Deore BR-M596 vs SLX BR-M666 (servo wave)

37 nepřečtených
  • Sheep-Master

    Pročet jsem tady asi 10 diskuzí, ale pořádne memám jasno jestli se vyplatí investovat o 1300,– Kč víc do SLX. O jiných brzdách než shimano neuvažuju.

    Pochopil jsem dobře, že to servo wave funguje tak že si nastavim v jaké vzdálenosti od řidítek bude páka zabírat? A co se týče maximálního výkonu Deore vs SLX, je tam znát vyšší brzdná síla? Mám 90kg takže k zastavení to bude potřeba.

    BTW kotouč na přední kolo 160 nebo 180mm?

    http://www.kupkolo.cz/…u_90632.html

    http://www.kupkolo.cz/…1_90691.html

    Anketa: Jaké brzdy

    5x
    23%
    0 0
    • tonik666  

      Když jsem tuhle otázku řešil, tak Hnojův názor byl, že v SLX páce bude víc kovových dílu.

      0 0
    • deekay  

      Servovawe je neco jineho. Predstav si to jako posilovac s promentlivym ucinkem. Nez se desky dotknou kotouce, pusobis na je mensi silou ale delsi drahou a kdyz uz dojde na brzdeni, tak naopak. Proste mecanicka kulisa, ktera v prubehu meni prepakovaci pomer.

      0 0
    • BigKarel2  

      Jestli máš tu možnost a jseš ochotnej těch 1300 přihodit, tak bych to udělal. Za mě tedy SLX a dopředu bych dal určitě 180mm kotouč.

      0 0
      • DAWE25  

        Také jsem pro SLX, ale proč by měl dávat dopředu 180 kotouč? Pokud bude jezdit XC, tak 160 mu bohatě stačí.

        0 0
        • Chiron  

          Otázka je co si kdo pod takovým XC představuje. Já když na XC sjíždím třeba Lysou terénem kde tu brzdu skoro nemůžu pustit, tak jsem za 180mm rád. Osobně dám radši předimenzovaný kotouč, což přináší dost výhod a vadit to může akorát tak tím, že to má víc gramů a hůř se to cpe do stojanu na kola :)

          0 0
        • pepek  

          Tak na ten Nano, co máš vepředu asi radší jen 140.

          0 0
        • BigKarel2  

          A proč né? mam 75Kg mam 180mm a z fleku bych dal 203…při 90Kg bych dal 180 tutově…Ikdyž neříkam že se 160mm bude mít nějaký potíže při brždění, nebude…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ja mylsim ze to predevsim zavis na tomm, jak je kdo zvykly jezdit a brzdit. Kdyz litas bez brzd a zapichujes to az pred zatackou n hranici adheze plaste, tka se vetsi kotouc hodit muze. Pokud nedovocis, tak muze stacit i mensi…

            0 0
            • BigKarel2  

              Má pravdu předsedo…

              0 0
              • Smazaný účet  

                No, ja jezdim 203/203…do zadu by teda mohl byt mensi, ale co, stejne zadni brzdu moc nepouzivam. Navic se mi uz jendou vyplatil, kdyz mi vychcala predni a kopec byl jeste dlouhy:)

                0 0
          • Ricci  

            zaujimave,mojich 110kg 180mm zabrzdi bez problemov…

            0 0
    • zipoman  

      SLX na koloshop.cz za 2,8 omezené nabídka, potom jasně že SLX

      0 0
    • Dufix  

      taky o nich uvažuju, tak bych tě jen poprosil sem napsat něco jak brzději..nebo nějakou recenzi :-) díke

      0 0
    • Sheep-Master  

      zase si řikám čím víc píčovin tim dřív se to vysere a je problém to opravit. neplatí to o servo wave?

      0 0
      • Evilcleaner  

        no skoro bych řekl že páky se servo wave jsou trochu náchlynější při nárazu, ale i tak toho vydrží o kus víc než od nich lze očekávat. neřeš to už a vezmi slx, brzdný účinek bych odhadoval dost podobně ale budou mít rychlejší nástup

        0 0
    • teddybeddy  

      Jednoznačně M- 575 vítěze egatestestu brzd na bikeradar.com

      0 0
    • buba CZ  

      Rozhodně vem 180 kotouč.Brzdný účinek je opravdu citelně větší(můžů posoudit,mám 100 kg) a já brzdím na krev až těsně před.

      0 0
    • Noviak  

      Trochu se chci přiživit na tomto vlákně, co všechno jde nastavit na M666? Vzdálenost páčky od řidítek, vzdálenost desek, volný chod páčky? Počítám, že asi obecně mají mezeru mezi deskama a kotoučem větší než Avidy? A naposled mají brzy délku hadic opravdu jak se udává? Tedy zadní 1,7m a přední 1m… Je to pro mě už dost, zvládnu zkrátit bez speciálního nářadí jen s novou olivou?

      0 0
      • jIrI___  

        Nastavit jde jen vzdálenost páky od řidítek, mezera mezi deskama je větší než u Elixirů. A zkrácení hadic na požadovanou míru je většinou zahrnuto v ceně brzd.

        0 0
    • Pedro404  

      Teď řeším přesně tyhle dvě brzdy, máte už víc zkušeností? Byl sem rozhodnutej pro SLX, ale něco sem si přečet a vypadá to, že výkon je podobnej a Deorka 596 maj i servowave, takže jediná výhoda SLX je nastavení vzdálenosti páky bez nářadí a (předpokládám) vá­ha?

      0 0
    • jIrI___  

      Kterou olivu použít na Deore M596, BH59 nebo BH90?

      0 0
    • Danikklotz  

      ahoj,mám k prodeji úplně nové M596 + 180mm kotouče. Pokud se rozhodneš pro ně, tak mi prosím napiš email. Nechci tu spamovat ostatní.

      Dík,

      D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.