DT Swiss X 1600 - vrzání v zadní nábě

33 nepřečtených
  • choceň

    Ahojte, o víkendu jsem si všiml vrzání ze zadu kola. Postupně jsem vyloučil řetěz, přehazovačku apod., až jsem došel k tomu, že vrže zadní nába… po sundání zadního kola jsem si to potvrdil. Když otáčím tou osou, ozývají se vrzavé zvuky a troškičku to drhne.

    Asi je tedy nějaký bordel v ložiskách. Kola jsem koupil asi před dvěma měsíci, od té doby párkrát umýval hadicí…

    Dají se ta ložiska nějak jednoduše vyměnit? Nebo to je na reklamaci? Té bych se raději vyhnul, byl bych bez kola…

    0 0
    • Milvus888  

      Dej je tam kde jsi je kupoval, měli by to bezplatně vyměnit…

      0 0
    • mikš  

      zkus vyčistit a promazat,já měnil ložiska po asi 15 ti tisících km

      0 0
    • svářeč  

      věděl by někdo,kde seženu manual na servis nábojů DT350?

      nikde nic.

      cizinsky neumím…

      0 0
      • Vilém  

        Clovece, ty nerozumis obrazkum? Vzdyt v tom manualu mic jineho ani neni.

        0 0
        • svářeč  

          výkresům rozumím moc dobře:-)

          ale když jsem žádný nenašel,nemohu rozumět.chápeš?

          0 0
          • Vilém  

            Jsou na strankach vyrobce.

            0 0
            • svářeč  

              děkuji za pomoc.

              tohle mi velice pomohlo.kamarádova bývalá vyučená manželka říkala,že bych to tam mohl najít,ale nevěřil jsem tomu.

              0 0
              • Vilém  

                A to je to, co se mi na DT, nebo Hope libi. Ze poskytnou ke svym vyrobkum dokumentace a servisni navody a nepovazuji kazdeho za technickeho antitalenta, ktery se ma spokojit pouze se znackovym servisem, schvalenym vyrobcem.

                0 0
                • svářeč  

                  kamarádova vyučená manželka je samozřejmě blábol:-D

                  cizí stránku si na mobilu nepřeložím,tudíž tomu nerozumím a tak nevím kde a co hledat.

                  proto přímo odkaz na „obrázky“ pomohl.

                  0 0
          • Vilém  

            Prosim pane. Budete mit nejake dalsi prani?

            0 0
            • svářeč  

              děkuju!

              cítím že tě to obtěžuje,nechápu moc tedy,proč pomáháš;-)

              já to vážně nikde nenašel…

              0 0
              • Vilém  

                Mozna to tak pusobi, ale kdybych nechtel, tak tim neztracim cas.

                Proste mi nekdy prijde, ze jsou lidi tak zdechli, ze nez aby se napred podivali na stranky vyrobce, ze radsi polozi dotaz zde, aby jim to nekdo naserviroval.

                Nerikam vsak, ze je to tvuj pripad.

                0 0
                • svářeč  

                  nářadího teda mají,že kdybych ho měl kupovat,levněji výjde nová nába…:-(.snad nebudu potřebovat.jde mi o změnu náb které jsou na pevné osy(15 a x12) předělat na rychloupínák.

                  na stránce 12-díl 2 a 6 ,pokud nahradím dílama na klasiku rychloupínák,bude stačit,nebo musím ještě vyměnit 4ku?

                  to samé i u zadní náby.číslováno jinak,ale díly stejné.

                  nehledal jsem,jestli jsou tyto díly k sehnání a jak se cenovkou vyplatí,ale to bych řešil klidně vlastní tvorbou.

                  0 0
                  • svářeč  

                    nikdo nic?:-)

                    0 0
                    • kubad  

                      118916

                      kit pro Wheels DT – XRC, XR, XM, M, EXC, EX, E

                      zadní náboj na RU 135mm (jen koncové narážky) 940,00,– Kč

                      potřebuješ tohle jen koncovky možná doma nějaké mám, když tak mejl

                      změřím ti je a můžeš si je vyrobit

                      0 0
    • Kfiiik  

      Prosím o radu kdo se s tím setkal. Nová nába DT 240 exp ořech Shimano HG rafková brzda rychloupínák. Po 100km z náboje v tahu do kopce šílené vrzání v horní části kazety. Patky rámu namazány. Další jízda opět 40km klid a pak opět vrzání v tahu. Má někdo zkušenosti jak toto řešit? Díky moc

      0 0
    • Kfiiik  

      Kazeta DA. Je to nepravidelný třeba 40km klidu 15 vrzání a opět klid. Stejný problém jsem měl asi 15 let zpět taky 240. Tak jsem se jí zbalil.

      0 0
    • Kfiiik  

      Jj ořech namazaný a dotáhnutý. Dřív jsem tam měl Novatec FS522SB a klid.

      0 0
    • Kfiiik  

      Bohužel to dělá i kazeta Sram Red

      0 0
    • Kfiiik  

      Tak nikoho nic nenapadá? Dnes od 70km totální orchestr

      0 0
      • vysmátej bajker  

        zkontrolovat jestli 11z pastorek neopírá o ořech při dotahování.

        vůle pastorku na kazetě?

        0 0
      • DEEcz  

        Měl jsem stejný nebo podobný problém s DT240. Na lehčích převodech při vyšších watech to vydávalo nepříjemné zvuky. Zprvu jsem myslel, že mám volný výplet.

        Rozebral jsem, vyčistil a znovu namazal rohatku a k tomu jsem namazal spoj mezi ořechem a vložkou na pevnou osu co je vložená do ořechu. Jedna z těch věcí mi pomohla. Nevím která, protože jsem to udělal obojí najednou. Vrzání/skřípání je fuč.

        0 0
    • Maka123  

      Namazat díry v ráfku okolo niplů.

      0 0
    • Kfiiik  

      Niple namazaný, výplet dotažený namazaný v nábě a křížení a po 60km stejný koncert:(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.