Velká jarní cyklojízda Brno 18. dubna 2013

35 nepřečtených
  • hmm

    Podpořte cyklistickou dopravu v Brně, zúčastněte se 28. hromadné cyklojízdy ke Dni Země městem ve čtvrtek 18. dubna v 17:00, sraz před kinem Scala (Moravské nám.). Shromáždění i cyklojízda jsou ohlášeny a bude bez doprovodu Policie.

    http://www.brnonakole.cz/…-dubna-2013/

    0 0
    • karliner  

      Nevím jak hlasovat, protože nepřijedu, mám na to svůj názor a myslím, že taková akce má svůj smysl.

      0 0
      • mastihuba  

        komu tím pomužu, když místo jednoho cyklisty nás bude zavazet na silnici padesát? Na bajku problém s ježděním na kole nemám a do práce si najdu dycky takovou cestu, abych nemusel zavazet na hlavních tazích. Lidi co musí jezdit za každou cenu po okruhu moc nechápu.

        0 0
        • Baba-Ji  

          ja jezdim po chodniku a mam klid (za ty 3–4 roky protestovali tak 3 lidi)

          0 0
          • mastihuba  

            sem jednou dostal kartago od nějaké báby na ucpané francouzské a jednou jsem platil 500 na provazníkové pod husovickým tunelem. Jsem byl tak sebevědomej že to ukecám, že jsem to ***** neotočil a nezmizel dole na dukelské.

            0 0
            • jeffino  

              tama jezdím (docela často) pouze po chodníku, fízly (státní) jsem tam potkal několikrát, šli přímo proti mě a nic, ale tebe asi chytli měštáci, jsem jednou takhle v komárově vjížděl do jednosměrky, kde vyskočili za rohem schovaní měštáci, ale nereagoval jsem na ně a pokračoval.

              0 0
              • mastihuba  

                to byly normální švestky, jezdil jsem kolem nich leta aniž by si mne všimli a bylo po nějakým vražedným víkendu na silnici a asi dostali za úkol hodně vybrat. Už tama nejezdím a beru to parčíkem nebo po vranovské nebo po Soběšické. Podle nálady.

                0 0
            • karliner  

              Já ti rozumim. Taky si cestu na chalupu autem zkracuju po cyklostezce. Jezdím tam opatrně a často kvůli bezpečnosti troubím, takže opravdu nechápu, proč mi občas nějací cyklisté nadávají, když mi musí uhnout.

              0 0
              • mastihuba  

                cyklostezky bych do toho nemontoval. Kolega z práce říká že jemu na biliarovej stůl nikdo nedá ani halíř, tak proč by se měly rvát prachchy do cyklobuzen a do inlainu. Muj nazor je že prachy ktery rozhazují naši panáčci nahoře se dají usměrnit na potřebnější věci než je cyklodoprava v brně.

                0 0
                • Baba-Ji  

                  tak ono cyklodoprava muze fungovat jako hromadna doprava(viz zapadni evropa, mnoho asijskych zemi), coz ma sama pozitiva, negativum, nebo spis hacek je v tom, ze je nedostatek prostoru pro novou infrastrukturu ve mestech(primalovani pruhu na silnici, nebo pristaveni noveho pruhu). Ony cyklostezky ve meste nemaji slouzit k rekreaci, ale primarne by mely slouzit opravdu k doprave. Mimo mesta je to uz prakticky cista rekreace, tam poznamku tveho kamarada chapu.

                  0 0
                • pepek  

                  Jasně, např. příspěvek státu na posraneckou fotbalovou reprezentaci je takový milý a sympatický. Tam bych ty peníze viděl prospěšnější. A vůbec: Více peněz do fotbalu a národní čutálistický stadion v každém městě.

                  0 0
                  • karliner  

                    Tak s tím, že by bylo potřeba dát víc peněz do fotbalu jsi neobjevil žádnou Ameriku. To vidí každej.

                    0 0
            • alexandr  

              tam jezdim skoro kazdy den a mestske cajty jsem potkal asi dvakrat. Jednou me ani nezastavili, podruhe jsem to ukecal :)

              0 0
          • Mig_all  

            Jsi stejně bezohledný jako čuráci v autech, gratuluji ti…

            0 0
            • RomanH  

              přesně tak si představuji klasického účastníka cyklojízdy, jen tak dál…

              0 0
              • Mig_all  

                Jestli ti připada vědomé porušování dopravních předpisů normalni a ještě si u toho zanadavat na pocajty, tak takhle si zase já představuji kasického čuráka který by měl dostat za vyučenou jak se má chovat.

                0 0
                • Vilém  

                  Tak doufam, ze tam budes a vsem jim to ukazes.

                  0 0
                  • Martin  

                    já bych to formuloval jako „a všem jim HO ukážeš“ :)

                    0 0
                • cabbage  

                  Porušovat zákon aniž by někomu vznikla újma je špatnééé.

                  Škodit spoustě lidí legálně je dobrééé.

                  Začínám chápad, proč tu gestapo nestíhalo a komunismus byl mezi některými palidmi tak populární..

                  0 0
                  • Mig_all  

                    Ale tak jistě, příště to šoupnu autem taky přes pár chodníků, chodcům dám přednost neboj, ono na té cestě mě už to nebaví je tam provoz, bojím se tam a tak…

                    0 0
            • Baba-Ji  

              Asi jsem tam mel doplnit smajla, aby nedochazelo k takovym zbytecnym slovnim obratum ;)

              (taky nejsem fanouskem spolecne infrastruktury pro ruzne druhy dopravy)

              Kazdopadne po chodniku jezdim ohleduplne a pesakum VZDY davam prednost, ma jizda po chodniku ma urcite vetsi prinos pro bezpecnost vsech ucastniku provozu, nez kdybych jel ten kilak do hokny po (nemale)silnici.

              Ti protestujici nebyli lide mnou(nebo nekym jinym) ohrozeni, proste vidi kolo na chodniku, tak rvou, bez ohledu na to, jaka je realna (dopravni) situace v danem miste.

              0 0
              • Mig_all  

                Ok to se dá v určitých situacích pochopit ale pravidlem to není, je hodně blbečků na kolech kteří si myslí že jsou páni chodníků, stejně jako si někteří řidiči myslí že jsou páni vozovek a cyklista je obtížný hmyz který je třeba srazit do příkopy.

                0 0
        • Martin  

          +1

          0 0
        • rock  

          +1

          Jako by nebylo dost na tom, že na cyklisty nadávají kreténi dfensovského typu. Ještě je potřeba zbůhdarma vytáčet normální lidi. Ach jo …

          0 0
      • Baba-Ji  

        +1

        0 0
    • Schoscha  

      Nemám rád akce tohoto typu.

      0 0
    • romachain  

      Jedeme s tandemem na sraz, ale jízdy samotné se účastnit nebudem…

      0 0
    • Janouch  

      a už je to tu zas ach jo… tomu snad nikdy nebude konec

      0 0
    • cabbage  

      Doufám, že proti zyklojízdě pojede sklízecí mlátička s roztočeným přiháněcím bubnem..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.