Profi silnice- Jarní klasiky 2018

1208 nepřečtených
  • robb

Klasiky se blíží.

https://twitter.com/…671908102144

První – Omloop Het Nieuwsblad už v sobotu

Přenosy, soupisky, výsledky atd. na http://www.steephill.tv

• šimlos  

Jo, už se těším, můj oblíbený závod. Přenos bude na Eurosportu.

• robb  

Už je i online

https://www.vrt.be/…kanalen/een/

• Polka  

Borci teda ten konec celkem prosrali a Styby uz toho mel fest plny zuby.

• Sc4mp  

Ten konec dopadl teda pěkně blbě, koukali tam jeden po druhým, Valgrenovi to víceméně darovali a nakonec je ještě smetl balík … škoda, ten finish mohl být daleko zajímavější.

• milan.v  

Přesně, koukal jsem na posledních 30km, Štybar hodně aktivní, ale pak mu asi v závěru došlo, takže už to jen dojel.

Když jsem viděl, jak nastoupil Valgren, říkám, co dělají, vždyť ho už pak asi ani nedají, jestli nezaberou a nepůjdou po něm do vteřiny, dvou a oni po sobě koukali možná dalších osm, deset vteřin, finito …

• tromboonen  

Štybar je nějakej naštvanej :(

• robb  

Už zítra se pokračuje na Kuurne-Brusel-Kuurne

http://www.steephill.tv/…sels-kuurne/

• standoslav  

Už to jede ?

• plzakj  

Jede ten Sagan nebo ne? Vsude vidim reklamy na 70. Vyroci zavodu a sagana na koni, ale v tv zaberech ho nevidim.

• MavasH  

Nejede, prý se připravuje na jiné „akce“.

• Namtos  

Prej začne až druhý týden klasik na Strade Bianche

Jinak na stránce pro video co sem dal robb máš informace o závodě a také komplet startovní listinu…

• plzakj  

No, startovni listinu jsem videl, ale taky jsem videl Sagana na koni v munduru Napoleona k 70. vyroci toho zavodu. Tak jsem z toho byl zmaten a musel jsem se zeptat vsevedouciho bikefora.

• jkcz  

Nevíte někdo, proč na Le Sanymu Zdeněk vzdal? Snad bude ok na Strade Bianche.

• vik  

Protože byla zima a protože to byl závod okolo hnoje :-)

• robb  

Zítra Strade Bianche

Sníh by se měl rozpustit, ale je hlášen déšť.

https://www.instagram.com/p/BfvUrT0FsKp/?…

https://twitter.com/…842398068741

• jarouš2  

Neznáte nějaké funkční stránky na online přenos?

• Delkim  

:)

• Delkim  

• cioran-m  

Van Aert jede (mimochodem, zatím vpředu) na mokrejch a zablácenejch Strade na silničce a s ráfkovejma brzdama.

• Sc4mp  

Strade Bianche musím říct, že mě baví opravdu hodně. Nádhernej závod v nádherné krajině. Letos počasí moc nepřálo, muselo to být hodně na moral … Benoot neskutecnej výkon, hodně jsem prekvapenej z Bardeta, typickej chrtí vrchar si dojel v blátivé jarní klasice pro druhej flek, slušný.

• cubista  

Štyby 7. místo, snad bude forma dál stoupat směrem k PR. I tak o místo před Sagičem:-)

• gregorus  

Akorat ten přenos a komentář tentokrat nic moc.

• robb  

Benoot měl prostě svůj den. Bylo vidět jak mu to neskutečně jede a jaký má tah, s tím nemohli nic udělat. Bardet super, Van Aert první pódium na větší klasice.

• makimaki  

Výsledek Štybyho je pro mě trochu zklamání – samozřejmě jinak je 7. místo hezký, ale z pohledu jeho výsledků na tomto závodě, to chtělo víc, na pódiu stáli odvážnější – Van Aert paradoxně spadnul na vršku posledního stoupání, jinak super výkon. V ženách jela i Nikola Nosková, chtěl jsem vědět jak dopadne po léčení kolen, ale vzdala.

• milan.v  

Ano, odvážnější to včera dotáhli, to je výstižné…

Štybar jel kvalitní závod, chyběl tomu jen ten top, který by ho dostal na bednu.

• Tina  

Na pódiu stáli odvážnejší, ale hlavne tí ktorý neboli sledovaní. Taký Sagan by si určite nemohol bez nejakej odpovede z pelotónu „odskočiť“ do úniku. No a v tom úniku by zase s ním už potom nikto moc nespolupracoval.

• Hroch obojzhivelnyj  

Benoot neskutecny tah. Na Stybarovi bylo videt na 30to go jak mu to nechutna kdyz se lamal chleba a bylo treba zavodit, plandal na konci skupinky, pak se sebral mimo zaber a doskocil 3 skupinu, ale stalo ho to moc. VanAert super, hrabmul si, v poslednim vyjezdu dokonce zastavil a spadnul z kola

Muj oblibeny zavod, a fakt nechapu, zkusil si tam 100km po trase za krasneho pocasi a mel toho az az. Dvakrat. Stojka strida stojku, a Mte st. Marie je silena vrazda.

• cioran-m  

Van Aert už byl v závěru totálně prošitej. Ale je to obdivuhodnej výkon – čtyřicet nebo kolik kiláků jen ve dvou v tak těžkým a pro něj dlouhým závodě na konci sezóny.

• milan.v  

Super napsáno o tom Štybym… Někdo sem dával odkaz na SK server, kde se vyjadřoval k závodu, prý v týdnu vůbec netušil, jestli Strade Bianche pojede.

• robb  

Reakce závodníku po včerejšku

http://www.sportnewscycling.sk/…rade-bianche

• robb  

Několik krásných fotek ze soboty

https://cyclingtips.com/…ade-bianche/

• Spartacus  

Zaujalo mně, jak třeba Benoot ke konci jel krátký rukáv+noháv a bylo vidět, že je rudý jak rak…Kolik tam mohlo být stupňů, 5? 8? možná 10?

• Polka  

To jsem si říkal celou dobu, nechápu, jestli člověk po tomhle nelehne…

• Spartacus  

To jednak, pro profíka může být proležený týden fatální pro trénink, ale spíš se divím, že to neovlivnilo výkon… Jednou jsem za 25° a slunka vyjel v letních hadrech a pak se během půlhodiny ochladilo na 13° s deštěm a umřít by snad bylo lepší :o)

• siskin  

Chvíli před koncem mluvili o 7C..

• JFtryall  

Kdyz si takhle davas a mas den D, tak jedes i v mrazu v kratkym. Nejhorsi na prochladnuti je vitr…jinak se to v te desitce docela da. I kdyz v takovym mokru to je docela na moral.

• koko0925  

Jak je to s těma kotoučovkama? Viděl jsem, že je občas někdo má.

• Tina  

Aj Štyby ich jazdil.

• milan.v  

Překvapilo mě, že zrovna ve včerejším počasí byly v menšině…

• Tina  

Tu šlo asi o riziko pomalšej výmeny kolesa v prípade defektu.

• JFtryall  

Taky se divim, ze zrovna tady kotouce byly docela malo. Obcas bylo videt, ze byli borci hodne opatrni pri brzdeni. I kdyz asi to bylo i tou teplotou. Jaky se jely galdy, klasika 28mm? Ja bych na tohle dal tedy kotouce a 30mm.

• robb  

Tady k tomu něco málo je.

http://www.cyclingnews.com/…che-gallery/

• cioran-m  

No, mě nejvíc překvapilo, že třeba i cyklokrosař zrovna tam jel ráfkový brzdy. Zrovna tak skoro všichni leadři jednotlivých týmů – a ti by patrně při defektu dostali komplet celý bike, ne jen kolo jako takový.

• tromboonen  

Tak cyklokrosař jel za malej tým, tam asi nemaj tolik na výběr… a že bude až tak dobrej asi sami nečekali…

• JFtryall  

No ja myslim, ze se to dalo ocekavat, ze bude Aert zavodit na doraz a bude vepredu, tihle jezdci na nic necekaji. Nema moc sanci se vytahnout a timhle vykonem si jednoznacne rika o pozici lidra na klasikach, podminky mu hodne pomohly. Kdyby tam byl MVDP, tak jedou spolu to je jisty. :-)

• cioran-m  

Kdyby tam byl Mathieu, tak možná s desetiminutovým na'skokem vyhrál! :))

• orm  

Ze mozna nevyhral na MS CX ;-)?

• cioran-m  

No, právě proto. Dvakrát za sezónu nevyhrát (pokud není nemocnej nebo tak něco) se mu prostě stát nemůže! :)

• treatt  

No..zas tak dobrej není, u mě to má rozlitý panáček…měl jsem ho vsazenýho s moc pěkným kurzem na 1.-2…aneb moje klasika :-D zavšivenej Bardet :-D

• Sodoma  

Asi nečtou BF :-)

• cubista  

Nebo dají víc na zkušenosti z praxe oproti marketinkové masáži:-)

• Delkim  

Dnešní 3. etapa Tirreno Adr., skokan Roglic luxusní závěr! Šikovnej chlapec!

• cioran-m  

Sem mu držel palce do poslednich metrů!

• Hroch obojzhivelnyj  

Stybymu se mi zda to moc nejezdi, anebo to bere jako trening. Mi to prislo ze by to moh byt dojezd pro nej, ale mozna to bylo dlouhy. Dojeli konverzacne s Gilbertem za Sagim.

• šimlos  

Parádní. I když jsem se před cílem děsil, že ho dojedou, ale dal to..

• Sodoma  

Hezky Landa dneska. To se mu to jelo, když nemusel čekat na Frooma :-)

• šimlos  

Když von je tak nesympatickej…Ale přesně tohle jim chtěl ukázat. Kašlu na vás, pojedu si sám na vítězství.

• tromboonen  

Klokanům to pěkně jede, Simon o 4s druhej v Nice, Adam vyškolil všechny na Tirrenu, prcek z Kolumbie 10. místo v časovce…

• MavasH  

Gorka nejspíš Jonovi jako malýmu něco provedl, že se mu Jon dneska tak „šikovně“ smotal pod kola při sjezdu do Nice. Nejen že ztratili na Solera, ale ještě si ssebou Simona dotáhli do cíle :)

• cubista  

Včerejšek asi moc nepotěšil QST. Gaviria pád a nucená pauza a Kittel vítězství. A Lefevre to tak trochu Kittela kvůli preferenci Gavirii popíchl k odchodu.

• cubista  

Paris-Nice až do konce tradičně pěkná podívaná. Zajímavější než Tirreno-Adriatico, ač tam je víc hvězdných jmen. V neděli mi trochu zklamalo, že nenechali aspoň o kousek vyhrát ve Fillotranu Cataldiho. Byla by to pěkná poklona Scarponimu.

• robb  

Poslední etapa na P-N byla paráda, bohužel už záznam z youtube asi smazali.

Škoda že včera na T-A nebyl ten závěr do kopce, QS mohl jet na Štybara, takhle to zkusil rozjet ale Kittel je prostě jinde.

• Polka  

Bratři :-)

• Paja  

Tenhle „marginal gain“ ve Sky ponekud nezvladli ;)

• Honzas  

F. Sisr o vikendu vyhral 1. HC jednorazovku Ronde van Drenthe.

• cioran-m  

Sagi včera nadchl, reakce na to jsou všude možně.

http://www.cyclingnews.com/…ut-the-show/

• treatt  

Já v první řadě nechápu jeho stabilitu a reakce..byl na zadním kole Fonda, který šel k zemi, jemu se vyhnul, zezadu do něj vletěli další a zničili mu zadní kolo a on na tom stejně zůstane sedět. Démon

Jinak to vypadá teda pozitivně směrem k monumentům, že mu roste forma, letošní jaro to bylo zatím takové matné u velkých kluků, bylo vidět, že nikdo nevyčnívá výrazně nad ostatní. GVA zatím viditelně nemá edge, PhilGil na tom není špatně, ale taky zatím chybí ten peak, třeba Gaudana na Samynu se viditelně snažil skutečně orvat, ale ten ho sjel, tak potom klasický TT styl Terpstry, kterému Gilbert v tu chvíli nemohl skočit do háku. Štyby nevím nevím, na Strade má vždycky top formu, letos v závěru prostě chyběl tah, tak snad teď jezdí spíš kvalitní trénink, ale nejde za hranu, aby nám ťuk ťuk třeba nakonec ukořistil kostku :)

San Remo za rohem a pro mě čím dál větší otazník, koho favorizovat.. Kristoff letos jezdí parádně do kopce, tak že by zas velký úspěch? Spíš bych ho viděl na Flandry, ale uvidíme. Sagi, Kwiatko i Alaphilippe na tom špatně nejsou, tak že by opakovačka scénáře minulého roku? Nebo klasika většiny posledních let se selektivní skupinkou včetně sprinterů, co přejedou poslední dva brdky s Trentinem, Demarem, Vivianim, Nizzolem, Colbrellim?… Gaviria je podle všeho out, Nacer nachcíplej, Marcel mlží, ale pro něj to je opravdu ořech..

• Neťa  

Hezky rozepsané. Já jsem zvědav, co předvedou kluci z Lotta, Wellens i Benoot jsou na tom teď sakra dobře, zvláště pak tah druhého jmenovaného na Strade byl impozantní. A pak klasika podlaháři, to člověk nikdy neví, co čekat :-)

• Honzas  

Tihle kluci z Lotta vypada to nejedou. Asi se pojede na Greipela.

• Hroch obojzhivelnyj  

Me pripada ze na MSR je v laufu Kwiatko, na druhou stranu bude ostre sledovanej. Sagi uz by si to pomalu zaslouzil.

• Hroch obojzhivelnyj  

Hm, Stybar neni v sestave pro MSR.

• milan.v  

To je daň za to být v natřískáném týmu… V polovině profipelotonu by jel klasiku, jakou by si vybral.

• makimaki  

Co si pamatuju, tak někde říkal, že to ani nemá v plánu a ani se mu tam nedařilo – takže správné rozhodnutí.

• milan.v  

Podívám se do aktuální 53×11, pořádně jsem nedočetl, vyjadřuje se tam Štybar ke všem klasikám.

• robb  

Kittel je asi bez šance, v těch kopcích to klasikáři očešou. To by mu to musel někdo ošéfovat jako Paolini Kristofovi. Třeba to bude nějaké překvapení, jako na Strade Bianchi.

• cioran-m  

Stran San Rema uvidíme, ja to nakonec dopadne. No, jasně favorizovaní jsou dle medií Kwiatek se Sagim, tak uvidíme, co se bude dít v tom posledním brdku. Pokud hoši v Poggiu nastoupí a ti dva jmenovaní tam budou, tak doole by mohl Michal případně zase vychcávat,jak vloni – měl by mít za sebou v záloze Vivianiho. Ale rozdíl by mohl být také v tom, že letos tam bude mít Sagan jaksi – před sebou – Dannyho Osse.

Jinak překvapit může snad patnáct dalších lidí. Gilbertovi nevěřím, na via Roma případně nebude už dost rychlej (ostatně, i ta jeho loňská sezóna mi připadala trochu jako zázrak). Van Avaermat by mohl být nebezpečný, ale Oss mu bude i tam (nejen později na kostkách letos chybět). kristoff, pokud má formu (?) vždycky vyhrát může. Kittel to nikdy nejel, vůbec nevím, zda dokáže Poggio slušně vyjet nebo ne a pokud se Demara týče, tak pevně doufám, že to s ostatníma vpředu tentokrát nevyjede. A Štyby – no, upřímně řečeno, možná dobře, že právě tam letos není…

• JFtryall  

Na Kittela bych si osobne fakt nevsadil. Protoze jak se zase nastoupi na Poggiu v prudke casti, tak je to na nej moc si myslim. Je to jeste celkem daleko na vrchol a lehci klasikari budou mit navrch. Uz na Cipresse bude mit problem, ale tam se to jeste da uhakovat. Ja to vidim klasicky Kwiato, Alaph, Sagic, Moscon tam taky bude, GVA, Matthews? Ten sjezd je pak totalni vrazda, nastesti ty useky ted opravovali a davali novej povrch. I tak je to hrozne o hubu.

• cioran-m  

Jsem to ale vůl – pořád mám Vivianiho ve Sky…! :))

• gemini  

.

• Trainman  

Osobně mně přijde, že je letos Kwiatkovsky na podniku typu MSR dost přeceňovaný. Spíše bych čekal tradičnější dojezd větší skupiny. ačkoliv uvidíme co s tím udělá očekávané horší počasí? Pokud se se Saganem udrží až na Poggio dvojka Oss/Burghardt, mohl by mít konečně nějaký náznak týmové podpory až do koncovky. Inu, uvidíme – bude to bezesporu zase zajímavé. Černého Petra drží pro letošek podle mě Gianni Moscon, ačkoliv je to po*uk :D Rád bych viděl až do konce i Kittela, ale obávám se, že už na Capech se bude cedit vzad…

• raw 4  

Doufám, že tvých příspěvků bude čím dál víc… bavím me…

• cioran-m  

Šak na to to tady je, ne? Na zábavu… :)

• raw 4  

No jasně…trestat to prostě umí popsat… chtěl bych slyšet live komentování třeba Fóra..

• kalimero  

Teď se dívám na Nokere a Connor Dunne z AquaBlue tam má jednopřevodník a kotouče. Je v úniku, takže je dost vidět. Pravověrní silničáři by se na to neměli dívat.

• milan.v  

Ano, Aqua Blue jezdí letos jediní jednopřevodníky Sram.

• cioran-m  

Relativně rozsáhlej test 3T Strady právé vyšel v Pro Cycling a Cycling Plus. S příznivým výsledkem hodnocení, teda.

• bagr84  

Musí si udělat náskok před prvním kopcem ;)

• kalimero  

Wout tam zase dělá peklo.

• Hroch obojzhivelnyj  

to mozna dela, ale proc taha peloton 3–1.5 km do cile?

• kalimero  

Psal jsem to při prvním trhání pelotonu. Teď to druhé nechápu.

• treatt  

..potrénovat tah v závěru závodu na akce, kde bude chtít uspět..? :)

• Delkim  

Přesně, pamatuji Toniho Martina jak si na jedné etapě TdF ladil formu na MS v časovce. Trochu to balík podcenil a jen tak tak, že to nakonec nevyhrál :))) Jsem mu to tenkrát hrozně přál…

• treatt  

..a nebýt Cancellary, tak by to býval dovezl… to od Fabse nebylo moc velkorysé tehdy..

• robb  

Danilith Nokere Koerse přímý přenos

• treatt  

San Remo je tu! Předlouhé čekání a sledování, kdo jede chytře, nevětrá se a bude mít šanci být mezi hráči, co budou ovlivňovat dění od paty Cipressy, pak se začnou přidávat smyčce, orchestr nabere hluboké tóny a ono pozvolné nabírání dramatičnosti se bude stupňovat výš a nabírat na síle. Jedinečný závod jako první hlavní chod jarní hostiny pro naše lačné oči :)

Kdo tedy bude klíčový hráč letos? SKY je tradiční armada, nikoho by asi nepřekvapilo, kdyby na Poggio najel z první vlak šesti lidí. Kwiatek bude ostře sledovaný, co kdyby tedy namísto klasického build-upu zkusili pro změnu poslat žolíka Wisniowského dopředu, aby vycukali ostatní? Zlobit tam může navíc Moscon a Kwiato si pečlivě hlídat zadní kolo Sagiče..uvidíme

Když už je řeč o Peterovi, přál bych mu, aby tam tentokrát měl Ossiho a vlastně bych asi byl na vrcholu blaha, kdyby Dan využil toho, že všichni betonujou Sagiče a na těch posledních 2 km placky odjel sólově :)

V Cofidisu zaúřadoval Ced Vasseur, přestal Nacerovi platit cesty jeho táty na závody a i když se prý Bouhanni dal zdravotně do kupy, na MSR ho nepostaví.. Bahraini by to letos mohli zkoušet zajímavě takticky, Nibs útočně, zatímco Haussler bude pilotovat Colbrelliho. GVÁčko letos zatím moc nevidím, ale třeba mi bude chtít vytřít zrak. Jsem zvědavý, jak se podělí o role pocket rocket Caleb s Trentinem u Scottu, hodně by jim tam mohl pomoci v rozhodující fázi Impey a možná i Kluge, na MS na dráze jezdil keirin s prstem v zadku, to bylo impozantní. Bling je po zranění, na Marcela jsou ty brdky moc, Andé taky nevypadá, že by měl vydržet až do finále v první grupě. Tak jo, spekulovat o velkejch klucích nemá šťávu, takže si zafantazíruju a po letech bude haluz win úniku, který urve Cummings s Mohoričem a Vermotem :) A co takhle vzpoura dědků v čele s Bennatim, Hausslerem a Pippem Pozzatem? :-))) A speciálně pro dnešního oslavence, jeden ultra outsider pro sprint – Jakub Mareczko ;)

Ovšem na koho vsadit pořád nevím..snad Trentin na bednu 8 a Colbrelli 7–1, ale na to, že to jsou dost wild shoty to je nízký kurz :( Bohužel není na bednu vypsána spousta oustiderů, co by při určité konstelaci mohli, jako třeba Swifty (na win 101–1 :)

• robb  

Moscon super závodník. Až na ty lumpárny, snad bude v klidu. Kwiatkovi minule pomohl Sagan tím útokem, určitě si ho budou všichni hlídat. Uvidíme jestli někdo nepřekvapí jako tehdy Ciolek, třeba Eddy the boss. Možná to bude Nibali nebo L.L. Sanchez a nebo to může být dalších 10–20 lidí…

Pippo by byl dobrá haluz, ale na závěr kariéry proč ne.

• tromboonen  

Že by se Nibs zas něčeho v pravou chvíli chytnul?

• treatt  

Pozzata jsem zmínil jako vtip pochopitelně ;) Nedovedu si představit scénář, kdy by mohl Nibs vyhrát, sám to nedoveze a když pojede ve skupince třech lidí, dojede třetí :)

Já bych přeci jen nezapominal, ze Čolek vyhrál zkrácený ročník, aniž bych mu to upíral, ta délka zavodu je na Remu fakt zásadní.. LL proč ne, kdyby odskočil treba s Cummingsem..ale reálně to vidim na dojezd 25 lidí a ve Sprintu Kristoff se Sagim těsně jak na ms třeba :) jestli někdo odjede, tak mala skupinka hodně silných lidí

• bagr84  

Myslíš, že ta délka hraje nějakou roli? Loni tu myslím Polka dával power file někoho z pelotonu a vypadalo to jako x hodin flákáni ve vytrvalosti (samozřejmě až na ty klíčový brdky), který by s trochou nadsázky dal schovanej v balíku kazdej druhej bike forista :).

I Sagan snad prohlásil loni něco ve stylu, že je to nejlehčí závod co je nejtěžší vyhrát.

• JFtryall  

Jojo nejakych 250km to je vylozene vylet. Jelo se v baliku kolem 190W, takze kompenzace. Pak se ale rozpouta totalni peklo. :-)

• treatt  

No právě. A ona i ta kompenzace se pak prostě sečte, sedm hodin v sedle je sedm hodin v sedle, nohy jsou prostě trochu jiný i u hodně silných jezdců..

• Polka  

Já určitě ne, ale někde jsem ty watty taky viděl.

• Carpathia  

Záznam na Stravě z dnešního MSR od Michaela Valgrena včetně wattů.

https://www.strava.com/…908/overview

• treatt  

" Nedovedu si představit scénář, kdy by mohl Nibs vyhrát, sám to nedoveze a když pojede ve skupince třech lidí, dojede třetí :)"

Mno, tak mě utřel jak zpocený zrcadlo :-D To jsem fakt nečekal, že se to tentokrát takhle zataktizuje na Poggiu a Nibs ukázal, jak velký je šampion. A já si jdu uříznout šli a šoupat nohama :)

• tromboonen  

Ty seš takovej Wagner cyklistický žurnalistiky, když jsme u těch koncertů… je to dlouhý, ale dává to smysl když to člověk zkousne celý :)

• cioran-m  

Já si nejsem jist, jestli mi něco neuniklo (přečist tento článek vyžadovalo přece jen jistou disciplinu :), ale mám pocit, že by stálo zato zmínit mezi favority snad i GVA, Kristoffa a Vivianiho, kteří ten brdek v závěru jsou také schopni jakž- takž přejet (o Allaphillipovi v tomto ohledu ani nemluvě) a zkušeností, jak si pak na té dvou a půl kilometrové rovině (v připadě Vivianiho i s připadnymi pomocníky) poradit, mají vcelku dost. Mimochodem Boasson-Hagen jede? Naopak však není třeba naštěsti v této souvislosti uvažovat o Cavovi, jenž (oproti předokladům) sice jede, leč prohlásil, že po nedávném pádu se na vítězství necítí a že teda bude pomáhat kolegům v týmu. Přišlo mi to (možná neapravedlivě) poněkud legrační. Divil bych se, kdyby Mark pomáhal třeba i v dětstvi mamince krmit nějakou tu bezocasou kočku…

• cioran-m  

A Saganův dnešní komentář: “ I don't know how to win Milan-San Remo, because I have never won it. But It's a very nice race because I finish close to home and it's not long to travel home (to Monaco).”

• treatt  

Kristoffa jsem zmiňoval v predchozim postu, do kopce mu to letos jede pěkně a špatný počasí mu bude sedět, ale nechtělo se mi moc rozebirat obvious picks..EBh jede, ale nemá formu..

A že Cav nikomu nepomůže? Nepamatuješ na legendární záběry, kdy v dresu GB v dešti tahal Cav balík desítky km, aby to rozjížděl Wiggovi?

• cioran-m  

Teď, kdyžs to o tom Cavovi napsal, tak se mi nějakej takovej smutnej obrázek v hlavě objevil – to bylo, když v Itálii vyhrál Costa? No, Cav ten mistrák, pravda, na lautr rovině jednou vyhrál, ale dál si hlavně pamatuju, že hrdí Británci v jejich národních dresech většinou na mistrovstvi světa (snad kromě posledních dvou ročníků) disciplinovaně vzdávali jako jeden muž. :)

• cioran-m  

Jo, ale abych k nim nebyl nespravedlivej: taky ai pamatuju, jak Britové zas v rovině v poušti před dvěma lety postupně obětovali sedm ze svých devíti lidí, jen aby na větru Cava udrželi v čelní skupině a ten se moh v zavěru těsně přilepit Saganovi na galusku. Bohužel si však nakonec v úplným závěru nevybral do špurtu tu správnou stranu… :)

• Johny.Merida  

Koukáte už někdo někde na San Remo?

• milan.v  

Ten Nibali co tam dnes předvádí, to je na přesdržku …

• robb  

Greipel se drží pěkně. Zdá se mi to nebo je sedřený na levém boku a lýtku?

• Delkim  

Cav out :(((

• cioran-m  

Cav je fakt asi magor – pokud jsem to teda dobře viděl.

• oberleutnant Weiss  

Jo – narval to do tý žlutý mrchy fakt nehezky a zrovna tak nehezky se pak proletěl. To jsem zvědav, co to odneslo tentokrát…

• treatt  

Viditelně myslel, že už jsou za křižovatkou a přes jezdce před sebou to neviděl, šance na reakci nula. Ten tlak v tu chvíli musí být neskutečný, každý se tam tlačí kudy to jen jde, prostě teď nebo nikdy, nahromaděná únava…chybka se udělá rychle..

• plzakj  

Cav :-Ooo

• MD1972  

NIBA .. pojď..

• šimlos  

Jupíí! Ten si to zasloužil.

• cioran-m  

Tak trochhu překvapeni – ale Vincenzovi – a zrovna na San Remu – to moc přeju. Odjel trochu brzo a hoši si holt mysleli, že na rovince nevydrží. Převezl je. :)

• šimlos  

On už to takhle na Poggiu zkusil tuším že v roce 2014, ale dojeli ho ještě před vrcholem, tohle mu ale o chlup vyšlo. Připomnělo mi to loňskou Lombardii, paráda, moc mu to přeju :-)

• cioran-m  

Jojo, bylo to hodně podobný. Stejně teda – fantastická kariéra – Nibali se zařadil definitivně mezi největší postavy italský a tím teda i světový cyklistiky vůbec.

• mastihuba  

jak to tak funguje že si se sprinterama vrchař vytře? …

• tromboonen  

že zamaká do kopce a z kopce? Sagič a Skyčka se na to vyloženě vysrali, ne?

• cioran-m  

Sagi tam myslím ze sebe nwchtěl udělat vola, jako se mu to povedlo už dvakrát. Ale asi to dnes nebyla nejlepši taktika.

• robb  

Z kopce dohnat Nibaliho je i pro Sagana a spol. těžký a na rovině tam po sobě začali koukat.

• tromboonen  

Já myslel na tý rovině, všichni se narovnali a bylo po ptákách…

• cioran-m  

Jojo – drhlo to tam, dlouho nechtěli opravdu jet. Jakoby i tomu Sagimu Nibali nevadil, Kwiatek však hodně ano.

• makimaki  

V podobném duchu mluvil Sagi před závodem – důležité je se bavit, dělat show, resp. že se mu Kwiatkův sty,l jakým vyhrál minulý rok vůbec nelíbí. U Nibaliho má inspiraci, snad ji najde třeba i Štyby, kterýmu tohle opravdu chybí.

• cioran-m  

Pokud se týče Štybyho a silniční cyklistiky, jsem už docela skeptickej. Ne, pokud se týče vyloženě výkonnosti, ale jako by na tohle neměl hlavu, resp. cit. Kdy jet a kdy ne a tak.

• cioran-m  

Jo a ještě – fakt bych se moc rád v tomhle mýlil! :)

• robb  

Já tedy ne. Byl dvakrát druhý na Roubaix, tam se omylem nedostaneš. Holt je v týmu kde je přetlak lídrů, tak to nemá úplně nejjednodušší. Nejde prostě vyhrávat jeden závod za druhým. Je to silnice, tam je obrovská konkurence a taky vliv taktiky.

• cioran-m  

Víš, ono dokonce i na tom Roubaix (který mu opravdu povrchem vyhovuje a vůbec hodně sedí, ještě víc, než Flandry) se určitá naivita v samotném závěru taky opakovaně projevila. Nemyslím, že by Johny D. a GVA byli o tolik rychlejší, než Zdeněk, ale takto proti nim prostě v záběru jet nejde – v obou případech neml nejmenší šanci. A to byly, myslím (tedy kromě opravdu excelentních Strade, které tehdy vyhrál) asi jeho nejlepší závody, včetně té etapy na Tour, teda.

• treatt  

To bych neřekl, Štyby není pomalej ve finiši, ale explozivitu má GVA v své top formě trochu jinde.. a pozor, Degen v té době jezdil rovnocenně s Greipelem a spol, takže bych jeho top speed na sílu taky nepodceňoval. Ono to není zas taková sranda něco na tom oválu na takový rychlíky vymyslet.. i když pravda, Haymanovi se to povedlo :)

• cioran-m  

Nejen jemu, myslím. Ale třeba taky Guesdonovi, Knavenovi, Bäckstedtovi, pokud se nepletu. :) Ale o tohle nejde. Každopádně však nelze (pamatuji-li se na to dobře), v jednom případě přijet na velas na špici skupinky s Degenkolbem na zadním kole a v druhém nastoupit Avaermetovi snad třista metrů před cílem. Jak říkám, za paměť neručím, ale jak tohle musí dopadnout, bylo vždycky dopředu jasný. Nebo v Bregenu na mistráku – přece se nelze poctivě a pravidelně střídat v polovině závodu s ostatnimi hochy z čs. manšaftu (ostatně bůhví vlastně proč) na špici a jet tam tempo, když je člověk ten – teamu leader. Nebo v závodech, kde eventuelně lze vyhrát, stahovat úniky, zůatávat na větru atd. A je to škoda, že pro tohle nemá jaksi cit, protože jinak je opravdovej šampion z toho cyklokrosu a moh být i (asppň obrazně řečeno) i na té silnici.

• treatt  

Já Ti rozumím.. a taky mě to mrzí.. zas na druhou stranu, ta etapa na TdF, to se tehdy Štybymu zatraceně povedlo, jak za to vzal na vrcholu brdku, kde všichni nastupovali a pak jen koukali po sobě :)

Hele upřímně..co mohl ten den udělat Štyby líp na GVÁčko? Zkusil nastoupit ještě před staďákem, to je otázka, jestli neměl šetřit až na ovál, to ho možná stálo rozhodující síly, ale jinak věděl, že GVA nepřesprintuje. Zkusit to na dlouhej byla asi jediná relevantní šance, čím blíž cíle, tím hůř, protože zrychlení má Greg daleko lepší. A Greg by imho nervy na uzdě držel, i kdyby jel z první a nechával to na poslední chvíli. Asi by to chtělo potrénovat s Bábkem a spol na dráze nějaký kulišárny no :)

Ty ostatní námitky, jak se zbytečně větrá, to je škoda no..největší pro něj, my můžeme jen fandit a doufat ;)

• cioran-m  

Víš, mě zkrátka hodně mrzí, že na té silnici to u něj prostě není úplně ono. Hlavně v jakýmsi citu pro závod, orientaci v něm a tak. Bavit se o jednotlivých těch připadech (od televize, jak už bylo řečeno :) a diskutovat o tom sice můžem, ale cítíme to asi trochu podobně oba. A mně je tohle opravdu líto, protože Štybara považuju za vynikajícího sportovce s náturou opravdovýho šampiona.

• bassano  

Naprostý souhlas, Greg měl prostě lepší formu a tak či onak měl na něho štyby jen malou šanci, takhle to aspoň chvíli vypadalo že ji má

• gerrard  

Nastupoval tak na 120m. Zavrel GVA pod sebou. Kdyby na to mel, tak si GVA uz ani neskrtne. Proste tam uz ty nohy nebyly.

• cioran-m  

Máš pravdu, bylo to v zatáčce na ctyřistametrovým )betonovým) velasu – tak na 150 metrech – ale stejně byl ten nástup dost naivní. Resp. přišlo mi, že možná ani nastoupit takto nechtěl, ale že se lekl, když si jejich trojici další lidi v tu chvíli docvakli.

• gerrard  

Tam uz musel jet, tam uz nebylo na co cekat, krasne to pretahl na jednicku, dokonce o kus odskocil, jen proste nebyl dost rychly. Predtim si to krasne hlidal nahore u bariery radost pohledet. Ja si myslim, ze se na nem hlavne podepsalo, jak se musel predtim vetrat a vsechno sjizdet, kdezto GVA se posetril podstatne vic. Sice poslednich par kilaku netridal, ale predtim si hrabl daleko vic. Tak kazdopadne je na co se tesit :).

• tromboonen  

Jenže Hayman na to měl 15 pokusů, celou kariéru zkušeného vlka, motivaci jako prase a štěstí jako bejk že Tomekkeho zavřeli a že byl už taky vyvětranej… i tak to na tom velodromu zvládl takticky dobře, to je jasný, ale kdyby mu někdo fakt zaspurtoval bylo by to jinak… až bude 3tby tak 10× v první pětce, tak na to taky přijde :)

• treatt  

…tak..neházejme flintu do žita, času má dost :)

• bassano  

asi tak, závod který vyhrál heyman byl extrémně těžký a chlapci si to dali mezi sebou luxusně a zrovna boonen si to vyžral jako hlavní favorit nejvíce takže tam to nebylo úplně o spurtu ale komu co zbylo

• šimlos  

Je to fakt, já taky cítím lehkou skepsi. Poslední vítězství bylo na Strade Bianche před třemi lety a tam to bylo čistě o výkonnosti, o taktice a citu moc ne.. Budu držet palce na kostkách.

• makimaki  

Štybymu fandím nejvíc, ale mám pocit, že i když maká na 100%, pomáhá kdy má, výsledkově bych čekal víc. V týdnu jsem viděl Handzame Classic – v první desítce jsem nikoho neznal, závod taky ne a jelo se ostře do špurtu jako o život – tak to bude mít Štyby v příštích týdnech hodně těžký – E3 Harelbeke už 23. března, a jak říká, má to tam rád, tak snad to ukáže.

• šimlos  

Já chápu že se cítí v týmu dobře a nikam jinam se mu nechce, Belgie je jeho druhý domov, jazyk, lidi, zná to tam. Ale měl jít jinam, v Qiuck-Stepu je fakt přetlak a je tam takovej upozaděnej.

• cioran-m  

Ano. Navíc Lefevrovo řízení toho týmu jaksi – no, prostě někdy to, co je z toho v závodech vidět, moc nechápu.

• cubista  

Dvojici Bakala + Lefevre vůbec nemusím. O to víc mi mrzí, že u nich Štyby zůstal, tomu naopak fandím. Škoda.

• MiKED  

Netušil jsem, že to Bakala řídí…

• cubista  

Lefevre řídí, Bakala vlastní, oba tvoří tandem slušně řečeno silně nesympatický.

• šimlos  

To si vystihnul myslím dokonale.

• treatt  

Politku sem nehodlám tahat, ovšem Lefevrovi nelze upřít, že řídí tak dlouho tým, který je neustále špička. I přes všechny změny a turbulence. Kolik je dalších takových? A že je svéráz? Jsou myslím daleko méně pozitivní postavy pro cyklistiku..

• cubista  

Nechápu co má společného s politikou, když mi někdo není sympatický a nemám ho rád.

• treatt  

No, myslel jsem Bakalu, to je dnes dost politicky exponované téma..

• cubista  

Prostě nemám rád Bakalu, ale i Lefevra a celou stáj QST. Tu atmosféru tam popsal dobře Kittel, kvůli tomu šel jinam. Štyby doplácí na přílišné vazby k Belgii.

• vitan  

a co popsal Kittel?

• cubista  

V 53×11 je s ním rozhovor. Zmiňuje, jak si Lefevre oblíbil Gaviriu a on od něj už necítil podporu. Tak jsem zvědav kdo letos bude z nich lepší. Já sázím na Kittela.

• treatt  

Fondo zatím letos víc padá, než jezdí, ale uvidíme. Obecně je Gaviria univerzálnější, na straně druhé na čistý top speed v tahu na Kittela asi nikdo nemá. Bude to hodně o tom, jak se vyvrbí klíčové dojezdy…někdy stačí málo a psýché je pro spurtery mocná…

• treatt  

Tak zrovna to, co vidíš v závodech, ovlivní daleko víc Bramati, Peeters nebo Steels, Lefevre už dneska v roli DS prakticky vůbec nebývá..

• cioran-m  

Co vidím na závodech, je také přece dáno apriorními rozhodnutími hlavního sportovního ředitele, který by měl určovat sestavu i celkovou taktiku do závodu – a tím Lefevre je, ne? Kdo pak jede v závodě v autě – jistě, to už může být jiná věc.

• treatt  

to sice částečně ano, ale Lefevre je dnes daleko víc v pozici CEO, než DS. Takže sestavy hlavně z celkového pohledu týmu, transfery, zda vzít vyskautované mlaďasy a z hlediska priorit sezóny, kdo co a na koho..tedy daleko víc strategie než taktika..tu už pak dělají především DS na jednotlivých závodech..

• cioran-m  

QS je tým se skvělým zázemím, fungující výchovou a základnou vlastnich mladych jezdců a opravdu s dostatkem financí. A specializovanej čisté na jednorázové závody, eventuelně etapy. Ale – ať už je to sestavou a taktikou před závodem nebo vysílackou v něm, ty opakované zmatky a ta selhávání (přes jejich největší absolutní počet vítězství) jsou mnohdy skoro až nepochopitelné a nevypadají dobře. Tohle se Mapei (nebo dŕive Ceramiche Ariostea, ještě dřive třeba Peugeotu nebo kterémukoli týmu, který byl v podobné pozici) prostě nestávalo. A když si vzpomenu, jak (Stannard to byl?) dokázal tenkrát vyhrát v závěru na rovině v úniku čtyř lidí, z nichž tři (včetně Boonena) byli od Lefevra a nedokázali se „domluvit“ , připadá mi to jako groteska ještě teď.

• jkcz  

Dík za připomenutí, jsem si tu unikátnost musel dohledat. To si s nimi fakt pohrál.

https://www.youtube.com/watch?…

• treatt  

No oni si daleko víc pohráli sami se sebou, než že by je Ian nějak výrazně proškolil..dokonale využil jejich řevnivosti..

• treatt  

Hele nebudu nijak obhajovat jejich taktické přehmaty, ale co jsem četl třeba o Fignonově éře, podobné věci se stávaly běžně. Prostě pokud se sejdou velká ega na jedné hromadě, tak to pak může takhle vypadat :) A že třeba takovýho Terpstru opravdu nerajcuje win jeho belgických stájových kolegů, to jsme viděli mockrát :)

• cubista  

Víš co je možná škoda? Že Štyby nikdy jinou stáj na silnici nepoznal. Je neprůbojný ve změně stáje, zrovna tak i v závodě. A pokud chceš být lídrem, musíš si jít tvrdě za svým.

• treatt  

No jo, ale zas ne každý chce a může být leaderem..podívej na Krojce, nakonec se ukázalo, že mu daleko víc sedí pozice elitního domestika..a Zdeněk se tam nebude mít zas tak zle bych řekl :)

• cubista  

Ale jo, peněz bude dost. A třeba mu na PR konečně zaprší, bouchnou v něm saze a bude myslet víc na sebe. Čas se mu krátí.

• treatt  

Hmmm, něco na tom bude, sám není spokojen s tím, že chybí výsledky a na Omloopu jsem nechápal, co předváděl v první skupině. Sbíral veškeré nástupy a já si pořád myslel, že musí jet na PhilGila, který bude zašitý vzadu. Ale on tam nakonec byl z QS jediný, přitom Astana ve třech.. pokryl x nástupů a pak už jen mohl koukat na Valgrena..

Ale od televize se nám to kecá pěkně co? :)

• cioran-m  

Jasně! :)) Ale já mám omluvu – už su starej… :)

• cioran-m  

On tohle v sobě někdo prostě má a někdo ne. Třeba Regec kdysi : jel se závod, bylo deset úniků, Rexo si jich vůbec nevšímal a žvanil o blbostech uprostřed balíku. Pak byl jedenáctej, v něm najednou nějak byl a vyhrál. A myslím, že o něco později taky třeba Andy věděl, kdy má jet a kdy ne – teda, pokud se týče lidí od nás.

• šimlos  

Jo, to bylo hodně podivný, asi nějaká speciální šedivcova taktika. Proto říkám, měl odejít do týmu, kde by byl jednička na klasiky a ne tady, kde jim dělá akorát blbce, tak mi to prostě přijde. Tak tak, gaučová kritika je nejlepší :-)

• milan.v  

Už jsem to tady psal, myslím si to také, i když u něj převládla jistota, chodí mu asi pravidelně výplata, nevypadá to, že by tým končil, takže pro něj z tohoto hlediska OK.

To sportovní už je někde jinde … Začínám čím dál více chápat Warrena Barguila, když se sebral a šel ze Sunwebu do druhodivizního týmu, kde je ovšem lídr.

• JFtryall  

Stejne ale respekt Nibalimu. Zacalo fakt hodne foukat do proti a tohle udrzet pred balikem. No klobouk dolu.

• makimaki  

Závěr famózní, přeju mu to – odvaha, zkušenost a chytrost – ne jako Kvítko s jeho vychytralostí, Sagan je obětí svých výsledků, ale na sprintery by asi dnes stejně neměl, chudák Cav – ten je víc ve vzduchu než na kole, asi to bude delší odpočinek …

• IndyCZ  

Chtěl být v mládí pilotem a stále ho to k létání táhne…

• MavasH  

Cav by měl popřemýšlet, jestli ještě letos na to kolo lozit, nebo počkat, až mu karma odpustí.

• Johny.Merida  

Si myslim, že může slavit druhé narozeniny…fakt nic moc pohled :-(

• šimlos  

Nejel to už se zlomeným žebrem dneska?

• Namtos  

Jel…

• cioran-m  

Jedno žebro (pokud jsou plíce v pořádku), to nic není -' tři-čtyři jaou už horší, s tím se už hůř jede ve stoje. :) No, otázkou je, jak je na tom se zlomeninama teď.

• Carpathia  

Sagan je dnes spíše obětí moderní techniky. Podle vyjádření jeho otce ve zprávách na STV1 mu v posledním kopci přestalo fungovat řazení a nedokázal se tak vydat za Nibalim.

• robb  

Z youtube kanálu týmu Michelton

https://www.youtube.com/watch?…

• cioran-m  

Greipel si dnes zlomil klíček, Cav bez většiho zranění.

• šimlos  

Tak o Greipelovi jsem ani nevěděl, že spadl. Cav měl „kliku“, že udělal prakticky salto a dopadnul tak nějak na plochu zad a zadku a taky to chytly nohy. Kdyby šel spíš popředu, tak si mohl polámat ruce, rameno, kličku nebo rozbít obličej…

• plzakj  

Takhle s sebou loni na TDF pri sjezdu flaknul pres Porteho Dan Martin, dokoncil, ale se zlomeninama obratlu.

• bassano  

Holt opravdu nádhera,

tak infarktový závěr a takovy solo utok se poslední dobou jen tak nevidí a jsem rád že to vyšlo :)

lepší než Kwiatkowski který se jenom vezl za Saganem

• milan.v  

Přesně tak, i když v průběhu závodu Nibali rozdával kolem sebe, jako by byl hodně nervózní, cpal se do děr v pelotonu hodně riskantními manévry pomalu mezi diváky, asi byl hodně namotivovaný či naspeedovaný (a kdo ví, co ještě) …

• Johny.Merida  

Prostě měl hlad po vítězství…ten jsem např u Sagyho neviděl… nechápu proč to ani nezkusil a pak po sobě jen čuměli a jakoby taktizoval na spurt…zbytečnej spur­t.

• cioran-m  

Trochu o tom Sagan povídá tom odkazu na cyclingnews o pár řádků výš

• Goratrix  

Sagan to vysvetlil v rozhovoroch… ze nechcel zase dotiahnut niekoho, tak si povedal ze bude bojovat v skupinovom sprinte, ktory bol najpravdepodov­nejsou variantou. Statisticky to bolo spravne rozhodnutie, pretoze historicky taketo uniky na Poggiu boli prakticky vzdy dostihnute, aj ked mali 10 sekund. Dalsi dovod mohlo byt aj to, ze Sagan ma velmi silny citovy vztah k Taliansku a vie co toto vitazstvo znamena, mozno keby bol v uniku niekto iny, tak by sa snazili viac.

• Delkim  

Škoda Gorily, tam ty šance tentokrát rozhodně byly! Je z toho zlomená klíční kost a Cav má zlomené stejné žebro co už měl plus podezření na vazy v kotníku :(

• cioran-m  

Pokud to měl Cav před tím zlomený a ne úplně zhojený, tak to ulítne ihned zas – to dobře znám. :)

• Carpathia  

Tak ta Cavova noha musela dostat taky řádnou šlupku, když dokázal při tom saltu vyzout nohu z tretry.

• cioran-m  

Sagi je s Nibalim kamarád ještě z Cannondalu; říkal (a myslím, že vcelku upřímne), že je rád, že vyhrál tohle v Itálii právě on. Vincenzo se ostatně v rozhovoru zmínil, že se v závodě ptal Sagana, zda pojede do Poggia. Zdá se, že Peterovi celkem dost záleželo na tom, aby nevyhrál zas z háku Kwiatek, nebo někdo takovej.

• tromboonen  

Vztah k Taliansku určitě má, ale rozhodně kvůli tomu nesvěsí, to ne, že nechtěl dělat rozjížděče někomu jinýmu je jasný, měl tam mít ještě někoho…

• orm  

Prislo mne, ze tam tentokrat lidi z bory mel az do konce. Jake prekvapeni oproti predchozim rokum :-).

• cioran-m  

Dany Oss – to je ta hlavní změna. Ale ten rakouskej mistr je taky hodně dobrej.

• milan.v  

Přesně tak, letos mi ten tým přijde mnohem kompaktnější než rok minulý, Mühlberger je letos vidět pomalu každý závod, Oss je stálice při práci v pelotonu pro svého leadera, ten se vydá každý závod, kde nastoupí …

• cioran-m  

No, Denk rozhodně blbej není – snad si přiště sednou a domluví se s těmi, o které půjde nejvíc o taktice tak, aby pak v závodě i ta vysílačka z auta mohla fungovat, jak má a ne jak včera na Poggiu. Jak jinde říká kamarád Lanceo, pokud ne, bude to průser, protože v té letošní sestavě by teda Flandry a (nebo) Roubaix prostě vyhrát měli.

• McBlacky  

Sagan tím hlavně vyslal signál, že v koncovkách už nebude zbytku tahat. Což se před Flandrama může hodit. Chvíli to vydrží, než mu zase nikdo neotočí špic :)

• Paja  

Ja myslim, ze on by i potahl, kdyby jel nekdo s nim a ne jen za nim jak loni.

• McBlacky  

Zrovna na MSR teda toho potahání v koncovce vždycky bylo :)

Maximálně tak Cance, protože si spočítal, že být 2–3 je lepší než se nechat sežrat balíkem a být 10+

• Paja  

Ono mu to asi loni s Kwiatkem a Alaphilippem stacilo ;)

• ememem1  

ale nesiel, bolo to dost jasne vidiet. inak aj tu je to https://video.eurosport.com/…/video.shtml

• Paja  

Podle me Sagic udelal chybu, ze cca 3,5 km do cile nedocvakl Trentina mel tam jednu chvili i malou diru za sebou na Kwiatka s Matthewsem, kdyz nic aspon by je donutil jet…a Nibsovi by to ve finale nejspis nevyslo.

Kdyz to vzdal, tak se na nej nalepili a Trentina nechali jet vsichni, takze vlastne jo, mel s kym jet (mozna, pokud by s nim chtel jet Trentin :)

• cioran-m  

Ano. Na Roubaix – ale hlavně na Flandrech teda, to však s Ossem mohou vyřešit (a snad i vyřeší) i jinak. :-)

• robb  

Tak aby jim na Flandrech Vincenzo nepláchnul taky.

• McBlacky  

IMHO Flandry ani nepojede ;)

• robb  

Měl by. Snad to klapne.

• bassano  

možná pojede ale nevím jestli má zas takovou formu aby tam něco provedl, na MSR ho podcenili a vyšlo to ale on bude směřovat formu nejdříve na ardeny, flandry kdyžtak zkusí jenom pro jistotu :)

• cioran-m  

No – to asi opravdu ne – pokud nebudou mít defekty v blbou chvili, jak Sagan vloni. Jistě, v té jedné etapě tenkrát na Tour jel na mokru Nibali pěkně, ale tohle je přece jen trochu jiný závod. Roubaix vyhrávají většinou somaticky trochu jiní čouzci, než je Vincenzo… :)

• cioran-m  

Pardon, tys psal o Flandrech, to jsem se spletl, ale o tech by se dalo (až na vyjímky, jako třeba vloni) asi napsat totéž. Nibali to chce opravdu jet? P.S. Abych byl upřímnej, já stejně tomu, jak jezdil Gilbert vloni, moc nerozumím… Trochu mi to připomíná formu, kterou měl, taky už v spíše závěru kariéry, najednou Cipollini v Aqua Sapone – tuším v roce 2002.

• robb  

Tak Wiggo taky nebyl pořízek a jak mu to šlo. Spousta klasikářů je dost hubených a taky ty kostky převalí.

• cioran-m  

Wiggo pořizek jako dráhař docela byl – pak teda hhodně zhubl do kopců, když chtěl vyhrát jakejsi ten francouzskej etapák, což se mu, za průběžné intenzivní injekční lečby asthmatu glukokortikoidy také podařilo. Tehdy vážil 67 a půl při výšce kolem 190. Ale ten poslední rok před odchodem ze silnice ještě znovu na dráhu, kdy chtěl vyhrát Roubaix a černi mravenci na něj (marně teda) pracovali, zas už tak vychrtlej nebyl- vážil kolem osmdesáti, na dráze pak 82,5 kg. (Mimochodem, někde jsem shodou okolností četl, že teď se chce na to veslování dostat na 100 kg) Přece jen, Vincenzo, jaksi… A zas až tak to tam Wiggovi nešlo, neboť nevyhrál; i když dráhařům (ať už stíhačům nebo specialistům na šestidenní) Roubaix dost vyhovuje – od r 1964 tam několik desetiletí ostatně držel rekordní průměr Peter Post. (Sice tehdy jen na asfaltu, ale stejně) :)

• Delkim  

No ani se mu nedivím, už mu to konečně došlo :)

• milan.v  

Pěkný článek na dané téma :o)

http://www.roadcycling.cz/…e3-harelbeke

Snad to Štybymu půjde jako ve 2015…

• robb  

Přímý přenos

• Delkim  

Takové klasické belgické skoro bezvětří :)))

• robb  

Asi 100 km od cíle bourali a od té doby je to roztrhané. Na Taaienbergu to QS rozsekal na sr*čky ..prostě masakr

https://pbs.twimg.com/…Mm.jpg:large

https://twitter.com/…127228301312

• McBlacky  

čtu jen text updates a asi mazec. Snad to bude na YT zítra.

• Delkim  

Eurosport už běží, ale první vstup zatím ještě nestačil komentátorovi na zjištění situace :)))

• robb  

Já na to koukám už 40 minut taky vůbec netuším co se tam děje :-D Počkám si až na nějaký článek co že jsem to vůbec sledoval.

• Delkim  

Terpstra a Lampaert na čele skoro 40 vteřin náskok, slušně si nakládají, pěkně! Štyby v další skupině pronásledovatelů.

• Delkim  

GVA se snaží dojet čelo

Edit Gilbert ho nenechá, trhá se to, moc pěkný závod!!!

• bagr84  

Sem zvedavej jestli tohle QS zvládne ještě prokaučovat :)

• robb  

Nebylo by to poprvé

• Delkim  

• treatt  

Vanmarke, Langeveld, Naesen a spol jsou zpět na gruppo Štyby

• Delkim  

To nebude easy tohle stáhnout… rozhodně napínavý dneska!

• treatt  

To teda, parádní závod..a jsem rád, že konečně vidíme velká jména v akci..

Co udělá Oude?

• treatt  

No a je to, velká G3 gruppe se roztrhla, Sagi se nechal chytit a je v G4, Štyby je v G3 s Naesenem, Trentinem, Stuyvenem, Durbem.., v G2 jede PhilGil dost těžký převod na kostkách, z toho bolí nohy jen na to koukat… v čele závodu Terpstra demonstruje jak mu to jede lehce do kopce, Yvesovi pěkně natahuje držku

• Delkim  

Terpstra je mi jako časovkář blízký, držím mu palce! Jede výborně!

• treatt  

Ne, tak Durbo tam není, dva lidi z BMC, asi Moscon za SKY, Sep a Naesen s Trentinem to táhnou, Moscon je rádm že je rád, BMC a Štyby free ride

• treatt  

BMC je Boowalter a Rosskopf, Moscon se točí a jsou skoro na zádech G2..vepředu se Yves děsně trápí, jakmile se to zvedne, visí za oči

• treatt  

A PhilGIl jede!!!

• Delkim  

Tohle smrdí teamovou časovkou :)))))

• treatt  

Tak možná ne, Gilbert se teď ohlíží, odstup není tak velký, aby vepředu čekali…

• treatt  

Niki trpělivě čeká na Lampaerta, PhilGil ogriloval mrtvolky Benoota s GVA, už dlouho ho viditelně svrběly nohy, 30km ho skoro vezli, teď TT, aby si dojel dopředu, kde pojede QS pro komplet bednu…hmmmmmmm

• treatt  

Niki na Paaterbergu právě ukázal Yvesovi, že nezná bratra ve stejném dresu :) 42 to go to má na long solo shot..

Jinak Paater teda všichni v klidu vedle kostek

• treatt  

Niki přeci jen počkal, jsem si říkal :)

• treatt  

To už by asi Peeters v autě překousl volant :) Mají zatím 48 sekund, tp bude zajímavé. Dvojice Benoot a GVA – PhilGil tam má armchair ride, zatím pomalu ztrácí na velkou G3

• tromboonen  

Lampaertovi malinko docházej baterky, Terpstra houkne do vysílačky „potřebuju dalšího“ a PhilGill „hold my beer“! Jestli to dneska projedou tak to bude na protažení pod kýlem…

• treatt  

Mno..tak vše je jinak, Gilbert zpět v G2 a špice má jen 40 sec..tak to bude o tom, jak se to poskládá…ale zatím to nevypadá

• treatt  

Lampaert konec, Niki jen 36 sec, BMC útok, suše sbírá Štyby na kostkách, k tomu si dojede Moscon

• treatt  

Tiejs vtipnej, nejdřív nástup v kopci, že musí Trentin sklepnout brejle do škarúy, protože si sudnaval šátek a když se to sjede tak jako co jééé, jedem a střídačka ne? :) Niki prokazuje svoje fenomenální tempařské schopnosti, pořád 35 sec na 13 to go

• tromboonen  

Štyby si tam pěkně rovná ponožky a zevluje na druhym/třetim místě v terezínu aby jim to moc nejelo, už tam na něj hrozí…

• treatt  

padá to Nikimu dolů, to bude těžký..občas to skřípe, ale Trentin, GVA, Benoot a Stuyven chtějí jet..teď si odstupvoal dřív Sep a aby neudělal díru, poslal GVA dopředu ve stylu keirinu, zajímavý :)

• Delkim  

Tam se pálí sirky jak na čarodějnice :))))

To Niki dá!!!!!!

• tromboonen  

Gil pěkně, škoda že hned za ním nebyl Štyby

• Delkim  

Rozhovor v cíli: last 2 hours complete full gas :)

To musela být strašná čočka jak si to dával…

• tromboonen  

No taky si v cíli musel vzít zpátky kolo a trochu poboxovat pořadatele aby se nesložil…

• cioran-m  

Sagan byl, myslim, v pádu, nebo ne?

• tromboonen  

Nevim, ten pád jsem viděl jenom ze záznamu zepředu, ale spadlo to až dost vzadu… a jedna Orbea ze sebe v pangejtu udělala dvě malý, Sagiče jsem tam nezahlíd.

• cioran-m  

Jo, teď jsem to našel na cyclingnews:

Peter Sagan’s 2017 E3 Harelbeke was hampered by a crash, and he had a sense of déjà vu early on as he hit the deck in a multi-rider pile up. Fortunately, he was up and running a lot quicker than he was 12 months ago and was soon back into the peloton. Aside from Sagan’s incident, the opening half of the race was a fairly straightforward affair, but that changed with 108 kilometres to go.

• milan.v  

Je mi smutno, jak se Štybar raduje z týmového úspěchu, protože mu není umožněno, aby se pokusil o ten vlastní… Ten kluk už snad ani nebude umět nic vyhrát…

Ano, mohl jít jinam do týmu, který nebude prošpikovaný klasiky, ale v jeho případě mi přijde, že už mu nedají šanci ve více než možná v jednom, dvou závodech za sezónu…

• tromboonen  

Tak ale dneska makali podlaháři všichni, v každý skupince měli nejmíň jednoho, občas si přejeli z jedný do druhý, evidentně se jelo na Terpstru a to bylo dobře, kdyby nebylo jasný, na koho jet, dopadne to jako posledně se Stanardem, takhle to kontrolovali, makali jak barevní, chudák Lampaert dojel s jazykem na vestě a hned jej Holanďani vzali do studia a tam se musel vykecávat snad hodinu, Phil Gil druhej i když si taky mák, Štyby se v závěru dost vozil kdyby bylo potřeba, ale pěkně to tam zdržoval a rozkládal… nemyslím, že by dal takovou časovku jako Terpstra a ve skupince by taky asi nebyl nejlepší sprinter. Takže dnes bych jim nevyčítal, že makal na jinýho, makali všichni a je hezký když to dělaj i takový hvězdy a ne jen jeden.

Však na něj dojde až budou někde nějaký zmatky a on se najde… deštivý P-R a je to :)

• milan.v  

To je pravda, notičky měl celý tým slušné a vyšlo jim to, jak chtěli. Štybar úplně přestal v jednu chvíli jet…

• tromboonen  

Tak kdyby nepřestal tak je tam Terpstrovi dotáh, že jo… štěstí bylo, že jim to s Philem rozložili a že se nikomu nepovedlo to rozjet, protože jinak by jej chytli…

• milan.v  

Jasně, prostě nemohl a to je to, co mě na tom vlastně štve… V jednu chvíli jsem si říkal, že ho dostanou a tak bude prostor v koncovce i pro Štybara… Asi spíše zbožné přání…

• gerrard  

Tak mohl vyhrat kdokoliv z tech 3 Terpstra, Gilbert, Stybar, ale vyslo to na Terpstru a ja sem jeste na 10km pred koncem myslel, ze nema sanci a musi ho sjet. Terpstra moc pekne a celkove reklama na silnicni cyklistiku, takova ta „absolutni“ cyklistika. :) Sem si to dal vcera 2×, ale ted portuhe jen poslednich 20km.

• cioran-m  

Trochu mi to připomnělo, když Terpstra vyhral Roubaix. Štyby tam byl tenkrát ve skupině v podobné roli, jako dnes (poté, co Niki nastoupil).

• robb  

Zrovna je s ním rozhovor v novém čísle 53×11 kde o tom mluví, že oni jezdí vždycky na více lídru a nikdo není přímo určený. Většinou je dáno několik lídrů, ale problém je že jak je ten tým silný, tak pokud se to roztrhá tak jako včera, tak v každé skupině je někdo od QS a navzájem se nemůžou sjíždět…výjimka potvrzuje pravidlo :-D Lefevre do toho prý nemluví vůbec, akorát Steels a Peeters. Prý by měl letos startovat na Giru.

• Spartacus  

Zkráceně řečeno, mají lídrů, ale během závodu se samozvaně vybere vždy Terpstra :o)) Celkem se divím, že mu to ostatní tolerují, a taky to někdy bez nějakého rozmýšlení nezkusí na sebe.

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že Štybar jim je dobrý na tahání, ale na vítězství tam mají jiné, protože je to jenom Čech. Přitom potenciál má velký.

• milan.v  

S tím se dá prakticky do puntíku souhlasit, jen bych až tolik nevyzdvihoval tu národnost, ale spíše poslušnost a pokoru Štybara vůči svému zaměstnavateli, které pak QS zneužívá měrou vrchovatou v průběhu závodu…

Štybar prostě nikdy nebude Terpstra, který za to vezme a jede dlouhý brutální únik a dotáhne ho, na to už prostě nemá a při vší úctě, nikdy už mít nebude, i když bych mu to moc přál…

A pokud Štybar před závodem už jasně ví, že bude až jako náhradní druhý, třetí lídr (záleží na závodu), tak se s tím dá těžko pracovat, když za to ten první lídr v určité fázi závodu vezme a ti zbývající už jen musí čekat, jestli to dotáhne, vydrží, nebo se mu sekne a budou mít šanci se o to své poprat v koncovce…

• Spartacus  

Nikdy mít nebude? Jako by to snad byl nějaký stařík… Jinak viz Haymen, teď Valverde, a další veteráni. Má ještě dost sezon na to se ukázat, ale pochybuji, že dostane nějaké šance v týmu, kde si sponzor přeje vidět vítězit Belgičany.

• tromboonen  

Jjo, zrovna jeden Belgičan za to včera vzal…

• oberleutnant Weiss  

Přesně – a jindy Ital Viviani, Indiáni Hodeg a Gaviria, loni Němec Kittel, Ital Trentin a jiní. Jeden vedle druhýho samej Belgán…;-)