• zbyn12345

    Zdravim vsechny bikery,

    Jsem tu novy a chtel bych vas poprosit o pomoc s vyberem kola.

    V soucasnosti jezdim staricky HT Merida, ktery sice stale funguje, ale po vice nez 10 letech bych si chtel poridit nove kolo.

    Do oka mi padlo GT Sensor. Akorat zvazuji jakou koupit verzi zda 3.0 nebo 4.0. Cenovy rozdil mezi verzemi je cca 7000Kc. Vim ze zakladem kazdeho kola by mela byt hlavne dobra vidle a v pripade fullu i tlumic. Vidlice ROCKSHOX RECON SILVER TK SOLO AIR,ktera je na drazsim kousku dle zdejsixh prizpevku asi nebude uplny zazrak. Proto se ptam zda se vyplati porizovat drazsi variantu kola a nebo koupit verzi 4.0 a poridit novou vidli?

    Jaky bude rozdil v tlumicich X-FUSION E1RL vs FOX RACING SHOX FLOAT CTD SV?

    Kdyz jsem vybiral prvni kolo tak me prodavac v obchode ukecal na zaklade osazeni kola v LX. Bohuzel jsem koupil kolo s tragickou vidli. Proto bych uz ostatni komponenty na kole moc neresil. Nejsem lovec gramu a moc mi nezalezi na tom zda je na prehazovacce alivio nebo neco jineho.

    Moc dekuji za vase nazory.

    Zbynek

    0 0
    • scret  

      jak sam pises, na zacatku jsi udelal chybu, ze jsi vybral kolo se spatnou vidli…

      U fullu je nejdulezitejsi funkcnost systemu a kvalita pruzicich jednotek, zbytek je spotrebak…

      Proto bych byt tebou radsi koupil model s lepsi vidli a tlumakem…

      Jen otazka, proc nekoukas uz po modelech 2014, tzn. novem prepracovanem Sensoru? Cena?

      0 0
    • Derwen  

      Mám Sensora 3.0 2011 s Reconem Silver TK 120mm, ještě verze bez pevné osy, cca rok a půl. Letos dost ježdění v Beskydech, Bílá i Rychleby… Vidlice papírově není nejlehčí, ale chodí dobře a funguje bez problémů.

      0 0
    • zbyn12345  

      Diky za zkusenosti jak k vidlici tak k celemu kolu.

      Vzhledem k tomu co je tu psano vezmu verzi 3.0.

      Jeste bych mel dotaz ke slevam na lonske modely. Asi se neda cekat uz moc velke slevy co? Letosni modely pomerne podrazily takze se spis rychle doproda co je na skladech?

      0 0
      • m&m2  

        Pokud je chceš investovat tak neváhej a běž do té 3.0. Je to na desítce, není tam čtyřhranová osa jako na 4.0. Předek se nebude tak kroutit, páč to má pevnou přední osu. Jinak FOX tlumič bude jiste lépe servisovatelnej než X-FUSION…

        Dnes se dá Sensor 3.0 sehnat i pod 30000.

        http://www.bikeplac.cz/…0-p-112.html

        http://www.axit.cz/…-0–2012.html

        tady testovačka o jeden level výš :-), ale bude asi jetá: GT Sensor 2.0 http://www.bikeplac.cz/…gt-2013.html

        0 0
        • Azmir  

          Do té testovačky bych klidně šel, podle těch fotek co tam mají to je jako nové.

          0 0
      • Jarda636  

        Jestli zkousneš předváděčku z plnou zárukou tak zkus tohle

        http://provereno.koloshop.cz/…4169751.html

        mají tam i 2,0

        http://provereno.koloshop.cz/…4334048.html

        0 0
        • zbyn12345  

          Diky za typy. Ta predvadecka by byla super, kdyby byla ve velikosti M:(. Pro svou vysku 176cm by asi bylo Lko moc velke.

          0 0
          • Derwen  

            No to jsi stejně vysoký jako já (přesně). Před koupí jsem psal mail i do GT, ať mi doporučí velikost, odpověděli (kupodivu okamžitě), že je to hraniční, ale M… Nicméně po osobním vyzkoušení M i L jsem se rozhodl jasně pro L a doteď (než jsem četl tvou reakci) mě nenapadlo, že bych měl M…

            0 0
            • Azmir  

              Tak můžeš mít třeba delší nohy, jinak obecně 176cm je jasné Mko, nejlépe ale samozřejmě vyzkoušet.

              0 0
              • Derwen  

                To sice jó, ale máš pocit, že mám delší nohy? Já ani ne…

                Každopádně vyzkoušet, připadal jsem si na M strašně „sražený“…

                0 0
                • Azmir  

                  Ono velikost je celkem individuální, záleží jak se člověk cítí, sensora jsem třeba jel a měl jsem půjčené Lko a na mých 185 cm mi to přišlo ideál a teď babo raď ;-)

                  0 0
                  • zbyn12345  

                    Kluci,kluci. Proc mi to delate. Teprve jsem doresil jakou varintu a ted budu jeste muset zkouset velikost, protoze jste me nahlodali:). Kazdopadne dik za podnet ke zkousce. Dle tabulek jsem automaticky pocital s M. Kazdopadne se nejedna o vec za 5kc tak bude zkouska lepsi.

                    0 0
                    • Azmir  

                      No kdyby tu nenapsal Dan, tak bych ti taky na 100% doporučil M, ale asi lepší vyzkoušet no, ale Lko podle mě bude fakt blbost.

                      0 0
          • rb  

            Lko je na 176cm imho moc.Mám 181 a spokojeně jezdím M.

            0 0
            • Jarda636  

              Mám 183 a měl jsem sensora v L ,

              ale fakt si to vyzkoušet, jestli to jde

              0 0
            • Breakpain  

              není to jen o výšce ;) … mám 187 cm a většinou k mé nelibosti končím na XL ;) …

              0 0
          • Blazer  

            Na mých 176cm M ideál…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.