• Hroch obojzhivelnyj

    Giro zacina uz za pet dni, je nejvyssi cas vyhlasit tipovacku:

    Vitez ziskava jako obvykle pravo vytahovat se na BF a k tomu mistrovsky opasek, hrochmade z plaste Vittoria; dalsi ceny jsou vitany.

    Kdo by se chtel pridat, at mi prosim posle na mail v profilu:

    **-Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

    • Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

    9 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu

    v nektere etape

    Tym pro teamovou casovku

    Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 198 na startu dokonci Giro.**

    Uzaverka tipu v SOBOTU 5/5/2012 v 15.40 (Partenza primo atleta.)

    Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo treba na steephill.tv Prosim pekne overte si ze vasi favorite opravdu letos Giro pojedou :-).

    Bodovani:

    Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

    Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

    Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

    Body za tymovou casovku- 3–2–1 bod za tipovany tym na 1–3 miste.

    Nove extra bod za kazdy den straveny v ruzovem prubezneho lidra tipovacky (pocitaji se i volne dny).

    Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v ruzovem. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi poccet bodu za GC.

    Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu v Milane; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu Gira se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

    Po uzaverce rozeslu soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body. Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

    Vedouci v prubeznem bodovani bude prubezne obdivovan a muze (a ma samozrejme moralni povinnost) chodit do prace v ruzovem :)

    A myslim ze to letos bude zajimave (a peklo natipovat), protoze nevidim zadneho favorita. Pripada mi ze tem co by meli jet Giro na GC to nejezdi a ti co jim to ted jezdilo pojedou az Tour..

    0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Pro milovniky formularu a ty co neudrzi myslenku (jako ja) jeste copy&paste friendly verze tipu:

      Celkove poradi:

      1.

      2.

      3.

      4.

      5.

      Nejlepsi vrchar:

      Nejlepsi v bodovaci soutezi:

      Nejlepsi tym:

      Za 198 jezdcu Giro dokonci:

      Tip na viteze tymove casovky:

      9 jezdcu na bednu v etapach:

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Vynikající, jdu se ponořit do týmových soupisek a udělat z toho nějaký zázrak.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Soupiska odeslána.

          Do 25 let se netipuje? :-)

          0 0
          • treatt  

            No ty blázne, já čím víc do toho koukám, tím míň mi to jde vybrat :)

            Na GC zvolím lehce odvážnou variantu asi, vlastně tak, jak bych chtěl, aby to dopadlo :)

            Ale jako etapy? Potřeboval bych tým ne 9ti, ale 22 lidí aspoň :-D

            0 0
            • obda  

              Letos loterie prvni kategorie. A to nam do toho Bruyneel prihodi Franka, abychom to nemeli moc jednoduche :-/ Neco tam napisu, ale moc tomu neverim.

              0 0
            • Biker jak Pes  

              Jsem na tom podobně jako ty, letošní Giro bude plné překvapení, absolutně jsem nemohl přijít na to, kdo letos vyhraje.

              Etapy jsou taky lehce záludné, no uvidíme. :-D Teďka bych to napsal úplně jinak. :-D

              Teď se dívám, je seznam týmů na gazzetta.it aktuální? Dělal jsem tipy a přísahám, že Cavendish tam napsaný nebyl a teďka ho vidím, jak jede prolog. :-/

              0 0
              • treatt  

                Počkej, Tys tam neviděl Cava? Vždyť ale všude se mluvilo o tom, kam až dojede, kolik chce vyhrát etap a tak..takže jsi ho nedal jo? :-O

                Jinak Phinney si to u mě pěkně rozlil panáček. Mám vsazenýho Gerainta Thomase a ten americkej frocek mi ho předjel :(((

                Jinak Roman slušně, Rajdr ještě líp, tak uvidíme, co teď další velký kluci. Jo a předposlední jede Bártič, tak držme palceeeee!!!

                0 0
                • treatt  

                  Bártič 10s na mezičase, to je kua dobrý, pooooooooood!

                  0 0
                  • treatt  

                    Škoda, tak v druhé půlce bylo těch rozjezdů už asi moc, takže +34 sekund..ale moc pěkně!

                    Roman nakonec fakt velice slušně, stejně jako Ivan Hrozný, naopak Scarpo dostal větší ramec, než třeba Pozzovivo :

                    0 0
                • Biker jak Pes  

                  Právě vím, že měl jet, mám i na FB odběr od Sky a viděl jsem plno fotek s ním, ale pak jsem měl asi nějaké zatmění a prostě ho tam neviděl a nedal ho tam no. :-D

                  Phinney parádní jízda, měl jsem ho napsaného, ale pak ho vyškrtnul kua. :-/

                  Bárta super, jenom ten jeho styl je snad ještě horší než Sábliková.

                  Zato Scarponi teda dobře vytuhnul.

                  Příště bych dal návrh dávat tipy až po prologu, aspoň uvidíme, kdo opravdu jede! :-D

                  0 0
                  • obda  

                    Scarpo teda zklamal. Phinney byl mým tipem na prolog, ale nedal jsem ho na etapy, protože těch 9 míst je zatraceně málo a on už do konce tak dobře nedojede.

                    0 0
                    • treatt  

                      No mě teda nezklamal, protože ho nemám jako vítěze GC :)

                      Dát Phinneyho by byl nesmysl, šanci na tenhle prolog měl, ale pak už nedá nic, to by byly drahý 3 body..

                      0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Věřím, že v případě Scarponiho a Bassa budou opět platné zkušenosti a projeví se. Basso dneska parádní, jsem zvědav na něj dál v horách.

                        0 0
      • Internaut  

        Chtel bych se take pripojit, ale vidim, ze jsi ten formular postnul nevyplneny. Zkus to jeste jednou, prosim.

        0 0
        • treatt  

          Ano, taky bych prosil jednu vyplněnou verzi, jak to dopadne, rovnou bych si to odnesl do Fortuny tady na Florenci :)

          0 0
      • vitan  

        odesláno…tak su zvědavé:)

        0 0
      • treatt  

        Mimochodem, jestli si někdo vzpomínáte, proč letošní skvělé překvapení Gira, Bňat Intxausti bylo poměrně dost v médiích, ačkoliv tou dobou ještě nic velkého nezajel, před rokem měl jet na švih s Tondem, kterého zamáčkly vrata garáže a Beňat mu už nemohl pomoct..

        Pak se vrátil do závodního kolotoče a tvrdě lehnul v 8. etapě Tour de France, tak se zaměřil v přípravě na Vueltu, ale opět měl těžký pád.

        V šestadvaceti má teda něco za sebou..

        0 0
    • Thidney  
      • presidento Scarponi tvrdí, že hejbal s tréninkem, aby mu formakulminovala později, ale nepřepískl to trochu? A co nadržená blecha Cunego v kožichu, nepožerou se navzájem?
      • robot Basso má extra silnej tým, jezdí jako vždy strašnou tužku asází na svůj silnej třetí týden. Bude mu to stačit na třetí zářez?
      • románek , zaboduje, nebo si vystoupí a pošetří na příště?Dozrál už v 26. letech? Vypadá líp než loni, ale bude to stačit na italské vlčáky?
      • jojo Rujano, sázkovky mu dávaj stejný kurz jako Krojcovi 8-) neodfoukneho dánský větřík? Budou zas v Miláně volby, aby se zkracovala časovka? Dokáže se trhnout, jet první, když nejede zubačka Elcontaminero?
      • Gadret, zopakuje nebo nezopakuje?
      • Fränk, bez bratra a lídrem na Giru na poslední chvíli, toho asi nebudemoc nikdo brát vážně.
      • nějaký nový překvapivý jméno? Treatte tipni někoho :)
      • takže co s tím, když přeju Krojcovi, štve mě Basso, na Rujana senemůžu koukat, Scarponi mi přijde zcepenělej a ostaní mám do počtu :))
      0 0
      • McBlacky  

        vidím to podobně s tím, že jsi zapomněl mezi favority na Purita.

        stáj černých koní bych viděl takto: Nieve, Hesjedal, Uran, Pozzovio, Sella.

        každopádně letos má Krojc asi největší šanci zajet bednu.

        0 0
        • Thidney  

          Sis nevšiml, že máme s Treattem úmluvu na bidonové likvidaci Purita za jeho vystoupení na klasikách? Pozz a Pelizz :) pojedou spíš na etapy než celkově, ale u těch potřeštěnejch italů jeden nikdy neví.

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Muj tip je taky „nekdo jinej“. Jenomze porad nemuzu prijit na to kdo by to moh byt.

        0 0
      • Lister  

        Tipuju druhou vzpouru malého prince… a vůbec bych se nedivil kdyby mu to klaplo.

        Ale já tipovat neumím a vždycky jsme úplně mimo.

        0 0
      • karliner  

        Jak tak koukám na ty letošní soupisky, tak jestli vloni jela Giro druhá liga GC boys, tak letos tam je stěží divize… A co tam pojede příští rok, kdy má TdF 100.ročník, to si nechci ani představit. Ale aspoň to bude zajímavé.

        0 0
      • treatt  

        Mno kucí americký říkaj, že prej pan Pinotti pojede na GC :)))

        Mno nevím, je to letos opravdu otevřený

        Hodně mě překvapilo, že jedou Rabos bez lídra, že nejede ani Kruijswijk..

        Osobně jsem celkem zvědav na Urana, kdyby tam nebyl Cav, tak by měl solidní celek na podporu, na roviny Berniho, Stannarda, v kopci Thomase, Flechu a Henaa..jenže se pojede všecko na Cava, tak se obávám, že bude nutně postupně vadnout

        Bartozs Huzarski by se mohl slušně ukázat, ale na GC ho ještě asi nevidím..

        Sella je lůzr, takže okruh favoritů je asi danej..

        0 0
    • karliner  

      Měl bych mít na Giro akreditaci, tak snad nějaké suvenýry do soutěže dovezu. Ale neříkám tak, ani tak, ještě to dořešené..

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak mě napadlo, párkrát jsem viděl profíky, jak se po dojezdu otírají nějakou žínkou. Předpokládám, že to bude zejména z důvodu regenerace. Stejný princip jako v sauně, pořádně „poškrábat“, ať se zvýší průtok krve ⇒ rychlejší odplavení laktátu, ni?

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      22 hodin do startu!!!

      Cas na posledni poladeni tipu, vlassky ryzlink zni prihodne, chianti a nebo i grappa…

      Budu bohuzel mimo a offline, tak prvni update tipu asi nejdriv v utery vecer.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak pratele kameraden, nasypano do excelu, vsech 17 tipu. Dneska

      Fuzzy666 5

      Blacky 3

      Treatt 2

      Vitan 1

      BjP 0.

      Gratulace Fuzzymu, doufam ze si to uzije doma jako Taylor na bedne . Je videt ze je to prolog a podium girls jeste nejsou z toho vseho libani vyhorele :)

      Blacky je neuveritelnej, jak se dokaze okamzite usadit na svym druhym miste, na cele, ale posetrit za vetrem. To se pozna zkuseny jezdec na GC. Jen jeste vybrousit ten spurt.

      Ostatni 0, v Maglia Nera na tie-breaker Biker jak Pes.

      Excel rozeslu az ve stredu, seznam vsech adres mam v jinym pocitaci :(

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Dobra zprava pro BjP a ostatni je, ze mame cenu pro posledniho. Kdo doveze Maglia Nera do konce, vyhrava termohrnek s napisem Trefa do cerneho, ktery nam venovala Lenka.05– Lenko diky! Rozhodli jsme se to odtajnit az po uzaverce tipu, aby nekdo pri tipovani nefixloval. Ovsem, protoze jde o soutez vysoce prestizni, a jeji ziskani vyzadovalo ruzne triky, rozhodl jsem se to ztizit a drziteli Maglia Nera budu pripisovat body stejne jako za Maglia Rosa.

        P.S. v roce 2008 vyhral cerne cislo M.Eichler. Treatte?

        0 0
        • Biker jak Pes  

          To je úžasné! :-)

          Jsem zvědav, o co bude hrát za 5 let. :-D

          0 0
        • treatt  

          Fakt? To si vůbec nepamatuju :-D To mi chceš říct, že se už v té době tipovalo? :)

          A když se bavíme o Maglia nera, odeslal tipy M. Karlinero? :)

          0 0
        • obda  

          Líbí se mi ten popis k Maglia Nera: There was real competition to win this particular jersey. Especially noted are the struggles between Sante Carollo and Luigi Malabrocca, to see whom could waste the most time. Each tried to lose more time than the other by hiding in bars, barns, and behind hedges, or even by puncturing their own wheels.

          0 0
        • Thidney  

          Dorazil můj tip včas? jsem uprostřed krájení dortu na velký oslavě narozenin mých 2 potomků zabodl nůž do dortu, zavrčel moment a běžel doplnit půlnoční build, odeslat a zpet :) Po prozkoumání odeslané verze rovnou vyhlasuju utok na maglia lenka.05

          0 0
        • raceman  

          kruci :D ze ja nakonec taky netipoval.. :D

          0 0
          • treatt  

            Připravil ses o báječné pocity frustrace z toho, že máš daleko jak k maglia rosa, tak i nera :-D

            0 0
            • raceman  

              myslim, ze s tim jak bych to pri sve znalosti jezdcu natipoval, tak bych mel k nera celkem blizko :D

              0 0
        • karliner  

          Tak to je hrnek asi můj už teď, poté, co jsem odeslal značně nekompletní tipy :-)))

          Jako kdybych to tušil..

          0 0
      • treatt  

        Takže Fuzzy má na etapy Phinneyho a Gerainta, Blacky krom Thomase i Rasmiho jo?

        No to jsou věci teda :) Ale tak hned v prologu bedna, to není tak zlý :)

        P.S. Podimgirl vlevo se moc nepřemáhá teda :-)

        0 0
        • McBlacky  

          nj skoro mi to vyšlo. Ale je jasný, že tihle dva už mi body nevyjedou. sakra

          0 0
          • treatt  

            Geraint doufám, že jo :) Přál bych mu slavnej únik, nejen teda kvůli mým bodům :) Panáček na to rozhodně fond má..

            A Rasmi určitě zítra zkusí urvat únik, dokud bude na domovské půdě ;)

            0 0
      • Fuzzy666  

        No ne, hned po prologu na prvním místě, tak doufám, že to není naposled :). To je tak když člověk nemá čas a nenapadají ho jména na vítězství v etapách. Uziju si to určitě, akorát ty podium girls tu chybí… :)

        0 0
    • sotyzjihlavy  

      Ahoj, opět se jedeme podívat a trochu projet po trase Gira a máme ještě dvě volná místa v mikrobusu. Jedeme od čtvrtka do neděle (24.-27.5.), odjezd z Jihlavy. Hlavním magnetem bude sobotní královská etapa na Stelvio. Nepřidá se někdo?

      0 0
    • Mark-H14  

      Prosím o odkaz, kde sledovat giro on- line na webu (mám jen CT4 a tam to nedávají). Zkoušel jsem tenhle web, ale nejede mi to. Díky

      http://tourdefrance.ic.cz/

      0 0
    • Thidney  

      Phinney si dává pro velký úspěch prolog ještě jednou. technická 7km před cílem a zásek 40 vteřin sjede to?

      0 0
      • Thidney  

        hmm Wyss na něj počkal a 4,5 km to go jsou už v balíku :)

        0 0
      • Thidney  

        Teo Bos si domácí úkol bude cvičit průjezd poslední zatáčky, takhle mi ty body nevyjede..

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Moje tipovačka taky dostává pěkně na prdel, zatím to mám dobře rozjeté na hrnek. :-D

          0 0
          • Lenka.05  

            To abych přidala k hrnku ještě třezalkový čaj na deprese, co? :))

            0 0
        • obda  

          Nemáš tam dávat takový amatéry ;) Zato Matt Goss mi dneska udělal radost :)

          0 0
          • treatt  

            Jako on má finiš dobrej, já ho ale nedal, protože se bude dělit v dojezdech s Renshawem, takže poloviční šance na body. Ovšem něco by jeden z nich rozhodně zajet měl..

            0 0
            • Thidney  

              já tam mám pro jistotu oba oranžový amatéry, hrnek je hrnek, z pásku kafe nevypiju :)

              0 0
        • treatt  

          Ty blázne, až teď jsem ten dojezd viděl..tak Rabos jeli na Thea, vezl se na zadním kole Renshawa, kousek před ním byl další kolega. Takže nebýt smotky, byli tam jediní ve třech a Theo by měl hodně zajímavou pozici. Ale jak si zaháknul kolo Renshe, hodně zvostra teda vystřelil Kristoffa do žbrblení..

          A celkem zajímavá situace, když druhý rozjížděč Rabos (tedy v tu chvíli první z pohledu Rabos) viděl, že Bos lehnul, mával na Renshawa, ať čeká, když se jim smotnul lídr dne :) by mě zajímalo, jestli myslel, že ho ještě dovezou do cíle včas :)))

          Jinak Geraint dobrá práce, sice se mu tam Cav zavřel a musel si to objíždět, ale o to slavnější win pro Manxmana..a skvěle FDJ boys teda, místo rozjetí špurtu pro Demarada urvat třetí flek..sakra, abych s takovým celkem na dojezdy ještě nelitoval, že jsem na poslední chvíli Arnauda vyšoupnul na úkor národnostní strunky :)

          0 0
          • Thidney  

            Mě přišlo, že na Renshawa, kterej brzdil a koukal co se děje, mává aby naopak jel.

            Scarpopni se na fotkách tváří strašně kysele.

            0 0
            • JT21cz  

              Taky mi přišlo, že hnal Ranshawa do spurtu. Jinak Cav vypadal celou etapu, podle záběru, že musí umřít a pak za to pěkně vzal. Rabobank pěkně rozjetý, než si hoši lízli. By mě zajímalo, co si potom řekli.

              0 0
              • treatt  

                No co by si asi tak řekli :)

                Já nevím, vzhledem k tomu, že se Graeme Brown otočil a přestal jet, tak mi to spíš příšlo, že zazmatkoval. Protože jinak bych nechápal, proč by posílal samotného Renshe, aniž by se pokusil mu ještě šlápnout. Bylo to ještě dost daleko od finish lajny..

                0 0
    • Biker jak Pes  

      Neuvěřitelný závěr, Cavendish si vystřihnul pořádně dlouhý spurt a ukázal, že opravdu umí víc, než jen 50m.

      0 0
      • Thidney  

        Cav super Goss mu dělal zase družičku :) Jenže předpokládám, že tuhle dvojici má v tipovačce každej :)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Právě, že mi pořád hlavou lítaly jména vrchařů, ale na sprintery jsem totálně zapomněl do pytle! :-D

          0 0
        • obda  

          Já teda jo ;) Ale nemyslím, že všichni. Těch 9 fleků je strašně málo.

          0 0
    • Thidney  

      Nibali končí v Liqui – 1,8 mil Euro mu bylo málo, když Astana a BMC nabízej 2,5. Tak kam půjde?

      0 0
      • treatt  

        V zákulisí se šušká, že prý do CK Kolokrám..

        0 0
      • karliner  

        Tak to je dobré, Astana bude konečně mít maníka na GC grand tours a za Omegu budou jezdit všichni Češi, kteří ujedou 200 km s profíkama :-)

        0 0
    • Mark-H14  

      Nebyl by tip na nějaký link, kde je giro on-line v lepší kvalite (s češtinou asi počítat nemohu že?)

      Dnes jsem koukal tady (díky Darksone a Tino) a bohužel kvalita noc moc. Nic-méně jsem se bavil i italštiny.

      0 0
      • marco  

        Koukal jsem už na několik jiných zdrojů. Nějací rusáci potom angličani a ti italové a italové mi vychází na webu nejlíp. Škoda že v práci máme takový blbý firewall tak mi nezbývá nic jiného než se koukat večer na sestřih na ČT4 no díky hokejkám je tak pozdě v noci.

        0 0
        • Mark-H14  

          Přesně tak – hokejky, které nic moc nehrají a my máme čekat. Asi fakt pořídím konečně satelit.

          0 0
      • Thidney  

        Můžeš si zaplatit Eurosport player za 5 Euro na měsíc. máš pak HD i češtinu (byť ta stojí za…)

        má to dvě úskalí

        • pokud na tom nezapracovali, tak jak se všichni logujou na konec etapy takto padá. Giro přebíraj od Italů, tak je lepší koukat na taloše, je to bezzpoždění.
        • včas odhlásit, jinak platíš dál

        neplacený beru z Steephill Sporza ve vlámštině – nepadá páč všichni hledaj angličtinu a nemá zpoždění jako Eurosport, případně GazzettaTV v italštině

        0 0
    • treatt  

      Oj, nedobré zprávy pro Androni, jejich jezdec má zlomenou ruku. Spekuluje se, zda to je Serpa nebo Rujano. No, pana Rujana nemám ani na etapy, ani na GC, ale to by byl teda hodně smolný začátek Gira..ovšem i kdyby, tak Serpa by mu jako kapitán taky chyběl..

      0 0
      • obda  

        Tak uz se vi vic, je to Serpa a je to jenom prst, takze by to mohlo byt ok.

        0 0
    • treatt  

      NO tak Ferrari by měl dostat přes tlamu, sestřelil Cava jak z praku, pak ty smotky bez šance na reakci? Ufff…Phinney odjezd v ambulanci, něco s pravou nohou..

      A špatná zpráva pro Thidneyho, Theo Bos si vycouval z balíku 5km to go, evidentně není v pohodě na to, aby šel do špurtu..

      0 0
      • obda  

        Ferrari dostane IMHO disciplinarni trest za nedrzeni lajny ve sprintu, a hodne dlouho s nim nikdo nepromluvi. Dobre Matt!

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Odstrelit s chirurgickou presnosti bali ze na zemi zustane prakticky jen cerveny a ruzovy triko, to je docela umeni.

          Cav se stoickym vyrazem hodil kolo na rameno a sel do cile, asi si rikal, no dneska jsem to pro zmenu nebyl ja kdo to sundal…

          0 0
      • Thidney  

        já mám tým složenej ze spurterů a potencionálních looserů

        Cav Bos Goss Renshaw Hushovod Nieve Cunego Pozzovivo Kreuziger :)

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Nejspíš zlomený kotník.

        Zatím to vypadá, že letošní Giro bude hodně divoké.

        0 0
      • JT21cz  

        Cav si o to ale koledoval, nekde na 500 metrech se tam zapomněl a nechal zavřít borcema z FDJ a Ferrarim. Ten tam pak viděl napravo místo a poslal to tam, přímo před Cavendishem. Phinney nevidal vubec dobře.

        Btw: Štyby parádně na Dunkerque.

        0 0
        • treatt  

          No Cav hlavně totálně ztratil svůj lead-out, Geraint si tam honil na špici triko naprosto zbytečně..

          Štyby paráda!

          0 0
    • malamala  

      Dojezd dnešní etapy. http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Miluji italský komentář dojezdu, který je samá zatáčka. :-D

        0 0
      • Darkson  

        ty kráso, viděli jste ten bunny hop přes ležícího Cava? luxus! ten ital je opravdu el cretino…

        0 0
        • treatt  

          Ouuuu! Dík, toho jsem si nevšiml..Demare byl první, kdo se těsně vyhnul, pak jeli tři kluci z Farnese – Guardini zleva se stihl vyhnout, Elia Favilli jel přímo na Cava a bunny hopnul ho, De Negri už to do Cava nahulil na tvrdo a šel..

          0 0
    • Kolbaba71  

      V rámci jednoho cyklozájezdu jsem měl možnost jet přes Passo dello Stelvio. Nebo ho objet. Zbaběle jsem se rozhodnul pro druhou variantu. Jelikož den předem mě dorazil kopec na fotce, poté co jsme už něco (cca 1000m) nastoupali a já byl rád, že vůbec jedu.

      P.S. Ten celý zájezd byl celý takový vypečený. Nejdřív jsem zapoměl, že ten den někam jedu a tak následovala stíhací jízda autem z Prahy do Plzně. Následně nám do vleku s koly spadnul šutr velikosti bochníku chleba a pak se od busu urval vlek s kolama. Pokud bude zájem, tak můžu hodit link, kde to rozepisuju.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      http://www.cyclingnews.com/…ge-3/results

      Tak Phinney jede dál.

      0 0
    • malamala  

      I Štybarovi se daří http://www.dailymotion.com/…tape-4_sport … čas 21.00 tam hezky kopne do vrtule ;)

      0 0
    • jecnak  

      Na mem oblibenem blogu jsou opet vyborne fotky http://www.cyclingtips.com.au/…itt-results/ a pokracuje to dal etapu po etape.

      0 0
    • Necris  

      Hymna Gira

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Po 2. etape celo i chvost kupodivu beze zmen:

      Fuzzy666 9

      Blacky 8

      Treatt 7

      BjP 1

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ovsem po 3. etape jde do cela Treatt (diky Gossovi v cervenym tricku)

        Treatt 16

        Dafe 11

        Blacky 11

        Vitan 10

        Fuzzy666 10

        Avail 9

        Pepan-Kladno 9

        Hroch 8

        Obda 8

        BF 8

        Thidney 8

        Lukecz 8

        Josse 4

        Glum 4

        Fuglsang 3

        Fukin 3

        Biker jak Pes 2,

        Mimochodem, BF je vox populi aneb kompilace nejcastejsich tipu.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Ty vole, jsem si to těma sprinterama neskutečně posral. :-D

          Však počkejte až přijdou hory! :-D

          0 0
        • treatt  

          Hooo, můj první dres lídra GT :)

          A sakra, ale já nemám nic růžovýho na sebe :( Bude se počítat, když si třeba na přívěsek navážu růžovou ponožtičku Emmčy? :)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Ponozticka jako privesek, hm to je slaby. Nerikel ze takovej sampon jako ty nema doma nic ruzovyho. Nebo manzelka- tos hrube zanedbaval Valentyna.

            Takze, prijdes domu, reknes Mon Cheri, podivej co hezkeho jsem ti koupil, a nevadilo by ti kdybych to ted par dni nosil? ;)

            0 0
            • obda  

              Hehe, nevim jak u treatta, ale ma zena by na sebe nic ruzoveho nevzala :) To bych si fakt nesplh ;) Nastesti u mne tentokrat vedeni nehrozi :)

              0 0
            • treatt  

              He he, valnetýna srdnatě ignoruji, svátek lásky je první máj!

              Mno hele růžovýho fakt nic nemám, tož asi skočím koupit nějakou sladkou košilku nebo aspoň tričko nebo šátek :)

              0 0
        • karliner  

          Tak já ťukám asi půl hodiny SMSku a nakonec ZASE nejsem v pořadí? To už trochu hraničí s dyskrymynací…

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Hele more tak jsi mel dotukat tech 7 dalsich jmen jaks slibil. Takhle te nemuzu pustit do souteze, pac bys mel maglia karlinera jistou (a BTW, po druhy etape bys vedl).

            0 0
            • karliner  

              No ale v podmínkách nebylo, že musím vyplnit všechny kolonky :-)

              Btw – šoupni mi tam maníky z GC a hotovo, ty pedante :-)

              0 0
              • vitan  

                …jak to děláš, že ty máš dycky takový nějaký spešl přístup k vyplňování či dodržení termínů?:)

                0 0
                • karliner  

                  Hele, plán byl jasnej. V poklidu v 5 vyrazit z Prahy, cestou se zaregistrovat na Šelu a kolem 11 mít vybaleno v Karlovicích, sedět s notebookem v křesle u praskajícího krbu a v poklidu vycizelovat a odeslat připravené tipy… Realita byla taková, že prvních 20 km z Prahy jsme jeli dvě hodiny kvůli kokotům, co porůznu do sebe bourali, další kokoti se rozhodli opravovat dálnici v Brně zrovna v pátek večer. Tedy ne opravovat, jen zahradit jeden pruh., Registraci jsme nestihli, na pohodu u krbu nebyl jaksi čas, ráno nestíhačka, na Šele všechno čímsi ke zdi. Tipy jsem nakonec datloval skoro celou cestu zpátky do pensionu, to bych si zařazení zasloužil :-)

                  0 0
                  • vitan  

                    jsem pro Tvé zařazení…normálně mi ukápla slza..:)

                    0 0
                  • McBlacky  

                    vyrazit v 5 před 4mi volnými dny a myslet si že D1 bude procházka, to snad napadne někoho kdo si právě koupil auto, kdo už občas do Brna jel, věděl do čeho jde :)

                    0 0
                    • karliner  

                      Ale já to samozřejmě tušil, bohužel čas odjezdu směrem dolů nebylo v mých silách a kompetencích stlačit dolů a opačně by to nemělo efekt, páč kámoš, který vyjížděl někdy kolem 8 zle vykysnul u Brna a dorazil ve dvě v noci…

                      0 0
                      • McBlacky  

                        nj někdy to nejde. Pak je lepší volit náhradní trasu.

                        0 0
                        • karliner  

                          Hehe, náhradní trasu zvolila kámošova navigace :-)))

                          Přes Tesák a dvě kolečka Holešovem…

                          0 0
                  • Biker jak Pes  

                    To je jak ve škole, všechno na poslední chvíli. :-D

                    0 0
                  • treatt  

                    Tak abys věděl, jakýho máš kamaráda, i když jsi prosadil moje vyloučení z Vuelty, já bych se zas za Tebe přimluvil ;)

                    0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      To bylo vylouceni z WC, ale stejne si skoro nikdo netipnul. Jen me pobavilo ze me opovrzilive nazval pedantem.

                      No nic, poslem to k CAS a uvidim.

                      0 0
                      • karliner  

                        Vždyť jsem tam, *****, dal smajlík :-))

                        Btw – abych si přidal plusové body, neťukal jsem to na mobilu, ale na dotykové Nokii, to už je třeba brát za solidní oběť..

                        0 0
    • karliner  

      Dokáže někdo vysvětlit, proč ten Ital dostal jen směšnou pokutu za to, že sestřelil půl balíku, kdežto tuším že Renshawa vyhodili z TdF za pár hlaviček, po kterých ani nikdo nespadl?

      0 0
    • obda  

      TTT – Katusha překvapila, Garmin první, Sky a BMC níž, než bych čekal. Ale u BMC se není co divit.

      0 0
      • McBlacky  

        nj když BMC místo po asfaltu jezdí po trávě to je pomalejší :)

        a greens povinně trénovat cornering

        0 0
        • Thidney  

          ještě jedna perlička – Rujano defekt – při jeho váze a na TTT, neuvěřitelný.

          Obrázek do příručky „čemu se vyhnout při TTT“

          0 0
        • treatt  

          Greens si to u mě pěkně rozlili, to je na budku tohle, když jim věřím, nezajedou. Když věřím Garminu, ten nezajede, jak minulej rok na TdF. Tady bylo po prologu jasno, že to maj Garmini předplacený, pokud neudělal moc chyb, když byl v prologu nejhorší z týmu Štětina asi na 62. místě..

          Od Kaťuše jsem čekal solidní výkon, ale že by až takhle, to je teda síla. Rodri je zpět ve hře, což mi teda vůbec nehraje do karet, když jsem ho vyškrtl na poslední chvíli (stejně měl dostat bidon do výpletu) na úkor Malého prince

          A věc, co mě sejří, je nejlepší tým. Měl jsem napsaný Kaťuše, pak jsem se nějak prouzdal po netu a nechal se na poslední chvíli zlomit, že by to mohli být Movis..a teď mi to štve. Je to teda ještě brzy, u Kaťuší bude záležet, jak pojede Rodri, jestli je team soutěž bude zajímat, nebo ne..ale stejně, štve mě to..

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Jsem rád, že nejsem jediný, kdo nepočítá s Rodriguezem v TOP 5. Kaťuša mě teda hodně překvapila, jak říkáš, dalo se čekat pěkný výsledek, ale rozhodně bych neočekával to, co zajeli.

            Ještě je stejně brzo o něčem se rozepisovat dál… :-)

            0 0
      • Thidney  

        Jak píše Blacky, ještě mě překvapili Liqui – dojeli až za Astanou a Leoprdama

        0 0
        • obda  

          3–12 flek byl natěsno, tak mi to přišlo dost podobný a těžko srovnávat. Oproti tomu Garmin a Katusha jinej level. No a od 13. fleku tragedi ;)

          0 0
          • Avail  

            me naprosto zklamal Euskatel, a to mam Nieveho na 5tym fleku :/

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Nic jiného se od nich asi ani nedalo čekat. Zato já jsem spoléhal na Sky, taková esa a nic… :-P

              0 0
              • Thidney  

                Sky zaříznutý Schleck boys :)

                0 0
              • Thidney  

                se podívej do tabulky, Garminy nemá nido, většina buď Sky nebo Greens

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Asi už je pozdě, ale nějak jsem tě nepochopil. :-)

                  0 0
                  • Thidney  

                    Tabulka od Hrocha – v tipovačce jsme až na pár vyjímek dávali Sky nebo Green Edge.

                    Jinak mám pocit, že delfínovatím – děsně chytrej, ale nikdo mu nerozumí ,)

                    0 0
            • karliner  

              Jedinej Euskaltel snad zajel naprosto podle předpokladů :-)))

              0 0
            • McBlacky  

              já si nepamatuju kdy by oranžáda nezajela poslední flek v TTT, ale už se to stalo to zase jo.

              0 0
    • vitan  

      tak dneska to padá jak hrušky a placatit se Phinnymu očividně na tom asfaltu líbí…:/

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Krásný záběr na Cabeda používajícího sprej na astma v posledních 7km. :-)

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak konecne cistej sprint bez valny hromady. Uz jsem mel radost ze se muj cernej kun Modolo chyti, a jen 5:(

      Treatt dal v hoogerlandu, BjP zpatky v cernem.

      Treatt 24

      Dafe 16

      Vitan 16

      Blacky 16

      Avail 14

      Pepan-Kladno 14

      Hroch 13

      Obda 13

      BF 13

      Thidney 13

      Fuzzy666 13

      Lukecz 13

      Fukin 8

      Josse 7

      Karliner 7

      Glum 7

      Fuglsang 6

      BikerJak Pes 4

      (Predpokladam ze Goss zustava v cervenem, nez to bude ofiko).

      0 0
      • karliner  

        Grupetto se pomalu formuje a boj o maglia nera bude ještě tvrdý, mám strach, že z něj díky své vrchařské ekipě v prvních kopcích vypadnu…

        0 0
      • McBlacky  

        jsi mi asi neopravil toho Bennatiho. Měl bych mít myslím za etapu všech 6 bodů, tedy 17 celkově

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak Thor konci. Vloni jezdil na Tour jak demon, letos se nedari…

      0 0
    • Trainman  

      Nemáte někdo prosím první otázku do soutěže od Eurosportu?

      0 0
    • McBlacky  

      dneska fantastická etapa a perfektní win.

      0 0
    • Karaya  

      Dneska Roman zase trochu pošetřil, tak snad mu to v celkovém pořadí pomůže. Tiralongo super.

      0 0
      • Thidney  

        Tira super, připravil Scarponiho o bonusový vteřiny a Astana má etapu a může bejt klidnější. Asi to byl na konci kopce extra mazec, když Rujano chytil 22 vteřin :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          V patek beze zmen, ale dnes uz Hoogerland nevydrzel, mame novyho lidra. A ten neda svou kuzi lacino :-)

          Hroch 31

          Lukecz 31

          Treatt 28

          Dafe 24

          Fuglsang 24

          Obda 23

          BF 23

          Blacky 23

          Pepan-Kladno 23

          Thidney 21

          Vitan 20

          Fuzzy666 17

          Fukin 16

          Avail 16

          Josse 15

          Karliner 11

          BikerJak Pes 8

          Glum 7

          0 0
          • Thidney  

            po takový nanicovatý etapě spadnout z bedny a přijít o dres tss to budou ty rezervní rodla Hrochu :)

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              JJ, bylo to pekne, uzil jsen si to, v ruzovem na Kozakov, lec jen kratke :) No jeste neni konec. Novym lidrem je Lukecz; a Blacky zase 2.(jak ten to dela…)Na druhem konci se zacina rysovat tuhy boj Gluma s BjP.

              Lukecz 41

              Blacky 36

              Treatt 36

              Pepan-Kladno 36

              Hroch 34

              Vitan 32

              Thidney 30

              Fuzzy666 28

              BF 27

              Dafe 25

              Fuglsang 25

              Karliner 25

              Obda 24

              Josse 21

              Fukin 21

              Avail 16

              BikerJak Pes 16

              Glum 14

              0 0
              • obda  

                Zatracenej Pozzovivo, nějak jsem ho tam zapomněl šoupnout :( Ale jedna etapa by mu mohla stačit, parchantovi ;)

                0 0
              • treatt  

                Co to je tvl?! Když konečně vyhrabu fialovo-růžovou košili, tak ji můžu dát do skříně jo? No to z Vás mám radost teda.. Hroch a Lukecz mě svlékli jo teda? No, pánové…píši si :)

                Jinak teda zvažuju podat protest k disciplinární komisi, neb jsme se s Thidneym jasně dohodli, že Rodriguez dostane flašku do výpletu, protože si to u nás rozlil na Ardenách. A ten zmetek mě zradil a dal si ho do GC :/ Takže jsem sám voják v poli morálního boje proti tomu rtuťovitýmu Španěláčkovi a začínám na tom bejt pěkně bitej..

                0 0
                • karliner  

                  Hele, já taky vyměkl s předsevzetím, že nebudu tipovat dopery a na GC jsem dal Bassa…

                  0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  A to jeste je mu etapa do Assisi zitra nebo kdy jako sita na miru ;-)

                  0 0
                  • treatt  

                    Takhle, dostal u mě šanci na etapy, takže to je v pořádku. Na straně druhé musí někde pořádně nakoupit, jinak spoléhám na Karlinera, že mě na Stelviu pomstí a Purito dostane nakládačku jak tehdá Merckx na Tour :)

                    0 0
                    • karliner  

                      Purita mám na maglia rosa, toho tam dotlačím :-)

                      0 0
                      • treatt  

                        No tak právě proto ho musíš sundat, abys měl šanci na maglia nera, ne? :)

                        0 0
        • treatt  

          Přemýšlel jsem nad taktikou Astany dlouho a vyšlo mi jediný – po minulý sezóně maj nůž na krku a musej něco zajet. Takže nemůžou spoléhat jen na Romanovo GC, který je nejistý a musí dovézt dílčí úspěchy a být vidět. Takže v sobotu si Roman jel svoje tempo za svoje a ostatní měli za úkol zkusit odervat etapu. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč by Roman jel 9/10 kopce na třetím fleku za blechama na větru a vezl si na zádech svoje domestiky.

          Že těch pár sekund, co ztratil, není zatím vůbec zásadních, to jako jo. Na straně druhé, neodskočil mu Ivan trochu zbytečně? Na něj má teď náskok už jen 5s..

          Ale Tira teda nehorázně, to musela být strašlivá křeč vydržet to se Scarponim a ještě ho skočit..klobouček

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Bennati odstupuje z Gira kvůli horečce, takže kdo ho měl v tipovačce může jen zoufat.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Strašný posed má Pozzovivo, někdy by mě zajímalo, kdo jim to nastavuje.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Teď se dívám, body za GC se dávají i v průběhu celého závodu? Pochopil jsem to totiž tak, že v průběhu budou jenom body za etapy a zbytek bodů se rozdá na konci po skončení Gira. :-)

      0 0
      • Thidney  

        body za GC se vztahují vždy k aktuálnímu pořadí, body za etapy se načítaj

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Takže pokud byl Rodriguez 3. po včerejší etapě a Hroch dostal za něj 16b protože jej tipnul na 3. flek, tak dostane těch 16b jenom jednou nebo pokaždé, co Rodri bude na třetím fleku?

          O nic mi nejde, jenom se snažím pochopit systém. :-)

          0 0
          • Thidney  

            tak znova – GC maj průbežné body za aktuální stav. To znamená že aktuální celkový počet bodů je součet bodů za etapy, které se kumulují a bodů za celkové pořadí a dresy, které jsou platné dle aktuálního pořadí.

            To znamená že Hroch má

            • dnes celkem 33 bodů, 19 za etapy a 14 za GC (10 za Purita a 4 zaKrojce)
            • včera měl 31bodů, 15 za etapy a 16 za GC (16 za Purita)
            0 0
          • Thidney  

            a vůbec, ulož si tabulku, doplň aktuální hodnoty a třeba ti to přijde srozumitelnější :)

            0 0
    • treatt  

      No a neděle. Co jste tomu říkali?

      Jako popravdě, dost jsem se divil, že v sobotu potrápí Pirraziho, ten se musí zle bít, aby odjel a v neděli si Pozzovivo odjede s prstem v zadku? :) Zajímavý. Jednak ho teda asi nikdo nebere vážně na GC, ale dost mě překvapilo, že to ani nezkusil nikdo, kdo by býval rád etapu. Jestli v tu chvíli byli spíš rádi, že vůbec visí, nebo nikdo nečekal, že by ho fakt nechali jet..

      Baňat teda naprosto nádherně a jak Thidney chtěl nové jméno na GC, tak tady se vyloupl černý kůň na top 10! Škoda akorát, že neskočil už po Pozzovivovi, mohl se s ním domluvit, že mu Beňa nechá etapu a sám pojede na čas, mohl získat ještě o něco víc..

      A co říkáte Astaně? Přiznám se, že začínám být lehce v rozpacích, celou etapu vypadají jako nejsilnější tým, okupujou špic v plné síle, Gaspa jede nehorázný rozjezd do kopce, jenže ve finále je na poslední km kopce Roman sám. Je teda pravda, že velký kluci byli všichni natlačený dopředu, asi to byla vzájemná policing práce (takže komplet Astana, pak komplet Liqui, pak komplet Lampre a Scarponi si dojížděl sám k Ivanovi), ale stejně..je fakt, že tohle bylo přesně, co Romanovi vyhovuje, pravidelný tempo bez nástupů, ale skoro se začínám bát, aby Astana nezačla zajíždět co minulej rok Leopardi – celou etapu bossové, prvních 5 km posledního kopce nehorázný rozjezd plnýho týmu špice, jenže na dalších 10km kopce už všichni domestici v grupettu..

      A Rodri mě začíná seriózně děsit..

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Mel tam Tiru, ale ten je zda se plan B spis nez domestik.

        Me desi RK, zas si jede to svy ..ztratit jen par nevyznamnych vterinek. Jenze jestli chce uspet, musi je nekde na ostatni urvat- jestli ceka ze vsem nadeli na Cervinii 5 minut nebo co… Jako Rodri, Pozzo atp.

        0 0
        • karliner  

          Aby to nedopadlo, jako vloni na Vueltě, kdy Froome furt musel čekat na svýho leadra a společně projebali GC…

          0 0
        • treatt  

          Tak dneska se Roman chopil iniciativy a stahoval v tom brdku. Ale teda že to tam ti střelci přesolí a složí se mi jak Cav, tak hlavně Gossy, to je jak naschvál :( A já přitom tak potřebuju, aby si Goss vyjížděl body :(

          Ovšem je potřeba říct, že tedy umístit takovou vracečku 300m před páskou je docela ostřácký..

          0 0
          • karliner  

            Jezdí jako kokoti. Smotali se v zatáčce, smotali se na snad 2 km dlouhé cílové rovince..

            Smotali by se i kdyby byl dojezd na ranveji pro raketoplán.

            0 0
            • treatt  

              Furt lepší, než když se nás sejde víc jak 5 na vyjížďku :-D

              0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      OT, jeste ke klasikam, jedna pro Vitana:

      0 0
    • McBlacky  

      no brakes ruleta v poslední točce a Pippo si místo pokusu o win dal barieru. Již tradičně na zemi Cav a prokletí trikotu dnes dostihlo Gosse v bodovacím.

      Na tiskovce po závodě bych jim dal napsat: už nikdy nebudu přepalovat zatáčku.

      sprint rekreačních sprinterů dal long shotem Ventoso.

      0 0
      • treatt  

        Hele, cos Pozzatovi slíbil, že sestřelil Gossyho a bloknul zbytek opravdickejch špurterů, aby si pro to mohl dojet Ventosík a vyjet Ti body, he?

        0 0
        • McBlacky  

          kamarád mu zavolal a řekl, že ví kde bydlí.

          snad osobní kouzlo, nebo ruský přízvuk? kdo ví…

          0 0
          • treatt  

            :) a koukám, že mu ten ruský přízvuk zlomil mimochodem prstík..taky bych se nechal přesvědčit asi..

            0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Velika omluva Availovi, odhalil jsem chybny odkaz v tabulkach a nepripocitavaly se mu body z GC. Po sobote byl 6, a od nedele je dokonce v ruzovem (sorry Lukecz :( ).

      Spravne poradi vcera:

      Avail 42

      Lukecz 41

      Blacky 36

      Treatt 36

      Pepan-Kladno 36

      Hroch 34

      Vitan 32

      Thidney 30

      Fuzzy666 28

      BF 27

      Dafe 25

      Fuglsang 25

      Karliner 25

      Obda 24

      Josse 21

      Fukin 21

      BikerJak Pes 16

      Glum 14

      Dneska dobre Blacky, jako jediny Ventosa. Po dnesku

      Avail 43

      Lukecz 41

      Blacky 39

      Biker jak Pes 16

      Glum 15

      Snad uz to kruci je konecne vychytane. Sypu popel na hlavu…

      0 0
      • karliner  

        Když já poukážu na chybu v počítání, tak jsem odpálkován nemilostí, ale tady se přepočítává :-)))

        0 0
      • Lukecz  

        No holt ta nová růžová košile bude jenom motivací pro příští dny :)

        0 0
      • Avail  

        wow, to abych vytáhnul růžovou kravatu :)))

        0 0
    • pepan_kladno  

      Jako dneska jsem si myslel ze se ten Purito asi zblaznil. Jak tam nastoupil, Roman tam pekne zabjoval a ten zaverecnej karambol v te zatacce to bylo taky velice zajimave. Verim ze nas to hodne lidi stalo 5 bodu…

      0 0
    • pepan_kladno  

      Pozzato odstoupil se zlomeninou ruky, kterou si privodil pri tom vcerejsim karambolu.

      0 0
      • obda  

        Jeste ze mu ji nezlomili nasr*ni Goss, Cavendish a Renshaw ;)

        0 0
    • Fuzzy666  

      Koukali jste dnes? Já to dnes nestihl. Dneska Frank Schleck ztratil na GC dvacet sekund. nějaké postřehy? :)

      0 0
      • karliner  

        Snad jen ten, že jdu po maglia rosa :-)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          JJ zolik Huzarski… spocti si to, zapomnel jsem flesku v praci. Nebo si vem preventivne ruzovy ponozky do kapsy :)

          0 0
          • karliner  

            Jestli jsem dobře doplňoval…:

            1 Pepan-Kladno 53

            2 Vitan 46

            3 Fuzzy666 45

            4 Karliner 42

            5 Blacky 39

            6 Lukecz 37

            7 Treatt 37

            8 Hroch 29

            9 Dafe 28

            10 BF 28

            11 Thidney 28

            12 Obda 27

            13 Fuglsang 25

            14 Josse 22

            15 Fukin 19

            16 BikerJak Pes 17

            17 Avail 16

            18 Glum 15

            0 0
            • Biker jak Pes  

              No asi ne, když byl Avail v maglia rosa a teď jsi mu dal 14b. :-D

              0 0
              • karliner  

                Pravdu máš, buhví proč u něj byla chybka ve vzorci, tak druhý pokus:

                1 Pepan-Kladno 53

                2 Vitan 46

                3 Fuzzy666 45

                4 Karliner 42

                5 Blacky 39

                6 Lukecz 37

                7 Treatt 37

                8 Avail 34

                9 Hroch 29

                10 Dafe 28

                11 BF 28

                12 Thidney 28

                13 Obda 27

                14 Fuglsang 25

                15 Josse 22

                16 Fukin 19

                17 BikerJak Pes 17

                18 Glum 15

                A jestli je i toto špatně, tak to asi nechám na Hrocha :-)

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  No, tohle taky úplně dobře nebude. Jedině, že bys odečítal body. Podívej se na předchozí výsledky. ;-)

                  0 0
                  • karliner  

                    Jistě, že se body odečítají. Když byl včera Purito v GC druhý, ten kdo ho má na druhém místě za něj včera měl vív bodů než dnes, když poskočil do maglia rosa :-) Ty jsi ten systém furt nepochopil :-)))

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      Jo tááák, konečně mi to někdo rozumně vysvětlil. :-) Čísla mi do hlavy moc nejdou no… :-/

                      0 0
                • pepan_kladno  

                  Tak až to bude dobře, tak půjdu najít něco růžového, jak jsem tady pochopil.

                  0 0
                • vitan  

                  …já nedal Purita jako vítěze etap…do prčic:/

                  0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Poradi sedi, body mas nejak jinak. Posilam komplet mailem.

                  0 0
                • treatt  

                  To jsem teda solidně propadl..holt moje opozice vůči Puritovi není zadarmo..ale ještě uvidíme!

                  0 0
                • McBlacky  

                  měl bych mít 42, ne že by to něco zásadně měnilo, ale pro pořádek :)

                  0 0
                  • karliner  

                    Takže ty si toho Ventosa tedy počítáš? :-)

                    Hroch to poslal správně..

                    0 0
        • Fuzzy666  

          Pozor, to já taky ;), Taky mám Rodrigueze na prvním

          0 0
      • pepan_kladno  

        ja videl dojezd. Byl to krasny zaver, nejprve prudke rovne stoupani, potom mirny sjezdik a serpentinama branou Sv. Frantiska do kopce do cile.

        Rodrigez ukazal ze je zatim nejsilnejsi. Opravdu jel fantasticky. Je zaslouzene ruzovej. Opravdu ze se vsech zatim projevuje nejlepe (presne jako loni Contador). Uvidime, jestli mu to vydrzi.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Souhlas, je nejaktivnejsi a zaslouzi si to. I kdyz tahle etapa na sobe mela napsano RODRIGUEZ uz davno, stacilo se kouknout na profil.

          0 0
      • obda  

        Purito se pomalu a nezadrzitelne blizi k cervenaku – tak je to v poradku, tak to ma byt :)

        0 0
        • Avail  

          presne ;) ale už by se mohli rozject Lampre Boys.. nicméne po dnešku nejspiš odkládam cravatta rosa

          0 0
        • treatt  

          To teda nemá! Pozzato už je venku, aby pro změnu sestřelil Purita, když mi shazuje sprintery :(

          0 0
          • obda  

            Purito a Pozzato jsou tam, kde maji byt :) Sice bodiky za sprinty mne mrzi, ale co uz. Ale jiny borec na P, Pozzovivo, by mel brzo dostat flasku do vypletu, aby od nej byl pokoj ;) [nejak jsem na nej zapomnel pri psani vitezu etap :(]

            0 0
            • pepan_kladno  

              taky jsem si myslel jak tam vcera nastupoval ze jsem na nej zapomnel, ale nastesti vytuhnul…

              0 0
            • treatt  

              Očekávám, že umře na prvním velkém kopci, jinak jsme s GC v loji :)

              0 0
              • karliner  

                Spíš je otázka, jestli ho drapnou během Gira nebo až po něm.

                0 0
                • vitan  

                  Purita?:) Nemyslím, to by musel mít už náskok přes 2minuty..:P

                  0 0
                • treatt  

                  Vzhledem k tomu, v jaký formě byl na Trentinu zatím spíš očekávaný vývoj, pokud by ale neodpadal v dlouhých kopcích, už by to bylo na vytažené obočí..

                  0 0
    • McBlacky  

      dneska kompenzace na 250km, avg pod 37 po placce

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        a obligatni caduta v posledni zatacce. Modolo nepotesil, asi to neni ten spravny cerny kun. Zadne velke zmeny, jen Karlinero se polehoucku plizi ke cravatta rosa :)

        Pepan-Kladno 54

        Karliner 50

        Vitan 46

        Fuzzy666 45

        Blacky 42

        Lukecz 38

        Avail 36

        Treatt 33

        Hroch 31

        BF 30

        Thidney 30

        Dafe 28

        Obda 27

        Josse 24

        Fuglsang 23

        Fukin 21

        BikerJak Pes 19

        Glum 17

        A jinak Sagi dobry demon na Californii. 3× prvni pred Hausslerem. Myslim ze brzo dostane bidon s velkym eckem do dratu, ale nesmi to byt vic nez par km od cile, jinak si to sjede a vyhraje stejne.

        0 0
        • treatt  

          No změna je ta, že můj Hoogerland únik je asi definitivně over, jsem se zakyselil a procouval jsem si balíčkem..tím spíš, že Gossymu se rozležel pád, krom potlučenin nejhroší žebra, může dýchat tak na 75% a velký bolesti..tedy můj červený dres jde do kelu :(

          0 0
      • treatt  

        20 to go jsem musel pryč, co to tam vymejšlel ten Roman?

        0 0
      • treatt  

        Hm, tak v závěru Frankie Schleck nakopil 46 sekund. Nevím, co se přesně stalo, asi mechanical. Zajímavé je, že ve výsledkovce není široko daleko kolem něj jediný týmový kolega..

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Co jsem se díval do záznamu, tak 2km před cílem ho na rovině dva kolegové dotahovali dopředu. Těžko říct, co se stalo.

          0 0
        • Tina  

          Frank sa zrazil s Rasmussenom

          Vraj Rasmussen roztláčal rukou Vande Veldeho aby ho „nakopol“ dopredu a tým hodne spomalil uprostred balíka a Frank to do neho vraj napálil. Potom musel dochádzať balík a potom keď ho došiel a jazddil ešte na chvoste bol v balíku ďalší pád a celý balík sa zastavil. Favoriti boli samozrejme v prednej časti balíka, ktorý nemusel zastavovať. Rasmussen však tvrdí niečo iné :)

          0 0
          • Thidney  

            ach bože, ty to vidíš, Frankovi bylo ublíženo. Kdybys nelenil a seslati nějakou pohromičku na Rasmussena a chvost balíku, co se na kole neudrží, ráčil.

            0 0
    • raceman  

      koukam ted na sestrih ct4 a ten komenter je teda strasny :D

      0 0
      • pepan_kladno  

        Je to pravda. Ten chlap vi o cyklistice kulovy, navic neumi cist a vyslovnosti jednotlivych jezdcu si vymysli kazdy den jiny. Baky ty to vidis.

        Jinak Sagan dnes vyhral po ctvrte. Chudak Hausler, ten se tak tesil.

        0 0
        • karliner  

          I kdyby to bylo bez komentáře nebo by ho četla Lucie Borhyová, bylo by to lepší než Bakyho neschopnost myšlenku udržet doplňovaná neschopností myšlenku opustit…

          0 0
          • Kubiczech  

            Ale zase měl svůj styl a aspoň se to dalo poslouchat, což se o tom na ČT nebo Eurosportu říct nedá. Ve výsledku díky za Jílka.

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Nevím, ze začátku jsem nic jiného než Bakaláře poslouchal, ale postupem jsem ho okamžitě přepínal na anlický komentář. Teďka už automaticky přepínám na EN verzi, navíc se většinou dívám na netu, takže ten český ani pořádně neznám.

              0 0
            • pepan_kladno  

              Priznam se ze komentar prenosu Stepana Straky na Eurosportu moc nemusim. Ma tam sice zajimave hosty, napr. Kamil Hofman z 53×11 se posloucha docela dobre ale neni to proste ono. Jasne ze Bakalar mluvil obcas z cesty, preskakoval z tematu na tema, ale bylo to zabavny, byl to proste styl. Byl to cesky hlas cyklistiky.

              Co se tyce sestrihu na CT4 tak Tomas Jilek je dobrej, skoda, ze to ted nekomentuje on. A docela se mi libi i styl Ivana Mejtskyho, kterej ted ty sestrihy asi jeste nedela, ale dela Spurt a Horsky kola.

              Ale jasne ze anglicky komentare jsou k nezaplaceni. Ale tam zase nezaznivaji otazky. I kdyz ty si pak clovek najde na netu. Doufam ze dnes stihnu dojezd.

              0 0
            • obda  

              Bakaláře jsem fakt nemusel, mně 100% vyhovuje duo David Harman a Sean Kelly. Ale Jílek loni na Tour taky fajn.

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Jj, taky mám tyhle dva rád. Hlavně Dave, který dokáže udělat i z totální banality dokrvesenedoře­zající hrůzu. :-D

                0 0
      • raceman  

        katastrofa pokracuje :D

        0 0
        • raceman  

          ani nepoznal, ze na cele baliku spurtoval barta… omg.. :/

          0 0
        • johnny_B1  

          Ale aspoň nemá tak utahaný projev jak Mejtský, ten se nedá poslouchat vůbec. Snad bude závěr Gira komentovat Jílek po návratu z hokejového MS…

          0 0
    • campijozo  

      Kde se dají všechny etapy GDT 2012 stáhnout?

      díky

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Po ctvrtku

      Pepan-Kladno 49

      Karliner 46

      Fuzzy666 41

      Vitan 40

      Treatt 35

      Blacky 30

      Avail 30

      Hroch 27

      BF 26

      Lukecz 26

      Dafe 24

      Obda 23

      Thidney 20

      Josse 18

      Fuglsang 17

      Fukin 15

      BikerJak Pes 15

      Glum 12

      0 0
      • obda  

        Vsak ono tem, co se tedka vetraji na spici, po vikendu dojde ;)

        0 0
        • Thidney  

          jasne, pozorujeme z sakra povzdálí a ve vhodnou chvíli sakra nastoupíme :)

          0 0
        • pepan_kladno  

          co mi dojde ;-)?

          0 0
        • karliner  

          Časy mojí vrchařské sestavy okořeněné na etapy Cavem (na jiného sprintera jsem si nevzpomněl) a na GC žolíkem Huzarskim teprve přijdou..

          0 0
    • treatt  

      Jen mi povězte, to Rodriguez nosí na přebírání řůžováka brejle svý dcery nebo mu platí Oakley tak macatej balík, že si něco takovýho nasadí na veřejnosti na ksicht?

      0 0
    • HROOLI  

      Jen mám takový blbý dotaz … :D Cavendish v kopcích díky své postavě ztrácí, ale jak by na tom byl v porovnání s naší špičkou v čr ? Nedíval jsem se na loňské etapy, kolik tak za jednu etapu v horách chytil, ale vím, že často bojoval s limitem .. To srovnání mě zajímá :)

      0 0
      • Trainman  

        Vzhledem k tomu, že v ČR žádný kopce nejsou bych si troufal tvrdit, že by u nás ten hlavní balík uhákoval :)))

        0 0
        • treatt  

          Jasný, třeba taková etapa na Zlaťák přes Černou horu by byla vysloveně rovinatá :)

          0 0
      • treatt  

        Tak je otázka, kdo je ta špička v ČR – jestli König, Bárta, Štybar, Kreuziger a Ferry Raboň nebo Mlynář, Kadlec, Svoboda atd..

        0 0
    • obda  

      Tak peloton se dneska pekelně soustředil a předvedl, že při troše snahy jde zvládnout i jeden sprinterský dojezd bez pádu. A Cavendish ukázal, že je opravdu nejlepší na světě.

      Ve Hrochově nepřítomnosti hlásím že do Maglia Nera jde opět BjP, který sprintery okázale ignoruje :) Nic zajímavého se v pořadí jinak dnes neudálo. (BTW ten žebříček na začátku tabulky generuje Hroch ručně, nebo na to má nějaké makro, které je mi v LibreOffice [Excel nemám, ani na woknech] utajeno?)

      0 0
      • karliner  

        ručně

        0 0
        • obda  

          ok, vlastně je to jednoduché Copy+Paste Special(transpose) a pak sort.

          Jinak Goss končí, Renshaw končí a Cav zůstává. Tak to mne hoch překvapil.

          0 0
          • Fuzzy666  

            to je jenom dobře, na Gosse jsem v tipovačce úplně zapomněl, už mě stál dost bodů :)

            0 0
            • treatt  

              Já zase pláču, vsadil jsem, že rudej dres doveze sprinter, co bude dojíždět pravidelně a hory budou víc pomíchaný. Jenže jsem předpokládal, že Gossy vyjede mrak bodů druhejma flekama, kousne se a doveze to do Milána. Cav jsem si říkal, že v rámci přípravy na Tour sleze po poslední sprint etapě z kola a na hory se vykašle..tak první část mi vyšla dobře, než mi Pozzato sestřelil Gosse, taky skutečně vezl červený dres, ale teď už je to passé :(

              0 0
              • karliner  

                Goss by k červeňáku ani nečuchl, kdyby různí taškáři 3× nesestřelili Cava :-)

                0 0
              • obda  

                Já jsem taky počítal s tím, že to Cav zabalí. A mám na červeňák Purita, který za Cavem vzorně sedí na druhém fleku. Jestli to Cav dojede až do konce, tak mne fakt nas*al.

                0 0
                • karliner  

                  Tipl bych si, že Cav to zabalí, až ho Purito svlékne z červeného trikotu, což bude nejpozději ve středu…

                  0 0
    • Fuzzy666  

      jinak Bárta v úniku, jsem zvědav, jestli si toho sdělovací prostředky všimnou .)

      0 0
      • Ma7ous  

        škoda málem i vyhrál etapu, ale podle mě to zůstane bez povšimnutí bohužel

        0 0
      • obda  

        U těch českých bych na to nesázel, ale Dave Harman mu vysloveně fandil :) Naprosto super jízda a výsledek!

        0 0
        • Fuzzy666  

          já mu taky fandil, chtěl jsem zrovna jít na kolo, ale nakonec jsem počkal do konce. k vítězství mu chybělo opravdu málo, škoda. Zato RK zase nějak šetří síly, dneska už je Basso sekundu před ním, zajímalo by mě, kdy už se nějak projeví :). Zato Tiralongo stále útočí, v jednu chvíli tam už nastupoval, ale přišlo mi, že když viděl, že za ním roman není, tak toho nechal

          0 0
      • Trainman  

        Bárta krásně, mám z něj upřímně radost, chyběl kousek :) A Rajdr mé laické oko překvapil! :)

        0 0
      • marco  

        No asi kilometr do cíle toho měl Bárta dost kašlal a nemohl popadnout dech škoda že ta cílová páska nebyla o 30m dříve jak se na jeho úroveň dostal ten druhej už trochu svěsil nohy. No Roman klasika zase si vystoupil není on jednička Astany když mu Tiralongo opět nasadil 12 sekund no jestli počítá na poslední 3–4 etapy na zázrak tak se mílí sekundy se před soupeři budují v těchto etapách a né na konci kdy se budou držet u sebe.

        0 0
        • daymaker  

          mám taky ten pocit… Roman na jisto ztrácí vteřinu po vteřině a stále ujišťuje, že se nic neděje… :-( asi je chce dát v časovce…

          0 0
        • Coffin Corner  

          Aha a proto si Roman minulý rok v předposlední etapě polepšil o několik míst v celkovém hodnocení…

          0 0
          • karliner  

            Vloni si v předposlední etapě nepolešil v GC ani o místo ty rozumbrado.

            0 0
            • Coffin Corner  

              O.K. asi se mi to plete, možná to byla etapa den před tím kdy se posunul z devátého na sedmé místo. Jen jsem chtěl naznačit, že ještě není třeba lámat hůl… ;)

              0 0
        • treatt  

          Za Bártu pláču. A ne proto, že by mi nevyjel plné 3 body, ale být takový kousek od životního úspěchu :((( Škoda strašlivá, ale senzační výkon!!!

          0 0
          • treatt  

            Teď jsem to teprve viděl ten dojezd, masochistický zážitek, kurnik, jak ještě komentátor řve „common Jan“ a ten panchart kostarickej mu to urve..věčná škoda :(((

            0 0
            • treatt  

              Pro jazykové puristy jsem se dopustil chyby, v komentáři je „go ahead Jan“, ne com´on :)

              0 0
            • McBlacky  

              nicméně jak říkal under the red kite : „smart money would be on Amador“

              0 0
              • treatt  

                Smart money jo, ale když už i Harman jednoznačně fandí Honzovi, to je prostě srdcovka. Bidon do výpletu, zmetkovi vopálenýmu :)

                0 0
                • pepan_kladno  

                  Taky jsem to videl az ted, Barta je neskutecnej. Ten kostarican mu to fakt vyfouk, zmetek jeden. Bylo to famozni predstaveni.

                  0 0
    • obda  

      Pokud jsem to do te Hrochovy tabulky dosadil dobre, tak tady je nove poradi. Po jednom dni si bere Maglia Nera zpet Glum, na spici stabilne Pepan.

      Pepan-Kladno 46

      Treatt 44

      Avail 43

      Karliner 41

      Vitan 39

      Lukecz 39

      Blacky 38

      Hroch 37

      Fuzzy666 35

      BF 33

      Dafe 32

      Obda 30

      Fuglsang 30

      Josse 29

      Thidney 28

      Fukin 23

      BikerJak Pes 22

      Glum 16

      0 0
    • obda  

      Těch šest naivních optimistů, kteří si napsali Franka do GC, si ho může zase škrtnout. Frank nepřekvapil a odstoupil. A není dneska jediný. Uvidíme, jestli dojede Cav. (Jestli jo, tak mne chlapec nepotěší.)

      0 0
      • treatt  

        Já byl mezi nimi, věřil jsem, že to v těch kopcích prostě dá. A rozhodně na to měl. Nepohlídal si pozici v balíku, lehnul a tím je ze hry..bohužel pro něj a pro mě..

        0 0
    • pepazdepa-84  

      už RK útočí :-)

      0 0
      • Fuzzy666  

        no tak do první zatáčky :). Jinak ještě někdo pochybuje o Puritovi? :)

        0 0
        • Thidney  

          já :)

          0 0
          • obda  

            Já taky :) Pokud jsem někde neudělal chybu, tak do čela jde dnes karliner :) A s kopci utíká BjP Maglia Nera. Tady je předběžné pořadí, oficiální jistě dodá později Hroch.

            Karliner 73

            Pepan-Kladno 71

            Fuzzy666 67

            Vitan 53

            BF 51

            Treatt 50

            Dafe 50

            Blacky 48

            Obda 48

            Lukecz 43

            BikerJak Pes 40

            Avail 39

            Fuglsang 38

            Hroch 37

            Thidney 36

            Josse 31

            Fukin 27

            Glum 21

            0 0
            • karliner  

              To jsou paradoxy…

              0 0
              • Fuglsang  

                Paradox je, že Phinney už je třetí od zadu a nezadržitelně si jde pro poslední místo. Jednou z toho bude pěknej film :-)

                0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Je to tak. Karliner v cele a BjP prede mnou, hmmm…

              Que finale, dneska teda. Doporucuju si pustit dojezd v italstine :-)

              0 0
              • karliner  

                To je něco neuvěřitelnýho. Tipl bych, že český komentář Eurosportu pindal o tom, že jde o dojezd do kopce a že je nepříjemný.

                0 0
              • treatt  

                Finále neskutečný, měl jsem hroznou radost, že to Rabottini vyválčil! Purito ho oprasil a byl si asi jistý, že ho odpáral, asi nikdo nečekal, že se mlaďas takhle neskutečně kousne a vykostí si Rodriho. To byla PECKA! Thriller end..

                Jinak jsem teda zas koukal na Astanu, Roman 3/4 kopce ma třetím fleku a Tiralongo mu sedí v háku..jak to tam je nastavený, by mě teda fakt zajímalo. V jednu chvíli probleskl záběr z vrtulníku po tom krátkém zrychlení Romana (nástup bych tomu neříkal) a po odjetí Scarponiho, Bassa a Urana..v tom záběru jeli evidentně Roman s Tiralongem spolu, pak už Krojce nevidno, v cíli kousíček za Bassogruppe, Paolo chytil o kus víc. Každopádně Roman sbírá vteřinku po vteřince ztráty a jsem zvědav, kde bude získávat na lidi jako Hesjedal..jako že by nasbíral tři ctyři minuty zásek a pak zajel časovku na úrovni Martina, aby si to sjel v Miláně? Mno…Nutno mu ale připsat ke cti, jak nehorázně se kousnul a prakticky si zase dockvakl Ivana, Scarpu a Urana – mimochodem, Rigo teda pěkně překvapil!

                Cunego je nešťastnej, byl to fakt úlet, že jsem ho dal na pátej flek namísto Rajdra a Purita :)

                0 0
                • karliner  

                  Jak jsem včera viděl ten dojezd, řekl bych, že Astana má už dva lídry, protože nechtějí ****** Italy tím, že by RK upřednostnili před Tirou. A v Cervinii to vypadalo dokonce jako vloni na Vueltě, když se závěrech stoupání Froome ohlížel, brzdil a hledal svého kapitána :-/

                  0 0
                  • treatt  

                    To jsem zatím neviděl, ale slyšel jsem, že to Tira kotvil a zadržoval to kvůli to Romanovi. Tím víc mi je taktika Astany nejasná. Jestli právě to nebude taktika – nechat si otevřené dva lídry navenek, aby ostatní nevěděli, koho si spíš hlídat. Tiralongo bude tragický v časovce, tak možná bude útočit v koncovkách etap, co to půjde, aby si něco najel, ale aby přitom většinu času jeli skupinku GC společně s Romanem a Krojc to bude zkoušet sjet v TT..nebo nevím..

                    0 0
                    • McBlacky  

                      na těch etapách s MTF nejsou time bonusy. což je taky důležitý pro taktiku

                      0 0
                      • karliner  

                        Popravdě – myslím, že nejlepší taktiku má Purito – na konci etapy s MTF za to vezme a ujede :-)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          to je imho nejlepší taktika :)

                          jinak slečinkaření a neútočení „favoritů“ je fakt pruda. na Cali Horner alespoň zkusil

                          0 0
                          • treatt  

                            No Scarpo by i chtěl útočit, ale nemá na to zatím dost paliva letos :)

                            0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Krojc ma bohuzel ten motor dieslovej, takze nedokaze radne nastoupit aby to utrh. Dokaze jet plynle kasi jako asi malokdo, ale v okamziku kdy se to hrube zvedne nebo si zacnou nastupovat tak je zle. Pokud to profil dovoli, tak si je dodiesluje zpatky jako v sobotu i v nedeli. Bohuzel ale tohle mu nedovoli najet neco navic. Myslim ze hlavne v 19. etape bude mit RK problem a neco nakoupi. Naopak Stelvio by mohlo byt lepsi.

                      Ohledne RK-Tira, ono jakmile jen trochu vypadnou z prvni skupinky, tak je prestanou zabirat a vime kulovy. Tira zjevne uz nema ukoly domestika, coz je logicky.

                      Zvedav jak se Rodri vyporada z celymi dny dlouhych kopcu, doted mu to spis vyhovovalo profilem.

                      0 0
                      • karliner  

                        To si myslím už několik let, že RK je svojí povahou, výkonností a loajalitou ideální exkluzívní domestik, nevidím u něj ten instinkt vítězů. Možná by na nástupy výkonnost měl, ale nedovolí mu to hlava, protože když léta poslouchá „vystup si“, „pošetři“, „sleduj watty“, tak se to prostě projevit musí. Škoda, ale i tak pořád patří do širšího okruhu GC boys…

                        0 0
                      • treatt  

                        Stelvio? No, řekl bych, že to bude dost záviset na Mortirolu..jestli zase nekoupí jako na Dzonkolánu minulej rok, tak bude mít sakra honičku, aby se ve sjezdu a prvních pasážích vrátil a asi pak už nezbude moc munice na tak dlouhej kopc..naopak to je etapa, která by sakra mohla sednout Ivanu Hroznému..takže tipuju muž Liqui v úniku dne, nástup na Mortirolu, pekelný sjezd a kudla veliká na Stelvio. Bude to etapa pravdy

                        0 0
                        • karliner  

                          Imho na Mortirolo vyjedou GC boys ještě pohromadě…

                          0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            Taky si myslim ze se tam nebude hrotit. Viz Nibaliho lonsky marny pokusy ujet v nejakym (pred)predposlednim kopci uz nevim kde, ze sjezdu, aby pak vyvetral, nechal se sjet a nakonec mu chybelo.

                            0 0
                            • McBlacky  

                              loni z pso di Fedaia, ale tam byl celkem přejezd pod to stoupání do cíle.

                              Tady by měl sjezd navazovat na výjezd Stelvia. Určitě někdo zkusí vykostit Ivana ve sjezdu, není to sjezd zadarmo. Co se týče samotnýho Mortirola, to je tak těžký kopec, že se dá odpadnout aniž se extra útočí. Nebo jinak. Je potřeba tam jet velké úsilí jenom na to, aby se jelo. Pokud nenasadí trojpilu :)

                              0 0
                              • Thidney  

                                Astana zkoušela vykostit Ivana ve sjezdu už včera. Relativně úspěšně, pravil že to tak tak uvisel a na poslední kopec byl tuhej ,) Sice jsem na to včera koukal, ale opar z Jasného Drsoně byl ještě dost silnej (15– ti hodinovej Koko orienták hodí 150km+ ať jeden chce nebo ne :) , abych to mohl potvrdit.

                                Teď se uvidí kolik kdo „pošetřil“ Je vidět že Scarponi, Krojc i Basso jsou na tom +/- stejně. Rujano a Pozzo včera nakupovali minuty. Purito někde shoří nebo má Kaťuša novýho dealera :) Frank je bez diskuze ještě větší slečinka než jsem si myslel. Blazin saddles zas měli pravdu

                                0 0
                                • vitan  

                                  Dobrý Skype rozhovor..:)

                                  Franka jsem hodil do Top5 GC s úmyslem, že jaro se nepovedlo…tak se vrhne jak démon na Giro – a prd:/

                                  Jejich tým zajel zatím letos…nic? Jestli budou pokoušet štěstí zase jen na Tour…tak amen s nima:(

                                  0 0
                                • treatt  

                                  :-D Jaaaa, tak to je nejvíc :-D

                                  0 0
                              • Zbyněk  

                                Mezi Grosiem a Bormiem je přes 20 km jízdy údolím skoro po rovině. A ono Mortirolo se vlastně vůbec nejede. Pojedou po jakési „lesní“ variantě, kterou jsem nenašel na žádné z map a vrchol kopce bude rozcestí Mazzo x Grosio. Prostě taková klasická italská ptákovina. Stejně se v té etapě začne závodit až od rozcestí na Umbrailpass :-).

                                0 0
                                • karliner  

                                  Mě to podle mapy přijde jako klasická cesta z Mazzo di Valtelina, akorát že nedojedou až nahoru a kousek pod vrcholem odbočí na Grosio, jinak s tebou souhlasím.

                                  0 0
                                  • Zbyněk  

                                    Podle itineráře by měli začít stoupat z vesničky Tovo di Santa Agata (mrkni na dettaglio salita). Ani ten profil neodpovídá klasice z Mazza. Tam je nejtěžší úsek mezi 3–9 km a není tam žádné, byť krátké, klesání. V tom letošním výjezdu mají naproti tomu jakousi hroznou stojku těsně pod vrcholem. Sám jsem zvědavý, jak to bude v reálu vypadat.

                                    0 0
                                • McBlacky  

                                  se na to ještě mrknu teda. Je fakt, že před Umbrailem je celkem dlouhý úsek, který není moc prudký a tam když bude foukat proti, jednotlivec končí

                                  0 0
                              • Thidney  

                                tipuju, že Ivana se pokusí vykostit zejtra. Obvzláště jestli bude mokro. Passo Duran je hnüsnej sjezd a pokud by se mu utavil Szmyd při stahování Staulanzy a začátku Giau, tak by to mohlo bejt zajímavý. Jenže nakonec pojedou Duran pohromadě, max ujede Pozzo nebo Rujano, který vklidu GC dojedou ve sjezdu a pak už to bude jen o tom, jestli Basso dokáže zopakovat časovku dokopce. By ho ve sjezdu dojeli, ale neujeli mu :)

                                0 0
                              • treatt  

                                tvl si vem, kdyby na jeho místě jel Nibs a měl s sebou Sagana..to by bylo downhill peklo..

                                0 0
                                • karliner  

                                  Si myslím, že by jim všichni ujeli, než by se tam doštrachal Sagan s grupettem :-)

                                  0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Ja jsem docela zvedav na zitrek, cely den takova skoroplacka, ale konci to nenapadne celkem uz kopcem a pak 2 km roviny.

                          Cav to nebude..

                          0 0
                          • karliner  

                            Únik nějakých lidí se ztrátou hodina+…

                            0 0
                          • raceman  

                            jj takova nudna etapka :) dal bych jim finis na takovem kopecku nad salornem :)) 11km prumer cca 11% dost stojek kolem 15% :)

                            0 0
                • daymaker  

                  myslím, že mu ji Rodr. nechal… .-)

                  0 0
            • pepan_kladno  

              Clovek odjede na vikend pryc a prijde o vedeni, ale to jeste sjedu… :-)

              0 0
            • karliner  

              Musím tedy říci, že růžová mi sluší a líbí se mi jak dneska zvýšuji náskok, aniž bych se zvedl ze židle :-)))

              0 0
    • Sibstr  

      Tak jsem právě zkouknul sestřih z dnešního Gira na ČT4 a komentátor tam 4× řekl: Ivan Kreuziger

      Asi se vyplatí koukat jenom na EuroSport.

      0 0
    • obda  

      Z trochu jineho soudku – Sagan dneska na Californii vyhral patou etapu a dle ocekavani i celkove tricko z bodovacky. Boonen s Hausslerem zrejme nebudou v nejlepsi nalade ;)

      0 0
      • treatt  

        Sagan démon velkej, Tommeke by si býval rád asi zpříjemnil návrat do závodního kolotoče nějakým zářezem, ale OPQS překvapivě neschopnej vláček, Boonen jel na konci vždy dost zezadu

        Pěkně znechucenej ale asi bude Heinrich, nebýt Sagana, vyhrával by to všechno on :)

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        shut up legs uz je oficialni…

        jensie neni vudce smecky, ale starej pes ktery porad dela svy triky. Pripada mi ten design zbytecne agresivni.

        0 0
        • Thidney  

          Pravdu máš, použitý fonty jsou fakt vošklivý, obzvláště ten „chlupatej“.

          0 0
          • treatt  

            A navíc jsou to vobyčejný samolepky, což je teda trochu slabota na to, že to je custom bike pro profíka – legendu..

            0 0
    • raceman  

      400 :)

      0 0
    • treatt  

      Mimochodem, jak vypadá aktuální chart? :)

      0 0
      • karliner  

        Karliner 73

        Pepan-Kladno 71

        Fuzzy666 67

        Vitan 53

        BF 51

        Treatt 50

        Dafe 50

        Blacky 48

        Obda 48

        Lukecz 43

        BikerJak Pes 40

        Avail 39

        Fuglsang 38

        Hroch 37

        Thidney 36

        Josse 31

        Fukin 27

        Glum 21

        Karlinerovi a Glumovi přidej bod za den v maglia rosa a nera.

        0 0
    • pepan_kladno  

      Kdyz to dobre dopadne, tak mi kamarad snad priveze nejaky suvenyr z Gira, kam odjizdi ve ctvrtek, tak bych chtel taky cast toho venovat pro viteze tipovacky. Pokud to ale bude treba Cavovo kolo, ktery celej vzteklej hodi nekde pod kopcem do skarpy, tak to zabiram ja :-).

      0 0
      • treatt  

        Tak pro mě Bernieho Eisela, když už Sky kolo, protože Cavovo by mi bylo hodně malé :)

        0 0
      • marco  

        Stačí se koukat. Kola se stejně povalují všude kolem jako to bylo v Novém Městě

        0 0
        • karliner  

          Myslím, že ty těžký herky maníků z pelotonu v Itálii nikoho nezajímají, protože kdo by tam jezdil na kole, které váží +/- 7 kilo :-)))

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Hlavne mir tim bidonem sikovne, abys pak nejezdil na odrenym :) Uz vis koho na Stelviu sundas?

            0 0
            • karliner  

              Co jsem tak slyšel, tak na Giru vládne takový chaos, že po projetí top 10–15 lidí se půlka lidí sebere a jede z kopce dolů domů a druhá závodí směrem nahoru s pelotonem a když jede grupetto, tak proti němu z kopce jedou už i obytňáky :-). Docela se těším.

              0 0
              • Thidney  

                na steephillu byla fotka, závodníci ještě makaj nahoru, diváci už jedou dolu. super :)

                0 0
    • treatt  

      Hm, tak dneska po první hodině průměr 49,8 km/h s tím, že se jelo furt mírně do kopce a byl tam i brdek 200 výškovejch metrů… mnooooo…

      Nicméně na rovnější pasáži po kopci se konečně urval únik, kde jsou Alessandro De Marchi (Androni Giocattoli), Mathias Frank (BMC Racing Team), Io Izagirre (Euskaltel-Euskadi), Lucca Mazzanti (Farnese Vini-Sella Italia), Lars Ytting Bak (Lotto Belisol), Nicolas Maes (Omega Pharma-QuickStep), José Herrada Lopez (Movistar), Stef Clement (Rabobank), Matthias Brändle (NetApp), Manuele Baoro (Saxo Bank) and Sergey Lagutin (Vacansoleil)

      0 0
      • treatt  

        Tak už zase sjeto..a nanovo..

        0 0
        • pepan_kladno  

          jak to vis?

          0 0
          • vitan  

            vyber si:)

            0 0
            • pepan_kladno  

              dik, uz koukam, ale ten unik je porad ujetej…

              0 0
              • treatt  

                Není, na chvilku je sjeli, Lagutin se vrátil do balíku, desítka lidí z původního úniku za to vzala zas a tentokrát odjeli na 4´30, je tam Alessandro De Marchi (Androni Giocattoli-Venezuela), Mathias Frank (BMC Racing Team), Io Izagirre (Euskaltel-Euskadi), Lucca Mazzanti (Farnese Vini-Sella Italia), Lars Ytting Bak (Lotto Belisol), Nicolas Maes (Omega Pharma-QuickStep), José Herrada Lopez (Movistar), Stef Clement (Rabobank), Matthias Brändle (NetApp) and Manuele Baoro (Saxo Bank).

                0 0
                • pepan_kladno  

                  Super, dik za info..

                  0 0
                  • treatt  

                    No hele vůbec není za co. Je to na pěst. Oni jedou zuřivou kudlu první hodinu, když to nikdo nevysílá. Když začne přenos, je únik lidí bez významu pro GC 6 minut daleko a balík jede až takový tabáček, že si rozbalujou sendviče, líbaj se, kecaj..

                    Jinak Ivan na tiskovce včera mluvil o tom, že kritika proti stylu Liqui je lichá, protože sice unavuje tým, ale že přesně ví, co dělají a je v ideální pozici na vítězství. Oproti Rodrimu se považuje za jezdce s lepší morfologií pro poslední etapy, kdy půjdou po sobě 3 etapy, kde se najede 5tisíc výškových metrů..

                    0 0
                    • pepazdepa-84  

                      Tam je určitě šance pro RK, který nenápadně zaútočí!

                      0 0
                    • pepan_kladno  

                      Presne, skoda ze v tom uniku neni Honza Barta. Jinak se mi ale netapp moc libi. nevite nekdo proc Astana neposila nekoho do uniku? Prece tam nejsou vsichni na pomoc Romanovi.

                      0 0
                      • treatt  

                        Astanu by tam nechtěli nechat jet..jen by likvidoval snahy úniku, ten si dneska jede vlastní závod a balík si pak bude dělat vnitřní policejní práci..

                        0 0
                      • marco  

                        No mě se líbí když se to na závěr dojíždí a už jsou tam předsunutí parťáci kteří přesně čekají v ten pravý okamžik chvilku potahají pomohou stájové jedničce po chvilce odpadnou a opět vepředu z předchozího úniku tam čeká další domestik zase potáhne a potom to Top10 dojíždí do cíle. Jinak Bárta to jsem viděli v jedné etapě se zlikvidoval a potom nabral 30 minut v další etapě.

                        0 0
    • Thidney  

      tak dnes neuvěřitelný drama :) Zmrtvilo i diskutující. Doufám, že borci takhle nezazdí i zejtřejší, podle profilu potencionálně nejzajímavější etapu Gira. Ksakru 17. etapa, to už by mohli GC začít trochu závodit.

      0 0
      • karliner  

        Si pamatuju doby, kdy sem Hroch dával aktualizované pořadí každý den, ale teď má nějak moc práce nebo co :-)))

        0 0
        • Thidney  

          už je fotka Karlinera rosa? Kruci neříkej že tě Ema odmítá vyfotit:)

          0 0
        • obda  

          ??? Nedal akorát za včerejšek a to se nic nezměnilo.

          0 0
          • pepan_kladno  

            Dnes ocekavam presuny v GC i v tipovacce a doufam ze se zase vratim do te ruzove mikiny.

            0 0
            • obda  

              Ja furt verim ze Purito to nevyhraje – a nebo mu pak neco najdou ;)

              0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Zij dal blaze na ruzovem oblacku, vsak odpoledne uz muze byt vsecko jinak.

          Karliner 75

          Pepan-Kladno 71

          Fuzzy666 67

          Vitan 53

          BF 51

          Dafe 50

          Treatt 50

          Obda 48

          Blacky 48

          Lukecz 43

          BikerJak Pes 40

          Avail 39

          Fuglsang 38

          Hroch 37

          Thidney 36

          Josse 31

          Fukin 27

          Glum 23

          Tutte le ragazze sono innamorate di Karlinero!

          0 0
      • pepan_kladno  

        Jsem vcera naplanoval vyjizdku az po dojezdu gira a pak jsem si nadaval. Byla to vazne nuda.. A jen tak tak jsem nezmoknul. To bych si nadaval jeste vic.

        0 0
      • McBlacky  

        nejhorší je na tom to, že přenos začal ve chvíli, kdy jel peloton tabák a kecačku a akorát odjel unik.

        Než odjel unik měli přes hodinu avg 49,8 a to bylo včetně 200m brdku. To musela být podívaná, jak se snaží odjíždět uniky a peloton je kosí nataženej jako had.

        V závěru to bylo jen o bitce únikářů, ale očividně toho měli všichni plný zuby (de marchi, frank) a zaslouženě vyhrál Euska (jejich jména nedávám) protože se prostě hryznul nejvíc, přestože z nich nebyl zdaleka nejsilnější jezdec.

        0 0
    • Fuzzy666  

      pěkný rozhovor, trošku to připomíná legendárního standu řezáče :) http://www.youtube.com/watch…

      Jinak doufám, že se RK ukáže ve sjezdu dneska, minulý rok jak sjížděl z kopce Nibaliho docela na hraně, tak mu to šlo

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Samy zajimavy jmena v dnesnim uniku: Matteo Rabottini (Farnese-Vini), Branislau Samoilau (Movistar), Kevin Seeldraeyers (Astana), Matteo Montaguti (Ag2r-La Mondiale), and Jose Serpa (Androni).

      Theo Bos ma u me bidon, ani bod a konci :-( pak nemam byt na chvostu.

      0 0
      • Thidney  

        Teď jsem to psal vejš – Rabos už jen ve čtyřech Bose pozdravuj, bidon předám v Poděbradech ,)

        0 0
      • Thidney  

        ale peloton je nenechá jet, Euskatelci za to tahaj zvostra :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Jsem se divil ze je nechali vubec ujet. No uvidime, vubec tam nejsou spatni vrchari.

          0 0
        • McBlacky  

          Oranžáci si jedou team švih a balík za nimi se lehce zmenšuje :)

          dobře panáčci

          0 0
          • dafe  

            Nieve jede!

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Nieve jede a Liqui nasadili peknou kasi. No jestli takhle pojedou ty dalsi dva kopce, to dneska bude mit hodne lidi problem s limitem.

            0 0
            • McBlacky  

              no vzhledem k tomu že Katusha, Garmin i Lampre připravili o všechny domestiky :) tak to bude asi pěkná férovka. AST tam drží zatím ve třech.

              Gadret smrt, Rujano smrt, more to come :)

              0 0
              • marco  

                Tak se konečně na eurosportu věnují Romanovi nyní řekli It´s over goodbye Roman. No právě jemu došlo ty grimasy mluví jasně bude to muset sjet ve sjezdu. No nevypadá to dobře.

                0 0
                • McBlacky  

                  to nepomůže, ta energii kterou vydáš na sjíždění ti pak chybí a urvou tě hned z kraje. Znám to osobně ze závodů až moc dobře :)

                  0 0
    • McBlacky  

      Larsson´s upside-down descending style :)

      0 0
    • destr  

      A Roman odpadá :-(

      0 0
    • McBlacky  

      40km to go a Krojc končí :/

      a to se ještě nezačalo útočit…

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        ojoj co to zas vyvadi, no snad to zas zdiesluje.

        0 0
      • destr  

        No z kopce si to asi docvakne, ale v tom posledním kopci koupí tak 5 minut.

        0 0
        • McBlacky  

          bohužel nakoupí, je tuhej nehorázně. to bylo vidět jak jeli ve dvou u auta. RK křeč ve stoje rád že se posunuje vpřed a kolega kecačka s directorem v sedle na pohodu.

          0 0
        • dafe  

          bohužel to tak taky vidím, pořádně si to švihnul.

          0 0
      • Jirina  

        tak hlavne ze se to setreni sil vyplatilo. zadna individaulni akce. zadny utok.

        0 0
      • marco  

        No Tiralongo je v klidu jede si jako na výlet.

        0 0
        • marco  

          Tak už to tak nevypadá předstírá trouble aby se neřeklo že jede lépe jak Roman. Taví se tak brutálně že nahoru je budou muset vynést.

          0 0
      • Glum  

        game is over, to už nevypadá na nějakých pět minut…

        liqui famózní!

        0 0
        • McBlacky  

          no a co ted :)

          0 0
          • Glum  

            kua, jsem těm liqui dal nějakej polibek smrti či co, tak je to dycky…

            Vzpominka na R. Bakaláře: „teď prichází chvíle, kdy se muži oddělují od chlapců“

            0 0
        • orm  

          Když jsem to viděl, tak jsem to musel vypnout, jak mi z toho bylo smutno. Jsem zvědavý jakou to pro něj bude mít dohru v Astaně do budoucna …

          0 0
          • marco  

            Stane se dobrým domestikem Štybarovi. No rozhodně nepředvádí nic co by mu do budoucna pomohlo prodloužit smlouvu nebo se chytnout v top pozici jiného týmu.

            0 0
            • orm  

              Také mně připadá, že jeho pozice v Astaně nebude moc dobrá a nemám z toho radost.

              0 0
          • siafu  

            bude domestikem, na lídra nemá :)

            0 0
            • McBlacky  

              jak přesně sem zapadá smajlík?

              máš z toho radost?

              0 0
            • orm  

              Tohle mi připomělo ‚fanoušky‘ na idnesu, kteří mu to po dnešku pěkně nandají.

              Jelikož je to náš zatím nejlepší cyklista, tak doufám, že nemáš pravdu. Úplně sympatický mi projevem není, ale fandím mu.

              0 0
          • Avail  

            jediná zmínka o Krojcovi na Gazzetě.. staccato :/

            0 0
            • Andrzej  

              jestli dobre rozumim na rai, tak na giau ma kreuziger 11 minut ztratu

              0 0
              • Avail  

                jojo Ritardo di R. KREUZIGER (31) 10'55".

                0 0
                • orm  

                  Tak to je úplně v …

                  0 0
                • Avail  

                  ale Scarpo zatím krásná stíhačka po těch křečích měl

                  0 0
                  • McBlacky  

                    jj tomu se říká závodění, ne ksichtění a parking.

                    0 0
                    • treatt  

                      To byl výkon šampiona..klobouk dolů, takhle brutálně se kousnout!

                      0 0
                  • Ma7ous  

                    no jak si proklepaval stehna 10km do cíle tak jsem mu moc neveřil, ale dorazil to pěkně

                    0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Game over :(

                  0 0
                  • Ma7ous  

                    třeba na Stelviu vstane z mrtvých, jinak je hotovo a bude rád za top twenty možná

                    0 0
                  • Fuzzy666  

                    teda to mě mrzí, že jsem neviděl tuhle etapu. Takovou ztrátu jsem opravdu nečekal, po tomhle fakt bude dělat tak domestika Nibalimu, jestli ho zlanaří astana a nebo bude rád v týmu se Štybarem, kde mu třeba dá Bakala šanci. Jinak stále má někdo ještě pochybnosti o Puritovi? :))

                    0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  RK +11.26 v cili.

                  0 0
                  • Avail  

                    v GC má na 10.místo 8 minut,

                    20 KREUZIGER Roman CZE AST 74:59:39 12:53, já to viděl až od posledního Passa, ale podle výsledku asi „trochu“ trpěl

                    0 0
          • Peslezedirou  

            Třeba si uvědomí, že asi opravdu nemá nato být kapitánem a podle toho přijme novou pozici vele domestika, který bude moct vyhrát etapu. Se stylem jaký závodí nemá šanci se dostat na bednu v celkovém pořadí, šampioni závodí trochu jinak.

            0 0
            • Janes  

              Nechceš teď sežrat vlastní klobouk? :-)

              0 0
              • Peslezedirou  

                Ne nechci, protože se na tom nic nemění, je dobrej o tom žádná, ale na celkový umístění nemá, tohle je jen dílčí vítězství, cenné. BTW myslíš, že by ho nechali kdyby byl v top 3?

                0 0
                • Janes  

                  V pohodě, jen jsem si chtěl v tý euforii dloubnout, proto ten smajlík. Ale v zásadě jsem o tom i přemýšlel, že když je mimo hru, tak má šanci na etapu, ale spíš si myslím, ne, že by ho nechali (to je v kopci obtížné) ale že jeho to nakoplo a zbavilo ho to zábran, vždyť ten tlak a nutnost pořád něco dokazovat, to je peklo. A všechny sporty jsou v první řadě o hlavě (samo mezi stejně trenovanými jedinci).

                  0 0
                  • Peslezedirou  

                    Ok, v poho :-) Jinak souhlas, možná na něm je psychická deka z toho tlaku. Fakt si myslí, že by měl lepší výsledky, kdyby nebyl od prvního dne v roli kapitána a takovéto etapy by mohl zajet častěji, ono je fakt strašně těžký udržet si stabilní formu bez krize po celý závod.

                    0 0
                    • Janes  

                      JJ, mě dokonce příjde, že to musí dokazovat celý jaro, nejen na Giru… to zvládají ale jen opravdoví šampioni a k tomu se Roman opravdu teprve prokousává. Buď dozraje,nebo ne, ale dnešek mu už nikdo nevezme. Dokázal to, co tuším 11 let nikdo od nás,… a, vo tom to je…

                      0 0
      • Ma7ous  

        co tam dělal, jsem si odskočil pro tošene do hospy a koukal najednou ja ztrací 2 minuty ještě před posledním kopcem ? to jenom nestačil a nebo technické problémy ?

        0 0
        • dafe  

          žádné technické problémy, ale obrovská krize, prostě žaket jako prase. jestli se nenajedl nebo začínající nemoc nebo na to prostě nemá, no smutné moc smutné to bylo

          0 0
          • Ma7ous  

            dik za info, uvidime co předvede v dalších etapách

            0 0
          • Vhalasta  

            Jestli nezopakoval Trentino: „Chytil jsem hlaďák, udělal jsem chybu jako amatér,“

            0 0
          • daymaker  

            já mu psal, že má co hoďku sníst tatranku…

            0 0
          • Thidney  

            píše, že křeče, nohy i ruce. Takový, že několikrát slezl z kola. Poděkoval fanouškům, že ho na Giau povzbuzovali i když sotva visel na kole. To muselo být slušný peklíčko.

            0 0
            • Memphis22  

              nemáš link?

              Jinak mi neleze do hlavy, co může takovýhleho top jezdce takhle složit…

              0 0
            • Jenda  

              ted jsem si to cetl, musel trpet fakt silene a je dobrej ze to vubec dojel. Si pamatuju kdyz jsem jednou mel takovejhle zasek a mel jsem problem dojet 15 km po rovine. Zase kdyz uz mu ted vlastne o nic nejde tak by aspon tu etapu mohl zkusit urvat. Stihat ho nebudou tak ma vetsi sanci.

              0 0
              • ememem1  

                pri vsetkej ucte jemu sa to stane vzdy v rozhodujucej chvili ked by mal cosi urobit ak chce ist na bednu jak pred pretekmi avizuje. ja tomu sice nejak moc nerozumiem ale ked si zoberiem ze jeho domestik odviedol vsetko co odviest mal a v GC je s prehladom o triedu pred RK tak bych si asi aj dovolil pochybovat ci to bude len nejakym jednorazovym (a pravidelne sa opakujucim) vypadkom.

                0 0
                • ememem1  

                  a este bych si dovolil k tomu jeho PR – je sice lepsie jak bolo ale mal by si najat niekoho kto mu ho trocha do poriadku. resp. celej astane – "Den poté Dmitrij Sedun pravil:

                  Stupně vítězů jsou pryč. Může se ale ještě na tomto Giru vzchopit a jet aspoň pro etapový úspěch?

                  Ano.

                  Zdroj: http://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

                  0 0
                • Jenda  

                  nevim nedokazu posoudit, na druhou stranu 3 tydny zavodeni jsou takovej zahul na telo ze nikdo predem nedokaze rict co to s jeho telem udela. A je jasny ze pravdepodobnost fatalni krize je spis na konci nez na zacatku. Bohuzel na konci jde o vsechno. Kdyby se tohle stalo ve treti etape tak to muze jeste sjet, takhle ma smolika nebo by se musel nabusit testosteronem jak Landis :-)

                  Mozna na to fakt nema ale mozna jeste par let potrebuje aby vydrzel bez krize cely tri tydny. Muze to byt problem psychickej, pocasi a janevimcojeste. Si vem ze pred tim volnem jezdili pomalu v mrazu, total chcanec, jak dojezd do Cervinie tak ta dalsi etapa kolem koma byl ocistec v ukrutny kose a lijaku a najednou maj horsky etapy kde je pres 25 C ale zkurveny vlhko. I pres tohle vsechno maj hosi muj obdiv, ja z toho idiotskyho pocasi jsem mrtvej u treti tejden a to nic nedelam :-/

                  0 0
                  • ememem1  

                    a bohuzial je to tu

                    0 0
                    • dafe  

                      přesně to mi potvrzuje že současné vedení Astany je banda kreténů, tohle by Johan nebo Bjarne nikdy neudělali

                      0 0
                      • ememem1  

                        no neviem ci nie, contador-armstrong? a koniec koncov aj sagan-nibali. ked su na smetisku dvaja kohuti je problem. tu je to imho v tom ze si uvedomili uz po tej siedmej ci kolkej etape ze asi vsadii na nespravneho resp. vnutri timu v tom vedenie nebolo jednotne (ked ten ich riaditel seref ci ako sa vola viac menej otvorene podporil tira). ze to nezvladli suhlasim.

                        0 0
                        • dafe  

                          měl jsem RK natipovaného na Maglia Rosa, tak su nasrané no :-)

                          0 0
                    • daymaker  

                      nevím, zda bohužel.. ono se nedalo nic jiného čekat, snad jen, že si to budou řešit na vlastním písečku! celé Giro Roman jako vždy šetřil, tzn. pro Astanu reklama 0, jediný, kdo něco ukázal byl Tira… takže s tím RK musel tak nějak počítat… na kole trochu jezdím, tak vím, co to je, když dojde, ale na takovém závodě, v takové chvíli a po takovém PR předtím se to prostě stát nesmí… :-(

                      P.S. – samozřejmě mně to sere a v přál jsem si přesný opak!!!

                      0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        Tira i RK do vcerejska jeli presne svoji ulohu, Tira na 110%. Nebudou ho drtit jako domestika kdyz nemusi a muzou ho pouzit jako plan B.

                        To vyjadreni Martinelliho bylo hned po etape v emoci. Mozna mel zrovna po hovoru z Kazachstanu. A do budoucna se uvidi, v Astane dobre vi na co ma a nema.

                        Proc RK znicehonic takhle seklo, hm, tezko rict. Vzdycky jezdil celkem stabilne a konzistentne- proste diesel, ktery ma problem se zrychlenim v kopcich. Na Trentinu pry hladak, ted tvrdl ze hladak ne… Treba ze doctem vecer ze ma 39.

                        0 0
                        • daymaker  

                          ohledně těch křečí to vypadá spíš na málo pití, než jídla… :-(

                          0 0
                          • McBlacky  

                            ale do rukou?

                            osobní zkušenost mám takovou, že když ti začnou brnět ruce pak to přechází do křečí, tak to už je fakt deep shit a z toho nepomůže nic než klid a doplňovat cukry + pití

                            0 0
                            • RUSH  

                              Nevím proč a co by měl Roman šéfům Astany vysvětlovat. To by snad měl jeho trenér (záznamy o tréninku, o závodech, porovnání výkonosti s např. loňskem, s ostatními jezdci v týmu, testování atd.), jeho lékař (prohlídky a odběry) atd. To jsou zdroje pro hledání příčin. A samozřejmě prohlídka po včerejšku včetně odběrů. Předpokládám, že někdo z Astany buď přímo sestavuje, nebo minimálně schvaluje a následně kontroluje Romanův tréninkový plán.

                              Také předpokládám, že v průběhu Gira týmový lékař závodníky pravidelně prohlíží a odebírá kontrolní odběry( Romana zvláště, když je leader teamu). A dále předpokládám, že když už jedou hoši z Astany v teamovém voze za závodníky, tak asi dohlédnout na to co a jak závodníci jedí a pijí.

                              Nebo se mýlím a taková komplexní kontrola neexistuje?

                              0 0
                              • McBlacky  

                                taky mi to přišlo trochu na hraně.

                                na úrovni co RK jezdí to bez toho co píšeš a dalších věcí nejde. Musí mít jeho SRM tréninky, záznamy ze závodů a vše vyhodnoceno atd.

                                0 0
                                • RUSH  

                                  Takže – kde je chyba? Pokud team dělá svou práci dobře a pak došlo k něčemu nepředvídatelnému, např. buď něco špatného snědl (ale jenom on, nikdo další z týmu?), nebo to je počínající nemoc, nebo zvláštní reakce těla (např. alergie) na velkou zátěž (i psychickou) atd. Kdo ví jestli se to vůbec někdy dovíme.

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    může být. Taková začínající viroza umí pěkný věci. Ani netušíš , že ti něco a najednou konečná.

                                    0 0
                                    • ememem1  

                                      podla tej jeho stranky to vyzera ze sa prave rozlucil s astanou.

                                      0 0
                                    • Kubiczech  

                                      Měl by se řídit starým heslem „less talk, more rock“. Zásek je naprosto pochopitelný, ale tím neustálým slibováním velkých výkonů, následným omlouváním neúspěchů a novým slibováním si na sebe šije bič.

                                      0 0
                                      • McBlacky  

                                        ty kecy píše teamový PR nebo externí PR agentura.

                                        jako v případě téměř všech teamů a profíku. RK může max ovlivnit osobní rozhovory…

                                        0 0
                                        • Kubiczech  

                                          Předpokládám, že zrovna tohle osobní rozhovor byl. Jestli to celé tvoří týmový PR, tak za jakým cílem? Zbourat svého jezdce a sklidit kapku posměchu?

                                          0 0
                                    • Peslezedirou  

                                      Chudák, tohle mu teda nezávidím, ten tlak na něj je asi fakt velkej, ale tak trochu si za to může sám.

                                      0 0
                                    • treatt  

                                      Hnízdil je zrovna teda expert nad experty. Psychosomatika, co taky od něj čekat jiného. Ten člověk mi začíná už silně *****. Panáček dělá díru do světa, protože si jako jeden z mála uvědomuje, co dělá hlava na celkové zdraví, ale on neumí žvanit o ničem jiném. A člověk s lékařským diplomem by měl zvládat trochu víc, než vykládat o tom, že máme být v pohodě. To si člověk přečtě i v jakémkoli ženském časopise..sorry za malý OT..

                                      0 0
                            • raceman  

                              nejen cukry ale i soli, magnesko atd :)

                              0 0
                        • treatt  

                          Každopádně Roman vypadal blbě už v etapě předtím, byl na něj záběr ve chvíli, kdy balík svěsil a nechal jet únik, po rovině 35 v balíku, lidi svačili, úsměvy a objímačka do kamer, ale Roman celej rudej v obličeji a výrazně dýchal..to byla evidentně předzvěst, jaká je ale příčina, to tady my opravdu nevyřešíme..

                          0 0
                • dafe  

                  Dovolím si nesouhlasit s tím Tiralongem. Ten letošní Giro vůbec nejede jako domestik, Romanovi nepomáhal vůbec. Naopak to vypadalo jako by Roman jel na Tira, který za ním byl neustále schovaný. Jak je možné že tam často Astana byla ve třech ve čtyřech a Roman jako první z nich?

                  I současné silné slova šéfů Astany o nevhodné přípravě Romana (kterou by snad měli řídit oni, že) naznačují, že v týmu něco hodně smrdí, že je to rozhádaný.

                  Když se podíváme co jel Roman letos, tak snad v každém závodě jel na umístění, což rozhodně skoro nikdo z GC jezdců před Grand Tour nedělá a nemyslím si že by to bylo z jeho hlavy.

                  Takže pryč z Astany a hurá k Bakalovi, tam snad bude líp.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    zrovna včera bylo úplně jedno kdo kde jel za kým, pokud se nebavíme o Liq nebo chvilku na Duranu o Euska :)

                    0 0
                    • dafe  

                      jasně, včera by RK nepomohlo ani sto gregarios, ale AST už tak jela dost etap, RK většinou první flek z AST balíčku, to mi hlava nebrala

                      0 0
                      • treatt  

                        Takhle. Já se teda přiznám, že jsem vůbec celou taktiku Astany v celém Giru prostě nepochopil

                        0 0
                  • marco  

                    Ne Bakala nebude mít zájem svůj hvězdný tým už si postavil a dalšího východoevropana nepotřebuje.

                    0 0
                    • Kubiczech  

                      Merckx a i Lefevre v rozhovorech zmiňovali něco jiného.

                      0 0
                      • Thidney  

                        jo a proto se v belgii šušká, že chtěj Contíka :)

                        0 0
                        • Avail  

                          dneska o tom byl byl článek na cyclingnews a skor bych řekl že to neni nereálný

                          0 0
                        • Kubiczech  

                          Tsk Contík potřebuje domestika, ne? (:

                          0 0
                          • marco  

                            No loni si s ním pěkně celé giro povídal dokonce spolu lítali vrtulníkem letos kecá se Scarponim potom umře na zimnici

                            0 0
                  • dancing dog  

                    Já si myslím, že se ho kluci od Nazarbajeva prostě chtějí zbavit,už je nebaví, je pro ně zklamáním, nesplnil prostě jejich očekávání, tak je jeho support řízeně a cíleně bojkotován. Myslím, že RK to ví a je z toho dost votrávenej :(

                    0 0
                • obda  

                  U toho Tiralonga bych trochu brzdil, v 15 etape mu na konci seklo, mel stesti, ze jen kousek pred cilem.

                  0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Po prvnich poradnych kopcich Pepan probudil Karlinera ze sna plneho ruzovych veci a Glum se vykroutil z Maglia Nera. Jak to byva vprostred kopcu, par odjetych, peloton a vesele grupeto, ze Thidney? (Za to muzou Rabo boys). No ale jeste neni konec.

      Pepan-Kladno 82

      Karliner 75

      Fuzzy666 64

      Vitan 53

      Treatt 53

      BF 52

      Dafe 51

      Obda 51

      BikerJak Pes 51

      Blacky 49

      Avail 49

      Lukecz 49

      Fuglsang 41

      Hroch 38

      Thidney 38

      Glum 37

      Josse 32

      Fukin 27

      0 0
      • Fuglsang  

        Ty body udělovaný za GC se mi moc nelíběj :( Z 5 mejch tipovanejch jezdců jsou 4 v reálný první pětce. Nikdo nemá větší úspěšnost. Karliner uhádne dva a vynese mu to za GC dvojnásobek bodů než mně. Možná by ta TOP5 nemusela být tak vázaná na přesný pořadí. (Jako slávista jsem si holt musel pobrečet, když to vypadá, že vyhraje sparťan)

        0 0
        • pepan_kladno  

          Já určitě nejsem sparťan, tak se neboj ;-)

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Je fakt ze jako jedinej mas Urana-dobre ty- ale 3/5 ma 10 lidi. Karliner ma zas jedinej Cava v cervenem (i kdyz je uz jen o bod pred Puritem). Ja myslim ze je to tak dobre, ze proste musis trefit viteze a aspon priblizne poradi GC, a k tomu slusne natipovat etapy. Vloni jsem zkousel po Giru nekolik algoritmu a vzdycky to poradi vyslo nastejno.

          Prijde mi ze tohle funguje, body za etapy jsou ± nastejno jako za GC, a ze se to hodne presypa- letos nas bylo v maglia rosa uz 6; no a to jeste neni konec a rozhodne se az po casovce…

          0 0
          • treatt  

            Tak tak, nastavený je to spravedlivě..

            0 0
          • obda  

            Nastavení je +/- ok, proste je nutne co nejlip trefit viteze.

            Ale vyhodil bych body za dny v ruzovem. To je takova divna vec, ktera mi nedava moc smysl. Pokud jsou kopce na konci a tipuju na celkove poradi, tak ten nejlepsi muze jit do cela az v poslednim kopci. Proc by ho mel porazit nekdo, jehoz tipy byly hodne dobre pro prvnich 5/6, ale na celkove vysledky byly mirne horsi.

            0 0
            • treatt  

              Mně to přijde zajímavý. Právě to eliminuje stejně vyčkávací taktiku, kterou předvádí v dnešní době GC boys. Jednoznačně jsem za body v růžovém, je to zajímavější a vždycky zaslouží ohodnotit ten, co se dokáže vyšvihnout do čela.

              0 0
        • karliner  

          Nebreč.

          0 0
    • McBlacky  

      tak dneska to začne. Jsem moc zvědav kdo urve koho.

      Strašná brutalita třech kopců a téměř 10% průměrem, jestli přijdou odpolední bouřky nebude to žádná procházka.

      0 0
      • vitan  

        Basso a Ryder budou muset jet rovnoměrným tempem. Ryder má lepší časovku.

        Purito si to možná nechá na posledních 5km, protože špurta má nejlepšího.

        Pozovio by možná mohl ujet a zkusit vrchařské prémie.

        Uran – letošní Giro jede fenomenálně…snad mu to vyjde

        Scarponi…formu nemá fenomenální, ale kousnout se umí neskutečně. Ve středu ho to možná stálo až moc sil.

        …bude to krásný víkend:)

        0 0
        • McBlacky  

          Manghen i Pampeago co se jede dvakrát má průměry téměř 10% a jsou to úzké silničky, tam se prý nedá jet rovnoměrně, neboť sklon stále variuje.

          Tedy dneska nejhorší etapa pro Ivana i Rydera a naopak Pozzo a Purito budou mít navrch. Scarpa a Rigo něco mezi nimi.

          dneska může promluvit i Nieve, pokud by byl Rujano ve formě tak je to pro něj.

          v uniku bych viděl dneska opět Mattea, pokud by vzal Manghem má modráka v kapse. Losada a Ulissi takticky možná taky zkusí. Liq asi budou spíš hlídat čelo než zkoušet do uniku. Stejně by to bylo na nich i kdyby měli v uniku někoho

          0 0
          • Zbyněk  

            Na Manghenu se sklon hodně mění, hlavně teda v první polovině. Pampeago je už rovnoměrnější. Je to taková nudná rovná relativně široká silnice lesem téměř bez zatáček. Docela mě zajímá, jestli ten závěr vyasfaltovali nebo jen uválcovali tu původní šotolinovou cestu. Dolů na Obereggen je to už užší a hrbolatější. Jde vlastně o obslužnou silničku k vlekům a horským chatám.

            0 0
    • krokus  

      Dá se někde na internetu Giro sledovat živě?

      0 0
      • vitan  

        vyber si

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        to se ptas brzo :)

        Dokonaly infoservis z cyklistiky vcetne odkazu na prenosy je na steephill.tv a linky na prenosy (na jakykoliv sport) na fromsport.com

        0 0
        • krokus  

          Dnešní etapu bych rád viděl, no:-) Steephill znám, ale měl jsem ho spojený s Tour de France.

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          A na Giro je asi nejlepsi z ofiko stranek s lahudkovym italskym komentarem :) – prvni odkaz na steephill.

          0 0
          • johnny_B1  

            Souhlas. I když italsky nerozumím ani slovo, tak je úžasné sledovat, s jakým zaujetím to ti taloši komentují :-)

            0 0
            • dafe  

              něco člověk odtuší – třeba když Scarponi protřepával nohy a oni se začali překřikovat: „kraampa, kraampa!“ tak jsem hned věděl jak se polibek křečové víly v italštině poví :-)

              0 0
    • Avail  

      nodneska asi Krojc asi nezazáří..

      12:04:27 BST

      I wonder what's going through Kreuziger's head right now? Dropped on stage 17, and now over 12 minutes down, things don't look good for the Czech rider. It's unlikely he'll be in the mix today and there's strong speculation that he could be leaving Astana at the end of the year and heading to QuickStep.

      0 0
      • Avail  

        mea culpa.. příště si to přečtu trochu pozorněji :p

        0 0
    • McBlacky  

      tak Rujano ukončil trápení a odstoupil.

      loni to kosil a letos taková tužka :/

      0 0
      • dafe  

        přitom ještě na Trentinu v tom strašným kopci špatnej nebyl…u něj fakt člověk nikdy neví

        0 0
      • obda  

        Tak to mne hoch zklamal – ani bod mi nevyjel :(

        0 0
      • daymaker  

        došly venezuelské bobule…

        0 0
    • daymaker  

      tak Roman už vozí bidony z auta… to je změna…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Atencion, Roman K., krizi, problemo!

      0 0
    • Splinter  

      Tak Kreuz se vydal nekam pryc :)

      0 0
      • Peslezedirou  

        Atention K.! II.

        0 0
      • Andrzej  

        a spravnym smerem :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        ho tam vzadu kousnul pes, asi…nebo manager :-)

        0 0
        • treatt  

          Spíš se rafli, Roman vyndal sluchátko, naštval se, vybodl se na direktora a jel svoje :)

          0 0
          • Thidney  

            Chtěli po něm aby útočil až na finálním stoupání, on chtěl už na Lavazé. Tohle je taky dobrá zkušenost, vyprdnul se na vysílačku a dal to jak to považoval za nejlepší.

            0 0
          • Thidney  

            Btw alespoň potrénoval spolupráci s Bakala boys :)

            0 0
            • treatt  

              To jo :) a BMC fair mechanical, jak mu dal bidon..

              0 0
              • petryk  

                To bylo hezký, to je pravda

                0 0
              • Smazaný účet  

                to jsem taky zíral, že zahnul k BMC autu a dostal bidon :-) cena FP pro mechanika!

                0 0
                • daymaker  

                  spolukomentátor na Eurosportu(nějaký cyklista) tvrdil, že je to pod pokutou… ale asi se to moc neřeší… nicméně palec nahoru každopádně!

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    možná pokuta v týmu? jako že ho pak pojebe manažer BMC?

                    0 0
                    • treatt  

                      Spíš pokuta, co dostane tým od jury..

                      0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        Proc proboha?

                        0 0
                        • vitan  

                          si představ, že ti tam dají joňťák od Nutrendu…to potom neprojdeš dopingovou kontrolou:)

                          0 0
                          • Lenka.05  

                            No o tomhle jsem přemýšlela, když jsem viděla jak si tam jezdci berou různě pití. Že může bejt risk si vzít něco od cizích, nikdy nevíš co tam bude…

                            0 0
                            • karliner  

                              Tak to je už úplná stíha. Neřekl bych, že dělají spektrální analýzu všeho, co si koupí v sámošce nebo v hospodě…

                              0 0
                              • McBlacky  

                                někde jsem četl, že jezdci mají zakázáno brát si cokoli od cizích lidí.

                                Když jsi ale totálně prošitej, je ti to nejspíš jedno

                                0 0
                                • Hroch obojzhivelnyj  

                                  Od divaka leda tak vodu na politi hlavy, to je jasny, ale od jinyho teamu- asi taky zalezi jak se kdo s kym zna. Pak jsou tam taky myslim neutralni(spon­zorsky) auta s vodou.

                                  0 0
                              • Lenka.05  

                                Tak jen si vem, co za svinstvo je v blbým řízku z argentiny…

                                0 0
                        • treatt  

                          Proč proboha nesmíš mít na TT špičku sedla maličko skloněnou dolů, když Ti to je nepohodlný a tlačíš si na citlivé partie a musíš si ho dát přesně dokonale? Protože UCI…

                          0 0
                        • daymaker  

                          tak pokud si vybavuji aspoň něco trošičku z historie např. TdF, tak tam bylo taky zakázáno přijmout pomoc od jiných jezdců… proto se např. nenápadně zhazovaly pumpičky, duše atd. možná tradice??? :-)

                          0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            No jo ale doby kdy si jezdec musel sam zkovat zlomenou vidlici za dozoru rozhodciho jsou davno pryc (a to ho mam dojem jeste chteli disknout ze mu nekdo slapal mechy)

                            0 0
                            • treatt  

                              Za pomoc s dmýcháním ohně dostal tuším jen penalizaci :)

                              0 0
                  • Coffin Corner  

                    On ale tvrdil že se to týká materiálu a pochybuju že se bidon počítá mezi materiál, ale možná se pletu…

                    0 0
                • Fuglsang  

                  Kreuzigerův otec zase rozdával plechovky Coca-coly a dával všem, právě zrovna i BMC. http://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

                  0 0
                  • treatt  

                    Moc nechápu tu zmínku o jezdci Astany s číslem 113..to jako že Ignatěv?

                    0 0
      • McBlacky  

        pěkný, přál bych mu to, rozehraný to mít dneska líp nemůže. Liq jsou popravený a musí mít sílu na to protáhnout Ivana sjezdem, takže ho nebudou stahovat. Uvidíme jestli někdo nezaútočí před vrcholem pak by sjezd byl peklíčko.

        0 0
      • Lenka.05  

        Nevěřím vlastním očím…RK závodí!

        0 0
      • Splinter  

        to by mohlo vyjit pokad nevytuhne.. Nechapu jak se muze nekdo takle probrat po tom predvcerejsku…

        0 0
    • Trog  

      Před deseti vteřinama dojel Roman první do cíle horské etapy a přeju mu to jak nikdy nic nikomu.Vůbec mě nezklamal že to neudržel v té jedné etapě(je to jen člověk).

      Urči tě i on je spokojen chtěl vyhrat etapu i loni což se mu nepovedlo tak aspon letos

      GRATULUJI

      0 0
    • obda  

      Roman to dal! Nervy jak prase :)

      0 0
    • daymaker  

      klaním se až na zem, nevěřil jsem a Roman ukázal, že jsem se sakra mýlil… RESPEKT!!!

      0 0
    • Ma7ous  

      uplně neuvěřitelné, ukazál svou extra třídu a klobouk dolů před ním. Díky

      0 0
    • orm  

      Průběh dnešní etapy je ten důvod, proč na to člověk kouká. Poslední km jsem se na to skoro nemohl koukat, jak jsem to Romanovi přál. Takže za dnešek super, super super.

      0 0
    • Fuzzy666  

      Teda ještě větší nervy na konci než s Bártou :). Doufám, že ho dnešní úspěch nakopne a trochu mu zlepší psychiku :). Krása

      0 0
    • Trainman  

      Famózně Roman! Já mu věřil i po výpadku, každý má mít právo na nějakou krizi. A klobouk dolů, že se dokázal takhle oklepat, on na to má :)))

      0 0
      • Lenka.05  

        Vyhrál etapu, dojede Giro a je nejvyšší čas kopnout Astanu do prd.le a jít dál.

        0 0
        • johnny_B1  

          Přesně. To co Astana předvádí, rozhodně není týmová spolupráce a podpora leadera.

          0 0
    • MavasH  

      Přidávám se ke gratulaci. Já mu teda nevěřil, ale o to víc su rád, že mě překvapil. Na druhou stranu bylo dneska vidět, že vyhrát opravdu chtěl, protože to muselo ******** bolet. A jak se pak hrnul k hosteskám na podiu, to byla taková pěkná tečka za tím dnešním přenosem :)

      0 0
    • johnny_B1  

      Tiralongo dostal skoro 18 minut.

      0 0
    • Kubiczech  

      Teda to byl závěr, teď mě mrzí dvakrát tolik, že to Bártovi nevyšlo.

      Vypadá to, že bylo třeba trochu toho zdravého nasrání se. Martinelli je buď génius nebo ze sebe nechal udělat vola.

      0 0
    • pepan_kladno  

      Tyjo to je paráda. Přijedu z vyjížďky a koukám na zprávy jak puk. To je paráda, že Roman vyhrál, strašně mu to přeju.

      0 0
    • fantomsilnic  

      Dnes excelentní výkon,co předvedl Roman.Chopil se šance,když ho nechali odjet a předvedl fantastickou stíhací jízdu na 20km:)Těch posledních pět km bojoval jako lev-pěkně si hrábnul a dnes vyhrál hlavně sám nad sebou.K tomu co dnes předvedl není co vytknout a myslím,že každý fanda musí byt spokojený.Dobrá prá­ce

      0 0
    • lodyh  

      Neuvěřitelný. Jedete se podívat do svýho oblíbenýho lyžařskýho střediska na jedinou etapu Gira, celej den má chcát ale svítí sluníčko. Po Staulanze máte pochyby jestli vůbec bude komu fandit. A on, člověk co nikdy nikde nezaútočil teď předvádí naprosto totální cyklistiku. Jsem šťastnej že jsem to viděl, neuvěřitelně silnej zážitek! Díky Romane!

      0 0
    • teepeex  

      ta krize ho posunula jako cloveka,

      pokud je to tak, jak si myslim, bude po tomto Giru mnohem psychicky odolnejsi a vyrovnanejsi

      navic se kreatury z Astany dostatecne odkopaly, mel by z toho vyvodit dusledky, sam a aktivne

      0 0
      • treatt  

        Souhlasím s Tebou a doufám, že to tak bude. Z tohodle musí vyjít strašně posílený, dostat takovou nálož a pak si dokázat, že umí zaútočit a vyhrát..paráda

        0 0
    • Internaut  

      … parada. Parada a parada. Uzasny zazitek to sledovat. Predevcirem krouzili supove a dnes to bylo jako z jine planety.

      0 0
    • Twisp  

      kdyby nebylo te stredecni krize, tak ho dnes nenechali. Ale na to se historie nepta. Kazdopadne velka parada a velka gratulace.

      0 0
    • Barberry.pha  

      Gratulace RK a snad to zitra nejak potvrdi a dojede se spickou ;) to by byla odpoved na kritiky a poukazani ze ta streda mohl byt pouze smolny den, ktery se muze stat komukoliv a kdykoliv.

      0 0
      • marco  

        No tušil jsem že se Roman vybičuje ale s vítězstvím jsem nepočítal. Přiznejme si že kdyby Roman nebyl na tom místě kde je nenechali by ho takto ujet. Dnešek jsou jen plusové body pro něho do jeho budoucnosti a obrovská vzpruha pro jeho psychiku.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        No zitra skoro jiste dojede s grupetem a koupi pul hodiny. Tak to je, dneska to nebylo zadarmo.

        0 0
    • dancing dog  

      Super. Doufám, že to ale nebude stejný, jako kdysi s Landisem…

      0 0
    • Barberry.pha  

      Tak jsem koukal tedka na sestrih na ct4 a ikdyz vedel jak to dopadne, tak to musely byt nervyyyyy …

      Na tom 7 km do cile jak jsem s temi z toho Quick stepu, stejne vybaveni akorat jiny dres, pekne jim to jelo, ze by zkouska spoluprace do dalsiho tymu :)

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Pekne se na to divalo. Pribeh jsem od masiny a chybely dva dlooouhe km do konce… jen houst a vetsi kapky.

      Po Romanove velke slave:

      Pepan-Kladno 84

      Karliner 73

      Treatt 71

      Vitan 64

      Fuzzy666 62

      Dafe 53

      BF 50

      Blacky 50

      Avail 50

      Lukecz 50

      Thidney 49

      Obda 46

      Hroch 43

      BikerJak Pes 43

      Fuglsang 42

      Josse 39

      Glum 38

      Fukin 35

      Pepan K uz musi mit tu libacku dost nacvicenou ;-) ale jiste to jeste nemas. A Fukin o tu Maglia Lenka taky mozna jeste prijde..

      0 0
      • pepan_kladno  

        Bylo to super dnes drzet maglia rosa kdyz etapu vyhral Roman, za chvili odjizdim s oddilem na vypravu a vratim se az v nedeli rano a pak honem na Belecske Okruhy, tak se kouknu jestli jsem vyhral az potom. Ale trochu me boli po vcerejsku nohy, ale uz to nejak snad udrzim… ;-)

        Hezky vikend a dobry nohy vsem.

        0 0
    • eredin  

      Napadá mě, že kdyby Roman ve středu neztratil, tak by včera jel zase na remízu a nakonec by giro dokončil třeba na osmém místě … neviditelný. Takhle už nebylo co ztratit a on si dokázal dojet pro životní úspěch … gratulace.

      Jinak trochu opomíjený je podle mě druhý vítěz Hesjedal, který neskutečně vyjebal se zbytkem špice a sem zvědavej jak na něj budou Rodriguez Scarponi nebo Basso dneska najíždět.

      0 0
    • Tina  

      RK v úniku so skupinkou ďalších jazdcov :) Neviem neviem čo si od toho sľubuje, ale obávam sa, že po včerajšu má tak „vymalované“, že sa obáva aby neodletel z hlavného balíku a tak vyrazil dopredu a vytvoril si rezervu. Just Kidding :) Ale dnes to bude peklo.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Člověk si na týden odjede mimo civilizaci a začnou se dít strašné věci. Roman neskutečný výkon!

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Pred casovkou:

      Pepan-Kladno 85

      Vitan 74

      Treatt 67

      Fuzzy666 66

      Karliner 65

      Avail 64

      BF 56

      Josse 55

      Lukecz 53

      Obda 53

      Thidney 52

      Dafe 51

      Blacky 50

      Hroch 49

      Fukin 45

      BikerJak Pes 44

      Glum 40

      Fuglsang 40

      Jeste to bude zajimave na obou koncich :-)

      0 0
    • Fuzzy666  

      tak máme hotovo :). Teda, že bude první Hesjedal a třetí De gendt to jsem si na začátku opravdu nemyslel. ikdyž jsem tušil, že Basso a Scarponi nebudou takoví favorité jak se čekalo.

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Tak mame hotovo. Stejne jako v Milane, po kratke chvili v ruzovem v pulce, vitezstvi posledni den kladenskemu Puritovi, ktery stravil nejdelsi cas v ruzove, vyrval Avail. Tesnym rozdilem ale, jen na tie-breaker. Treti je Treatt, jeste tesneji- dik vetsimu poctu dni v ruzovem- pred Lukeczem. Treatt taky nejlip natipoval tym na etapy.

        Maglia Nera nakonec zustala prece jen Fukinovi, Glum mel stesti ze DeGendt skocil Scarponiho. Predposledni je Thidney.

        Gratulace Availovi, a dik vsem, a muzem se tesit na Tour.

        Avail 76

        Pepan-Kladno 76

        Treatt 59

        Lukecz 59

        BF 56

        Vitan 56

        Hroch 55

        Josse 55

        Fuzzy666 54

        Obda 53

        Blacky 52

        Karliner 51

        BikerJak Pes 48

        Fuglsang 47

        Dafe 47

        Glum 44

        Thidney 42

        Fukin 41

        Excel rozeslu zitra.

        0 0
        • pepan_kladno  

          a mozna bych se mohl prejmenovat na purito, podobnost (zejmena vykonnost v kopcich) a i to jak jsme rpisel o ruzovy dres je az zarazejici :)

          0 0
        • treatt  

          Takhle, DeGent mi nasral jako nikdo. Měl jsem Scarponiho na 3. a Cunega na 5., ten parchant mi je odsnul. Nemám teď tu tabulku, ale to by mi dalo hodně bodů ne? Kurnik šuplik ://///

          0 0
        • Avail  

          zajímavé, ted jeste projít dopingovou kontrolou a můžu začít slavit :))

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Jo jo jakej ryzlink ze jsi to pil pri psani tipu? :-)

            0 0
            • Avail  

              kdepak ryzlinky, ten večer jsem ochutnával darovanej staroplzeneckej absinth, holt kvalita

              0 0
              • treatt  

                To by odpovídalo, protože ten De Gent byla silná halucinace. Teď mi přišla tabulka od Hrocha a je to tak. Kdyby se ten všivák Vacansolejáckej neurval, tak jsem vyhrál já :(

                Ale tak sláva vítězům :)

                0 0
                • Avail  

                  jako haluz to byla, co si budem povídat :))

                  si to ještě budu muset vyřídit s Križákem, jakožto sousedem až ho tu nekdy potkam :))

                  0 0
        • obda  

          Tak si to shrneme:

          • vítěze a třetího netipoval nikdo do první pětky
          • vrchařskej trikot netipl nikdo
          • vítěze TTT taky ne

          :)

          Jinak gratuluju těm, kteří dobře trefili Purita. Nějak jsem mu na celkové pořadí nevěřil. Jinak na Tour se chystám na obhajobu :)

          0 0
          • McBlacky  

            trefit vrchaře je asi nejtěžší. To je někdo kdo má kliku na unik v půlce závodu, kde jsou nějaký brdky a pak dostane volnou ruku, že si to může hlídat.

            Jediná jistota je Moncoot na Vueltě :)

            0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Hesjedal prekvapive, ale zaslouzene. A moc pekny finis od DeGendta.

        0 0
        • pepan_kladno  

          Fandil jsem Hesjedalovi i kdyz jsem tusil ze me to, ze Purito prijde o titul bude stat vitezstvi…

          Bylo to pekne napinave, ale moc zabavne.

          Nevyhral jste nekdo to kolo na eurosportu? Ja ne :-(

          Diky moc Hrochovi za tipovacku

          A zaplatbud ze sestrihy na ct4 uz komentuje Tomas Jilek.

          0 0
    • karliner  

      Grande finale…

      Foto mobilem 750 metrů to go.

      0 0
    • petryk  

      Celkem hezký článek o Romanovi

      0 0
    • treatt  

      Meanwhile, on Passo Stelvio..

      0 0
    • treatt  

      Odměna pro Taylora Phinneyho, odlet ze Stelvia vrtutulníkem..to je pohled panebože..

      0 0
    • treatt  

      Takže aftermath..

      Nejkrásnější vítězství Gira Roman, De Gent a Rabottini

      Cava mi je líto, že si nechal vyrvat o bodík rudej, ale co si budem povídat, prokaučoval si to pozdním nástupem na špurt v 18. etapě, rozjeto to měl týmem dokonale, ale Andrea ho vyškolil ukázkově. A je teda otázkou, i kdyby nebyl Cav líný (jak sám řekl, že to je právě důvod jeho prohry, byl podle svých slov líný začít spurt dřív) a vzal za to včas, jestli by ten den na Guardiniho měl, protože jeho nástup byla doslova forsáž

      Bylo to krásné Giro s dramatem do konce, ukazuje se, že je v dnešní době opravdu čím dál těžší ujet, špička je v kopci tak vyrovnaná, že se většina nástupů po chvíli zase sjede. Nakonec ale myslím, že vyhrál po zásluze ten nejsilnější. Rajdr útočil (a úspěšně), hlídal si ostatní, hlavně na Stelviu na něm byla veškerá sjížděcí práce, jednoznačně zasloužený vítěz. A v pravou chvíli ho podržel tým, nebýt Vandevelda, tak líbá trofej De Gent. Na rozdíl od Liquigas, který stále odmítal kritiku, že si šťaví zbytečně tým celé Giro, což se v posledních nejtěžších etapách potvrdilo, kdy už byl Silvestr mrtev, stejně jako ostatní a v kritických okamžicích už neměl Ivanovi kdo pomoci. Je ale taky pravda, že letos Basso prostě winner nebyl, i kdyby měl na konci sebeodpočatější domestiky.

      Parádní výkon mladých pušek Sky, Sergio nakonec dokonce na Stelviu silnější, než Rigoberto – v posledních km to byla hodně cenná pomoc i pro Bassa.

      Rujano a Gadret jsem čekal, že letos nezajedou, líto mi bylo Casara, zase jen boje o druhý flek :) Jak komentovali následně frantíci, na Stelviu mu Damiano Cunego vzdal hold, když si vyjel popáté v kariéře druhé etapové místo na Giru :) jeho poslední win na růžovém závodu byl přitom před 8mi lety..

      Do mé tipovačky ostatně Damiano taky solidně kopnul, svým zmrtvých vstání mi vyšoupl 5 bodů za vítěze týmové soutěže, moje Movis kvůli němu druzí :( a na pátý flek v GC, kde jsem ho měl, to zas nedovezl kvůli De Gentovi kurnik šuplik :( Každopádně nakonec ale Lampre z toho potenciálu dvou lídrů nevytěžili skoro nic, protože Damiana nikdo nebral vážně, aby na sebe vázal ostatní GC boys a zároveň malý princ jel jen na sebe a Mišelovi nepomohl.

      No a pak je velká otázka Astany. Jako přiznám se, že celé jejich vystoupení pro mě byl jeden velký otazník. Domestici ze začátku komplet na špici, ale srovnaní za Romanem. Proč tam teda byli? Jelo se teda na dva lídry a spíš víc na Tiralonga? Ani to mi nepřišlo, prostě slušná síla na roviny i kopce celého týmu byla se mi zdá dost promrhaná. Nebo tomu vůbec nerozumím a kazaši jeli takticky to, chtěli, ale já nepřišel na to, co by to mělo být.

      Každopádně paráda a už se tím na Švajc a Dauphinée.. :)

      0 0
      • karliner  

        No, jestli to s tím Cavem není spíš proto, že 2× naprosto nesmyslně nějaký blbci sejmuli jeho a jednou jeho vláček.. Pak by nemusel řešit jeden bod v předposlední e­tapě.

        0 0
        • treatt  

          No jo, ale pády ovlivnit nijak nemohl, to byl prostě sestřelen. Vyjet plné body za 18. etapu ale bylo plně v jeho rukou. Guardinimu jsem to vítězství přál, ale Cav si rudej rozhodně zasloužil. Škoda, je mi ho fakt líto za to, jak se porval s celým Girem. Tuplem když v dresu mistra světa vozil ostatním bidony a tahal špic v etapách, kde byl bez šance. U mě za to má nůši kladnejch bodů..Vůbec celý SKY moc pěkně, Geraintovi chybělo málo v časovkách, vítězství Cava, těsně nemaj červený, ale vezou domů bílý dres a dva lidi v top 10..

          0 0
      • McBlacky  

        z mého pohledu se ukázalo, že etapy s převýšením přes 4–5 tisíc už prostě negenerují akční závodění ale jen festival utrpení. Nástupy na Stelviu a Pampeagu postrádaly už svižnost i délku. Favorité byli rádi, že se zvedli a pokud ano, tak za pár metrů svěsili a byli dojeti.

        0 0
        • treatt  

          Upřímně, když byly kratší etapy s menším převýšením, opravdu se dělo o hodně víc? z GC vždycky někdo nastoupil a byl postupně dojet, zkusil to ještě jednou někdo jiný, ohlížení, co bude, pak někdo jel tempo (Liqui) a kousek před cílem kudla, která postupně selektovala. Mně se to utrpení líbilo :)

          0 0
          • MlokCZ  

            To chce jen mírně více do historii, nástupy alá Pantani.

            0 0
            • treatt  

              No jo, ale tyhle časy jsou už prostě pryč. Dnešní top silnice je prostě jinde..

              0 0
              • McBlacky  

                nj a další trend je jezdit okruhy :/

                btw: kratší etapy, teamy po 4 lidech a vidělo by se. Letos bylo vidět, že jeden team může kontrolovat celý závod. Kromě Stelvia …

                0 0
                • Andrzej  

                  mne se teda okruhy libi, predloni na tour de pologne jsem videl 2 etapy a prave diky okruhum to bylo fakt zajimave

                  0 0
            • karliner  

              Nebo přestat dělat testy na EPO…

              0 0
              • McBlacky  

                za deset let si budeme říkat, že teď konečně je to čistý a v roce 2012 sypali XY…

                0 0
                • karliner  

                  No, ani ten největší naivka si asi nemyslí, že teď je cyklistika čistá, ale myslím, že doba heroických úniků leadrů přes x sedel skončila s důslednějšími dopingovými kontrolami a „whereabout“ systémem..

                  0 0
          • McBlacky  

            netvrdím, že o tolik, ale měli to víc vyvážit a nedat dvě totální smrti za sebou.

            0 0
            • karliner  

              Kdyby to víc, jak říkáš, vyvážili – nevypadalo by to pak tak, že by vepředu byl únik jezdců bojujících o 100. místo v GC, případně o vrchařský trikot, blahosklonně sledovaný zpovzdálí skupinkou GC boys a jejich domestiků, kteří by to rozbalili 2 km do cíle.

              Upřímně – jako divák jsem raději za takovéto smrti, taktické boje mne tolik neberou, stejně jako ve fotbale raději vidím remízu 4:4 než vítězství 1:0 po taktické bitvě a náhodném fíku..

              0 0
              • McBlacky  

                se můžeme jenom dohadovat. Pointa moje je taková, že etapa na Stelvio byl pochod mrtvol ve slow motion. Kdyby tomu nepředcházela páteční poprava, mohlo se i závodit.

                0 0
                • treatt  

                  U Tebe to prostě nikdo nemá zadarmo :) Tam můžou vypustit duši, cedí krev a Ty je zařízneš, že to je zombie-walk :)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to jsem byl jedinej kdo čekal aktivní útočení? Každý kdo někdy jel víc jak 6000 převýšení má jasnou představu jak druhej den vypadá :)

                    0 0
                    • treatt  

                      Mně stačí Soldenským 5 kiláků a druhej den jsem rád, že jedu autem :)

                      0 0
                    • obda  

                      A mně se to líbilo. Jsou za to utrpení placení, tak ať se snaží ;) Pravda, dívám se na to stylem „tak to byc nikdy nejel“ ;)

                      0 0
              • daymaker  

                tak tak, nahnal bych je do Himalájí…

                0 0
                • Avail  

                  tak Mortirolo se od Himalájí moc nelišilo :))

                  0 0
                  • McBlacky  

                    by mě zajímalo co bych tam jel já, když oni měli většinou 36/27 nebo 36/28 a cukali se zle :)

                    0 0
                    • treatt  

                      27% je 27% :)

                      0 0
                      • McBlacky  

                        22% ne byl max na Mortirolu ?

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          22% není zas tak hodně, aby se tam lámali. Tuším kolem 25% jsem jezdil jako junior na 39×25, ale je fakt, že jsem to jel v klidu a odpočatý a ne po 3 týdenním peklu. :-)

                          0 0
                        • marios  

                          Všechno nad 20% je na silničce krutý zlo, pokud je delší než 50m.

                          0 0
                        • treatt  

                          Údaje se různí, vyprávějí se heroické historky, kopce se stávají převisy..

                          0 0
      • Thidney  

        tak blazin saddles maj taky sumář k Giru – ceny :-)

        0 0
        • Thidney  

          sakra link

          0 0
        • treatt  

          Každopádně tohle je nejvíc epic fotka Gira, myslím, že nezasvěcený se bude hádat, že to musí být hodně crazy fotomontáž :-D

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Dobre, tak co ma byt s tou liskou?

            0 0
            • treatt  

              Teď nechňápu dotaz asi :)

              0 0
              • Thidney  

                chce rozbor té fotky – proč je na ní liška s růžovým šátkem. Vzhledem k tomu, že Karliner se naprášil, že si koupil ofiko růžovou šálu, tak by možná mohl něco napsat on :)

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Jo zasvet me, proc je tam ta vycpana liska?

                  0 0
                  • treatt  

                    To je právě kouzlo té fotky :) To předpokládám neumí vysvětlit ani tifosi, který ji strčil do záběru fotografovi :)

                    0 0
          • StrejdaS  

            Nejvic epic byl Libor na Giau (pred tim se snazil narvat svyho rock machina na tymovy auto Liquigasu…) A samozrejme Fany jako zanicenej fanousek silnicni cyklistiky. :)

            PS: Mam jen dotaz, kdo je na foto 3 a 5? at vim koho mam na fotkach…

            0 0
    • digidaq  

      Ahoj, nevíte, jestli někde na webu není uložený záznam z 20. etapy (Stelvio)? Stačí od Bormia nahoru. Díky.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak už máme vítěze TdF 2010, Andy se přece jenom dočkal.

      http://www.radioshacknissantrek.com/…ur-de-france

      http://www.guardian.co.uk/…tourdefrance

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Na Dauphine se dejou veci. Evans ujizdi ve sjezdu (!) z posledniho brdku a vyhrava sprint 3 clenne skupiny. Andy Schleck odpadava v poslednim brdku (kat.3 !). Sammy Sanchez spadnul a ma podezreni na zlomena zebra…

      0 0
      • pepan_kladno  

        sakra, ze ja zustal u pritelky bez eurosportu… :-D

        0 0
        • Coffin Corner  

          Užívej si a nelituj :) Eurosport letos na přímý přenosy z Dauphiné stejně sere.

          0 0
      • obda  

        Ty jo fakt, Andy dojel se ztratou celych 3:10 na Evanse a po prvni etape (pokud nepocitam prolog) ztraci 3:34 na vedouci pozici. To mne zajima, co chcou s Frankem na TdF vymyslet ;)

        0 0
      • obda  

        Jeste pekna perla odtud:http://forum.cyclingnews.com/showpost.php… Hehe :D

        Young Andy Schleck, ranked 958th in the 2012 CQ ranking with 20 points, hailing from small cycling nation Luxembourg and riding for the third tier team RadioShack-Nissan-Trek, defended himself quite well in the second stage of the big Dauphiné Libéré, featuring a lot of experienced World Tour teams fielding many of their top riders. He was dropped from the peloton on the last serious climb of the day, but eventually managed to beat over 30 other riders including Kvachuk, Kostyuk, Lindeman, Dehaes, Grabsch and young Leigh Howard, taking a glorious 138th on the stage. Not too shabby. Andy is now quietly sitting in 144th place overall and is widely expected to finish this Dauphiné after his strong performance of today, thus increasing his CQ value by 25%.

        0 0
      • obda  

        Tak vcera Andy opet odpadl, ztrata 1:47. Pro pobaveni fiktivni rozhovor Vino&Andy: http://forum.cyclingnews.com/showpost.php…

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          No jsem na nej zvedav. Ale on nikdy pred Tour nic moc nejezdil, co si pamatuju. Jeste je do Tour mesic skoro, tak mit formu uz ted je mozna brzy.

          0 0
          • McBlacky  

            ladit formu je jedna věc ale nemít formu od začátku roku druhá

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Njn. Slibuje blyskani na lepsi casy koncem tydne :-)

              Basso taky byl furt mrtvej a na Giru jel celkem slusne.

              0 0
              • Thidney  

                jenže Andy nemůže jet jen celkem slušně, ikdyž pro to Bruyneel posledními prohlášeními chystá půdu.

                0 0
                • karliner  

                  Ono asi málokoho bude bavit závodit na TdF o druhej flek, protože Cadel je o parník vepředu.

                  0 0
                  • ememem1  

                    ja mam skor pocit ze AS zacina mat taky „RK syndrom“ akurat o level mozno o dva vyssie.

                    proste mlady este nie dostatocne mentalne vyspely junak od ktoreho kazdy strasne moc ocakava a do ktoreho kazdy od jeho plnoletosti husti jak je genialny az tomu sam uveril a svojimi nepatricne velkohubymi vyhlaseniami tomu vsetkemu dava korunu. obcas sice lokalne zaziari imho ale vykonnostne od svojich „najlepsich rokov“ ked sutazil o biele tricka nijak viditlene nenapreduje a vzdy ked prijde na lamanie chleba tak sa stane akasi „Vis maior“ nehoda ktora sa nestane nikdy nikomu inemu a ktora jeho plany zlikviduje. proste jak hovorim, „RK syndrom“ o rad vyssie.

                    0 0
                  • treatt  

                    O parník vepředu, ale stále o sekundu za Wiggem :)

                    0 0
                    • karliner  

                      Nevěřím, že by ho ve druhé GT po sobě Froome dotlačil na podium..

                      0 0
                      • treatt  

                        Nevěřím, že najednou změní ASO trasu a začlení tam něco jako Anglirú :)

                        0 0
                        • karliner  

                          Cyklista , kterej se zuby-nehty snaží vypadat jako fotbalista nemůže nikdy nic vyhrát..

                          0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            Jako fotbalista? Jako filmova hvezda!

                            Ale jak jsem tak cet jak si pochvaluje trikot lidra , tak vazne uvazuju ze v tipovacce na Tour nebudu za den ve zlutem bod pricitat, ale naopak odecitat (unava teamu, medialni povinnosti atd, to se musi zakonite projevit :-)

                            0 0
                            • karliner  

                              Já myslím, že by se mělo ale zavést i whereabouts a dělat namátkové testy..

                              0 0
                            • treatt  

                              No jo, Wiggo holt bude muset ten champion´s face ještě poladit ;)

                              0 0
                              • Hroch obojzhivelnyj  

                                Casovku ale teda poladil dobre.

                                0 0
                                • treatt  

                                  To poladil moc pěkně, zajímavý pohled za něj na některé lidi za ním s ohledem na Tour..

                                  Chavanel 1´30

                                  Kadl 1´43

                                  VDB 2´12

                                  Brajko 2´33

                                  Menchov 3´12

                                  Porte 3´27

                                  Nibs 3´30

                                  Cobo 4´27

                                  Vino 4´48

                                  Nocentini 5´20

                                  Rolland 5´21

                                  Taaramae 5´32

                                  Le Mevel 5´39

                                  Voeckler 6´04

                                  Vanendert 6´11

                                  dobitej Sanchez 7´26

                                  Andy 10´47, krásné 164. místo ze 171 :)

                                  0 0
                                  • treatt  

                                    Jinak Andy už na cyclingnews pláče, že mu fouknul špatně vítr, předtím tak nefoukal, ale protože jel jako první, tak mu to nikdo neřekl :) jinak se prý cítil strašně dobře, ale jak upadl, už nemohl jet to svoje. Na té trati mu to tedy hází průměr nějakých 42km/h..

                                    0 0
                                    • obda  

                                      Zde se hodí citát z odkazu, který jsem dával o kus vejš:

                                      vino: andy no like time trial. andy no like descending. andy no like rain. andy no like cold. andy no like big heat. andy no like crosswinds. andy no like headwinds. andy no like serious training. andy complain too much about everything.

                                      0 0
                                  • Avail  

                                    to po těch letech co mu TT moc nejde neni moc zlepšení :))

                                    0 0
                                  • Biker jak Pes  

                                    Andy je rok od rok větší tragéd.

                                    0 0
                                    • mitch  

                                      Andy to dneska zabalil

                                      0 0
                                      • Biker jak Pes  

                                        Dneska jsem někde četl, už nevím zdroj, že na týden vypadnul z tréninku kvůli problémům s kolenem a to je možná důsledek jeho ztráty. Nicméně, týden mi přijde málo na to, aby ztrácel v řádech minut.

                                        Začínám spíš věřit, že oba Schleckové se postupně vytratí a zůstanou jako nevyužití talenti… :-P

                                        0 0
                          • Thidney  

                            zas velký plus je časovkářská přilba ala Crom :)

                            dneska Sky totální dominance ve stylu USPostal – na vrcholu kopce 9 lidí se žluťákem, z toho 4 kusy sky – peklo

                            0 0
        • treatt  

          Dneska zase lehnul v TT, takže v cíli zásek 9minut, deset vteřin :)

          Zatím vede Durbo Durbridge, druhý flek EBH

          0 0
    • redbed  

      netradiční ohlédnutí :-)

      http://xman.idnes.cz/…renalin.aspx?…

      0 0
    • Thidney  

      Tour de suisse

      Sagan zařízl Spartaka a vyhrál Prolog

      Kreuziger překvapivě 8 flek

      Veltis 19

      Styby 56

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Sagan zase dneska. Ten chlap je vazne neuveritelnej. Doufam ze mu to takhle pojede i na Tour, tak to bude peky boj o zelenak… Ale kdo vi, treba Sky pojedou striktne na Wigga a Cav pojede po par dnech odpocivat, a nebo Sagi bude mit povinnosti k Nibalimu. Kazdopadne tip na mistrak (Cesko)-Slovenska je lozenej.

        0 0
        • Tina  

          a prečo to píšete do vlákna Giro keď o pár riadkov nižšie je vlákno „profi silnice mezi girem a tour“: http://www.bike-forum.cz/…-a-tour.html#… ?

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            No ono tamto vlakno bylo mezi lonskym girem a tour. Letos jsme ho nezakladali, tak nejak pokracujem tady…

            0 0
            • karliner  

              No, já hlavně nechápu, proč to sem vůbec píšete :-)))

              0 0
              • treatt  

                A já zas nechápu, proč sem vůbec koukáš :)

                0 0
                • karliner  

                  Protože mne zajímá Giro. Tak je i ostatně pojmenované celé vlákno – Giro d´Italia 2012…

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Tak to pristi pojmenujem 2012 Tour de France, olympyjada, MS a vubec profi preteky kolem hnoje az do Vuelty, aby ses tam necitil nepatricne, eh?

                    0 0
                    • karliner  

                      Ano. To by bylo logické. Je tu 55000 témat, o pár víc nebo míň…

                      Nebo by třeba šlo založit téma Sagan a jeho vítězství na závodech nižších kategorií ;-)

                      0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        To bych nechal na Tine, zjevne je jeho velka fanynka :) Je ale fakt ze je to vdecnejsi nez drzet palce Kreuzigerovi.

                        Dneska zas, btw.

                        0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        Hale a mi zacinas nekoho pripominat. Netravis moc casu u bedny u Teorie velkeho tresku?

                        0 0
                      • Tina  

                        haha :) Že závody nižších kategórií :) To sa niekto pasoval do role odborníka na silniční závody.

                        0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          On rozumi vsem sportum, i curlingu :) a z jarnich klasik nejsou hnojaky jen Flandry a Roubaix; Milan – San Remo je pak polohnojak.

                          0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Ale zas musis uznat ze sprinterska spicka Svycarsko nejede. I tak ale dobre Sagan.

                          0 0
                          • Tina  

                            Uznávam, že tam nie je Boonen, ktorý prehral všetky špurty v Californii. Ale je tam Haussler, ktorý je dobrý špurtér v Californii bol 4× druhý za Saganom :) Je tam aj Cancelara, ktorý jazdí doma.

                            Uvidíme ako mu vydrží forma do TdF kde bude aj Cav a spol :) Samozrejme, že by to sám nedokázal bez podpory týmu. Ale aj tak sú jeho úspechy fenomenálne. Celý pelotón niekoľko hodín tvrdo maká a závodí, aby nakoniec zase vyhral Peter Sagan :) I Roman K. sa na svojom webe pochvalne vyjadril o Saganovi.

                            0 0
                            • Hroch obojzhivelnyj  

                              Boonen tam zrovna je :-) a demon to je o tom zadna.

                              0 0
                            • Thidney  

                              kde berou lidi přesvědčení, že Spartakus je spurtér? Taky mě překvapuje, kolik lidí kterým vadí, že Cav vyhrává tolik dojezdů, souběžně adoruje Sagiho. Peace :)

                              0 0
                              • McBlacky  

                                Cav je tedka na dietě a celkem brutus hubne a drtí kopce, takže bych to na dominanci na TDF moc neviděl. Navíc mu začíná být jasný, že na jeho zelenáka sere pes, když je Wiggo tak rozjetej.

                                0 0
                                • marios  

                                  Asi tak

                                  0 0
                                • Thidney  

                                  neřeším ani Cava ani jiný jezdce, ale fanoušky co dokážou souběžně nadávat na Cavovu dominanci a vynášet Sagiho dominanci :)

                                  Každopádně jsem na Wigga zvědavej. Vyhrál vůbec někdo v jedný sezóně Paris – Nice, Romandii a pak zazářil na Tour?

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    a Dauphiné :)

                                    našli se tací co drtili jaro a pak vyhráli tour, Eddy třeba, ale nebyl jedinej.

                                    0 0
                                    • Thidney  

                                      jenže to všechno byly amfetaminový doby :) s nástupem epo-horských blech se to změnilo…

                                      Wiggo někde v rozhovoru říkal, že ho trenér nutí do 90% formy po skoro celou sezonu. Holt plaveckej trener to vidí jinak a třeba má jiný zdroje :)

                                      0 0
                                      • Hroch obojzhivelnyj  

                                        Taky jsem to cet, zajimave. Ted jeste jestli bude mi t na tour tech potrebnych 110%.

                                        0 0
                                      • treatt  

                                        Amfetaminový doby sice jo, ale upřímně? V době Eddyho ještě nebyly zrovna amfetáče diagnostikovatelný v moči? Jako šestidenní a podobně, tam se to fak neřešilo, ale velký závody..

                                        0 0
                                        • karliner  

                                          Jenom Eddyho drapli několikrát. Vzhledem k tehdejší době a frekvenci kontrol asi pokaždý, kdy ho testovali :-)))

                                          0 0
                                  • karliner  

                                    Ti fanoušci ale obvykle píší ze slovenské IP adresy :-)))

                                    0 0
                                    • Hroch obojzhivelnyj  

                                      Nezapominej ze Cesi jsou Slovaci, kteri si jen dlouhodobym pobytem blizko Nemcu zkazili jazyk a charakter ;-)

                                      Tak co, da to Sagi dneska znova?

                                      0 0
                                      • Thidney  

                                        :-) a naučili se vařit pivo na úkor ztráty schopnosti vypálit pořádnou borovičku :)

                                        Jasně že to dá, vždyť už se ho v balíku bojej

                                        0 0
                                      • Tina  

                                        Dnes to asi nevyjde. Uprchlíci majú cca 50km pred cieľom skoro 10minútový náskok a v úniku je Oss z Liquigasu. Treba dopriať aj iným :) Veď to by už nebolo ani smiešne, keby dnes Peter vyhral.

                                        0 0
                                    • Tina  

                                      a ktorí sú to tí fanoušci obvykle píšíci ze slovenské IP adresy?

                                      0 0
    • Peslezedirou  

      http://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      Konec dobrý, všechno dobrý :-) Jen mě napadá taková málá kaňka, ale to asi odnesl čas.

      0 0
    • Avail  

      hmm, tak Andy zlomená pánev, inu povedená sezona..

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ouch. Nejak moc se letos Leopardum rozbijeji cyklisti.

        Z te lepsi stranky, o to zajimavejsi bude Vuelta.

        0 0
        • McBlacky  

          ono to stejně moc nezmění na TDF. Je tady Wiggo a Cadel a pak někde hodně daleko další. Akorát ted je ta druhá skupina tenčí o Andyho

          0 0
          • Avail  

            vidim to docela podobně, akorát k tý první dvojce bych možná přidal Sancheze

            0 0
          • karliner  

            Gesink? Sammy Sanchez?

            0 0
            • McBlacky  

              na úrovni Wigga a Cadela?

              Gesink s velkou rezervou a Sammy, který byl teď týdny rozbitej a má časovku jak šnek určitě ne.

              0 0
              • karliner  

                No, v Baskicku ten šnek v časovce udělal i Tonyho Martina.. Ale těžko říct, jak se dá dohromady.

                0 0
      • Thidney  

        Auuu to je mi ho líto. Píšou 6 tejdnů, to bude nějaká vlásečnicová prasklinka, když jsem měl něco podobnýho (prasklý, ale ne utržený) tak po 6-ti týdnech jsem se o berlích došel do úval k doktorovi a zpět, což byl 5 hodinovej challange se slzami v očích. Hned po bouračce jsem se nepostavil na nohy, akorát se doplazil od auta zpět na silnici.

        Holt nejsem tak tvrdej jako Andy :)

        0 0
        • obda  

          Citace z http://www.cyclingnews.com/…ur-de-france

          According to rtl.lu, he fractured a vertaebra which is part of the pelvis

          Takže to vidím na kost křížovou, popřípadě kostrč. Ta mne po pádu bolela asi 2 měsíce a kolo bylo out – nevydržel jsem na sedle. K doktorovi jsem nešel, i zlomená se prý léčí konzervativně. Kuriozita – udělal jsem si to „na kole“. Napůl jsem seděl, napůl stál opřený o horní rámovou trubku silničky a kolo pode mnou na mokrých kostkách ve chvíli nepozornosti podjelo ;)

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          No z Hradesina do Uval a zpatky to je nejakejch 15km, ne? To je docela vyzva, o berlich.

          0 0
      • obda  

        Tak to mne zajímá, jak nakonec dopadne Frank.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Pro zmenu dobra zprava pro Availa. Sice mi to trvalo skoro jako UCI, ale koncene:

      0 0
      • karliner  

        Už jsem přestával věřit, že dokážeš do vlákna Giro… napsat post, který nebude adorovat Sagana :-)))

        0 0
      • vitan  

        tak to je krása:)

        0 0
      • Avail  

        no ty kráso! vypadá BÁJEČNĚ!

        jenom nevim, kdy se do pražských končin dostanu, snad příští týden, jsem teď dost pracovně zasekanej kolem Plzně..

        0 0
    • Thidney  

      protože trasa 2013 byla představena a nevypadá vůbec špatně, tak ještě jedna zásadní informace pro potencionální tipaře nad kterou můžou na zimovištích dumat

      1952 Fausto Coppi

      1953 Fausto Coppi

      1972 Eddy Merckx

      1973 Eddy Merckx

      1992 Miguel Indurain

      1993 Miguel Indurain

      2012 Ryder Hejsedal.

      2013

      0 0
      • karliner  

        Jedno vím jistě – 2013 se haluz jménem Hesjedal opakovat nebude :-))). To bych tipl spíš Igora Antóna.

        0 0
        • McBlacky  

          kdo líp – Anton X Hesje bych ti dal 3,5 ; 1,3 :)

          a to jen proto, že Hesje může jít k zemi.

          Oranžovej haluzář to má už za sebou, já bych ho nezapsal ani do Author Whirlpool

          0 0
      • McBlacky  

        to už spíš 2013 Bradley Wiggins

        0 0
        • karliner  

          No jo, ale kdo ho vytlačí na Galibier, Gavii a Stelvio? :-)))

          0 0
          • McBlacky  

            tam má tahounů mrak. Pokud se organizátoři TDF nezblázní tak lepší než Giro pro něj 2013 nebude nic.

            Ideální rozložení TT – dlouhá rovina + relativně lehkej kopec.

            Gavia a Stelvio z horší strany tam zapláče, Gali je pro něj celkem ok myslím. Největší peklo bude mít ale s time bonusama, se svým kickem to moc nevidím, že by to sbíral.

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Gavia a Stelvio jsou na zacatku etapy, tam se nebude nastupovat. Ta redposledni etapa vypada dost pekelne. Neni mi jasny, proc ma posledni plocha manifestacni etapa 200km;

              A jinak se mi libi, jak ma vetsina plochych etap ke konci nejakej brdek, aby to sprinteri nemeli tak docela uplne jednoduchy.

              Ale myslim ze si to uzijeme. Nevi nekdo jestli nekde visi ten diagram kde profil je cely trasy do kruhu jako na fotce na Steephill ?

              0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Pane kolego, jak rikaji lidovci: 3× a dost!

        0 0
        • Thidney  

          Pane kolego, na to je jen jediná odpověď – jasné, jednoznačné, lidovecké, MOŽNÁ :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.