• Krab

    Pojedete podpořit aktivisty propagujici rozvoj cyklostezek v Brne?

    http://www.brnonakole.cz/…/cyklojizdy/

    Anketa: Pojedete podpořit 24.4.2010 aktivisty propagujici rozvoj cyklostezek v Brne?

    Ano
    2x
    11%
    Ne
    16x
    84%
    0 0
    • StuntJ  

      Hmmm zajímavá akce, popřemýšlím, ale škoda že cyklostezky nejsou pro cyklisty :(

      0 0
      • Krab  

        Jsn, no.. Ale tak lepsi neco, nez nic. Brno ma prave docela velkou nevyhodu, ze vsechny cyklostezky jsou rozcuckovany a plynule Brnem proste neprojedes. Proto o ucasti premyslim i ja (spolecne s dalsima dvema kamosema) – jen me zajimalo,jestli o te akci nekdo neco vi, prip. jejiho poradani se primo ucastni.

        0 0
        • StuntJ  

          To zas jo, lepší něco než nic :o). Hlavně by to chtělo stezky na severu Brna třeba spojka Husovice – Ponava, Husovice Veveří, tam je tak akorát prd :(. Jih je v klidu. No já o té akci vím prd. Ale podvívat se neškodí …

          0 0
    • JSt  

      kdyby to nebylo na propagaci cyklostezek, tak bych se i rad zucastnil :-))

      0 0
      • frederick  

        tak neni to jen o cyklostezkách. Konkrétně po stezce se vůbec nepojede!

        0 0
    • scoty  

      Domnívám se, že s „cyklobrusloko­čárkopsosilni­cema“ není problém. Vždy se najde někdo, kdo to rád za ty love postaví a provize už jsou bez pochyby rozdány…

      Radši se v ušetřeném čase budu věnovat opravě nějaké stezky.

      Viz.obr2 Žebětín-Bystrc po těžbě…

      0 0
      • pepek  

        Ta první fotka je žlutá TZ do udolí oddechu?

        0 0
        • scoty  

          Tak.

          Viděl jsem tu od tebe fotku skoro stejného místa.

          0 0
          • pepek  

            No pokud jsi to tam spravil ty, tak jsem ti neskonalé vděčný.

            0 0
            • scoty  

              :-)

              Tu první fotku jsem tam dal jenom proto, aby bylo jasno, co si představuju pod slovem STEZKA.

              Ten rozbitej trail je nad kočičákem směr Žebětín na hraně lesa. Ale tak je to „sjízdný“ no.

              V místě těžby jsou tečky.

              0 0
              • Palec  

                No tohle mě taky pěkně se*e.

                Třeba žlutá turistická značka z Útěchova do Adamova loni v listopadu:

                0 0
                • scoty  

                  No jistě. 3dny po dešti se ještě nesmělo do lesa…teda za I.republiky…

                  0 0
                • pavlix  

                  No ono dnes to tam neni o moc lepsi :-)

                  0 0
    • xshreck  

      Nedivím se že se něco podniká … já jako nebrňák nevěděl jestli mě na chodníku může policajt sebrat nebo ne … tak jsme radši chodili pěšky. A pak hurá – cyklo, směr blansko. Tak jedem, najednou před náma konec a silnice. No paráda, miliony aut, ze zatáčky se pořád řítily auta tak sme to prostě riskli a přeběhli. Všeci jezdí jak prasata, tak si trocha zabrzdili.

      A tak to pokračovalo. Dál jsme lezli přes koleje. Za brnem to byla ale lahoda – údolíčko, vedle jakásik řeka. Parádní asfaltka. Jenom ti debilové s čoklama na volno mě srali. Jednu babu sem tam seřval že jestli si toho svojeho čokla nevezme tak jí ho přejedu :-/

      Hrůůůza!

      0 0
      • Polka  

        Nevybourene mladi milujici panensky asfalt…kam ta mladez speje :(

        0 0
        • xshreck  

          nejde o asfalt :-) mě stačí nějaká normální cesta. Ale to řpecházení přes ty silnice :-/ to je jíná!

          0 0
          • michalxo  

            Preco prechadzat cez silnice? Preco sa tam rovno nepripojit ako normalne v meste? (Slovaci.. :-D ) Ja som si na to uz zvykol, a to som bol poriadne vytraseny ked som kupil bike. Hned po kupe ma capli cajti na prechode, lebo som sa bal po ceste.. hehe :-)

            Odvtedy ziaden problem po ceste v Brne, ale suhlasim, stale to je o drzku.

            0 0
    • bagr84  

      Budou se tam lincovat bruslari walkmenisti, pejskari a podobna havet?

      0 0
      • martinnecas  

        Bruslaři a spol. by neměli být součástí pelotonu. Alespoň tak si to vyžádala městská policie. Zdá se mi, že argumentovali ve smyslu, že bruslaři by se na normální silnici vůbec neměli vyskytovat (tak že jedou po pravé straně), kdežto cyklista je běžný účastník provozu.

        0 0
    • easyrider  

      Nooo, asi pojedu…

      0 0
    • Palec  

      Kdosi se tu ptal jak to probíhá.

      No prakticky se jedná o brutální vpád cyklistů do normálního provozu, jenž je tím zastaven a upozorňován, že cyklisté jsou tu taky a že ne jen výstavbou dalších větších a luxusnějších průtahů, tunelů a dalších parkovacích míst se doprava nevyřeší. Vše ale pod taktovkou policie, která cyklisty drží na uzdě (to víš, síla davu :) )a taky je zároveň chrání před řidiči, kteří by chtěli vzít zákon do svých rukou a ve jménu ostatních řidičů, sedících vždy po jednom (což je vlastně taky důvod proč je město tak ucpané) ve svých plechových miláčcích začít ten hmyz (cyklisty) nelítostně kosit.

      Začíná se vždy na Svoboďáku a končí se v nějaké hospodě, jak jinak:). Letos ale nejedu, mám už něco jiného:(

      0 0
      • martinnecas  

        Jen upřesním. Začíná se na Moraváku, tuto sobotu, po obědě ve 13 hod ;-)

        0 0
    • martinnecas  

      Více info o brněnské jarní cyklojízdě najdete např. na webu Brno na kole.

      Předpokládaná trasa jízdy zde.

      Jinak pro ty, co chcou být v obraze ohledně dění v otázce cyklistiky v Brně doporučuji sledovat web www.BrnoNaKole.cz nebo se přímo přihlásit k odebírání zpravodaje (chodí cca 1× měsíčně).

      0 0
    • Polka  

      Co takhle dat prednost kvalite pred kvantitou? K cemu nam budou novy cyklostezky, kdyz je z vetsiny zaberou inlinisti (to je mor), pejskari, matky s deckama…?

      Aktivisti by meli predevsim propagovat to, aby se ze stavajicich asfaltovych stezek (pseudocyklostezek) staly opravdovy cyklostezky.

      0 0
      • scoty  

        Tak.

        0 0
      • wbiker  

        Co to přesně znamená – opravdová cyklostezka?

        0 0
        • obda  

          Pouze pro kola – a bude se dohlížet na dodržování tohoto pravidla.

          0 0
          • JSt  

            jo a kontroloval bych jeste povinnou vybavu a daval dychat. proc porad nekdo neni schopen pochopit, ze cyklostezka je pro sviznou cyklodopravu uplne mimo. smysl bych videl akorat pro familiu s malyma svistama…

            0 0
            • RomanH  

              Ani pro tu ne, pokud jsou svisti radi, ze slapou, sneruji to od kraje ke kraji a prava /leva (k vode / k lesu)jim nic nerika. Jsem si to s nimi uzil v nedeli a jsem rad, ze je muzu vypustit na polnacku za barakem.

              0 0
              • Paja  

                tak aspon ses poradne probehl, tos chtel ne?-)))

                0 0
                • RomanH  

                  jojo, a hned jsem to musel zajist pecenym kolenem a splachnout jednim Bernardynem :-) Beh zpatky byl o poznani horsi (taky to bylo mirne z kopce, ze…)

                  0 0
        • Polka  

          Staci se podivat za hranice…onehda se tady o tom myslim i Scoty zminoval. Uz z podstaty se cyklostezka = stezka pro cyklisty a ne chodnik pro inlineisty, pejskare, matky s deckama…pro vsechny. Tudiz je soucasnej stav zcela kontraproduktivni a zejmena nebezpecnej pro vsechny ucastniky.

          0 0
          • wbiker  

            S tím se nedá než soulasit.

            0 0
          • mastihuba  

            na silnici jsou alespoň nějaký pravidla, který se vědomě či nevědomě porušují, na pseudocyklostezce nejsou pravidla žádný a o to je to někdy zábavnější :)

            0 0
            • Polka  

              No nevim. Ja dnes jel jen od mostu u Tesca k mostu u Olympii, pac tam jina varianta dostat se ze zapadu na vychod neni a byl sem rad, kdyz sem z ni uhl na Holasky.

              Voni se tam normalne ucej aji jezdit na tech bruslach…a mezi kuzelkama slalom jezdi a pozpatku…no na palicu. A stabilne 35 se tam uz neda jet vubec :)

              0 0
              • mastihuba  

                nemachruj že jezdíš 35 :D

                0 0
              • wbiker  

                Zase z jejich pohledu je to stejný. Je to značené jako stezka pro chodce a cyklisty. Možná by pomohlo, kdyby měl každý svoje.

                0 0
                • mastihuba  

                  jako třeba 200m pro jedny a 200m pro druhý, to by bylo super

                  0 0
                  • wbiker  

                    Jasně, a na konci každýho úseku by se vyměňovaly brusle za kolo a naopak.:-)

                    0 0
              • StuntJ  

                A vůbec nejlepší jsou malé děti, které se učí na stezkách bruslit. A když se vám to malé dětsko rozplácne před kolem a vy jedete 30km, tak brzdíte i očima. Pak vás ještě zjebou rodiče, že po chodníku nemáte co jezdit ať táhneta na silnici …

                0 0
              • Schoscha  

                tuhle trasu sem už zečátkem jara zavrhl.

                Jezdil sem tama domů z práce ,ale teď je to hotový peklo.

                0 0
                • JSt  

                  vcera jsem tama jel kolem ctvrte odpol a vpohode.

                  0 0
                  • Schoscha  

                    já jezdím až po páté a to bývá fakt rušno.

                    0 0
                  • Polka  

                    Ja se vracel kolem seste myslim.

                    0 0
                    • hmm  

                      Já tama jezdím až je tma :-)

                      0 0
                      • scoty  

                        ..v černým a na černým kole..tomu se říká mimikry..:-)

                        0 0
                        • hmm  

                          No v létě toho černýho na sobě moc nemám a výkonější svítilny jsou vidět dostatečně v řádech km :-)

                          0 0
                      • hmm  

                        Tak jsem se vracel dneska odpoledne ve 4h od Olympie po cyklostezce do Bástru a potkal jsem v protisměru přes 300 inlinenistů, 100 cyklistů a celkově ztoho 10% bylo pod 10let věku. Rychlost nešla až do Komárova přes 20km/h. Jestli to takhle půjde dál tak si to všichni suprově užijeme. Sardinky hadra. Nejenom že se tam nedá plynule jezdit na kole po celej den většinu roku ale nyní už ani na bruslích :-))))))

                        0 0
                • michalxo  

                  Drsne, ale na konci mal pravdu.

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Mít takového nerváka v autoškole, tak řidičák nemám do teď. Jedné štěstí, že mě učila jezdit naprosto pohodová ženská. Rozjíždět jsme se učili pěkně na parkovišti a pak v provozu si vždycky zapalila cigarko a pěkně v klidu vysvětlovala co a jak dělat.

                    0 0
                    • michalxo  

                      Co myslis, preco si palila cigarku? :-D

                      Ja som nemal ziadne problemy s instruktorom, dokonca byval jednu ulicu od mojho domu :-)

                      0 0
            • JSt  

              jo.

              0 0
          • scoty  

            Přitom když jedu po stezce lesem a potkám maminu s děckama a se psem, tak si sní ještě pokecám. Ovšem na cyklosilnici jsem dnes večer směr Káčata na 1km 3× brzdil do 0km/h.

            Ale západ slunce za Holednou stál za to..

            0 0
          • JSt  

            mas recht. viden

            aby byla cyklostezka jen pro cyklisty se da docilit snadno volbou povrchu pro bruslare nevhodneho – zamkova dlazba apod. ;-)

            0 0
      • Motyll  

        Ale zase to ber tak, ze kdyz bude stezek vicero, i ti (pseudo)bruslari se rozptyli a pojede se (o neco) lepe.

        Jinak vcera jsem mel dva verbalni konflikty. Jeden s „pejskarkou“ a jeden s „pejskarem“. Meli stesti, ze Mates ve voziku nespal a ja se pred nim snazim zdrzet sprostych slov… Ikdyz „krava“ jako osloveni asi taky neni prilis OK.

        Situace 1:

        jedu po modre od Hadku smer Ochozska jeskyne. Baba (do 30), ale blond, ma 3 psy. Pochopitelne navolno. Musel jsem zastavit, aby je laxne pochytala. Mlcel jsem, jen jsem zakroutil hlavou. Zretelne. Tak se arogantne zeptala, zda se mi neco nezda. Na cez jsem odvetil, ze by nemusela chodit jako krava prostedkem, ze ta cesta neni jen pro ni… A jel jsem pryc.

        Situace 2:

        modra tesne pred Ochozi, ale jeste v lese. Dojedu obtloustlou rodinku na vychazce, rodice funi a cca 3 lete dite na elektricke 4kolce. Chlap kdyz me uvidel zacal hvizdat jak o zivot (bez odezvy) a zastavil mne slovy: „Stujte. Mam tady psa na volno a on cyklisty nemusi“. Nezmohl jsem se na jedine slovo… Po cca minute se mu podarilo privolat a chytit psa (nejaka pastevecka potvora, tak 50 kg). Vystridal spoustu povelu, od „ke mne“ pres sedni a zustan az po „na“. Pak je dodal „muzete“. Zadne diky nebo omlouvam se… Skvele vycviceny pes – idealne na vypusteni mezi lidi. Na ceste od jeskyne po Ochoz jsem potkal aspon 3 cyklisty, takze ho honil permanentne…

        A co z toho (alespon pro mne) plyne? Ze pokud nebude mezi lidma vice slusnosti, ohleduplnosti a tolerance, nove cyklostezky moc nepomohou. Ja nemam nejmensi problem pribrzdit, nekoho objet etc. Ale 3 kdakajici matky s kocarkama (na inlajnech) vedle sebe mi zvednou tep na 200. A jeste se tvari urazene.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Do 18o-ti to zvládám, 2oo už by mě vezli.-)

          0 0
        • novcze  

          bwahaha kdyby mě chtěl zastavit se slovy: „Stujte. Mam tady psa na volno a on cyklisty nemusi“ … tak bych odvětil, "dík za upozornění, vytánu si pepřák“

          jinak dneska jsem potkal velmi slušné lidi s děckem na kole, které se mi rozjelo do cesty … řekli mu, že musí dávat pozor na to co se děje kolem a mě poděkovali, že jsem vpodstatě zastavil (bohužel takových lidí není moc)

          0 0
          • Motyll  

            pepřák nevozím a s vozíkem za zády se blbě manévruje…

            ale něco říci jsem mu měl – jen mne ta arogance tak odzbrojila…

            0 0
      • Krab  

        Jde mi o vyuzivani kola jako dopravniho prostredku. Nevadi mi, ze nejedu do prace 35km/h, ale vadi mi, kdyz je usek cyklostezky oddelen prechodem, ktery clovek musi prejit – ne prejet (a ze na tom prechode stoji prislusnici, kteri dohlizeji na dodrzovani pravidel – to je takrka jistota). Kdyz se chci vyradit, nejedu na cyklostezku..

        0 0
        • Polka  
          • cyklostezky chapu prave jako prostredek na co nejrychlejsi prepravu po mestena kole z bodu A do B, to by mela byt imho jejich stezejni role.
          • ja kdyz sem jezdil do prace do mesta, tak muj hlavni pozadavek byl, dostatse do prace co nejrychleji. To chce snad kazdej ne? Kochat se muzu odpoledne nasvihu v lese.
          • 35km/h po cyklostezce jsou subjektivni. Ty to chapes jako vyradeni :) Nacyklostezku se ale fakt nejezdim vyradit, je to opet pouze nutnost conejrychlejsi prepravy z bodu A do bodu B, nic vic. Vyradit se tam bohuzeljezdi a chodi vsichni ostatni – bruslari, matky s deckama, pejskari…
          • opravdu nikdy jsem nepotkal cajta na prechodu. Kdyz jedu na kole, tak jedumimo zebru, abych se samozrejme nesral mezi chodce…neni duvod sesedatz kola.
          0 0
          • Krab  

            Tak si zkus jet po cyklostezce z Komarova do Olympie tak, abys nejel po prechodu ;)

            0 0
            • Polka  

              Ja osobne na prechody prdim, takze si po nich jezdim jak se zamane. Ve meste kde je hodne lidi, „tak jedu mimo zebru“ jsem psal. Mirkove Dusinove musi holt sesedat :)

              0 0
        • JSt  

          sak nejezdi po cyklostezce. to je jednoduchy, ne? ;-)

          0 0
          • Krab  

            a proc bych po ni nemel jezdit? myslim, ze je pro mne bezpecnejsi. neresim to, jestli cyklostezky ano nebo ne – ja vim, ze ano.. jen komplexni a projektovany s urcitou davkou logiky ;)

            0 0
            • JSt  

              proc bys po ni nemel jezdit? aby ti nevadily ty prechody ;-).

              zasitovat brno funkcnimi cyklostezkami je utopie. prvne je neni kam umistit a druhak pro tech par lidi, co jedou do fachy na kole to nema absolutne smysl.

              smysl vidim v oficialnim povoleni jezdit proti jednosmerkam, odbocovat doprava na cervenou, jet po chodasu atd. a v neposledni rade legalizovat brakeless stroje :-D.

              0 0
    • hmm  

      Jako pravidelný účastník musím s lítostí oznámit že se letos nepřidám. Bohužel mi do toho již před časem něco extra důležitýho vlezlo :-(

      0 0
      • hmm  

        Tak nakonec to zřejmě stihnu :-)))

        0 0
        • hmm  

          Stihl jsem to a moc si to užil, škoda jen že nás je furt tak málo…

          0 0
          • Howgh  

            chyba byl termín. Ve všední den bych se zúčastnil..

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.