• Paja

Tak už je (za chvíli:) říjen, měsíc mastných kostí, ještě chladnějších rán a červeného masochistického výletu.

p.s. nemáte někdo tu fotku, jak tam má pepek domalovaný ty vodící šňůry?-)

• mastihuba  

ale todle je opravdu nesportovni, založit to už v září. :-D

• les  

Středa hore ?

• ufoncz  

Netušíte někdo, kdo se občas ocitnete u Šebrova, Lipůvky nebo prostě tam směr Bukovec a Jedle, jak vypadá tento „trail“:

https://www.trailforks.com/…i-ku-142263/

Na žádné z map to jako zanesenou cestu nevidím a když jsem kdysi v té oblasti něco hledal, tak to nebylo zrovna poježděníčko růžovou zahradou.

• obda  

Na mapy.cz je to naprosto normální lesní cesta, ke které je na spodním konci přilepená krátká varianta odbočující ve 430 m.n.m. na přímo k rybníčku.

• ufoncz  

Tam je někde GPX/KML/něco podobnýho, nebo jsi to napasoval na mapy.cz od oka? (já jsem přepínal jen mezi tam dostupnýma vrstvama)

• obda  

Od oka to sedí jak prdel na hrnec, i ta odbočka z cesty tam je, akorát ne ten poslední sjezdík.

• pepek  

Jo, jel jsem tam tak před půl rokem. Od rybníčku jsem nic zajímavýho neviděl a shora od těch Skalek to byla široká cesta, která, jak jsem viděl předtím zdola, (kousek nad rybníčkem), byla značně zabordelená. Tak jsem to otočil, bo jsem nechtěl ztrácet výšku. Možná tam mezitím soudruzi něco vybudovali.

• pepek  

Tak jsem to tam projezdil a nic pěknýho tam není. Tedy bylo by, kdyby tu uvozovou cestu někdo uklidil (traktorem s radlicí). Asi soudruh chtěl mít taky aspoň nějaký záznam na té stravě, nebo jsem něco hrubě přehlédl. Řekl bych to tak, že toto není třeba ani odškrtnout. https://mapy.cz/s/37tZs

• Jaroslávek  

Tos jel pak z5 navrch k FoFo ?

• ufoncz  

Tož děkuji převelice, žes mi ušetřil kus času a hlavně zahození vejškovejch něčím takovým. Po tom tipu na „Obřanský trail“ jsem v Pinkbike/Tra­ilforks vkládal naděje, evidentně se tam ale (jako všude jinde) najdou lepší i slabší kusy.

• mastihuba  

kua dva dny telefon a ja s nim mrdnu vo zem. :-( proč to picusi delaji skleneny?

• Jaroslávek  

Jde tady vůbec ještě o nějaký v\jížďky, kua !?

• Paja  

Copak, stredecky nikdo neorganizuje?-)

• Polka  

Nepochopils.

• Paja  

To ja Jardu casto :)

• Polka  

Já občas taky, ale zrovna dneska byla středa hodně účastnická, až jsem se zpozdil. On si stejně jezdí po vlastní ose nebo s Dušanbem :-)

• les  

Slušnej čas. To už jsem odemykal továrnu :)

• mastihuba  

Vrchní je asi po dovolené ve formě :D

ale nevim kde se polka coural. Ve 2:30 mi z druhé strany okrsku přišla SMS

Tos toto jsem nezazil, aby me nekdo vrhal stiny na modre a rekl, ze mu zavazim. Ja mu dam, dloho se nezakosl do parezu Polka jeden.

Strava v číslech říká že to sjeli za 6:01, Polkův rekord je 5:10. Nikdo krom babiša a vrchního ale neví s jakým to bylo hendikepem. :)

• les  

Tož krásné sváteční deň konópku.

• mastihuba  

no děkuju, sem na to naštěstí uplně zapomněl, kdybych tam včera dosmrděl, tak budu taky vypisovat sms ještě ve dvě v noci :)

• Polka  
                    • ano, vrchní je ve formě :-)
                    • Dušanbe je ve formě taky, to s těma NICama trošku přehnal
                    • Jura s tím novým Epicem ještě asi není sžitej, jel jak posranej, já jel bohužel za ním. Hendikep vysoký :-)
                    • já jsem ještě zpracovával ty bedle
                    • Motyll  

Hele jaký máš transportní místo pro ty bedly? Jestli v zadní kapse, tak vzhledem k tvé známé potivosti, je vozíš dom už v nálevu, ne? :)

• Polka  

Jo tys neviděl můj příjezd s mladýho sbalovacím baťůžkem.

• hony007  

Ten mám taky, super doplněk do busu a ke krosně.

• Paja  

Dekac, ten mam taky ;)

• obda  

J8 dneska bedly nad Adamovem nechal, do mého kejmlu by se vlezly hůř :( A navíc musím dovézt 5 porcí, aby doma nevznikaly rozbroje ;)

• Polka  

Mno ještě vlastně ad vrchní…jsem si vzpomněl, že jsme ho nechali spát na stole a odjeli bez placení :-D Ten bude rád.

• Motyll  

Neboj dneska zajede rekord nebo skončí na oháňce…

• Polka  

Polkův nový rekord je 4:39. Šaolin padl :-)

• les  

Čeho ?

• Polka  

Ále, sjezd modré.

• ufoncz  

Na Zoidberga ještě 21 s. Ale nemyslím si, že je to dobrej nápad (vůbec ten segment dolekopcom tam – není to o technice, jen o bezhlavosti).

• Polka  

O KOM vůbec nejde, jen se borci u kulaťáku tak nějak hecli kdo to za kolik sjede, zda to vůbec půjde v pokročilých nočních hodinách, stavech apod. Já to tam třeba vůbec nevyhledávám bo je to vlastně nudná dálnica a zase tam bůhví jak dlouho nepáchnu. A taky je otázka za kolik by to těch top ten sjelo v noci s normálním světlem a po dvou rukavicách :-)

• chemik_mara  

Kdyby někoho zajímalo, tak lávka v Bystrci, naproti Kamenolomu je už otevřená. Docela si pohli, původní termín byl 15.12.

• ufoncz  

Ty volby jsou mocna vec.

• LM  

Jen aby to po volbách zase ještě neuzavřeli :-)

• Motyll  

IMHO lávka jim moc nepomůže, kdo se tento týden vydal autem kamkoli/kdykoli do Brna je zagitovaný dostatečně. Výkřik o zahájení přípravných prací VMO Žabovřeská to nemůže ovlivnit.

• pepek  

Veletrh, voe. Za to naši drazí politici nemůžou.

• Motyll  

Tak rozjebat/nedodělat Ostravskou/Olo­mouckou na BVV je politika. Nechci domyslet jaká…

• RomanH  

Vypít 1 litr Keltského dědictví byl boj (nemám rád sladká karamelová piva), ale co bych kvůli dlouhému spaceru sedlovky neudelal, ze…

• p@X  

Já z té objímky někde prom*dal o-kroužek, tak jsem zase u klasiky. V přímých sedlovkách je trošku jiný výběr.

• RomanH  

No kdych to prvne premeríl, mozna bych objednal rovnou 31.8 – treba bych ji tam narval (i kdyz v tech 31.8 je vyber taky docela omezeny). Jeste mam moznost pouzit origo redukci a dat tam 27.2. No uvidime, snad to nebude vrzat.

• LM  

POZOR: V dolní části ZOO trailu je v nájezdu na ty dvě boule padenej strom, který se zaklínil o další stromy ve výšce zhruba 80 cm nad pěšinkou a úspěšně zablokoval i alternativní odjezd vpravo. Na odstranění to bude to chtít buď více lidí nebo pilu :-)

• ufoncz  

Jo, to mi připomíná, něco ve výšce hrudníku bylo (aspoň před 10 dny, kdy jsem tam jel naposled) zrovna v asi tak nejrychlejší části „Skoky trail“ (od parkoviště zahrazenýho kamenem u silnice Ochoz-Líšeň dolů pod Hornek, kde se to napojí na žlutou). Ubrzdil jsem to přesně akorát, že jsem to měl 20 cm před ksichtem. Jestli to někdo neodstranil a pojede tam nějakej noční sjezdař ©, tak to hádám nestihne.

• LM  

Na Kuleho trailu proběhly nějaké úpravy:

• skočky co tam už byly jsou o něco vyšší a přibylo i pár nových
          • za druhým křížením s lesní cestou je nově postavenej dvoják (tak 80 cm výška, díra uprostřed zhruba stejně velká)
          • pidi dropík (kmen+hlína) na začátku největší terénní vlny byl výrazně navýšen – teď to má minimálně půl metru

Takže bacha :-)

• Polka  

Jak kdyby tam těch skoků v okolí nebylo dost :-( Jsou tam i vyjetý objížďky?

• LM  

Dvoják se dá objet zleva. Jenom je trochu blbý, že z několika pidi-zatáček před ním tě to navede přímo na něj, takže jsem měl co dělat abych se uhnul. Přístě do těch pidi-zatáček musím vjet pomaleji (a nebo se to naučit skákat).

Zvýšenej drop je horší, tam zatím nic vyjetýho není. Je to teď pěkně široký a tak je potřeba najet doprava už kousek předem pokud nechceš moc ztratit rychlost.

• ufoncz  

Jj, ten dropík mě fakt překvapil – jsem ho chtěl přejet jako vždycky, ale najednou jsem šel málem do kotrmelce. Kupodivu jsem to ustál, tak jsem se vrátil, že si to natrénuju, ale byl jsem na to pak už měkkej v rychlosti najet a pořádně s předním kolem nepadajícím dolů skočit. Při pohledu seshora to vypadá vysoký fakt dost, viz poslední fotka

• novcze  

narafičenej strom přes cestu je taky zhruba tady https://mapy.cz/s/36VkU na takové hodně padací cestě, která na mapě ani není nakreslená, jel jsem po té spodní cestě a byl vidět, imo schválně nastražené

• Twitko  

jen info – ten strom je pryc .. nejaka dobra duse ho urizla. Jeste ve ctvrtek jsem do nej malem vletel, dneska uz „cisto“

• LM  

Na Hrázotrailu jsou ty spodní nájezdy/výjezdy zarovnaný ořezanejma větvěma

• krajní odjezd směrem do pole je zarovnanej úplně, nelze projet (1)
        • nájezd blíže k hrázi je zarovnanej jen trochu, lze tu hromádku objet po straně (2)
        • mapa
        • LM  

Rozmohl se nám tu takový nešvar:

• konec zelené TZ u Lelekovic, resp. výlez od potoka na silnici je taky zarovnanej větvěma a musí se to složitěji oblézat vlevo

To by mne zajímalo co tím kdo sleduje…

• Hammond  

No,Konečně po noční,frčím pomaly pod Hádek kolem Jelenice a pak Hore na Meníčko..Pěkný víkend bude.

• p@X  

Jsem se těšil ve středu, že tě poznám… ;)

• mastihuba  

ten se bojí tmy :)

• Hammond  

No,podražili nám v Bukovince.....už po několikáté......

• Hammond  

Nebojím,na Zamykání uvidíš..

• les  

Zamykání kol v Olšanech u rybníka 10.11.2018. Rád vás tam uvidím konópci. Určitě bude zamykací vyjížďka, ješče upřesním.

• Hammond  

Jo,jaksi jsem usnul po té noční ve středu ,včera a dneska jsem to napravil..

• p@X  

Takhle mi chodí z webovýho konfigurátoru 80% zakázek:

Konfigurace

1. krok – Střih:
      2. krok – Design: RB17
      3. krok – Typ límečku:
      4. krok – Barva: 0
      5. krok – Písmo jména:
      6. krok – Písmo čísla:
      7. krok – Střih:

Škoda, že Emanuel nepostl inerát do Řeček i s nabízeným platem (který jsem zahlédl později), můj pohled na pracoviště by byl asi jiný.

• RomanH  

Nemel jsi se o ohodnoceni zajimat i Ty u pohovoru ?

• String  

Krom debility zákazníků i debilita konfigurátoru (toho kdo ho dělal), když to umožní odeslat prázdný ;-)

• p@X  

Tady tomu vládne bezvýhradně majitel bez marketerů a managerů a nenechá si poradit.

• Motyll  

Já poslední dobou jen žasnu, jak to někde může fungovat (a jinde ne).

• Polka  

Ono je to cely naky rozmradny, protoze kdyz si ten konfigurator projdes na webu, tak je vzdy nejaka volba vybrana, takze by nic prazdnyho ve vysledku byt nemelo :-)

• p@X  

On to právě majitel nechal rozdrbat kvůli mantákům zákošům, že tam je i přímý výběr designu a to je ono…

• Paja  

Je to nejaky pojebany, chybi tam krok „plaminky“.

• p@X  

Hajzl převlečený za kamarýta :)

• RomanH  

:-D

• p@X  

Kdy že je ten Štarkov?

• RomanH  

Termin nepadnul, mne by nejvice vyhovoval az vikend 21. Pristi mam s otaznikem – netusim, jestli budu moci.

• RomanH  

Nicmene predpoved na pristi tyden vypada dost dobre. Kdybych vsechno stihnul, nemusel by byt ten pristi vikend marnej. Potvrdim to ale az tak ve ctvrtek. A jak je na tom Tabulkovy procesor s casem taky netusim.

• p@X  

Já mám mít zase firemní v so…

• RomanH  

Pristi vikend 13 ? Jinak samo se da jet i v nedeli – samo to neni idealni, ale jeli jsme to tak vicekrat.

• Excel  

jen rozbalit spacak

• RomanH  

Manaskovi zacatky trampingu :-)

• p@X  

Zařízlá vidla (aby byla neprodjená), zku*vená sedlovka (pilka, aceton, lak na nehty:), zkrácená přední hadica (doufám, že se to obejde bez odvzdušnění), umyté nádobí z celého týdne… sobota v perdéli.

• RomanH  

No ale mas to hotove ;-)

Ja si v pondeli vyzvednu jeden balik, tak ve stredu prijde dalsi, a zacnu to kompletovat. O vikendu to snad pri trose stesti protahnu alespon kolem komina.

Jinak dnes jsem nevyjel, byl jsem rozbitej jak cikansky hracky – neco na me v noci vlezlo (a Katka to nebyla). Kuryroval jsem se zazvorovicou, dal jsem si peso 15 kilaku se psem, a uz mi je lepe, tuk tuk.

• p@X  

Boženka má narozeniny: top Poutník v Brně…

• Excel  

Dneska rehole, nohy skleneny, takhle se ta gynekologie neda delat.

• p@X  

Seš slaměnej vdovec, nebo zodpovědná příprava na Vysočinu?

• Excel  

Příprava bych tomu neříkal. Dnes přeceněný oblečení, tavil jsem se jak sejra.

• Excel  

v nedeli bych moh…tuhle ;-) pristi asi bez mrdu

• RomanH  

Toz to nebudeme hrotit – ja bych to mel na knop, Depic po kalbe, Ty by sis nezasukal, jinovatka by chybela…

Ad tato nedele : za me nula, teoreticky zitra odpo se budu motat okolo komina, pokud se ted behem chvile nedomluvime se svygrama na drevo.

• pepek  

Já ti rozumím, furt čekáš, až bude ta jinovatka a mráz. Bez toho to nemá cenu.

• RomanH  

Tak, jak je ted, je pro me skoro nejvic nejlepsi pocasi (predcit by to mohla opravdu jen ta ranni jinovatka a –3 :-)) Bohuzel mi to ted opravdu nevychazi.

• Jaroslávek  

20. by pro mě bylo ideál, to bych mohl dojet až do Brna, s časem návratu nemám problém.

• String  

:-)

• mastihuba  

no hotovo a de se lejt :-)

• p@X  

Troška tuningu po ránu, hezká kombinace čtyřokého čela, barvy a splývavé zádi, kola horší…

• mastihuba  

tak sem dopoledne dal prvnich 30 km na yamaze. zpocenej jak myš. :-)

• p@X  

Budeš jezdit na buk na kafíčko?

• RomanH  

Za rok ji od Tebe vezmu :-)

• mastihuba  

sem na moto nikdy nejezdil, boli z toho ruce, když zastavíš v momentě se potis jako prase.,.ze mně motorkáře asi neudělají

• Excel  

A ten proces, když chceš vyjet. Pominu-li mazání řetazu pár hodin před jízdou, tak to dycky bylo, spoďáry, motogaťata, ledviňák,nákrčník, doklady do bundy, kartu, prachy- bez šrajtofle, umejt hledí, vytáhnout to, nastartovat to, kuklu, helmu, rukavice u a pak mi to přišlo, že se chystám celý, kurva, den, céélýýý a pak ještě jet natankovat abys hodinu jezdil a zase se vrátil dom.

• p@X  

Jak kdyby na kole v zimě to bylo jiný, kolikrát já se vždycky vracím.

• pepek  

Jak vrátit dom? Mezitím trochu jedeš, 3× lehneš, držkou do země. Zdechne to v kopcu, nemůžeš to nastartovat, spadneš na dlouhou nohu . . . .

• Motyll  

Takže vynecháš ebike a rovnou se vrhneš na moto?

• Excel  

Kdyz jsem dnes videl vyvesku obchodu „ELEKTROSPORT“ tak me to nejdriv pohorsovalo, ale pak jsem si uvedomil, ze je treba i motosport, takze to je logicky nazev.

• mastihuba  

tak ja o ebajku nikdy neuvažoval…

• mastihuba  

to asi ne :-)

• pepek  

Už aby zamrzlo.

• LM  

Kam si jel? Mne naopak přijde že je všechno tvrdý jak beton a strašně prachu/bordela. Nějakej deštík by to chtělo :-)

• pepek  

Naučná-Karásek. Nechtěl jsem to vozit autem, abych zase nebyl za vraha ledních medvědů, ale je to peklo. Těch lidí v lese není 2×, nebo 3× víc. Je jich tam 10× víc než dřív. Naučná velmi technická, bo je celá posraná čerstvýma koňskýma hovnama. Peklo. No ještě že jsme odvrátili ty dva mečboly.

• RomanH  

Ani mi nemluv, dnes bylo i u nas v lese zivo, zacnu upoustet odstavenej autum pneumatiky

• LM  

Zajímavé, včera odpoledne na Naučné ještě nasráno nebylo a potkal jsem tam tak 4 lidi. Na Kaštánkovi pak ani noha a ideální podmínky.

• ufoncz  

To se spíš špatně koukáš. V úseku od nejlepších kořenů po Panskou louku je už celej tejden hoven mraky. Výjezd kolem Soběšickýho potoka od Bílovic opatřenej cedulí od lesáků, že není vhodný pro jízdu na koni, megaposranej. Kdyby aspoň ty kravičky na koníčkách nebyly od pohledu tak duchaprostý jako když je překvapí, že kolem Melatína po žluté, kde nechaly sto metrů za sebou volně pobíhat plonkovního plašícího se koně, bude taky ještě někdo jinej. Někde jsem se musel vyblejt.

• LM  

OK, já tenhle úsek jel obráceně a už moc vidět nebylo. Světlo jsem vyndal až u Jezírka. No příště ho vytáhnu dřív :-D

• ufoncz  

Tak jsem to přes Naučnou vzal dneska do práce a v posledních dnech tam museli koňáci jezdit fakt vostošest – to už není jen mohutně posraný blízko Panské louky, to je zhusta posraný prakticky po celý délce Naučný. Až si člověk říká, jestli by toho hnojiva nemělo bejt využito smysluplněji :-/.

• Polka  

Já teda včera narazil na hovna až před Panskou loukou a zas taková trága to není.

• ufoncz  

Jels moc rychle a pořádně ses nedíval ;-)

• Polka  

Strava tvrdí něco jinýho O:-)

• ufoncz  

A dík, žes mě tak promptně pustil. Nepoznal jsem tě, ten ochotnej člověk mi přišel nějakej menší a hubenější než tě znám, takže jsem to zjistil až podle GPX.

• Polka  

Ajo, a já si říkal jestli to náhodou nejsi ty, ale nějak mi neseděla barva helmy :-)

• ufoncz  

No na předchozí se objevily nějaký prasklinky, tak jsem k tomu asi před čtvrt rokem přistoupil zodpovědně a koupil svítivě žlutozelenou :-)

• pepek  

Tak přímo na trailech lidi nebyli, ale než se tam dostaneš přes lesnou, soběšice-to je peklo. Rodinky přes celou cestu. A i když se ohlédnou, tak neuhnou. Milenci-ti neslyší ani pískající Avidy. Pséci a šklebáci všude. Už aby tady bylo to vynikající rezidentní parkování, vymyšlené pro nás našimi starostlivými zastupiči. Budu to vozit mimo civilizaci, nikoho nepotkám a nebudu se muset obávat, že večer nezaparkuju :-)

• String  

Na Soběšice je lepší přes Zaječí horu mezi zahrádkama, nebo levou stranou okolo Zaječího potoka a pak kolem střelnice a obchvatem Soběšic až ke hřbitovu. V sobotu asi 3 lidi za celou cestu až nad Soběšice.

• pepek  

To jezdím všechno taky, ale snažím se nejezdit furt po stejných cestách. To pak mám problém se příště na to kolo vůbec vykopat.

• obda  

Jezdi ráno. Kromě pár pejskařů jsem potkal první lidi až skoro na konci u Mnišího potoka pod Medláneckým letištěm :)

• Paja  

Se nedivim, ze pak se mnou 2× rocne nechces na Naucnou a Karaska, kdyz to sam hoblujes imrvere…

• ufoncz  

Právě, kdyby byli všici jako pepek, tak se tam nevejdeme ani v zimě pak :-D

• pepek  

Vždyť já jsem tam byl letos teprve potřetí. Proto mě ty davy tak překvapují. V těch dřívějších (správných) dobách jsem potkal na naučné člověka tak jednou za měsíc a bikera snad jednou za rok.

• Excel  

Radostice-Ivancice ani noha, Oslavany-Zastavka dva lidi.

• p@X  

Nezvedne jí sedlo a pak se diví: https://www.facebook.com/…05138180885/

• bagr84  

Hoši, nějaká osvědčená rada od Ládi Hrušky jak lehce dostat z lesklýho rámu zaschlý NT mlíko? Cyklostar nic moc, nic víc nebylo po ruce. Teda ono to pomalu šlo, ale pak mě to přestalo bavit…

Jinak to vypadá, že oba následující víkendy bych mohl.

• team_daddy  

Chlapi, jak to vypada za Anthroposem? Da se tam uz jezdit? Tento tyden malo casu, tak hledam kratky pojezdemi blizko ode me.

• p@X  

Kolipa má asi min. zásun? :)

• Excel  

proč, nový projekt? ;-)

• p@X  

Mi bylo řečeno zdejšími odborníky, že konec musí končit pod spojem horní rámovky. Kvůli tomu mám teď novou, kterou jsem totálně dokurvil acetonem.

• pepek  

jednání šlo nad očekávání hladce," uvedl Petr Vokřál, který také prohlásil, že "se dohodli, že se dohodnou – jak jde o koryta, tak to jde hladce. Jen mi není jasné, jak asi ODS teď prosadí to slibované zrušení rezidentparkování :-)

• obda  

Jo, legrace, jak lidi skočili na vějičku Ano, které všechno nepopulární hodilo na ŽeBráky. Nicméně rezidentní parkování je jejich (Mrázkův) projekt, a lídryně za ODS se už nechala slyšet, že rezidentní parkování rušit nebudou, jen vyhodnotí a případně upraví ;)

• pepek  

a na co vlastně jsou ty volby dobrý?

• p@X  

Včera jsme dojeli károu z kšeftu 18:30 (park. míst je po nalajnování tak o 1/3 méně), vnitroblok plný (tam by musela být závora na karty), Čápkova plná, doufám, že od prvního se to změní, na Žižkové u stavárny bude asi trochu plno…

• String  

Dát lidem jednou za pár let pocit, že mají šanci o něčem rozhodovat :-)

• Excel  

Tak vyhodnotí se kolik z toho teče, a upraví se (čti odkloní) tok.

• RomanH  

Uvidime

• Paja  

Asi to slo vcera az moc hladce.

• obda  

Hehe. Hlavne ODS by volici koalici s ANO dali pekne sezrat, a nemela by primatora.

• Polka  

Mě tohleto vytváření koalic po každých volbách vlastně strašně sere. Já bych to změnil tak, že by musely koalici tvořit postupně vítězné strany až pokavaď by neměly většinu, čímž by:

• naplnili většinovou vůli voličů a měli povinnost se domluvit
            • vyhnuli se těmto „megapodrazům“
            • nové strany, které vyhrály, by nemohly být vyšťouchnuty těmi zavedenými korytáři, kteří se spiknou proti viz. nějací Mladí a neklidní vs. zbytek kdesi ve Zlínském kraji apod. to pak ty volby IMHO nedávají ve výsledku vůbec smysl.
            • Karaya  

Dovolil bych si nesouhlasit. Co když mají program, který jde proti sobě? Pak nemá cenu společně tvořit koalici.

• Polka  

No tak pak je to právě o tom hledání kompromisu, úpravu společného programu, ale se zachovaním výsledku voleb jako hlavním principem.

• pepek  

Tak to má být asi v nějaké jiné, lepší zemi. Ale tady, kde strana, která se tam dostala jen kvůli jedinému heslu, už za dva dny tento slib popře? Společný program = společné koryto, nic víc bych v tom nehledal. ( Ale estébáka je třeba vykopat jakýmkoliv způsobem)

• Karaya  

Tak např.

1 strana: Parkovací zóny ano.

2 strana: Parkovací zóny ne.

Co by tedy byl podle tebe kompromis?

• Paja  

Parkovaci zony ve Slapkach :D

• Polka  

To co ostatne rikala ODS pokud vim, zachovat, ale upravit.

• Jaroslávek  

Zvláštní kompromis.

• Karaya  

Odhlídni od konkrétní situace, mně šlo jen o ilustraci, že u spousty rozhodnutí není kompromis možný. Buď je to tak, nebo tak. „Jak dlouho se budete kývat na obě strany?“ řekl jim. „Je-li Hospodin Bohem, následujte ho!

• Polka  

Tak neustále z různých úst slyšíme, jak na komunálu jde o společné zájmy, jak je ta politika o kompromisech, tak by to místo remcání měli taky tvrdě aplikovat v praxi. Přijde mi to jako menší zlo než v podstatě poplivat výsledky voleb.

• pepek  

Tak máš pravdu, že s ním hnusně nedemokraticky vyjebali. Ale zase kdyby tehdy takto vyjebali s Ádou, tak by bylo bývalo líp.

• Paja  

Ja myslim, ze s nima vydrbali naopak demokraticky.

• Polka  

Tak urcite, ODS a CSSD v Brne…asi mas spatnou pamet, ti to za 4 roky pripomenu cos napsal.

• pepek  

Ale já si nedělám iluze, neboj se. Kamoši gangsterů a mafiánů. Rozdíl je ten, že AB chce být sám Capo di Tutti Capi v celém česku.

• Excel  

Seš idealista. Silnější pes mrdá.

Reakce Babiše úplně zbytečná a hysterická, sám by je ochcal kdyby moh.

Rekace Fialy: Jsem velmi rád, že v Brně došlo k rychlému utvoření „koalice změny“ v čele s @MVankova_ODS. Bude skvělou primátorkou. ODS je skutečnou alternativou k ANO. Děláme, co jsme voličům slíbili.

To je taky slušnej blábol kterej napříč republikou jaksi vůbec nesedí.

Rezidentní parkování zůstane, udělaj nějakou kosmetiku, ale všechno půjde pořád ňákým tím směrem.

Pozitivum je, že komanči jsou jaksi už úplně v hajzlu, no a tím pádem došla munice TOP09, která se asi stane pražskou komunální stranou.

• Polka  
                    • no praveze ten kdo je silnejsi ve volbach bohuzel dost casto nemrda ;-)
                    • reakce mi prisla uplne klidna a ok, nic hysterickyho jsem nezaznamenal. Kdyby to bylo opacne, tak by ucitelskej mluvil jiste obdobne.
                    • ta Vankova mozna vypadala dobre na billboardu, ale jak jsem ji uslysel promluvit a videl to vtipne video s parodii Andyho…dost laciny.
                    • ano, super je ze na mnoha mistech komanci i cssd fest pohoreli
                    • Excel  

Nejezdí ta Vaňková na festce?

„Plány jsme nepřehodnotili. Ukázalo se ale, že existuje ještě jedna cesta, která je pro Brno tou nejlepší,” hájila obrat s tím, že politika je o hledání cest a ukázalo se, že existuje i cesta lepší.

• Excel  

Jetsli je vochcala tak jak se píše tak bych řekl, že chce někdo zabít dvě mouchy jednou ranou, odstavit ANO a výhledově zlikvidovat Vaňkovou.

• babicak  

U vás to vyhrálo hnutí Bílé Šlapanice, nebo tak nějak?

• Polka  

Čisté Šlapanice ;-) Ti obhajovali a naštěstí mají i sami většinu.

• Motyll  

Kňučící Bureš. Dám si panáka.

• obda  

Budu citovat jednoho svého známého:

Zrovna ODS je banda kur.v jak zvon, viděl jsem hodně zblízka. Ale od agenta Bureše jsou takové nářky hotový chucpe.

• Motyll  

Problém všech politických stran. Napřed jsou ideály a jakmile začne mít potenciál nalepí se na to hajzlové s vidinou výtahu k penězovodům. Na vesnické úrovni jsou politické strany nevýznamné. Tam jde o to, co a jak kdo dělá, bez ohledu jakou má legitimaci. Čím výše se stoupá, tím je výsledek méně důležitý a větší roli hraje stranická příslušnost.

Ex ODS Venclíky jsem tu měl možnost pozorovat in natura. (IMHO kdyby byla v Brně u kormidla jiná parta, tihle by asi měli jinou legitimaci).

IMHO lepší primátorka Vaňková než „pirát“ Hřib

Vtipně glosuje Brno i Aston

• pavlos12  

Co by ste doporučily v Brně za servis na kola???

• les  

Neřešit, jezdit – středa ?

• Jaroslávek  

O.K.

• Polka  

Jo.

• p@X  

Když mrdat v hlavě, tak pořádně, dneska jsem pokračoval v acetonáži (doufám, že jsem nevyleptal i pryskyřici), kúpil som bezbarvý lak matný + 123 Kč. Teď by ti mohli napsat, že rám je uzpůsoben pro 10 cm zásun.

• Polka  

Zatím nic nepřišlo.

• RomanH  

Potrebuji rychlou radu. Kdyz nasadim zadni kolo s namontovanou kazetou (Sram 10–42), dam tam pevnou osu (Trough Axle 12×148, celkova delka 172, byla u ramu), tak mi po dotazeni drhne zadni stavba o kazetu. Meril jsem osu v nabe, ma 148mm, takze i to je spravne, Muzu mit nejak blbe dotazenou tu kazetu (od konce osy naby po kraj kazety jsou 4mm). Pripadam si jako blbec, na ose taky zadna podlozka nebyla…

• LM  

Já mám teda nábu na osu 12×142 ale mezi nejmenším pastorkem Sram 10–42 kazety (XG-1180) a koncem koncovky je skoro 6 mm místa.

Nemáš ty koncovky na náboji třeba prohozený? (střelba od boku)

• RomanH  

Rafek je funglovka, ram taky. U kotouce mam cca 13mm

• p@X  

Máš ji utaženou? Kotouč evidentně ne. Já mám řetěz od rámu cca 2mm.

• RomanH  

No mozna ne uplne – mam strach zabrat. Ona se dotahovanim posunuje ? Pujcim si ve ctvrtek velkej momentak. Blbe ji mit nasazenou snad mit nemuzu – zadne zapadky tak u stredu nejsou.

Kotouc nemam dotazeny, protoze cekam na novej klic.

• p@X  

U XD je poměrně dlouhý závit a utahuje se to fakt fest, myslím 40 Nm…

• LM  

jj, 40 Nm. Já to teda taky nemám jak změřit, takže utahuju „přiměřeně“ na fest :-)

Doporučuju vnitřek kazety máznout vazelínou ať to nemá tendenci začít křupat a lepši se to potom sundává.

• RomanH  

Jop, je to ono, dikec. Dotahnul jsem to o kousek vice a uz je to ok. Zitra na to vlitnu s momentakem.

• p@X  

A mázni to pořádně, i tak je povolování porod.

• Jaroslávek  

Vopatrně, víš jak dokážeš být silnej:-)

• RomanH  

No prave, toho se trosku desim :-) Presto ze ma Shimano u kazety taky udavanej moment 40Nm, nikdy jsem to tak nemusel dotahovat (proste jsem to vzal od oka), nikdy se mi nepovolila a nicemu to nevadilo. No, nastavim 35 a uvidim.

Naposledy jsem s momentakem utahoval nejakou delenou sedlovou objimku, na ktere byl napsan moment 4Nm. No a asi po pul roce, kdyz jsem to po nekolikate opet utahoval na ty 4Nm (kdyz to bylo mene, tak to zajizdelo) se rozlitla. Ted jsem tu Karosovou dvojobjimku dotahnul na 3.5 (a pouzil pastu), byt tam ma psano 7Nm.

A srouby u lizin sedla na te karbonove sedlovce jsem vzal jen na 5Nm, snad to bude stacit – zadnej moment tam nebyl psanej a nechtel jsem, aby se srouby zarizly do karbonu.

• Jaroslávek  

Momenťák jsem nikdy nezkoušel, ale někdy bych rád.

• RomanH  

No ja si ho koupil kvuli loziskum u fulla – u tri lozisek pokazde jiny moment, 8/7/6.

Kdyz jsem s nim pak zkousel, jak mam treba od oka dotazene riditka / predstavec, tak jsem to mel lehce pod, coz je dobre. Neni to ale vsespasne – staci bordel v zavitu ci vetsi vrstva lepidla na sroubu, a uz to u slabsich momentu neni presne. Jenze ten muj je na malou golu, 2–24, na tu kazetu si musim pujcit vetsi – Karel tim dotahuje kola u aut.

• Excel  

Momenťák je na nic, kouknu a vidím. Všecko dotahuju hezky s citem na krev. Když se někdy něco povolilo tak jsem tomu dal víc a když někdy něco prasklo tak jsem hned věděl, že to je šunt.

• bagr84  

Na velky veci podle me dobrej, velky momenty se odhadujou blbe (treba stredova osa u SRAM klik, 50 Nm), kazetu jsem vzdycky delal skoro na krev. Na maly veci staci si momentak pujcit a jen ziskat predstavu, ted uz jsem linej ho vytahovat a delam to vetsinou okometricky (sedlovou objimku stejne utahuju trochu vic, jinak driv nebo pozdeji zajede).

• p@X  

Objímku sedlovky se neboj dotáhnout na 5 Nm, zámky sedla se strašně liší, teď mám 7 Nm, ale míval jsem i 14 Nm…

• RomanH  

Bojim, lezou mi uz i tak srouby ven. A ze by tam schvalne davali vetsi, tim si nejsem jistej. Ale jo, pokud se to bude povolovat, pritahnu to. Hlavne to ale chce delat za denniho svetla – vlitnul jsem na to ted a bylo krasne videt, jak se kazeta posouva az mezi drazky v orechu az ke kraji. Takze uz je to cajk i bez momentaku – jen me prekvapilo, ze to slo vice ztuha nez u Shimana.

• p@X  

Z mé dvojobjímky trčely ty šrouby celkem dost.

• p@X  

Já si dělám na sedlovce kontrolní značku, jelikož může zajíždět hóóódně pomalu.

• RomanH  

Ja tam mam merku, mam to akorat po jednu rysku.

Navic jsem pouzil jak plechovku, tak i pastu. Slo to tam celkem ztuha, tak to snad bude drzet.

• LM  

Hm, prohozený koncovky to nebudou, levá a pravá vypadají úplně jinak.

Podle první fotky bude kazeta utažená asi dobře.

Na straně kotouče (mám 6 děr, ne Centerlock) je koncovka o 8 mm delší než tělo náboje – ale tím ti asi nepomůžu.

• Karaya  

Já mám taky 12×142. Mezi posledním pastorkem a koncem koncovky nějaké místo je, jenže koncovka je zapuštěná v rámu, takže mezi pastorkem a zadní nábou je to úplně těsně. Blbě se to měří, ale odhadem tak 2mm.

• babicak  

Kolik Ti vydrží řetěz na Orlovi, resp. na jaké rozteči ho měníš? Používáš X01?

• Polka  

Podivej se na sedlovku u novyho Neurona :-) Je tam standardne nejaka Iridium Dropper Post a ta ma v manualu dost malej min.insert, takze s tim evidentne musi pocitat a ten ram je na to delanej, to samy urcite plati i u obdobnych ramu. To samy ma i Kona Hei Hei, obzvlaste v XLku je to komin, zkusenosti viz. zakladna v Jedasu.

• p@X  

Mně to je jasný od začátku. 400 mm stála s lakem cca 3500,–, několik hodin inhalování acetonu, asi narušení struktury karbonu, tu pův. 350 mm s pěknýma decentníma potiskama budu rád, když střelím za 1500,–. A ještě jako bunus má vlepený hliníkový držák Di2 baterky, 30 g navíc :) A takhle to mám se vším.

• RomanH  

Tak tu starou hned neprodavej (hlavne s Tvoji frekvenci novych biku). Prachy nezere, s nez ji davat pod cenou… Taky si tu doma drzim zasobu starych komponentu (a i kol) – sem tam se to hodi.

• ufoncz  

OT: High Roller II (sice dual směs) vzadu a Ardent vepředu, to je peklo totok :-D

• Macik  

No nevím, vozíval jsem to obráceně.

• ufoncz  

Známej si taky před měsícem koupil trailbike Rocky Mountain a zdálo se mu jako dobrej nápad vyměnit přední DHF k zadnímu DHR II za Ikona. Je to váš boj ;-)

• Polka  

Předpokládám ironii v návaznosti na KOM na Zaječím potoce? Valivej odpor je jasnej, dohánět to nohama…když na to máš :-) V tom případě bys ale měl bez problémů sjet ten padáček na Obřanským trailu…mně se to na sjetým RoRo a RaRa a s mou váhou sype jak prase, ale žádnou vrstvu sem tam teda neviděl, je to vyjetý.

• ufoncz  

Ne, to nebylo nijak personalizovaný a nemělo to se mnou nic společnýho. Leda to, že ty pláště znám, o všemožný testy a zkušenosti s gumama se celkem zajímám, a tak si prostě klepu na čelo.

Padáček jsem jednak vyčistil v nájezdu a hlavně dole v dojezdu, po zpopularizování to projelo možná víc lidí než v předchozím půlroce a je to tam jen o hlavě. No ale ani brácha, kterej s Aspena sletí Obřanskou zříceninou od Šumbery za tři minutky, si tam nebyl jistej a řekl, že to prostě pod kontrolou mít úplně nemůžeš.

To je úžasný, jak s z mýho OT stal zase úplněj jinej OT :-)

• babicak  

Ano

• pepek  

ANO prý už néé!

• Jaroslávek  

Opakuji pro nevšímavé: na základně jsou senioři stále vítáni.

• pepek  

Ále zase tam bude mít nějaký kkt nutkavou potřebu fotit svým smartfounem a jiná piča to pak nutně bude muset komentovat na netu.