Profi silnice 2019/2020- MS, padajici listi a zima do klasik

540 nepřečtených
  • Hroch obojzhivelnyj

Vuelta skoncila, stare vlakno ma uz k 1500, tak zalozim dalsi.

MS: Zachrání lišák Sagan sezonu, nebo ho operou mladi z cyklokrosu? Co na to Valverde? Je Styby zolik i bez DQS podpory? Uz da Evenpoel casovku, nebo je Rogla nazhaveny z Vuelty? A co smisena casovka druzstev?

• tromboonen  

,

• robb  

Hezký závěr závodu Okolo Valonska

https://www.youtube.com/watch?…

• Feďa  

Sice je to plánováno až na rok 2023… ;-)

Spekuluje se o startu Tour de France v Praze

• mr.ricardo  

pěkný, měl bych cíl skoro před barákem, pozval bych Štybyho na kafe :)

• milan.v  

Tak Okolo Slovenska se zatím vyvíjí celkem zajímavě, Lampaert po druhé etapě do žlutého.

Lampaert otočil skóre

https://www.roadcycling.cz/…lo-slovenska

• jonys  

Stybar je zolik prave proto,ze nejede za QS :-)

Naopak dobre zna jejich taktiku,tak by se nemel nechat zaskocit,az za to DeClerq s Lampaertem zacnou nekde na vetru brat. Na spurt cekat nemuze (to bude Sagan,Matthew­s,Poel,jestli se udrzi Kristoff,Degen nebo Bennett,od Belganu cekam ze bude setrit nohy GvA,mozna Trentin s Colbrellim),takze bud zkusit zautocit nebo se k nekomu pridat (Lutsenko,Dano­ve,Gilbert…ide­alne ale k nekomu,koho muze ospurtovat-Wellens?)…a je to doma :-)

Ty tymovy stafety budou jednoznacna zalezitost,jinak je to strasne tezky hadat a svoje si rekne pocasi.

• robb  

Uvidíme co Simon Clark. To je pro mě tajný tip na Top3

• jonys  

To je hodne zajimavy tip!

Na jare lital,ted vypada,ze taky vyladil…

• robb  

Nebo to bude někdo úplně nečekaný. Impey třeba.

• jonys  

Jako ze potrebuje novou smlouvu tak by mel lepsi pozici,jo?

:-)

Tihle hosi muzou zustat vepredu po selekci,Clarke urcite,ale jak by mohli vyhrat???

Nevidim u nich potencialni rozdilovou zbran,a ani historicky nic,o co se oprit.

Clarke bude mit v hlavni 1 naboj na utok,ale taky ho muze vyprasknout aby neco pokryl Matthewsovi…

Impey sam vojak v poli,tezky. Neni Sagan.

Libi se mi,ze bookmakeri opakuji lonske chyby. Napred delaji z Fuglsanga jasneho adepta bedny Tour po peknem jaru,a pote,co tam logicky tradicne vybouchne,ho odepisou pro zbytek sezony.

Pritom na Vuelte vypadal az skvele na to,ze ji jel pro etapu a jako pripravu,a tohle mu muze hodne sedet,kdyz se prida pocasi,tim vic.

Loni jsem ho mel za 2.60 proti Roglovi,tak uvidime…

• Neťa  

Fest rozježděný vypadá Lutsenko, to by mohl být černý kůň. A pak de Buyst, ten ovšem nejede :-(

• robb  

Lutsenko řádí celou sezónu. Určitě tam nebude do počtu.

• jonys  

Ano,souhlasim,ze ma formu.

Jenze neco jinyho je jet za Astanu a neco jinyho za Kazachstan.

Posle si nekoho pro piti…a uz se mu nevrati.

Popiste mi scenar JAK muze Lutsenko vyhrat ten zavod.

Opet jedine ujet v silne skupince bez spurtera…kterou nebude sila sjet.

Vse pred tim si bude ale muset odpracovat sam. To ho odpravi proti lidem,co tam budou mit 4 domestiky.

Vem si scenar,ze Belgani poslou dopredu Teunse 100km pred cilem a zalezou. Lutsenko bude muset slapat,pac bude uz z tymu sam…Az to sjedou,bude grogy. A Belgani vystreli Wellense. A jedem znovu!

Ja si myslim,ze Gilbert nebo Evenepoel. Atak cca 20–30 pred cilem na uz takto vymackany soupere.

Vidle do toho muze hodit rivalita Gilbert x GvA,nebo velmi chytre jedouci souper-Stybar :-)

• robb  

No ale vysvětluj tohle Saganovcům který vždycky měli slabší tým a stejně brali zlato. I když je to hodně o štěstí.

• jonys  

To mas velkou pravdu se Saganem.

Jenze Sagan je Sagan,ten je jen jeden…ani Lutsenko,ani nikdo jiny NENI Sagan.

Krom MVDP a Evenepoela mozna…

Belgani uz tech neuspechu musi mit plny zuby a kdyz vzali Teunse misto treba Stuyvena,tak tipuju,ze zacnou hrat tvrde uz hodne brzo,jeste na nejakym opravdickym kopci,ne az na tom okruhu kolem Harogate…

Jak vidite zensky? Zavody MS teda myslim :-)

• Neťa  

Stuyven jede taky. Těch karet mají hodně no, ale třeba takový Evenepoel může mít taky po časovce splněno ;-). No a pak jsou tu taky taloši, ti myslím nebudou chtít nechat Belgičany dominovat a budou chtít využít Trentinovu formu. Asi nejen já si myslím, že to bude letos prostě hrozně zajímavé a dopředu totálně nečitelné.

• milan.v  

Dle mého dostane Evenepoel jako bažant úkol načnout kompaktnost některých týmů před finále s okruhy, možná i dříve…

• jonys  

Teuns do uniku,Wellens 50 pred cilem,Remco pak…a na dalsiho (Gilberta) uz se nedostane.

• milan.v  

:-D

• cioran-m  

Mimochodem – kdy naposled zajeli hoši z Herentaalsu mistrák tak, aby pak neodcházeli se svěšenejma hlavama (přes všechnu tu apriorní převahu)? Když vyhrál v tom svým populárním kopci frankofonní Gilbert, ne? :)

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak kdyz uz to beres takhle, tak statistika cyklistickych velmoci na bedne za poslednich 10 rocniku:

Spanelsko 6× (Valve 4, Purito2)

Italie 0

Francie 1× (Bardet)

Belgie 2× (Phil Gil, Boonen)

GB 2× (Cav)

Australie 6× (Cadel, Matthews 2, Gerrans, Goss, Davis)

Slovensko 3×

Norsko 3× (Thor, EBH, Kristoff)

Nemecko, Dansko, Polsko, Portugalsko, Lotyssko, Kanada, Rusko 1

https://en.wikipedia.org/…7s_road_race

• jonys  

Stuyven nejede a dost ho to vzalo.

• jonys  

Yes! 2.68 proti Aldovi letos…

• robb  

Třeba by zase veděla Wellensova babička jak to bude

https://www.cyclingnews.com/…l-gold-race/

'The duo are among most people’s favourites at Amstel, with Wellens saying that even his own grandmother sees the Dutchman as near-unbeatable.

„A few days ago I was with my grandmother, just before Brabantse Pijl,“ Wellens said in an interview with Het Nieuwsblad. "She asked ‘is Van der Poel riding? Yes? Oh, then it’s for second place.’'

• robb  

Holt cyklistická rodina

https://twitter.com/…046230364160

• robb  

Primus Classic a na čele balíku hodně aktivní Sagan. Jsem zvědavý jestli se jede na něj nebo ne.

Tady je přímý přenos:

http://cyclingstream.com

• cioran-m  

Mistrák by měl letos vyhrát Mathieu. Ten jeho potenciál je – ohromující. Nebo teda možná ještě Peter – pokud na tom bude hodně dobře, resp. optimálně a bude mít i trochu šteští. Julien – ten už asi ne. To už by bylo pro něj na celej tenhle rok moc. :)

A třeba tohle shrnutí mi přijde docela pochopitelný a logický.

https://www.velonews.com/…rites_500769

• Canyon325  

Michal Kolář spomínal v jednom rozhovore, že ak Petrovi tento rok vyjde 4tý titul z MS, pravdepodobne ukončí kariéru… ale skôr imho potiahne ešte budúcu sezónu, pôjde na Giro a keď MVDP konečne prestúpi na cestu, začne jazdiť XCčko :)

• milan.v  

Buď klidný, letos to už je sci-fi…

• JFtryall  

Obavam se, ze letos bude Peto bez sance. Belgicani to pohlidaji a vyhraje MVDP. Na vykonnost a presilu ho prevalcuji.

• Canyon325  

uvidíme, v Quebecu nešiel zle, v Motreale mu došlo pred cielom, takže ťažko povedal… väčšie scifi mi pripadá Štybar, ale doprial by som mu to

• milan.v  

O tom tu ale řeč není…

Prostě letos je z formy, není v top formě, spousty závodů vycouvá a nejede už na špici jako dříve… Proč by se na tom něco mělo změnit zrovna na MS?

• Canyon325  

je pravda, že z pohľadu počtu víťazstiev má najhoršiu sezónu, najmä jar mu nevyšla, keďže presral (doslova) prípravu, napriek tomu skončil v top5 na san reme a roubaix, tradične dal v Kalifornií a Švajci po etape, na TdF zelený+etapa, takže nepovedal by som, že by nemal formu… v Richmonde sa mu šlo celý čas zle až do posledného okruhu (stačí si prečítať Môj svet), dolepil skupiny, zabombil šprint a bol z toho titul, takže by som ho rozhodne neodpisoval…

• jonys  

V Bergenu byl zase nemocny a vsadil na jedinou kartu…ze dojde na spurt.

Sagan je proste Sagan,nikdy ho nemuzes odepsat predem.

Na druhou stranu: cyklistika se v posl 2 letech zmenila,zavodi se driv,uz nestaci nejak uviset tempo. Musis byt silny v intervalech,byt schopen jet srot dyl…Mluvim o jednorazovkach,na Tour porad da zeleny s prstem v nose.

Ale tady nevim nevim. Tym nema,jestli to nebude takticka hra,ma problem.

Ale je to porad Sagan. Tak uz mlcim :-)

• UHU  

má šanci pokud to přijede pohromadě a nebude dělat chyby v závěru. Tady mu pojede jen Burghard, pokud nebude odjetej Němec

• milan.v  

Knížku mám přečtenou, patřím k jeho fanouškům, ale ne fanatickým… ;o)

Ano, pár etap, závodů dal, na TdF napnul všechny síly a obhájil zelený trikot, čímž se zapsal do historie, celkově to je jeho nejhorší sezóna za pár posledních let a je to vidět pri

• milan.v  

… a je to vidět právě v klíčových momentech, kdy už není tam, kde dříve býval, když se láme chleba… Také koncovku už nemá takovou.

• Karaya  

Jestli si to Belgáni pohlídají, tak právě MVdP nevyhraje :-)

Pokud ho někdo bude držet, aby se nevystřílel 50km před cílem, tak by je dát mohl.

• JFtryall  

Pohlidaji aby nikdo dulezitej neujel a konec bude ciste na nastup, muj tip. Pokud MVDP udrzi koncentraci a nekdo ho nevyloktuje, tak to snad da. Ale zavod je to dlouhej, bude to peklo. Petovi a Stybymu bych pral uspech, ale mladi vlcaci maji extremni motivaci a bude to hodne tezky na tomhle okruhu.

• milan.v  

Mám pocit, že letos se bude hodně útočit, navíc vyhraje někdo z úniku, balík spurtovat o duhový dres tentokrát nebude… Tím je ze hry spousty lidí… MVDP a nebo GVA za to vezmou…

• jonys  

Proč by za to GvA měl brát?

• milan.v  

A proč ne? Už mít moc šancí na duhový dres nebude, letos mu toho ve finiši uteklo hodně, nebude to chtít ponechat náhodě.

• jonys  

Avermaet casto prisel o vyhru tim,ze nekdo ujel. Typicky nekolikrat Flandry,letos i Roubaix. Nebyt Fuglsanga,tak i OH.

Pokud dojede ve skupine,byva strasne silny ve spurtu unavenych.

Tady to bude uplne jina kava nez v BMC,natoz v CCC.

Absolutne by nemelo hrozit,ze si bude muset neco sam sjizdet.

Zaroven se ale muze stat,ze odjede nekdo z tymu a uz ho neuvidi. Ale to je cyklistika,ty­mova hra.

Takze jeho role by mela byt sedet a cekat,ze to dojde do spurtu,kde bude nejodpocatejsi.

Nejaka dobrodruzstvi 30 pred cilem by si mel odpustit a nechat jinym…pokud je tymovy hrac.

• krabica  

Edit, napsal jsem blbost… :-D

• Hroch obojzhivelnyj  

Ja sem nic nepisu protoze mi prijde ze to muze vyhrat kdokoli. Neco jako olympiada v Londyne. Jako nekteri jsou pravdepodobnejsi, ale fakt nevim.

• milan.v  

MS 2020 – Holanďani první zlato – smíšené štafety (nově místo týmových štafet)

Nizozemsko vyhrálo první smíšenou časovku družstev

„Jediným českým účastníkem byl Petr Kelemen, který reprezentoval mnohonárodnostní sestavu WCC Mezinárodní cyklistické unie. Tým WCC skončil na poslední jedenácté příčce. “

Vysvětlí mi někdo, proč nejsme schopni obsadit závod třemi muži a třemi ženami? :o/

• milan.v  

… smíšená časovka družstev… :o)

• raw 4  

Tohle nechápu? Co je to za nápad? Zrovna u časovky, se rozdíl mezi muži a ženami dost ukáže? Stejná číčovina jako e-biky na MS…

• TheJD  

Muzi i zeny jedou vlastni casovku a scita se jejich cas.

• milan.v  

Teď byla reportáž k té smíšené časovce během časovky juniorů – Bejk té genderovosti pěkně dával na prdel… „vítáme všechny ty kočky na kole“, „pěkně se na to kouká“… :-D

Prostě to je jen další genderová aktivita, jak je dnes moderní, ale je to blbost, zmínili další problémy – nesehranost, nízká účast, ještě větší rozevírání nůžek mezi cyklistickými a méně cyklistickými zeměmi, atp… Prostě šéf UCI se snaží si nahnat body a ještě to dostat jako disciplínu na OH… :o/

• doubleingram  

Jako to je velkej úlet, zase politika zasahuje do další části života/sportu. Váha nula prd, dost lidí i týmů se na to vykašlalo. Některý snad ani neměli pořádně koho nasadit.

• TheJD  

Ja bych rekl, ze vetsina nemela koho nasadit.

• cubista  

A díval se na to live vůbec někdo?

• Hroch obojzhivelnyj  

No mel jsem z komentaru dojem ze podle soupisek to uplne prestizni nebylo, ze vetsina zucastnenych si zajezdit s holkama uzila, a ze jen litujou ze to nebylo k tymove casovce navic.

• cioran-m  

A kluci – když třeba Mathieu před cílem někde lehne, nebo tam prostě z nějakýho důvodu vpředu nebude a vyhraje Peter – to bude sranda, že? :)

• Canyon325  

sranda bude, keď obaja pôjdu v závere do špurtu a MVDP ho prevalcuje rozdielom triedy ako teraz všetkých v Británií :)

• cioran-m  

Nemožné to jistě není. Ale přece jen – Sagan je Peter a ne Mateo. :)

A v Británsku na tom jejich mléčným závodě nikdo jinej na tohle nebyl.

• Fazzy  

Nejsem teda žádnej odborník, ale z mýho laickýho pohledu pokud Matěj letos chtěl něco vyhrát a měl čas se připravit, tak to taky vyhrál. Ať byla přesila jakákoliv. Sagan sezónu nezachrání. Dávám mu šanci maximálně na top pět. Valve bude po Vueltě mrtvej. A jestli belgáni rozjedou nějakou strategii, tak myslím, že očešou všechno kromě Matěje a on jim to na konci rozbije. Ale za nějaký překvapení bych byl jedině rád, kor kdyby se týkalo Štybyho :)

• jonys  

Loni Valve nejel Vueltu?

Mne se zda,ze jeste 2 etapy pred koncem byl na bedne…

Ale jeho problem bude pochopitelne pocasi…jestli vydrzi :-)

• Fazzy  

Jo to je vlastně fakt, ale stejně mu nevěřím :)

• Melvin  

Loni jel Dwars Door Vlanderen v desti a kose a nevypadal, ze by mu to zrovna vadilo. A to jel jen jako pripravu aby si osahal kostky pred Tour.

• jonys  

No ale to se,tusim,dojelo az ke spurtu pokupe,ne?

Co pisu plati zpravidla. Ne uplne vzdy.

Miva s chladnym pocasim problemy a letos jeste zhubl…coz je prohlubuje.

Na Vuelte si stezoval,ze je uplne zmrzlej po prvnim desti,ta etapa s kroupama rikal,ze myslel,ze umre.

• cioran-m  

Štyby? Já ho mám rád, je mi sympatickej a ty cyklokrosy jezdil ve své době opravdu moc pěkně.

Ale na silnici nemůže vyhrát z něčeho většího (co teda doopravdy chtějí vyhrát takoví ti jiní čouzci) naprosto nic. Nemá na to ani sílu ani hlavu.

Už ty Roubaix, kde byl druhej, byl malej zázrak. A aji to vyšlo hlavně proto, že to bylo Roubaix, kde byl schopnej jaksi trochu odpočívat v režimu, kde se jiní akorát trápili.

• Fazzy  

Jistě, proto mluvím o překvapení. Ale stejný překvapení jako Štyby, by pro mě byl kdokoliv jinej než Matěj nebo belgáni..

• cioran-m  

Pro mě by teda Sagi žádný překvapení nebyl.

No, uvidíme.

Ale vyhraje Mathieu. Na toho nemaj ani všichni hoši z celýho Herentalsu dohromady. Ledaže (napadlo mě) by obětovali malýho Remca – jakože buď – anebo. On by se ve svejch letech přesvědčit na nějakou bláznivou akci asi nechal.

Ale ti oranžoví (a na to je potřeba nezapomínat) tam taky budou mít docela tým.

• Fazzy  

Pokud dojede větší skupina a Sagy bude v ní, tak možná. Ale myslím, že pro něj to bude spíš závod v zalepování děr a ten úplnej konec se ho už týkat nebude

• Hroch obojzhivelnyj  

No ja si myslim, ze spis celej zavod ticho po pesine a uslysis o nem az v zaveru. Teda pokud si nepustis slovenskej komentar.

• UHU  

zatím nevíme, jak ty okruhy vypadají, resp. jak se jezdí. MVDP zatím až na výjimky nevyhrával – nejezdil TOP závody, třeba si ho ve spurtu ohlídají

• cioran-m  

Trošku mi to letos připomíná jeden mistrák před mnoha lety – totiž v roce 1967 v Heerlenu. Tam byl favorit taky jasnej (a taky tak mladej). A vyhrál tam teda nakonec svůj první titul. Sice těsně, ale přesto dost jasně.

(A rok na to Giro a další rok tu – Tour). :)

• robb  

Štybyho umístění v klasikách nejsou vůbec zázrak. To je poctivě vydřený.

• cioran-m  

Právě proto, že je to akorát poctivě vydřený, je to malej zázrak. :)

Byly dva významnější závody, kde Štybar vypadal jako silniční cyklista opravdu konkurenceschopně, resp. aji líp, než ti, co tam zůstali s ním: a to ta Roubaix, při níž bohužel spad a pak jeho vítězný Strade.

Jinak bylo vždycky, když opravdu o něco většího šlo (ať už to byly velký klasiky nebo v českým dresu ten velkej mistrák) naprosto zjevný, že jsou tam cyklisti jaksi- ještě trochu jiný kategorie. Přes výkon i přes cyklistickou (silniční teda) inteligenci. Což říkám s lítostí, protože bych si moc přál, aby to bylo jinak.

A ta Roubaix – ta byla pro něj speciální – protože jet na hrbech tak, aby se nezrušil, on prostě z krosu umí.

• team_daddy  

Já bych to teda viděl na provar typu: “budem si všichni hlídat Matěje”. A tak budou všichni vymýšlet cipoviny, až to vyhraje jeden z těch frajerů, kterej dokáže říct: “hovno, seru na Vás a jedu sám”. A než jim to dojde, tak ten týpek bude pryč. Jedinej kdo vydrží ho stíhat bude právě Matěj a dojede druhej s 15 sek zásekem. </proroctví>

• snas89  

Moc bych se nedivil:)

• milan.v  

Vždyť říkám, že se letos spurtovat v balíku nebude a všichni sem cpou Sagiče :o) , kterého už tuto sezónu porazili ve spurtu snad všichni…

• team_daddy  

Jo, ale Sagič je dle mého právě ten typ, kterej klidně ujede sám. Takže pro mě taky jeden z favoritů. Ale víc tipuju nějakýho belgičana. Oni to mají, zdá se mi jaksi v DNA.

• jkcz  

Když tady tak házíme jmény – nemůže tak trochu hrát v neprospěch těch mladých pušek délka 285km ?

• team_daddy  

Trochy bych se bál, že pokud je jedno z těch jmen MvdP, tak to nehraje roli :-)

• jkcz  

No jo no, možná máš pravdu. Viz např. Pogačar ve třetím týdnu Vuelty…

• jkcz  

ano ono možná tak trochu hrálo :)

• TheJD  

MVDP v ramci treninku ted o vikendu po poslednim zavode o delce 197 KM vyrazil jeste na dalsich 100 km, kdy jel za skutrem, aby si vyzkousel prave tu vzdalenost.

• jonys  

Poelovi ne,Evenepoelovi taky ne,delku odskace Alaphilippe,protoze uz toho mel letos moc,ta Tour byla tvrde pres zavit.

Prida se zima a dopadne jak na LBL.

Muj nazor a bude zalezet na zpusobu zavodeni,samoz­rejme.

• milan.v  

Tak obě juniorské časovky dnes s neuvěřitelnými příběhy u vítězů…

• cioran-m  

Co říkáte na Tiberiho???

• milan.v  

Co tou otázkou přesně myslíš, způsob vítězství, nehoda na začátku, angažmá v profi týmu…?

• cioran-m  

Na tu otázku jsem očekával zhruba takovou reakci, jakou sem dal bikerman2. Nenapadlo mě, upřímně řeceno, že by to mělo vyvolat nějaké rozpaky.

• bikerman2  

Keby nemal tu nehodu tak si myslím ze rozdiel by bol ešte menší a možno by ani nevyhral. Adrenalín robí svoje. Išiel fantastický. Bude z neho parádny zavodnik

• milan.v  

V Anglii dnes neskutečné počasí, chčije a chčije… Jsem zvědavý, kolik lidí to odnese pádem… :o/

• milan.v  

Tak Dán Bjerg zlatý hattrick v časovce U23, krásný počin.

• milan.v  

Naopak nevím, jak titulovat 34. místo Jakuba Votruby jinak než výbuch… A to i přesto, že měli na konci velmi těžké podmínky, s těmi se ale někteří dokázali vypořádat…

• brtníček  

Spadl a menil kolo to počasí bylo ukrutné. Takové hluboké kaluže na ceste to se snad nevidí ani u nás. S tím deštem snad pořadatelé mohli počítat ne?

• milan.v  

Jo, pak jsem to četl, snad dokonce dvakrát měnil kolo a spadl k tomu, to je neskutečné… Tedy že zrovna toho našeho Votruby se bude týkat ten déšť tolik, jak jsem psal výše, to jsem netušil, jinak bych mlčel… :o/

Během závodu žen s ním byla reportáž, hodně se na to připravoval a pak toto…

• UHU  

jak tady na BF čtu, asi má našlápnuto do SKY, resp. INEOSu :)

• milan.v  

No, během přenosu padla Bora…

• UHU  

jo, Valach, BORA, ale INEOS prý vyhledává závodníky, kteří potřebují zlepšit techniku jízdy :)

• milan.v  

Pardon, Otruba samozřejmě…

• jonys  

O kolik dnes Evenepoel?

• Delkim  

Durbridge jede krásně!

• robb  

Zajímavý příběh

https://www.instagram.com/p/B21hsa1APU4/

• milan.v  

No, zajímavý jen z určitého úhlu pohledu, prostě normální imigranti, jen umí nadstandardně jezdit na kole… A tak s tím cílem dorazili do Německa…

• cubista  

Hlavně ten nápis na zdi:-(((

• krabica  

Tohle vůbec nechápu, když mají v týmu takového borce na časovku,tak je to přece skvělá příležitost vylepšit časovskářský speciál a ne mu nutit něco, co je na prd..

• tromboonen  

No ono to nefunguje přesně tak, že by kvůli „borcům v teamu“ nebo kvůli teamu značky vylepšovaly své produkty, rozhodně to není jejich primární motivace, že? Spíš jim zadara a případně za příplatek za část jména vecpou svoje produkty a doufaj, že se svezou na případném úspěchu… a jestli bude nějaký úspěch v individuální časovce (v normálních UCI tours) je dost nepředvídatelné a ani to není hlavní lákadlo, rozhodně asi ne pro Meridu… týmová časovka možná, ale tam je to stejně víc o složení a souhře těch chlapů, než o tom co maj napsaný na uhlíku…

A na MS, kde jede za sebe, za svoji zem (v ITT teda ne, ale jinak na něj makaj lidi z jeho země, ne z teamu, tedy minimálně ne otrevřeně), tam je to jako teorie úplně mimo… ditto rozruch že nejel na tom, co má jeho team, no a co, je to superspecialista na indivindi disciplíny, jak dlouho byl mimo dění kvůli přípravě na hodinovku třeba… může celkem jet na čem chce a uzná za vhodné a jeho team ani Merida mu to jistě vyčítat nebudou, stejně doufaj, že se na jeho slávě a zásluhách svezou i tak a tohle řeší jen pár nerdů (pardon)… a vůbec, po tom, co tam lítá za negativní energie můžou být rádi, že jsou rádi, řek bych, a on by měl jít o dům dál, i když je ten individualista a pokud tam dostane individuální podmínky na individuální přípravu, což by jinde nemuselo být pravidlem, tak proč ne, jako správnej klokan se jim z ničeho nepokadí a nebude jenom v rohu žmoulat čepici :)

• jonys  

No,ale primarni duvod sponzoringu je preci reklama za ucelem prodeje kol,ne?

• tromboonen  

No dyk, nikoli jejich zlepšení, jak naznačoval krabica, to jsou jen PR kecy…

• jonys  

Jak tipuje ženský?

• milan.v  

Tak Simmons podepsal do Treku.

Každopádně na jeho únik se pěkně koukalo…

• milan.v  

Americká juniorka zlatá… Další zlato pro USA…

• brtníček  

Holandana co dnes dojel do cíle první tak diskvalifikovali, protože po pádu se dotáhl za autem… Asi potřebovali aby Pidcock tu medaili dostal.

• jonys  

Dobrej dvojí metr:

https://twitter.com/…279297720320

• tromboonen  

Tak průpravu na držení za kliku (jednou) by měl… to bude materiál na campióna, evidentně… a jeho plačtivá story během případného interview s vítězem bude asi trochu jiná než ta od Kolumbijce. To jsou paradoxy…

• cioran-m  

Pánové, proč vlastně nevyhrál doma Pidcock? Byl favoritem snad ještě jasnějším, než na neděli Mathieu…

(Já to neviděl, jsem teď kdesi v cizině. )

• milan.v  

Musel si také sjíždět snad defekt a sám, konec rozjel pěkně, ale spurter není, asi neměl moc sil na jiné řešení, alespoň se do něj nepustil…

• Tina  

UCI releases footage of Eekhoff drafting

https://www.cyclingnews.com/…fting-video/

• cioran-m  

To sou hajzli: no a co, tak ho tam dotáhli. Auta se jak Nibali nebo Demare nedržel, ne?

Ať de celý UCI s těmato šaškárnama do háje !

Tohle může ve finále dopadnout podobně, jak když tenkrát diskli Sagiho na Tour.

• Tina  

No a co???

No a pravidlá?

• cioran-m  

Si robíš srandu Tina, alebo čo? Pokial TOTO je adekvátné pre diskvalifikáciu víťaza majstrovstva, tak teda svet sa v riť obracia.

• robb  

No ale problém spíš je, že ho nemůžou diskvalifikovat hned, ale musejí si na to sednout až potom co dojedou do cíle. Tohle by se mělo řešit hned a ne zkazit závod až po dojezdu.

• Tina  

Video však bolo dostupné až po dojazde. Pre vynesením rozsudku vec riešili z jazdcom a tímom.

„The decision was taken by the commissaires’ panel after the race based on images from a moto camera available to the UCI video commissaire. Race officials have reviewed the images, followed due process by hearing the rider and team before making the decision.“

https://www.cyclingweekly.com/…ships-439001

• cioran-m  

Video se Saganom na Tour tiež bolo dostupné (ihned) po dojazde.

Možnože trocha citu pre cyklistiku by nebolo až tak (namiesto tých pravidel) na škodu.

• TheJD  

Video maji dostupne v podstate ihned po porizeni, maji na to dost dobry software. Navic to co citujes nijak neimplikuje, ze by video zaznam byl dostupny az po zavode..

• cubista  

Ano, tyhle závěry od zeleného stolu dlouho po závodě škodí cyklistice. Ale co čekat, když mění vítěze GT až po létech. A ještě ne vždy podle stejného systému. Někdy dodatečně vyhraje 2. v pořadí, jindy je to bez vítěze. Zmatek nad zmatek.

• jonys  

Myslis ta pravidla,k jejichz poruseni sami dali pokyn kdyz nahnali kolonu mezi Movistar a Rogic group na Vuelte?

• novas752  

Fajn, ale měla by platit stejně a pro všechny. Za peletonem je kamer a foťáků hodně, kdo si vleze nad pár sekund za auto jde z kola ven. Timhle stylem by jich do finále etapáků dojíždělo tak 30.

• plzakj  

Jezis to je saskarna. Tak at rovnou navesi medajle na nejakyho frantika nebo itose a usetri spoustu casu a penez!

• kemo  

Froome už brzy zpátky na kole v závodě

https://www.idnes.cz/…klistika_par

• milan.v  

U23 – 38. Otruba, 101. Kelemen, to nejsou zrovna výsledky na podpis super smluv… A to pak Otruba zatápí i chlapům u nás…

• milan.v  

P. S.: Zajímalo by mě, jaká byla vlastně taktika našeho týmu od Konečného, a to jak v juniorech, tak U23 chlapů, kde jsme měli předpoklady pro úspěšný výsledek.

Nejlepší junior se utavil ještě před finále závodu, nejlepší U23 si nechal ujet závod mezi prsty…

Ano, 9. místo juniorů Boučka nebo 19. Bittnera jsou velmi dobré, resp. dobré.

• milan.v  

Tak nejdůležitější závod roku pro českého fanouška za chvíli začíná.

Zatím se krásně potvrdila má slova o nástupech a dojíždění úniků do cíle, vyjde to i tentokrát? ;o)

Přímý přenos sledujte od 9:30 na webu ctsport.cz.

• brtníček  

Start závodu je posunutý na 10 hodin. Zkrácen na 261 km. Vynechají se první dve stoupání a místo 7 záverečných okruhu se pojede 9. Přesunulo se i místo startu, vše z duvodu špatného počasí. Začíná to docela komplikovane.

• cioran-m  

Obávám se, že český fanoušek se na dnešní závod bude ve finále dívat podobně, jako na skoro všechna mistrovství předchozi. Ale, sakra, moc rád bych se mýlil! :)

Mně osobně by asi stačilo, kdyby kluci jeli jako tým tak dobře, jako loni v Rakousku, kde byl na ně opravdu pěknej pohled.

Každopádně je mi líto, že to letos naživo neuvidím…

• bagr84  

Co se v repre změnilo, že najednou může jet Bárta s Kreuzigerem, respektive Stybarem v jednom týmu?

• Fazzy  

Když to tu ještě nikdo nezmínil, tak bych chtěl poděkovat van Vleuten za včerejší jizdu. Jinak byl ten závod celkem nuda, ale baví mě sledovat nadstandardní výkony.

A v druhý řadě chválím Evu Fořtovou za hezkej spolukoment. Po dlouhý době někdo, kdo umí plynule mluvit. A dneska holt zas Lubor..

• milan.v  

Co tam ten Černý vyrábí?

• robb  

Asi Sísr ještě z jedním z našich jsou pořád na konci balíku. Sice je to ještě daleko, ale takhle to vypadalo i na MS 2012, kdy skoro celý tým vlál na konci pelotonu a nebyly schopný se dostat dopředu.

• robb  

Na ČT Sport byl v prostřihu krátký rozhovor s Křižákem ve kterém říkal, že by byl raději kdyby vyhrál pravověrný silničář než někdo jako Mathieu, ještě takovým opovrhujícím tónem. Občas mi přijde, že by měl na ty rozhovory za sebe posílat někoho jiného…

• cioran-m  

Tak – oni musí dnes ti hoši ty zasloužilý pravověrný silničáře strašně srát, že. Dva „blátošlapi“, jeden skokan na lyžích a jeden málem školou ještě povinnej fotbalista… A všichni jim strašně a bez rozpaků dávají. Peklo, že. :)

• cioran-m  

Jo, a ještě ke všemu: žádnej z těch zmíněných hochů ani není z Kolumbie, ani nejezdí za Skyneos.

• cubista  

Také mě tím nadzvedl ze židle. Hodně drzá hláška. On i jeho táta také jezdili cyklokros. Na co si to hraje?

• Fazzy  

Zase bych to nezveličoval. Prostě řekl svuj názor/přání. Sám představuje klasickýho silničáře, tak to víc přeje klasickým silničářům. Nic víc, nic míň.

• cubista  

Šlo o tón jakým to řekl. A není to poprvé.

• brtníček  

Křižák už sedí v teple? Nejak jsem ho teď při prujezdu ve výsledcích nevidel. A naši moc pospolu v balíku teda nejezdí. Teď už kvuli počasí ani nejde přenos. V Dauhá na atletice vedro tady hnus.

• plzakj  

Vypada to tak, ze radsi sel drzet palce tem pravovernejm silnicarum.

S tim jeho projevem – to je jak ten jeho komentar pred tour, ze vysokohorsky kempy jsou blbost a radsi jezdi kolem Gardy…

• mr.ricardo  

asi už jo, naposled při průjezdu cílem říkali přes 7 min. ztráta

• Fazzy  

Tak mě se zdá, že on mluví jenom tímhle tónem, takže těžko se zorientovat jak „vážně“ to vlastně myslí.

• plzakj  

No ty vole. Trochu louze.

• look_as1  

CT4 jede – „MVDP hodinu, nevim, placnu, 800 W“ :-D

• cubista  

Normální déšť a Angláni nejsou schopni zajistit pořádný přenos:-(

• mr.ricardo  

tak je to pochopitelný, prostě s tímhle počasím nemají žádný zkušenosti a nečekali to

• Delkim  

Teď jsem to zapnul. 82 do cíle

O co jsem přišel? Resp jak to vypadá?

• milmat  

Rozhovor s Bártou, to je výzva pro moderátora :-)

• team_daddy  

Zapnul jsem az ted. Pokud jeste jede Sagan, tak vyhraje. Nasadil svoji MS viteznou taktiku. Neviditelnost.

• Fazzy  

Trochu se bojim, aby tu neviditelnost nezapomněl vypnout. Naopak jistej chlápek v oranžovým začíná bejt vidět..

• mr.ricardo  

a letos má navíc nastřádaný neviditelný síly pomalu za celou sezónu, to až vystříkne, tak to bude silniční bukkake

• robb  

Čekám kdy Matěj do toho kopne a pojede sám do cíle.

• Salind  

… tak nepojede

• robb  

Úplně jako já na KPŽ v Plzni :-D

• Delkim  

A taky po 270 km? :)))

• robb  

No skoro :-)

Škoda ze Sagan zaspal, nohy na bednu možná měl.

• mr.ricardo  

náhodou, sólo došpurtoval pro 5. flek

• robb  

Jj i tak super výsledek a potvrzení že je pořad někde jinde než ostatní.

• cubista  

Taky si myslím. Ale to právě to kouzlo závodu bez vysílaček.

• ememem1  

tak zaspal…to su take teorie, proste to riskol ze toto este nebude ten spravny unik a nevyslo to. jako asi sa neda cakat ze si bude naskakovat do kazdeho alebo si to sam – kedze bohuzial sa na nikoho spolihat nemoze – vzdy docvakavat. na to tam boli v grupe iny(nemci, belgicania) a nedali to.

skoda, vyzeral ze bol inak docela pri sile.

• cubista  

Souhlas, že to nedají Belgáni, Frantíci, Španělé, Němci, to fakt asi nečekal nikdo.

• Hroch obojzhivelnyj  

MS je hodne specificky zavod, u vyberu velkych zemi jsou vsichni uz zvykli ze se jede na ne a je otazka jestli to treneri dokazou ukoucovat a urcit respektovane lidry, res. s praci smirene domestiky.

Neco jineho bylo to u Danu, kde mladas mel za ukol odjet do uniku aby Valgren a Fuglsang nemuseli tahat. Tak nepremejslel jestli se setrit na zaver a dojel tam.

A u nasich, kde tam bohuzel nikdo nemel vykonnost/vuli aby tam zustal do zaveru. Vakocuv vylet jsem nevidel, tak nevim co to melo znamenat.

• Pikaču  

Matěj to da.

Edit. Tak mu vyplo

• team_daddy  

Zjevne neda

• tvargy  

Nedá, zrovna si vystoupil

• mr.ricardo  

někde něco prasklo … ne, že bych mu to nepřál, je to neuvěřitelnej tahoun, škoda

• jonys  

Nekde,mozna i tu,jsem psal,ze muze prohrat na svou blaznivou taktiku nebo na to,ze mu do vysilacky nereknou,kdy jist a tak. Nema s takovyma masakrama zkusenost a na to dojel. Zkusenost k nezaplaceni.

Belgicani k smichu!

• Delkim  

Tvl… prostě on fakt jezdí absolutní šrot a holt mu došlo

• robb  

Škoda no. Třetin vypadá dobře, uvidíme co ty vzadu, jestli tam padnou dva týmy a sjedou to.

• robb  

Mathieu van der Poel on Dutch TV: „It was tough, very cold all day. I felt pretty good, but suddenly I was empty. A knock, or something what looks like it, I couldn't hardly pedal anymore. I think I ate enough. It happened suddenly, even for myself, I don't have an explanation.“

Pravidelně musí jíst všichni

https://twitter.com/…764836843520

• Delkim  

Sázkovky slaví

• mr.ricardo  

Neuvěřitelný konec, ale všem, kdo dnes dojeli až do cíle, klobouk dolů. Asi bych se na to taky vysral, jako půlka pelotonu

• Pikaču  

W

O

W

Super

• Delkim  

Pěkně :)

• Canyon325  

snáď 1× mu vyšiel tip, lebo so sumárov etáp z Vuelty trafil tak Benneta v jednej etape :)

• tromboonen  

Den Danske! Trentinovi bych to taky přál, ale Dán, to je super… zrovna jsem trochu vylepšil ex-dánské kolo a na honí rámovce jsem mu dal dánskou vlajku (kterou jsem musel udělat ze švýcarské, protože jsem nechtěl čekat na origoš), normálně vlaječky neprožívám, ale ta dánská musí bejt a teď je to i na oslavu…

• brtníček  

Domácí borci dojeli do cíle dva a nejlepší na 26. míste. Krásný výsledek.

• cioran-m  

Tak Dáni už v Británsku vládli – snad v devátým století? :)

• tromboonen  

No to moc Dáni nebyli mám takový pocit, spíš z těch „drsnějších“ nordických zemí…

• raw 4  

Trentin si za to může částečně sám. To nemohl myslet vážně, že mu vyjde takhle dlouhej sprint…

• milan.v  

Byl si sebou až moc jistý…

• raw 4  

Jo jo to jsem si říkal když tam byl ten záběr s motorky za nima a viděl jsem jak je to daleko…

• Goob  

No podle komentáře na ČTsport to bylo ložené… jak na něj zbytek někdo nezkusí dřív než ve sprintu, dělí se jen o stříbro a bronz. Takticky vyzrálý výkon a tak dále a tak dále.

• jkcz  

Ale on ten Trentin podle vyrazu vypadal fakt moc dobre, na ty dva dalsi bych nevsadil ani kacku.

• Fazzy  

Viděl jsem to jen jednou, ale působilo to na mě spíš dojmem, že to Trentin sebevědomě zkusil na moc těžkej převod a po těch kilákách už to nedokázal roztočit. Dán ten spurt neměl o nic kratší, ale podle mě to jel na lehčí, bez problému zareagoval a roztočil to.

Ani brzo to podle mě nebylo. Na posledním záběru do zad bylo vidět, že začli zhruba v místě, kde byla cílová rovinka z kopce, čehož zřejmě chtěli využít. Kromě toho Trentin už by tohle neroztočil ani kdyby začal o 100 metrů pozdějc.

• robb  

Žádná selenka to dnes nebyla. Takovou vyjížďku bych asi nechtěl zažít.

• novas752  

To je strašný. 6 a půl hodiny promočenej v 10°C při váze 50kg i s postelí…

• Mikikuba  

Jsou to profíci se 100%tním servisem. Pokud si dobře pamatuju tak jsme jeli Krále 250 v dešti v 5–10°C ve vichru. Pravda je že dojelo asi 100 lidí (dlouhou) co si pamatuju. Ale jsou to amateři bez servisu a v jednom oblečení od startu do cíle. DOS RAS Extreme jsme jeli 68h nonstop celé v dešti v 5–10°C. Pravda s autem za zády ale v podstatě celý v mokkrým protože se nebylo do čeho převlíkat:) Takže asi tak. Druhá věc je že někdo se s tím umí vyrovnat líp a někdo míň. Někdo to má rád míň někdo víc.Je to strašně moc o hlavě a motivaci.

• Delkim  

Ale NP jste 390 wattů neměli :)))

• Mikikuba  

Reagovala jsem na počasí a ne na watty. A ty jim v tom počasí absurdně spíš pomohly, protože pak se jde zahřát jen pohybem. Jinými slovy naše ultra tempo v tomto počasí je daleko horší. Promrzneš na kost…Protože tu sílu už po 24 h nemáš…Za mě se z těch podmínek dělala větší kovbojka než tam bylo. Jako profíci se s tím musí umět vyrovnat. Mimo jiný je na to plno fint. Ať už s oblečením mazáním jídlem doplňkama a další a další.

• JFtryall  

390W NP mi prijde nesmyslne. Rozdil 100W cisty prumer a NP? To je nejake divne.

• novas752  

Já neříkám, že neni horších podmínek.

• Delkim  

No Tvl........ To je životní závod tohle, jen to přežít…

• robb  

Tohle by měli být body pro nominaci do Tokya. Češi zatím mají tři místa. Uzávěrka je asi za tři týdny

https://twitter.com/…1744/photo/1

• snas89  

Az mam z toho skodolibou radost, ze je zase vyskolil nekdo kdo proste jel a netaktizoval.

A taky moc nechapu smysl startovat tak, aby zavod rozjeli (komu a jak to konkretne pomaha?), byli pulku ve predu a pak odstoupili.

• jkcz  

Co ten MVDP ? Jen prachobyčejný hlaďák, nebo spíše důkaz toho, že ani superman nemůže vyhrávat ve třech disciplínách po celý rok ?

Nebo v té slotě zmrznul?

• jonys  

Pry Teunisennovi rikal,ze je mu kosa…

• milan.v  

Tvrdí, že jedl dobře a že si není vědom nějakého pochybení na své straně… Prostě pro něj obrovská vzdálenost, těžký závod a jeho průběh, ostatně nebyl sám, že ano…

• cioran-m  

Ano. Patrně to bylo přece jen na něj ještě trochu dlouhý. Jak tady ostatně někdo před závodem správně napsal. Plus ty podmínky atd.

A asi taky s tím, že by se mohl nějak surově prošít sám moc nepočítal – vzhledem k té dominanci, kterou prokazoval před tím.

• milan.v  

Přesně, dle mého si myslel, že všechno zvládá a nebyl si vědom následků, když pojede tak dlouho šrot… Prostě to zatím nepoznal…

• snas89  

Na druhou stranu…

Vedel presne kdy jit do uniku. On sice odpadl, ale jinak skupinka byla na podiu.

Na svuj vek je neskutecne vyspelej.

Verim, ze si z toho veme maximum. A ja jako divak cenim, ze dal maximum.

Navic videt, ze to je taky jen clovek potesi:)

• cioran-m  

Ano. Takovýmu Lanceovi by se tohle (jet teda po chorobě nějakej další mistrák) nestalo. :)

• milan.v  

Jo, o tom žádná, cit pro situace, dominantní výkonnost, to mu prostě nikdo neubere, je to fenomén se vším, co k tomu patří.

Tentokrát dostal facku, stejně jako např. na MS v CX, kdy během sezóny všechny dával a pak se plazil na třetím místě a byl rád, že má vůbec nějakou placku…

Z toho si ale vzal ponaučení a dnes v CX opět dominuje a nedává nikomu dalšímu šanci, myslím, že teď se obdobně poučí a už se to u něj nestane…

• UHU  

prostě zatím plýtvá silami, obrovská vzdálenost – kolik mu je?

• plzakj  

Dost mozna tenhle pocit pri zavode zazil poprvy. Tak ani to neumel dobre vcas rozpoznat.

Me i prijde, ze pri GT maj daleko vic moznosti si brat jidlo a piti z motorek. Tady jeli furt srot. Nebo si brali v bufetu?

• TheJD  

Tak tech bufetu meli nekolik a oproti GT se tu jelo po mnohem uzsich cestach (velkou cast trasy), coz tomu brani z aut taky nenahrava. Proste to bylo tezke.

• orm  

No je mu vice nez novemu mistru sveta :-). 23 vs. 24 let.

• robb  

Tak časově a vzdáleností to bylo podobné jako na Amstelu. To pro něj asi problém nebude. Možná náběh na nějakou virózu nebo něco podobného plus ten chlad. Ještě ho čeká spousta mistráků, Valverdemu to taky trvalo dlouho. V podstatě jeho nástup udělal celý závod. Ale všichni byly na konci mrtvý, asi úplně jednoduchý ten okruh nebyl. A taky je super, že Petr Vakoč je zpátky ve formě.

• UHU  

tak jsem to myslel, při tom, co už má odjeto (a je např. téměř o rok starší než Mistr). Prostě se přecenil, není to Kolem Británie, nebo Norska, příště bude opatrnější

• zbartos  

VdP někde v rozhovoru říkal, že ještě nikdy nejel tak dlouhý závod v dešti a v takové zimě. Takže zřejmě přehnal výdej energie při tahání toho svého úniku. Když jsem ho viděl, jak dlouho ostatní tahá bez vystřídání, tak jsem si v duchu říkal, že je na ně moc hodný, že je šetří, aby s ním jeli co nejdéle…

• cubista  

Mads si výhru plně zasloužil. Nejen za výkon, ale i za odvahu.

Štyby nepřekvapil, ale ani nezklamal. Dojel ve skupině favoritů. A kolik jiných velkých jmen to zabalilo.

Sagič to tak trochu prokaučoval, což sám přiznává.

• Hroch obojzhivelnyj  

Madsovi to preju, zaslouzil by si to Kung. Ale o zasluhach to neni.

Sagic a spousta jinych vyhodnotili MVDP a Trentina ze to je moc. No na MVDP to taky moc bylo… Paradni zavod.

• klobrch  

Štyby dobrej průměr, vzhledem k tomu, že celou dobu se schovával v balíku tak mohl být v závěru lepší., Vakoč jednička za odvahu a bojovnost, Černý, Bárta a Sístr slabší průměr, Kreuiziger – nevím proč ho vlastně na MS nominovali, Nic neukázal a první z našich vzdal, nakonec i v Kanadě vzdal což ukazovalo na to, že v současné formě na tento závod nemá.

• snas89  

To vis…kdyz ti “tvuj” zavod zacnou kazit blatoslapove nebo nedejboze lyzari, tak se ti nechce…:)

Prece se s tou pakazi nepovezes:)

• cioran-m  

Mistrák je prostě fantastickej závod. Atmosférou, absencí vysílaček atd, závoděnim v národních dresech (často pořád těch tradičních) a vším dalším.

• jkcz  

+1

• orm  

V narodnich dresech? Asi jsme koukali kazdy na jiny nazavod :-). Nevim jaka jsou pravidla, ale vzdyt skoro kazdy mel tymovou bundu misto narodni, krome nasich, a sundali to az na konci. U Sagana jsem si vsiml, ze mel i kalhoty od bory a narodni mel jen horni dres. Prislo mne to hodne divne a neprehledne. Nekdo z CCC tam mel oranzovou tymovou plastenku a vypadal jak Holandan. Trentin mel skoro az do konce tymovou cerno-zlutou bundu. Moscon mel narodni dres. Na prvni pohled bys nerekl, ze jsou z jednoho tymu. Kdyz ujel svycar a american, tak oba meli defakto stejnou bundu.

Vi nekdo jaka jsou pravidla pro oblekani na MS?

• hekynen  

Se dívám na záznam ze včerejšká (já si blbl v Jedovnici)..

No, docela mazec!

• team_daddy  

Takovej lamerskej dotaz: takovahle potopa jim asi slusne odmasti pohonny ustroji nebo ne? To pak jedou treba dalsih X hodin na odmastenych retezech?

• deekay  

Predpokladam, ze kdyz tohle cekali, namazali do mokra. To fakt vydrzi hodne.

• platypus  

O řetěz bych se nebál, spíš řazení aby poslouchalo.

• hekynen  

Třeba občas mažou ze servisních vozidel. Na druhé straně, voda je taky lubrikant, takže dokud jsou vodní sračky, tak by to mělo být v pohodě..

• novas752  

Přesně, když se suchej řetěz namočí, přestane na chvíli vrzat. :)

• milan.v  

Nechtěl jsem hodnotit MS hned po hlavním závodě chlapů v návalu emocí, takže tak udělám až dnes odpoledne s hrnkem kávy…

Začnu od konce právě závodem chlapů a tím lepším – myslím si, že Štybyho umístění je na tak těžký závod slušné a kdyby měl ještě o kousek lepší nohy v závěru, bylo by to do desítky, a to by bylo výborné. Tajně jsme doufali ve vylepšení výsledku Kreuzigera z minulého roku, což se nepodařilo, ale člověk nemůže být zklamaný, mnohem silnější týmy s velkými jmény zůstaly bez ničeho, resp. měly o dost větší ambice a nic, kolik hvězdných jezdců ani nedokončilo, seklo jim, nebo skončili v poli poražených…

Rovněž Boučkovo umístění v desítce mezi juniory je úspěch a kluk se snad nikde nezakope, dobré je také Bittnerovo 19. místo v tomtéž závodě.

Zbývající umístění, si myslím, odpovídají síle našich, tzn. nikde jsme nepřekvapili, někde dokonce ale šeď a možná i čerň, alespoň tak já vnímám umístění na chvostu, tam nepatříme, resp. odstoupení těch, kteří měli být oporami – Vacek mezi juniory, Kreuziger mezi chlapy… Kdyby se jely časovky bez nás, asi by to nikdo ani nepostřehl, snad jen výsledek Jandové mezi juniorkami snese určité měřítko… Vím, jely se za hrozného počasí a spousty lidí to odneslo, na to se už ale s odstupem času nehraje a někteří se s tím zkrátka dokázali vyrovnat tak, že udělali výsledek…

Proč tam Kreuziger jel, když dopředu věděl, že nechce pomoct Štybymu, jako on a celý tým pomáhali minulý rok jemu? Jak je možné, že tak zkušený závodník se nezmáčkne a nepomůže, co nejdéle to půjde, využije svých zkušeností a prostě se obětuje?

Vakočova účast v tom beznadějném, dlouhém úniku ho stála tolik sil, že už pak nebyl schopný pomoct déle, a to se držel, všechna čest, dost dlouho, asi mu pak došlo, že to nebylo nejšťastnější, tak se vyždímal, co to šlo, na rozdíl od Kreuzigera… :o/ Myslím si, že kdybychom tam zůstali ve větším počtu, ten výsledek z minulého roku by se minimálně atakoval. Možná jsem optimista, těžko říct…

Nerozumím jednomu – taktika byla přece jasně daná, nebo si ji trenér Konečný vymyslel pro masy a závodníci si pak dělali, co chtěli?

Nechci dělat chytrého po boji, ale stejně mi to přijde zvláštní, aby se odehrávalo to, co se odehrávalo.

• jkcz  

Jak je vidět, tak je nás víc, co nechápeme Vakočův únik…

• vik  

Výstižně Vakyho únik zhodnotil ve vstupu Bártič: „…no, ehm, co k tomu…“ Ale Křižák fakt zabalil brzy a nepomohl nijak, divný přístup k repre.

• jkcz  

Roman už je asi takový, viz např. mistrák v Plzni. A to ho navíc sami pořádali.

• jonys  

Vsichni jste ted moudri. To nebyl vubec klasicky MS unik Syranu s Moldavci. Pulka byli vynikajici tempari,k nim vytecni zavodnici milujici mokro.

Kdyby jim nechali vetsi volnost,mohlo byt dojizdeni pro par domestiku smrtelne,pricemz Styby by se vezl. Bohuzel je sjeli moc brzo.

Stybar me osobne zklamal ne vysledkem,ale neaktivitou. Totez co na Roubaix:spal,kdyz se lamal chleba. A rikat,ze to bylo prekvapive brzo…na P-R to bylo kde??

Nevim,jestli tohle byl vykon,kterym by Lefevrovi nasadil sebemensiho broucka do hlavy…

• zirecek  

Vakoče ještě chápu, jestli jel o novou smlouvu. Snažil se i poté pomoci, co mu šlo, makal.

RK zabalil brzy a ještě měl divné kecy v průběhu závodu. Měl jet na Štybara a komentovat až po závodě. Jednou je to profesionální závodník, tak měl závodit, co to šlo. Což očividně nebylo.

Na co je tam trenér repre, když z mediálně prezentované taktiky na závod si závodníci udělají trhací kalendář.

Krásný výživný závod to byl, pěkná podívaná. Pořádná makačka pro všechny stejná, jen pro silné nátury.

MVDP ukázal, že je jen člověk, ale stejně jel jako Bůh, prostě to tam pral. Tenhle svůj „výpadek“ bude po letech hodnotit jako velikou zkušenost.

• milan.v  

S tím trenérem reprezentace v posledním odstavci bezvýhradně souhlasím…

• cubista  

Křižák se dost změnil. Osobně jsem ho před lety zažil jako sympaticky vystupujícího mladého muže. Ale ty řeči a chování poslední léta? Nějak ten ústup z pozic neunáší.

• milan.v  

Ano, i tak to vnímám já, a to jsem s ním nikdy osobně nepřišel do kontaktu, začíná mi být velmi nesympatický…

• hekynen  

No nějak nám „fotrovatí“..

• plzakj  

Jo, jeho tatinek je taky peknej “sympos” a vykutalenec :-)

• cioran-m  

Každopádně lehký topný oleje přežil, měl kliku a v Orlíku neskončil.

• brtníček  

Tak asi se umí v divočine pohybovat. Ta drsná Šumava mu dala dobrý základ… :-)

• cubista  

Ano, Šumaváci vyprávějí. A když to řeknu kulatně, nechválí ho.

• UHU  

jak kdo. Šumaváci nebo zelení? Ale na kole by mohl pořád jezdit pohár.

• jonys  

Kolikrat tady budu muset napsat,ze Vakoc smlouvu davno ma?

• milan.v  

Nikdo tě tu neposlouchá… :-D

MVDP už se na něj určitě těší…

• robb  

Ještě by se nemělo zapomenout pochválit Moscona, než ho někde zase diskvalifikují, že ho nediskvalifikovali ani neprovedl žádnou blbost, ale zajel opět super výsledek.

• David Bek  

Tohle mistrovstvi byla neskutecna podívaná a neskutečný mord. Ty jejich výrazy nepotřebuji komentáře…

• milan.v  

Jo, Mušketýra v takovém rozpoložení asi už jen tak neuvidíme…

• volyn  

Po shlednuti MvDP se uz nikdy za svoje krize stydet nebudu!

• Martin_S1  

Pěkně shrnuto. Když jsem před závodem přemýšlel nad šancemi CZ a dalších ne úplně největších týmů, neřešil jsem ani tak počet jezdců, jako jejich potenciál pomoct lídrovi v závěrečné fázi. Odhad, že na to bude Štyby dlouho sám, se vyplnil. Roman by tam asi do závěru vydržel, nebýt po nemoci, která při takto těžkých podmínkách byla asi ještě víc limitujícím faktorem. Petr Vakoč mě překvapil, jak dlouho se držel (přijde mi,že mu seděly spíš kratší závody), jeho účast v úniku jsem moc nepochopil, ale to asi může vysvětlit jen on sám…

Každopádně se potvrdilo, že osamělý lídr má v takovém závodě jej jednu šanci na útok a když ji neodhadne, tak už nenadělá nic, i když má takovou formu, jakou měl (pro mě překvapivě) třeba Sagan.

• milan.v  

"Déšť v Anglii přece nepřekvapí, říká Tesař. MS cyklistů bavilo, ale mělo svou kaňku ":https://sport.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

"Kreuziger: Extrémní den v extrémních podmínkách, výsledek bereme ":https://sport.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

• tromboonen  

Sice není ještě tak daleko jako Magor Eman, ale možná, že padnoucí slovo pro „patronising“ v češtině by odteď mohlo být „kreuzigeruje“. Jako fakt to musel formulovat tak, aby to vypadalo, že všem v teamu šéfuje on, i mlaďochům samozřejmě? Napřed blátošlapi, pak seru na to, co se tady budu trápit, a já nikomu nepomáhám, já jsem bůh a teď tohle :(

• Fazzy  

Nevim, ale asi byste toho Křížáka měli míň hrotit. Ať to čtu jak to čtu nevidim tam, kromě pár stručných PR keců, nic z toho co píšeš..

• plzakj  

Taky mi tenhle rozhovor prijde docela v poho na rozdil od nekolika predchozich.

• tromboonen  

Zdá se mi, že to schválně formuloval tak že jako on mluví za team, OK, nemusel to tak myslet, ale ty ostatní věci řek (jinde)/udělal, takže podle toho reaguju :) Možná ne „patronising“, ale „fotrovatí“ ve významu všichni jsou blbci co by mi měli sloužit a já jsem přece nejlepší…

• cubista  

Hlavně by měl specifikovat, v čem byl Štybymu přínosem:-)))))

• milan.v  

Jo, tak to sedí, to by mě také zajímalo… Možná by nebylo od věci jeho letošní příspěvek porovnat ten s tím Štybyho minulý rok…

• snas89  

A ještě bych dodal, že by taky nebylo srovnání najít i Štybyho kecy o tom, jak všem pomáhá apod…

(tím chci říct, že něco takovýho asi ani nenajdeme)

• tromboonen  

Já myslím, že to říká docela běžně, Štyby, ne jako „já jenom všem pomáhám/jenom já to dělám a vždycky“, ale když vyhraje někdo z jeho teamu, tak většinou mluví výhradně o tom, že je to super a že teda samozřejmě neměl žádné svoje ambice, ale jen aby to pro toho někoho bylo co nejlepší (zase ne jako falešná skromnost nebo dokonce ublíženost)… Když to vyjde na něj a padne mu to, tak taky nic negativního a ještě i poděkuje minimálně někomu z teamu…

• zirecek  

Rozhovor s RK působí hodně povýšeně. Sám sebe staví do role gurua a hodnotitele MS. Kdyby pořádně mákl, držel se stanovené týmové taktiky a pomohl Štybymu, tak by jeho slova byly adekvátní. Takhle to nepůsobí dobře, když si člověk vzpomene ještě na jeho rozhovor, když z toho slezl a ostatní ještě několik hodin makali. Čím méně zajede, tím více mele popel. Guruem a jakýmsi mentorem a vůdcem se člověk stává přirozeně řadou svých činů a ne plácáním do médií. Čím více má potřebu se stále vyjadřovat k MS, tím více to prostě smrdí, že možná ani nechtěl, aby Štyby zajel lépe než on loni.

Když by prostě popsal realitu, že se mu to moc nepovedlo a chtěl pomoci více, tak to každý pochopí, než tyhle obecné politické bláboly.

• cioran-m  

Geraint jaksi – zvážil svoji situaci.

Akorát by mu měl někdo opatrně říct, že pro úspěch na Giru je (většinou teda a na rozdill od Tour) taky potřeba dost umět jezdit na silnici na kole. :)

https://www.cyclist.co.uk/…alia-in-2020?…

• Hroch obojzhivelnyj  

a byt lepsi nez Carapaz :-)

• cioran-m  

Sì, certo! :)

• jonys  

Ja mam takovou obavu,ze Carapaz by mohl zhasnout. On uz neni uplny mladik,prechazi do uplne jinak fungujiciho tymu,nevim,jestli vubec vladne anglictinou,budou mu menit trenink atd…

Aby nedopadl jako De la Cruz a mnozi jini.

K Thomasovi:ne­myslim,ze by na Giru byl vic ohrozen nez na Tour. Tam muzes umet jezdit jak chces,ale dik strasne nervotznimu zavodeni lehnes nekde v baliku na rovine spis,nez pri sjezdu z Mortirolla…

Problem ma ale Froome. Preci jen je G jeho nejlepsi pomocnik do koncovek. Spolu s Poelsem,ktery odchazi. Takto to bude na Bernalovi jenom…

• BikerM  

Osobně mě Carapaz trochu svým přestupem do Ineos zklamal. Bohužel rozhodly peníze.. :/ Nemusel zůstat u Movistaru, ale zvolit jiný tým, který není plný hvězd a kontroverzí. Letos jsem mu na Giru fandil, ale po jeho přestupu do Ineosu už k němu nemám tolik sympatií.

• cioran-m  

Já zrovna tak. Ale on je prostě je z té Střední Ameriky, potřebuje napřed hlavně vydělat, zabezpečit (celou) rodinu. Jemnosti až pak.

• BikerM  

Jasně, chápu co ho k tomu vedlo. Ale zas si říkám, že ze současného platu v Movistaru už zabezpečenou rodinu má a navíc by si jistě po Giru polepšil kdekoliv…

Ale to je fuk. My jsme jen fandové, důležité je aby spokojený byl hlavně on sám.

• cioran-m  

Na Tour lehneš krz nervozitu druhejch a takovej ten tlak, na Giru proto, že to na kole na silnici moc technicky neumíš.

To první je něco, s čím se toho moc dělat nedá (snad jen být manšaftem voženej a chráněnej někde vpředu), to druhý je individuální věc. V tomto případě teda Thomasova věc.

• brtníček  

Poels odchází kam? Už ho ve Sky vycucali a tak sehnali mladší ne tak opotřebované večným jezdením pro lídry?

• jonys  

Bahrain. Mluvilo se o Lottu i Sunwebu myslim,nakonec Merida…takze jeho slusna casovka pujde do hajzlu… :-)

• cubista  

Před lety Real Madrid nakoupil hvězdný tým a úspěchy nebyly. Naopak to mezi tolika hvězdami skřípalo. Doufám, že podobná situace nastane u Plastiků. Cyklistice by to hodně pomohlo.