• robb

Už se nám to blíží.

Info:

http://www.steephill.tv

https://www.procyclingstats.com

Kalendář:

• 26.2 Omloop Het Nieuwsblad
    • 27.2 Kuurne-Brussels-Kuurne
    • 1.3 Le Samyn
    • 5.3 Strade Bianche
    • 19.3 Milan-San Remo
    • 25.3 E3 Saxo Bank
    • 27.3 Gent-Wevelgem
    • 30.3 Dwars door Vlaanderen
    • 3.4 Ronde van Vlaanderen
    • 6.4 Scheldeprijs
    • 10.4 Amstel Gold
    • 13.4 De Brabantse Pijl
    • 17.4 Paris-Roubaix
    • 20.4 Flèche Wallonne
    • 24.4 Liège-Bastogne-Liège
    • 15.5 Tro-Bro Léon
    10 0
    • robb  

Omloop Het Nieuwsblad

https://www.cyclingnews.com/…022/preview/

0 0

MTBIKER doporučuje

• jonys  

Podstatná věc: De Clerq má nějaké problémy se srdcem (ne vážné, údajně) a vynechává klasikářké jaro. Takže na Omloopu a asi i dalších závodech by ho fakticky měl nahradit Pepa. Lépe řečeno musí, bude se to od něj očekávat. Tak mu držme palce! QS má 4 lídry do otvíráku: Agreen, Lampy, Senechal a Štyby. Obhájce nejede, chce být v topu později v sezóně.

0 0
        • robb  

Já jsem tohle jaro zvědavý i na Campenaertse. Loni byl hodně aktivní a asi ho to docela baví.

0 0
      • cubista  

A kde to poběží? Mám jen německý Eurosport 1, tam bude jen sestřih. Eurosport 2 nemám. Dík za tip.

0 0
      • vrazdit  

dneska Wout chytře a hezky v klidu…

0 0
        • kamaro  

Jo, trošku potrénoval… Jestli jsem viděl dobře, tak ve stíhací skupince jeli dva z Bahrainu, taky mohli jednoho obětovat aby se snažil to stáhnout.

0 0
          • jkcz  

Myslis, ze pri Woutovych casovkarskych schopnostech ho „nejaky“ meridak muze sjet ?

0 0
          • andy97  

Tři dokonce. I tak si myslím, že by neměli nárok ho dotáhnout.

0 0
        • Melvin  

Tak celý tým pracoval skvěle. Jinak Corlbrelli byl tež silný jak se dotáhl do čelní skupiny když to Benoot rozvěsil. A překvapil GVA na 3. místě.

0 0
          • cioran-m  

Ano, Jumbo skvělá práce a van Aert s naprostým přehledem; jel jinou liigu, než ostatní. (Jak Pogy v etapáku). Quick-Step a Skyneos dostali docela tvrdě na prdel. Dědek bude řádit. :) A van Avermaet mě teda taky překvapil. Koneckonců, i celej ten tým.

0 0
            • Melvin  

Že se Quick-Stepu na Omloop „tradičně nedaří“ psali už včera a dneska se to potvrdilo. Ineos nejel taky špatně, ale v nejdůležitější moment zaspali. Ale i tak byl Wout byl jinde. Jinak mi přišlo, že dneska díky tomu hezkému počasí to nebylo tak těžké jako jindy.

0 0
              • jonys  

Jojo. Ani bůh Tom to nikdy nevyhrál. Snad dobře časují na vrcholy. Vč. Zdeňka teda.

0 0
              • milan.v  

Co to je za blbost? Z posledních čtyřech ročníků vyhráli dva, včetně toho v roce 2019 Zdeněk Štybar…

0 0
                • Melvin  

No ale předtím někdy v roce 2005. Takže od roku 2005 do teďka celkem 3×. Pro srovnání Flandry, které jsou pro Belgičany nejdůležitější závod na světě, od roku 2005 vyhráli 8×. Takže z toho pohledu to berou jako „neúspěch“.

0 0
            • jonys  

No jenže to není dobrý pro Pepu…Koukal jsem až teď záznam, v rychlosti, ale nejsem si úplně jistý, že dobře nahradil Traktora. Asgreen s Lampym museli tahat už v době, kdy bylo pokupě eště asi 460 lidí.

Wout jim naložil, klasika Jumbo po návratu z kempu. Nicméně jsem přál Benootovi aby vydržel :-)

0 0
    • Agent007  

A co ten Sagan dneska? Ten už se ani nebere mezi favority, žeby ještě něco někdy zajel? Už se o něm ani nemluví

0 1
    • jonys  

Ty jo Pogačarův domestik v céčkové sestavě ve Francii vyjebe s QS i Jumbem našlapanýma hvězdama…Se mi ta síla Arabů až přestává líbit. Nerad bych u Tour zase usínal protože si to tam jeden manšaft bude kontrolovat.

0 0
      • Agent007  

Měl to ulehčený, polovina týmů včetně skyneos tam včera nejela, a alafilip s rogličem to asi brali jako rozjezd. Ale ten Nulty má teď dobrou formu, tak proč ji nevyužít. Navíc mají Arabové neomezené peníze od šejků, dobré lékaře a šéfa Gianettiho…:-)))

0 1
        • cioran-m  

No aspoň to. To třeba do sky sehnali vždycky špatný lékaře (asi jim nechtěli moc platit) : ztráceli počítače se svými záznamy, nepamatovali si, co komu kdy a kde aplikovali, psychicky se hroutili a byli na tom tak špatně, že nebyli (pro možné další zhoršení svého stavu) schopni před parlamentní komisí ani vypovídat, byli opakovaně propouštěni a pak k nedohledání atd. atp.

0 0
          • Agent007  

Zato šéf Pogačara je takový čistý křišťál. I jeho bývalí svěřenci Riccó, Cobo a spol. Proto beru současné výsledky UAE jen jako dočasné, asi jako tu Vueltu 2011. Dál to nemá cenu rozebírat a zasírat zbytečně vlákno

0 1
    • milan.v  

Zajímavé číslo z dneška.

0 1
      • Kysky  

A dneska se jelo Strade Bianche jo? :-)

4 0
        • milan.v  

Ježiš, omlouvám se, skočilo mi to tam, tak jsem kouknul jen na hodnotu… :-D

Poprosím o vymazání irelevantního příspěvku…

0 0
          • cioran-m  

To je dobrý, klid. Stane se. :)

0 0
          • cubista  

V pohodě. Aspoň jsi připomněl, že Strade už teď v sobotu. Bude to na zdarma na německém Eurosportu 1.

1 0
    • Trainman  

Zaregistroval někdo také to, že steephill je od Nového roku vyjma kalendáře poměrně prázdný a neaktualizovaný? :(

0 0
    • robb  

Laporte vypadá hodně silně, ale spurtérské týmy jsou buď popravené nebo si to chtějí opravdu nechat až na posledních pár stovek metrů.....

0 0
    • Agent007  

Jakobsen parádně, ten kluk si to zaslouží, za to co zkusil.

1 0
      • jonys  

Do protivetru, bez vlacku, s Ewanem na zadnim kole a stejne je orezal. Super spurt od nej teda.

2 0
        • cubista  

Sílu má jako bejk. Nedovedu si představit, že by nejel na Tour. Pokud bude zdravý, tak je to sázka na jistotu oproti nejistotě s Cavem. A ti tři únikáři se drželi parádně. Ale ty ostrůvky, to už není normální, to jsou úplně debilní „umělecké“ kreace. Fujtajbl.

0 0
    • jonys  

Vlakno o XCO 2022 tu jeste neni nebo jsem slepej?

0 0
    • robb  

Strade Bianche

1 0
      • cubista  

Jj, pozítří. Pokud na ně v oblacích prachu uvidíme, má být slunečno a větrno:-)))

0 0
      • robb  

Zajímalo by mě, jak se na té trati projeví jezdecká technika. O kolik můžou získat lidi z krosů jako Quinten nebo z Simmons z gravelu. Na Roubaix mi přijde, že i člověk co nemá super techniku, ale má hodně dobrý tah po rovině (Wiggo) může zajet hodně dobře.

0 0
        • jonys  

Vyhra Lotte Kopecky ti dava odpoved. Osobne nesdilim favorizaci lidi jako Higuita apod.

0 0
          • cubista  

Otázka mimo. Ta Kopecky je původem Češka? Srandovní jak na německé Eurosportu říkají Kopeki. Ale jela pěkně, sice ženský, ale bylo se na co dívat. Myslím tedy po cyklistické stránce:-)))

0 0
            • milan.v  

No, ona už je Belgičanka…

0 0
            • Agent007  

To je jako Kreuziger původem Němec.

0 0
              • cubista  

Tak nějaké německé předky Kreuziger mít musel. Jak by jinak přišel k německému jménu. Ty německé předky má mnoho z Čechů, třeba moje prababička skoro neuměla česky a matka měla do svatby německé jméno. Naopak v Rakousku a Bavorsku potkávám plno českých jmen. Ve střední Evropě normální vzhledem k mísení obyvatel. Ne už tolik v Belgii, ale nějaký český předek tam být musí, protože Kopecky není tamní jméno. Možná jako s tou mojí babičkou:-)))

0 0
      • robb  

Uvnitř balíku…

https://www.facebook.com/watch?…

0 0
    • tvargy  

Pidcock zítra nejede, problémy se žaludkem

0 0
    • jonys  

Tak jak vidite Strade? QS vs UAE?

0 0
      • skaj  

3. nejlepsi monumet a prvni letosni (zdravim vsechny boomery!), uz se nemuzu dockat. Za me Julian – letos bych mu veril pred Tadejem. I proto, ze trat zna a podle me mu to pujde lepe takticky.

0 0
        • jonys  

Tadej to taky uz parkrat jel. Myslim si, ze UAE by to meli rubat s tou silou co maji, aby to udelali klasikarum tezky. Uvidime, co vitr. Alap nevypadal zatim v topu, ale to on ma bezne ze zazari z niceho.

0 0
      • Agent007  

Ňákej Belgoš, Avermat, Wellens, Benoot…?

0 0
    • jkcz  

Vleuten total šrot ve stoje a Kopecky si to vyjede v sedle, nechápu. :)

0 0
      • kapsch  

Já jsem celou dobu čekal, kdy se zvedne, jestli to zkusí před horizontem, a ona nic :D pak si pěkně pohlídala tu poslední zatáčku..

0 0
    • jkcz  

Aha, 171/66, tak to potom jo, ta síla tam musí být. :)

0 0
    • Agent007  

Řekl bych, že Roglic už se smířil s tím, že tu Tour nikdy nevyhraje…:-)

Měl by letos radši zkusit Giro

0 0
      • cioran-m  

liborek: No, řekl bych, že pokud bude fungovat Pogačar, je na tom Roglič tak trochu podobně, jako celej tým skyneos.

Tak mě napadlo – možná, že by plastici mohli zkusit koupit coby posilu toho Attilu – včera na Strade, totiž, jaksi… V Maďarsku na tom nejsou ekonomicky nejlíp; třeba by to i vzal. :)

0 0
    • Pessinger  

Čau odstartoval dnes Mohorič? Padl bo co díky?

Aha tak si i odpovím, podle fotky výše byl asi u té smotky Allapha

0 0
    • jonys  

To jsou celkem love zadarmo delat Pogacarovi domestika. V pulce zavodu mas padla… :-)

5 0
      • cubista  

:-)))))

0 0
      • cioran-m  

No, kdyby dřív mohl jet Eddy Merckx Strade Bianche, možná by to vypadalo nějak podobně jak včera s Pogačarem. :)

To byla naprostá nádhera, jak jim poodjel v tom šotolinovým sjezdu a pak přes kopec pryč. I techniku má teda fantastickou. A Valverde – to je prostě zázrak, jak je pořád tak strašně dobrej.

4 0
      • cioran-m  

:D

0 0
    • cubista  

Proto tak miluji Itálii. Je krásná od severu až na jih. Pro mě nejhezčí země Evropy.

0 0
      • cioran-m  

A hrozně rád bych tam, v Sieně, viděl někdy Palio. Ale z okna, ne zezdola z náměstí. Pracuju na tom. :)

(No, doufám teda, že aspoň sem zas někdo hned nenapíše, že považuju ostatní za dementy, dávaje sem něco, co každý zná… )

2 0
        • Pessinger  

To zasypou celé náměstí pískem? I tak to musí v zatáčkách klouzat :-)

0 0
          • cioran-m  

To by bylo na dlouhý povídání. Celý ne, jen ten obvod. Jezdí se to tam už nevím (no, vím:) kolik set let, v dresech jednotlivejch sienskejch historickejch čtvrtí. Koně jsou na to speciálně pěstovaní a cvičení – a jsou to extra agresivní sígři. A viltěz je pak naprostej hrdina.

Fantastická záležitost, fantastický náměstí, úžasný město.

0 0
            • orm  

Odkdy se zvirata pestuji?

0 0
              • cioran-m  

Nazdar Orme! Jasně, chovají. Sem trochu myslel, že to jakožto jakési pěstěni specifických těch vlastností projde, ale máš „v podstatě“ jistě pravdu.

A ještě něco podobně dobrého třeba dál k Paliu, Sieně, Strade, Pogačarovi a tak vůbec?

A hele, taky: zmínil jsem (čistě a jen kvůli tobě) párkrát tady i vedle plastiky (jednou i jejich nulovou doping-toleranci a tak), čekám netrpělivě a ty – nic? :D

0 0
                • orm  

Prislo mne to jako chyba, ktera se cloveku tveho kalibru nemuze stat, tak jsem se bal, zda ti nekdo nehacknul profil.

0 0
                  • cioran-m  

No – a mýlil ses. A nemusíš se tedy už dál bát.

Ale lichotí mi, že tě z celého vlákna resp. tématu (o jarních klasikách ) baví vyjadřovat se jen a pouze – k člověku mého kalibru.

A budu na tebe myslet a zas něco, na co bys mohl zareagovat, jistě napíšu. Neboj. :)

0 0
    • cioran-m  

Julien

0 0
    • robb  

Mates zpátky v závodech

https://www.hln.be/…ie~a4c30845/?…

1 0
    • robb  

Milán – Turín pro Cava, ale Sagič pozičně pěkně až v posledních pár metrech se nechal zavřít. Uvidíme co v sobotu.

Alík by neměl jet

https://www.cyclingnews.com/…jakobsen-in/

Roglič si zkusí kostky

https://www.cyclingnews.com/…t-gp-denain/?…

0 0
      • UHU  

jo, jezdí pořád pozičně pěkně až tak do 200m před cílem, to Total E stejně jako Boru potěší :)

1 0
        • jonys  

Já myslím, že Boru potěšil dost. Díky němu se z provinční stáje stal špičkový WT tým. TDE je druhá liga a samozřejmě proti komplet top vlakům to má osamělý jednotlivec těžký. Nicméně body za 5. flek pro Pro Conti tým určitě super, větší zisk než mnohé top mančafty.

2 0
          • UHU  

o tom není pochyb, myslel jsem poslední roky kdy ho vždy dovezli na slibné pozici a výsledek nic moc v jeho případě.Pokud ho koupili, tak kromě bodů (které přinesl) a reklamy, by zřejmě chtěli i něco vyhrát. Ale možná, že to podpoří výhru někoho z TDE na GT

0 0
        • tomxxx  

Já jsem na Boru celkem zvědav, aby se z nich nestal neviditelný tým.

Sagan Totalu hlavně otevírá dveře a i nějaké podstatné body přihodí.

Tochu jako mnoho lidí nepochopí, jak je Froome platný Israelu, když jezdí prd, ale je.

0 0
      • jkcz  

Pozicne dobre do okamziku, nez tam priletel jak raketa Morkov. Pak se to preskupilo a bylo vymalovano.

0 0
      • Canyon325  

vyhrá San Remo… aký je kurz? :)))

0 0
        • Pessinger  

34 na win Sagana .....dle Bookmakerů má Ganna na win kurz 26…

0 0
          • McBlacky  

To uz spis Sagan nez Ganna.

0 0
            • Pessinger  

Má to být prej úplně jiný Miláno-San Remo bez sprinterů kteří zůstanou daleko v zadu :-) Prej to Pogi očeše :-)Nevím jak to chcou udělat, ale určitě to bude zajímavé

0 0
            • jonys  

Sagan měl největší šanci 2013. Tam škoda pro něj, že je vezli kus autobusama. Nechat je vytrápit celou cestu, myslím, že by z toho profitoval a měl víc sil než Čolek. Teď už jsou jeho šance mizivé, asi by potřeboval zase hnusný počasí, přežít Poggio (protivítr) a pak zkusit ujet kamikaze z kopce nebo vychytat nějaký nástup dole. Čistě na výkon už na to asi nemá, no.

0 0
              • McBlacky  

Ja to bral ciste mezi nim a Gannou. Tam bych tipnul ze 99× scenaru ze sta Sagi Gannu porazi.

Jinak si taky myslim, ze uz svoji sanci promarnil.

Pogacar aby odjel na Poggiu a dojel solo to nevim co by musel dat za vykon v druhe pulce kopce. V prvni neujede, pac tam bude brzdit do zatacek, pak uz to je kratky na mezeru, kterou by potreboval.

0 0
                • wishpull  

No tak odjede na Cipři :)

0 0
                  • McBlacky  

To uz neklapne nikdy. Posledni takovy win je vic jak 20 let starej, kdy nebyly vysilacky, wattmetry a teamy byly vyrazne slabsi co do “hloubky’

0 0
                    • Agent007  

Naspeedovaný Pogačar pod vedením Gianettiho a lékařů UAE, a jejich zkušenostech z Lampre, nasadí watty 50 km před cílem, a bude rozhodnuto. Jen osel věří že to bude jinak.

0 4
                      • jmaselnik  

To zamrzí, když si Pogačar dělá trhací kalendář z celýho prosypanýho Sky :D

0 0
                      • McBlacky  

i kdyby byl nasypaný čím chce, tak na tomhle profilu u tohoto závodu to není možné.

Nebudu ti psát proč, akorát bych marnil čas. Prostě ber to jako fakt.

1 0
                        • Agent007  

Ale já jsem nepsal, že je Pogačar prosypaný, jen že odjede nějaký ten kilometr před cílem, stejně jako na UAE nebo Tirrenu. Proč by to mělo být na Sanremu jinak?

0 0
                          • blackseal  

Mnozí letos hovoří o možném souboji Pogačar – van Aert. Také si myslíte, že budou dirigenty závodu?

San Remo není až tak jednoznačné jako jiné závody, Cipressa nebo Poggio nejsou šestikilometrové kopce. Jasně, ti dva jsou na tom určitě nejlépe ze všech a jsou to absolutní topfavorité. Kdo ví, co nakonec vymyslí, jestli pojedou úplný šrot od Cipressy a potom si to rozdají na férovku na Poggiu. Ale ten závod má skoro 300 kilometrů, a ta délka vám vleze do nohou. Ono je něco jiného dělat vítězné nástupy po 180 kilometrech a něco jiného po 290 kilometrech. I když to, co v sezoně zatím předváděli Pogačar a van Aert bylo úžasné na sledování.

Zdroj: https://www.idnes.cz/…klistika_tm2

0 0
                          • McBlacky  

Protoze na San Remu je super to, ze “sanci ma kazdy”. Diky tomu mezi Cipressou a Poggiem se vzdycky najdou teamy co to sjedou.

Na Poggiu jak jsem psal mas ostre tocky ktere te vyhodi z tempa, musi se do nich brzdit nebo minimalne prestat slapat. Pak nasleduje hakovejsi , srojo placaty, stred a velmi mirny zaver, kdy pokud jsi v dobrym haku tak usetris. Pogacar nema tak velky max power, aby jeho 30sec maximum dokazalo odparat silnejsi jezdce. Na vrchare to staci, ale na sprintery a klasikare ne. To ze to jinde urve je prave proto, ze po nem jde jiny typ jezdcu.

Sjezd uz je otazka kdo se nerozstipe a posledni dva km jsou o tom kdo te sveze.

Pripustil bych variantu, ze na Cipresse odjede skupinka, kde bude Pogi, Wout a dalsi alespon 2–3 jezdci a ti to dotahnou. Meli by sanci v tom, ze by se redukoval pocet sjizdejich teamu, mohly by to tam i kotvit (to jsme taky v minulosti videli).

Jenze to se dostavame do situace, kdy neodjede sam a teoreticky teda neudela takovy rozdil jak by mohl, protoze bude muset “cekat” na ostatni.

5 0
                            • cioran-m  

Dobře napsáno.

Tak uvidíme, docela se těším.

0 0
                            • tomxxx  

Stačí se kouknout, že loni to uvisel Sagi s Calebem. Jonysovi fakt nezávidím, to aby vsadil skoro na všechny, aby pak mohl machrovat a prinscreenem, že se trefil.

1 0
                              • Pessinger  

Už to začíná, hoďte se všichni do klidu… já dal před měsícem Topganna…

Finišovat budou Fajn Aert, Mads a Matěj .....Mohorič

1 0
                                • robb  

Gannu jsem měl na prvního, ale naštěstí i Mohoriče a Matěje do Top 3

0 0
                              • jonys  

Jojo…

0 0
                        • cioran-m  

Upřímně řečeno, jsem hodně zvědavej, jak to dnes bude vypadat. Nějak to vůbec nedokážu odhadnout – ti kluci těm spekulacím dávaj úplně jinej rozměr.

Stálo by za to zeptat se na vlastní prognózu třeba Eddyho Merckxe. :) Není někde, mimochodem?

0 0
                • jonys  

Premyslim o roli Roglice. Pomoct Aertovi…jak presne? Pozicni box neni jeho vec a ze by mu rozjizdel nastup na kopci asi taky ne, tam se ceka tempo UAE a Ineosu. Podle me by mel prezit Poggio a chytat nastupy? Rikam si jestli by to nemohl nakonec vyhrat-co kdyz Wout bude mit defekt, pad, nebo blby den jako na MS? Nebo se to nejak semele ze bude v celni grupe bez lidra? Nema vubec spatny spurt, zvl pokud by nestridal.

0 0
              • wishpull  

Ještě bych Peťa neodepisoval, vsadil bys předloni, že Cav ještě vyhraje etapu na Tour?

0 0
                • jonys  

Hlavne to vypada, ze nakonec pojede sam. Mozna jeste Gilbert :-)

Startovka ridne pekne.

0 0
        • robb  

Mates na San-Remu????

https://sporza.be/…47533232929/

Něco k počasí

https://twitter.com/…928488247306

0 0
    • cioran-m  

To byla nádhera!

Z kopce jak kdysi Kelly.

Slovinci, ku.rva. :)) Tři v první desítce.

0 0
    • kucka7  

Parádní závěr

0 0
      • Tencovozikmin  

Kde se da zhlednout zaznam?

0 0
      • McBlacky  

Vsichni to zahrali jak nejlip mohli. Zase se ukazalo, ze na MSR mas jen jeden nastup a bud vyjde nebo ne. Pogi po prcnim nastupu uz vedel, ze je konec, ale kudos, ze to dal zkousel. I Roglic, kterej proti WvA a MVDP ma na maxu o stovky wattu mene to zkusil nejlip kdy pro nej mohl. On by teda stejne byl ve sjezdu sjetej, coz by byla pro nej ta lepsi varianta. Nebyt ve druhe skupine pohromade MVDP a WvA mozna by to sjeli, ale tihle dva radsi prohrajou, nez by dovezli toho druhyho na spurt.

0 0
        • robb  

“I raced to win, as always. Mathieu van der Poel did too, but the rest quickly thought of the podium,” Van Aert said. “That's their right, but I'd rather go down fighting. There was not much cooperation. Some may come here to train, but I came to win.”

https://www.cyclingnews.com/…an-san-remo/?…

"Also it was a bit of lack of cooperation. We were two riders with Pedersen and Van Aert that really tried to close the gap. We needed one or two teammates to close it with us, but that's racing.

https://www.cyclingnews.com/…an-san-remo/

0 0
          • cioran-m  

Inu, pokud chtěli kluci opravdu tak vyhrát, mohli taky zkusit jet dolů z kopce s Mohoričem. :)

Nevypadalo však, že by k tomu měl někdo chuť.

A jak už psal Zdeno – kdyby Peter neměl ten mechanický problém a třeba se dostal taky ve skupině nahoru, ten by s ním (patrně jedinej) asi dolů jel. Škoda, no.

0 0
        • jonys  

https://twitter.com/…808589451264?…

Ani jednou nešel na špici, ani jednou nenastoupil. Pak říkat, že ostatní nechtěli jet…

0 0
          • polo  

Ta skupina měla šanci po sjezdu Mohoriče sjet, WvA tam jel špici nadoraz, ale odstřídal a nikdo nejel. Přitom třeba MvdP zájem jet mohl mít. O tom myslím WvA mluvil.

V kopci nenastupoval, to byla taktika Pogačara a jemu typově podobných jezdců. Rychlí jezdci jako WvA nebo MvdP tady chtějí spíš přijet ve skupině, protože dokážou spurt vyhrát. Navíc na Poggiu jde jen těžko odskočit. Pro ty rychlý jezdce by to bylo neekonomický plýtvání silami.

Byl to střet různých zájmů jednotlivých jezdců. Nejvíc z toho vytěžil Mohorič a Turgis je určitě taky spokojenej.

0 0
            • tomxxx  

Tak hlavně Woutovi a Poelovi se nechtělo pak už jet, když jim nikdo nepomohl a zároveň každý ví, že potahat těmhle dvěma je stejně tvoje smrt na spurtu. To jen Casper měl koule na Flanderách.

0 0
              • polo  

Přesně o tom jsem psal. Tahle situace se opakuje dost často. Ve skupině, kde je spurtér, ostatní nemají zájem jet.

A radši nechaj odjet (vyhrát) někoho jinýho.

0 0
                • Jáchym 1  

Sagan to takhle měl co chvíle.T top formě uměl z takové skupiny ujet.

0 0
                  • BikerM  

Ano, Sagic to na nekterych zavodech v minulosti ukazoval. Ostatne to byl jeden z duvodu proc mu pak nikdo nechtel tahat.

0 0
              • andy97  

Chyběl tam Roglič, který by jel pro Wouta. Se nějak propadl.

0 0
                • tomxxx  

Roglič je sice znamej špatnou poziční jízdou, ale včera ji měl úplně strašnou. Furt si to tam nějak dojížděl, to ho museli stát hrozně sil, pak nastoupil, zvadnul a ve sjezdu vycouval úplně.

1 0
            • bikerman2  

Ver tomu ze Turgis spokojny nie je ani trochu…

1 0
            • jonys  

V tomto momentě Wout držel Pogačara úplně na pohodu. Rogla je odpojil, horko těžko to lepil Kwiat a MVDP. Jakmile Pog zpomalil, měl Wout dost síly na to, aby šel na špici a potáhl. V tu chvíli by odjeli 4 (spíš 3, Kwiat byl na šrot).

Stejně jel s Alapem předloni když vyhrál. Jestli čekal, že přijedou v 10 lidech pod kopec a tam se všichni budou moct přetrhnout aby poctivě střídali a dovezli ho do spurtu, tak by si měl promluvit se Saganem nebo si pustit závody, kde byl on top favorit.

0 0
              • tomvv  

Nemyslím, že na pohodu. V jednom rozhovoru WvA říkal, že „musel střílet nejlepšíma šípama“ (doslovný překlad, nenapadá mě ekvivalent v CZ ) když ho naháněl.

1 0
          • robb  

Asi by se nemělo zapomenout na Démara, který se držel hodně obstojně. Z těch spurtérů tam byl asi jediný kdo to vydržel takhle dlouho.

0 0
            • Melvin  

Tak Matthews uvisel dokonce i první skupinu. Jinak teda Biniam Girmay jel dobře a věřím, že o něm ještě uslyšíme.

0 0
              • Melvin  

Tak to bylo dřív než jsem čekal. Girmay vyhrál Gent-Wevelgem a to mu je jen 21 let.

2 0
            • cioran-m  

Démare tam asi trochu musí od té doby, co to tenkrát před sedmi nebo kolika lety vyhrál, prokazovat, že se nahoru umí dostat úplně sám! :)

0 0
              • robb  

Tak jestli se držel za kliku od auta a na veřejnost se nedostal žádný záběr ani foto, tak i tak klobouk dolů :-D

0 0
                • bara2  

No, každopádně to byl tenkrát výkon z říše snů, tuším dodneška tam má nejlepší čas.

0 0
      • robb