Orech (rohatka) DT Hugi 240 nefunguje

20 nepřečtených
  • MARIN

    Tak mi po vimene lozisek a cisteni orechu na naboji DT Hugi 240 nefunguje rohatka. Teda funguje pro lehkem zaberu ale jak je zaber vetsi protaci se. Na zoubkach rohatek neni zadne velke opotrebeni.

    Je v tom skladani nejaky figl? Navod na youtube i od DT jsem prostudoval a snad i podle nich skladal ale ani po x-tem pokusu nejsem uspesny :(

    Pomuze jen novy orech nebo jen sada rohatek(jestli se samotna dodava)?

    0 0
    • jecnak  

      Nemas zapadky ci pruzinky zalepene vazelinou?

      0 0
      • MARIN  

        Ne je to mazle jen ridkym olejem

        0 0
        • jecnak  

          Tak jedine snad vozuzlany zapadky.

          0 0
          • MARIN  

            tak to me napadlo ale opravdu na nich neni videt nejake opotrebeni a asi by se to uz stalo nekdy pred rozebranim

            0 0
          • MARIN  

            tak to me napadlo ale opravdu na nich neni videt nejake opotrebeni a asi by se to uz stalo nekdy pred rozebranim

            0 0
            • juli  

              Očisti obě ozubená kola a polož je na sebe čelním ozubením. Když se podíváš z profilu proti silnějšímu světlu, tak by mezi čelními zoubky téměř nemělo prosvítat světlo. Pokud je tohle OK, potom zkontroluj obě vinuté pružiny, jestli mají dostatečnou sílu kola do ozubení zatlačit. Víc dílu tam není.

              0 0
        • blisterexist  

          no rohatky se prej olejem mazat nesmí, jen tou hustou vazelínou

          0 0
    • MARIN  

      vYmene tam melo byt – musim to po sobe priste nejdriv precist

      0 0
    • kubad  

      kdo maže nejede, tam bych hledal problém

      0 0
    • blisterexist  

      neponičil si při rozebírání pružinku?, jinak výměna zubatek

      0 0
    • juli  

      Západky, rohatky…je tu skutečně řeč o HUGI?

      Ta má přeci volnoběžku tvořenou dvěma ozubenými kolečky s čelními zoubky proti sobě. Pokud je to čelní ozubení OK, pak soudím na malý přítlak jedné ze dvou vinutých pružin, které tyhle kolečka tlačí proti sobě do záběru.

      0 0
    • MARIN  

      Tak nakonec pomohla az vymena rohatek/zapadek/o­zubených kolecek nebo jak to nazvat za nove.

      Pritom ty stare opravdu nevypadaji nijak opotrebene

      0 0
      • JSt  

        na 340 jsem taky hledel, ze to na pohled nevypadalo smeteny, ale ve skutecnosti bylo…

        0 0
    • Darius  

      Vytahuju… nejspis zbytecne, ale za zeptani nic nedam.

      Zadni naboj DT240s, najeto mozna tak 20 – 30 000 km bez jedineho problemu. Posledni rok visel i s bikem na zdi, pred tim jsem se 2 roky jen sporadicky vozil. Jezdit jsem zacal opet az loni na CX, proto visel. Dnes opet v akci. Behem drceni jedne stojky na nejlehci v naboji preskocilo, za chvilku zase a cestou domu jsem uz poradne nemohl vyjet zadny kopec… Po prijezdu okamzita inspekce, dukladne ocisteni rohatek i pruzin. Male zlepseni nastalo, ale pri hodne silovem zaberu to stejne preskoci. Nastal cas poridit nove rohatky nebo muzou byt jen slabe pruzinky?

      0 0
      • Normik  

        Vypadá to, že rohatky jsou K.O. Výměna pružinek může být jen dočasné a né moc moudré řešení.

        0 0
      • vysmátej bajker  

        pokud by byl zájem tak mám nové,možno i s pružinama­.kdyžtak mail.

        0 0
      • Zdyn  

        Pokud by jsi ty staré vyhazoval, tak bych o ně měl zájem. Potřebuji je na pokus a nechce se mi kupovat nové.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.