• vall

    Ahoj, můžete mi poradit? Chci si koupit trekingové kolo na nenáročné vyjíždky se psem po silnici i v přírodě. Nechci utratit víc než 5000 Kč. Má smysl vůbec nějaké kolo kupovat za tuto cenu, nebo raději našetřit mnohem víc? Nečekám od toho kola nic speciálního, snad jen aby bylo pohodlný a nerozsypalo se po projetí náročnějšího terénu. Zároveň nevím v jaké prodejně kde které kolo prodávají. Jsem z Prahy. Díky moc za vaše rady.

    0 0
    • HonzaV  

      Tak to bych viděl tak na Mountfield, dostaneš sedmiletou záruku s spoustu doplňků

      0 0
      • Martyss  

        Imho když jsem viděl reklamu na tyto kola, tak jsem došel k jedinému názoru. Tam bych si kolo nikdy nekoupil:-)

        0 0
    • Vymi  

      :-))))))))))) promin… :-)))))))

      0 0
    • Ekscel  

      No tak se mu nesmějte :-) Každý má právo na svou cenovou představu a občas ji vlivem okolností musí mírně poupravit. Za tu cenu bych to viděl na nějaké ojeté trekingové kolo, které kdysi stálo třeba 15000. Ale jak správně tušíš, lepší bude našetřit nejméně jednou tolik a pak si koupit kolo, které ti bude dělat taky trochu radost a nebude ti kazit požitek z ježdění :-)

      0 0
    • Andrzej  

      jak se tu uz pise, nasetri 2× tolik a budes nejmene 3× vice spokojena

      0 0
    • malko  

      Ja bych to videl tak, ze v cenove kategorii kolem 8mi tisic, by se dalo neco rozumnyho poridit.

      0 0
    • Vymi  

      Promin ze jsem se Ti smal! :-(

      0 0
      • Seveřan  

        Alternativa je, nechat si kolo postavit (SPYDER). Každopádně si připla?, pokuď to s ježděním myslíš vážně. Nebo ho vzít na splatky v kramě, již hotové – třebas u Štěrby, ten snad má půjčky bez navýšení, takže splátkami zaplatíš pouze cenu kola.

        0 0
        • vall  

          Ahoj, nevím, kdo je to Štěrba? Půjčka bez navýšení by mi bodla. Já prostě nevím kolik nějaké normální kolo stojí.
          Ségra má Authora za 10500, kterýho jí koupil přítel a jezdí jen víkendově, tak ta mi neporadila. Klidně bych si kolo z bazaru pořídila, ale při mých zkušenostech naletím :-( Dík za radu hezký den.

          0 0
          • orca  

            štěrba = http://www.sterba-kola.cz A jinak děsně blbě se radí pokud sama nemáš představu co chceš na trhu je obrovské množství kol k výběru…Raději se sama koukni na net vyber cca 5 kol a my pak poradíme co dál…takhle každej bude nenápadně lobovat za svoji značku…

            0 0
    • rock  

      … nenáročné vyjíždky se psem po silnici i v přírodě …

      … nerozsypalo se po projetí náročnějšího terénu …

      Pokud je tím míněno víc než 100km / rok cokoliv jiného než asfaltka – tak rozsype (nobo k tomu alespoň nebude mít daleko). Doporučuji tak dvojnásobek ceny a popřemýšlet o splátkách …

      0 0
    • Vymi  

      nebude ale lepsi prece jen koupit starsi model kde by opravdu mohla usetrit a jeste dobre koupit… :-)

      0 0
      • vall  

        Já bych ráda, ale kde ho koupit? Jsi z Prahy? Mohl bys mi poradit? Díky.

        0 0
        • Vymi  

          Holka zlata ja jsu z Prerova (Morava) takze Ti moc obchodu neporadim co se tyka v Praze. Ale muzu Ti pomoct tak ze si obejdi par obchodu v Praze nebo se kukni na stranky nejakeho kamenaka (net. obchod s koly a atd)… Treba tento www.mtbshop.cz/shop.php?… na nej zde je mozne se s nimi domluvit na cene a i na modelu… :-) Pak dej vedet…

          0 0
          • Vymi  

            Je totiz s nimi dobra spoluprace… uz jsem od nich bral par veci a spoleh!!! :-) pokud si z Prahy 4 tak je to bezva… za tech 5 000,– kdyz si pridas jeste 2–3 tisice tak mas kolo ktere ti bude opravdu stacit na to co potrebujes. Biku zdar a stastnou volbu :-)

            0 0
    • Charles  

      zdravim

      taky bych doporucil nasetrit aspon dvojnasobek, pokud hodlas jezdit trochu vic(nez 100km/rok). se psem na silnici i mimo ni potrebujes mit kolo v poradku, ucinny brzdy aj… musis sledovat co dela pes, kam bjezi, co auta, co jini rychle jedouci bikeri – tzn 100% spoleh na kolo. nesmis se zabejvat kolem, jestli zabrzdis, proc to neradi, kde zas co rachta a drhne…

      proste pokud si chces vejlet (i se psem) uzit, potrebujes funkcni kolo.

      ve vysledku – nasetrit vic, kolo na splatky, nejake starsi ale funkcni kolo – da se sehnat

      0 0
      • Seveřan  

        Kamarád má spydera trekingového na deore, cena něco přes 10000,– pevná vidle a jezdí s klukam v terenu co mají fuly a nic se mu zatím nerozsypalo. Za víkend dává 140 jak v lehkém terénu tak na asfaltu + něco v týdnu a stačímu to. Jezdího už druhým rokem.

        0 0
        • fousek  

          No dost zalezi na stylu jizdy, ja bych mu z toho udelal asi nejspis trhaci kalendar za tejden, teda kdyby o to moc stal:-), ale jinak by to mohlo bejt pekny kolo

          0 0
        • Charles  

          vidis, usetril na stejne nefunkcni vidli, ale treba ma lepsi naboje, funkcni razeni, lepsi brzdy… ale jak pises, lehci teren, silnice. prave takova volba muze byt vhodna pro Vall

          0 0
      • fousek  

        si delas srandu, ne? ja se kazdou chvily zabejvam tim proc to vrze, proc to nezaradilo, proc predni vidlice nefunguje, proc to nebrzdi a to v tom mam utopeno o dost vic nez 5000.

        2 Vall: No na splatky ti to da kazdej dobrej prodejce kol, potom v tyhle cenovy kategorii (7000–10000) urcite nekupovat kolo s odpruzenou vidlici, no skoro by bylo nejlepsi kdyby si mela nakyho kamarada co jezdi na kole nebo kdyby se ozval nekdo tady z B-F kdo bydli v Praze a dolmuvila by si se s nim ze by s tebou zasel do nakyho cykloobchodu

        0 0
        • Seveřan  

          Pokud se chce projíždět se psem, tak ten pes bude mít určitě omezenj rádius pohybu, když bude šikovnej tak tu 20 dá, pokud to není malamut nebo něco podobnýho.

          0 0
        • Charles  

          :-)))) tak to si utopil o dost vic nez 5k v nefunkcnim vzorku, nebo mas fak smulu. nastesti(nebo zatim?) podobne problemy nemam

          jo a fousku, nenahanis nahodou nejakou zacinajici bikerku se psem? :-))

          0 0
          • fousek  

            No nevim, me se to zda celkem prirozeny ze veci ktery se pouzivaj se opotrebovavaj, to je bych rek otazka pouzivani a udrzdy, jelikoz udrzba me moc nebere tak podle toho to vypada:-) no muze bejt, ale musi bejt opravdu zacinajici protoze jinak by mi ujela:-), ale v tomto pripade sem to nemyslel s postranimi umysly, proze v Praze fakt nebydlim a ani se tam v nejblizsi dobe nechystam, podle me je to nejlepsi zpusob jak koupit kolo, vzdit i v jinejch odvetvi se to tak dela, ten co kupuje, vybira barvu a technik kouka co je dobry po strance fukcnosti

            0 0
        • vall  

          Díky za rady! Ale, že bych z toho byla extra moudrá, to teda nejsem :-( Dívala jsem se na všechny vámi doporučené stránky, ale umět si vybrat – to teda neumím. Takže se rovnou ptám – je někdo z Prahy? Že by se mnou strávil odpolko vybíráním kola, třeba na tom Jiřího z Poděbrad? Nebo v jiný prodejně…? Kafe a další občerstvení hradím já. Dík.

          0 0
    • fousac  

      prolez www.cyklosvec.cz, je tam hodne starsich modelu kol Anlen a Galaxy, coz by na nenarocny jezdeni melo stacit..

      0 0
    • Blondak24  

      Já bych měl na prodel Authora Kinetica s pevnou vidlí za 6 tisíc (s nosicem, brasnou, cyclocomputerem atd.), ale je to 21", to jest nad 180 cm

      0 0
    • Lister  

      Zkusil bych našetřit 7tis pak to vzal a prošel si obchody, jestli nemají něco ve slevě z loňského roku. Myslím že nějaký slevněný cross s původní cenou kolem 10 tis a pevnou vildí by mohl být v pohodě. Přesně takhle jsem si pořídil kolo já. Původní cena s pevnou byla 21 tis, já ho koupil na podzim za 15 a další rok dokoupil odpruženou.

      0 0
    • pegal  

      Chlapce tady se opravdu ptas na blby adrese. :) Tady kolo pod 50kkc neni kolo :)

      0 0
      • fousek  

        ja bych nikdy za kolo 50000 nedal, teda jo, dal ale to uz bych mel hodne penez, takze ja nemam ani jedno kolo:-)

        0 0
      • orca  

        A já myslel že cyklistu dělají nohy a né jen kolo na odiv :-))))

        0 0
      • Lister  

        Kolo pod 50 tis není kolo…a když někdo o sobě řekně koupila, podívala … tak to zase je chlapec, už tady tomu přestávám rozumnět :-)

        0 0
      • fousac  

        :´( ja nemam kolo..

        0 0
        • enjoy  

          no ty urcite ne.mas tam o tlumic navic. a jinak teda dle me kolo pod 30 tisic… no je to kolo ze jo:-),ale me by to na nem nebavilo.

          0 0
      • orca  

        také nemám kolo jen něco co se asi vzdáleně tomu podobá…:-( budu večer brečet do polštáře…

        0 0
        • Seveřan  

          Nebrečte, to já dávám dohromady starou plečku po pradědovi s pláš?ovou brzdou, už se těším, akorát sem nevěděl že se nejedná o kolo :O) co to vlastně je ?

          0 0
    • mantak  

      V www.cykloprag.cz nedávno viděl dost zlevněného Authora Classica SX a mají i jiné zlevněné loňské modely. Mají prodejnu na Jiřího z Poděbrad a na Holešovické tržnici. Ten Classic je podle mě na vyjížďky se psem bez problémů.

      0 0
      • McBlacky  

        akorát jeho kazeta začíná 14zubem, což je trochu pomalý s pilou 48 :( ale na psa by to stačit mohlo :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.