pravda, ze ocelovy ram podobny, jaky treba ja mam na cestu do rachoty s torpedem by tady udelal lepsi sluzbu, bohuzel to je asi dnes problem sehnat. Ale pokud by ta moznost byla doporucuji uprednostnit oproti HT (fotka).

              Ale porad je dobre si ujasnit, ze tady na zacatku zadne sjezdy nebudou. Proste nebudou. Bude se jednat o neagresivni jizdu po cyklostezce. Mozna to kolo ve vysledku dostane mensi cocku nez od kohokolv z vas, co s tim pojede trail. Tady skutecne vydrzi i obyc kolo, budou stacit nejake Tektra, vidlice 32 mm vzduch budiz minimum, ale pujde to i s XCT. Opet – skladacka a taska na riditkach. Hlavne se neposrat :-)

              5 0
            • Esi  

              Na základě čeho ti neuznají reklamaci ?

              0 0
              • Synnex90  

                Řekl bych, že kvůli překročení váhového limitu. Když ti přijde 150 kilovej řízek do prodejny s tím, že mu ruplo kolo které má v manuálu že je pro max. 110kg jezdce. Tak mu určitě tu reklamaci neuznáš.

                0 0
                • Esi  

                  vzhledem k tomu že nemáš šanci ověřit váhu toho borce tak těžko :-)

                  Kolo které je stavěné na 120kg jezdce pro ježdění v terenu, někde na cyklostezce jen proto že jezdec váží o 30kg víc rozhodně nepraskne, není to žádná zátěž proti tomu když to nějaký 115kg pořízek valí někde v lese po cestě kde skáče přes díry a kořeny

                  0 0
                  • Synnex90  

                    Vzhledem k tomu, že tu reklamaci mu v můžeš v klidu odmítnout a on pak musí prokázat že je oprávněná, tak to jde docela lehko.

                    0 0
                    • Esi  

                      jen jsi opomněl že důkazní přemeno přechází na spotřebitele až po uplynutí 6 měsíců od data nákupu

                      0 0
                      • Synnex90  

                        No předpokládám že se mu to nerozpadne hned a ten rok mu to vydrží.

                        0 1
                        • Esi  

                          Pokud na tom bude rok jezdit tak je v pohodě v hmotnostnim limitu. To musí zhubnout alespoň 30kg pokud se bude snažit k tomu nějak normálně jist

                          0 0
                      • Slavik  

                        Dobře ty!

                        Nechal bych ho soudně převážit… :-)

                        1 0
                    • Jakobo  

                      Ciste teoreticky pokud na reklamaci posle pritelkyni, ktera ma 50 kilo a jezdila po cyklostezce? Nikoho nenavadim, poukazuji jen na absurditu debaty.

                      1 0
                      • novas752  

                        A co je na tom absurdní?

                        2 0
                        • indet  

                          To je úplně jedno kdo jej kupoval. Staci doklad o nakupu . Ja taky kupoval xc500 v M a jezdi na ni syn.

                          0 0
                        • pm74  

                          Absurdní je až na vyjímky celý vlákno. Pohádkově/katas­trofický scénáře o neustále praskajících drátech, rozpadlých rámech, uvařených brzdách a z toho plynoucí nezbytnosti hi-tech řešení. Co Čech, to závodník a technickej vizionář. Psal to tazatel a někdo už to v komentu taky zdůrazňoval, ale se 145kg nebude jezdit ani traily, ani Dolomity, ale silnice a cyklostezky a to strašení „znalých“ mu fakt hodně usnadní výběr. Místo normální, dotazu adekvátní rady, klasický BF honění ega, jak moc jsem zkušenej.

                          4 0
                          • Vilém  

                            Videl bych to podobne. Tady v okoli jsem roky potkaval chlapa, ktery musel mit tak k 200 kilum. Jezdil po silnici na normalni MTB 26" Meride a vubec nic se nestalo. Na tom kole jsem ho potkaval roky, pomerne pravidelne.

                            0 0
                      • Synnex90  

                        Poslat muze. Akorat by ho ta pritelkyne musela i kupovat.

                        0 0
                        • Vilém  

                          Jo? Ty mas nekde na uctence napsany kdo to kupoval? I kdyby to bylo kupovany v eshopu, tak bych rekl, ze naprosto nehraje roli kdo to kupoval.

                          0 0
                          • Synnex90  

                            Ano. Mám :) Ono totiz abys dostal tu dozivotni zaruku na ram, tak musis provest registraci ;)

                            0 0
                            • Vilém  

                              U tzv „dozivotni“ zaruky zalezi jen a pouze na uvazeni te ktere znacky, co uznaji a co ne, jak si to zduvodni a co bude znamenat to „dozivotni“.

                              V teto diskusi resim variantu, ze by to teoreticky prasklo v ramci zakonne zaruky.

                              1 0
                          • novas752  

                            Docela hraje když už by se v tom někdo chtěl šťourat. Už hen proto že záruka většiniu platí jen pro prvníhi majitele.

                            0 0
                            • Vilém  

                              A jak tedy prokazou, kdo to kolo uzival a zda vahove odpovidal pozadavkum vyrobce.

                              Me spis prijde, ze toto odviji od sebe, kdy mel na kole 45cm sedlovku vytazenou do nebes. Pokud s necim takovym osobne prijde k prodejci, tak je jasny, ze se mu prodejce vysmeje.

                              0 1
                              • Synnex90  

                                Mne se ale prodejce nevysmal a reklamaci uznal ;)

                                0 0
                                • Vilém  

                                  Tak co plasis? Jak tu padlo, nejhorsi smrt je z vydeseni. Az by neco takoveho nastalo, tak to bude resit.

                                  2 0
        • jecnak  

          Elektrokola mají jistě vyšší nosnost, ale ta nosnost je rovna hmotnosti soustavy kolo + jezdec.

          0 1
          • XNeo  

            Santa Cruz deklaruje kolem 150kg (20ebike+130kg jezdec) – to už musí stačit.

            0 0
            • Lišák  

              :-)

              Zdravím chtěl bych začít jezdit na kole ale moje váha je kolem 145kg výška 185 cm a potřeboval bych poradit jízdní kolo na jízdy do práce a na vyjíždky po silnicích/cyklos­tezkách. Rozpočet je cca 20 tis. Děkuji.

              0 0
    • Baka  

      Jak psal někdo výše, nejhorší je smrt z leknutí. Před 3 lety jsem se vyžral na 148kg, vzal jsem synovcovo ST120 z Decathlonu s ráfkovýma brzdama (chtěl ho vyhodit, protože 3 roky překáželo ve sklepě), namazal řetěz nafoukal a šel jezdit. Podle některých komentářů už bych asi měl být skoro po smrti, ale nejsem. Kolo je stále ok a i když jezdím na jiném, stále ho občas beru když jdu třeba courat se synem kolem komína. Teď jsem jen pár kilo od svého metráku a řeším kam dál, jestli cross nebo gravel.

      Osobně bych tedy vzal klidně první bazarové horské kolo (bude pohodlnější a s lehčími převody) co mi vyskočí na bazaru za 5 – 10 tisíc, nechal peníze stranou a šetřil a počítal s tím, že to je na 1 až 2 roky a pak si vybereš, co Tě bude bavit a budeš mít o dost širší možnosti výběru…ono z těch velkých vah to jde na zpočátku poměrně rychle dolů.

      11 0
      • Smazaný účet  

        všechna čest!

        rozumný přístup a gratuluji k výraznému posunu.

        Moje rada – gravel si napřed zkus – ideálně najít nějaký testovací den. Drncá to a předklon v oblouku není pro každého.

        MTB je pořád MTB.

        0 0
        • Baka  

          Díky moc. Budu muset vyzkoušet. Před sebevyžráním jsem jezdil více a vždy bez odpružené vidlice, takže toho se nebojím, ale s berany nemám zkušenost (ale jsem na to zvědavý).

          Už jsem byl rozhodnutý pro crosse se vzduchovou vidlicí a už se jen rozhodoval mezi konkrétními koly (asi i v tomto pořadí):

          • Pells Crono Elite
          • Levit Simur 1
          • RockMachine Crossride 700
          • Author Airline/Codex

          Vše levnější než gravely, vše asi i pohodlnější, ale ty zahnutý řídítka mi pořád vrtají hlavou :-) 90% času strávím na silnicích 3. třídy a zbytek jsou zpevněné cestičky, takže asi chybu nemůžu udělat ani jednou volbou…

          0 0
          • Jakobo  

            Pokud budes casto pouzivat horni uchop, tak se riditka jeste o to vice zkrati, budes mit ruce nevim, 400–500 mm od sebe. Na rovne casti vedle predstavce jeste min. To je slabina gravelu u lidi, co se vetsinu casu stejne drzi v horni casti.

            0 0
    • Pepiczech  

      Zdravím, chtěl bych začít jezdit na kole kvůli redukci své váhy ( 160 kg !!! ) ale nejsem si jistý zda bych sehnal na takovou váhu kolo ( + nějaká tolerance váhy) mohl by mi někdo prosím poradit, jaké kolo by mě uvezlo, popřípadě pomoc s výběrem? prosím jen seriózní diskuzi. posměšků už jsem si užil dost. předem děkuji.

      0 0
      • Synnex90  

        Tak dekáč dělá kolo na 170KG max. nosnosti ale jezdil jsem ho se svými 125kg a ruplo. Jinak bych spíš napřed shodil jiným způsobem, plaváním, chůzi atd. Kolo zrovna není nejvhodnější na hubnutí. Nebo zkus koleběžku, za 20k máš nosnost i 200KG.

        0 0
        • Esi  

          no koloběžku teda nevím jestli je zrovna zdravý pohyb pro takovou váhu, když vlastně převážně stojíš na jedné noze. Jinak jakékoliv pevné horské kolo podle mě těch 160kg pro ježdění po silnici uveze, přece jen ta kola jsou stavěná na lítání v terénu při hmotosti jezdce cca 110kg tak že 160 na silnici musí vydržet, třeba Trek udává hmostnost kolo + jezdec 136kg tak že u nějakého levného modelu tak 122kg jezdec do terénu. koupil bych něco levného a jezdil, při rozumném přijmu potravy a vynechání sladkostí a sladkých nápojů musí ta váha jít za první rok dolů v klidu o 40kg. Ať se daří.

          1 0
          • káňa  

            Asi tak 20 let zpět nám tu jezdil jeden pán na nějaký Libertě, či něčem takovým. Pán měl myslím dobrých 150 kg, ale je pravda, že nejezdil žádný dálky, měl to většinou na přesuny do práce, což bylo okolo 10 km. Dělal tuším průvodčího na dráze. Jestli jezdil i “větší” dálky, to netuším.

            0 0
      • XNeo  

        Nákladní ? :)

        0 0
    • Pepiczech  

      Zdravím, chtěl bych začít jezdit na kole kvůli redukci své váhy ( 160 kg !!! ) ale nejsem si jistý zda bych sehnal na takovou váhu kolo ( + nějaká tolerance váhy) mohl by mi někdo prosím poradit, jaké kolo by mě uvezlo, popřípadě pomoc s výběrem? prosím jen seriózní diskuzi. posměšků už jsem si užil dost. předem děkuji.

      0 0
      • novas752  

        Už se to tu řešilo mockrát, pohledej v historii fóra. Ve zkratce buď něco levnějšího a počitat s tim že tam prostě některé věci budou odcházet. Nebo nechat postavit něco lepšího na zakázku z odolných dílů.

        0 0
      • gerrard  

        Chceš horské, silniční nebo gravel? Základ jsou festovní kola minimálně 32 drátů na silničku ještě seženeš dokonce 36 drátů. Hliníkový rám a u horáka vzduchovou vidlici, která jde nafoukat na váhu. Nic extra speciálního není potřeba. Stejně na tom moc dračit nebudeš.

        0 0
        • Pepiczech  

          Mě by se líbilo horský protože kolem nás je pěkná krajina a lesní cesty, ale zároveň bych využíval na občasné cesty do práce po silnici. gravel nevím co je:-) a nějakej tip co by jsi mi mohl poradit?

          0 0
          • gerrard  

            Gravel je v podstatě robustnější silniční kolo vhodné i mimo asfaltové cesty. Já žádnou osobní preferenci nemám. Je to hlavně otázka peněz kolik budeš chtít utratit. A připrav se, že na začátku to bude dřina a každý kopec bude makačka.

            0 0
          • Edwin  

            Jakej máš rozpočet? Důležitý jsou kola, aby měly co nejvíc drátů, rám sám o sobě nějakou dobu vydží, když nevymeteš každou díru. Asi by bylo fajn zkusit najít ocelovej rám, ten se líp svařuje než hliník. Ale zbytečně se neděs, že si na to sedneš a hned se to celý zbortí. To určitě ne.

            0 0
            • Synnex90  

              Kolo na míru jsem si chtěl nechat dělat u Kovaříka z Oseka, řekli že většina se dělá max na 120KG.

              0 0
              • Edwin  

                Tak jasně, něco říct musí a 120 kg je nějaký obecný limit do terénu. Ale znovu, to neznamená, že se to hned rozpadne, tím spíš na asfaltu. Jezdím se 170 kg kámošem po cestách a kolo (RB) mu pořád drží.

                0 0
                • Synnex90  

                  To RB je ale hlína, ocel je drahá, hliník mu stačí.

                  0 0
                  • Edwin  

                    Vím co je RB, to kolo jsem mu zařizoval já :) Jen říkám, že ocel se líp spravuje. A pokud hlína, tak rozhodně ne tripple butted.

                    0 0
                    • scota  

                      Ale o RB je známo že vaří z lešenářských trubek, takže např. RB KID 240 uveze v pohodě 80 kg fotra ;-)

                      Jinak ráfky DT Swiss EX 471 nebo EX 511 snesou podle mého názoru i na větší zatížení :-)

                      0 0
                      • Esi  

                        levné dětské kolo uveze skoro cokoliv, krátké trubky, většinou celkem silnostěnné

                        0 0
            • gerrard  

              Kašlat na ocel. Levný hliník a jedem.

              0 0
            • Pepiczech  

              20K

              0 0
      • xtonda  

        Kolos tvrdí, že má nosnost 160 kg. Dělají to na zakázku, takže když tam člověk přijde s tímto požadavkem, tak předpokládám kromě rámu bude osazen adekvátně i zbytek. Ale mají jen městské a kross/gravel rámy

        https://www.kolosbikes.com/…gravel-bike/

        0 0
      • scalar  

        Prvních 60kg by asi bylo lepší shazovat na elektrokole.

        0 0
    • Pepiczech  

      Já jsem se byl teď ptát u nás v cyklo a týpek mi řekl, ze na rámu jako takovým až tak zase moc nezáleží, resp je důležitá vidlice (nebo lepší kvůli pevnosti bez odpružení), náboje na kolech, kola samotný a brzdy ( kotouče 203? abych je z kopečka nezapekl se svou váhou ). v tom zatím plavu. Měl bych nějakej návrh, můžete mi pomoct vybrat nebo poslat odkaz s výběrem? rozpočet mám 20k.

      co jsem našel já:

      https://www.heureka.cz/?…

      https://www.mysticbike.cz/…/12333/33502

      https://www.bike-life.cz/…-2023/d44648

      https://www.kola-kross.cz/…a-lesk-2023/

      https://m.alza.cz/…n-3-2-vel-17?…

      https://martessport.eu/…3ka107-ghost?…

      https://www.mojekolo.cz/…-navy-xl-21/?…

      https://www.spoke.cz/…t-2021-grey/?…

      popřípadě nějaký váš tip aby splňoval ty brzdy a ty náboje a kola. chápu že na to moc nemáte chuť něco hledat ale já tomu vůbec nerozumím a pokuď by mi někdo pomohl, nevyhodil bych zbytečně 20k

      0 0
      • Azmir  

        Rady si dostal celkem dobré, ted se v nich ještě zorientovat. Budeš tomu muset věnovat svůj čas, nečekej odkaz na jedno kolo a pro to si rovnou poběžíš.

        Na vidlicích toho zase tolik ke studování není, tak co si zkusit odpovědět sám, které z mou vybraných kol mají asi vhodnou vidlici? ¨

        203 kotouč se na takové kola nedává a pro vidlici to není ani moc dobré, kor při tvé váze, je tam pak obrovské namáhání.

        Nikde nepíšeš kolik meříš, těžko se pak něco doporučuje. Ještě před pár dny bylo ve všech velikostech toto ted už je jenom ta dražší varianta v bílé barvě a nebo horší model https://www.decathlon.cz/…_/R-p-329414?… Určitě obojí lepší než cokoliv, co si vybral. O kolech okolo 15k apod ani neuvažuj, to jedině bazar kdybys chtěl ušetřit(dají se koupit pěkná zánovní kola, nebavíme se o ojetých domlácených herkách)

        0 0
        • Pepiczech  

          https://www.decathlon.cz/…_/R-p-329414?…

          mě se celkem zalíbil tento model ( má vyšší zdvih vidlice, doživotní záruku na rám, představec a řídítka i tvarově se mi víc líbí). v čem je o tolik horší než ten rockrider xc100? tam jsou pravě pak ty detaily a technický parametry který jdou mimo mě. jako cenově jsou stejně tak právě nevím

          0 1
          • Esi  

            nosnost toho kola je 120kg, tak že až ti rupne rám tak na tu reklamaci s tím kolem pošli někoho kdo se do toho limitu vejde a má velikost aby na tom kole mohl i jezdit. Jinak doživotní záruka je jen takový marketingový kec kdy ta dožiotnost je různě omezena, stářím modelu tím že potom ti případně dají nějaký nový současný rám na který 10 let staré komponenty prostě nedáš (boost a nonboost) a podobně.

            0 0
            • Pepiczech  

              Máš tedy nějakou alternativu?

              0 0
              • Esi  

                Ne nemám alternativu, jen upozornuju ze doživotní záruka má své úskalí, hlinikovy ideálně nezeslabovany rám, kola čím víc drátu tím lip, minimálně 32. Kotoučové hydraulické brzdy, kotouče 180mm. Rám když budeš jezdit po silnici tak té uveze, rám raději větší aby nebyla moc vysunutá sedlovka. Problém to kolo nebude jen budeš asi častěji centrovat kola. Kola v cenově kategorii jsou všechna stejná, jaké samolepky na ne kdo v Číně nálepek je v podstatě jedno. Pokud najezdiš alespoň 5 hodin týdně tak ta hmotnost musí jit rychle dolu.

                0 0
                • Pepiczech  

                  Tak jsem zase dneska objížděl cyklo. poslední nabídky mezi kterýma se rozhoduji jsou:

                  Kross level 6,0

                  4ever frontbee AL

                  4ever sceleton

                  nebo elektrokolo levit muan hd 630

                  co myslíte?

                  0 0
          • michomin  

            Pepíčku, nejsem si jist, jestli zrovna tohle je pro tebe vhodné. To kolo má dost krátkou sedlovou trubku, takže budeš mít hodně vytaženou sedlovku a hodně vytažená sedlovka se nebude kamarádit se 160 kg.

            0 0
            • Pepiczech  

              Nějaký návrh nebo tip?

              0 0
              • michomin  

                Pátrat na internetu nebudu, ale doporučuji vyšší rám (delší sedlovou trubku). Aspoň 520 mm, radši víc.

                U toho kola, co jsi vybral, byly sedlové trubky 430 (L) a 460 (XL). U toho XL bys měl vysunutou sedlovku, tipuji, 28 – 29 cm, kdyby ti sedlo L, tak ještě o 3 cm více.

                A ještě jedna věc: chtělo by to dvojitou sedlovou objímku, přece jenom je 160 kg pořádná váha.

                0 0
    • Pepiczech  

      moje výška 187cm

      0 0
    • Pepiczech  

      Tak jsem zase dneska objížděl cyklo. poslední nabídky mezi kterýma se rozhoduji jsou:

      Kross level 6,0

      4ever frontbee AL

      4ever sceleton

      nebo elektrokolo levit muan hd 630

      co myslíte?

      0 1
      • Baf13  

        Na tvou váhu určitě kolo na kterém jsou pevné osy, ty má. ten Rockrider nebo

        https://www.joybike.cz/…-ram-mkii-5/?…

        https://www.kolaglaser.cz/…3815341.html

        Co se týče rámu, bohužel tam ti u žádného kola nikdo nezaručí, že tu zátěž vydrží.

        0 0
        • psbiker  

          Už to tu bylo, chce to rám s vodorovnou horní trubkou, kvůli menšímu vytažení sedlovky. Elektrokolo s nábojovým motorem taky ne.

          0 0
        • Synnex90  

          U Dekáče bych se nebál, že mu nevezmou případnou reklamaci. Ale kola mají do 120KG včetně kolo, kromě Riverside 9220, a ten nedoporučuji, 3× mi prasknul ráfek a jednou rám. 2M, 120KG.NS Bikes dělá kola s větší nosností 135KG. Nějaká kola pro tlustoprdy dělá i Merida. Upřímně bych vzal naprostej základ, ten většinou vydrží víc a pak přesedlal na lepší.

          0 1
      • michomin  

        Tohle má v XL dlouhou sedlovou trubku a délka rámu je přitom pro tebe OK. Měl bys sedlovku vysunutou cca 18 cm, což by bylo na 160 kg dobré.

        https://kellysbike.com/…90-29-p74599

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.