• robb

Vzpomínám si na poslední Giro, skoro jako by to bylo celkem nedávno … Bohužel tipovačka letos asi nebude. Ale kdo si chce zasoutěžit, bez nároku na výhru, může zkusit tipovačku na Velogames: https://www.velogames.com/italy/2021/

Info k trase, jezdcům, atd:

https://inrng.com/…021-preview/

https://www.podiumcafe.com/…giro-ditalia

http://www.steephill.tv/giro-d-italia/

• andy97  

Tak si můžeme aspoň tipnout celkového vítěze.

Můj tip: Simon Yates

• iron.hide  

a nevedel by to prosim nekdo iny sprovoznit?

excely su v starych temach, napr

https://www.bike-forum.cz/…-italia-2020#…

• vrazdit  

Pokud „Hrochova“ tipovačka nebude, tak tady ještě jeden podobný herní plán na trošku jiném principu:

https://cyclingtips.com/…competition/

• Cabasekxxx  

Zdravím. Na velogames.com jsem založil ligu pro bike forum. Připojit se lze pod kódem 536280910

• kapsch  

Jestli je stále zájem o Hrochovu tipovačku, můžu ji zprovoznit..

• kapsch  

HROCHOVA TIPOVAČKA – zkusím jej zastoupit

GIRO 2021 !

Vítěz získává jako obvykle právo vytahovat se na BF, cena jako obvykle, pravidla skoro stejná.

Kdo by se mel chuť si tipnout, ať mi prosím posle na mail v profilu:

• tip na celkové pořadí od prvního do pátého místa
      • tip na nejlepšího vrchaře, vítěze bodovacího trikotu a nejlepší team
      • 8 jmen jezdců, kteří si myslíte ze se dostanou na bednu v některé etapě
      • tie-breaker: Kolik jezdců dokončí

Uzávěrka tipů v sobotu 8.5.2021 v 15:00 (? prostě start časovky)

Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko stránkách nebo v hlavičce vlákna.

Pravidla a bodování jako obvykle:

*Body za celkové pořadí: Správný tip na 1.-5. místo 24–20–16–12–8 bodů. Pokud se spleteš o 1 místo, máš polovinu bodů jezdce, pokud o více než o 1 místo ale stále v top 5, pak 4 body.

Dále 6 bodů za správný tip na nejlepšího vrchaře, 6 za správný tip na vítěze bodovací soutěže a 6 za tip na nejlepší tým.

Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „stáje“ v etapě.

Při rovnosti bodů rozhoduje, kdo je blíže počtu jezdců v závodě. Pak rozhoduje vyšší počet dnů v čele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyšší počet bodů za GC.

Počítá se konečné pořadí vyhlášené po dojezdu poslední etapy; body za etapy jezdců vyloučených za doping už v průběhu Gira se ruší; pořadí v etapách se už ale nepřepočítává.

Pokud Tour skončí dřív, počítá se vyhlášené konečné pořadí.

Lanterne Rouge: kdo bude na posledním miste 5 dnu po sobe (včetně volných), má DNF!

Vedoucí v průběžném bodování má samozřejmě morální povinnost chodit ve žlutém, včetně roušky.

V případě protestu má automaticky pravdu a poslední slovo Hroch – v tomto případě v zastoupení mnou :D

Copy&paste friendly verze pro tipy

Nick:

Celké pořadí: (5 různých jmen, protože 1 rider se nemůže umístit na více místech najednou, že?)

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepší vrchař:

Nejlepší v bodovací soutěži:

Nejlepší tým:

Dokončí:

8 ! jezdců na bednu v etapách:

Zasílat na mail v profilu, ne Hrochovi, díky.

• kapsch  

Předem se omlouvám za možná případná nedorozumění, přijímám jakoukoli kritiku, ideálně věcnou :D

• tomxxx  

nemělo by být právo chodit v růžovym, když je to giro? ;)

• kapsch  

Samozřejmě růžová, my bad :D

Já to okopíroval z loňské Tour, rychle jsem to upravil, ať se mi to lépe čte, a pár věcí mi uteklo..

• kapsch  

Klidně mi tipo posílejte i do SZ, jak je vám bližší..

• iron.hide  

ok, poslal som ti to do SZ. diky moc za sutaz

• cubista  

Díky za tipo. Poslal jsem do mailu. A jako vždy to bylo těžké, nakonec tak trochu střelba od boku:-)))

• wishpull  

Super práce, už se těším

tipooval jsem pěkně z voleje, letos to bude naprosto neočekaváné pořadí.

• plzakj  

Super. Ty verejny internetový mi moc neoslovily.

• kapsch  

Uzavírka tipů za 6 hodin (14:00) !

Zatím to vypadá na komornější závod, ale 10 lidí už je na startovce 

• USPS  

Posláno na e-mail…

A děkuju, že jsi se toho ujal…! :-)

• robb  

Tak to abychom se v grupettu poctivě střídali, jinak tipovačku ani nedojedeme :-D

• pospec7  

Díky za soutěž, posláno na mail.

• jiiira  

Poslano do SZ a diky :-)

• Neťa  

.

• HoF  

Ahoj, neplánujete někdo jet se podívat přímo na Giro? Uvažujeme že by jsme se jeli mrknout na etapy 14,15,16. Uvidíme jak se vyvine možnost cestování a hlavně jsem se nedočetl jak to plánují na Giru s diváky. Kdyby měl někdo nějaké info, tak díky za něj.

• McBlacky  

me to nevyjde letos ale kámoši jedou. 20–25 někam ke Cortině

• Radek Broz  

Já přemejšlím, ale koukám, že nic není úplně blízko – to asi radši půjdu jezdit.

• dolomiti  

Přemýšlím o Pordoi, ale nevím jestli to časově zvládnu. Zase by bylo hezký se podívat na něco pořádnýho než přijedou český kopačky, to už nebude ke koukání nic :-D

• brtníček  

Kopačky mají soustředění před Eurem u vás? Pordoí, Giau, Fedaia krásné kopce. Doufám , že Fedaiu pojedou tou krásnou souteskou. Je fakt, že na Pordoi je to krásné přehledné a vidíš je dlouho.

• dolomiti  

Bohužel :-O budou mi skákat za barákem. U nás jsou lidi naivni, když daj peníze do českýho fotbalu :-)

• brtníček  

Kolem trati časovka je diváků dost. Rozestupy nemají, většina má roušky. Tak snad pustí lidí i do hor.

• cioran-m  

Je to pozoruhodné. Vždyť většina ostatních kol na časovku je svým způsobem docela pěkná…

• Sooree  

Mně se na tom dost líbí ta barva, jinak mě časovkářský kola moc designem neoslovujou. :) Ale Pinarello můžu, to zas jo…

• cioran-m  

No, abych byl upřímnej, to mně se Pinarella líbila nejvíc asi v této dávné podobě. :)

• Sooree  

Jo, ty jsou hodně parádní.

• cubista  

Nj, kde ty zlaté časy jsou?:-)))))

• cioran-m  

Jirka Škoda má doma jedno takový. S Cobaltama a tak. Myslím, že na něm snad nikdy ani nejel. :)

• Radek Broz  

Víme, že jsi na ty šroty.

• cioran-m  

TY víme? To je sranda, jak je ten majestátní plurál v lidové modifikaci od komunistů v prostých lidech zažranej… :)

A „šroty“?

No, jelikož dnes lidi nerozumí ničemu jinému, než penězům (a jinak, nějakou estetikou či čím argumentovat k lidem tobě podobným samozřejmě nelze), tak by ses moh, teda mohli byste, se podívat, kolik dnes stojí takovejto od Pinerella šrot.

• Radek Broz  

Ke komoušům tu máš blízko možná tak ty – ty tu často rád pohrdáš svobodou. Já bych komouše věšel, soudruhu.

• cioran-m  

Tak, soudruhem a ještě s tebou – a s tím tvým lidovým plurálem v první osobě – to teda chraň Bůh! :)

A o tom, co je to „svoboda“ ví teda lidi tvejch mentálních schopností asi tolik, co já o strunové struktuře vesmíru.

• Radek Broz  

Bůh není.

• cioran-m  

Neví se o tom nic přesného.

• brtníček  

Vlákno Giro 2021!!!!! Dík.

• cioran-m  

Jsem pro.

• Radek Broz  

Taky. Netřeba zaplácávat to tu starým pinarelem.

• cioran-m  

Tak – ono to staré Pinarello Giro taky párkrát vyhrálo, že. Ale chápu, že tohle pro lidi jako ty význam žádnej nemá.

• brtníček  

Když vidím ten malý rozdíl mezi malým a velkým převodníkem a rozsahem kazety vzpomenu si jak jsem lámal převody na Lysou na Favoritu s petikolečkem. Do Alp už jsem jel na silničce většim rozsahem.

• Zbyněk  

Ten model co na něm jede Chiociolli, měl jeden známej, ale pak ho prodal a dodnes ho to mrzí.

• cioran-m  

Momtello?

• Zbyněk  

To bych se musel zeptat… ale prý to byl model,co na něm vyhrál Chioccioli Giro 1991, i v té barvě. Neměl něco takového náhodou i Škoda? Jinak ten známý se specializuje na Colnaga, má jich asi 10, nejstarší Mexico.

• cioran-m  

Jo, Jirka Škoda si dovezl, když skončil s profi cyklistikou, nádherný modrý Pinarello Montello; tuším, že v devětaosmdesátým: na Recordu a s těma Cobaltama. Fotili jsme to tenkrát u něj doma pro článek v tehdejším Pelotonu. Já myslím, že to má doteď a že na tom (na rozdíl od krásnyho Legnana, který taky měl a vyhovovalo mu líp) snad nikdy ani nejel.

• cioran-m  

Ještě (když už jsme u těch šrotů) jedno Pinarello, které stavěl Dario Pegoretti.

https://premium-cycling.com/…-585cm-1991/

• Radek Broz  

Giro, prosím.

• cioran-m  

Dobře, omlovám se.

Jen jsem se domníval, že kola zde Sooree-em zmíněné značky, na nichž lidi ten etapák kdysi vyhráli s Girem poněkud souvisí a že by třeba mohla někoho i zajímat.

Tak jo, mýlil jsem se.

• brtníček  

Zajímá. Nemylil. Člověk musí trochu rozšířit obzory…

• Radek Broz  

Nezajímá. Mýlil. (Kromě pár osob neustále lezoucich tady soudruhovi do zadku)

• brtníček  

Podle sebe soudím tebe.....

• cubista  

Hele mě je úplně jedno kdo z vás byl soudruh a kdo ne. Ale zajímat se o značku kola, na které se psala historie Gira, mi přijde normální a patřící do vlákna o Giru. Vůbec nechápu, proč jsi je začal urážlivě nazývat šrotem. Pro toho, kdo má rád cyklistiku, je to kus cyklistické historie.

• cioran-m  

RB: ty máš toho soudruha nějak permanentně v hlavičce, viď? Nebyli třeba táta s mamkou v ksč? :)

• Radek Broz  

Nebyli, naše rodina je dost silně proti, ale ty se z lidí tady projevujeŠ tak, že bys mezi ně krásně zapadl. Překazila ti to těsně revoluce, nebo tě tam jen nechtěli?

• cioran-m  

Nemáš to asi lehký. Napřed „soudruh“ a teď zas „revoluce“. (Žádná nebyla, akorát převrat).

Vždyť ty seš tou bolševickou terminologií ve svým věku totálně postiženej! :))

• Radek Broz  

Co to zase meleš, dědku? A giro, prosím.

• cioran-m  

Klidně. Akorát vzhledem k tomu, že (někdy i v majestátním plurálu) užíváš obsedantně a hloupě slov, kterým vůbec nerozumíš (jako je svoboda, soudruh, revoluce) je otázkou, zda máš nějaké ponětí o tom, co to vlastně je to „giro“… :)

• Janes  

Cio, stojí Ti to za to?

• cioran-m  

Ale to víš, občas nedokážu odolat. :) Prostě sem dám do vlákna o Giru dvě slavná kola z Gira a už to blbečkovi stačí. Tak ať se do mne ti hlupáci neserou, že. Já to jim to přece primárně nedělám, ale oni si holt nemůžou pomoct. A na všechny ty pitomé žvásty o „svobodě“ – ve spojení s okamžitým následným soudruhováním (což obé je limitem jejich myšlení) jsem už docela alergickej.

• Radek Broz  

Mně se nelíbí, že jakákoliv diskuze o současném závodě nebo o jen profil moderní silničky je ihned zatapetována fotkama starých šrotů od nýmanda, co sem před časem přítáhl z cyklodiskuze. A to, že ty nechápeš význam slova svoboda, je tvůj problém… Ale celkem to i dovedu pochopit východván a „vzdělán“ v komunismu, celý život někde zaměstnán. Ok, beru. A k těm hlupákům… No, moje IQ bude určitě vyšší než to tvoje, o to strach opravdu nemám.

• brtníček  

Jak se někdo začne ohánět IQ tak mu došly argumenty a je v amoku. Jinak každý závod má svou historii a tu nesmažeš. Teda pokud se to netýká LA. :-). Z historie se člověk poučí.

• cioran-m  

Ale tak – vždyť je nakonec s tím svým psaním roztomilej.

Jednoho francouzského spisovatele (co se pak zabil v aitě Favel Vega) se kdysi ptali na jeho deset nejoblíbenějších slovních spojení či slov. Byla mezi nimi matka, poušť, slunce, křik ptáka, noc, břeh moře a tak.

U R.B. jsou to, zdá se, zase spíše slova jako soudruh, svoboda, komouš,, nýmand, IQ, věšet, přitáhl a šrot. :)

• Janes  

Facel Vega :-)

• cioran-m  

Překlep, no, aji s tím autem…

Další šrotu a auta a tady (!) tapeta: :))

• cioran-m  

corr: v autě Facel Vega, ale to je fuk. Koneckonců, taky „šrot“.

Tapeta: :)

• Janes  

Šrot, co ve své době cenou překonal RR :-) A málem se v něm zabil i Ringo Starr.

• cioran-m  

No vidíš. A nežs to dopsal, už jej tam výše taky máš. :)

Chudák malej postkomunistickej rb však bude asi zase – tentokrát však zcela oprávněně- podrážděnej…

• Radek Broz  

Na mě je postkomunistický možná tak (zatím) jen občanství jedný postkomunistický země. Ty seš tím nasáklej celej. A zase jsi akorát totálně zaprasil vlákno.

• cubista  

Cio v reakci na časovkářské Pinarello napsal, že se mu více líbila stará klasika a dal foto. Načež ty jsi to nazval šrotem. A pak už se řetězová reakce rozjela. Proč nenapsat, že se ti nelíbí, ale hned nazývat šrotem kus histirie Gira? Pak by možná vlákno nebylo zaprasené. Ale nikdy není pozdě, vždy se může člověk poučit do budoucna. Podotýkám, že nemám nic proti nikomu z vás dvou.

• Agent007  

S Cioran m se nemá cenu dohadovat, on je jako hysterická baba, vždy musí mít poslední slovo… nejlepší vůbec nereagovat, nechat ho ať si pindá ty svoje moudra :-)

• Radek Broz  

Občas mi to nedá a dám se s podobnýma blbečkama do řeči. Sorry jako, už to tu nebudu pod tím dědkem spamovat offtopicem. Jdu na kolo, snad stihnu konec etapy v nějakym baru;)

• cioran-m  

Dobrej nápad. A můžeš vzit Agenta sebou (na štangli teda, protože on kolo nemá). Zdá se totiž, že máte k sobě mentálně blízko a jste „nasáklí“ tímtéž. . :)

• milan.v  

S poslední větou se dá bezezbytku souhlasit, ostatně já už to občas zmínil i dříve…

• BikePepek  
                                                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                                  • cioran-m  

Jojo!

• Radek Broz  

Sì, lo so che cosa significa.

• brtníček  

Jsem docela překvapený, že letošní Giro nemá podle médií favorita. Simon Yates je vcelku jednoznačně největší favorit. Má zkušenosti, formu i slušný tým. U ostatních jsou nějaké otazníky.

• Vrci  

I tohle bylo hezký https://images.app.goo.gl/…grWGxNq6hkC9

• TheJD  

To je stavajici ram, ne? Zadna novinka.

• Sooree  

Je to možný, nevím. V tom článku píšou „all-new TT bike“, ale jen jsem to prolétl, rám asi bude stejnej, pravda. :D

• vrazdit  

fujtajxl! to se mi navalilo… :(

• Cyklista009  

Krasnej stroj.

• cioran-m  

:)

• Cyklista009  

Kdybys najezdil na koze 10 000 km rocne, tak to treba taky ocenis;-)

• vrazdit  

koza může být na svůj účel dobrá, ale málokdy bude „krásná“ v porovnání s kolem… :)

• cioran-m  

Cyklosta 009: Jakože tu krásu? Že by mne to při těch tebou udávaných deseti tisících přišlo k ocenění důležitý? :)

A jen tak mimochodem: bylo by zajímavý vědět, kdo ještě (krom tebe teda, samozřejmě) najede na koze deset tisíc za rok. A jak. I mezi profi teda.

• Cyklista009  

Ano. I casovkarskej nebo triatlonovej special muze byt krasnej.

Treba Cervelo PX nebo Diamondback Andean 3.

Amanda;-)

• USPS  

Peklo…

• jIrI___  

Bude Giro vysílat nějaká televize? Hledal jsem na ČT Sport, ale neúspěšně…

• Cabasekxxx  

Eurosport. Za 129 vočí na měsíc.

• jiiira  

a nebo na netu na: https://cyclingstream.com/live-stream/

• tomxxx  

Nebo 480 na rok.

• johnny_B1  

Já si teď na zkoušku předplatil na měsíc GCN+. Stojí to 209,–. Sice nečeský komentář (což může být i výhoda), ale bez reklam a hlavně s podstatně lepší kvalitou obrazu než má Eurosport player.

• obda  

A v únoru se dalo za 589 na celý rok.

• tomxxx  

Eurosport je taky bez reklam, když ho nesledujes česky.

• orm  

Ja teda nevim jaky mam eurosport (cesky tam ale nemluvej), ale reklamy tam mam :-(.

• miche  

Po kolika minutách je tam reklama? Ptám se vážně, nemám představu, klidně bych si to na nějaký období předplatil, ale … koukat na neustále se opakující reklamu nechcu … díky za info

• Radek Broz  

Každou chvíli:(

• kalimero  

No počkej, když to sleduji na GCN, tak tam je to bez reklam.

• miche  

Tak to zůstávám u TIZ-cycling :-)

Večer kouknu na nahraný streamy a super :-)

• Melvin  

Přesně. V podstatě je to díky reklamám nekoukatelné. Naštěstí na GCN (a asi i na tom Eurosport playeru) to jede v kuse. A anglický komentář je taky úplně někde jinde, obvzlášť když to komentuje Matt Stephens.

• miche  

A ještě "blbej"dotaz, na tom placeným GCN jdou přehrát závody a etapy zpětně? Nebo jen Live?

Díky za info!

• Radek Broz  

Já koukal na en player tak 2 roky zpátky a co 10 minut tam dali upoutavku na tenis. Pak jsem to samo platil ještě tak rok.

• skaj  

Maji jeden stream s anglickym komentarem (ten je uplne skvely, nesrovnatelny s CT, hlavne diky hostum) uplne bez reklam.

Cesky maji stream s reklamou a te je tam strasne moc.

• jIrI___  

To asi s českým komentářem nebude?

• robb  

Startuje i Quinten Hermans, kdo přes zimu sledují krosy tak ví. Letos nejlepší výsledek 14.místo na Valoňském šípu

• robb  

Nějaký dobrodruh co dal Van Garderena na celkové pořadí?

• kapsch  

Pokud jde o tipo, teď jsem do Excelu nacpal všechny tipy na GC, trikoty a etapy, a TVG se tam nevyskytuje ;)

• jonys  

Ne. EF letos zopakují šok z r.2012 s Carthym.

• Effa  

Psal jse na eurosport proc anglicka verze nema reklamy a ceska je ma po deseti munutach. Odpoved byla ze to prosetri a daji vedet. Je to pul roku a zatim nic tak jeste asi prosetruji. On ale stejne ten komentar v cestine je hruza, dva mentalove co neustale melou dokola jak je nekdo na zadnim kole nekoho jineho. Jsou schopni to ric 100 krat za minutu. Nesledovatelne.

• 123J  

Nejedlého komentáře se nedají poslouchat. Ten člověk absolutně cyklistice nerozumí. Nemá ani kolikrát co říct. Nevím jak ho tam můžou držet.

• Aduldinho  

Miloval jsem komentáře Bakyho, budiž mu země lehká!!

• Glum  

Nezapomenutelné hlášky! Miluju „zde přichází místo, kde se oddělí muži od chlapců“.

• Aduldinho  

Nebo „v dnešní době už se nedá jezdit na pivo a tatranky“ :-)

• Agent007  

Nebo, „kdo je největší nepřítel cyklisty? Čokl, vážení diváci, čokl na silnici“

• kapsch  

Tipo Giro 21

Letošní tipo se jede v počtu 23 závodníků včetně Opičáka, kolik jezdců se v pelotonu udrží do cíle všech etap?

Stejně jako na loňském Giru, i letos úspěšně na růžový trikot v úvodní časovce zaútočil stylem časovkářů USPS, s vyhlídkou na propad pořadím, následovaný třemi přesnými tipy na pořadí Almeidy v GC..

USPS 37

skaj 15

Agent007 15

Quoll 15

Jonys 0

Neťa 0

Záda pelotonu kryje po časovce Neťa, ale s Jonysem jsou na tom stejně i co se týče tie-breakeru (Jonys jen tipo poslal dřív, tak jsem vás seřadil takto), takže pokud by lucernu zítra převzal, budu mu počítat i dnešek do šňůry v černém, pokud by mělo dojít na DNF..

Zároveň kdo bude chtít, můžete se do Excelu podívat, jestli jsem náhodou u někoho nezadal něco špatně, ale snažil jsem se chybám vyhnout..

• Jamin  

Já děkuji, i když tipovačku jsem nestihl, jako už posledních 10 let. Je to pro mě takový druhý závod a rád to sleduji. Jsrm rád že růžová vlajka vlaje i zde, mé tipy nikdy stejně nevyšly. GT vlákna zde byly vždy byly klenoty mezo tématy, kde se člověk dozvěděl jak oficiální, tak i zákulisní informace, doufám že to tak zůstane navzdory změnám, jenž jsou v bf bohužel zaznamematelné.

Remco chvalitebně(fan­dim), Ganna monstrum, Hirt ani nevim kde skončil, ale fandit mu je povinnost. Tim zde kočim jako přispěvatel, sledovat budu a fandit tomu aby se to nezvrhlo(btw ty historický kola sem patřej).

• USPS  

Takže první cíl splněn, ten druhý počítám bude taky… :-)

P.S. získal někdo někdy v tipovačce oba dresy…?!?

• kapsch  

Já bych zisk černého dresu počítal až při dovezení do cíle bez DNF :D

• Hroch obojzhivelnyj  

Robb nekolikrat, je na to specialista. Mihnul se v dresu lidra a pak ziskal cerny. Mozna ze to dokazal i obhajit v po sobe jsoucich letech, musel bych prohlednout stare soubory ;-)

• robb  

Možný to a nebo se mi to povedlo jak na Giru, tak na TdF v jednom roce. Už si to nepamatuji.

• Hroch obojzhivelnyj  

Moc dik ze ses toho ujal!

• kapsch  

Ahoj Hrochu, rádo se stalo, je to fajn rozměr sledování GT =)

Jinak Excel super, systémově přesně, jak jsem si představoval, jak bych to udělal sám, dokonce jsem našel i jeden krásný matematický výpočet, který by mě nenapadl =) jen jsem si doplnil pár vzorců pro výpočet pořadí v hlavní tabulce, jinak vážně super (y)

• milan.v  

Nějaké to dnešní číslo…

• robb  

Neilands out. Zlomená kliční kost po pádu při jízdě zpět na hotel.

https://www.cyclingnews.com/…-collarbone/?…

• robb  

Všichni tam zahrnutí určitě nejsou. Třeba Pozzovivo zajel hodně dobře

• jonys  

To je něco jako Roman 2 roky zpět. Bude se snažit o T10, možná dá T15. Etapa bez šance, do úniku se dostat neumí a z GC skupiny nemá jak.

Časovku nemá špatnou, mrkni jak jel Tirreno. BMC, no…

Loni měl zraněnou ruku, nemohl držet TT pozici.

• Agent007  

Ten Ganna je prostě úplně jiný level…

• TheJD  

Gaviria dnes luxusne zavrenej. Myslite, ze to UCI bude resit, kdyz si tam vlastne najel sam a navic to byl tymovy kolega?

• robb  

Je to Giro, tak by tam mohla být cena nebo nějaký prachy za kaskadéra etapy

https://twitter.com/…386519805957

• jonys  

Tak Sagic byl za tohle loni odsunutej. Takze pokud to neresili,je to dvoji metr.

Bud musi UCI pochopit,ze kdyz mas rychlost,ale zavira se misto,tak reflexivne tohle udelas (zvl kdyz par metru pred tebou je reklamni sloupek zuzujici trat jako loni),nebo to brat jako manevr za hranou a trestat.

Ne jednou hot a jednou cehy.

• Agent007  

Kde ten Ganna a Evenepoel dnes získali každý 3 sekundy?

• obda  

Bonus Sprint 1 – Vercelli km. 154.7: Ganna 3 s, Evenespoel 2 s, Keisse 1 s

• JanITCZ  

Zajimavost – Sutrio-Zoncolan dnes jeste bez noveho asfalt. „koberce“,ale ve stavu priprav.Na 22.5. zatim predpoved slaby dest – pro ty co chteji prijet.

• HoF  

V předběžném plánu to máme. Ale uvidíme jaká bude situace s diváky, jestli je nechají i na kopec. Neví někdo náhodou, kde by se daly zjistit přesnější rozpisy etap, např. kde budou občerstvovačky a­pod?

• UHU  

třeba www.giroditalia.it – občerstvovačky, resp. odpad. zóny jsou vyznačeny na profilu etapy

• brtníček  

Jak plánujete spaní?Fungují tam už apartmány?

• HoF  

Jeli by jsme nalehko a spaní v autě. Chtěli by jsme to navečer někde zahodit a před etapou se přiblížit na silničkách. Ale jestli to bude vůbec reálné zatím netuším. Líbilo by se mi jet na 14 etapu někam na Zoncolan, 15 etapa někam ke slovinským hranicím před Gornje Cerovo (tam jedou 2 okruhy, takže možnost je vidět 3×) a pak na 16 etapu někam k Cortině.

• kapsch  

Tipo Giro 21

Druhá etapa, první sprint, hezké natažení pelotonu – kromě stále vedoucího Ganny/USPS jsou dále závodníci seřazeni téměř přesně po jednom bodu:

USPS 47

JP 19

Karaya 18

marios 17

nitraq 0

jiiira 0

Pouze nitraq a jiiira zatím jediní bez bodu, o lucerně rozhoduje počet jezdců.

Body za vrchaře/sprin­tera/tým zatím všichni za nula, uvidíme, co s tím udělá dnešní nejprve rovinatá, poté zvlněná, etapa s komplexním finišem..

• plzakj  

Nooo, s tim Gannou na GC, to byl majstrstik!

Uz aby prisel nejakej poradnej kopec, ale co jsem videl Gannu loni na necem, ani nevim cem, tak mu to jede i do kopce :-/

• kapsch  

Možná myslíš loňské Giro, krom všech tří časovek vyhrál i etapu z úniku =)) každopádně USPS zaútočil na růžovou, ale ani on sám nepočítán s tím, že by to udržel :D

• brtníček  

Zítra už Ganna v růžové nebude. To už se někdo posune před něho.

• robb  

.

• Agent007  

Tak Bora tam dneska odrovnali všechny svoje lidi, pro Petrovo třetí místo… Ineos nemuseli šlápnout na špici… Ganna další den v růžovém

• robb  

Wanty má splněno, jsem zvědavý co ukáže Quinten Hermans

• johnny_B1  

Pěkně Van der Hoorn, zaslouženě. Vyrazil jako první do úniku a nakonec jako jediný vydržel do konce. Sice 10km před cílem to vypadalo, že je hotovo, ale Bora se vystřílela a borci z UAE si až příliš pozdě romysleli, že by taky mohli šlápnout. Včera se div neposlali navzáhem do hrazení, dnes tohle kalkulování…dobře jim tak :-)

• Carpathia  

Jo u Kmentů v KCK se dnes bude pořádně slavit ;-) Hoorn je převezl všechny, to byla krása se dívat, jak jede a v pelotonu po sobě hledí.

• vrazdit  

přesně! krásná koncovka, kdy borec z úniku, z béčkového týmu prostě nechal v posledních kilometrech všechno a dal to, tak má vypadat závodění… a velcí hráči si to svou nerozhodností a neochotou, aby náhodou nešlápli něco navíc ostatním, prohráli… za mě hodně pěkná etapa! Giro jak má být!

• kapsch  

Tipo Giro 21

Dnešní etapa přinesla každému účastníkovi 1 bod díky Peťovi za 3. místo, USPS stále drží růžovku, na druhém fleku je Pessinger díky posunu Evenepoela:

USPS 46

Pessinger 20

marios 16

JP 16

nitraq 1

jiiira 1

• rk1  

Jak to vidíte zítra? Zkusí Remco etapu? Nebo někdo z celkového jako Yates, Almeida?

• Jamin  

Někdo z úniku a prokaučujou to jak dneska.

• johnny_B1  

Zítra je kousek před cílem kopec s téměř 400m převýšením. Viděl bych to na únik a poprvé by o sobě mohli dát vědět GC závodníci.

• Agent007  

Únik by mohl mít zítra šanci. Sprinterské týmy nebudou stahovat a makat na špici, takže to zbyde na Ineos, a ti asi nebudou úplně hrotit aby uprchlíky dojeli kvůli růžovému Gannovi

Takže zítra ideální pro DeGenta a spol

• robb  

Sprinterská prémie je asi na prvním kopci. Možná to vybere únik a spurteři pošetří na další etapu. Bora to po dnešku asi tahat nebude. Ale co my víme.

• jonys  

Silný protivítr až do Parmy. Pak z boku. A spousta deště. Tzn. spousta nervozity. Klasický únik těžko.

• robb  

Spíš únik. Asi takový rozdíl tam nepůjde udělat, aby to za to někomu stálo. I když dnes už se počítá každá vteřina.

• milan.v  

Ono není až tak úplně rozhodnuté, jestli je Almeida na GC nebo Evenepoel…

• jonys  

Jak vychází Almeida s deštěm a relativně chladným počasím? Pokud to bude zvládat, QS může vypálit Masnadu nebo Evenepoela s Almeidou přilepeným na zadních kolech soupeřů.

• jenda95  

Nechápu – Intermarché–Wanty–Gobert mají na přilbách Force se známým fontem … přitom mezi jejich sponzory nejsou??

http://wanty-groupegobert.be/en/partners

• kalimero  

Dneska Mordor teda.

• kapsch  

Konečně počasí, které úplně neláká na kolo :D

• kalimero  

Uf.

• Radek Broz  

Koukám na to od rána z okna a na rozdíl od nich asi nevyjedu :D

• Aduldinho  

A to já se chystám :-) I když i se služební dodávkou ve městě mezi barákama mi to celkem cloumalo :-)

• jonys  

V takových etapách se ukáže, kdo má opravdu astma :-)))

Loni jednu takovou pamatuju – kdopak si to bral z auta Ventolin, aby pak stejně rupnul (a dnes ho máme zase vepředu)…?

• ms82  

Rekl bych, ze zatezove astma se v takovem dni bude projevovat mene, protoze vzduch je s destem cistsi a napriklad nehrozi zhorseni diky alergii. Vzduch neni ani suchy, ani studeny. Mozna je to vtip, ktery jsem nepochopil, pak se omlouvam :-)

• Cyklista009  

Vedro a sucho je ted na jare na houby…

Nejhorsi jsou pro mne repkove pole…

Kdyz prsi, tak je to uplne v pohode.

• jonys  

Ne ne. Rád se nechám poučit. Co přesně vadí astmatikům? Ne alergikům, tam je to jasný. Ale já žiju v tom, že astmatik právě nesnáší sychravo, vlhko. Ale s tím deštěm to je asi logický…

• Cyklista009  

Vetsinou je astma zpusobeno/zhorsene alergeny, ale muze i kourem, studenym nebo vlhkym vzduchem nebo zvysenou zatezi pri sportu.

Ja mam zkusenost, ze problem se studenym vzdudechm je az pod 5 stupnu.

Ale kazdej to muze mit jinak.

• cubista  

Jako alergik mohu potvrdit, nejhorší je vedro, sucho, pyly a emise z aut, dohromady to vytvoří jedovatý koktelj. Tedy počasí posledních dní. Astma jde pak často ruku v ruce s alergií.

• rk1  

Řekl bych, že astmatikům vadí následný řev od Brailsforda

• ms82  

Jak pise Cyklista. Taky jsem si zasel loni pro Ventolin. Pouzivam ho temer vyhradne pred VO2Max intervaly ted na jare. Mam lehkou alergii, ale v kombinaci s hyperventilaci se dychaci cesty rozdrazdi a koncilo to vzdy sipanim a kaslanim. Jestli ten Ventolin pomaha, to jsem jeste uplne nerozhodl, zda se mi to mirne lepsi.

Cokoliv pod ftp je pro me v pohode. Nekdy mivam problem pri behu v chladu, ale nedostane se to do sipani, jen po navratu domu dlouho kaslu. Musi byt ale –5 nebo mene.

• McBlacky  

Nejak se tem komum musi jit naproti ;)

Ja na jare davam lek aerius, bohuzel ucinek opacny, jako antihystaminikum je to dost do utlumu.

• ms82  

Jak rikam, jeste to musim chvili pozorovat, jestli tam je vubec rozdil v symptomech. Watty to bohuzel nepridava :D Ani bych nechtel moc, stacilo by tak 20–30 W na ftp ;-)

• Cyklista009  

Strava na doping netestuje;-)

• McBlacky  

Tak to rovnou pojedu autem ;) usetrim prachy i zdravi. Kdy vidim kolik komu je uz dneska elektro nebo v behu na kole atd. Nema smysl se tim zabyvat.

Nic neni na veky a az Strava jako projekt umre, bude zase klid.

• Cyklista009  

Ona ta podvodna jizda autem jde poznat, napr.:

• rychlost prejizdeni pricnych prahu
                        • nemas tam udaje o kadenci, tepu, vykonu
                        • akcelerace
                        • nezpomaluji te drobne terenni vlnky

Samozrejme je nutne odfiltrovat odvazlivce, kteri tak poslou 55 km/h 7 minut po rovine s protivetrem 8 km/h.

A pak jasne treninky za autem – treba Uvaly – Kolin – Uvaly s prumerem 58 km/h v den, kdyz navic foukalo.

Kam se hrabe Ganna;-)

Bezecke segmenty neresim.

• Kysky  

S tou úplností údajů ti to taky moc neřekne, kdekdo jezdí jen se Stravou zapnutou na mobilu, takže údaje o kadenci, tepu, výkonu taky nemáš…

• McBlacky  

přesně, já na XC už nevozím nic než 530 a na EN max stravu v telefonu. A sem tam něco odlovim, když se kousnu v lese :)

• Cyklista009  

Tak neni to univerzalni…ale pokud uz tan watty jsou, je velka sance, ze je to ferovej vykon.

• deekay  

Jak to jde poznat na rychlosti prejezdu pricnych prahu? o_O jako ze na kole ti nachvili vypadne kadence protoze to preskakujes a prestanes slapat? A cidlo kadence, wattak a HRM nejsou preci povinne.

• brtníček  

Wanty dva borci v úniku a vcelku navyšují náskok. Pokud by to dali mohlo by Force dělat růžovou helmu. :-)

• Pessinger  

Jsem si všiml že Taco van der Horn měl dnes zlatou od Force…nebo to mohl být blbej odraz v tv

• Agent007  

Tak Almeidovi to dneska moc nechutnalo, zásek 6 minut…jak se říká, dnešní etapa Giro nevyhraje, ale může ho prohrát

• milan.v  

Myslím si, že včera Evenepoel všem jasně ukázal, že když podlaháři mluvili o jeho výkonnosti, tak to nebylo plácání do větru… Uvidíme, jak bude pokračovat…

• kapsch  

Tipo Giro 21 – 4. etapa

Aktualizace tipa po včerejší deštivé a zajímavé etapě.

Výsledek je jednoznačný, celý peloton plus nula bodů za etapu, nula bodů za celkové, ve vedení jsou tři závodníci s Bahrainem v soutěži týmů, za nimi marios se zatím plným počtem bodů za etapy.

honzas 15

cubista 13

lukasd 12

marios 10

nitraq 1

jiiira 1

Honzas převzal růžováka od USPS, který ho musel stejně jako Ganna odevzdat, a zaplakat mohli všichni, kteří mají Almeidu na GC (malá statistika – jednou na 1., 2. i 3. flek, třikrát na 4. a pětkrát na páté místo – tedy půlka pelotonu).

Dnešní etapa je absolutní placka u moře, jiiira, toho času třetí den v řadě v černém, má ze spurtérů pouze Sagana, kterého mají úplně všichni, takže pokud se dnes nestane nic neočekávaného, šestá etapa pro něj bude nejspíš bojem o přežití..

• iron.hide  

no fakt len ja som ho dal na prve? no do **** :D

pritom keby nebola zima a dazd, tak je to jasny favorit na ruzove celkovo.

• kapsch  

:D ano ano, občas se zadaří.. Hned jsem se díval, kdo ho tipoval nejvýš :D tak aspoň něco jsi zatím vyhrál :D

Almeida je, když nepočítám Sagana, Gannu, Cavagnu a Campenaertse, momentálně nejhůře umístěným závodníkem, kterého kdokoli tipoval na GC :D

• nitraq  

No hezký. Aspoň v něčem jsem se z minulých ročníků poučil – uhrát to na tie-breaker. Ale stejně, půjde jiiira a já vzápětí.

• kapsch  

Je fakt, že v úvodu závodu se vysoký tip na počet závodníků v pelotonu hodí :D i když ke konci to bude zase naopak..

• nitraq  

To víš, zkušenosti – už několikrát jsem právě vypadl kvůli tie-breakeru hned zkraje, tak to radši hraju tak, abych se dostal aspoň někam do půlky závodu:)) Pak už to obvykle je tak zamíchaný, že se nějak schovám do pelotonu.

• jonys  

Ne to nevim,jestli zrovna tohle je idealni pouceni z krizovyho vyvoje :-)

Jak pravi klasik: „Bude to stacit,myslis?“ :-)))

• nitraq  

Pravda, lepší poučení by bylo líp to natipovat, o tom žádná:) Ale když nejsou tipy, musí stačit tie-breaker.

• jonys  

No,ja myslim,ze kdyz koukam na jeho tipy,tak zita by se mohl zvednout.

Tajne info napisu zitra…;-)

• nitraq  

Jestli chceš napsat, že on se zvedne a já jdu do černého, tak hele, raději to nepiš:))

• jiiira  

Dekuju za nadeji :-) nebalim to a zkusim zautocit uplne zezadu :-)

• jonys  

Po Tirrenu se šéf B.Exchange Matt White vypravil s Yatesem a ještě někým trochu omrknout trať Gira. Zaměřili se hlavně na 6. etapu, protože její dojezd vyhodnotili jako vhodný pro Yatese a jeho útok na růžový dres.

Takže pokud na to Simon má, čekám od něj něco dneska. Protivítr by snad neměl být v závěru silný, otázka, jak s únikem – moc silných týmů na kontrolu tam není, ale to je vždycky loterie…

Uvidíme!

• USPS  

Já jsem spokojený – 3 dny v růžovém se počítají a teď útok na černý… :-)

P.S. proč Ty se neúčastníš tipovačky…?!?

• kapsch  

Já se snažil myslet na to, abych na nikoho nezapomněl, hlavně na Opičáka, a v kombinaci s tím, že jsem sem chtěl hodit výsledky co nejdřív po časovce už, jsem to vypustil. Jinak bych byl určitě kandidát na černou, tipo jsem myslím poslal jen jednou, i když jsem to tu sledoval poočku už pár sezon..

• Racza  

Tak Sivakov se opět nezapomněl rozštípat :(

• iron.hide  

brutalne to teraz pada :/

• brtníček  

Landa už se rozbil taky.:-( Zase těch vrchařů do hor moc nezbyde.

• ms82  

Nevim, proc se rozmyslel na posledni chvili, ze druha strana bude lepsi. Sejmul vlajeckare a jako projektil vletel do chumlu a sundal dalsi dva. Jsou ale fakt dobri, vetsina se zvladla vyhnout a objet kola i jezdce. Vypadal hodne spatne.

• obda  

Tady je to ve větším detailu. Vypadá to, jako by všichni o ostrůvku věděli, jen Dombrowského týmový kolega se z nějakého záhadného důvodu rozhodl změnit stranu a Dombrowski ho tupě následoval:

https://twitter.com/…619108478983

• cubista  

Landa prostě smolař. Ve špatnou chvíli na špatném místě..

• ms82  

Diky, sice to nevidim lepe, nez bylo v prenosu na gcn (stejny zaber), ale aspon je tam napsano, ze to nebyl Landa. Ja byl presvedceny, ze to byl primo Landa, kdo to napalil do toho ostruvku/signa­lizera. Potom je to pro Landu skutecne smula, s tim nemohli ti jezdci nic delat, kdyz jim tam nekdo vletel z boku.

• obda  

Tak prý ten magor, co změnil stranu, byl Molano z UAE. Známý z předchozího dílu jako ten-kdo-neumí-na-kole-zatáčet: https://www.eurosport.com/…/video.shtml

• jonys  

No pri tech dojezdech si kladu otazku,jestli uz nekdy nejaky jel. A ted tohle…

• brtníček  

Sagan ve spurtu dost zaspal a reagoval na útok zprava hodně pozdě. Caleb to byla jiná raketa. Merlierovi asi spadl řetěz.

• ms82  

Sagan zareagoval na Vivianiho docela dobre, byl hned vedle Merliera a Caleba. Vlastne Merliera skripli, ale Caleb mel horsi pozici u hrazeni. Kdyz se odbrzdil Merlier dozadu a zacali poradne spurtovat, bylo videt, ze ze stejne pozice toho jde udelat hodne, kdyz ma clovek nohy jako Caleb. Ostatni byli jen figurky. Sagan musi pockat na neco tezsiho. Ale kazdy bod se pocita.

• McBlacky  

Sagan necekal ze najednou ze tretiho fleku bude na vetru behem sekundy. Nez mu doslo ze musi neco vymyslet mel to prohrany.

• ms82  

Jo, bylo videt, ze ho to prekvapilo, ale nebyl v horsi pozici nez Caleb nebo Merlier.

• brtníček  

Jo vyvinulo se to pro něho blbě. Chtěl být vepředu, ale bylo to moc. Ze sprinterú byl první. Ostatní byli až za ním.

• UHU  

když spurtuji, tak se neotáčím vlevo, vpravo a pořád je tam pozičně špatně

• jonys  

Ewan je superspolehlivy jak nikdy nezvladne 1.spurt i kdyz je jasne nejrychlejsi v baliku :-)

Italska mise splnena. Jeste Tour a Vuelta…

• tvargy  

Výborné :-)

• jonys  

To jsou proste takovy ty evergreeny. Pinot,Landa,vycha­zejici hvezda evidentne Rus…

Bohuzel jsem oba mel v tipo.

Blbec.

Tohle pomuze tem,co mate Bahrain v tymech. S Landou bez sance,oni tu byli all for Mikel,ale ted je to na uniky supersilna squadra!

• cubista  

Takže plastici teď naplno na Bernala.

• jonys  

No nic jinyho jim nezbyva. Zase 1 jezdec se chrani lip,ale na soupere je vyhodnejsi mit v porsdi 2,ze. A pokud Bernyho chytnou zada…

• cubista  

Tak mi vypadne další z GC:-))) Ale tohle Giro bude plné překvapení. Třeba i ten Almeida se vzchopí.

• brtníček  

Hirt po dnešku 39. Jedno místo za Almeidou. Uvidíme co vykouzlí. Ten třetí týden by etapa mohla vyjít. :-)

• Racza  

Mám ho lišácky na tipu :)

• kapsch  

To mi při skládání tipů do Excelu udělalo radost =)

• brtníček  

Přece nemůže pořád jezdit jak s hnojem. Pokud ho nenamotivuje ani Giro tak uz nevím co. Ta loňská covidová sezóna poznamenala psychicky hodně jezdců.

• Racza  

Tak on je v týmu, který prakticky přes úniky žije, takže tam nějaký potenciální GC nepřipadá v úvahu. Prostě musí čekat na svou šanci. Dle mého to není tým pro něj, ale dostal nabídku, tak ji přijal…

• brtníček  

V CCC tenkrát taky na Giru moc podporu s Schleglem neměli a zajeli to oba dobře. Schlegel od té doby už toho moc nezajel.

• Racza  

No…budu mu držet pěsti. Dneska se ukáže, jak na tom kdo opravdu je, i když stále jsme na začátku.

• iron.hide  

Caleb je ale sikula :) nastastie aspon jeho mam v tipo

• kapsch  

Tipo Giro 21 – 5. etapa

Katastrofický závěr pro Sivakova a Landu co se týče sbírání bodů v tipovacím pelotonu. Sivakova měl na GC pouze Jonys, Landa byl třetí nejčastější tip, tudíž smutná zpráva pro většinu lidí včetně Opičáka. Nezbývá než doufat, že všechny zraněné závodníky uvidíme brzy opět na kole..

Jonysovi, společně s mariosem, může spravit náladu plný počet 6 bodů za dnešní etapu, pěkná práce!

honzas 20

lukasd 17

marios 16

Racza 4

jiiira 1

Růžový trikot drží druhý den honzas, stejně jako jiiira ten černý, a jak bylo avizováno po včerejší etapě, zítra jede o udržení v balíku! Na udržení potřebuje získat minimálně o 3 body víc než Racza, nebo větší rozdíl, kdyby musel předskočit jiné soupeře..

• jiiira  

Tak ja budu doufat, ze se zitra neco udeje v muj prospech:-) Moje prvni tipovacka, tak snad tak rychle neskoncim :-)

• kapsch  

Určitě máš komu fandit, dost tvých borců na etapy nemá nikdo jiný, a zítra nebudou bez šance, stejně jako ty =) případně ještě vhodná změna v celkovém pořadí by mohla hrát v tvůj prospěch..

• robb  

Z vrtulníku to vypadá na větší pohodu

https://twitter.com/…743924768775

• Honzas  

jdu najit neco ruzovyho, abych si uzil svych 15 minut slavy ;-)

• jiiira  

Tak ze bych diky Bernalovi prezil a udrzel se v baliku :-) Snad pocitam dobre :-)

• Agent007  

Někdy to brzké odstoupení lídra je pro tým požehnání, viz loňské Giro v podání Ineosu. Takže si myslím že Bahrain to teď rozjede v každé etapě o vítězství

• McBlacky  

Dneska turisticka etapa uplne o hovnu, kde 90% jeli 100–110w avg 35 zasiti za domestikama a ve finale se rozstipou tri GC kandidati na rovince ve meste jen proto ze tam jsou kruhace.

Bych bych radsi kdyby v podobnych etapach leaderi neodstupovali.

Prakticky to mohli jet v busech a dat si last 10–20km.

• USPS  

jj, pády NEBRAT…!

• UHU  

bezpečnost řeší UCI a organizátor – tak by měli zvláště poslední km lépe vybírat v případě předpokládaných hromadných dojezdů. Hlavně, že se zabývají hloupostmi

• obda  

Jenže zrovna tady už jel peloton rozdělený na levou a pravou půlku, ostrůvek mohli vidět snad 100 m dopředu, a to nejen předek pelotonu (viz odkaz na twitter, který jsem posílal výše). Akorát nějaký pablb na poslední chvíli změnil pruhy a Dombrowski to vzal tupě za ním a sejmul signalmana :( Tohle bych fakt na organizátory neházel.

• McBlacky  

pokud pojede 100+ lidi full gas jinde než po rovině, tak to nebude nikdy bezpečný. A i po úplný rovině se někdy stane, že ten co odstupuje naprosto poblitej ze špice někoho smotá.

Stačí se podívat jak včera nalítli do předposlední zatáčky. Oss na špici to rovna ze slidu prakticky obou na konci a to má prostor. Jak se tam procpe podobnou rychlostí peloton v několika řadách je mi fakt záhadou.

Rozhodně nepadaj, protože to nemaj v ruce, v ruce to maj všichni kurevsky.

• obda  

Jo, souhlasím s tebou. Jen jsem chtěl říct, že zrovna tohle místo mi přišlo jako chyba jezdce, ne organizátorů (podle všeho na tohle místo byli dokonce opakovaně upozorňováni vysílačkou). Jediný způsob, jak se tomu vyhnout, je jezdit po dálnicích a dojezdy ve městech po rovině vynechat úplně.

• vrazdit  

problém je, že ve městech, aby „zklidnili“ dopravu, tak serou do cesty neuvěřitelné množství nesmyslných ostrůvků, prahů, zúžení a podobně… když tam potom necháš smažit sprinterské vlaky 70 km/h, tak je to v prdeli… jako by nestačily zatáčky, v těchto případech dojezdů…

• UHU  

chyba jezdce je to vždy, pokud ho nesejme někdo jiný …ale výběr trati, resp. dojezdu by měl objektivní nebezpečí eliminovat

• Sooree  

Ja s timhle vubec nesouhlasim. Rozhodne nikomu nepreju zadny crashe (obzvlast takhle zavazny). A vzdycky se muze stat, ze te nekdo sunda a budes v tom nevinne. Ale proste to k tomu zavodeni patri a kdo neni ochotnej to riziko akceptovat, tak at tam nejezdi nebo at dela jinej sport vubec. Pokud maj teda strach, tak at to celo baliku pribrzdi a projedou to v klidu, do toho se ale asi nikdo moc hrnout nebude.

Tohle by si v tom pripade meli pohlidat a pokud jsou to sprintersky dojezdy, tak maj bejt na spici prave pro pripad, ze to za tebou nekdo smota a vystoupit si az za hranici 3 km to go. Sivakov to taky smotal vinou nebezpecnyho dojezdu nebo chyby organizatora? Muj nazor je, ze kvalitu leadera (resp. jakyhokoliv zavodinka) dela i presne schopnost tohle predvidat a podle toho se chovat a ne jenom vrcharsky kvality.

Jinak samozrejme skoda no, Landovi brzky uzdraveni…

• McBlacky  

Proste to je moderní závodění. Jak to není v kopcích, 99% se to na vysílačky sjede a je to masakr.

Nevím kolik jsi toho nazávodil, ale i při 50km/h v balíku byť jen 30ti lidí ti garantuju, že budeš při průletu městem úplně posranej. A to proti 150 lidem v 60–70km/h je dětská projížďka.

Těžko sprinterský teamy pustí na metě 10km to go dopředu GC boys a budou doufat, že na 3 to go jim to uvolní. To je fakt scifi. Navíc 55–60kg papírák se tam ani tak dlouho neudrží, aniž by měl rudo před očima a jel v bezvědomí, což je o to větší šance se rozštípat. Další věc je, že aby to celý fungovalo, muselo by vepředu být alespoň 100lidí a to je pořád moc. Myšleno sprint vlaky, GC kandidáti, plus domestici k nim. Tohle realizovat nejde, a předvídat jen velmi omezeně.

Nevím kdo to říkal: „při každý GT spadnete. Pokud jen jednou máte kliku, pokud 2× je to standart, pokud víckrát je to smůla.“ Při těch rychlostech a hraně co jezdí, rozchodit byť 1 pád je štěstí.

řešení nemám, ale nelíbí se mi to a řešit to je potřeba. Nikdo se nechce koukat na závod, který rozhodují pády. Bohužel je to při GT minimálně 50/50 že výsledná bedna je probírka těch co nespadli a ne těch co na to měli. To ti přijde v pořádku?