• zdeno1

zdar,

vyvaklilo se mi lozisko v orechu.dle vsech navodu na youtube je sundani orechu lehoucky.

http://www.youtube.com/watch…

me se to nepodarilo ani kdyz jsem to pacil ve sveraku.

netusite nekdo,kde by mohla byt chyba?

diky

• Vilém  

Drzi to casto na o-krouzcich. Jestli si to zkousel tak jak na videu, tak to zkus napred sundat samotnou koncovku.

• kubad  

+1

• zdeno1  

hmmmm,a kde nebo co je ta koncovka?

• Vilém  

Mozna prekvapive na konci:)

Na konci osy, to cerne co leze z orechu.

Ale zase s citem, abys ji nesplacl.

• zdeno1  

jasny,ale jak ji sundat?vylamovanim jak na videu to proste nejde…na videu byl naboj na RU ja mam pevnou 12mm osu…

• Nimrod  

nandej kazetu a vezmi to za kazetu, takhle to neni za co vzít :-)

• Slavoš  

Jde to, taky jsem letos na jaře bojoval (zadní osa 12mm), co nejde silou jde ještě větší silou. Vem to přes hadru sikovkama za koncovku

• lukas aka mitro  

neni nabojem prostrcena duta osa a koncovky sroubovaci? (novatec to tak ma). Koukni na koncovky zda tam nejsou plochy na chytnuti klicem..pokud jo, chytni a sroubuj.

• zdeno1  

jsou kulaty,plochy na klic nejsou…u novatecu jsem to mel kdysi hned…tady jsem v riti.

• Hnoj  

Chyť to do svěráku přes hadr a škubni kolmo nahoru, to pomůže v 90% případů.

• Vilém  

Nejsou

Idealne je na to mit udelanou klestitu z duralu, nebo tvrdeho dreva.

Zatim se mi to vzdy podarilo sundat po omotani koncovky a opatrnem zatazeni sikovkama.

• lukas aka mitro  

„snaha byla, 4-“…

• Nimrod  

od někoho, kdo píše, že má dt swiss na ratchet system šroubovací koncovky, to sedí :-)

• lukas aka mitro  

kua co zas mas..dyt sem se ptal, esi tam nahodou nejsou plochy bo pak by ne…pokud ne, tak ne…

• Nimrod  

jak zas? :-) jen mi přišlo úsměvný tu kopat do viléma, když sám ses kdovíjak nepředvedl :-)

• lukas aka mitro  

ja do nej nekonal..pouze sem povzdechnul ze ma reakce byla mimo…

(to ze mu ten odkaz nejede je sumak)…

• Nimrod  

tak to jo, pokuds reagoval na sebe, tak to beru zpět, ale jelikožs to hodil pod viléma, tak mi to nedošlo. beru tedy zpět :-)

• zdeno1  

no vida,koncovka je dole,ale orech stále drzi jak pribitej…zítra to zkusim ve sveraku…

• Vilém  

Tam uz nema co drzet. Leda tak orezly vnitrni krouzek loziska.

• Gabbo  

Priseru se do tematu – je u techto naboju bezne, aby mel kotouc vuci naboji mirnou vuli? Kdyz zmacknu brzdu a snazim se tocit kolem, kotouc se nehne ale kolo mirne jo.. muze to byt do 2 mm ale nejaky pohyb tam je..

• lukas aka mitro  

Pokud mas centerLock, tak vule je mozna. Pokud sestisroub a nepozorujes pootaceni na sroubech, tak pootaceni kola neni zpusobene vuli v kotouci, ale tuhosti kola/vidlice.

Taky se ti muzou posunovat desticky ve trmeni..v pripade kplovoucich kotoucu se muze projevit vule v nytech…

• Gabbo  

Mam CL nabu, a koutouc 6diru pres redukci.. jinak kotouc drzi pevne, redukce taky bez vule, vidim vylozene pohyb mezi casti naby s kotoucem a stredem naby..

• žvejk  

Zdravím, nevíte někdo zda je součástí ořechu DT swiss i rohatka a pružinky, nebo to patří k náboji. jde mi o to jestli mám kola prodat bez té rohatky a pružinek nebo s nimi… když jsme se dohodly na prodeji bez ořechu… dík.

• tonik666  

Podle mě je ořech extra, rohatky extra, zbytek extra. Rohatky se prodávají jako samostatný díl a k ořechu je nedostaneš. Jak ti mimochodem zbyly? 18 zubové?

• raf007  

Ahoj, rohatky ani pružinky nejsou součástí ořechu. Ořech ti DT dodá samotný, bez ničeho.

• Vilém  

Myslim, ze to je jako zvlastni dil. Soucasti orechu jsou jen loziska. Overit si to muzes v rozkresech dilu DT, kdyz ma kazdy jiny cislo, jsou to ruzne dily.

• kubad  

ořech je jen ořech nic víc k němu nepatří

• vysmátej bajker  

součástí ořechu 1ks koncovka.

• Mr.Duck  

Hele, necha se v CR nekde nejak sehnat ta 54t zubata kolecko vec? Nebo aspon 36t za naky rozumny penize (do dvojky)?

Nemuzu tu 54t vubec sehnat, ani DT ji prej nema, a za 36 se mi zas nechce davat stejne jako sem dal za naboj :-/

• Hnoj  

54z se dělá jen pro Bontranger, mám takovej pocit.

• Mr.Duck  

Ted to maj i Rovaly prej, ale zkousel sem to sehnat jak pres TREK (melo by to jit sehnat jako nahradni dil, a jde to do vsech 350/240), tak pres DT, a prej to ma v nabidce DT, ale dovozce do CA je nema, tak by me zajimalo, jestli by se v EU nenasly, a online nikde nic :(

• Vilém  

36 se daji asi nejlip sehnat od nejakych polskych prodejcu na ebay.

• tonik666  

DT stoji ofiko 870/ks, takže 1740.

• 01carbon  

Nemohu ani zaboha sundat ořech. Minulý týden jsem mazal rohatky na DT240. Náboj DTSwiss 350. Koncovka na RU dole – koukám na dutou osu a ložiska v ořechu. Ložisko z venkovní strany ořechu nevypadá zarezlé k ose. Zkoušel jsem to s citem poklepat dřevěnou tyčkou a zároveň tahat axiálně, podobně s dutou osou. Ořech se nehne ani o kousek. Do lednice resp. do mrazáku se mi to nevleze – že bych to ochladil. Funguje to, točí se to, rohatky řehtají. Jenom jsem to chtěl vyčistit a namazat (vím funguje to neser se do toho). Jednou se do toho bude muset vlézt. Napadá někoho něco nedestruktivního?

• jecnak  

Nasaď nějakou starší kazetu a zevnitř na ni poklepej kladívkem přes šroubovák.

• Rubi  

+1, vetsinou uz staci zatahnout jen za tu kazetu (lepe se to drzi)

• 01carbon  

díky oběma – kazeta nasazena, bušil jsem do toho, úspěch znamenal až stahovák za nejmenší pastorek a opřený o osu přes podložku. Zarostlý vnitřní kroužky ložisek. Tak jdu ještě zkontrolovat jak je namazaná ta osa 240 z minulého týdne – hýml.

• johnny.v  

Ahoj, už jste někdo v domácích podmínkách měnili ložisko předního náboje?

• Alonzo  

Ahoj možná zbytečný dotaz a na funkci nemá vliv, ale nemůžu přijít na to proč se tak děje. Jde o to že mi dělá cvrček takový nepravidelný kolísavý zvuk. Vyčistil jsem, namazal (tak akorát podle návodu) a pořád to samé:

DT Swiss 350 Straight Pull 24t Star Ratchet

• doubleingram  

das ist normal

• myreczech  

a mažeš tím co bys měl…?

DT Swiss Special Grease for Ratchet System Hubs 20g – HXTXXX00NSG20S

• figur  

Myslíš, že druh maziva má vliv na pulsování zvuku rohatky? A nebo má vliv jen na intenzitu toho pulsování…

Je to vlastnost.

• Rubi  

na to nema zadny vliv…rohatky vydavaji kolisavy zvuk porad stejne, jen u tech 18z je to mene znatelne, nejvic mi prijde ze to delaji ty s 36 zuby a ty s 52z zase uz o neco min

• Alonzo  

Jj přesně tuhle mám

• Peslezedirou  

Nedala by se použít Military grase od RS, nebo to chce ještě řidší vazelínu?

• Alonzo  

Ta je moc hustá a lepivá, ta si myslím, že je úplně nevhodná. Ta je tak do vidlice na těsnící kroužky.

• Peslezedirou  

Děkuji, koupím raději tu originální…

• tonik666  

ja to mazu bikegrease2000 od motorexu

prijde mi podstatne nedat ji tam moc.

• MnemonicJ  

Dávám nějakej obyčejnej mogul v malým množství a žádnej problém

• myreczech  

hele jukněte na video…taky jsem to dělal s origo a červení asi vědí proč to tam cpou…

https://youtu.be/Yu_LSSj_SBk

https://youtu.be/sC-5-dOvfYA

• tonik666  

Jak jsem psal, podstatne je trefit mnozstvi a nedat moc, protoze pak se zubatka zalepi a nedoseda.

A pripadne mit vazelinu podobne hustou.

• kubad  

Jenže to DT není vazelina spis pasta s příměsi oleje

Já už rohatky strhl a není to nic příjemného

• figur  

Tak tak. Vazelína s příměsí molybdenu + 5% oleje. Takže není těžké si ten pačok vyrobit doma a namíchat případně i na

teploty pod nulou. Dělám to už delší dobu, míchám jen to co potřebuju pro momentální použití a funguje to spolehlivě.

• Alonzo  

Tak origo stojí cca 300, – a to množství mi vydrží mám pocit tak min 5 let, takže tu cenu neřeším, než se párat s nějakým mícháním.

• figur  

Vzít trochu vazelíny, přidat pár kapek oleje (obojí doma) a šroubovákem promíchat netrvá ani minutu. Párání je něco úplně jinýho…

• vysmátej bajker  

Je to způsobeno pružnama ktere nevytváří stejnomerny tlak na rohatky.tedy vlastnost.

• Redjuu  

Běžná věc. Dřív jsem nad tím taky laboroval, že to je divné, ale dělá to ať je namazáno nebo ne, ať je 18 nebo 54 zubů.

• myreczech  

ten zvuk mi přijde jako když to není vyvážené…zrychluje zpomaluje…

https://www.youtube.com/watch?…

• madik  

Když už jsem u těchto nábojů. Budu měnit ložiska. Nakoupil jsem 6× NTN 6902 LLB. Dorazil mi ted i klíč na povolení vnitřností zadního náboje, abych mohl demontovat ložiska. Ještě jsem to nikdy nedělal, tak jsem dost zvědavý jak to půjde. Snad se obejdu bez nutnosti super hrubé síly a lisování.. uvidíme.

• p@X  

Jakým způsobem je tam tedy chceš dostat, když se chceš obejít bez lisování? Natloukání ti připadá lepší? :)

• madik  

Smajlík je na místě :) Nicméně jsem koukal na pár videí a dělali to tak, že na ložiska (vnější prstenec) posadili gola klíč vhodné velikosti a paličkou to šlo snadno klepnout dovnitř. Lis mám vyrobený z obyč závitové tyče a moc se mi to s tím dělat nechce. no uvidím :)

• kubad  

Ano jde to jenom musí sednout prumerove

• 74restart  

Kdyz uz se dostanes k tomu ze budes lisovat loziska, jsi za vodou. Protoze nejvetsi problem je povolit tu cast, do ktere zajizdi rohatka v naboji. To chce silu, stesti a poradnou modlidbicku.

• kubad  

Něčím musíš ty ložiska do náboje dostat

• deekay  

vetsinou staci podlozky + stara loziska jako nastroj a misto lisu pouzivam stary campa rychloupinak :)) Funguje to lepe, nez zavitova tyc a matice.

• kliiima  

Ahoj, mám kola s náboji DT 350 Centre Lock koupené na bazaru 15/110 a 12/148 a budu na ně kupovat kotouče. Potřebuji k tomu jinou matici než tu, kterou ke kotoučům dodává Shimano (kotouče XT 2020 CL)?

• žvejk  

Na přední náboj potřebuješ jinou matici, na 15/20 mm osu. Dělá shimano, DT Swiss a další…

• p@X  

Taky nechápu, proč Sh. v dnešní době dává ke kotouči 180 mm matici, která jde utáhnout na max. 12 mm ose…

• kliiima  

A dá se případně ta stejná matice použít i dozadu? (Shimano na ni píše 15/20 Only)

• p@X  

Dá.

• kubad  

dá, ale je to zbytečné

• p@X  

Mám „ořech“ HTII a třeba vyměnit kotouč s touto maticí, aniž by to na ní neslo viditelné stopy, není úplně jednoduché :)

• kubad  

to řeší černá lihoá fixa permanentní :D

• p@X  

Ta háže fialové odstíny :)

• LM  

Nesmíš na to koukat tak zblízka :-)

• tomxxx  

Tak malej stetecek a cerna barva na modely, kdyz si takova citlivka.

• p@X  

Ono by to spíš chtělo, aby ten ořech šel zajist osou proti vypadávání, 2×, 3× to sjede a je po Al matce, ale zas řeším p*oviny a je mi jasné, že s tím ostatní nemají problém.

• mr.nikdo  

Ty tam mas klasickou anebo na HTII (pevne osy)?

A jaky mas klic?

• p@X  

Koukám, že by potřeboval zbrousit, aby dosedal maximální plochou…

• mr.nikdo  

A jde to tam?

Nedoseda konec klice na osu? Neni klic i moc melky, kdyz nasadis golu…?

Ja tady ten treba nenasadim vubec. I kdyz mozna diky QR. Kazdopadne mi prisel lepsi takovy ten tenky klic na tyhle matice.

• p@X  

Ten by musel mít ploché hodně dlouhé madlo…

• mr.nikdo  

Vsak ma – to, co daval Kubad.

Tenhle klic je super na misky, ale na CL matice ne. Dost casto narazi osa na golu.

I kdyz snad Super B ma novy tvar a model a ten by mohl jit – je hlubsi.

• p@X  

No asi vůbec nejlípší by bylo se na celý CL vysrat. Omezený výběr kotoučů, na šroubky mám momenťák, není třeba dokupovat „velká matka“ :)

• kubad  

Na tu matici je otevřeny lepší volba

https://www.koloshop.cz/…vni-fd-3.jpg

• Markony  

Mam ten sám klič, předek sebrat na soustruhu zarovnat provrtat větší díru aby prošly koncovky náboje , osobně to dělám tak že prostrčím závitovou tyč přes náboj dam podložky lehce stahánu, a pak dotáhnu matku pro kotouč nemá šanci nic vyskočit. Ten plochý klič no nevím nevím.

• tomxxx  

Tvl, zas delate atomovou vedu ze sundavani kotouce. Kdyz sem to mel na kole, sundaval sem to tim plochym, jen si to chce hlidat druhou rukou, aby klic nesjel.

• p@X  

Super, srovnat to na šmirglu by asi zabralo hodně času co? :)

• kubad  

hooodně :D

• RomanH  

Vem to ve sveraku flexou. Zbrusoval jsem tak gola orech o nabehove hrany na povolovani matice u vidlice. Slo to bez problemu.

• Markony  

Hodně , bruska mi nepřipadá jako dobré řešení nebude to rovné.

• Vilém  

Proc? Pritlacias na kotouc z cela a je to rovny jak ze soustruhu.

• Markony  

Ok když myslíš, musíš ubrat tak cca 2mm a to nebude fakt rovné jedině to pak vzít na magnetce a zarovnat to

• Vilém  

Parkrat jsem takto orech zabrusoval a nikdy se nic strasnyho nestalo. Nebo chytnout do stojanovky, na stolek pod to dat brusny kamen.

• Vilém  

Tohle je ten samy orech co nahore? Vzdyt vypada uplne jinak.

• tomxxx  

Nemaj no, vsak kotouce se tak casto nesundavaj.

• snas89  

Ahoj. Zeptam se tady.

Premyslim, ze bych do dt350 koupil 54 rohatku. Mate s tim nejaky zkusenosti? Ty jemnejsi zuby vydrzi asi jak dlouho nez se to strhne?

Diky za info:)

• kubad  

ne vydrží míň než 18z co tam dávají, a vyžadují častější servis

vem 36z verzi ta je v pohodě

• snas89  

A ma to vubec smysl?

• Breakpain  

Na silnicce je to prijemnejsi ;)

Ale musis to „chtit“, jinak se ty penize vyplati strcit treba do plastu :)…

• snas89  

V cem je to prijemnejsi? Chapu ze tam je driv ten zaber. Jeste minibcss vadi, ze to mammted dost tichy a nejsem slyset ze zadu…:)

No. To spis budu asi novy kolo sperkovat jinak:)

• Breakpain  

A o co jineho nez o zaber by melo jit ;)…

Tak si nech zadni kolo preplest na e13, Hope, Chris King a budes slyset vsude. Mne to paradoxne prijde opruz, kdyz to moc „krici“… Vyhovuje mi, ze DT jsou drzaky & pomerne tiche.

• žvejk  

Je to dobrá věc. Tedy pokud jezdíš jen po polňačkách tak je ti to k ničemu…

ale do těžšího technického terénu to k něčemu je.

• snas89  

Dik:)

Jak casto servis? Staci vytahnout kazetu, omyt, namazat tou jejich vazelinou a dat zpet?

• Dejv0  

Jezdil jsem Hope (8,2°) a teď 350 s 18z (20°) a zjistil jsem, že je mi to u zadku. Polňačky nejezdim.

• Atilla  

Tak na triall to má opodstatnění. Jinak spíš ne. Jezdíme dost technické věci a nijak mi to nevadí, ani když přejdu z více POE

• krabica  

Mám 54z asi měsíc a zatím dobrý. Výhoda je v technickém terénu, kdy máš dřív záběr, když potřebuješ naštelovat kliky do vhodné pozice…

• Archer  

54z je mnohem hlučnější, dobře nahrazuje zvonek. Je trochu větší „drag“ (odpor, roztočené ve vzduchu kolo zastaví dřív), ale během jízdy to není cítit. Ten rychlý nastup dobře cítit na rovince taky, u přechodu z volnoběhu na šlapaní a během změny převodu.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.