Profi silnice - Giro d'Italia 2022

499 nepřečtených
  • kapsch

Ciao všem nedočkavcům, první letošní GT je tu!

S ní zkusíme opět rozpoutat válku znalců BF o růžový trikot!

Hroch je časově indisponován, přebírám záštitu a samozřejmě i jeho zavedený a osvědčený systém:

Kdo by měl chuť si tipnout, ať mi prosím pošle na mail v profilu nebo do SZ:

Tip na celkové pořadí od prvního do pátého místa

Tip na nejlepšího vrchaře, vítěze bodovacího trikotu a nejlepší team

8 jmen jezdců, kteří si myslíte ze se dostanou na bednu v některé etapě

Tie-breaker: Kolik jezdců dokončí

Uzávěrka tipů v pátek !! 6.5.2022 tuším ve 12:20 (? prostě start první etapy).

Soupisky týmů a profily etap si najděte na stránkách Gira nebo jinde, to zvládnete.

Pravidla a bodování jako obvykle:

Body za celkové pořadí: Správný tip na 1.-5. místo 24–20–16–12–8 bodů. Pokud se spleteš o 1 místo, máš polovinu bodů jezdce, pokud o více než o 1 místo ale stále v top 5, pak 4 body.

Dále 6 bodů za správný tip na nejlepšího vrchaře, 6 za správný tip na vítěze bodovací soutěže a 6 za tip na nejlepší tým.

Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „stáje“ v etapě.

Při rovnosti bodů rozhoduje, kdo je blíže počtu jezdců v závodě. Pak rozhoduje vyšší počet dnů v čele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyšší počet bodů za GC.

Počítá se konečné pořadí vyhlášené po dojezdu poslední etapy; body za etapy jezdců vyloučených za doping už v průběhu Gira se ruší; pořadí v etapách se už ale nepřepočítává.

Pokud Giro skončí dřív, počítá se vyhlášené konečné pořadí.

Lanterne Rouge: kdo bude na posledním miste 5 dnu po sobe (včetně volných), má DNF!

Vedoucí v průběžném bodování má samozřejmě morální povinnost chodit v růžovém.

V případě protestu má automaticky pravdu a poslední slovo pořadatel.

Copy&paste friendly verze pro tipy

Nick:

Celkové pořadí: (5 různých jmen, protože 1 rider se nemůže umístit na více místech najednou, že?)

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepší vrchař:

Nejlepší v bodovací soutěži:

Nejlepší tým:

Dokončí:

8 ! jezdců na bednu v etapách:

Pro jistotu upozornění – zasílat na můj mail či profil, ne Hrochovi, díky.

3 0
    • kapsch  

Ještě znovu upozorním, že uzávěrka je již v pátek ! protože se startuje na guláši v Maďarsku a budou 3 dny volna..

Tipovačka bude prvních 5 etap neaktivní z mé strany, do středy jsem na Madeiře, určitě si s tím nebudu hrát. Zkusím pak vše dohnat a okomentovat aspoň stručně vývoj tipovačky etapu po etapě.

Zároveň teda upozorňuji, že nebudu před zahájením kontrolovat vstupy – ať už klasicky nahlášeného závodníka, který vůbec nejede, nebo uvedení jen příjmení, které má více jezdců apod. Posledně jsem se snažil takové tipéry kontaktovat, aby si to mohli do startu opravit, letos to nepůjde..

Tak to je asi vše, přeji všem hodně štěstí a zábavy, ať vyhraje ten nejlepší (Giro i Tipo) !!

0 0
    • HoF  

Kapsch: super že ses toho opět ujal, díky. Tak zítra to pošlu a jsem zvědavý jak početný bude letošní peloton.

A kdo se jede podívat na nějakou etapu do Maďar?

0 0
      • brtníček  

K Visegradskemu hradu jsem chtěl zajet, to panorama nad Dunajem je parádní, bohužel časově mi to nevyjde. :-( https://isport.blesk.cz/…oupanim.html trasa s krátkými popisky etap.

0 0
        • milan.v  

Původně jsem také plánoval tam jet… :o/

0 0
        • HoF  

Jsme na to zvědaví, dáme asi i časovku v Budapešti. Jen teda to počasí zrovna na pátek a sobotu hlásí ,,parádní" :D

0 0
          • rada09  

My necháme auto asi ve Štúrovu cca kolem poledne a do Visegradu na kolech ale to počasí s bouřkama mě trochu děsí. V nejhorším pokud bude počasí naprd se zkusíme autem dostat co nejblíž k cíli. Úsek Ostřihom-Visegrad zavřou ve 14h.

0 0
            • HoF  

Tuto variantu jsem měl taky v plánu. Ale zkusíme to rovnou hodit někde blíž k cíli. Budeme tam taky kolem poledne, tak snad to ještě půjde. Jen pořád ještě přemýšlím jestli brát i kola. Chceme v sobotu i na časovku a přespat někde v autě. Ty jedeš jen na pátek, nebo na dýl?

0 0
              • HonzaSup  

Já s kámošema vyrážím dnes večer obytňákem do Budapešti a přemýšlíme kam na kolech se jet podívat. V sobotu koukneme na časovku a pak přejedeme na k Balatonu.

0 0
              • rada09  

Jen pátek. Předpověď počasí se trochu zlepšila(teda alespoň teplotně) tak snad to nějak vydrží.

0 0
        • cioran-m  

Ano. Kolem Ostřihomi je nádherně.

0 2
      • Trainman  

Jedu! Zastávka přímého vlaku z Prahy hned vedle cíle etapy (Nagymaros-Visegrád) je sen. Příště by to už třeba mohl konečně být horský dojezd třeba na Kleti :-)))

Snad to teda nezazdí počasí… A i kdyby, na Marmeládě budu čekat revanš :-)

0 0
      • kapsch  

Momentálně tuším 15 přihlášek, jaké bude konečné zítra číslo dám vědět, ale zpracuji až v tom příštím týdnu..

0 0
    • Neťa  

Jen si sem s dovolením odložím tečku – . Děkuji.

1 0
      • cubista  

?????

0 0
        • Neťa  

Toš jen abych měl téma v „Kde diskutuji“, nehledej v tom vědu. A poděkování bylo kapschovi za převzetí tipovačky od Hrocha.

0 0
          • cubista  

OK, zase jsem chytřejší, dík:-)

0 0
          • zirecek  

Si dej téma do oblíbených…

0 0
            • zbartos  

OK, to dělám už 19 let… Ale kde pak najdu ta oblíbená témata seřazená, abych se mohl do některého po letech kouknout ? Já na svém BF profilu vidím seřazená jen ta témata, která jsem založil, nebo jsem do nich přispěl.

0 0
              • zirecek  

Na mobilu dělám na hlavní stránce klik „Nové reakce ve fóru“ a pak „oblíbené“.

0 0
                • zbartos  

Pardon, už jsem si všiml, že v záhlaví mimo můj profil vidím slovo Oblíbené. Asi jsem to zapomněl, nebo mne doposud nikdy nenapadlo hledat v oblíbených, tak jsem ani nepřemýšlel, jak by to vlastně šlo udělat…

0 0
    • Pessinger  

Taky se budu účastnit

0 0
    • pospec7  

Diky za tipo, zitra zaslu. Obhajit ruzovou z lonska bude tezky!

1 0
    • wishpull  

Já sem dovolením p. Melvina hodím odkaz na tahák, co je náhradou ua Steep…

aby to bylo při ruce. https://www.procyclingstats.com/…st/startlist

0 0
      • iron.hide  

jj fajn stranka, je tam aj kolko tento rok zavodnici uz najazdili

https://www.procyclingstats.com/…-this-season

inak pekne nabite startove pole, bol problem dat dokopy tipo.

Aspon vitaz je vsak pre mna jasny :)

0 0
        • Sooree  

Tom Dumoulin 2520 km?

Jako občas se osazenstvo BF vydává za supermany, ale tady bych věřil, že spousta zdejších lidí má najeto víc jak on :D Předpokládám, že se nejedná o závodní km…ale je otázkou, nakolik je možný brát ty čísla vážně

0 0
          • andy97  

Giro mu muže pomoct aby se dostal do nějaké kondice do dalšího průběhu v sezóně. Ale na celkový umístění těžko bude moct pomyslet jak před sezonou povídal.

0 0
            • Sooree  

Jojo. Šancí asi moc nemá, ale je to škoda. Zrovna jemu bych Giro ještě přál.

0 0
          • Paja  

Asi moc ne, třeba MVDP podle toho seznamu 5815, podle jeho Stravy přes 9000.

0 0
          • iron.hide  

ja mam na obycajnom MTB viac :D

1 0
          • ms82  

Ne, skutecne se nikde neuvadi, kdo kolik najezdil. Jsou to zavodni km. Jestli je to spravne, to se budes muset zeptat Toma :-)

0 0
    • Agent007  

Spousta závodníků to Maďarsko kritizuje, všechno špatně, chybí atmoška, zkušenosti pořadatelů, dlouhý zbytečný přesun na Sicílii, Maďaři jsou takový divný středoasijský národ, prostě potomci Hunů a Avarů

0 4
      • cioran-m  

Konkrétně v Ostřihomi byl korunován sv.Štěpán křesťanským uherským králem už v roce 1000, když tam bylo založeno arcibiskupství.

A pokud se týče té „atmošky“ o níž mluvíš tak zasvěceně – ty ses někdy byl, liborku, podívat na Giru nebo vlastně na jkémkoli cyklistickém závodě?

4 2
      • Melvin  

Jak někdo může vědět, že chybí atmoška, když se ještě ani nezačalo?

3 0
        • cioran-m  

A když sám nějakou v životě doopravdy zažil nanejvejš na olomouckém fotbalovém stadioně, když válí Sigma?

Zato o Hunech a Avarech je teoreticky informovanej.

1 2
      • jmaselnik  

mám v Maďarsku hromadu kolegů a pár kamarádů, jezdím tam docela často. Žádnej z nich není trouba jako Ty, tak přemýšlím, čí potomek teda asi jsi.

2 0
    • jkcz  

Aaa, Cavendish na startovce, takze na TdF muze zapomenout.

0 0
      • Agent007  

Řekl bych že Cavendish zkusí vyhrát etapu, s po druhém týdnu gira odstoupí, bude mít dostatek času se připravit na Tour, to překonání Merckxe je velké lákadlo

0 0
    • cubista  

Tipo odesláno. Letos to bude opravdu ruleta. Těším se.

0 0
    • robb  

.

1 0
    • Agent007  

Ale jo, proč né, je to kousek a vidět naživo legendy Nibali, Valverde, Cavendish, to stojí za to tam vyrazit…

0 1
    • standoslav  

…liznul si jak v dorostu.

0 0
    • standoslav  

…liznul si jak v dorostu.

0 0
      • brtníček  

Tak kdo tam byl dodejte sem zážitky.

0 0
        • rada09  

No zajimavé to bylo, přijeli sme asi o pul hodinky pizději než sme chtěli ale ve 14h měli zavírat silnici z Ostřihomi, tak že pojedem aspoň bez aut, no jenže oni to zavřeli i pro cyklisty, takže po kouskách se vždycky jelo než zas četník poslal na chodník, na konci dědiny nás jeden (asi důslednej) poslal mimo silnici někam nahoru, že tam dojedem, no tak sme si dali pravé Strade Bianche(naštěstí kolo přežilo a pád nepřišel) a stejně nás to vyplivlo jen o 5km dál zas na trasu závodu, tam nás ale jinej četník poslal na silinici ať klidně jedem, cílovek kopec byl to stejné takové posouvání se sesedání z kola atd.. 1,2 km před cílem to už nešlo po silnici jedině za plůtky tak sme zůstali tam. Lidí hodně ale stálo to za to.

0 0
          • cioran-m  

Z Ostřihomi se dá jet na Visegrad pár kilometrů po stezce podél Dunaje.

0 2
            • rada09  

Tak víme pro příště. :)

0 0
              • cioran-m  

Je tam dobře. :)

0 0
                • rada09  

Ale ta stezka je pidi kousek jak se tak dívám, někdo tam říkal, že tím jeli ale pak to dál stejně nešlo, každopádně vím, že jet strade je hnus na silničce. :) (ikdyž v našem případě tam bylo asi víc šutrů.

0 0
                  • cioran-m  

Si to možná už tak nepamatuju; měl jsem tam tenkrát Bromptona (s hladkejma gumamam) a bylo to v klídu.

0 0
      • robb  

Ale formu má slušnou.

0 0
    • Agent007  

Ani nevím jakou má Poel časovku. Udrží zítra dres lídra?

0 1
      • andy97  

Sice je krátká časovka ale asi neudrží. Bude to těsný no.

https://www.roadcycling.cz/…-i-v-casovce

0 0
        • Honzas  

Tak snad neprodal ta kola, co mu loni narychlo před časovkou sháněli. A u Kalasů maj zas třeba noční směnu, výhoda je, že to tentokrát nemusej vézt nikterak daleko ;-)

3 0
        • jonys  

Speciálně se na ni připravoval. Je údajně technická a na konci ten zvedák přesně pro něj. Almeida je +14, to je docela dost.

Připomínám:

https://www.procyclingstats.com/…2021/stage-5

0 0
          • andy97  

Je pravda no, těch 14s na ty nejlepší časovkáře je dost na 9km. Před cílem ten kopec má 1,3km s 4,9% s průměrem.

Ještě pro něho velká výhoda bude, že pojede poslední a bude znát časovou ztrátu z vysílačky.

0 0
            • BikerM  

Pri casovce na 9 km je rozdil 14 sekund prd. Tedy za predpokladu top casovkar – prumernej casovkar. Ale Poel casovku umi, kdyz chce. A zitra by sakra mohl chtit. Uvidime tedy. :)

1 0
      • andy97  

Ale dnes se slušně vyndal.

3 0
        • rejdy  

Tak na 201 nerozjel pumpu ani na letošních klasikách, posledních 8 a půl minuty prům. výkon skoro 480W a tep 187.

https://www.strava.com/…/17456/17955

4 0
        • cubista  

A já proč na Eurosportu po dojezdu první rozhovor s Girmayem a ne Matějem. Matěj byl tradičně úplně down.

1 0
        • MavasH  

A taky by si měl natrénovat manipulaci se šáněm :-)

1 0
          • Fazzy  

Trefit ho to do oka.. Trapný, když tě z růžovýho vyslíkne korkovej špunt :)

0 0
          • cubista  

Kombinace vyčerpání a radosti, stane se:-) Moc mu maglia rossa přeju.

0 0
        • jonys  

Ty dresy maji jen pro Giro? Zajimavy ze Gaze ve stejny den jel MTB v tom klasickym.

0 0
        • zbartos  

S takovou to Giro asi nedojede. Ten chlap pořád nechce znát míru a letošní vynucená zimní pauza mu asi nestačila… Viz 50 vteřin na zemi po dojetí do cíle: https://fb.watch/cRTExI5F1s/ .

0 0
          • zirecek  

Dělá to po svém, jak to umí aktuálně nejlépe. Možná nemá v plánu objet celý závod.

0 0
            • jonys  

Ma. Ciclamino dokonce v hledacku. A pak Tour az do Parize.

0 0
          • tomxxx  

Mnozí by dali nevím co, umět se takhle zmáčknout a vyhrát etapu na Giru/Tour, on tam nepřijel vyhrát GC nebo ho „dojíždět“. Je lepší vyhrát etapu, etapy a pak dojíždět v grupetu nebo nevyhrát nic a dojíždět v balíku?

A další věc je, že to svědčí o jeho lidskosti a net jak Pogy, co ukede všem o minuty a svítí v cíli jak baterka.

1 0
            • cubista  

Já mám rád oba, Matěje i Pogiče. Každý z nich dělá cyklistiku zajímavou svým způsobem.

4 0
          • Albert8  

Celou etapu objel ve výletním tempu a na konci si dal desetiminutový interval. To mu nijak neublíží. Horší bude, pokud zas bude chodit do nesmyslných dlouhých úniků, jako loni na Tirrenu nebo na Tour. Ale myslim, že už se poučil.

4 0
            • cioran-m  

Mimochodem – ten černoch z Wanty je teda zatraceně dobrej.

0 4
              • cubista  

Včera po dojetí Matěj padl vyčerpáním a černoušek v pohodě dával rozhovor:-) A já vůl na něj úplně zapomněl v tipovačce:-(

0 0
                • iron.hide  

Tak ale do tipa mozes dat iba 8 jazdcov, nezmesti sa tam kazdy mozny kandidat :(

0 0
                  • iron.hide  

Btw Carapaz vcera v sprinte 6. miesto :)

0 0
                  • cubista  

Je fakt, že kdyby to byl Kämna včera dotáhl, tak jsem se radoval:-))) Ale Kämna je velký talent a ještě větší bojovník, ten neřekl poslední slovo.

0 0
              • Agent007  

I ten běloch z Alpecinu je docela dobrej. Sice se pořád tváří jako by mu někdo prdnul pod nos, ale je to takovej milej běloušek…

1 3
                • cioran-m  

No, jasně, to všichni víme. Akorát ty seš, liborku (a to je taky všeobecně známo) jenom takovej blbej agent. :)

1 2
                  • Agent007  

Jj, a jen blbeček se v 21.století podivuje nad tím, že černoch jezdí dobře na kole.

0 0
                    • cioran-m  

Nepodivuji se. Pouze říkám to, co mi přišlo zjevné, protože o tom zatím nebyla řeč. Totiž, že dotyčný je hodně dobrej. (Stejně je také zjevné, že tys zas plnej infantilnich komplexů a k tomu hodně blbej.)

0 0
    • cyklista86  

Koho to zajima tak Michal Kramář chce dat vsechny etapy Gira bez nejake podpory. Veci ma v batohu.. Uz takhle jel jednou Tour.,, Postuje etapy na strave. Tak mu to olajkujte.. Moc toho podle toho co rikal nenatrenoval. Jestli to da, tak fakt klobouk dolu.. https://www.strava.com/…tes/28782235

4 2
    • siskin  

Máte tip kde Giro sledovat na netu? Eurosport nemám..

Díky

0 0
      • milan.v  

Je to tu pořád dokola a pořád dokola se budou lidi ptát…

Schválně, jak dlouho bude trvat, než se zeptá někdo další…

0 7
        • cioran-m  

Ale, vždyť je to svým způsobem docela milé. Takovej rituál – jako nedělní mše třeba, :)

0 0
        • brtníček  

Nerozumím tomu proč jsi pohoršen. Chodí tu možná i noví lidi a neví co a jak. Někomu se v té změti nechce hledat a tak se zeptá. :-)

4 0
          • cioran-m  

Zhruba tak. Žádnej polouzavřenej klub zasloužilejch by to neměl být, aspoň myslím.

2 0
          • tomxxx  

Kdyby ten eurosport nebyl tak strašně levnej, ale musel se kupovat s „kabelovkou“ za 3kila a víc měsíčně, jak to bylo v dobách dřevních, tak na ty dotazy pochopení mít budu.

1 0
            • siskin  

Tak ne každej má čas a chuť pravidelně sledovat tv, pro mě to je max pár akcí za rok a jen když se najde čas, dost nahodile.

Btw, na kolik ten Eurosport vyjde? :)

0 0
              • skaj  

Koukni sam

0 0
              • tomxxx  

Tak na pár akcí se dá koupit měsíčně.

0 0
              • tomxxx  

Eurosport player cca 130 na měsíc a 640 na rok. S tím, že byly i akce za 400 na rok. (Šlo to i myslím předplatit měsíčně, pak zrušit a při rušení člověku nabídli ty 4 kila)

0 0
                • Melvin  

A nejsou na Eurosportu reklamy?

0 0
                  • skaj  

V podstate vzdycky bezi u cyklistiky stream bez reklam. Ale asi jen s originalnim, anglickym, komentarem. Kazdopadne uz ten komentar ma o sam o sobe takovou kvalitu, ze stoji za to se na nej koukat. Ostatne, neni nahoda, ze dneska rano tipovali na vitestvi Yatese. Fakt se vyznaji, to je uplne jina galaxie ve srovnani s CT. Predstav si, ze tam sedi 3–4 Konigove najednou, skvele pripraveni a s darem reci…

0 0
                    • cyklista86  

Ja teda Koniga moc nemusim. Casto me to pripada dost komicky jak se snazi byt dulezitej, vaznej a jak se snazi hovorit spisovne a uplne je z toho poznat jak se rad sam sebe posloucha. :D Pravda obcas rekne nejakou zajimavost, ale ne tak casto.. Jilek ten ma dobre nastudovane materialy o pamatkach a obecne ruzne informace kolem, ale casto kdyz hledi do papiru, tak je dost casto mimo s komentarem o tom co se deje v zavode a protoze to neni byvalej zavodak nebo aspon aktivni cyklista a nema zkusenosti z praxe, tak od nej clovek nemuze cekat nic zajimaveho. Straka s Haceckym na eurosportu se me zda se horsi rok od roku. Maji to na parku a taky casto preblepty a komenty uplne mimo. Toho šišlu co za ne zaskakuje to nema ani smysl komentovat.. Co se tyce komentare k veci. Bez nesmyslu a s plno zajimavostma ze sveta cyklistiky tak jednoznacne vede Andrle. Kterej se v te profi cyklistice stale profesne pohybuje a ma nejaktualnejsi informace. K tomu mam rad Bencika pro jeho hlasky idealne v kombinaci s Kozubkem, kterise neboji zaftipkovat. Nesnazi se byt furt horzne vazni, dokazou si ze sebe udelat srandu a hlavne jsou to ex profici.. No a k nim taky Tesare kterej se neboji oponovat ostatnim a vzdycky rekne svuj nazor. Coz je jen tak nevidi.. Vzdycky me dostane, kdyz treba Bencik neco vyklada pul hodiny jakoze to je fakt a pak ho Tesar setre, ze to tak neni.. :D

0 2
                      • Trainman  

Zrovna výplody našeho inteligenčního výkvětu typu Benčík jsou docela otrlost srovnávat s žurnalistickým etalonem v podobě Tomáše Jílka, nakolik nechci snížit jejich cyklistické výsledky. Šovinistickými siláckými vtípky to někdy úplně čiší, ale komentářů úplně mimo mísu a aktuální dění u nich pozoruju úplně stejně jako na Eurosportu. Ale uznávám, že ani v současném pelotonu moc členů Mensy nenajdeme (G. Martinovi a těm několika světlým výjimkám čest).

1 0
                        • cyklista86  

Jilka proste nemusim no. Je to takovej ten komentar, kdy casto nerika neco za sebe, ale jako s otaznikem na konci vety na spolukomentatory. Proste sam nikdy asi na silnicce nejak nejezdil a je to z jeho komentare poznat. Hlavne casto hledi do tech papiru a vubec nekomentuje. Klasicky neco se stane treba pad a on si ho butto vubec nevsimne a nebo to zacne komentovat po pul minute.. U Bencika zadnej profi komentar necekam to je logicke, ale jak jsem napsal ve spojeni treba s tim Kozubkem a Tesarem me to proste bavi poslouchat.. Proste je to o tom, ze si na nic nehrajou.. Coz u Koniga se rict neda. To je reditel zemekoule jak vysitej. Toho fakt poslouchat nedokazu, ale pravda vsichni lepsi nez Padrnos. To radsi budu poslouchat 2 Jilky a 2 Konigy nez Padrnose, kterej mezi kadym slovem aaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaa aaaaaaaa.. Katastrofa to uz je lepsi vypnout zvuk a pustit k tomu nejake techno.. :D

0 0
                          • cioran-m  

Mně Jílek nevadí. Nešaškuje a připravenej je. Ale souhlasím, že přes všechny ty vtípky (jimiž se mohou bavit spíš ti kluci ve studiu, než diváci) se člověk vlastně dozví nejvíc zajímavého od těch, co jezdili. Takže klidně vdechnu i toho Bejka. A jasně – Andrle, Kozubek i Tesil jsou ok. Konig mi sympatickej není (myslím si, že u něj obecně ambice vždy tak trochu převažovaly nad reálnými schopnostmi), ale jako komentátor rozhodně není špatnej. Ví dobře, o co jde, není blbej a dává si pozor, aby neřekl nějakou hovadinu. Mně osobně je je nejprotivnější tim neustálým mluvením, opakovaným uživánim výrazů z jakože cyklistického slangu (což může fungovat, když si borci sednou někde na kávu ale ne už tak, když to člověk poslouchá pořad dokola z televize) Straka. A možná je to taky tou jeho pro mne obtížně snesitelnou barvou hlasu i intonací.

0 0
                            • cyklista86  

Jo souhlasim. Straku jsem mel docela rad, kdyz zacinal tesne po Bakym nebo jeste s nim tusim. To me pripadal jako ucen kterej ma zajem a snazi se o to byt fakt dobrej, ale s postupem casu se me zda, ze to ma vic a vic na salamu.. Konig jak jsem psal tam mam problem s podanim ne obsahem.. :D

0 0
                            • cubista  

Sleduji německý Eurosport přes satelit Astra zdarma. Vzhledem k plynné znalosti němčiny a poměrně slabší znalosti angličtiny je pro mě rozhodnutí jasné. Komentuje tam Jean Claude Leclerq, bývalý profi a vítěz Valonského šípu. Teď nově přibyl Bernie Eisel, toho asi nemusím představovat. Oba komentují fundovaně, klidně, bez plácání nesmyslů, ale i nějaký ten vtípek padne. Ale celé je to tak nějak v typicky německém stylu, klidné, bez šílených emocí a poměrně objektivní.

2 0
                              • cioran-m  

To ti docela závidím.

A jen tak na okraj – mně se vždycky velice líbily polské cyklistickém komentáře, pokud jsem se k nim nějak dostal. Ti lidi perfektně věděli, co se zrovna děje, chvílemi to bylo i docela emotivní a uvolnené, ale bez zbytečného žvanění kolem. A vždy dost objektivní. A navíc polsky (jako asi dost z nás) docela rozumím a polština se mi líbí.

0 0
                                • cyklista86  

Ja polsky rozumim tak mozna kurwa a pjerdole..

0 0
                                  • cubista  

Je to otázka zvyku. Pokud bychom byli s Poláky přes 70 let ve společném státě, tak rozumíme polsky jako teď slovensky. Tyhle jazyky jsou si hodně podobné. I když tedy nejmladší generace už začíná nerozumět i slovensky. Toť další důkaz, že u příbuzných jazyků je to o kontaktu. Ale končím, dost bylo OT.

0 0
                                    • cioran-m  

Jasný. Když mi bylo patnáct, dokonce jsem polsky i mluvil docela plynně – měli jsme tam dobré přatele.

A taky konec :)

0 1
                                    • iron.hide  

No ja moc polsky nerozumiem :/

Respektive polske vtipy a meme na internete este aj celkom hej, ale hovorenu rec bez sance

0 0
                                      • cioran-m  

Mimochodem, ti naši přátelé, Poláci, taky říkali, že slovenština je pro ně hůř srozumitelná, než čeština.

No, já jsem pak taky nějakou dobu jezdíval na chalupu na Hrčavu a tam se – a v Mostech a v Jablunkově – mluvilo krom češtiny všelijak. Úplně nejvíc samozřejmě ponašemu, ale polsky taky dost.

0 0
                                        • Zbyněk  

Loni jsme byli poblíž Jablunkova na dovolené (mj. i na té Hrčavě) a mluvilo se tam ponejvíc takovou česko-slovensko-polskou hatmatilkou. Rozumět tomu s trochou úsilí ještě šlo. Samotná polština je pro mě ale nesrozumitelná. Je teda fakt, že jsem jazykový antitalent.

0 0
                                          • ms82  

Po nasemu je polstina s ceskymi slovy a nemeckymi podstatnymi jmeny. Prestoze je to muj rodny jazyk, tak polstine rozumim spatne. Ale Polaci mi rozumi huri, kdyz mluvim po nasemu :-)

0 0
                                      • cioran-m  

Polské vtipy? Tak jeden starej od Slawomira Mrozka.

0 0
                                        • iron.hide  

Moj najoblubenejsi polsky je tento na obrazku. Ale inak uz fakt sorry kapschovi za plevelenie vlakna, uz koncim

0 0
                                • ms82  

Na eurosportu/gcn komentuje Sean Kelly. Vcera rekl, ze to je teda pekelna nuda a jeste vetsi utrpeni, nez cekali :D

0 0
                                  • Sooree  

Ja jeste doporucuju italskej eurosport, tam komentuje bejvalej profik Riccardo Magrini a Luca Gregorio a jsou to naprosto supr komentatori. Maj prehled o zavodnicich, o tom, co se deje behem zavodu, a kdyz je nuda, tak obcas trochu vtipkujou nebo se bavi o zajimavejch tematech. A kdyz se dejou veci/ zvraty v zavode, tak jsou hrozne emotivni a hrozne fandej i neitalskejm zavodnikum.

Obzvlast, kdyz se jede Giro nebo jinej italskej zavod, je to fakt dobry.

0 0
                                    • Agent007  

Já občas sleduju čínskou nebo mongolskou verzi Eurosportu, sice mi občas některé slovíčko v mandarínštině unikne, oproti kantonštině, ale furt lepší než ten Straka.

3 1
                                      • Sooree  

Nevim, jestli to myslis ironicky nebo ne, ale ja to tak mam i kdybych italsky neumel. :D Protoze ten Straka se fakt neda poslouchat, hrozne mi nesedi ten jeho hlas a jak uz tu nekdo psal, prijde mi, ze jen tak opakuje to, co se asi 100× reklo a obecne je to hruza proste. :D

1 0
                                        • iron.hide  

ked nic ine nemam, tak musim pocuvat Straku, a ani mi to nepride nejak zle, ale nemam to s cim porovnat.

Viac ma stvu tie reklamy a nekonecne uputavky na tenis, sipky, biliard a podobne…

preto ak nahodou davaju dany zavod aj na nasej STV, tak kukam tam, tam je to bez reklam. Ak bude na Tour Peto, tak to vzdy davaju.

0 0
                                          • Pikaču  

Ja nevim kdo je straka. Koukam na Eurosport a ok az na ty debilni reklamy Djokovic vs Nadal nebo ten priblej kulecnik furt dokola.

Jinak poslouchat Benčika na ČT je výplach mozku.

1 0
                                            • iron.hide  

Straka je ten hlavny komentator na Eurosportu CZ

0 0
                                              • Agent007  

Mě osobně Straka nevadí, zvykl jsem si, občas má úlet, jezdce nazývá kumpáni, skupinu v úniku banda, ale přehled docela má…reklamy na ES přeskakuju, protože si to většinou pouštím ze záznamu

0 0
                                              • oberleutnant Weiss  

Když už teda je tady ta větev o komentátorech a komentářích, tak teď koukám na Eurosportu na záznam části první etapy Kolem Maďarska a to je teprve mazec – někdo by tomu chlapci mohl prozradit alespoň to malé tajemství, že tým Eolo Kometa se fakt nejmenuje Elkov Kometa. A i jinak tam plácá strašný hovadiny…

0 0
                                                • andy97  

Jako to teď sleduji na německém eurosportu, tam to je bez komentáře :D

0 0
                                        • ms82  

Italsky prilis neumim, spanelstina je lepsi a Spanele taky fandi dobre. Ale kdyz jsem jeste nemel gcn, koukal jsem na tiz cycling na co bylo. A musim rict, ze holandstina nebo jeste lepe baskictina jsou taky super! :D

1 0
                              • Trainman  

Já třeba posloucham na Eurosportu nejradši ruský komentář se Sergejem Kurďukovem a je za mě taky profesionálním komentátorem cyklistiky. Nejvic mě baví velmi přesná výslovnost všech jmen, což zejména u ruského občana jev velmi ojedinělý, ale o to příjemnější.

1 1
                    • Melvin  

Já sleduji na GCN, ale vzpomínám si, že právě na Eurosportu bylo tolik reklam, že to bylo nekoukatelné. Jinak samozřejmě eng komentář je jinde.

1 0
                      • cyklista86  

A GCN stoji kolik? Je tam vsechno od silnicek po MTB, cyklokros..?

0 0
                        • Melvin  

Nevím, já to sleduji na Tizu. Zkoušel jsem hledat, ale na těch jejich stránkách to nejde najít.

0 0
                        • Karaya  

Na rok 1170,– Když si nainstaluješ jejich appku, tak to zjistíš hned..

0 0
                      • Kysky  

GCN vysílání bez reklam jede i na eurosport playeru. V klasickým televizním vysílání je dost reklam, souhlas. A navíc často se zrovna něco semele.

0 0
    • milan.v  

Pěkná časovka.

0 0
      • andy97  

Krásná, Simon celkem překvapil. Mathieu teda neskutečně zajel. Jinak Carapaz ztratil jen na tom kopci 17s na Simona, to je darda.

0 0
      • cioran-m  

Jojo. :)

Hezká trať, hoši jeli pěkně a Simon teda docela převapil.

0 0
        • cioran-m  

Souběh :)

0 0
        • milan.v  

Překvapil dost, tedy alespoň mě, byť tato časovka byla taková specifická a jemu, tak říkajíc, nakloněná…

Pro mě to je ale na úrovni, jako kdyby Hirt dostal jen deset sekund…

0 0
          • Melvin  

Pro mě to zas takové překvapení není. Konec konců ho tipoval i Sean Kelly před etapou. Jinak teda Nibali pěkně a celkově top favoriti zajeli slušně.

0 0
            • jonys  

Ja to nevidel, ale obvykle tyhle TT nahravaji vybusnym jezdcum, ten kopec se pak specialistum zajida. Necekal jsem, ze Simon vyhraje, veril jsem Poelovi, Almeidovi a cerny kun Sobrero. ale T3 jsem si za @7.0 pinknul.

0 0
      • robb  

Malej Zabel má za ušima…

https://www.instagram.com/p/CdRAT9dMeqI/?…

0 0
    • Agent007  

Dneska v časovce Yates velké překvapení, Almeida velké zklamání, jinak v podstatě podle očekávání, včetně 96. Hirta

1 1
      • avio  

Duševní invalida Agent007 opět závidí lidem co umí jezdit na kole na takové úrovni, že mohou startovat na Giru.

3 0
      • tomxxx  

Zrovna třeba narážka na umístění Hirta jen dokazuje, že té cyklistice úplně nerozumíš.

1 0
    • Agent007  

Včera jsem se chvíli díval na první etapu, byly hezké záběry na diváky, hromady dětí dobrovolněpovinně s růžovými mávátky, nahnané ke trati, místo školy,aby se Orbánův režim ukázal před světem… připomnělo mi to moje mladé roky za komoušů a povinné účasti na trati Závodu míru :-)))

1 4
      • milan.v  

To chceš jako říct, že kdyby byl start u nás, nedopadlo by to stejně?!? ;o)

Jinak ten člověk, jak ho nazvala v osmdesátých letech paní Allbrightová „snaživý disident“, mi leze neskutečně krkem, ale sem to určitě nepatří…

1 0
        • Agent007  

Komentoval jsem diváky na Giro 2022, takže to sem určitě patří, připomnělo mi to fakt mladá školní léta, stáli jsme u silnice a povinně mávali, přehnal se peloton a za 5–6 sekund bylo po všem, stáli jsme totiž přesně na rychlostní prémii a všichni jeli jako k ohni :-D

1 1
          • brtníček  

Vidíš ty jsi chodil povinně, protože tě cyklistika nezajimala a nezajímá, pouze chceš prudit. Já s kamarády jsme chodili dobrovolně, protože jsme tím žili a na favoritkach si hráli na Štykse nebo Tomana. Zajeli jsme se na cyklisty podívat na Tesak a bylo to fajn.

3 0
      • McBlacky  

Vyjimecne s tebou souhlasim. To ja si z Gira dela Orban agitku je k zbliti. Bohuzel cela zeme pod nim jde do hajzlu a nejde s tim nic udelat.

Kdyz jsou lidi debilni a nechaji se utahnout na nudli, maj to mit.

0 0
        • snas89  

Jenze ta debilnost a prodejnost je i na strane poradatele gira.

Pochopim, ze se zacne v nejakym sousednim state. Ale tohle???

Docela by me zajimalo, co na to zavodnici.

Teda krome vyuziti levnejsich madarskych bordelu a privatu:))

0 0
          • zirecek  

Závodníci jsou zaměstnanci se smlouvami. Pro ně je to práce. Zase nejedou před půlku země.

0 0
          • cubista  

No jo, holt peníze a sponzoři vládnou. Také bych to chápal v sousedních státech, ale tyhle starty někde daleko jako teď Maďarsko, ale i za chvíli Tour v Dánsku? Na jednu stranu se kvůli uhlíkové neutralitě za chvíli ani neuprdnem a na druhou stranu tohle? Měli bychom si ujasnit, co vlastně chceme.

1 0
      • Smazaný účet  

To jsi zrejme jeden z tech z „hlavniho proudu“ vladnouci sestavy.tobe se asi libi atmosfera zavodu na arabskem poloostrove.Tam to nikoho nezajima a u silnice stoji jen velbloudi.

Orbana mozna nevolili vsichni ale Pekarovou nikdo.

0 4
        • dolomiti  

No nevím, jak myslíš to nikdo :-) Získala skoro padesáttisíc preferenčních hlasů, jen Rakušan měl víc ;-)

2 0
          • Smazaný účet  

Vzhledem k poctu registrovanych volicu,mohla by vest mensi okresni mesto.s ohledem na jeji zkusenosti v politice a "diplomaticke dovednost"ani vesnici v pohranici.

0 1
            • dolomiti  

Pořád je to víc než to tvoje „nikdo“

Na druhou stranu, dle tvých měřítek, by to Babiš pomalu nedotáhl ani na ten okres :-D

1 0
              • Smazaný účet  

O.k.je to vec obvineni a dukazu.tech obvineni bylo mnoho(napr.korunove dluhopisy-mimochodem,vymyslel je Kalousek pro kamarady…

Ale jsme pratele rychlych plastu a ozubenych kolecek,tak si nebudeme kazit radosti velke.

0 3
                • McBlacky  

Tvl pro jaky kamarady se vydavaji verejne statni dluhopisy ?

1 0
                  • Smazaný účet  

Mluvis o necem jinem,z korunovych dluhopisu ze v zaveru neplati dane.jsou to ucetni operace kdy hodnota 1 dluhopisu je 1Kc.(zkracene).

0 0
                    • dolomiti  

A? :-D

Nemluví o něčem jiným ;-) Píše o tom, že jsi napsal kravinu :-) A to jsi mu nevyvrátil :-D

0 0
                      • Smazaný účet  

Ach jo.Pise o statnich dluhopisech.ty nejsou predmetem problemu.Kazdy subjekt,ktery splni urcite podminky min.financi, muze se stat emitentem dluhopisu.A od roku..do roku 2013 emitent,ktetry koupil sve dluhopisy(tehdy korunove) se dokazal vyvleci z placeni dane z vynosu (ze zhodnoceni ).

Doporucuji osvetu z pravnich predpisu min.financi(2011–2013).

A z tohoto obvinili Babise(udelalo to cca 900 subjektu) ,jen aby ovlivnili verejne mineni.jen jeho,ostatni jsou nezajimavi.ale pravni predpis to dovoloval.a dal uz nic.

0 1
                        • Smazaný účet  

A aby bylo jasno.Nejsem stoupenec zadneho z politiku.Ale nemam rad lidi,kteri se ti divaji do oci a zaroven te kopnou do kouli.

0 1
                        • dolomiti  

Píšeš opět o něčem jiným než on reagoval :-D

1 0
                  • skaj  

Tvl to je jak s detma neschopnyma myslet outofthebox, tohle:) Ty se delaji pro kamose, co s tim pak potopi Babise a jeho vladu ne? Hajzl jeden Kalouskovska!!! Vzdycky se musis ptat „Komu tim prospejete?“ a tady je to jasne videt!!! JE to dlouhodoba, predem pripravena, kampan…

A zdilejte nes to zmazou!!!

0 1
                • Honzas  

Princip, na zaklade kteryho fungovaly korunove dluhopisy, byl v zakone o danich z prijmu od zacatku, od devadesatejch let, to Kalousek rozhodne nevymyslel. Bylo to o tom, jak se zaokrouhlovala dan (na cele koruny dolu z kazdeho jednoho cenneho papiru).

Prvni je zacal vydavat stat (tusim za Tlustyho), pak se to rozjelo ve vetsim i v soukrome sfere. Kalousek s tim nema nic spolecneho.

0 1
                  • cubista  

Pánové, jděte si s tím někam jinam, tohle je o Giro Italia. Bylo by dobré to celé smazat od prvního příspěvku JanCermak, do tohoto vlákna to vůbec nepatří. Zřejmě to sem dal omylem.

5 0
                    • milan.v  

Přesně tak, jsem rád, že se také ozval někdo jiný, kdybych to sem napsal já, byl bych zase jen napaden za zaujatost a upjatost…

Jděte s tím mezi dvě půlky!

0 0
                  • McBlacky  

já normálně trolly neřeším, ale tenhle je fakt dem*nt tuplovanej, tak jsem musel reagovat.

Bohužel bijcům na vnuknutou Pravdu tohle nevysvětlíš.

3 0
                  • Smazaný účet  

Ma.prave tu vyjimku placeni dane z vynosu

0 1
        • cubista  

Prosím neplevel vlákno o Giru politikou. Ať máme aspoń někde klid.

2 0
    • rejdy  

zhodnocení Mathieho posledních týdnů + první dvě etapy od Lucerny

https://lanternerouge.com.au/…er-analysis/

3 0
      • robb  

Mates pořád růžový

https://twitter.com/…0130/photo/1

0 0
        • Agent007  

Já jsem na Matese docela zvědavý, až se pojede Etna, Mortirolo, Pordoi nebo Marmolada… těším se na ty watty

0 0
          • robb  

Na pohůdku…kvůli tomu tam není

0 0
            • UHU  

zřejmě tam ani nedojede, není to WVA

0 0
              • zbartos  

Kde vidíš ten rozdíl, když na všech závodech, kdy jedou oba, mají podobné výsledky a navíc jsou oba vysocí a těžcí ?

0 0
                • milan.v  

Tak o větší komplexnosti WvA oproti MVDP se snad ani bavit nemusíme, ne?!? ;o)

0 1
                • cyklista86  

Videl si nekdy MVDP, aby tahl skupinu favoritu v horach kde uz jsou jen ti nejlepsi vrchari jako WVA? Ja teda ne.. Oba jsou univerzalove jen proste MVDP je lepsi spurter a WVA zase vrchar..

1 0
                  • milan.v  

A nejen to, přičemž i s tím spurtérem bych byl opatrný…

0 1
                  • robb  

Wout umí jet tempo. Ale když mu za to budou cukat, tak s tím taky nic neudělá. Matěj zajede dobře i časovku, ale jede asi spíš srdcem, než že by to byl top časovkář. Prostě all out a buď jo nebo ne …

1 0
                    • Fazzy  

Tak ona ta Aertovo časovka taky neni úplně k zahození že jo :)

0 0
                      • vrazdit  

akorát to poslední zahození ho stálo málem kus stehna, když vzal plotek moc vnitřkem :)

0 1
                  • zbartos  

Matěj podle mne ještě nejel takový závod, kde by se mohlo zjisti, zda velké kopce zvládne jako Wout. Loni se hlavně chystal na olympiádu na MTB a na TdF si kvůli komerčním důvodům „jen“ odskočil pro žluťáka…

0 0
                    • cioran-m  

To je pravda. Leč Wout již na Tour třeba vyhrál v jednom ročníku napřed časovku, pak etapu dvakrát přes Ventoux a na konec špurta balíku po kostkách na takovym tom jejich provařeným bulváru. Kdežto Mathieu (jehož, aby nedošlo k mýlce, velmi obdivuji) si na té olympiádě, na niž se tak připravoval, nepovšiml, že prkno, co tam ještě nedávno v treninku bylo, už není.

0 0
                    • cyklista86  

Ze by to zvladl, hlavne kdyby se na to pripravoval o tom nepochybuju. Otazka proc to delat. Kdyz vyhrava vsechno ostatni.. Kazdopadne to co predvadel WVA na Tour je z kategorie „mutant“.. Aby na jednom etapaku na ferovku vyhral cistokrevnou spurterskou etapu a zaroven paral z haku top vrchare v kralovskych etapach. Tomu by pred 20 rokama nikdo neveril, ze to je mozny. :)

0 0
                  • Agent007  

Vidět Poela tahat skupinu favoritů jako Aert jsi nemohl, a ani asi nikdy neuvidíš, protože Alpecin nemá nikoho na celkové pořadí, takže i kdyby na to měl, tak proč by měl tahat?

0 1
                    • cyklista86  

Nemusi tahat. Mohl jit do uniku a vyhrat etapu ne? Ale jak rikam proc by to delal, kdyz ma mnohem mensi sance nez vyhrat na rovnem/klasikarskem profilu..

0 1
                • cioran-m  

No, třeba já minimálně v takové té Tour, kterou Wout tuhle „objel“ dosti zajímavým způsobem. :)

0 0
      • tomxxx  

Jak je to vlastně obecně s prachama za dny v dresu? Dostává je ten co na něho má body nebo ten kdo ho veze v závodě (když má někdo dresů několik).

0 0
        • McBlacky  

Snad pořád platí: 2000 eur za každž den, vypláceno ale v cíli, ne dle toho kdo ho má na startu.

0 0
        • robb  

Na Giru je ale myslím víc soutěží, než jen – vrchař, bodovací, apod. Tam je vypsaná soutěž snad úplně na všechno

0 0
    • robb  

Dnes Caleb?

https://inrng.com/…iew-balaton/

0 0
      • cyklista86  

Kdyz se bude divat kam jede behem spurtu a nevleti zase do nekoho tak proc ne. :D

0 0
      • Agent007  

Ewan je docela potluceny a odřený po tom pádu, ale zase dokázal že formu má, demare je neslaný nemastný, uvidíme co nizzolo, cav, možná že i Girmay? Pak ještě Poel, Gaviria, Bauhaus, víc sprinterů tam asi není

0 0
        • robb  

Girmay by mohl být Top3

0 0
          • tomcat5  

Já osobně tyhle etapy typu Nuda v Brně nesleduji,dívat se jak někdo 4 hodiny šlape minutu před balíkem a po 5ti hodinách je sledovatelná až závěrečná minuta, to vzdávám dopředu.

Ale třeba to někoho i baví…

0 0
            • robb  

Mě právě nejvíc baví ty klasikářské a spurtérské, kde hrozí že se to natrhá na větru. Kopce mě moc nebaví

1 0
    • cyklista86  

Michal ma za sebou treti etapu https://www.strava.com/…s/7104365531 Skoda ze nikde nepise nejake kratke reporty po kazde etape.. :)

0 0
      • Agent007  

To jel dneska? To musel vyjet ve 4 ráno ne?

0 0
        • cyklista86  

Tak musel odjet etapu a presunout se na zitrejsi.. Je to démon. :D

0 0
          • MavasH  

Zítra si bude válet šunky, resp. přesun pod Etnu asi nebude zrovna brnkačka :)

Edit: Vlastně koukám, že tu etapu jel už včera a o půlnoci jel z vlaku na hotel v Budapešti :D