Profi silnice- Jarni klasiky 2015

406 nepřečtených
  • Hroch obojzhivelnyj

    Tak koncene od zavodu mezi klokany a velbloudy k opravdove akci!

    Tak co o vikendu a letos, jsou Boonen a Cance uz stari dedci?

    Ovladne ETQS jaro? Nebo jim to letos vyfoukne Kristoff a Vanmarcke? Docka se Styby? A vyhraje letos konecne zas po roce neco Sagan?

    O vikendu ma byt ve Flandrech slunicko, zadny snih ani boure (skoda pro Stybyho)

    0 0
    • vitan  

      …a vyhraje Wiggo P-R?:)

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Tohle je pro mě zásadní ze všech klasik. Fakt se na to těším. Jako cyklistovi mu to přeji, ale Fabian je prostě Fabian. :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Myslim ze ani jeden z nich. Ale krvelacne se tesim ze na PR bude prset.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Necháme se překvapit. Ale sprchnout by konečně mohlo. Na P-R se na to čeká roky a když se jede jedna kostková etapa na TdF, tak hned jim počasí z toho udělá peklo.

            0 0
    • robb  

      Přímý přenos s Omloop

      http://alfatv.webs.com

      0 0
    • robb  

      Linky na přímé přenosy z Kuurne-Brussels-Kuurne

      http://www.steephill.tv/…sels-kuurne/#live

      0 0
    • robb  

      Pokud vás zklamal Eurosport tak jako mě, tak tady je přímý přenos ze Strade – Bianchi

      http://www.yopika.tv/…8682520.html

      0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Dík! Já se vrátil ze švihu akorát na plánovaný začátek přenosu – a tam lyžníci ze záznamu. Odkazy na Steephillu byly rovněž plonkové…

        0 0
        • Delkim  

          skončily ženský a teď je sjezd chlapi… nechápu, a to jsem si kvůli tomu dneska zaplatil předplatný na netu :(

          neznám žádný jiný sport, který by na Eurosportu takhle v klidu nahrazovali čím se jim to zrovna hodí, před pár dny to bylo stejný u jiné jednorázovky

          ještě to jede tady:

          http://www.sportingvideo.tv/…1020047.html

          0 0
      • jaja01  

        Super Stybar!

        0 0
        • _Zbynek_2  

          Nádherné… :o)

          0 0
        • robb  

          Paráda. Krásná krajina, každou chvilku někdo útočil, nikdo z obvyklých podezřelých to nechtěl až do konce vzdát, super závodění.

          0 0
          • oberleutnant Weiss  

            Parádní pokoukání, Štyby super závěr!!!

            0 0
            • standoslav  

              Je někde na ten dojezd link ? Zrovna včera mi soused říkal, že to Zdenek po-ral, s tím odchodem na silnici, že měl zůstat v CX a vítězit. Já mu na to, že zraje a letos už určitě něco vyhraje. :-)))

              0 0
                • Breakpain  

                  No pěkně :-) …

                  Neví někdo, zda si lze předplatit nějaký online stream v 1080p? Ideálně v angličtině …

                  0 0
                • Darkson  

                  to je bomba, Strade už má docela zvuk! stejně se obávám, že na hlavní klasiky nebude lídr týmu :-/

                  0 0
              • robb  

                Doporuč sousedovi ať si zapne při příštím závodě se Zdeňkem britský Eurosport. O něm tam vždycky mluví jenom v superlativech.

                0 0
              • raw 4  

                Štyby mi včera udělal velkou radost…myslím že má našlapnuto být. Mr. Clasic…

                0 0
              • tromboonen  

                Styby super, Valverde dojel na to, ze to jel na Aero hajtre – v zaveru uz zrejme nemel koule :)

                0 0
          • daymaker  

            neměli kluci vysílačky, to si myslím taky trochu pomohlo…

            0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Na to se dobre koukalo!

          0 0
      • jecnak  

        Zavzpominal jsem na lonsky vylet v okoli Sienny. Muzete se podivat na cem presne se jede – jel jsem velkou cast sotolinovych useku.

        0 0
        • Lada,s  

          Podle té třetí fotky to vypadá ze je to zpevněné, ne jenom šotolinka? btw ta dvoubarevná omotávka je dobrý punk :-)

          0 0
          • jecnak  

            Je to takova jemna uvalcovana sotolinka. Vetsinu casu celkem rovna, jen ve vyjezdech a zatackach byly obcas roletky.

            0 0
    • _Zbynek_2  

      Froomy se odhlasil z Tirrena!!! Leo ma sanci ;o)

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak kdo vyhraje ruletu v San Remu?

      Ma prset, ale nema snezit ;-)

      Sagan by evidentne musel letos nejdriv odparat vsechny sprintery.

      Zopakuje Kristoff?

      Cav? Degenkolb? Cance? nebo snad Styby, kdyby Cav odpad vcas?

      0 0
      • robb  

        Já jsem zvědavý co předvede Lobato.

        Jinak asi největší favoriti jsou pro mě Saša, Peťo a Zdeněk.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Prvni monument sezony a bez komentare? Ja ja..

      Co na to cosmo catalano?

      Sagan az 4. na protest proti odvolani Riise, Cancelara po nevim kolika monumentech mimo bednu, superman Paolini odtahne Poggio, pak dotahne Kristoffa na spic a rozjede mu sprint (jen mel vydrzet o 15m dele), Styby v zinenkach, a Sky ty veloflexy na mokru evidentne moc nedrzi…

      0 0
      • robb  

        Ještě jsem nikde nezaznamenal nějaký komentář od Olegova.

        Jinak je škoda že Sagan nezkusil nastoupit hned po sjezdu, možná by chvilku po sobě koukali než by ho začali stíhat.

        0 0
      • tromboonen  

        Sagan ma v Polsku novej business:

        http://www.eobuv.cz/sagan.html

        (aneb kontextova reklama se nikdy nemyli)

        0 0
      • prodi  

        já myslím, že Sagan moc chtěl, páč po Riisovi jsou spolu s Romanem další na seznamu vyhozených:)

        0 0
        • Tina  

          Roman možno, ale Peter asi ťažko :)

          0 0
          • prodi  

            tak pokud něco velkýho nezajede…

            0 0
            • Tina  

              To nie len o super výsledkoch. Sú síce dôležité, ale ide hlavne o to, že Peter má veľkú marketingovú hodnotu. Stále sa o ňom píše a hovorí. Na závodoch vždy patrí k favoritom. To sa dá povedať ešte o AC, ale o ďalších jazdcoch týmu moc nie. Saxo je momentálne postavený okolo AC a PS. Ešte sa hodne píše o RK, ale to je trochu iný druh popularity.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                No ja se obavam ze Tionkoff a Astana jsou tymy kde jsou velke vysledky dulezitejsi nez marketingova hodnota.

                0 0
                • McBlacky  

                  to je asi každý team ;)

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Tak jinak, myslim ze v Tinkova nebo Kazachy nezajima nejaky ukazovani dresu v marnym uniku, na rozdil od Europcaru, Bory nebo Cannondale.

                    0 0
                    • karliner  

                      To bude tím, že Astana, Tinkoff nebo Kaťuša nefungují podle základních ekonomických principů, ale pouze díky libovůli státních a polostátních donátorů nebo poměřování pindíků svých majitelů.

                      0 0
                      • ememem1  

                        no ja ti neviem ci zrovna cyklistika je mimo firiem co su do bicyklov nejak priamo zapojene vobec rentabilny sponozring a nejde skor o nejake odpisy pred zdanenim.

                        0 0
                        • karliner  

                          Těžko říct. Ale třeba místa v koloně před TdF jsou vyprodána na x let dopředu a stojí opravdu šílené prachy, přičemž na firmu zapojenou do cyklistiky v koloně nenarazíš.

                          0 0
                        • Honzas  

                          no odpisy pred zdanenim jsou tak pro neko, kdo si to ulejva sam sobe.

                          proc bys ale dal cyklistovi 100, kdyz sam z toho budes mit 19 / 25 / 30… zalezi kolik je kde sazba dane.

                          vsichni maji marketingove plany postavene na sofistikovanych kalkulacich.

                          nechci ale vubec spekulovat o tom, nakolik jsou sofistikovane vypocty necim realnym podlozene a kolik z toho ma marketingovy reditel dane spolecnosti;-)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            ono je rozdíl sponzoring malých teamů a velkých. Sky například měla vypočítaný zisk celkem precizně vycházelo to myslím kolem 4 násobku toho co zaplatili.

                            Rusáci neměří podle mě nic, jen poměřují brka ;)

                            0 0
              • prodi  

                ano, zatím se o něm pořád mluví jako o spolufavoritovi. Zatím. Ale pokud delší dobu nic nezajede, tak se o něm mluvit přestane. A marketing.hodnota bude v prd… a zase budem jen u těch výsledků.

                Já bych mu opravdu moc přál, aby něco letos zajel. Ať Sagan vyhraje Flandry, Štyby Roubaix a bude to super sezóna:)

                0 0
                • treatt  

                  Hele to máš jako Tommeke a Fabs. Nikdo si nedovolí je nebrat jako favority, i když už moc šancí nemaj :)

                  0 0
                • karliner  

                  Já bych tedy nepřeháněl ani odhady o jeho marketingové hodnotě, je prostě Slovák, ze země, jejíž tržní potenciál je menší než Mnichova a s tím nic nenadělá.

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Ale zas mu neubirej popularitu treba v Italii… plus znamej je vsude, neni to uplne anonymni jezdec z hloubi pelotonu… ale jak tu nekdo napsal, Oleg evidentne na nejaky marketing typu kdo je videt moc nejede a zajimaj jej jenom bedny, a to jeste ta nejvyssi… Uz tak je ten tym nevurovnany, bez Riise to pude do kytek a dobře tak Rusakovi..

                    0 0
                    • karliner  

                      Dalo by se souhlasit s tím, že v Itálii patří mezi top 20–30 nejpopulárnějších riderů, to jo.

                      0 0
                    • jonti  

                      Spousta hvezd, obrovske ocekavani, a nic se nedeje. Maji to tezke.

                      0 0
          • ememem1  

            co jako je nedoknutelny? akurat vyhoda je ze asi nebude mat problem s angazma inde co u rk by som si az taky isty vzhladom na nedoriesenu arbitraz nebol.

            0 0
          • karliner  

            Mno, jen aby se někdo nezačal šťourat v datech z jeho biopasu..

            0 0
      • domestique  

        Degenkolb se s tím teda nemaže, v podstatě na každým záběru z toho sestřihu rozdává lokty…

        0 0
      • treatt  

        To víš, není čas :)

        Tak Remo bylo velký, těšil jsem se na to hodně, dali jsme to sice ze záznamu, ale bez tušení čehokoliv, před sebou asi 10 papírků z Fortuny, takže atmoška velká..

        První věc, co mě překvapila, bylo zjištění, že Kaťuše tahají od začátku závodu, co jsem si přečetl na twitteru, to jsem si řekl, že jsem nakonec na Kristoffa asi vsázet tentokrát neměl, jestli se ukazují tak brzy. Býval bych vsadil boty, že Bártič bude v úniku, to bohužel ale nevypisují :-D

        Na 75to go byl detail na Alexe a teda vypadal překvapivě koženě, že si to vůbec neužívá, to jsem pomalu začal tiket mačkat. Naopak Kwiatko viditelně strašně lehký v pedálech a já si začal rvát vlasy, že nemám vsazeného jeho, ale Štybyho, který jel až moc aktivně na to, aby to mohl jet čistě na sebe v koncovce.

        SKY potvrzují svojí taktiku, ukázat největší masírku na špici, kterou vyzvrací každého vzadu na to, aby všichni v závěru zmizeli, tentokrát okořeněno o taktickou novinku – balík odpojit shozením vlastního muže, jsou to rození chladnokrevní šachisté :) Co k tomu jinak říct? Chytit trochu naivně příležitost za pačesy, aby se tím odpravil jak Luke, tak Geraint a lídr Swifty do závěru bez doprovodu? Zajímavé :)

        Na Alexe bych teda po Cipresse nevsadil ani zlámanou grešli, dost mě překvapilo, že se tam vůbec dotáhl a začal jsem mít náděj, že Luka pojede na sebe, přál bych mu takovou příležitost. Dohoda na konci balíku a hurá na špic, ze které nikdo letos neodjede? Hmmm – jako ticket na Alexe jsem dal z půlky kvůli faktoru Lucca, ale teda až tak?

        BMC firepower pěkné, koukalo se na to hezky, škoda, že to Eddy poslal k zemi, takže Gibo ze hry, mohlo to být zajímavější v závěru.

        Sagič dobrý positioning ve sjezdu z Poggia, potom trága letošního roku. Co mě ale dostalo, po sjezdu vakuum, koukání po sobě. Vzadu ve skupině dva dresy Tinkoff a svěšeno. Zezadu zrychluje Lucca s Kristoffem, což nechává žluté chlapce zcela bohorovně, on si Sagi nějak poradí..a hele, asi tak neporadí..neměli bysme přeci jen dopředu? Jestli už Roman neměl nožičky, dobře, před Poggiem Petera hodně provázel skupinou dopředu, ale co tam proboha dělal Breschel?!?! Že poslední dva km se přilepí na zadní kolo Sagiče, to jako aby zajel Swiftyho a Langeho a vyzobnul si dvanáctej flek??? WTF??? Tak nevím, jak si to na tom Kilimandžáru vysvětlili..

        Jinak se mi líbil Degen, jak přiznal, že rychlost i power je u Kristoffa prostě jinde, jen měl kliku, že to bylo o 50m delší, než Alex potřeboval, vzhledem k tomu, jak si naložili s Luccou..

        Jo a Fabs by se měl naučit cpát jazyk spíš do patra, to zpevňuje střed těla, to plazení bokem ho musí děsně rozhazovat :)

        Mno a Etixx..Štyby, podle tý aktivní jízdy by to podle mě jednoznačně připravoval pro Kwiatka, kdyby to zkusili na krupici s Gilbertem/GVAč­kem, mohlo to mít šťávu, Kwiatek vypadal v těžké pohodě. Já ho zvažoval i na sázku, ale nakonec jsem si řekl, že v tý duze ho z Poggia nikdo ujet nenechá..a zkusil jsem si zahaluzit, ze dvou germánů samozřejmě radši Držku, když měla parádní kurz, co dávat Degena, že :) Ale to je hra, spíš mě štve, že jsem podlehl marketingu Lobata tvl :-D Mno, pane redaktore, měl jsem na win Kristoffa a Blinga, to bylo kousek, ale nedá se svítit :)

        0 0
        • zdendos-rb  

          Tomu rikam rozbor! :-)

          0 0
        • Delkim  

          pěkný! a doufám, že takhle povedený rozbor bude letos ke všem klasikám :)

          ad Fabian, v komentářích pořád zmiňují jak to má chudák těžký, že když nastoupí tak ho nikdo nechce nechat ujet… no a tak jako nebude nastupovat a dopadne jako teď? a jel tam vůbec? já ho snad ani neviděl

          0 0
        • pendergast  

          Sagan snáď ako jediný v zjazde z Poggia točil pedálmi, a aj tak nedokázal stiahnuť medzeru za Thomasom a GvA (asi mal zle namazané). To by som nenazval dobrý positioning. Načo sa vetral, keď nemal na roztrhanie balíka?

          0 0
          • Tina  

            Byť vpredu znamená vyhnúť sa prípadnému pádu jazdcov pred tebou.

            0 0
          • treatt  

            Tak proti Sagičovi může mít kdo chce co chce, ale asi nikdo ho nenařkne, že by to neuměl z kopce. Do hlavy mu nikdo nevidíme, ale když jsem se na to teď ještě jednou díval, je vidět, že na rovince vždy chytí trochu díru, kterou okamžitě sjezde v každé točce, takže to na mě dělá dojem, že spíš šlapal schválně, aby mu nezatuhly nohy – tím pádem byl méně aero a na rovině trochu ztrácel, ale dobře věděl, že si to se svými skills v točkách může bez problému dovolit.

            Kdyby byl zašitej víc vzadu, mohl dopadnout jako Gilbert, Štyby, Ciolek a Kwiatko. Takže jsem stále přesvědčen o jeho výborném positioningu z Poggia dolů..

            0 0
            • Canyon325  

              to áno, len keď už sa nepokúsil o únik (ktorý by balík do cieľa aj tak dobehol), tak načo sa z nepochopiteľných príčin prepadol na cca 10. pozíciu a začal šprintovať odtiaľ… keby zostal vpredu okolo piateho miesta, tak má min. bedňu istú (stačí si porovnať jeho špurt s ostatnými jazdcami)…

              0 0
              • McBlacky  

                v záveru takovýho závodu se dostat do vláčku je, no jak to říct, prostě nemožný

                0 0
                • treatt  

                  Ale tak kolega Canyon325 by možná mohl Peťovi poslat svoje CV, že mu bude dělat taktického kouče a vysvětlí mu, jak se vyhnout něčemu tak nepochopitelnému, jako se nenacpat ke špici ve chvíli, kdy se to valí zezadu :)

                  0 0
                  • Canyon325  

                    zase sa to až tak nevalilo, koľko že išli 60? :)

                    0 0
                    • treatt  

                      Ono to není ale jen o rychlosti, spíš o tom, že se během chvíle ten chumel naprosto přesypal a v téhle fázi Tě už nikdo dopředu jen tak nepustí. Když to objíždíš venkem, vyplácáš síly potřebné do spurtu a uvnitře skupiny chceš dělat co? :)

                      0 0
    • Trainman  

      Nenašel jsem vlákno na etapáky, tak si rýpnu zde – nesledoval někdo kde/proč dnes Leopold König na Katalánsku chytil téměř 9 minut zásek? Takhle už pomalu začínám rozumět tomu, proč se Ritchie samozvaně pasoval do pozice lídra na #fightforpink…

      0 0
      • treatt  

        Na Lea asi bude dost velký tlak, musel naprosto změnit systém přípravy a podle toho, co jsem četl, dostal v přípravě a na kempech strašlivě do těla, tak je asi hodně unavený. Ono se prostě taky může stát, že tahle forma přípravy mu vůbec nesedne, nebyl by u SKY první, ani poslední. Někoho to nakopne strašně nahoru, někoho zatáhne. Ale tak snad to zregeneruje, pomalu se rozjede a forma mu začne stoupat v prvím týdnu Gira a bude gradovat ke konci. Tahle pozice jet ze stínu by mu mohla hrát do karet, ale taky to asi nebude mít zcela lehké srovnat si to v hlavě, když mu teď do kopce ujedou nejtěžší sprinteři..

        Mimochodem, u Tinkoffa letos prý dostali též předepsané šílené dávky a jsou násobně víc unavení, než bývá na tuhle dobu obvyklé..

        0 0
        • Madtomas  

          Jakej mas zdroj? Rad bych si precetl vic kdyby to bylo nekde verejne. Dik

          0 0
        • Tina  

          Ja som zase čítala, že sa vyjadril ako mu vyhovuje rovnaký systém tréningu ako mal Wiggins a Froome. Dokonca sa pred prvými závodmi divil, že netrénovali na maximá.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Sky jede inverzní systém tréninku. Po posezónním odpočinku, kdyje tělo odpočaté jedou nejdřív intenzity a pak najíždějí.

            0 0
            • Peslezedirou  

              Co jsem četl, tak LK říkal v nějakém rozhovoru, že před prvníma závodama právě nechodili do takové intenzity o proti tomu jak byl dříve zvyklý.

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Tak ono je to logické, že tam nejdřív pošleš intenzitu, protože jsi odpočatý. Pak až začneš najíždět, vytrvalost objedeš i po závodě. Na to nepotřebuješ odpočívat (berte to s rozumem). Amatéři to tak nepraktikují, protože k tomu nemají možnosti ani podmínky. Koho by bavilo jezdit v prosinci intervaly, že ano.

                0 0
          • Amoondre  

            Snad necekas, ze bude v novem tymu rikat, ze mu neco nevyhovuje.

            0 0
      • daymaker  

        sebrali mu Iphona a je v pytli…

        0 0
    • robb  

      Posledních 20 km Dwaars door Vlaanderen

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • robb  

      Zítra E3

      http://cyclingquotes.com/…eke_preview/

      Tak kdo komu sáhne na zadek?

      0 0
    • bagr84  

      Jeden by rekl, ze mu to je maly.

      0 0
    • robb  

      Přímý přenos s Gentu v angličtině

      http://www.sportingvideo.tv/…-856738.html

      0 0
      • robb  

        Totální masakr! Doporučuji naladit přenos :-D

        0 0
        • Pebe  

          to teda, pěkně fučelo, díky za odkaz

          0 0
        • Memphis22  

          úžasnej finiš, škoda, že tam nebyl i štyby

          0 0
          • robb  

            Super Luca ;-)

            Co tam předvádí Etixx to je děs. Snad příště dostanou rozum a pojedou na Zdeňka

            0 0
            • bagr84  

              Luca jim vypalil rybnik. Krasa :)

              0 0
              • sharkeeCZ  

                To šlo vidět již v tech předchozích kilometrech, že je na tom Luca dobře a že něco podobného udělá. Nechápu, že to Etix nezachytil. To vypadalo, že se mezi sebou hádají kdo na koho pojede.

                0 0
                • domestique  

                  Tak nějak. Ale nutno taky říct, že Luca slušně pošetřil, když poté co si to po posledním kopci docvaknul zpět, tak jako jedinej asi 20km nestřídal…

                  0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              To co predvadi Ettix v zaverech uz zavani ostudou. Jeste ze se Terpstra nenechal predjet Thomasem :-)

              Paolini zaslouzene. To jak cvicne nastoupil, kdyz ho dojeli, tak delal ze tam vlastne vubec neni a pak najednou mel zbiceho nic 15m a sel do toho naplno, to bylo ukazkove.

              0 0
          • tromboonen  

            Kde zustal dneska Styby, musel jsem od toho odbehnout a najednou tam nebyl.. A Terpstra v E3? Toho jsem taky nezaregistroval kam se podel.. Obavam se, ze v teamu budou kombinovat mezi Stybou a Nikkym a projedou to.. Styby se zda silnej, ale neni to moc brzo/neunavi se pred Vlandrama a PR? Wiggo je nekde zalezlej a (predpokladam ladi formy az na PR)??

            0 0
            • domestique  

              štyby měl defekt v blbou chvíli, zrovna se jelo dost rychle na bočáku, skupina se rozpadala a začal se rodit ten únik

              0 0
            • Memphis22  

              Štyby měl defekt zrovna ve chvíli, kdy do toho vepředu šlápnul Vandenbergh. Dvojitá smůla byla, že ten v tu chvíli neměl v uchu sluchátko, aby zavčasu svěsil nohy. Pak už bylo pozdě.

              0 0
    • robb  

      Jak vidíte v neděli Flandry?

      Bude Zdeněk na bedně nebo mu to podělají kolegové z týmu, vyhraje konečně Sagič nebo bude mít pro změnu štěstí Sep?

      http://cyclingquotes.com/…ers_preview/

      0 0
    • Tina  

      Bárta je out

      0 0
      • tromboonen  

        A kua, zaclo to kotoucema na silnicky a ted tu mame fulla:)

        0 0
        • prodi  

          Vývoj nezastavis:) ale radši bych v tomhle případě odpruzenej předek ala headshok s lockem do spurtu

          0 0
          • Kalic  

            Měli se poptat u konkurence z cannondalu proč se na to vykašlali. Ale asi si tu slepou uličku musí v pinarellu prošlapat sami.

            0 0
        • Jamin  

          hlavně za chvíli budou silnice 29er a budu moct říct: „Já vám ro říkal“

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          JAk tam pisou, nic noveho.

          0 0
          • tromboonen  

            Hezkej clanek, zajimave, ze do te slepe ulice jdou znova..

            0 0
            • McBlacky  

              stejně jako RS do upside down vidle, která pak v bike radar review dostala zle naprdel a má 2 hvězdy z pěti. Což za top end výrobek je ehm ehm

              0 0
              • tromboonen  

                No ja mam pocit, ze u Pina na nejake tlumeni vibraci totalne prdeli, tak max ty zohybane zadni nohy, co vypadaj jak naseho cokla kdyz kadi a trese se :)… a ted se do toho vlozil Jaguar ze jako neco bude a uplne jinak, ale nevim nevim, vypada to hrozne a ze by to tak skvele fungovalo na kostkach a pri tom na rovine nepruzilo/nepoh­lcovalo energii, to se mi nechce verit..

                Tak snad to kluci z Etixu zase neprokaucujou a ukazou jim, ze stary dobry RBcko to da i bez takovejch kravin..

                0 0
        • Tina  

          silniční fully aj vidlice (RS a HeadShock) ala Paris-Rubaix tu už boli pre 10 rokmi. A neujalo sa to. Myslím, že toto dopadne rovnako.

          0 0
      • robb  

        Trošku se zpožděním pár fotek zaměřených na vybavení závodníků na E3.

        http://roadcyclinguk.com/…relbeke.html#…

        0 0
    • robb  

      Pár fotek z páteční prohlídky trati

      http://www.steephill.tv/…tos/page-01/

      0 0
    • robb  

      Přímý přenos Flander (zatím jen holadnsky)

      http://bvls2013.com/stream4.html

      0 0
      • robb  

        Bude jen do 10:45 než odstartují, pak zase až od 12:00

        více linků na přenosy bude zde:

        http://www.steephill.tv/…of-flanders/#live

        0 0
      • Ramboska  

        Crash test škodovek v přímém přenosu :)

        0 0
        • domestique  

          pomalu to začíná vypadat, jak kdyby mechoši soutěžili, kdo nasbírá víc čárek

          0 0
      • Avail  

        dneska maj streamy nějaký rozhašený, obraz silně předběhnul zvuk ..

        meachaničáky chtěl trumfnout slavnou etapu z předloňský tour :))

        0 0
      • robb  

        Etixx už prostě musí jet příště na Zdeňka, jinak nic nevyhrajou :-)

        Škoda Sagana, snad nebude Oleg vychylovat.

        0 0
        • Memphis22  

          Štyby pomoc Thomasovi a docvaknout si je společně, pak by měl Etixx víc možností.

          0 0
        • McBlacky  

          ale oni jeli na Zdenka ne?¨

          Plán byl ze Niki utahá Kristoffa…

          0 0
          • bagr84  

            Tos cekl kde?

            Vzdyt mu Teprstra ani jednou nenastoupil, tak moc nechapu jak ho chtel utahat. Stridat mu prestal az kdyz bylo jasny, ze je nedojedou. Podle me jel NT na sebe, jen moc nechapu co s tim Kristoffem chtel delat. Jak kdyby mu stacil druhej flek…

            Mimochodem, jaka je pravdepodobnost, ze Zdenda bude na P-R leadrem, kdyz tam Niki obhajuje? Ja tomu moc neverim.

            0 0
            • McBlacky  

              tak kdyby byl Niki leader asi těžko by tam nejdřív nastupoval, aby pak na třetí pokus to urval a jel si solíčko 30+km ve dvou na několik vteřin před pronásledovateli.

              V žádným scénáři nemohl počítat, že by Kristoffa porazil, ne ve formě v jaký teď je. Kdyby ale začal ojebávat brzo, tak bylo riziko, že to Kristoff svěsí a počká si v balíku a orazí.

              To, že v závěru na to měl jen Sagi a GVA byla smůla. Ve scénáři kdy by se tam dostal i Styby a Thomas už to taky mohlo vypadat jinak.

              Celkově to ale byla nuda. Čekal se bez favoritů otevřený závod pro úniky a místo toho tak největší peklo v závěrečné hodině a půl jedou dva sprinteři Kristoff a Greipel.

              0 0
              • Memphis22  

                Taky si říkám, že kdyby Štyby Thomasovi trochu pomoh, tak těch deset patnáct vteřin docvaknou a jeli by vepředu ve čtyřech aspoň pár km.

                Takhle se Zdeněk chytáním všech těch nástupů akorát utavil a když za to zatáh Sagi s GVA, neměl už síly.

                Ale říkám si, že všichni musí přece vidět, že je letos silnější než Terpstra.

                0 0
                • McBlacky  

                  a přitom za to zas tolik nevzali – v porovnání s tím jak za to na Patterbergu brával Cance…

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Mi prijde, ze prestoze Styby rika ze by mu mely Flandry sedet, tak byl vzdycky v tom poslednim rozhodujicim Paterbergu uz tuhej. Uvidime v nedeli, jestli mu prece jen Roubaix nesedi vic, vysledkove urcite, zatim.

                    0 0
                    • raw 4  

                      Taky jsem mel ten pocit,zdalo se mi ze pred koncem kopce sli pred nej,nevzpominam si presne, ale byl tam sagan plus dalsi…byl jsem spis prekvapeny, ze potom nejeli a nestahovali prvni skupinu..asi je mel styby hlidat

                      0 0
            • tromboonen  

              Taky moc neverim, ze bude ofiko leader, ale zas tam se muze stat cokoli.. jen aby se pro Nikiho nemusel nekam vracet nebo tak..

              0 0
              • prodi  

                Asi by měl Bakala konečně bouchnout pěstí do stolu a určit Zdeňka lídrem oficiálně. Ono moc demokracie taky škodí:)

                0 0
                • McBlacky  

                  to by určitě fungovalo :)

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Jako v Saxu :-)

                    0 0
                  • prodi  

                    No jasně, to máš jak v euro parlamentu… stádo královsky placených poslanců, kteří dohromady nic normálního nevymysleli. Je potřeba ukázat jim směr hezky po východoslovanském způsobu a běda vám, jestli to nevyjde, jinak 80% z platu dolů:)

                    0 0
            • Polka  

              Boonen out, Terprsta by si mohl zlomit klicek v zacatku P-R a Zdeny muze konecne valit. Na flandrech mi pripadal ze chtel hodne jet.

              0 0
              • McBlacky  

                vypadal dobře, ale když se lámal chleba tak společně s Thomasem parkovali :/

                Osobně jsem ho před závodem tipoval na win a fandil mu. Chvíli to i vypadalo, že mají dobrou taktiku, ale Kristoff se ukázal jako z jinýho vesmíru.

                0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Ze Terpstra K. nenastoupil na 3–4 km tomu moc nerozumim. Myslim ze Etixx nejede na jedineho urceneho lidra, ze to zkousi kdo se ujme. Smula pro Stybara je ze Terpstra je typove jezdec na nastupy z vetsi vzdalenosti. Kdyz by Terpstru sjeli, zkusil by to Styby na Paterbergu. Kdyz ne, zkusil by se nechat k nim dotahnout, pokud by nekdo chtel, pry to mel povolene (jenze co pak ve ctyrce se 2 Ettixy, by nikdo jiny netahal).

              Imho to uvidime znova v bledemodrem. Si proste nesmi Styby nechat v nedeli Terpstru ujet.

              0 0
              • karliner  

                Imho je ve srovnání s Terpstrou největší Štybarův nedostatek smysl pro týmovou spolupráci. Někdo by mu měl říct, že mu taky bude končit smlouva a šéfa bude zajímat kolik má winů a ne komu potáhl a kde naopak přibrzdil, takovejch je 12 do tuctu…

                0 0
                • Darkson  

                  přesně. kdyb to bylo naopak a Terpstra jel 15 vteřim za Štybym, klidně ho pomůže sjet…Zdenda je na tohle moc hodnej:)

                  0 0
                • Marskatin  

                  Mám pocit, že každý kdo nějak přišel s NT do styku používal slova jako pošuk, magor, cholerik, nepředvídatelný… atd. Aspoň doufám, že si hos nikým nepletu.

                  0 0
                  • Freeky  

                    Jj říkali, že prej po něm jednou i jezdci z jeho týmu házeli bidony, po tom co nastoupil, když jezdci zastavovali na záchod. Nemám ho rád už dlouho.

                    0 0
    • Amoondre  

      Vysledek Flander je uplny vysmech vsem klasikarum

      0 0
      • Memphis22  

        Anebo je Kristoff jenom tak dobrej? ;)

        0 0
        • Amoondre  

          Vysledek mluvi jasne, je lepsi nez zbytek pole. Coz je pro ten zbytek pole ostuda, kdyz je porazi sprinter hromotluk.

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Videl jsem jen poslednich 10 km, ale mam z Katuse posledni dobou takovy ten WTF? dojem. Paolini na San Remu, a ted tohle.

        0 0
        • tromboonen  

          Kdyby to nebyli Rusaci – myslim team a jeho financni zazemi, tak by jim clovek i fandil, takhle je v tom takova pachut..

          0 0
          • Mig_all  

            O rusak nebo cinan o to tady vubec nejde, jde o to ze Katusa x sezon jezdí hovno a teď najednou takova suverenost. Norove dobre sypou v lyzovani ale ze by norsky cyklista taky daval zbytek světa o třídu… BTW: Ruskemu Saxu taky nefandis?

            0 0
            • tromboonen  

              Ne, od te doby co to neni Saxo a je jen Oleguv cirkus, tak mu nefandim..

              Jasne ze je jedno, kdo to plati, ale kdyz je to statni firma z postkomunis­tickeho agresivniho statu co se sere do jinych, tak to na sympatiich neprida, Astanu taky nemusim, proste tyhle statni teamy s vycvikovym programem jak za dob DDR v atletice..

              0 0
              • Mig_all  

                stejne tak ale funguje Sky nebo polske CCC…

                0 0
                • tromboonen  

                  Tak o Polacich moc nevim a iluze si nedelam, ale SKY, jakkoli je to masina, tak je mi sympatictejsi nez Astany a Katuse – Sky je komercni, sponzor vsadil na to, ze se ze silnicni cyklistiky stane v anglosaskem prostoru hit a vyslo mu to, ale cele to vydupal ze zeme Bralsford a spol., a ten tym ma nejakeho ducha, jsou tam vetsinou Anglosasove, ne sbirka lidi, co se spolu ani nedomluvi.. To samy OGE

                  Naproti tomu Katusa, Astana, polostatni firmy, pravdepodobne ne prilis ciste penize, nakupujou hvezdy jak ve fotbale, minimalne pred par lety meli docela rozjetej dopovaci program (Kazasi)… atd. atd.

                  Priznavam ale, ze jsem ovlivnen tim, ze jsem britofil a ze nemam rad Rusaky (mineno Putiny, ex-komouse atd., ne obycejne lidi)..

                  0 0
                • Barak  

                  Můžeš mi přiblížit paralelu mezi CCC a třeba zmíněnou Katusou?

                  0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              No Rodri zas tak uplny kulovy nejezdi, a co to bylo vloni za kratsi etapak, ze tam obden odjizdel nekdo z Katuse az to bylo divny?

              0 0
            • karliner  

              Jenom Purito v posledních 3 sezónách 2× vítěz celoročního UCI rankingu, 2× Lombardie, podium na všech třech GT. Prostě úplný hovno…

              0 0
              • McBlacky  

                i Moreno je schopen dát etapu GT. odhlídneme-li od hate na bázi toho že to jsou rusáci, je to solidně jezdící team.

                0 0
    • robb  

      mladej Saša :-D

      http://vine.co/v/OlxAFLWxjVh

      0 0
    • Figurka39  

      Viděl jsem dobře,že jel Terpstra Flandry na modelu Venge?

      0 0
      • bagr84  

        Nevim jestli Venge, ale Roubaix to nebylo :)

        0 0
        • tromboonen  

          Nemelo to ty elastomery na predni a zadni vidli, moh to byt bud Tarmac, nebo nejakej novej prototyp Roubaixe, kde to pruzeni je udelany bez tech kravinek (coz myslim jde, ony tam jsou dost pro oko).. pocitam, ze to budou brzo nekde rozebirat.. furt to vypada lip, nez ten full od Skycek..

          Na Stybyho se zas vyprdli, dopr, uz by si to zaslouzil.. na PR asi taky pojedou na Nikkyho, co?

          0 0
      • Biker jak Pes  

        Terpstra jezdí všechno na Venge. I loni.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          A Kristoff zas na Aeroadu, coz je podle posledniho 53×11 jeste vetsi kostitras nez Venge… ale nekde jinde, na bikedradar? ho docela chvalili.

          Tolik o potrebe specialnich kol na kostky…je to v nohach.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Tak tak.

            Každý rok se objevují reportáže, jak si to jezdci ulehčují dvojitými omotávkami, tlustými rukavicem, speciálními koly apod. A pak vidíš Boonena, jak jede bez rukavic a jednou omotávkou. :)

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              OT, netusite na cem to jel Greipel a cerveny Lotto? V nabidce Ridley nic takovyho neni, vloni meli jezdit kostky na Fenixech, ale tohle Fenix neni, vypada to jak krizenec Noahu X Helium.

              0 0
              • karliner  

                A není jedno, kterou čínskou katalogovku zrovna oblepili nálepkama Ridley ;-)

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Kuš ty!

                  uz jsem to nasel

                  http://cyclingtips.com.au/…med-ridleys/

                  0 0
                  • Freeky  

                    Zajimavej ten antipadač, nebo jak se to jmenuje. Myslíte že to má smysl na silničku, nebo zbytečnost? Chápu, že to maj profici asi jen na pave sektory, kde hrozí pád řetězu více, než na normálních cestách.

                    0 0
                    • Tina  

                      Pri podraďovaní vpredu aj vzadu naraz.

                      0 0
                      • Freeky  

                        Takže ho máte? :)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          Trek na Emondy dává antipadač do serie, alespon na S a SL. Teda ne takhle hnusnou tyč, ale funkci to má stejnou

                          0 0
                        • tromboonen  

                          Ja ho mam, dal jsem jej automaticky s novym carb ramem, protoze jsem mel fobii, ze kdyz mi spadne retez, zakousne se do zadni savle nebo o stred a rozkraji to… na strankach opravovacu karbonu je takovejch fotek dost… myslim, ze mi retez jeste nespad, ale pro klid duse tech par gramu uvezu..

                          0 0
                          • McBlacky  

                            to musí být ultra-ultralight rám nebo hodně blbá kombinace abys rám při pádu řetězu a záběru zničil.

                            minimálně teda na bajku, tam to je dole mnohem častěji než na žiletce.

                            0 0
                            • tromboonen  

                              Tak nerikam, ze bych to prodrel, ale kdyz se retez nekde sekne, tak pekne podrapanou savli si dovedu predstavit… je to mozna paranoia, proste prvni karbonovej ram, ale za tech 9 gramu a 3stovky nebo kolik mi to stoji..

                              0 0
                        • bagr84  

                          Uvazoval jsem o tom, obcas retez spadne ikdyz jsou dorazy spravne nastaveny. Na ebayi toho je celkem dost.

                          0 0
                          • Freeky  

                            A je ještě nějakej, krom Force na cz shopech?

                            0 0
                            • Marskatin  

                              Ještě BBB mě napadá.

                              0 0
                            • Tina  

                              Dnes som objednala Stronglight. Na predchádzajúcom bajku som mala Force.

                              0 0
                              • Marskatin  

                                Nefungoval nebo jen zkoušíš něco jiného?

                                0 0
                                • Tina  

                                  Fungoval bez problémov. Ale objednávala som tovar od dodávateľa, ktorý predáva Stronglight tak som ho prihodila. Inak by som musela od KCK objednať iba túto jednu vec a to by sa mi trochu predražilo :)

                                  0 0
                                  • Marskatin  

                                    Aha, tak to jo. Já jsem si právě říkal, že na tom snad není co pokazit.

                                    Pak mě ještě napadla varianta, že se to třeba nějak nepotkalo s přesmykem a velikosti převodníků, BBB třeba dělá dva typy jeden pro 53/39 a druhý na cx 46/36. A snad jsem viděl ještě někde i na kompakty. Force má jen jeden. Osobně jsem nevozil, tak nevím.

                                    0 0
                              • Freeky  

                                Mohu se zeptat, kde jste ho objednávala? A ten BBB Marskatin? Pokud můžete odkaz. Děkuji.

                                0 0
                        • Lukecz  

                          Vozím antipadač od Canyonu. Jako jediný (?) se montuje na šroubky, co normálně drží košík

                          0 0
                  • tromboonen  

                    Z boku vypada tvarem jako neco mezi Tarmacem a Roubaixem bez elastomeru, jestli se to smi rikat – ale tvar uz davno neni to hlavni, jde o to co je vevnitr… me se libi..

                    0 0
    • sharkeeCZ  

      Styby včera přišel o zuby. Asi to drncalo až moc.

      http://twitter.com/…598162804736

      0 0
      • Mig_all  

        :-D reklamovat u zubaře…

        0 0
      • jonti  

        Jako aktualni majitel Roubaix muzu rict, ze vyrazne vic nez ram udelaji 25mm plaste a pravdepodobne i kola.

        0 0
        • tromboonen  

          +1, ale ono to neni jen o tech vibracich, na Flandrech jsou ty kostky v kopcich prevazne, takze to neni tak poznat, ale na PR podle me pomuze ten delsi rozvor a chovani kola.. tam bych Vengeho nechtel, Tarmac mozna, ten novej prej taky neco pobere..

          0 0
    • karliner  

      Nejnudnější Flandry, co pamatuju. Ještě, že jsme na to byli připraveni :-)))

      0 0
    • robb  

      Jak vidíte Wiggovi šance na P-R. Watově to tam je, ale asi by byl radši kdyby na trati nebyly další závodníci a kostky :-)

      0 0
    • robb  

      Záběry z kamer namontovaných na kolech závodníků během Flander

      http://www.cyclingnews.com/…-of-flanders

      0 0
      • McBlacky  

        hrozná lámačka. Nezávidím těm co neměli 28z pastorek

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Kristoff dokonce vezl vepředu 54×42.

          0 0
          • McBlacky  

            ale co měl pak vzadu? Nebo měnil na finále kolo? Mi přišlo, že to tolik nelámal, ve srovnání s Nikim.

            0 0
            • jakub_kencl  

              Tady píšou, že 11 – 25 : http://velonews.competitor.com/…f-slx_365380

              0 0
              • jakub_kencl  

                Sorry, je to až u obrázku 24 :-)

                0 0
              • sharkeeCZ  

                a píši, že jel 53×42 a 11–25 kazetu

                http://cdn.velonews.competitor.com/…DSC_8959.jpg

                pláště pak s duší – http://cdn.velonews.competitor.com/…DSC_8911.jpg

                0 0
                • Marskatin  

                  Pláště s duší ?

                  já tam vidím :

                  The tires are labeled Mavic, but are actually Veloflex 25mm tubulars.

                  0 0
                  • sharkeeCZ  

                    tubulars = s duší

                    0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      No galuska ma prece vevnitr dusi :-)

                      0 0
                      • sharkeeCZ  

                        Tak jsem zjistil, že to mám popletené, nevím proč, ale měl jsem zažité tubular = duše a clincher galuska a ono to bude naopak, jak zjišťuji.

                        Jinak reakce přesně v duchu B-F. Místo rady výsměch. Škoda slov nad mnoha členy zdejší „komunity“ Už rozumím tomu, proč se o mnoha cyklistech hovoří jako o povrchních nafoukancích.

                        0 0
                    • Tina  

                      :D

                      0 0
                    • Lada,s  

                      no comment :D

                      0 0
                    • karliner  

                      Odborník se pozná na první dobrou.

                      0 0
                      • sharkeeCZ  

                        komentar podobneho razeni, hodinu po mem vysvetlujicm prispevku povazuji za velmi zbytecny

                        PS: pisi nekde, ze se povazuji za odbornika?

                        0 0
                        • karliner  

                          Mno, málokdo, dokonce ani ty, má takové sebevědomí, aby začínal své příspěvky slovy „Jsem v tomto oboru odborníkem…“, takže – nevšiml jsem si, že bys to někde napsal, nicméně to z řady tvých komentů vyplývalo. Ale teď už tě B-F naučilo jaký je rozdíl mezi „tubular“ a „clincher“, takže se, ať už chceš anebo ne, odborníkem pomalu stáváš ;-)

                          0 0
                          • sharkeeCZ  

                            A to je právě ten omyl. Nikdo tady nenapsal, že se pletu. Jen výsměch apod.

                            Takže jsem použil google a tem mi dodal správné informace.

                            Odborníkem se nestávám, pouze někým, kdo je informován. Odborník je dle mého někdo, kdo se danému oboru věnuje profesionálně řadu let a má nemálo zkušeností a je schopen předávat informace druhým. Všichni ostatní jsou jen obvykle keckové, co si myslí, že všichni ostatní jsou hloupý póvl a vysmívají se jim.

                            0 0
                            • Tina  

                              Práveže ťa Marskatin upozornil svojím komentárom Pláště s duší ? na tvoj omyl a ty si mu suverénne napísal tubulars = s duší bez toho, aby si si overil prečo ti to píše a či náhodou nebude chyba u teba ;) Ten tzv. výsmech prišiel až potom čo si si tvrdohlavo stál za svojim, že tubulars sú plášte z dušou.

                              0 0
                              • karliner  

                                A tím bychom mohli tuto bouři ve sklenici vody ukončit.

                                0 0
                              • sharkeeCZ  

                                tvrdohlavě znamená napsat

                                tubulars = s duší? Ale no tak!

                                0 0
                                • Hroch obojzhivelnyj  

                                  Ja zas nevidim v komentu smajlikem vysmech. Rozhodne jsem to tak nezamyslel, ale sorry, jestli jsi to tak pochopil.

                                  0 0
                                  • sharkeeCZ  

                                    Nic se nedeje, samozrejme.

                                    Jen mne tady na foru vadi, tenhle typ pristupu, bez ohledu o koho se jedna a o co se jedna. Je to skoda, protoze je to na druhou stranu i forum, kde se skutecne clovek i neco uzitecneho dozvi, ale v mnoha pripadech to skonci takto.

                                    A tim bych toto „tema“ ukoncil. Dekuji vsem.

                                    0 0
                                • tromboonen  

                                  Uz to nech, splest se muze kazdy, zapomenout na Google taky, tady lidi dostavaj mnohem vetsi sodu za mnohem mensi „prohresky“, k Tobe byli bohove pomerne mirni, je pravda, ze Te nikdo vazne neupozornil, ze se pletes, byly to (dobre minene, jsem si jist) vtipky, ale ta chyba byla tak evidentni, ze to melo byt jasne (pak uz i Tobe), takze bych to rozhodne nebral za zlomyslnost… tohle nebylo neco, proti cemu bychom tady museli bojovat..

                                  0 0
                • Tina  

                  Ale táto kazeta a kazeta na foto od Hrocha IMHO nie sú rovnaké.

                  0 0
                  • Lada,s  

                    mě to přijde stejné

                    0 0
                    • McBlacky  

                      tohle není 11s 25ka, druhá půjka kazety je po víc než zubu tutově.

                      se tady totiž míchaj dvě věci a sice fotky a setup na E3 a Flandry.

                      na 54/42 a 11–25 nejel Flandry imho nikdo. Naopak ve článku jako exotiku označovali ty co jeli 53/39 s 11–25, většina jela min 28

                      0 0
          • Tina  

            Toto je jeho štandardný bajk. Otázka znie či tieto prevody vozil ja na Flandrech.

            0 0
    • Lada,s  

      Dnes na FB stránce týmu Katusha…149.km P-R

      0 0
    • Freeky  

      Další výhra Kristoffa v SCHELDEPRIJS. Chlapec má vážně velkou fazonu.

      0 0
      • robb  

        Jestli jsem dobře viděl, tak v tom pádu byl i Sep?

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Innner ring ma pekny clanek k historii P-R. Nevedel jsem ze Peklo severu nepochazi od kostek, ale od prvni svetove valky.

      0 0
      • karliner  

        Také jsem to četl. Jsi si jistý, že to není nějaká spekulace nebo dokonce opožděný apríl? Ptám se skutečně vážně, protože na inner ring se občas dočteš solidní spekulace.

        0 0
        • Marskatin  

          O tom, že je to podle toho, jak po první světové válce zjišťovali, zda vůbec do Roubaix vede cesta mluvili myslím už i před pár léty v přenosu z P-R. Čím více se blížili k severu tím více blížili frontové linii, vše bylo zničené, rozbité, vypálené…

          A citát z anglické wiki.

          Hell of the North

          The race usually leaves riders caked in mud and grit, from the cobbled roads and rutted tracks of northern France's former coal-mining region. However, this is not how this race earned the name l'enfer du Nord, or Hell of the North. The term was used to describe the route of the race after World War I.[18] Organisers and journalists set off from Paris in 1919 to see how much of the route had survived four years of shelling and trench warfare. Procycling reported

          They knew little of the permanent effects of the war. Nine million had died and France lost more than any. But, as elsewhere, news was scant. Who even knew if there was still a road to Roubaix? If Roubaix was still there? The car of organisers and journalists made its way along the route those first riders had gone. And at first all looked well. There was destruction and there was poverty and there was a strange shortage of men. But France had survived. But then, as they neared the north, the air began to reek of broken drains, raw sewage and the stench of rotting cattle. Trees which had begun to look forward to spring became instead blackened, ragged stumps, their twisted branches pushed to the sky like the crippled arms of a dying man. Everywhere was mud. Nobody knows who first described it as ‚hell‘, but there was no better word. And that's how it appeared next day in the papers: that little party had seen ‚the hell of the north.‘[19]

          The words in L'Auto were:

          We enter into the centre of the battlefield. There's not a tree, everything is flattened! Not a square metre that has not been hurled upside down. There's one shell hole after another. The only things that stand out in this churned earth are the crosses with their ribbons in blue, white and red. It is hell! '[19]

          0 0
        • McBlacky  

          Závod je samozřejmě starší, ale označení Hell of the North skutečně dostal až později po válce a referovalo to k celému území a jeho stavu.

          0 0
    • robb  

      Tak už zítra

      http://www.c-cycling.com/…Preview.html

      0 0
    • Tina  

      O takom výkone sa mi môže iba snívať :O Brala by som aj o 100 W menej pri tých tepoch.

      Cannondale-Garmin na tréningu P-R

      0 0
      • destr  

        Ty waty mi přijdou divný.

        0 0
        • McBlacky  

          taky mi přijde že to je nějaký přepočet a ne aktuální čísla. To takhle nemůže lítat i kdyby to přepočítávalo po každý otáčce na obě nohy a nevyhlazovalo

          0 0
      • Mamut  

        Tak zase kolko vazi, ze. Ja tiez vygenerujem watty, o ktorych mozno niekto len sniva. Ale W/kg mam ubohy.

        0 0
        • iron.hide  

          ty si ten Mamut, o ktorom pisal na mtbikeri Lubos lto, ze tahal aj tie najvacsie karpatske stojky na strednej pile? :)

          0 0
          • Mamut  

            V stojkach ide o W/kg, nie o absolutne watty. Takze to bol iny mamut. Ja tie najvacsie karpatske stojky tlacim.

            0 0
        • ememem1  

          medzi nami – to mas odmerane alebo si to myslis?

          ako aby si si nemyslel ze rypem, tiez nejsom najmensi ani fyzicky uplne najslabsi a zil som v podobnej iluzii jak ty a ked dosli meraky bol som prekvapeny…

          0 0
          • Amoondre  

            prekvapeny z ceho presneji/konkret­neji?

            0 0
            • ememem1  

              z toho ze som si myslel ze ked som velky a silny tak davam kua velke watty aj ked w/kg neni ziadna slava. prevenie boli aj tie absolutne waty.

              0 0
        • bagr84  

          Myslim ale ze tyhle zavody jsou spis o sile samotne, hmotnost nehraje takovou roli… Cancellara, Boonen, Vandenberg, Degen – vsichni 80+ kg a do poctu tam nejsou :)

          Ale taky mi ty watty ve videu prijdou dost vysoky.

          0 0
        • Tina  

          A ešte je rozdiel medzi maximálnymi wattmi a wattmi, ktoré dokážeš točiť 20 minút a wattmi, ktoré dokážeš točiť hodinu. To je potom W/kg úplne niekde inde :)

          0 0
    • M4rtin  

      Nějakej stream, kde by přenášeli předstartovní program?

      0 0
      • robb  

        První přenosy budou až od 12:45.

        http://www.steephill.tv/…ris-roubaix/#live

        Zatím běží jen textový přenos :-)

        http://live.cyclingnews.com/…

        0 0
          • tromboonen  

            Kua kdyby tam nebyl Samponek, tak to Styby ma… ale taky mu to preju, zajel dobre, Wiggo skoda, Etixx konecne zamakal, Sagi zas nic, Rusakum dobre tak..

            0 0
            • Freeky  

              Terpstra a Degenkolb a celkově němce nemusim vůbec v pelotonu. Škoda, Štyby to měl na dosah, ale bylo to hned jasný, nemůže se s nim ve sprintu rovnat. Němci jsou něčím napíchaný:D Jinak to nevidim.

              0 0
              • tromboonen  

                Jestli jsou napichany neumim posoudit, ale Dege mi pripada docela slusnej, neni arogantni.. a dneska si to odmakal, jasne skoda pro Stybyho, ale ted uz priste pojedou na nej, doufam.. a zuby udrzel..

                0 0
                • Freeky  

                  Ja vim, jsem jen naštvanej, protože to vážně bylo blízko. A veděl jsem, že ho porazí ve sprintu, což se taky ukázalo. Ale ono se s tim asi ani nic jiného dělat nedalo. Každopádně i 2 místo je fajn :)

                  0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Jaja zaslouzene, Styby zajel pri tom jak se zavod vyvijel uplny maximum. Dneska bylo videt jak moc Etixxu chybi Boonen (nebo Cance), nekdo kdo by peloton dokazal vcas rozervat na kusy.

                  0 0
                  • robb  

                    Škoda Wigga. Přál jsem mu aby dokončil alespoň na pódiu.

                    Vyhlásil vítězství a pral se o to. Škoda že končí, mohl ještě chvilku jezdit na silnici.

                    Jsem zvědavý na reakci Tinkova. Sagan sice nezářil, ale přežil klasiky ve zdraví a má před sebou ještě několik sezón.

                    0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Pristi rok bude prset a bude to doma.

                    0 0
            • robb  

              První desítka

              GER 1 DEGENKOLB, John (GIANT – ALPECIN) 5:49:51

              CZE 2 STYBAR, Zdenek (ETIXX – QUICK STEP)

              BEL 3 VAN AVERMAET, Greg (BMC RACING)

              NED 4 BOOM, Lars (ASTANA)

              SUI 5 ELMIGER, Martin (IAM CYCLING)

              BEL 6 KEUKELEIRE, Jens (ORICA GreenEDGE)

              BEL 7 LAMPAERT, Yves (ETIXX – QUICK STEP) + 7

              GBR 8 ROWE, Luke (SKY) + 28

              BEL 9 DEBUSSCHERE, Jens (LOTTO SOUDAL) + 29

              NOR 10 KRISTOFF, Alexander (KATUSHA) + 31

              0 0
          • tromboonen  

            Vsimli jste si ze meli vetsinou pridavne paky nahore na rodlech? Degenkolb a Van Avermaet jen zadni, Styby obe..

            0 0
            • vp2  

              Nevšimli, protože ten stream, kterej jsem sledoval byl tak pixelově nabitej, že jsem byl rád, že jsem rozeznal jezdce od doprovodné motorky:-))

              0 0
            • Marskatin  

              Všiml. U Štybyho mě to trochu překvapilo, ten je nevozil ani na krosce. Nebo je aspoň nevozil běžně.

              0 0
              • tromboonen  

                No ja myslim, ze je to nejen u nej reakce na to, jak se obcas nekdo vysypal behem jizdy na kockach, at uz kvuli divakum, nebo jinemu jezdci, nebo terenu… vetsinou se snazi drzet se rodel nahore a povolit paze aby do nich nesly vibrace.. a kdyz potrebujes najednou zabrzdit, je k pakam daleko..

                Ale ze Degen i Van Av meli jen jednu/zadni/pravou me prekvapilo..

                0 0
    • robb  

      Technika na P-R

      http://www.cyclingnews.com/…aris-roubaix

      Oficiální fotky ze závodu

      http://www.steephill.tv/…tos/page-02/

      0 0
    • robb  

      Odkazy na živé přenosy z dnešního Amstelu

      http://www.steephill.tv/…l-gold-race/#live

      0 0
    • Memphis22  

      Tak co říkáte na Romana a Lea? Já mám docela radost z toho, jak teď oba jezdí.

      0 0
      • robb  

        Roman jezdí pěkně. Po dlouhý době na závodech a skoro dvakrát v Top 10. Škoda mohly být nějaké ty body :-)

        I když mě tyhle kopcovité klasiky moc nebaví, tak na Lutych se těším. Kdyby skončil na stupních vítězů, tak by to byla paráda.

        0 0
        • Memphis22  

          Bohužel pro něj to letos zatím skoro pokaždý končí hromadným spurtem, ale jinak tam zůstává vždycky až do samotnýho konce.

          0 0
      • daymaker  

        Leo zatím vede v postování na FB, ale na kole jsem ho ještě moc neviděl… :-) Teď uvisel jednu etapu do kopce, že by první vlaštovka? Mallorcu nepočítám… .-) hodně štěstí oběma!

        0 0
    • Amoondre  

      Valverde vcera famozni, rikam si, hezky jim to tahne, jsem zvedavy kdo mu nastoupi – nikdo, vsichni odpadli. Kloboucek

      Porte forma jako blazen, na Trentinu opet vsem nalozil i kdyz teda konkurence ne uplne top.

      0 0
      • karliner  

        Porte dobrej, to jo, ale jsem zvědavej, jestli na Giru ve druhém týdnu zaparkuje, jak je na GT jeho zvykem…

        0 0
        • Darkson  

          jak píšeš, myslim že Leo má slušnou šanci být na konci Gira jedničkou týmu. dost možná si to myslí i šéfové Sky, pojede se na oba a Konig nebude Porteho zbytečně tahat.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            No dival jsem se na vcerejsi dojezd, a Leo tam nic moc nepredved. Kdyz se zaclo nastupovat a odstoupil Sivcov, ktery jel tempo, tak Konig Portemu moc nepomoh. Jel nekde spis vzadu skupiny a byl rad ze tam je, a kdyz se trhla, zustav v druhy pulce. Pozzoviva sjizdela Astana.

            0 0
            • marios  

              SKY pojedou na Giru vše na Riche, je sice risk, že mu ke konci dojde, ale on jedinej to může vyhrát, při vší úctě k Leovi. Už se moc těším na tipovačku, doufám, že jí vypíšeš :).

              0 0
              • McBlacky  

                vidím to podobně. Zatímco Richie pravděpodobně jeden den výrazněji nakoupí a jinak pojede konzistentně, tak Leo nakoupí trochu pokaždý kromě jednoho dne kdy mu to sedne ale pokud má krizový den, tak proti Ritchiemu nakupuje násobně.

                0 0
                • karliner  

                  A proto byl Leo na každé GT v top 10, zatímco Richie na žádné ;-). Ať se na to koukám jakkoliv, tak šance vyhrát je u obou naprosto nulová, ale u Richieho mnohem nulovější, ale je třeba respektovat, že je starší a u týmu je déle, tak musí dostat šanci on.

                  0 0
                  • jonti  

                    Pro team je ale o dost lepší být hodně vepředu a potom rupnout, než být pořád něco za vítězem, ale docela neviditelný.

                    0 0
                  • Kalic  

                    Porte má letos životní formu, šanci určitě má. Bylo by nelogické nejet na Giru na něj.

                    0 0
                  • McBlacky  

                    Porte byl 7 na Giru, Leo 7 na Tour ;)

                    Porte je schopen vyhrát týdenní etapáky, třeba 2× P-N mi nepřijde jako málo. Etapu z GT ale nemá ani jeden, takže na nulový šanci vyhrát GT se shodneme.

                    0 0
                    • marios  
                      1. Leo na Vueltě etapu vyhrál
                      2. já si klidně na RP u Hrocha vsadím, uvidíme koncem května :)
                      0 0
                      • McBlacky  

                        pravda, sakra to mi vypadlo.

                        do top5 je jasnej ale na win?

                        0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Jsem na vas zvedav, oba uz v tipovacce nejake palmares mate :-)

                          Ja bych RP uplne neodepisoval. Vloni nemel sezonu, ale predloni jezdil kolem Frooma dopredu dozadu. A spousta cyklistu zari ob rok.

                          0 0
                          • Memphis22  

                            Mimochodem, chystá se tipovačka?

                            0 0
                            • Hroch obojzhivelnyj  

                              JJ, chysta. Pravidla budou stejna, muzete ladit tipy.

                              0 0
                              • karliner  

                                Takže zase se budou vyřazovat tipující s tipy podle pravidel a naopak zařazovat tipující, odevzdavší tipy pozdě, neúplné atd.?

                                0 0
                                • Marskatin  

                                  Jestli to není tajné, proč jsi byl vlastně vyřazen? Nějak jsme to zaznamenal, ale nevím proč…

                                  0 0
                                • vitan  

                                  Nechcete si to vyřídit přes kravaty a už toho nechat?

                                  Tipoval, že z Vás dvou vyhraje Karliner, Karliner, Hroch, Hroch nebo Hroch…a jako tajného koně dávám Karlinera:)

                                  0 0
                                • Amoondre  

                                  jo!

                                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Porte je pro Sky jasna volba, Konig ani nedokaze otevrit sampano :-)

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Tomu Astanakovi to taky moc neslo, holt vino spiumante neni to samy co Champagne..

                      0 0
                    • obda  

                      Tak alespoň nějaký skil pro závodění na kole mám lepší než Leo :D

                      0 0
    • robb  

      Odkazy na přímé přenosy Lutychu.

      Kdo neví, měl by jet i Zdeněk Štybar

      http://www.steephill.tv/…togne-liege/#live

      0 0
      • robb  

        After 126km Ulissi, Chevrier, Quaade, Turgis, Montaguti, Benedetti, Vergaerde and Minnaard have 4'05"

        0 0
      • marios  

        Jo, hezky Zdenda stáhnul Romanův únik. Ale Roman má teda formu, po 15 km v solu si ještě vyšpurtovat 5 flek mezi takovejma borcema, klobouk dolů. Valve profesorsky.

        0 0
        • robb  

          Škoda že neskončil alespoň na pódiu. Ale klobou dolů, nebál se zaútočit a ještě se udržel s ostatními.

          0 0
          • Frankq  

            Je to borec i ten únik jen smekám a přeju mu takovou formu po celý rok i další léta !

            0 0
        • Memphis22  

          Tak nějak. Zdeněk chvílema vypadal, že si tu první trojku dojede sám.

          Jinak škoda, že tam Romanovi neskočil někdo, kdo by chtěl jet. Trochu jsem si to sliboval od Fuglsanga, ale ten měl evidentně v úmyslu čekat na Nibaliho.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.