• ¨MZ

    Co na to říkáte

    0 0
    • mastihuba  

      To je ku.va dlouhý. Delší je prostě lepší. :)

      0 0
    • Pajas04  

      No…a to jsem to chtěl jet letos poprvé.

      Celkem by mě zajímalo, jaký bude časový limit – 175km s 4,5k výškových je fakt brutální.

      0 0
    • karliner  

      Kéž by se skutečně přihlásilo a zaplatilo tolik borců, aby to nemuseli rušit…

      0 0
      • ¨MZ  

        Loni jelo Drásala na všech tratích 1200 lidí, což je celkem dost peněz vybraných na startovném. Ta 175km trasa bude podle mě shodná se 115km, co se normálně pojede, akorát v půlce za Bystřičkou to natáhnu někam dál, takže náklady navíc budou pouze označit 60km trati navíc a jeden, dva bufety k tomu, jinak zázemí, čipy a ostatní už bude zařízené, ať se 175km pojede nebo ne.

        Pro dost lidí, co už mají mnohokrát projetého Drásala, Sudety, Krále to snad bude výzva, i já bych do toho možná šel, ale pravděpodobně budu na jiné akci.

        0 0
        • karliner  

          Netuším, jaké náklady můžou být na vyznačení a zabezpečení 60 km navíc. Je to ale vzdálenost běžného MTB závodu. Uvidíme. Řekl bych, že jestli to organizátoři myslí vážně a není to jen reklamní trik, tak počet potřebných pořadatelů vysoce převýší počet startujících ;-)

          0 0
          • tom xtr  

            Žádná masovka tahle trasa určitě nebude, ale 100 – 200 lidí by to hodit mohlo. Leda by se z toho stala evropská akce, pak i víc. Zase těch extrémů po Evropě moc není.

            0 0
          • pee.tr  

            Zatím o tom na stránkách KPŽ nic psáno nemají, a to jsou již někteří lidé na závod přihlášení. Jinak si taky myslím, že takový 2 stovky lidí by na to vyrazit mohly.

            0 0
          • Ruprt2  

            to nebude nová trasa.

            Vsadím tretry, že to bude trasa A+B.

            0 0
            • karliner  

              V tom případě sice ušetří za náklady za značení a úklid, ale budou muset donutit pořadatele „tvrdnout“ na postu dlouhé hodiny..

              S těmi 100 – 200 startujícími bych byl hodně opatrný, nemyslím, že by v Česku bylo tolik bikerů, kteří jednak takovou kládu v terénu vůbec ujedou, druhak jezdí na závody a jsou ochotni platit startovné a třeťak na ten termín mají ještě volno.

              0 0
              • vitan  

                o co Ti vlastně jde?:)

                0 0
                • karliner  

                  O diskusi, jsme na bike-forum, ne?

                  Jestli je podobná akce vůbec v Česku proveditelná. Nehledě na to, že je oznámená bez dalších podrobností necelé dva měsíce před konáním, to nebývá zvykem ani u akcí s o řádově větší cílovou skupinou.

                  0 0
                  • vitan  

                    Proveditelná je relativně všechno, ale návratnost a popularitu si musí vypočítat každý sám:)

                    Peníze: tady nebude problém, startovné z KPž ti to pokryje

                    Trať: namotat nebo spojit okruhy taky nebude problém

                    Pořadatelé: v tom nevidím problém

                    Podrobnosti/re­klama: o Drásalovi se to rozkřikne hodně rychle a lidi hledají čím dál větší extrémy, navíc je ve stejném termínu jako Trilogy

                    Osobně jsem pro pořádání každé akce, která přinutí lidi neležet na gauči.

                    0 0
                    • Marskatin  

                      Ta 175km přiláká spousty těch co dosud leželi na gauči :)

                      Ale jo, já jsem pro a každý začátek bývá nelehký. Buď to propadne nebo se to za pár let třeba vyvine …

                      0 0
                  • marios  

                    Přesně,

                    úřast na takovým závodu se plánuje minimálně před sezonou, ten termín je pro jezdce dlouhých distancí podle mě nevhodněj( týden před Saltz), navíc ta kolize s Trilogíí. Moc rád bych si tu 175 dal, ale letos už mám bohužel jiné plány.

                    0 0
              • Ruprt2  

                Jestli se správně pamatuji, tak ráno startuje dlouhý drásal trasa A a nějak kolem poledne startuje B. Je to proto, aby první v cíli byl bajker s maratonské vzdálenosti.

                Takže tak jako tak to je závod na celý den.

                A souhlasím, že na super dlouhou trať nepůjde jen tak někdo, a proto si myslím, že dojezd ze super trati se bude prolínat s dojezdem chvostu Áčka. Nedělal bych z toho vědu.

                Ve skutečnosti jde jenom o to Drásal býval mezi republikovýma top 3 maratonama. A už není. Ale chtěl by být.

                0 0
              • tom xtr  

                No máš pravdu, že 100 – 200 lidí byl asi optimistický odhad. Odhaduju ale, že většina účastníků se bude rekrutovat z veteránů dlouhého Drásala, kteří už to kilo mají i vícekrát objeté a budou hledat něco nového.

                0 0
        • kovar  

          třeba nebudou nic nového vyznačovat a těch 175 km bude více kruhů po stávající trase např = dlouhá + krátká + něco atd

          0 0
    • kucka7  

      Láká mě to. Vloni jsem jel 115km a tohle je výzva. Byl by to spíš boj o přežití než závod.

      0 0
    • Chiron  

      Teda já letos přemýšlel nad 115 jako výzvu, jestli to dám do limitu. Dlouhé maratony jsem nikdy nejezdil. Ale tohle, na to bych se už asi nezmáčknul. Ale vzít to jako dvou denní etapák, tak proč ne :D Jsem teda zvědavý na trasu.

      0 0
    • tom xtr  

      Letos jsem Drásala neplánoval, tohle ale asi ještě zvážím. První ročník extrem Drásala se dá jet přece jen jednou :)

      0 0
      • vitan  

        Tome, přemýšlím o tom taky:)

        0 0
        • tom xtr  

          No vidíš, domluvíme se na akci ve Studánce. Já uvidím taky podle trasy (a chuti v červnu). Tzn. buď toto, nebo Trilogy.

          0 0
        • Biker jak Pes  

          Magore. :D

          0 0
          • vitan  

            jako celodenní výlet dobré, ne?:)

            Trilogy už jsem jel a startovné je už trošku mimo mísu, tak si možná lupnu delšího Drásala:)

            0 0
            • tom xtr  

              Celej den nám na to určitě nedaj. Počítám start v 5:00 a dojezd do 18:30 jako dlouhá :) Ale myslím kolem těch 11 – 12 hod. by to mohlo být hratelné.

              0 0
              • bosmilan  

                Na Drtiči potrénujem a na Drásalovi si smlsnem :-)

                0 0
              • tom xtr  

                Tak koukám na kolopro, trasa už tam je, limit na dojetí obra 13 hodin se startem v 5:30. To nějak půjde.

                0 0
                • jonti  

                  Limit docela tvrdy, bych rekl ze podobny, jako A na Salzu.

                  0 0
                  • pee.tr  

                    Řekl bych, že tak akorát na to, aby to dojeli lidi, co maji na to, aby to jeli.

                    0 0
                  • tom xtr  

                    Úplně zadarmo ten limit není, ale se Salz A bych to úplně nesrovnával, tam je to myslím ještě +1 level.

                    0 0
    • Trance  

      Tak Salza to neni, ALE konecne neco, na co se clovek muze tesit. Uz jen kvuli Hostynkam. I kdyz stado pojede radsi detskou, no :-) myslim tim „C“, klasickej Drasal je taky fajn …hlavne, at se na dlouhou prihlasi co nejvic lidi, at prvni rocnik neni zaroven poslednim :-( bude to takova sonda o „stavu bikerskem v Cechach a na Morave“ :-)

      0 0
    • mrozu  

      Docela dobrý rozjetí před dlouhou Saltzkou.

      0 0
    • pee.tr  

      No, těšil jsem se na 115 jako rozjetí před za týden následující dlouhou Salzkou, ale tohle by už mohlo být kontraproduktivní.

      0 0
      • marios  

        Ona i ta 115 tejden před Saltz, pokud ji jedeš trošku svižně není úplně ideální. Tedy pro mě nebyla.

        Letos jsem zvažoval dát Saltz B( je tam ME Masters), tak to možná přehodnotím, a zkusím toho 175 Drásala.

        0 0
    • File12  

      Takovou dálku jsem ještě nejel. Neřikam že bych to neujel, ale čelovku byhc radši vzal s sebou :D

      Samozřejmě o závodění by tu nebyla řeč, spíš o přežití.

      0 0
    • joudys  

      nechápu lidi, co o tom můžou vůbec uvažovat a ještě víc ty, kteří to fakt dají :-)

      Tak jako tak je fajn, že taková výzva a možnost tady v čr je, i když asi pouze pro pár vyvolených, protože Hostýnky jsou dost těžký a pěkný, a snad to neskončí dřív než to začalo. Pokud se to pojede, dokončí to max. dvojciferný počet kusů (můj odhad).

      0 0
      • Trance  

        Na dlouhy Salze je umrtnost cca 30%, tak tady to bude podobny si myslim…jde o to, jak to bude natrasovany. Vicemene mi to vychazi jako klasickej Drasal + 60km k tomu, coz by mohla byt ta puvodni kratka… no, tesim se :-)

        0 0
      • mastihuba  

        podle mne to dá do 12h každej kdo zvládne, klasiku sudety, král, drásal do 8h. :)

        0 0
        • joudys  

          tak rozdíl mezi 115 a 175 – resp. ta porce 60 km navíc je docela dost, nevím kolik je limit, ale to nedá kde kdo, pouze vytrvalostní typy

          0 0
          • mastihuba  

            Na sudetech jsem dal 145km za 11 hodin a to jsem byl poslední z těch co dojeli nejsem žádnej vytrvalec, mám 10kg nadváhu a hulim jak fabrika. Zbytečně se podcenujes. Je fakt ze dybych měl víc najety tak si to třeba i užiju. :)

            0 0
            • joudys  

              tak máš vrozenou vytrvalost, podceňuješ se ty, ne já – já znám svoje možnosti a takovejch 175km bych nedal ani náhodou (ani snad nikdo koho znám) i kdybych víc trénoval a neplatil limit, najet 175 po Hostýnkách není pro každýho

              0 0
              • Lada,s  

                najet 175 po Hostýnkách není pro každýho

                no a vo tom to je ne?

                0 0
              • tom xtr  

                V minulosti, když jsem si nebyl vůbec jistej, jestli vůbec jsem schopen delší závod dojet, tak mně to paradoxně bavilo asi nejvíc. Asi závislost na andrenalinu :)

                Extrémní trasa nikdy nebude pro každýho, to by to pak už nebyl extrém.

                0 0
              • mastihuba  

                troufnu si říct že z brněnské kliky by to dal každej :D

                0 0
                • jeffino  

                  tak to máte teda kliku:)

                  0 0
                • bagr84  

                  asi to pojedu overit.

                  0 0
                • RomanH  

                  Nedal :-) Pred nejakymi 10ti lety jsem nejak prestal videt smysl platit za projizdku v davu. Nelaka me dokonce ani takova komorni akce, jako je Drtic.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Drtic není komorní akce už dobře 10 let. :) komorní akce byla 70km trasa na hoskovi, kde jezdilo cca35 lidí. :) tamsis moh rříkat žes skončil v první padesátce. :)

                    0 0
                  • jeffino  

                    navíc, když už pořádáš vlastní akce, tak tohle je víceméně konkurence:)))

                    Ale třeba takový trilogy bych zkusil, pokud bych na to měl výkonnostně a technicky, nechce se mi 50% etapy tlačit:-(.

                    0 0
            • ¨MZ  

              jo to si pamatuju, 120km ti bylo tenkrát málo, tak si to vzal na Bišíku doleva a chtěl to jet ještě jednou :-D

              0 0
    • xshreck  

      Výzva pěkná, ale asi by se to pak už nedalo nazvat závodem, ale přežití před dojetím :))

      0 0
    • Rubi  

      Koprivnickeho drtice jede kotel lidi a taky to vetsina ujede je to sice od 130 do 160 podle toho jak kdo trefi, beskydy potrapi hodne, takze simyslim ze i obra by dalo mnoho lidi…

      0 0
      • Pavel  

        Taky bych to tak viděl. Kdo dá Drtiče a přijede na stadion při vědomí a za světla, ten by to zvládnout měl, je to už „jen“ o cca 40 km a 1000 m více… No ale já se spokojím jen s Drtičem… ;-)

        0 0
    • Skama  

      Jenom drobné interní info od pořadatelů k trase. Plánovaná trasa bude shodná s trasou 115 KM. Pouze při zpáteční cestě se na rozcestí u Tří kamenů vrátí na Tesák a pojede se opakovaně výjezd přes Kelčský Javorník. To znamená že se nepojede žádná trasa navíc, pouze se to nejvýživnější stoupání pojede dvakrát. Je to výzva pro opravdové bikery …

      0 0
      • mm  

        tzn, že se pojede z Kelčáku zase na Lázy, Jarcovou?

        0 0
      • mm  

        Tak máš pravdu. Tedy je jasné, že k realizaci OBR trasy dojde.

        0 0
        • bosmilan  

          2× Kelčák,Lázy,Pržen­ské paseky a pár kratších stojek…to bude bolet :-)

          0 0
          • mm  

            Na Kelčáku může člověk slízt napodruhé z kola a není to ostuda, na Prženských to „nejde“ – to bude krizové :-)

            0 0
        • Trance  

          Je to teda tak, jak jsem predpokladal :-) i kdyz jsem necekal, ze ten pytel se pojede celej :-) ale takhle to je nejlogictejsi a poradatelsky nejjednodussi. Ale bude to na moral, kdyz clovek v tom druhym okruhu bude vedet, co ho ceka za pakarnu :-) jdu trenovat :-))))

          0 0
        • bagr84  

          Jak je na tom Drasal s obtiznosti ve srovnani treba s dlouhou Selou? A ted myslim klasickyho Drasala, ne toho obriho…

          0 0
        • bagr84  

          Jak je na tom Drasal s obtiznosti ve srovnani treba s dlouhou Selou? A ted myslim klasickyho Drasala, ne toho obriho…

          0 0
        • bagr84  

          Jak je na tom Drasal s obtiznosti ve srovnani treba s dlouhou Selou? A ted myslim klasickyho Drasala, ne toho obriho…

          0 0
          • bosmilan  

            technicky nastejno…fyzicky už to je náročnější :-)

            0 0
            • bagr84  

              Hm,a ja slysel ze Drasal je dost po asfaltu (coz sela urcite neni)

              0 0
              • bosmilan  

                ten asfalt je pouze na 3 náročných stoupáních…několik spojovacích úseků+ jeden delší úsek Rajnochovicemi a kolem Bečvy,ale zase to není tak hrůzostrašné…v po­měru k délce tratě se to ztratí

                Je to kombinace všech povrchů,které Hostýnky nabízejí a ekoteroristi dovolují

                0 0
              • Rubi  

                sela je taky misty dost po asfaltu, rekl bych ± nastejno

                0 0
            • xshreck  

              Není drásal víc po polních a lesních cestách? šela měla aspoň pěšinky…

              0 0
              • bosmilan  

                mě to příjde nastejno…zase těch pěšinek na Šele není (Hlinsko-Helfštýn..za Helfštýnem něco…pak kousky až po Rybáře a to je tak všechno)

                0 0
          • coolboy  

            Fyzicky víc Drásal, Šela má ale zábavnější trasu. Nevybavuju si na Drásalovi nic zásadního na techniku jízdy, všechno to jsou široké lesní cesty nebo asfaltky. Každopádně oba závody mají svoje kouzlo a jsou skvěle zajištěný.

            0 0
          • žvejk  

            Drásal je prostě delší a je tam víc delších kopců, ale zas je to dálnice a asfaltuje tam dneska už dost. Tak že, se nemusíš tolik soustředit na jízdu jako třeba na šele, nebo na sudetech…

            0 0
        • marios  

          To by měla být inspirace pro kluky ze Sudet:

          po Hvězdě by se to mohlo stočit z5 na Honskej pas a pak si to nejlepší dát ještě jednou. Jen by byl problém s tím, že už nebude tak dlouhej den…

          0 0
          • McBlacky  

            to by byl jinačí oříšek než ten ultradrásal :)

            0 0
            • marios  

              Právě, k tomu bych se nechal přemluvit, ale kroužit po asfaltu na Drásalovi v nevhodným termínu letos nemůžu

              0 0
              • Trance  

                A proc po asfaltu?:-)

                0 0
                • marios  

                  No mě se zdá , že od toho bufetu na nejvzdálenějším místě je to potom až na troják skoro pořád po A.

                  0 0
                  • Trance  

                    Tak strasny to neni,aspon trochu protocis nohy, kdyz jedes podel ty ricky a jak se uhne doprava tak budes rad, ze ta stojka je po asfaltu :-)

                    0 0
    • bosmilan  

      Drásala bych jel stejně a jestli to bude 115 nebo 175km už nehraje takovou roli a určitě se přihlásim :-)

      0 0
      • Rubi  

        se nedivim kdyz jezdis 250km a na sele mi reknes ze to nebyl trenink, ale vylet :D

        0 0
    • jonti  

      Asi to pojedu, uz se tesim. Nejspis budu muset nasadit dvoupilu, na jednopilu 34×11-(36)40 to asi nepujde.

      0 0
    • drevik  

      Jestli bude vedro jak v roce 2012 tak to bude brutus pro pár vyvolených a za deště taky.Já určitě jedu ale jen jako fanoušek na trati :)Už klasik Drasala jsem jel na pohodu s pivkama na Trojaku.

      0 0
    • Bafoon  

      prý se přepočítalo převýšení na 5088m – co je na tom pravdy?

      0 0
      • mm  

        víc bych věřil tomuto údaji. Bylo mi divné, že by na 60 km přibylo jen 1300 m. To se mi podle kopců po cestě vůbec nezdá.

        0 0
    • Pajas04  

      Chtěl jsem se zeptat, mohli byste pro mě někdo srovnat obtížnost klasického Drásala 115km s Kopřivnickým Drtičem?

      0 0
      • bosmilan  

        Drásal je závod a ten bolí víc :D

        Záleží jak se na to díváš…Beskydy jsou náročnější a taky záleží jestli se jede zrovna na Lysou nebo ne a potom která část hřebenu se projíždí.Letosšní ročník je ze začátku pohoda na rozjetí..potom Lysá..pak pohoda na Konečnou…náročná hřebenovka na Třeštík a potom až do cíle zase pohoda :-)

        0 0
        • Pajas04  

          Po Lysé a hřebenovce v nohách už mi přijde těžký i výjezd na Martiňák :D. Každopádně díky za info :).

          0 0
      • tom xtr  

        Když pojedeš Drtiče na výkon a dojedeš v TOP 10, budeš mít velkou šanci na Drásala „kilo“ někde v TOP 100, ale bude to bolet víc než Drtič.

        Pokud jde čistě o srovnání profil + délka, je Drtič náročnější, ale díky tomu, že se pořadí Drtiče úplně nehrotí, tak je náročnost naopak. To ale neznamená, že si nemůžeš Drtiče prásknout v intenzitě a na hraně a bude všechno jinak :)

        Tak v sobotu na startu :)

        0 0
        • Pajas04  

          Takovéhle dlouhé trasy nejezdím na umístění, ale na čas ;) – šlo mi právě o profil a délku :). Tak v sobotu :).

          0 0
          • jakub  

            pojeďte na trilogy, pak už nemusíte jet nic jiného:

            http://www.mtbtrilogy.cz/

            0 0
          • jonti  

            Jak to chces jet na cas, kdyz nevis co je dobry cas? My jsme pocitali, ze pod 8,5h to bude slusne, 8h bude asi ekvivalent vykonu 5:45 na salz B.

            0 0
            • marios  

              Tady už by se měl za etalon spíše považovat čas na Saltz A?

              A to mi vychází že 9h odpovídá cca 12h na Saltz A(není to úměrné, něco jsem přidal za délku a větší kopce). A to už není taková sranda.

              0 0
              • tom xtr  

                Tak toho času na tom Salzu ale hodně přidej :)

                Do těch 8,5 hod. si troufám Drtiče stihnout i já, pokud nebudu někde zbytečně zevlovat. Salz A za 12h dost těžko, Bčko za 5:45 určitě taky ne – to jezdí profi-elita, nebo hobby-elita.

                0 0
                • marios  

                  Uvidíme, škoda, že si letos nemůžu toho Ultradrásla zajet, ale pokud se chytne, tak si ho třeba příští rok zkusit chci. Saltz A už mám několikrát a vrátím se tam za 2 roky. Na Drásalovi bude hrát větší roli povrh- na blátě to může dělat rozdíl třeba i 1,5–2h.

                  0 0
                  • tom xtr  

                    Počasí a povrch ten rozdíl u hobíka na tak dlouhé trati asi udělat může. U profi mi přijde, že jim je to skoro fuk.

                    0 0
        • Smazaný účet  

          Jj, v sobotu na startu, budu hlidat zadni pozice a poponahet sneky pred sebou:D Pokud budu na Konecne drive nez v pet odpoledne, tak pojedu dal:D

          Loni byla zakladni strategicka chyba dlouha obcerstvovacka na Lyse…to byla skoro hodina a pul v prdeli, letos obidek na BK.

          0 0
          • Pavel  

            Tak to vzadu bude docela tlačenice. Stejnou taktiku plánujeme i my… ;-))

            0 0
          • jIrI___  

            Takže pokud člověk nechce přijít k úrazu, tak se v sobotu raději vyhýbat horám, protože se po nich bude motat nezvykle velké množství nalitých cyklistů :)

            0 0
    • porda  

      Je to k…a dlouhý, ale aspoň se tam nebude motat moc lidí. Toto masovka rozhodně nebude, ale nás pár bláznů do toho pude. Ale šlapat dvakrát Lázy z Bystřičky na to se do pr…e fakt vůbec netěším!

      0 0
    • porda  

      Je to dlouhý jako sviňa, ale aspoň se tam nebude motat tolik lidí, masovka to určitě nebude, ale nás pár raplů se vždycky najde. Ale šlapat dvakrát Lázy z Bystřičky na to se do pr…e vůbec netěším – hnus.

      0 0
    • porda  

      Je to dlouhý jako sviňa, ale aspoň se tam nebude motat tolik lidí, masovka to určitě nebude, ale nás pár raplů se vždycky najde. Ale šlapat dvakrát Lázy z Bystřičky na to se do pr…e vůbec netěším – hnus.

      0 0
    • kolda  

      tohle mě moc nevzalo.

      dlouhá trať by měla být o bonusových úsecích, který na kratších variantách nejsou, ne že se budu točit jak na kolotoči na identické trati.

      moc to nechápu, vždyť by to šlo namotat někam na vsetínské vrchy a bylo by to úplně o něčem jiném.

      0 0
      • Singlespeed  

        Nebo to protáhnout na Syrákov a Vartovnu, to by taky byla pěkná bajkovačka. Místo toho se bude dvakrát tlačit na Javorník a rubat po asfaltu na Prženské paseky…

        0 0
    • jonti  

      Docela neprijemna je registrace jen do 20:00 v patek. Mam trochu strach, ze ve spojeni s provozem na D1 to bude dost rizikove.

      0 0
    • kolda  

      tak jaký to bylo? jak jste si užívali 2× protivítr u Jarcové, výjezd na Prženské paseky a jiné lahůdky?

      0 0
      • bosmilan  

        Já jsem si to užil a líbilo se mi to moc a upřímně se těším na další ročník.

        V prvním kole jsem jel ve skupince,takže protivítr se mě netýkal a Pržáky jsem vyjel docela svižně,ale ve druhém už byla únava znát a docela slušně tam pralo slunko,takže jsem se neskutečně potil a vařil na tom horku.

        Taktiku jsem dodržel na 100% a i díky tomu jsem to zvládnul…vyjel jsem všechno,kromě závěru na Jehelník a i když mě posledních cca 70 km neustále naháněly křeče,tak,jsem jel pořád svoje tempo a díky tomu,že jsem celou dobu předjížděl 115 a potom i z 53km tratě,tak mě to hnalo dopředu a navíc byli super,protože když mě viděli,nebo slyšeli,tak uhli na stranu a fandili,což potěšilo.

        0 0
        • Muf_Bike  

          Hovada :D ale ne… jel jsem 115 a byl jsem mile prekvapen ororganizaci a vsim kolem. Na muj vkus zbytecne moc asfaltu, ale rozhodne i pekne shezdy a vyjezdy. No a k Obrum… masakr no. Kdyz te na 115 v kopci bere sikula co ho vyjizdi podruhe a vypada jako by se zahrival :) mate muj hluboky obdiv ja bych se do toho nepustil. Popravde i u te 115ky jsem s kazdym stoupanim v zaveru cekal kdy prijde konecne sesup k cili :) jednou mozna ale to bych musel zmenit trenink a fyzicke zamereni. JSTE BORCI!!!

          0 0
        • kolda  

          supr čas, gratuluju

          0 0
      • tom xtr  

        Tak to jsi celkem vystihl místo mojí krize :)

        První kolo a i druhé až do 120.km (Jarcová) úplně v pohodě a podobný, možná i o cosi rychlejší průměr než loni na A-čku, naháněl jsem se soupeřem ze Spořky, takže i zábava :)

        Kolem vody z Jarcové poprava nejdřív větrem (jel jsem úplně sám) a ve stoupání na Pržáky slunkem + horkem + mě chytly záda a trochu i koleno. Na té obžerstvovně nahoře za Pržákáma pomalá resuscitace + rovnání zad, nějak jsem se dovlekl na Troják. V tomhle úseku jsem i podle časomíry ztratil nejvíc. V lese za Trojákem naštěstí bouřka a déšť mě probudily a celkem důstojně jsem to dojel do cíle za občasného povzbuzování závodníků k kratších tratí.

        Hodnocení celkem pozitivní, jak už to tak bývá, když dojedeš podobný extrém a trochu ti otrne :)

        0 0
        • tom xtr  

          Taky se dívám ,že jsem se celkem trefil s odhadem kolik to pojede lidí: odhad 100 – 200, startovalo podle časomíry 123.

          0 0
        • kolda  

          tak já letos taky krizoval na stejných místech, kolem vody sám, to bylo hrozný. nahoru jsem to sice vysápal na střední pilu, ale na troják to pak bylo utrpení. takže když jsem míjel odobočku a představil si, že bych to jel ještě jednou, tak by mě asi trefilo :D

          o půl hodiny horší čas než vloni, holt ta rodina si vybírá svoji daň :)

          a gratulace k výkonu, snad se tam bude za 1–2 roky zase nahánět.

          0 0
          • tom xtr  

            Máš pravdu, že ten pocit „tohle budu muset vyjet ještě jednou“ byl hroznej, tohle na Salzu není, tam jedeš pořád dopředu. Na druhou stranu v některých sjezdech to byla výhoda, třeba z Kelčáku jsem si to užil podruhé o něco víc.

            0 0
            • McBlacky  

              jel jsem Salz A kdy se jely dva okruhy. Možná mi to přišlo lepší než jet jak se jezdí ted. Když uděláš to rozhodnutí jet do druhý rundy tak už víš co a jak

              0 0
              • kolda  

                ale udělat to rozhodnutí… teď ho uděláš jen jednou a to na startu :)

                0 0
              • tom xtr  

                No někdy je líp vědět míň :) Já už jel naštěstí Salz v tý jednokolový verzi, což mi přijde přece jen zajímavější. Třeba se tím směrem jednou vyvine i OBR. I když já se zatím s jeho zopakováním držím zpátky, přestože mě to nějak extra neponičilo.

                0 0
              • bosmilan  

                Já jsem byl rád,že se jsem mohl předjíždět ty borce z kratších tras,protože bych jinak jel nějakých 100km sám a občas někoho potkal.

                0 0
                • marios  

                  To je fakt dobrý, na Saltz v tom pytlíku na Jochwand ( na cca 110km) jem jednou jel sám a až k tomu bufetu jsem nepotkal živou duši, to už sem se začínla bát.

                  0 0
          • Bulda  

            hm, panáček trénuje, chválim :))) tak ted ještě 2K a na pristi rok i S

            0 0
      • jonti  

        Zavod super, krasne trate. Dost asfaltu a sotolin, ale taky dost krasnych stoupani a zajimavych sjezdu. Znaceni trate taky dobre, i kdyz pred koncem bych bral presnejsi informace o vzdalenosti do cile.

        Prezentace OBR a A tras jen do 20:00 byla docela neprijemna, stihli jsme to, ale na reseni slozitejsich problemu se zmenou startujiciho a trasy moc casu nebylo.

        V kempu/miste na stanovani mi docela chybela dostupnost pitne vody nebo informaci. Pozitivne hodnotim nonstop fungujici depo pro uschovani kola.

        Prubeh zavodu v mem podani tragicky, ale to se dalo cekat. Vic v reportu. Dobre obcerstvovacky :)

        Pro ty, co chteli zavodit, nejenom dojet, muzelo byt velmi neprijemne predjizdeni stovek pomalejsich jezdcu z trasy A a nakonec i trasy B. Priste to chce lip nacasovat nebo vest trochu jinak.

        Hezky zavod.

        0 0
        • tom xtr  

          Nevím jak to bylo na čele OBRa, já jel někde ke konci první půlky a to předjíždění lidí z A+B mi naprosto vyhovovalo. Aspoň člověk nebyl v tom lese úplně sám, a navíc většina lidí se buď ochotně uhnula, nebo minimálně nepřekážela a hodně lidí i povzbudilo.

          0 0
        • kolda  

          mě soběh tras A+B+ OBR nevadilo, do kopcese to vždy nějak srovnalo a ve sjezdech jsme jeli ± stejně. tragédie ovšem je fitness jízda, nebezpečné pro všechny. z kopce 3× pomalejší, nepřevídatelné chování.. opruz pro všechny zúčastněné.

          0 0
        • McBlacky  

          no už jsem se chtěl zeptat co jsi dělal mezi 1 a 2 checkpointem :)

          0 0
          • bosmilan  

            co by dělal…naháněl se s rychlejším borcem a seklo mu na 80km před Trojákem :-D

            A jak to vím…protože jsem ho potkal těsně před občerstvovačkou a zeptal se ho co mu je :-)

            0 0
      • makaltom  

        značení sice fajn, ale při napojení na druhý okruh jsem patřil k těm cca 20 šťastlivcům co odbočilo podle značení na Hostýnskou padesátku a dostali se do protisměru Áčkové trati zrovna v době kdy se tam řítilo čelo závodu – TÍMTO SE JÍM OMLOUVÁM. Po telefonické domluvě s pořadatelem jsme se otočili a vyjeli ke Třem kamennům podruhé (za další kolo po třetí)

        Pro nás Obr skutečně obr cca 190 km.

        Bloudění nelitujem alespon sjme se zbylých 100 km mohli užívat a povídat navíc využít pohostinství občerstvovaček. Limit byl naprosto dostačující i s více jak hodinovým mankem zaviněným blouděním, telefonováním a najížděním kilometrů navíc.

        0 0
      • pee.tr  

        Jel jsem sice jen 115km, ale vzhledem k mé technice netechnice sjezdů bych se rád zeptal na jedno místo na trati, s nímž mám jisté potíže každý rok. Letos mě to tam rozhodilo takovým způsobem, že jsem ani nechápal, že jsem ještě v sedle. Místo kromě závodou neznám, ale mělo by to být nedaleko za Kelčským Javorníkem. Sjezd cca 50m po hliněné cestě, která je ale specifická svým příčným řezem, který se silně podobá písmenu V. Každý rok ze svých tří účastí v závodě jsem jel na jiných pláštích, ale ani jedny mě na svahu nebyly schopny dostatečně udržet. Když pak pociťuju, že se začínám sesouvat do středové díry, která je plná nebezpečných kamenů, přešňeruju to do protisvahu na druhé straně cesty. Ale i tahle cik cak jízda působí vzhledem k hloubce středu cesty ve vyšší rychlosti dost nepředvídatelné chování kola. A letos jsem tam tedy fakt měl na mále. Pokud někdo pochopil, jaké místo popisuji, zkuste napsat, jak tento úsek trati jezdíte. Pro mě už to začíná být noční můra. :-)

        0 0
        • pepek  

          Nesmíš tolik brzdit.

          0 0
        • jonti  

          Docela nepříjemné místo, v obou kolech jsem to jel v levé stopě, pravá ale vypadala líp. Jet to šlo docela rychle, držet rovnováhu a pracovat těžištěm víc než řidítky. Pláště jsem měl Rocket Rona na předku a Specialized Fasttrack vzadu.

          0 0
          • pee.tr  

            Já jel předloni na Michelinech XC Dry2, loni na Hutchinsonech Cobra a letos na Pythonech, ktéré mě docela zklamaly. Pokaždé jsem zatím volil převážně pravou stranu cesty.

            0 0
            • pee.tr  

              Zapomněl jsem napsat, že mám šestadvacítky. I to teoreticky může v takovémto případě vliv, tuším.

              0 0
              • vitan  

                může, ale ne zas tak velký.

                Jaké vozíš tlaky v pláštích?

                0 0
                • pee.tr  

                  Ty pythony je potřeba foukat víc, než jsem foukal v předešlých letech jiné gumy. Teď jsem to přímo nepřeměřoval, ale rozhodně jsem neměl víc, než 2,0 vpředu a 2,4 vzadu. Spíš to bylo ještě níž. Celý závod jsem se totiž potýkal s plovoucím zadkem a koukaje kolem sebe, nikomu se ve výjezdech zadek tolik nepromačkával jak mě. Ale mám vyskoušeno, že pythony to držení na bočním svahu nemají vůbec dobrý. Stejně jako plavou na štěrku. Zítra jedu na Salz a asi přezuju na cobry, protože ty pythony bych asi na tamních sjedech na cestě neudržel. Rozhodně jsem od nich čekal víc.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    pythony se daj, rozhodně uvidíš že tě na nich budou Rakušáci brát z prava-zleva.

                    0 0
                  • jonti  

                    Pythony jsou spis plaste do lesa, na zavody jako malevil, sela nebo podkrkonossky maraton.

                    Ale predevsim souhlas s p@X, jezdit v terenu je nejlepsi trenink :)

                    0 0
              • Smazaný účet  

                Teoretizováním o velikosti kol a plkáním zde techniku nezískáš ;)

                0 0
        • bosmilan  

          asi myslíš sjezd za Holubovou chatou…v první kole jsem ho jel po levé straně a ve druhém po pravé,protože jsem předjížděl ty ze 115 co šli vlevo…snažil jsem se kolo držet u strany,kde se dalo jet i rychleji a kolo ani nemělo tendenci sjíždět do středu.

          0 0
        • Dave007  

          Mám vepředu i vzadu Fast Traky, a udržely mě úplně v pohodě. Jel jsem pravou stopu, rychlost asi pomalejší, protože tam na mě předtím řvali zpomal jak šílení :D A jelikož jsem jel teprv podruhé, tak jsem si nepamatoval co tam je :)

          0 0
    • jonti  

      Report o tom, jak to už nechci nikdy víc jet

      http://www.mtb-blog.cz/…175-km5080-m

      0 0
      • tom xtr  

        dobrý report :)

        Akorát jak to čtu, tak to finisher tričko jsem teda asi nějak prodrbal = zapomněl vyzvednout, no co už s tím teď.

        0 0
        • jonti  

          Zkus napsat poradatelum Drasala. Taky jsme se kvuli tomu vraceli asi 10 km.

          0 0
      • Trance  

        Clovece, krize na me dopadla uplne stejne na uplne stejnym miste :-) asi me zrychtovala ta rovinka podel Becvy v tom uraganu :-) odbocit pri rozdeleni doprava do druhyho kola bylo na moral,ale nakonec to bylo fajn :-)

        0 0
      • bosmilan  

        pěkný článek…jinak na to jak jsi vypadal,tak jsi dojel pěkně :-)

        0 0
      • kolda  

        ale houby, otrne ti a za rok zase :)

        s tema bidonama jsi me dostal

        0 0
        • tom xtr  

          Akorát jsem si náhodou všiml ve výsledkách toho KPŽ bodování za OBRa do KPŽ Trophy + do startovky. Třeba moje body za OBRa odpovídají na 50km (a podobně na 120km) časům, kdy bych asi musel jít půlku pěšky (no trochu přeháním). Když ale i bodování elity z čela OBRa odpovídá na kratších tratích chvostu druhé stovky, tak mi to přijde divný a asi ten KPŽ způsob výpočtu koeficientu za trasu není stavěný na tyhle extrémy.

          0 0
          • jonti  

            Mas pravdu, a kdyz jsem to navic zajel docela blbe takna Karlstejne asi nebudu v prvni padesatce kvuli tomu zavodu.

            0 0
          • bosmilan  

            prý je tam nějaká chyba v programu a mělo by se to změnit ty body

            0 0
            • tom xtr  

              jj, chyba v Matrixu, o tom něco vím :)

              0 0
            • mrozu  

              Chyba tam nějaká je, protože třeba DžOBR a pár dalších nemaj žádný body, ale jinak to sedí, koeficient tratě byl 0.31, tak nevím, co čekáš, na Drásala se pro body nejezdí ;)

              0 0
        • jonti  

          Nerikam ze nepojedu, ale ze priste pojedu lip pripraveveny :)

          Letos se soustredim na kratsi zavody, trenuji hlavne silu a rychlost, vytrvalosti se spis vyhybam a tady se to nevyplatilo. Predpokladal jsem, ze mi dojde po 5 hodinach, kvuli aktualni indispozici to bylo uz po 3.

          0 0
      • marco  

        Stejně pojedeš a možná sebou vezmeš i další borce z vašeho Radotinského gangu. Drásal v jakékoliv distanci je totiž návykovej.

        0 0
    • Bafoon  

      Pokud máte někdo fotky recesistů-Kravaťáků prosím o zaslání na mail. Galerky na stránkách závodu máme projeté :)

      Předem moc děkujem.

      0 0
    • tom xtr  

      Tak si to tady čtu z loňska a začínám nějak váhat …

      0 0
      • bosmilan  

        Já už jsem přihlášený a moc se na Obra těším :-)

        0 0
        • tom xtr  

          Já se nějak neplánovaně taky přihlásil. Ale když vidím tu předpověď a představím si v druhým kole to parno ve stoupání na Prženské, tak je mi blbě už teď. :(

          0 0
    • Chasi  

      Taky bych se letos peojel. Po Drtici mam nejak dost energie :), ale nemuzu. Mozna pristi rok.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.