vyrabeji se seriove kola s nosnosti 150kg+

32 nepřečtených
  • Kedlub

    Vyrabeji se takova kola ? Nejlepe horska dekuji :)

    0 0
    • puka  

      Ještě by to chtělo cenu a použití. Obrátil bych se spíš na stavitele.

      0 0
    • michomin  

      MTB s nosností 150 a víc kg se nejspíš nevyrábějí. Nicméně, obrať se na RB, ty dělají těžkotonážní rámy. Asi to bude chtít individuální těžkotonážní geometrii, pak těžkotonážní výplety, pokud to půjde, tak i těžkotonážní komponenty. Pak uvidíš cenu a vybodneš se na to.

      0 0
    • ˘Ö˘ Krab  

      Jsou tady minimálně 2–3 obdobná vlákna v historii, když to shrnu, tak to vždycky dopadlo individuální stavbou, nejhorší je to se zapletenými koly, doporučovaly se většinou 26" záplety a tomu odpovídající rám.

      0 0
    • Ricci  

      oficialne sa nevyrabaju ani take gumy :-)

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Obrať se na výrobce dvojkol. Monopost se stejnou nosností by měli zmáknout též.

      Např.: http://www.noquestionbike.eu/cz/

      0 0
    • HadVoe  

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-332473

      kolo vypada na fotkach dobře. v realu mě až tak moc neoslovilo a vaha pro mě neakceptovatelná. ale pro 150+ je naprosto odpovídající – má 170kg certifikaci.

      0 0
      • Spartak  

        Váha 12 kg je na takovéto kolo hodně?

        0 0
        • Esi  

          Ano váha 12kg na gravel je hodně, pokud má tohle certifikaci na 170kg tak samozřejmě ten rám musí být o něco těžší nežkola s nosností 120kg, zrovna tak sedlovka, vidlice a podobně, tak že vzhledem k nosnosti je to hmotnost asi opodstatněná. pokud potřebuje někdo kolo s nosností 150kg+ tak asi moc jiných možností nemá

          0 0
          • adam320  

            Pokud nekdo vazi 150, tak mu musi bejt uplne jedno jestli to kolo vazi 12 nebo 15 kg :)

            9 1
            • Esi  

              Je to tak, zrovna tak pochybuju ze na tom kole bude jezdit, při téhle hmotnosti musí prdel na sedle dostat docela rychtu

              0 0
              • tsunami  

                Víš prdlajs.

                2 0
                • Esi  

                  Naštěstí s touto hmotnosti opravdu žádnou zkušenost nemám

                  0 0
                  • XNeo  

                    Já naštěstí také ne, ale palec nahoru za přístup.

                    0 0
                  • tsunami  

                    S metrákem a půl v pohodě funguji, jezdím na kole – jak po silnici tak mimo. Dokonce používám dost tvrdá sedla ;-) Mimo silnici se rád svezu na trailech (ale neskáču – neumím to a bojím se). Ale to mi nebrání se projet na Klínovci, některé traily na TT nebo vyrazit do Alp vyjet si nějaký průsmyk nebo projet nějaké traily (Solden se mi fakt líbí).

                    Jo do kopce mi to moc nejede, protože jsem prostě těžký. Ale zatím mě mé běžné turistické tempo vyvezlo všude kam jsem chtěl.

                    6 0
                  • borda  

                    Tak proč se do toho sereš? Já taky ne. Tak nepouští debilní moudra,.

                    Ale jasné, jsou soudrzuzi, co musí mít názor na vše a za každou cenu, že?

                    4 1
                    • Esi  

                      Mít svůj názor samozřejmě muzu na cokoliv, neřekl jsem nic tak hrozného, kromě svých pochyb ze na tom kole bude pravidelně jezdit. A soudruhy si strčili někam.

                      0 3
                      • borda  

                        To bezpochyby máš. Ale ta cílená dehonestace (ano, rozumím, pochyby ) dotazujiciho…

                        Tak jasně. Můžeme bejt na sebe hnusný. Protože máme názor, že :) Dodal bych soudruhu :). Ale to bych se stavěl na roven soudruhů:)

                        Kluk má nějaký kila, tak mu napisem, že pochybujem, že vůbec bude na kole jezdit. A pak se pochválíme, že o tom víme hovno, poněvadž jsme hubený. Ale tak vyjádřili jsme názor na kterej máme právo, že? A ještě jseme se pochvalilil :). Fakt super. Mission completed a dem si honit ego někam dál.

                        1 1
                        • gerrard  

                          Klid si na Internetu.

                          1 0
                          • Esi  

                            Má pravdu, jsem si to po sobě teď ještě jednou přečetl a byť nerad tak ttak užnávám ta poznámka o pravidelném ježdění byla minimálně zbytečná, pokud se někdo rozhodne se sebou začít něco dělat, tak je potřeba ho podpořit a blbé keci si nechat pro sebe, omlouvám se všem kterých se to dotklo.

                            K tomu kolu, třeba trek udává u svých horských kol nosnost soupravy (kole jezdec bagáž) 136kg. To kolo by to mělo vydržet i v terenu včetně nějakých menších dropů a podobně, tak že při 150kg jezdci tj souprava tak 165 to to kolo podle mého ničím nepodloženého názoru musí na cyklostezce a na silnici v pohodě vydržet. Pokud bude někdo kdo má 185cm/150kg na tom kole pravidelně jezdit s tím že chce s váhou něco udělat a k tomu rozumně jíst, za mě rozumně je že je to pro tebe dlouhodobě udržitelné, tak musí za 1 sezonu v pohodě shodit 30kg a potom už je vlastně v limitu i do toho lehkého terénu.

                            Neřeším takové ty fyzické anomálie kdy má někdo na 185cm 125kg a vyrýsované břišní svaly, ano osobně jednoho takového znám, řekl bych že těch steroidů bylo opravdu hodně.

                            4 0
            • borda  

              Tak samozřejmě, že ne.

              0 0
          • tsunami  

            Ještě pár let zpátky bývala v nabídce treková kola s velkou nosností, nevím ale jak je to dnes. Také to teda byla slušná těžítka, ale prý to dost vydrželo. Asi muselo, když vidím kolik dokážou někteří odvézt na kole zabaleni na dovolenou na těžko :-)

            0 0
        • HadVoe  

          s vahou 12kg bych ho vzal i s mensima vyhradama, ale to kolo ma +16.viz diskuze na dekaci:

          Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jaká je vlastně hmotnost kola? V popisu je uvedeno 16,4–16,7kg ale na obrázcích 12,7–13kg. Děkuji, Ivan V.

          Otázka od ivan.

          1 odpověď

          Dobrý den, Ivane, děkujeme za Váš dotaz.

          Na obrázcích je u rozměrů rámu uvedena hmotnost rámu. V informacích o kole je uvedena hmotnost celého kola. Obě informace jsou správné.

          S láskou ke sportu,

          Lukáš

          expert cyklistiky DECATHLON Ostrava Centrum

          zase na 17Okg je to za mě ok. ale to bych musel 2× přibrat :)

          0 0
          • borda  

            Tak samozřejmě, že decathlon s vahama kol lze. Jako všichni ostatní. Dekac akorát asi i trochu víc :). Ale za ty peníze…

            12 kg jim snad nikdo soudnej nevěří… Ostatně jako u ostatních kol…

            0 0
            • Synnex90  

              To kolo vážilo v XL kolem lehce přes 13 kilo i s nášlapama.

              0 0
    • cibi  

      pokud se bavíme o horáku , možná by byl cestou http://www.ub.bike/.

      Ale po pravdě- nikde na webu nemají nosnost uvedenou.

      Dotazem tam nic nezkazíš.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.