Jaké kolo 29er v ceně okolo 50000,-?

98 nepřečtených
  • vp2

    Ahoj všem. Stojím před koupí nového kola a ačkoliv jsem se snažil důkladně projít BF, tak jsem spíš zmaten, než abych měl jasno:-) Chci kupovat kolo, určitě HT a určitě 29er a cenovka, jak nadpis říká, by se měla pohybovat okolo 50000,–. Velmi rád bych šel do karbonu a ctil takové nepsané pravidlo, že nejdůležitější na kole je rám a vidlice. Mému osobnímu vkusu nejvíce sedí Superior

    http://www.cykloadam.cz/…69-crb_15836

    či MRX,

    http://www.mrxbike.com/…-29q-xt1–105

    líbí se mi i nová STAGE od Kellysu.

    http://www.kellysbike.com/…-29/stage-90

    Nicméně jsem zde nabyl dojmu, že jde o „béčkové“ rámy čínské provenience. Mám tedy o některém z těchto kol nadále uvažovat nebo víte o něčem, kde by byl za obdobnou cenu kvalitativně lepší rám (co se týče sériově vyráběných kol)? Díky za Vaše názory.

    0 0
    • Smazaný účet  

      Poměr cena/výkon vycházel dobře u německých značek: Focus, Cube, Felt, Haibike, Radon,… Nejvíc bývaj odrbaný asi záplety…

      0 0
    • mischel  

      A co canyon.

      http://m.canyon.com/cs/details.html…

      0 0
      • vp2  

        Můžu tomu tedy rozumět tak, že uvedená kola Focus, Cube, Felt, Haibike, Radon, Canyon jsou na tom kvalitativně lépe?

        0 0
      • madcat  

        Fuck mobilní verze webu!!! :-) Než jsem si všiml toho „m.“ na začátku URL, tak jsem se slušně orosil z pomyšlení co se zas kde rozjebalo :-))

        0 0
    • 159753  

      kolik měříš?

      0 0
      • vp2  

        187 cm

        0 0
        • 159753  

          no, mám totiž kámoše, který prodává toto kolo za 41990

          http://www.mojekolo.cz/…ite-red-2014

          Je kupované na jaře a měří stejně jako ty.. v perfektním stavu.

          Akorát má barvu tuto:

          http://www.ghost-bikes.com/…rey-blue.png

          tzn, kdybys měl zájem, můžu ti na něj poslat kontakt..

          0 0
          • scalar  

            jako jeté to má cenu tak 30 tis…

            0 0
            • Vilém  

              Čmucháš kseft? :)

              0 0
              • scalar  

                Tak uznej, že ta cena nového kola je třeba vzhledme k zápletům dost přestřelená. A sezónu jeté kolo ztrácí na hodnotě podle stavu tak 30 – 50% ceny.

                0 0
                • 159753  

                  no, však 65000*0,7=45500, tzn prodává to o více, než 30% levněji..

                  a zkus najít jiné kolo na karbonovém rámu (a podle mě ne zrovna shit) s kompletní výbavou včetně brzd na XT..

                  I na „bazarovku“ je to podle mě perfektní cena..

                  Nutno to kolo vidět na živo..

                  0 0
                  • scalar  

                    Zrovna třeba dělám MRX X4 Carbon komplet XT, Reba, kola Fulcrum Red Power XL… v pohodě do 45 tis. Nové.

                    0 0
                    • 159753  

                      no, tak když zaprvé porovnáš MRX rám s tím Ghostem, tak si myslím, první cenový rozdíl a hned za ním taky hodně jiná cenovka Reba vs ta Foxka, co tam je..

                      to potom jde postavit kolo za 45, ale stejné bych mu teda neříkal..

                      0 0
                      • scalar  

                        Cena je jenom číslo, nemusí určovat kvalitu a hodnotu zboží. Takže Ghost si může určit cenu kola/rámu jakou chce, otázkou je jestlti to za tuto cenu prodá.

                        Ghost zase dost pokulhává v oblasti zapletených kol, což je dost důležitá část kola.

                        0 0
                      • Vilém  

                        Jj FOX Evo CTD to je opravdu vyhra:) Stejne jako ta zminovana kola.

                        Ale pravda, ze na spoustu Pepiku udela FOX vetsi dojem.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Bez rýpání – FOX Evo CTD je objektivně lepší/horší/stejná jako Reba?

                          0 0
                          • Vilém  

                            Pro me horsi. Ale nekdo to muze videt treba jinak.

                            0 0
                            • bimjeam  

                              Fox EVO CTD bude citlivejšia ako Reba solo air, bude mať progresivnejší chod a nebude mať remote lock. Váha podobná, servis horší a drahší. Ja som mal napríklad takú smolu že Fox evolution mi išla do servisu po týždni používania s vôľou v ľavom púzdre (potom už bol dve sezóny pokoj). Keď som kupoval nový bike, tak som radšej zobral Rebu solo air, no a po mesiaci išla na reklamáciu s vôlou v púzdrach. Osobne sa mi viac páčil chod foxu. A uzamykanie na nových rock-shoxoch je kapitola sama o sebe… asi tak

                              0 0
                              • Azmir  

                                Já bych možná řekl právě naopak, ale třeba se mýlím. Podle mě Reba bude citlivější, když bude dobře namazaná a taky si myslím že bude lehčí.

                                0 0
                              • Smazaný účet  

                                Já měl jen 2× Rebu, první měla pop-lock a odešla patrona, druhá má push-lock a funguje tak na třetí-čtvrté zmáčknutí.

                                Nějak mám pocit, že remote lock vypadá pěkně v popisu jako funkce navíc, ale v praxi to stejně málokdo používá.

                                0 0
                          • 159753  

                            podle mě je to 100% Fox..dálkové zamykání už má (někdo tu psal opak) a její chod mi přijde daleko lepší, než od Reby..

                            první rok těchto vidlic nebyl dobrý, ale teď už valí 100%

                            pro mě je nevýhoda v ceně servisu, tzn asi 1000 za RS vs Fox za 1600, což pro mě není takový extrém..

                            0 0
                    • Petrolejník  

                      Tak u starého kola je třeba vidět v jakém je to stavu. Reba a fox je cenově trochu rozdíl, zkusil bych to ukecat za 40000 a podívat se na to. Mezi novým a rok jetým kolem není zas tak velký rozdíl, pokud se o něj majitel stará…

                      Já osobně loni koupil rok jeté, ale nebýt na něm pár škrábanců, nepoznal bych, že jde o jeté kolo. Měl jsem tehdy také strach, ale teď po odjeté sezoně vím, že jsem udělal dobře.

                      MRX mě jako značka nic neříká, ale tady

                      http://www.cyklokankovsky.cz/…XT-3×10-disc

                      Je za 45 000 s jistotou že to není rám pochybného původu a je s dvouletou zárukou.

                      On také není karbon jako karbon, tady to možná de trochu vidět na váze mrx 12.2 A ghost 10.6 také záleží jak komu sedne geometrie.

                      Takže napsat ze židle, že něco co člověk vidí na obrázku má cenu tak 30 000 jenom pro to, aby mohl někomu poskládat kolo není zrovna fér.

                      0 0
                      • scalar  

                        Nikomu jsem tady poskládání kola nenabízel.

                        Nevím, prož sem dáváž odkaz na 2 roky starý hliníkový model MRX.

                        Teď je po sezóně, obchody vyprodávají nová kola se slevami i 30%.

                        Když tedy napíšu, že kolo, které má teď jako nové cenu kolem 45 tis. se jako rok jeté dá prodat podle stavu se slevou 30–50% z aktuální reálné ceny nového kola (ne z dovozcem vysněné teoretické maloobhcodní ceny), co Ti na tom nepřipadá fér?

                        0 0
                        • Petrolejník  

                          Ti co neprodali teď prodávají se slevou i 30% zbytky poslední kusy atd… Potřebují se toho zbavit, protože to nikdo nechce. Zkus toho Ghosta, o kterém je řeč najít za

                          45 000Kč

                          Nevidíš v jakém je to stavu a jenom pro to, že stavíš kola to odbydeš poznámkou že to má cenu 30 000Kč. Každému je jasné o co ti tu de.

                          Já jen říkám že bych o tom popřemýšlel, mám dobrou zkušenost s koupí bazarového kola.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Proč jetýho Ghosta, když např: http://www.feltbikes.cz/…-2–2015-Akce ?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              odkaz lépe: http://kuc.cz/tyb0mv

                              0 0
                            • 159753  

                              Tak třeba tento Felt se mi hodně líbí..ale i tak je tam 10 rozdíl a ten duch je na komplet XT s Foxkou, Felt je mix deore/slx/xt s RS. Ale jinak je krásný, to se musí uznat.

                              0 0
                              • scalar  

                                Tak zase nové je nové. Felt je moc pěkný, jedno z kol, co mám také v hledáčku. Ale má dost specifickou geometrii, hlavový úhel 71,5 st., doporučuji raději vyzkoušet.

                                0 0
                                • 159753  

                                  jak ho máš ty v hledáčku? jako že jej někomu budeš chtít přeprodat?

                                  0 0
                                  • scalar  

                                    Já patřím k těm Tvým 10%, co taky jezdí…

                                    0 0
                                    • 159753  

                                      tak vzhledem k tomu, že stavíš kola a všude tu deklaruješ, jak je to výhodné, proč si jedno takové neposkládáš sám na úžasném rámu MRX?

                                      0 0
                                      • scalar  

                                        Tak na Feltu bych také stavěl, u sériovky by mně vadilo pár stěžejních dílů (kola, řazení, brzdy), pochopitelně je pro mne výhodně stavět na rámu značky, jejíž jsem prodejcem, mám pak rám za velkoobchodní cenu, tak omezuji výběr na to, co prodávám. Taky si koupíš Meridu, když ji máš jako prodavač výhodněji.

                                        MRX se mi také hodně líbí, to by byla asi první volba, ale nesedí mi ideálně velikost (19" moc, 17" málo)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Nevíš, jak vychází hmotnostně komplet Deore M610 oproti vyšším sadám?

                                          0 0
                                          • scalar  

                                            Tak to vím náhodou úplně přesně – je těžší než SLX, XT a XTR.

                                            0 0
                                          • maajkee  

                                            Jaký komplet máš na myslí? Včetně klik, brzd, nábojů, řetězu?

                                            0 0
                                            • scalar  

                                              Dá se to těžko přesně říct, máš 2-převodníky, 3-převodníky, I-spec. páčky, přehazky s aretací nebo bez…

                                              Dá se přesně porovnat jen identicky vyspecifikovaná sada nebo porovnávat jednotlivé díly.

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Tak třeba 2×10, bez I-spec, hazka s brzdou, bez náb., prostě poměr cena/hmotnost…

                                                0 0
                                                • scalar  

                                                  Poměr cena/hmotnost má smysl řešit u Deore a SLX. Vyšší ady XT a XTR jsou pak funkčně jinde.

                                                  Takže u Deore a SLX máš rozdíl nějakých 70gr. na klikách, 20gr. na přehazce, na kazetě 11–36 bude tak 80 – 90gr. Řazení a přesmykač váží skoro stejně, brzdy budou také podobné, záleží spíš na kotoučích.

                                                  0 0
                                        • 159753  

                                          :-D

                                          0 0
                                • maajkee  

                                  Kupoval jsem ho pro kamaráda, několikrát na tom jel a ten úhel není fakt žádnej problém, kolo jezdí fakt parádně.

                                  0 0
                                • Miramar  

                                  O tomhle kole taky silně uvažuju, ale dost mě zklamalo uchycení kotouče na IS a rychlopupínák na rámu:-( A to nemluvím o bílém pruhu na spodní rámové trubce,kde se kolo nejvíc špiní.

                                  0 0
                                  • scalar  

                                    Divné je, že u samostatně prodávaných rámů je PM úchyt a pevná osa.

                                    0 0
                                    • scalar  

                                      .

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Nine 1 má jinak značený karbon a lanka vnitřkem…

                                        0 0
                                      • Miramar  

                                        Nine 1 už má pevnou sou 12×142mm.U těch dvou nejvyšších modelů asi budou jiné rámy než u té Nine 2 a níž. Ono taky Nine 1 je 2× dražší než Nine 2,škoda,že nemají ještě nějaký mezi model. Nicméně ten rychloupínák se dá ještě pochopit,ale IS uchycení kotouče???To fakt nepochopím!

                                        0 0
                                        • scalar  

                                          Každopádně v prodeji bude samostatný rám Nine 1, tak člověk nebude odkázaný jen na sériovky.

                                          0 0
                                        • scalar  

                                          Letos mají IS a rychlounínák na top modelu Nine FRD (u nás stojí rám kolem 50 tis.)…

                                          0 0
                                        • Kubiczech  

                                          Rámy jsou jiné určitě, oba vychází z jejich FRD programu. V nějakém testu psali, že TeXtreme karbon je osm až desetkrát dražší než ten obyčejný.

                                          0 0
                                        • maajkee  

                                          A v čem Tě omezuje IS úchyt?

                                          Po mých zkušenostech, jelikož jsem viděl už spoustu zkurve… závitů v PM úcyhtu jak lidi přetahovali šroub, tak možná lepší ten IS úchyt.

                                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Sorry ale dát za jeté kolo tolik je hloupost, za deset tisíc navíc má nové i s 2 letou zárukou.

                            0 0
                          • scalar  

                            Tak jako prodejce Ghostu máš určitě i dobré zkušenosti s prodejem kol této značky :-)

                            Nic neodbývám, nic nezavrhuji, vždyť jsem to kolo ani neviděl. Jenom píšu svůj názor, že to kolo má nižší cenu, než je prodávajím požadována. To je ale běžné, nakonec se můžou domluvit s kupcem na nějakémm kompromisu.

                            Nicméně zakladatel tohoto vlákna je ochotná investovat do kola 50 tis., v této cenové relaci je možné pořídit kvalitní nové kolo s plnou zárukou a jasným původem, tak proč řešit bazarovku?

                            0 0
                          • maajkee  

                            Já mám s prodejem svých, třeba jen pár měsíců jetých kol docela bohaté zkušenosti a je to přesně jak píše Scalar. Bazar je prostě bazar, už tím že to koupíš ani na tom nejedeš, tak to ztratí hodnotu a už nikdo to neprodáš jako nový. Kdo kupuje bazar, tak mu jde o cenu. Na bazaru kupující zpravidla prostě prodělá, obzvlášť u dražších kol. Vůbec kola nad 30 tisíc se prodávájí strašně těžko a ještě hůř na podzim. On prostě napsal realitu, jako to kolo má momentálně tržní cenu. To je vše.

                            0 0
                      • Erknold  

                        Je to prostě diskuze o ceně použitého zboží. Auto vyjede z prodejny a hned má 10% ceny dolu. Foťák je po roce na půlce ceny. Ale cenu vždy určuje trh. Pokud najdeš někoho, kdo to něco koupí za nějakou cenu, tak to je ta pravá cena za dané zboží v tom čase.

                        Různě najdeš inzeráty koupím tuto za takovou cenu. Ten inzerát je tam rok, jelikož ten člověk nabízí méně, než ostatní. Pro něj se zdá, že je to odpovídající cena. Pro prodávajícího ne.

                        Ať zkusí to kolo prodávat za cenu klidně 45 000. Pokud to někdo vezme, jelikož mu to přijde dobré, tak bude spokojenost na obou stranách. S cenou může jít vždy dolu. U kola nejde poznat kolik má najeto. Jen postupně stárne a ztrácí na ceně. Každý může zkusit napsat staviteli, co mu za tu cenu postaví a snadno se rozhodne, co je pro něj lepší.

                        0 0
                      • scalar  

                        Jo, a když si zakládáš nový nick, dělej to z jiné IP adresy…

                        0 0
                  • bimjeam  

                    Dať 45.500 Kč za rok jazdené, keď fungel nové sa dá kúpiť za (možno menej aj ako) 55.000 Kč?

                    To mi teda ako fasa viac ako 30% zľava teda nepríde.

                    Ale inak je mi to fuk :)

                    0 0
                    • 159753  

                      je to bráno z původní MOC a cena je tam k jednání 42000, tzn 13000 dolů

                      0 0
                      • Pajas04  

                        A proč to proboha bereš z MOC? Nedává to smysl. To kolo sezónu jeté prostě nemá hodnotu 42k.

                        0 0
                  • raw 4  

                    Třeba Cube Gtc pro nebo race

                    0 0
              • maajkee  

                Má pravdu.

                0 0
                • Vilém  

                  Nerikam, ze nema.

                  Ono je tu tech chmuchacu vic:)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Mohli by si to rozdat na férovku, kdo nabídne za pade více muziky ;)

                    0 0
                    • Erknold  

                      Nebo jaké všechny zlaté kliky na HT naskládat, aby to bylo za 50k. Pokud nezačnou na rámu za 30k.

                      0 0
                      • maajkee  

                        Nesmysl. Ten karbon rám není za hubičku, komplet XT už dneska taky něco stojí, pokud chceš nějaký kvalitní ruční záplety jako ZTR + DT swiss 350 a pod tak to taky není zadarmo. K tomu nějaký dobrý pláště a pěkný bižu a jsi na 50 ti ani nevíš.

                        0 0
                        • Erknold  

                          Na takovýhle kolo to chce pak asi i jinou kondičku. Asi bych byl nejslabším článkem celého pohonného řetězce :)

                          0 0
          • vp2  

            Dík za nabídku, ale rozhodně chci jít do nového kola a ojezdit si ho sám:-) Každopádně jsi pomohl v rozpoutání debaty a tomu, že jsem se trošku zorientoval.

            0 0
            • 159753  

              OKi, alespoň v něčem jsem pomohl..:)

              ono je totiž problém, že asi jen 10% lidí zde na kole opravdu jezdí..dalších 40% jsou jen čtenáři recenzí a zbylých 50 prostě jen ptáci..

              dej si tedy ještě pozor, čemu budeš věřit..najít zde nějaké relevantní názory je vážně zázrak :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                O čem jsi nás přesvědčil doporučením koupit předražené jeté kolo ;)

                0 0
              • scalar  

                Zapomněl jsi ještě na obtloustlé prodavače kol :-)

                0 0
                • 159753  

                  jó, bejvávalo, musím se pochlubit od loňského června –27, takže už se snad taky řadím mezi ty, co na kole jezdí :)

                  0 0
              • Erknold  

                Možná tu jezdí více lidí na kole. Jen jsou tu prostě lidi co najedou 1000 km za rok a zároveň 5000 km za rok. Někdo jezdí závody na kole, jiný za ním tahá vozík se svištěm a jiný má zase potřebu na kolo strkat nosič, nebo blatníky. Někdo koupí a jezdí, někdo koupí, ladí a ve volné chvíli jezdí a někdo skládá a jezdí.

                Proto se na to každý kouká ze svého pohledu. Komu někdy ukradli kolo, už třeba bazar ani nechce.

                V této ceně už je to asi i dost o pocitu, když si kolo zkusí. Bez zkoušky dát za kolo 50k jen podle popisu je docela risk. Kor, když ví, že ho pak těžko prodá.

                0 0
                • maajkee  

                  No a někdo třeba jezdí občas závody, zároveň tahá vozík, zároveň má kolo na který dává nosič a blatníky, někdy koupí kolo nové, někdy bazar, někdy si kolo poskládá sám. Jezdí MTB, silnici, cross. Pak možná může mít celkem komplexní pohled ne? :)

                  0 0
              • raw 4  

                A co jsi ty?

                0 0
    • Polopol  

      Mám ten samý rám co Mrx akorát design Haibike a dobrý. Jede to :-)

      0 0
      • vp2  

        Jaký model od toho Haibiku máš? A rám je jako úplně totožný s MRX-em (tedy až na design)?

        0 0
      • Petrolejník  

        To něco říká o značce MRX i Haibike :)

        Jsou totiž značky co kola vymášlí a pak ty co objednávají z katalogu od číňanů a přeprodávají… Kellys k nim také patří.

        0 0
    • maajkee  

      Toho MRX bych se vůbec nebál, navíc se povedlo podle mě i designově.

      Popřemýšlej taky o stavbě. Třeba i na tom MRX rámu se dá postavit pěkný kolo s lepšíma a lehčíma kolama, s karbon řidítkama a sedlovkou.

      0 0
      • scalar  

        Rám je opravdu moc dorý, zrovna na něm dělám už čtvrté kolo, líbí se mi víc i geometrie oproti minulé generaci. Fakt je, že při stavbě to může být komplet na XT, s Rebou a zapletenými koly kolem 1,5kg.

        0 0
        • vt  

          Kolik pak cca vazi cely kolo ? a ± cena ?

          0 0
    • Smazaný účet  

      Zkus se podívat zde (BB Cyklosport), ten kšeft znám jen že jezdím okolo. Slevy na loňské modely (třeba Superioru) jsou slušné.

      0 0
    • Chlebovnik  

      Mně se nejvíc líbí ten SUP. Přijde mi, že to kolo má hlavu a patu a nevidím na něm žádný vyloženě slabý článek. Design taky hodnotím pozitivně, i když se mi supjektivně (hehe, Freudian slip :D) líbí víc loňská modrá 969 (letos 929) nebo letošní black-on-black 979.

      0 0
    • raptorak  

      Za mě jednoznačně Kellys.. Ten rám celou letošní sezonu jezdil přední český maratonec. Ale jak říkáte, minus za kola. Nicméně přes Progress cycle nebyl nikdy s ničím problém

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.