• mastihuba

    Pájovi navzdory :)

    0 0
    • kankrlicek  

      To je sice hezké, ale kde mohu vyjádřit své pobavení nad tím, že Maňas zase nestihl?

      0 0
      • RomanH  

        :-)

        0 0
      • les  

        Kde ? Ve středu u kulaťáku :)

        0 0
      • Paja  

        A to jsem chtel byt tento mesic zas disciplinovanej a odpalit to nejlepe 0.01.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Já se chystal to odpálit ve st na Buku. Frantovo jednání je proto pro mne hlubokým zklamáním. Jediné pozitivum vidím v tom, že všechny cyklokydy bude jako autor blokovat :-)

          0 0
    • babicak  

      A co takhle prosinec, ten bys založit nechtěl? Sice teoreticky času dost, ale Jaroslávek, Pája a Kankrlíček nespí

      0 0
    • Jaroslávek  

      Tak pome zase aspoň na tisícovku.

      0 0
    • mastihuba  

      Technická :-)

      neznáte někdo někoho kdo by uměl nakrmit Excel nebo neco podobnýho vzorcama na výpočet nejistoty? navod dodám v normě.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Je to dobrá investice? :)

      https://auto.bazos.cz/…ra-603-1.php

      https://auto.bazos.cz/…13-4T700.php

      Asi nebude jednoduché stanovit skutečnou cenu…

      0 0
      • RomanH  

        Budes to mit v obyvaku ? ;-)

        Ja tomu teda nerozumim, ale ta 613 mi prijde nejak napadena kutilem (ale treba to tak neni). Navic to neni zase tak stare auto (moje Laguna je r.v. 1997 :-)), a byt bylo vyrobeno jen 72 kusu, tak mi ta cena prijde mimo.

        Ta 603 by se mi teda libila vice.

        0 0
    • mastihuba  

      vypadá to že je zase rok v prdeli, tak lesu zdar :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Hledám nové páteční kamarády… Zn. můžou být i kamarádky.

      0 0
    • Jaroslávek  

      Jestli budeš chtít takhle podrazácky založit i prosinec, tak tě varuju.

      0 0
      • Paja  

        Ano, uz se smi jen od 0.01 prvniho v mesici :)

        0 0
        • Jaroslávek  

          Na prosinec jsem si povolil výjimku.

          0 0
          • Paja  

            Jako Mikulasska=pro­sinec?

            0 0
            • Jaroslávek  

              Loni bylo taky vlákno Mikuláška a vlákno prosinec.

              0 0
              • Paja  

                Vlastne letos je Mikulasska uz v listopadu, resp. na prelomu.

                Takze chces rict, ze prosinec si zalozis uz 20. listopadu?-)

                0 0
                • Jaroslávek  

                  30. odpoledne.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    beru na vědomí :-)

                    0 0
                  • Paja  

                    Tak, ze bych 30. dopoledne­.......:D

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      To bych s váma všema nadobro skončil, jako Pepek.

                      0 0
                      • les  

                        Pepek neskončil. On akorát jezdí ve FoFo kolem domu a hledá volnej modrej foch.

                        0 0
                        • pepek  

                          Tady je teď volných fochů, že si můžeš vybírat. Většina občanů si ještě nezaplatila poplatek, asi podlehli propagandě s. Vaňkové & Co.

                          0 0
                          • novcze  

                            poplatek zatím není, ale registrovat se musíš tak jako tak, ne?

                            ty modrý zóny jsou zlo, když pominu, že nerezidenti nemají kde parkovat, tak to teď odsírají sousedící oblasti … jestli teď bude moje parkování vypadat jako ve čtvrtek 1.11., tak si pořídím jako příslušenství do auta koloběžku

                            0 0
                            • pepek  

                              Zaregistrovat se musíš osobně (termíny jsou ovšem obsazený daleko dopředu). Peníze, pokud jsi už zaplatil, ti prý vrátí.

                              Hodina parkování je zadarmo, ale i když jdeš jen pro rohlíky, tak si musíš cvaknout, jinak tě „mnohooký Yaris“ nabonzuje a zaplatíš pokutu.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Mohu ted v modre zone (mimo vylozeny stred mesta) zaparkovat v modre zone treba na 3 hodiny, kdyz si v automatu koupim listek ?

                                0 0
                                • pepek  

                                  Jo. A první hodinu zadarmo.

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Návštěvníci se nemusí bát modrých pruhů, ty jsou tady pro všechny. Ve všech ulicích z druhé etapy je totiž návštěvnický režim. První hodina je zdarma, druhá za 10 Kč a každá další 20 Kč (zadat se musí i do automatu či mobilu …

                                  0 0
                                  • Karaya  

                                    A víkend je celý zdarma. Vlastně je to o dost levnější než předtím.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Aha, to je na těch dodatkovkách. Pro bytnou je to teda snad horší než to bylo, jelikož nemá vyřízený vjezd do vnitrobloku.

                                      0 0
                                    • obda  

                                      Jo, včera u divadla jsem stál zadarmo, příjemná změna :)

                                      0 0
                                • Smazaný účet  

                                  A na dodatkové tabulce musíš mít oranžový proužek…

                                  0 0
                            • Smazaný účet  

                              +1

                              Přesně, jsme sousední zóna a už to sem jezdí. Takže krom nejzaneřáděnější oblastí (KrPole) Brna vysokýma školama (parkující studenti, bordel po nocích – veterina, právnická, obrany, stavební, informatika a koleje) to začínáme odnášet parkujícími všemi auty vytlačenými z modré zóny. A to podotýkám, že je u nás zatím zákaz vjezdu kvůli opravě ulice, to ale samozřejmě půlku lidí vůbec netankuje, že to je jen na povolení. Takže už slyším od plno sousedů, že je potřeba tlačit na zastupitelstvo, aby u nás byla modrá zóna taky. Rozleze se to jak rakovina.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                to popisujes jako kdybys bydlel na Chodské nebo na Staňkové. :-) tak nejak mi přijde že vyjimku dostal kazdej.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Trefa. Chodská. Nechápu, jak tam může někdo něco opravovat, když je tam provoz jak bez zákazu. Zelení studentíci (koleje Univerzity obrany) si tím hlavu nelámou a matky jezdící pro dětičky do školky taky ne. Každej je asi najednou zákazník Dipra, ti jediní s bydlícími by tam měli mít povolenej vjezd, když jsem se na to původně ptal na vyšších místech a žádal jsem o povolení vjezdu – podle situace to byla zbytečná aktivita, když to nikdo nekontroluje :-)

                                  0 0
                              • novcze  

                                tak jak jednou s modrou zónou mimo úplný střed začali, tak není jiné řešení než to rozšířit i dál … já to teda považuju za nesystémové řešení, ale po rozšíření i za Kotlářskou to mě osobně určitě pomůže, protože na těch místech aspoň nebudou parkovat studentíci a lidi bez trvalého pobytu co dojedou autem do Brna a pak to nechají přes pracovní týden stát na jednom místě.

                                0 0
                                • scoty  

                                  Za mně je to total nesmysl a zlodějna. V krátkém čase si všichni cenu parkovného připočtou k celkovým nákladům na auto, zvyknou si na to a zas bude všude plno. Vidím to na 1 – 1,5 roku max…

                                  0 0
                                  • Macik  

                                    jj. Někde jsem četl, že v Hong Kongu stojí parkovací místo miliony. Pořizovací cena auta je proti tomu prkotina. Je jen otázkou času, kdy k tomu dospějeme.

                                    0 0
                                    • scoty  

                                      Pokud by občané města měli před svou nemovitostí zajištěno byť za peníze alespoň jedno místo, tak by se dalo mluvit o alespoň částečné regulaci ve prospěch rezidentů. Takto je to jen „dejte všichni prachy a nečekejte nic…“

                                      0 0
                                      • JSt  

                                        nove stavene domy musi mit parkovaci misto k bytu, jestli se nepletu. ve stare zastavbe neni moc realne to resit.

                                        aktualni stav par dnu po zavedeni rezidentniho parkovani je, ze v tech modrych zonach maji lidi problem zaparkovat – nemuzou se rozhodnout, do keryho volnyho mista to auto dat. ;-) 600,– rocne je pri cene a provozu vpodstate jakehokoliv auta uplne zanedbatelna castka, bych rekl.

                                        ono to funguje, vcelku dobre. jen se ten problem parkovani presouva a koncentruje za hranici rezidentni zony. ja jsem tesne mimo, pres den do zhruba 15:00, nez se zacli lidi vracet z prace, se dalo driv zaparkovat relativne vpohode. vecer v prdeli. ted se ten zaparkovatelny cas zkratil na zhruba 5:00–6:30 rano. ;-) predpokladam, ze az dodelaji udolni a bude zas dobre pristupna masarykova ctvrt, budou mit mistni radost. ;-)

                                        0 0
                                        • scoty  

                                          Rádoby efekt „volného místa“ brzy zmizí. Lidi to zaplatí, jinak by přišli o investici do auta…

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Zmizi uz jen z toho duvodu, ze ten pocet mist je dany (respektive nalajnovanim jeste par mist ubylo).

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Zatím se prý registrovalo jen asi 30% lidí. Současný stav nepotrvá dlouho.

                                              0 0
                                            • JSt  

                                              uplne bych nerekl ubylo. jen vysrafovali mista, kde se stejne podle vyhlasky parkovat nesmelo. akorat dokavad nebylo na zemi nic nakreslenyho, bylo tak nejak psychologicky jednodussi tam to auto nechat. takze ted treba vidis do krizovatky, jestli mas davat prednost, protoze tam nestoji boxer rakosky z vecerky. ;-)

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                jj, to nerozporuju, ale tim prakticky tech par mist ubylo.

                                                0 0
                                                • pepek  

                                                  Najde se toho víc: např. u nás přesunuli parkování ze strany, kde nebyly vjezdy na druhou stranu, kde vjezdy jsou. Tak to máš hned 4 místy pryč.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To parkování už začíná být vděčné téma jak gumy :) Pro bytnou se nezměnilo vůbec nic, dokud se neplatí. Hoknu má za rohem a po víkendovém večerním óbrnákupu několikrát projedem Čápkovu až skončí na Žižkové.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Změnu strany parkování si na Botanické, prý, vyžádal HZS-JMK, aby to mohli při zásahu vzít i přes cyklostezku.

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    Ta hajvej na Botanické má taky svoje kouzlo:) jsem tudy nedávno jel z firemní pařby na Kolišti a večer se světlem a kromě cyklistů jsem tam potkal mezi pruhy ptakticky všechno, snad i babku s nůší… :)

                                                    Jo a všichni se tvářili, že tam jako nemám co dělat…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To je testovací polygon za jak dlouho se dá vyvolat nevraživost mezi skupinami cyklisté – chodci – maminky s kočárky – pejskaři – řidiči (ty přechody každých 20 metrů) a další fenomény soužití lidí ve městě. Za pár let bydlení na Chodské bych o tom mohl vyprávět hodinový přednášky z pohledů všech těchto skupin. Úsek Antonínská – Dobrovského je maximálně směšná parodie na cyklostezku, obzvlášť po poslední opravě, kdy rozložili tu dlažbu s pruhy, a už nikdo nedodělal nový, tam člověk na kole působí jak idiot jedoucí po chodníku. On vlastně po chodníku jede, jen ho někdo nazval smíšenou cyklostezkou.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    pro me ta zminovana stezka plni svuj ucel bezezbytku. pravidelne tama prevazim dite v sedacce na mtb a smyslem je motat se mezi autama co nejmin. konflikt jsem zatim zadny nezaznamenal, naopak jen sama vstricna gesta. ;-) ale projizdim stezkou rychlosti v ramci jejich moznosti. samozrejme to tam jde rozkulit a byt pro kazdyho za curaka. ;-) ale to je stejny jako rychlostni limity na silnici v aute, jen to nikde neni napsany.

                                                    pro presun trosku sviznejsiho cyklisty je stezka uplne na hovno po vsech strankach, zamkovou dlazbou pocinaje. ale ten sviznejsi cyklista to jednou zkusi a priste voli jinou cestu, ze. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Se šropálem za zadkem se dá aj dobře seznámit. Půjde to dát na karbonovýho Genesisa? Strejda vod vedle by mohl povozit… .

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    ;)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Zájemci se mohou hlásit, mě už to asi nechytne.

                                                    0 0
                                            • scoty  

                                              Tak nemusel by zmizet, kdyby to parkování bylo skutečně rezidentní…, ale to by pak mělo smysl, zavánělo by to vylepšením pozice obyvatel a majitelů nemovitostí, což si na městě nikdo nepřeje…

                                              0 0
                                          • JSt  

                                            projdi si ten vozovy park, co tam stava. povetsinou voslehany stary kombiky s trzni cenou s prehledem do 100k. za takovy auta nikdo nebude davat dvacias, aby mohl teoreticky zaparkovat prede dverma a radej to mrskne dal vod baraku gratis, kdyz neni ten prezident za vyse zmineny baksis. ale cas ukaze, samozrejme…

                                            0 0
                                            • scoty  

                                              To je fakt, čas ukáže:) Jen mně tak napadá, že když nemáš auto po ruce někde u baráku/bloku, tak tím vlastně přicházíš o téměř všechny výhody automobilismu…

                                              0 0
                                              • JSt  

                                                jake ty vyhody jsou? ;-)

                                                0 0
                                                • scoty  

                                                  Člověk ušetří to nejcennější co má…čas.

                                                  Taky z toho nejsem nadšený a ve švajcu bych dojel vlakem pod kopec, nasadil pásy na lyže a vyrazil, ale 1,5 hod denně v mhd navíc prostě nedám…

                                                  Ostatní výhody jako pohodlí atd jsou pro mne podružné…

                                                  0 0
                                                  • JSt  

                                                    to zalezi, proc auto beres. kdyz otocim klickem kvuli 150+ km ceste, ctvrthodinka chuze me vubec nerozhodi. pro pravidelne parkilometrove posunovani po meste by me to asi otravovalo, s tim zkusenost nemam.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    1/4 hodka treba ne, ale resis vicemene sebe.

                                                    Ja bych i to pohodli nezavrhoval. Pockej, az si treba budete chtit jet 2+2 zalyzovat. Svisti mali, tezko budou cupitat s lyzema brzo rano na salinu, aby mohli nastoupit do busu s Trcalou a sednout si do ulicky na plastove zidle :-)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    dovedu si predstavit, ze si na trcaluv bus, se slzou v oku vzpomenu zapichlej cumakem v zaveji. nejsem tak dobry ridic, abych si dovolil jet s klidem v zime na hory. O;-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    takovejch je evidentně víc a přesto jedou :D

                                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Srovnávat Brno a Hong Kong, to už chce dost odvahy :-)

                                      0 0
                                      • Macik  

                                        To byl jen příklad, kam to až nevyhnutelně povede. Že by to nastalo příští rok je krajně nepravděpodobné ;-)

                                        0 0
    • mastihuba  

      tak páteční kamarady dlouho hledat nebudu. vsechny podotykam znova vsechny kameny těsně pod serpentinou jsem spocital zebrama :-)

      proc nekdo musi vytahovat zkurvenej řijen v listopadu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Soudruzi, jak se pozná ten pán....... Alzheimer? Začínám pozorovat takové nemilé věci: ráno jsem schopen několikrát se vracet, jestli jsem zhasnul, začínám mít problém s plánováním trasy bez mapy, i když chci jít kousek pěšky, tápu s oblečením, kontrola drobných při vrácení je čím dál těžší…

      0 0
      • Motyll  

        Je rozdíl stařecká demence a Alzeimer ;-)

        0 0
      • Polka  
        • porid svetla na cidla
        • planovani s mapou je v tvym veku normalni
        • chod ven v tom jak ses, usetris cas za prevlikani
        • plat kartou

        Co tam mas dal Arnoste? :-)

        0 0
        • pepek  

          plať kartou – zapomeneš pin

          s mapou? kolikrát si nemůžu vybavit, jak ta cesta v reálu vypadá

          0 0
      • pepek  

        To bude nějaká místní anomálie: např. i radar tvrdí, že vůbec neprší.

        0 0
        • obda  

          Ani ne, tady je vysvětlení

          Cituju:

          Celkové chyby určování intenzit srážek pomocí radaru jsou řádu desítek až stovek procent, částečně mohou být sníženy vhodným zpracováním dat. Radarová měření tedy nekonkurují klasickým srážkoměrným sítím, ale poskytují okamžitý přehled o rozložení intenzit srážek na velké ploše.

          Odhad přízemních intenzit srážek na základě měření rlk. odrazivosti Z ve výšce přináší mnohé nepřesnosti, rostoucí se vzdáleností od radaru :

          Se vzrůstající vzdáleností se radarový paprsek vlivem zakřivení Země vzdaluje od povrchu (horizontální paprsek ve vzdálenosti 130 km je 1 km, ve vzd. 185 km 2 km a 225 km již 3 km nad povrchem). Radiolokační odrazivost většiny meteorologických cílů přitom obvykle rychle klesá s výškou.

          Svazek paprsků se s rostoucí vzdáleností rozšiřuje, zvyšuje se práh zachycení echa (citlivost radaru se vzdáleností klesá), zároveň radarový svazek již nebývá homogenně zaplněn srážkovými částicemi.

          Se vzdáleností se také zvyšuje pravděpodobnost výskytu útlumu ve srážkách, ležících na dráze svazku.

          Dalším zdrojem nepřesností je proměnlivost spektra velikostí srážkových částic, která znesnadňuje určení vztahu mezi odrazivostí Z a intenzitou srážek I. Navíc ve vrstvě tání srážek pod nulovou izotermou (bright band) může docházet k přechodnému zvýšení odrazivosti (až o 15 dBZ). Určování intenzit srážek je nepříznivě ovlivněno také terénními předměty v dráze radarového paprsku, které působí jednak rušivé odrazy (pozemní cíle), jednak zastínění vzdálenějších meteorologických cí­lů.

          Celkově obvykle dochází poblíž radaru ke slabému nadhodnocení intenzit srážek, které s rostoucí vzdáleností od radaru přechází ve stále výraznější podcenění odhadu srážek. Hlavní roli přitom hraje zakřivení země spolu s vertikálními profily radiolokační odrazivosti. Okamžité odhady intenzit srážek se tak mohou lišit o faktor 3 (t.j. v rozsahu 1/3 až 3-násobek), v nepříznivých případech faktorem 5 a více.

          0 0
        • obda  

          A ještě jeden citát, který sedí na dnešek:

          radar zobrazuje oblačnost od určité vertikální mohutnosti, které jsou zdrojem intenzivnějších přeháněk, dešťů, či bouřek. Jsou oblačnosti typu stratus, nebo nimbostratus, které se na radaru sice nezobrazí, ale mohou z nich vypadávat drobné a husté srážky, trvalého charakteru.

          Zdroj: https://www.poradte.cz/…-neprsi.html

          0 0
          • LM  

            Díky. Já zrovna před chvílí koukal na radar a začal vymýšlet kam pojedu když podle radaru „už neprší a vypadá to, že už ani nebude“ :-)

            0 0
            • nomecz  

              Prave sem projel z Ivanovic prez cely Brno az do olympie a necekane cmrda uplne vsude, sice malo ale furt :)

              0 0
              • pepek  

                Počasí, že bys ani pséčkaře nevyhnal. Mokrý listí a kořeny obzvláštní i profláklé trasy a navíc: žádní sveřepí bikeři v lese.

                0 0
      • Excel  

        Bezna vec, hlavne u stereotypnich cinnosti typu napr. ranni davky leku. Rano si je v praci dam a za pet minut nevim jestli jsem si je vubec dal.

        0 0
      • Motyll  

        .

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tech. okénko (tady sice šalinou skoro nikdo nejezdí), zajímavá celonízkopodlažní šalcna z Vídně:

      https://www.youtube.com/watch?…

      https://technet.idnes.cz/…portaze.aspx?…

      Trochu něco jiného než Škodovka s Porschedesign čely, s pevnými podvozky, které brousí oblouky, při vjezdu do nich mrdne do boku, na svoji délku mi připadá, že pojme málo lidí, kteří se hromadí u dveří…

      Jsem zvědav, co bude totok: http://www.cs-dopravak.cz/…o-za-1-mld-k

      Konec šalinového zpravodajství.

      0 0
    • Hammond  

      Dnes je Karla ,to zase bude Padavka padat…No,pomalu jedu ke kulatýmu stolu…

      0 0
      • Hammond  

        Dobrý to bylo,snad mi vyjde ještě Zamykačka tuto sobotu..........

        0 0
        • Smazaný účet  

          Zábavný večer v DpS? :)

          0 0
          • babicak  

            Večer, při nástupu nedělní večerní směny jsme přemýšleli, jak vytěsnit cyklokydy ze středečních večerních besed a vymysleli jsme jazykové koutky, tj. budeme se bavit cizími jazyky, NJ, AJ, RJ a zvolíme si lektory. Já jsem se dobrovolně vybral z našeho středu jako lektor RJ, Polka se mnou NJ a chybí AJ. Slovenčina je myslím jasná :-)

            0 0
            • Paja  

              :D

              0 0
            • mastihuba  

              super hlasim se na albanstinu. doufam že ještě neco budu umět namalovat. :-)

              0 0
            • Paja  

              ;)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Ono by stačilo začít se věnovat životu, pak by mi cyklokydy jednou týdně nevadily, ale přejíždění mezi Nesvou a Konečňákem bez cíle, kdy jediný čas, ve kterém nerefreshuji BF, je ranní jízda vlakem bez wifi, vede pouze a jen k nakopávacím lentilkám.

              0 0
              • RomanH  

                Vyraz obcas nekam do hor, peso, s plnou polni vcetne jidla. To Te privede na jine myslenky – koukni treba na ty lovecke chaty v Jesenikach, zkus je hledat.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Víš moc dobře, že já nic nezměním, jen pluju, mě může zachránit jen vnější faktor.

                  0 0
                  • RomanH  

                    No vsak o nem pisu – pritoda. Treba by Ti pomohla povinnost o nekoho se starat (a nemyslim hned dite). Jenze to je trosku problem, pac pokud by nefungovala domluva treba se spolubydlou, tak takovyho psa samotnyho cely den v byte nechat nemuzes.

                    A ver, ze ta zodpovednost docela funguje, minimalne na nas hypoteckare se zavazky. Jak nad sebou nemas tlak, dopadnes jak Jonys :-)

                    0 0
                    • Paja  

                      Tak treba kocicku;)

                      0 0
                    • Excel  

                      Kdo to je?

                      0 0
                    • mastihuba  

                      ja nemyslim ze jonys nejak dopadl. onehda jsem s nim byl na obědě a vypadal v pohodě. brblani na pomery beru jako standart. :-)

                      0 0
                      • Paja  

                        Vsak ted, ted tu byl…ve vlakne o CX ME, 3. lidi, co mu odpovedeli vyfakoval (tedy jen v nasem rijnovym vlakne) a zas zmizel :D

                        0 0
                        • Polka  

                          :-D

                          0 0
                        • mastihuba  

                          na tom nevidim nic divnyho, asi měl důvod byt spravedlivej. :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Min. teda já jsem nepochopil, co vlastně chce, jestli nějaký bulvární zpravodajství z týmových kamionů…

                            0 0
                          • Paja  

                            Vsak ja nerikam, ze na tom bylo neco divnyho ;)

                            0 0
                          • jonys  

                            Arnošte, ty si jediný normální. Já ti zaplatím nos! :-)

                            Nicméně krom brblání na poměry jsem Ti radil uvolnit tlak na plynový pedál…tak doufám, žes o tom aspoň přemýšlel :-)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              jo dostal jsem se do stavu slibem nezarmoutíš, ten tlak lidí co staví a potřebují dokumentaci tady je a když se potkáváš s lidma ve stresu, tak se nevyhneš tomu aby jej nepřenášeli na tebe. Ale jo, co jezdím na Buk jednou za rok je to výrazně lepší. :)

                              0 0
                        • jonys  

                          Byl i v tomhle vlákně, přátelé. Zeptal jsem se, jak se máte, zcela bez odezvy…Takže tak.

                          V CX vlákně jsem očekával nějaký info směrem k závodu, které by mohlo pomoct oškubat Fortunu, že. Nikoho jsem nevyfakoval, jen jsem konstatoval, že jsem se tam dozvěděl zcela kulový, formou nadsázky mně vlastní. Zkusím to znovu před SP v Táboře, třeba budu úspěšnější :-)

                          0 0
                          • Paja  

                            Jo, sorry, nebylo to v rijnovym, ale v tomhle ;)

                            Dopadlo to podle ocekavani, snad az na 3. flek, takze bys stejne nikoho neoskubal.

                            0 0
                            • jonys  

                              Ocekaval jsem kiks nekoho z trojce Vanthor,Aerts,V A­ert,kteri si 3 dny pred davali strsnou sodu v tezkym zavode. Odnesl to Toon…Bohuzel,Swe­ecka jako nejnevyzpytatel­nejsiho jezdce pro me nesazim. Ale cx i xc jsou jinak sazkarsky vdecne sporty,treba v xc mi pripada,ze hodi Schurtera na top a zbytek podle short tracku,tzn napr proti Poelovi se hraje pekne. Silnici maj,potvory,zmaklou lip,asi pozorne opisuji ze zahranici…

                              0 0
                    • jonys  

                      Romane, nezlob se, asi to myslíš dobře (nevím přesně sice, co se tu Depkovi snažíš pomoct vyřešit, ale je to fuk), ale sorry…

                      Jak dopadl Jonys? Nepamatuju se, že by ses mě na něco někdy ptal, že bych Ti něco říkal…asi něco „četls v novinách“…?

                      Vím, že seš slušnej člověk a určitě nic nemyslíš zle, ale mýlíš se. Hypotéčky a závazky nejsou absolutně žádnou zárukou nějakého klídečku, pohody a slunce v duši. Pokud si to tedy mohu dovolit soudit z pohledu „insidera“.

                      Víc tady pitvat nebudu.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Ja to myslim tak, ze pod mirnym tlakem, smerem, s vedomim, ze musis, nemas cas resit cypoviny. Je jedno, jestli to najdes v rodine, v koniccich, v praci, vire. Uplna volnost je podle me narocnejsi na psychiku. Patrik sam tu kdysi psal, ze mu docela sedla vojna – mel to nalajnovane, dostal jidlo, vyprali mu, stalej kolektiv. To zase nesedelo mne, bo neuznavam neprirozene autority.

                        Toz treba na Mikulasske, nebo na jare u Palce ;-)

                        0 0
                        • jonys  

                          Vidíš. A moje zkušenost (a třeba i kamarádova) je přesně opačná – ze sraček jsem se nejvíc zvedl díky možnosti absolutního vypnutí se, bez jakýchkoliv starostí a nutnosti řešit to, že na mým fungování cokoliv závisí…zjednodušeně řečeno. Kdybych si tehdy nemohl dovolit neschopenku, protože z ní neutáhnu složenky nebo jít se projít teď, protože musím pro dítě do školky, nevím, kolik promile bych musel udržovat, abych to dával.

                          Určitě jsou tyhle věci individuální, určitě to, co popisuju nejde dělat pořád (nějaký povinnosti jsou neodbouratelný, musíš si nakoupit, uklidit, vyřídit si občanku když propadne, mám rodiče atp.), ale domnívám se, že vydávat se na sílu cestou překonávání, protože musím, je spíš cesta k Chocholouškovi, neboť jak ten závit strhneš, je to teprve tanec.

                          0 0
              • Jaroslávek  

                Što éto takóje DpS ?

                0 0
            • Motyll  

              Alkohol stírá hranice! Viz Franta níže. Takže zezačátku to možná budou separatistické skupinky se snahou o konverzaci na téma počasí (zbytek jsou cyklokydy) a po třetí borovičce se to stejně zvrhne :)

              0 0
              • mastihuba  

                určitě to myslíš tak že lada rozdá pastelky a papír na malování :D

                0 0
                • Motyll  

                  Jednou tak určitě dopadnem :)

                  Jen nevím, zda pastelky bude rozdávat Laďa…

                  0 0
            • Jaroslávek  

              Já panimáju.

              0 0
    • Excel  

      Kareta Holedná

      0 0
      • Smazaný účet  

        Peprle si to dělá exotické, dál má nachystané mamby…

        0 0
        • JSt  

          prave kdyz exikovi jedna utekla z nohavice, spatril inkriminovanou­ zelvu…

          0 0
      • RomanH  

        Ja se dneska motal mezi Libochovkou a Nihovem. Zeleznicary pod mostem za Bizonem roztahli pavouka s vysokozdviznou plosinou, projet se nedalo. Asi 15 konaku se pokouselo vzit to pres potok (kolme brehy, na kole bez sance), tak jsem si rikal, jestli nemam zlomyslne cekat, kdo tam zahuci :-)

        0 0
        • pepek  

          Já jsem se teď vrátil přes Drahany a když na Nově furt melou o pirátech, tak dnes jsem jich zažil plnou silnicu. Dušičkoví jezdci, normálně se tě snaží zabít.

          0 0
          • RomanH  

            Ani mi nemluv, ja mel takto strach v patek rano, borec si to sinul prostredkem silnice od Tisnova stabilne 60–70, predjet nesel – provoz. Pak dojel v Kurimskym kopci kamion, a rozhodnul se ho v te stejne rychlosti predjet, prestoze v protismeru jela auta. Normalne jsem pribrzdil na 20 a dal blikacky, bo jsem cekal, ze uvidim havarku v primym prenosu. Vyslo mu to tak o pul vteriny, v aute v protismeru se snad museli ******.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Dneska byla vůbec asi divná konstelace hvězd. U Glóbusu (spíš u Bauhausu) mě taky málem sestřelil dement. Prostě nedal přednost z protisměru od Glóbusu a začal odobočovat na přivaděč. Naštěstí jezdím s rukama na brzdách, zadní smykem a zahamplá přední to začla stavět na přední, vyšlo to o pár cm. Nebýt ve střehu, vlítl jsem do něj z boku a mohl jsem kupovat nový kolo a zuby.

              0 0
              • obda  

                Já minulý týden nedostal přednost na Vážného – řidiči jedoucí od konečné jedničky někdy mají neurčitý pocit, že jsou na hlavní :(

                0 0
    • LM  

      Červená TZ z Jinačovic mezi poli směrem k Babě začíná být zase pěkná past.

      • před dvěma lety? tam navezli šutry, takže se tudy dalo jet i za mokra
      • teď jsou šutry spláchnutý a přikrytý vrstvou hlíny z polí, takže to zase začíná pěkně lepit
      • dole u Jinačovic to vypadalo ještě celkem v pohodě ale posledních 20 metrů před lesem už jsem kolo raději nesl abych tam nezablokoval kola jako kdysi :-/

      Přístě radši zkusím tu gravel dálnici co tam vybudovali na žluté TZ…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Dneska to lepilo skoro všude, snad i na asfaltkách :-) I modrá od Šmelcovny směrem k Braníškovu byla jak tankodrom a brody jsem málem neprojel kvůli výšce hladiny. Přitom mi nepřišlo, že by tak moc pršelo.

        0 0
        • RomanH  

          Ty mi jezdis v reviru, grrr :-)

          Malem jsme se potkali, ale nakonec jsem to z Katova bral neznacenyma cestama rovnou na Deblin (a i tak jsem se asi na 50ti metrech zasral jak jetel).

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já jezdím všem v revíru, ale nikdo to neví. Mám rozptyl kde mě napadne kolem Brna k Vilémovicím, Kalečníku, Bobravu ke Střelicím, Loučky atd. :-)

            Dneska se to hodně měnilo podle povrchu. Jak bylo víc šutrů a písku, celkem to šlo, ale někde jsem zapadl jak s traktorem. Naštěstí ještě nemám přezuto hrubší vzorek, tak stačilo Scylly prohnat po asfaltu a lítalo bláto dolů samo.

            Na P@xovu radu jsem nakonec vzal Vittorie Barzo a to bude asi bláto držet dost víc. Od těch Forekasterů jsem upustil, to je asi pro mě trochu kanón na vrabce a dost jezdím po asfaltu, tam bych asi s takovým vzorkem trpěl.

            0 0
          • scoty  

            To na Čeřínku a Křemešníku žádné blato nebylo..;-)

            0 0
          • novcze  

            že se vám chce po dešti do sraček, já jsem nabouchal RaceKingy a jel si hrát na jih na silničáře, pěkně svítilo slunko a bylo teplo …

            0 0
            • RomanH  

              Obcas to neni spatne, pokavad nejde voda shora.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Stezku Přehrada – Olympia – Blučina – Akátová věž a zpět si nechávám až bude ještě hůř. Na to je času dost.

              0 0
              • LM  

                Asi tak. Radši dojedu trochu od bahna než abych se na fullu se zubatejma pláštěma trápil na silnici :-)

                0 0
      • Jaroslávek  

        Ta ČTZ bývala po louce, ne ?

        0 0
      • Jaroslávek  

        P.S. Gravel dálnice by mě zajímala po tom dešti, v pá byla v poho.

        0 0
        • obda  

          Pokud už je hotová, bude v poho.

          0 0
        • nomecz  

          včera byla ok

          0 0
          • Twitko  

            +1 … „dalnice“ vcera naprosto OK

            … i ta zde kritizovana ČTZ byla bez vetsich problemu .. sice tesne u toho lesa je to rozjezdeny od nakladaku a vypadalo to, ze bude zle -blato, ale vse OK – nelepilo se a projel jsem bez vetsich obtizi a vztekani (i kdyz ja mel v sobe 2 Policky z Jinacovic, tak jsem byl obecne v prijemne a smirlive nalade) :-)

            0 0
            • nomecz  

              tak nejvetsi blativa pecka je cesta přes pole od medlaneckeho rybasu nahoru k te asfaltce u policajtu.

              Ale mudwrestlery nezavahaly a znacne obteskan bahnem sem prakticky bez podklouznuti vyletel nahoru. Asi nejlepší CX pláště do blata co jsem kdy jel (a jedou krásně i na asfaltu)

              0 0
              • obda  

                U Medlánek jsou i (na stupnici blátivosti) hodnotnější úseky: https://mapy.cz/s/3bLxp ;)

                0 0
                • LM  

                  Tudy jsem jel taky a bylo to celkem v pohodě, protože tam chvíli předemnou projel offroad a vytlačil pevnější stopu. Ale ten offroad zůstal zaparkovanej v bodě Start a dál podél lesa už to moc pěkný nebylo. Příště jedu oklikou po modré TZ :-)

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Artur zapracoval: https://mtbs.cz/…ike-technika?…

      Boost, takže bude větší průchodnost, sedlová trubka předsazená rovná, hlavový úhel o moc položenější nevypadá, ale vývod lanka k hazce je pro Sram ještě horší než byl…

      0 0
    • pepek  

      Ti němci jsou už fakt na palicu. Nejen že už budou šrotovat i kultovní benzíny ale třeba bicyglovej tachometr Sigma dnes už nekoupíš bez této zelenofašistické funkce: Funkce úspory paliva vám řekne, kolik litrů paliva by jste spotřebovali/u­šetřili, pokud by jste stejnou trasu jeli svým vozem

      0 0
      • Smazaný účet  

        Koupil jsem si omylem Svět Motorů speciál, je to celý o novým měření emisí, jak přibývá vyfikundací a filtrů kolem motorů, které paradoxně zvyšují spotřebu. Jediná Mazda prý zatím neměla *******, tak maj atmosféru bez filtru pevných částic…

        0 0
        • RomanH  

          Mazda je muj tajnej kun, kdyz by se Laguna vysrala. Jenze cenove dostupna CX3 je na podvozku Mazdy 2, CX5 pak na Mazde 3.

          0 0
          • pepek  

            Líbí se ti tlustý baby, že?

            0 0
            • RomanH  

              ?

              0 0
              • pepek  

                Tlustý auta – to je jak tlustý baby. Normálně si člověk, který nemá úchylku, koupí sedan, kombík, nebo hatchback. Případně offroad.

                0 0
                • Paja  

                  Predpokladam, ze chce neco s nahonem na 4 kola, aby se v zime dostal domu, i kdyz to Karel zrovna neprojede traktorem.

                  0 0
                • RomanH  

                  Normalni clovek chce atmosferu, alespon dvoulitr, a protoze nejsme nejmladsi, nechce se pri nastupovani hrbit.

                  A v teto kategorii mi vychazi Subaru XV, nebo ta Mazda CX

                  0 0
                  • Paja  

                    To jo, kdyz ted lezu do nejake firemni oktavky, pripadam si jak kdybych si sedal na zem, a to s tim jeste nemam problem.

                    0 0
                    • pepek  

                      Tak určitě. . . : – ) Já furt lezu z Transporteru do FoFo a naopak. Jediný co je rozdílný, je poloha zpátečky. To se mi někdy plete :-)

                      0 0
                  • pepek  

                    Tvl já su penzista, ale abych si kvůli „hrbení“ kazil vkus? 4×4 můžeš mít i v kombíku. Zase takovou divočinu tam nemáte. Dříve se všude lidi dostali v pohodě se Š120, nyní každý chatař a chalupář potřebuje málem Géčko, aby dojel na víkend k chatě.

                    0 0
                    • Paja  

                      120 vyjela vsechno i na letnich ;)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Žádný letní nebyly. Byly prostě jedny univerzál a nebo protektory. Nějaký rozlišování letní zimní začalo až za kapitalisty po 89., až kapitalista chtěl prodávat 2× ročně nový gumy. Že vyjela skoro všechno souhlasím. :-)

                        0 0
                        • Paja  

                          Ony 120 padem rezimu jezdit neprestaly…

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            To neříkám. Sám jsem 2 měl a řidičák mám až od dob kapitalismu. Jen že letní gumy začali lidem cpát až později, jezdilo se na tomto, nebo aspoň jiný gumy na 120 nepamatuju. Později už samozřejmě byly v nabídce i letní. Já myslel ještě dřívější dobu.

                            0 0
                            • Paja  

                              Tak at je po tvym, 120 vyjela vsude i bez zimnich ;)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Já chápu jak to myslíš a máš pravdu.

                                0 0
                                • babicak  

                                  Barum OR 6, nebo OR 36?

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Podle netu OR 34

                                    0 0
                                    • les  

                                      Tohle je OR 34. Barum ji uváděl jako letní.. Před ní, byla OR 36 (Zesílená ramenní část běhounu, oproti původní OR6). Ty Barum uváděl jako univerzální. Jo a zimní vzorek byl za komárů samozřejmě taky. Akorát ten luxus přezouvat na zimu, moc nefrčel :)

                                      0 0
                • Smazaný účet  

                  Co znamená klustý? Prý hodně placu zabírá vyfukový pletenec…

                  0 0
                  • pepek  

                    Tlustý auta – SUVíčka a henten crosscosik. Slouží zejména k dopravě šklebáků do školy. Prostě vysoká, instantní, škaredá auta, která nepřinášejí technicky žádná pozitiva.

                    0 0
                    • babicak  

                      Šklebáky už nemám, zato mám 4×4 stálý převod s automatem a světe div se, neměnil bych

                      0 0
                      • pepek  

                        No a kdybys to měl v kombíku, tak bys byl rozhodně spokojenější. Odkaz na TopGear, kde s X5 zapadli hned na obyčejné rovné louce asi nemusím dávat :-)

                        0 0
                    • Paja  

                      Nejses ty Clarksonuv starsi bracha?-)))

                      0 0
                      • pepek  

                        Neříkej, že se ti líbí třeba škodlifka Kardiak, nebo VW Leguán.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Mi se líbí zlatý Arteon…

                          0 0
                        • Paja  

                          Nijak zvlast, ale Mazdy se mi designem libi obecne vc. CX.

                          0 0
                        • Motyll  

                          Mně je auto fuk, potrebuju do něj naskládat rodinu a dojet z A do B. Logo mne netrápí (Renault už je z domu). Design je sekundární a při dnešním provozu i výkon. Více si cením blbosti jako dobrá světla (už hůř vidím při dlouhé cestě), kvalitní klima atp.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            jediná smysluplná vlastnost auta je to že je firemní, ostatní se dá lehce přežít

                            0 0
                            • Paja  

                              To ostatne rikal i Clarkson, nejrychlejsi a nejlepsi auto je z pujcovny ;)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                to nemusí řikat Clarkson, to vidim každej den po cestě do práce. Někdy mi přijde že ti lidi jedou ke štípačkám. :)

                                0 0
                            • RomanH  

                              To rikal i svagr, ze nejlepsi tereni auto je sluzebni :-)

                              0 0
                            • Motyll  

                              Jasně. Na druhou stranu si tu srážku 1 % ze SHM chceš tak nějak ospravedlnit a užít.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                to rikam furt že zaměstnanci sou kurvy. nekdy větší nekdy menší, ale bez vyjimky jsou. jen premejsli jak co vomrdat. :-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Přece nebudu srat doma zadarmo :)

                                  0 0
                                • Motyll  

                                  Špatně jsem to napsal nebo ty pochopil. Z tvého komentáře jsem pochopil, že je jedno co to je za auto (a jaká výbava), hlavně že je služební.

                                  A já jsem to myslel tak, že když už mi něco strhávají, tak si chci vybrat za co…

                                  BTW já osobně se k služebáku chovám jak vlastnímu :)

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    jtos pochopil dobre. to moje povzdechnuti byl jen koment k realite. jako bezna praxe je služební auto huntovat. :-)

                                    0 0
                    • JSt  

                      tref neco takovyho se svym fokusem a na ta technicka pozitiva rychle dojdes. ;-)

                      0 0
            • Paja  

              ?

              0 0
    • Smazaný účet  

      Asi jsem vadnej, nebo je zde hafo pokrytců, ale jak o tomhle někdo může napsat, že je to pěkné, i když je to dobře nafocené?

      https://www.bike-forum.cz/…968-monstrum

      0 0
      • nomecz  

        neznáš rčení „je to tak hnusný až je to krásný“ ? :-)

        0 0
      • Motyll  

        Tak je to 3XL. Tam bych mohl jezdit pod horní rámovkou jako děcko.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Nejsi vadnej. S nadsázkou to kolo je větší na výšku než na délku :-)

        0 0
      • team_daddy  

        Napsat to lze celkem snadno. Pri potrebe velikosti 3XL je to velmi hezke. Trosku brat do uvahy okolnosti.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mně se ten rám nelíbí ani v norm. vel, no a ty rodla s forbecem tomu dávají korunu, i když jsou pohodlné. Sám mám rád modernu a designové výstřelky, ale ty gravely mi připadá, že schválně začínají být čím dál hnusnější, beranová elegance je tatam.

          0 0
          • Motyll  

            Však gravel etapu života už máš za sebou, ne?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Chci se ale vrátit, nechcou se mi kupovat nové rifle. Navíc bude rok výluka (zpáteční cesta busem přes Komec o ničom), hlavňák bude asi celý zavřený, honosili se tím, jak budou vlaky jezdit ze Židenic a teď tam mají končit…

              0 0
          • Macik  

            Myslím, že aby to při jeho výšce vypadalo slušně, musel by mít ráfky 36". Pak by na tom šel udělat i normálně vypadající rám.

            0 0
    • Paja  

      Kdo dnes? Jonys?-)

      0 0
    • Motyll  

      Trochu nerozumím plnému kuláťáku. Asi v Adamově nepobrali význam slova “reserve”. Navíc všichni na e-bike, to už mi vůbec hlava nebere…

      0 0
      • babicak  

        Také jsem dnes jen koukal jak bylo plno u kulaťáku a my museli sedět separé

        0 0
        • mastihuba  

          je mi těžko si přiznat že ti borci na ekolech jsou tam momentálně častější zákazníci než kdokoli z nás. Kulaťák je zlo, protože se k němu vleze víc než jedna parta a dokud tam byl normální ctveratej stůl tak to mělo ještě limit. Pak ta banda idiotů začla sedat i ve druhé řadě a dnes tam sedí každej kdo přijede. Že se to začne srat i do noční směny mne teda udivuje, ale delat s tim asi nic nejde. :-)

          0 0
          • Paja  

            Ctveraty stoly se narozdil od kulataku daly srazit.

            0 0
            • mastihuba  

              otazka je jestli chces prirazet k ebajkerovi :-)

              0 0
              • Paja  

                K pepkovi urcite ;)

                0 0
                • RomanH  

                  :-) Pepkuv gang

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    :-)))

                    0 0
                    • pepek  

                      Sem si koupil nový tachec, bo starý jsem odložil někde na Holedné a nevím kde. Bohužel lze zakoupit pouze tachometry s funkcí: Uspora paliva, kde můžeš zadat spotřebu auta od 1 – 30 l/100km a ono ti to spočítá, kolik „ušetřils“ paliva, když jedeš na bicyglu. Já ovšem nic neušetřím, bo do lesa bych s autem stejně nejel. Naopak když vezu kolo autem, tak spotřebuju víc, než tím bicyglem ušetřím. Mohu to reklamovat?

                      0 0
                      • RomanH  

                        Spis by tam mely byt funkce jako Stav baterie, dojezd, a podobne, kdyz se ta elektrina tak rozmaha.

                        Co mas teda vlaste za samohyb ? Myslim to vazne, pridelal jsi nejakej kit na jedno ze svych kol, nebo jsi vzal seriovku ?

                        0 0
                        • pepek  

                          Nechápu, kdo tady šíří ty poplašné zprávy. Koupil jsem si jen tachometr a tady už su za elektrozyglistu.

                          0 0
                      • Paja  

                        …hlavne, jestli je tam Strava!-)))

                        0 0
                        • babicak  

                          Tak STRAVA, tak na tu vašu slavnou STRAVU SE*U. Když zrovna zastavím, vytáhnu z baťůžku termosku s teplým čajem, nebo se potřebuji vyčůrat, tak je to vždy v nějakém segmentu (což v ten okamžik netuším) a po večerním prostudování zjistím, že jsem tam jak Lojza, s časy horšími o 5 až 10 i více minut. Některé výkony jdou už úplně mimo mne, třeba červená od Svitavy na Nový hrad za 5:22, to smekám, Já, úplně vyfluslý, s jedním přelézáním padlého hodně košatého stromu ( těsně před koncem) za 12:55.

                          0 0
                          • Excel  

                            By mě jen zajímalo co jsi od té instalace čekal :-)

                            0 0
                            • babicak  

                              Tuto otázku si teď také kladu. Plánovat si do předu, kde se vychcat, to teda asi ne. Nainstaloval jsem si Stravu v domnění, že mi to pomůže dohledat pěkné nové trajlíky, což asi ano. Ale dívat se pak na ty časy, to je hrůza. Včera jsem jel s Hajným domů přes Proklest, celkem svižně, pak zjistíš, že Ti první dává na tom malém kousku 3 minuty, že Mirku, tak Ti je do breku

                              0 0
                              • Paja  

                                Ses nejak soutezivej :D

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Řek bych čím starší, tím soutěživější. Asi to vnímá tak, že to neodpovídá jeho intenzitě trenálů:-)

                                  0 0
                          • RomanH  

                            Projed to na Husquarne, at maji zamotanou sisu ostatni :-)

                            0 0
                          • ufoncz  

                            Mel sis projit dokumentaci predem:

                            https://youtu.be/bJm1y0o7MHc

                            0 0
                          • novcze  

                            Stravu lze provozovat i jako čistě soukromý záznamník jízd, pokud špatně neseš srovnání s lidma co jsou třeba o 20 let mladší a o 20 kilo lehčí :))

                            0 0
                            • pepek  

                              Ale na to máš lepší mapy.cz, kde je aspoň použitelná mapa. Ale to asi není dost kůl.

                              0 0
                              • novcze  

                                tak segmenty si na mapy.cz neudělá pokud ho zajímá i nějaký výkon …

                                0 0
                                • pepek  

                                  Segmenty (údajně) vůbec nechtěl. Jen opět podlehl marketingové masáži U kulatého stolu

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Žádná masáž nebyla, přišel s tím najednou z ničeho nic sám a dobrovolně.

                                    0 0
                              • Paja  

                                …a za odmenu ti to pak vyvojari vytuni ;) Jistota je Locus.

                                0 0
                                • pepek  

                                  Na Locus není vidět a nelze tam dát slušná mapa. Vývojáři tuní furt pryč. Dříve to tuhlo za tepla v uzavřené kapsičce. V otevřené to netuhlo ani v těch letních vedrech. Nyní to tuhne i v zimě:-)

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Ja jsem nastesti upgrade stale neprovedl.

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Ono se to nějak samo, se to. . . Ale teď tam máš různé fičury: např. si můžeš psát poznámky k zaznamenaným trasám. Tak jsem třeba včera napsal: LDNku už nikdy!!! NIKDY!!! (abych na to zase nezapomněl.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        :-)

                                        No jsem rad, ze nejsem sam. Po poslednim upgradu mi mapy.cz zatuhly, kdyz jsem nacetl vytvorenou trasu a priblizil jsem si ji. Sotva jsem jim pres aplikaci nahlasil chybu, rozjelo se to.

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Jo tuhne to pouze, když si načteš trasu. Ale vypne to pouze displej. Trasu to furt zapisuje. Stačí vypnout a zapnout. Ale na každým 3. kilometru už je to otravný. Zvlášť když to zatuhne, když tam potřebuješ fakt něco nutně najít.

                                          0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        LDN je jen jedna, přestupní stanice víš kam.

                                        0 0
                                      • Paja  

                                        To je ovsem hitech, takovy poznamky k trase :)

                                        0 0
                                      • obda  

                                        Předpokládám, že jsi myslel tu cestu od Ronova – ale radši se zeptám :)

                                        0 0
                              • ufoncz  

                                Na Stravě máš na výběr asi z dvanácti mapových podkladů včetně mapy.cz. Na plánování tras už je to daleko schopnější nástroj. Appku, která by ti ale pomohla do dvaceti vteřin se zorientovat, když jedeš neplánovaně, to ale nenahrazuje. Pro mě to nenahrazuje ani ten tracker, přestože i v tomto ohledu je to funkčně přes Stopařem z mapy.cz.

                                Co se týče těch dalších problémů (např. že mi to počítá, i když jsem na vyhlídce a pak pupkatej Lojza od vedle zdánlivě vyjede kopec v polovičním čase atp.), to se dá z většiny řešit nastavením jízdy/profilu, časem používání, nebo (a to především) mentálním nastavením.

                                Nicméně se tu rozhodně nechcu stát advokátem Stravy – akorát mám nevysvětlitelnou potřebu rozporovat zjevný nepravdy.

                                0 0
                                • pepek  

                                  No to jsem nevěděl. Ale to šmírování, jak psal soudruh nahoře, to bych nechtěl.

                                  0 0
                                  • ufoncz  

                                    Nechce se mi hledat, co kdo psal, ale zrovna tohle má Strava hodně vychytaný. Můžeš tam bejt zcela neviditelnej, nebo si poměrně detailně navolit jen to, co chceš sdílet. Je jen o projití si nastavení (ne v mobilní appce, ale přímo v prohlížeči) a umění číst.

                                    Reálnej problém Stravy je podle mě akorát to podprahový provokování k magoření. Každej to má nastavený jinak, ale ty virtuální pohárky jsou pro to prostě živná půda.

                                    0 0
                                    • novcze  

                                      to máš recht s tím magořením, Stravu používám cca 5 let a pořád se zrychluju … appku nepoužívám, ale člověk už ví kde ty segmenty jsou, tak si prostě občas přišlápne, aby se zlepšil a někdy to může skončit i držkopádem, když to není jen čistě o výkonu

                                      0 0
                              • Motyll  

                                Však ve Stravě mám podklad (nejen) mapy.cz…

                                0 0
                              • Karaya  

                                Mapy.cz jako podkladovku mám i na Stravě, spolu s jinými. To není žádný problém.

                                0 0
                                • babicak  

                                  Jak se do Stravy nastaví Mapy. cz? Vím akorát o volbě satelitní, nebo terénní.

                                  0 0
                                  • ufoncz  

                                    Doplněk strava-map-switcher do prohlížeče. Appku asi rozšiřovat nelze.

                                    0 0
                                    • babicak  

                                      Dík, šlo mi o appku, na tablet či Phone, už to Motyll níže vysvětluje.

                                      0 0
                                • RomanH  

                                  Jde to i na iOS ?

                                  0 0
                                  • Karaya  

                                    Yep

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Strava jako takova ano, ale ten map switcher jsem nenasel.

                                      Ja si kdysi nainstaloval Stravu na Androidu ze stejneho duvodu jako Dusan – chtel jsem se podivat, jestli nemam v okoli neco zajimaveho, co neznam. Bohuzel, google maps mi prijdou na mtb skoro nepouzitelne, ovladani Stravy mi nesedlo, a i pres vypnute notifikace me to porad otravovalo – at uz do e-mailu, nebo oznamenim.

                                      Kdyz jste tu ted zminili to prepnuti na mapy.cz, opet jsem si Stravu nainstaloval (na iOS), pozakazoval jsem veskera oznameni, hodil se inkognito. Nepratelske ovladani (je to subjektivni) samo zustalo, a to prehozeni map nemohu najit. No, asi do Mikulasske nevydrzim, opet ji odinstaluji, a budu bez borovicky.

                                      0 0
                                      • Motyll  

                                        To jde jen v PC.

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Takže za jízdy tam ty mapy.cz nemůžeš sledovat? První změna naplánované trasy u mně totiž nastává už 2 – 5km po startu.

                                          0 0
                                          • Karaya  

                                            Za jízdy fakt ne, ledaže by se toho někdo ujal, podobně jako u PC verze.

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Aha. Takže z: „To není žádný problém“, jak jste tady svorně tvrdili, se vyvinulo: „To je ovšem velmi podstatný nedostatek!“

                                              0 0
                                              • ufoncz  

                                                A není lepší študovat mapu doma než za jízdy? Tím myslím, v pohodlí počítače naplánovat přes ten Strava Route Builder, kde si můžeš měnit během plánování vrstvy, zapnout heatmap, nechat trasovat dle popularity/nej­kratší atd., a pak si to hodit jako GPX/TCX třeba do Locusu když ne do krabičky, co se na řídítka opravdu hodí?

                                                0 0
                                                • pepek  

                                                  První změna naplánované trasy u mně totiž nastává už 2 – 5km po startu. Někdy taky potřebuju zjistit, kde vlastně jsem a jak je ten kopec, který budu muset jet/tlačit, strmý. A nejčastěji: jak můžu ten zbytek trasy ojebat, abych byl už doma .

                                                  0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Však to budeš mít v tom Locusu, ne?

                                                    A z Locusu si naopak můžeš pak dát automatickej export záznamu zpátky do Stravy, která je přehlednější jako deník. Tu si předtím nastavíš tak, aby jízdy byly jen Private a ještě můžeš třeba zatrhnout, abys nepřispíval do globální heatmap.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tak nejak hadam (i podle sebe), ze Pepkovi by se libila opacna funkce – videt segmenty ze Stravy na Mapach.cz

                                                    Doma si v Mapach.cz pripravis trasu (a nebo nepripravis), jsi v peknem neznamem useku – mrknes do Mapy.cz, zorientujes se, uvidis, ze je tam nejakej segment ze Stravy, tak si ho pripadnes projedes (at uz s merenim vlastniho vykonu, nebo ne) – ani by to do Stravy nemuselo zapisovat – timto smerem by stacilo Read only :-)

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Ano, proto mu taky „vnucuju“ ten Strava Route Builder – tam má k dispozici nejen ty různý mapy a segmenty jak přímo při plánování, tak potom tu globální heatmap. Když si dokončí a uloží trasu, tak se mu ukáže další zdroj dat – seznam segmentů, po kterých pojede. Předpokládám, že poměřování pindíků v rámci žebříčku ho nezajímá, ale dá se to využít jinak – když se proklikne pár „výkonů“ v tomto žebříčku v neznámé daleké krajině, tak člověk vidí celé jízdy lidí, co tama jeli. A může se od domorodců třeba dál inspirovat a svůj plán upravit.

                                                    Jinak segmentů je nejvíc na silnici (tam často i mnoho přes sebe, jen začínajících či končících o trochu jinde), na šotkových cyklostezkách a nejvíc profláklých trailech. Čím dál od města a čím míň známá pěšina, tím menší pravděpodobnost. Výjimku tvoří pár míst, kde mají enduristi svoje hrozně tajný traily/závody, který proto musí mít svůj segment a půlka z nich to dá jako veřejnou jízdu, aby v tom žebříčku byli. Takže při průzkumu někde ve vojenským újezdu se spíš může chytit nějaké té vlásečnice v heatmap než segmentu.

                                                    0 0
                                                  • jonys  

                                                    …a to překrývání segmentů mě nejvíc sere. Takový ty 200m „segmenty“ odnikud nikam…to bych jako zakázal. Potom to, že některý KOM prostě nejsou ježděný na kole. Možná elektrokole. Dále, ještě možná víc, mi vadí – ale to už nesouvisí s mým ježděním – že když si chceš najít segment v etapě Tour např., tak je to opruz a vyhledávač je na pytel. S tím souvisí názvy segmentů a možnost si např. na Tourmaletu nasegmentovat 150 úseků. Možná v Premium verzi by bylo líp??

                                                    S profi cyklistikou taky souvisí nevýhoda, že ji nepoužívají povinně všichni WT jezdci. Škoda, show by byla dokonalejší! Takhle něco hledáš na Stravě, něco u Velonu a buhví kde, nemáš ucelený info. V době, kdy profi sport postupně odkrývá pokličky, docela škoda. Asi by museli moc nasypat do sponzoringu.

                                                    No, kecám, vlastně nejvíc mě serou ty 2 vteřinky, co mi u dvou sešupů chybí na KOM. Zkurvená aplikace :-)

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Co mám tak vlastní zkušenost, tak když někdo na e-biku sebere KOM, je dříve či později „komunitou“ odhalen (po flagu zmizí z tabulky, pokud to sám neopraví z Ride na E-bike Ride). Určitě jsou ale někde nějací nepodchycení a bude jich zřejmě přibejvat.

                                                    0 0
                                                  • jonys  

                                                    Některý ty časy bych nevěřil ani Contadorovi nebo Bardetovi. Natož Vomáčkovi nebo Dojezchlebovi. Asi tak.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tvl, jeden z nás se asi změnil, já už bych s tebou asi kamarádit nemohl :)

                                                    0 0
                                                  • jonys  

                                                    Tak změnit jsme se mohli i oba, ale nevím, co proti mě máš :-)

                                                    0 0
                                                  • Twitko  

                                                    …A nejčastěji: jak můžu ten zbytek trasy ojebat, abych byl už doma…

                                                    :-) :-) nebo taky .. aby uz bych byl v hospode, coz je ostatne vetsinou jediny duvod, proc na to vubec sedam :-)

                                                    0 0
                                                • JSt  

                                                  je to veda, vyjet na kole. :-D

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Presne :-)

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Ale zase lepší si tu objevitelskou trasu nachystat než pak brejlit furt do map na vyjížďce, ne?

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Nachystat objevitelskou trasu? To si nějak odporuje.

                                                    0 0
                                                  • Twitko  

                                                    nahodou v tomhle unfounovi docela rozumim. Pokud mirim nekam, kde jsem (skoro) jeste nebyl a vubec to tam neznam, vyplati se mi tu trasu nachystat dopredu doma – klid, pocitac+poradny brejle, vselijaky nastroje jako heatmapy, segmenty, cesty jinejch lidi apod. A mam jakous takous jistotu, ze ta moje „objevitelska“ trasa bude davat nejakej smysl. Protoze pokud to tam neznam, pak kazda odbocka do „lakaveho neznama“ s vysokou pravdepodobnosti znamena, ze pojedu nekam do <> .. a zatimco se budu drapat nejakejma srackama, o kousek vedle je paradni trailik … ktery ja ovsem neuvidim (minimalne tentokrat). Takze planuju docela peclive a snazim se te cesty drzet … i tak se mi stava, ze z trasy odbocim .. proste jen proto. ze jsem mel ten „pocit“ ze delam dobre … a vetsinou teda lituju :-)

                                                    Jina vec je, pokud uz se v oblasti trochu orientuju, pak uz na itinerar kaslu a rozhodovani o trase nechavam na posledni chvili – na nalade, stesti a intucici …

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Asi nemam takove pozadavky na dokonalost trasy :) Vzdyt i ta odboceni, co nevyjdou, jsou casto docela zajimava. Doma se pak muzu mrknout, co by se dalo zmenit na priste – pokud to do te doby nezapomenu :D Presne planovani mi k bajku nesedi – mam rad tu volnost, casto ani na zacatku nevim, kam vlastne pojedu. Jezdit podle budiku muzu na trenazeru :D

                                                    0 0
                                                  • Twitko  

                                                    :-) trasa nemusi byt dokonala .. jen je skoda, kdyz se vypravim nekam, kam moc casto nejezdim, aby stala za „vyliz“ *

                                                    >> Takže bych ocenil, že když zastavím na rozcestí někde v lese a

                                                    >> rozmýšlím se kam dál, můžu mrknout na segmenty/heatmapu

                                                    >> v mapy.cz jako inspiraci pro dalších 5–10 km.

                                                    ja vlastne delam to samy, jen to delam dopredu a doma, a ne az behem cesty na rozcesti .. bo s mejma ocima na tom malym telefonu uplny prd vidim :-)

                                                    (*) tohle se mi „povedlo“ x let zpatky v Beskydech. Naplanoval jsem trasu od oka podle papirove mapy … celej den jsem se skrabal nahoru a pak po nejakym za** hrebeni a tesil jsem se na zaverecny sjezdik .. doted si pamatuju ze to byla ŽTZ … mel to bejt vrchol dne .. byl .. ale jinak .. asi 500m dolu prudky lesem, ale jetelny a pak ende schluss … vyschly koryto potoka .. vsude kolem sutry metr a vic … o jizde nebylo reci, mel jsem problem tam vubec jit a kolo vlacet sebou .. takhle asi kilak nebo dva .. ja uz nevim .. strasny .. naprosto do mrtva … tohle uz nikdy .. to radsi trochu zaplanuju :-)

                                                    0 0
                                                  • Macik  

                                                    No to jsem kdysi v Beskydech směrem od Kladnaté k Ostravici taky zažil. S tím rozdílem, že v tom potoce ještě trochu tekla voda. Díky za velmi živou vzpomínku :D

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Jo, to je přesný.

                                                    Neplánuju do detailu každý ponoření se do křoví kolem komína.

                                                    Ale přesně na takový věci, jako dostat se třeba na půlden něco pojezdit do Beskyd nebo jinam, na to se mi to vyplatí. Úplně neholduju heslu „zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný“, takže když jsem jel takhle nepřipravenej poprvý v Beskydech třeba, měl jsem skoro polovinu trasy volej nebo naopak nejetelnej bordel. Slibná pěšina se změnila v prudký zaklackované nic, po chvíli ztrácení vejšky už vrácení nepřipadalo v úvahu, po dalším kufrování už přišlo ******** narovnávání směru přes asfalt… no prostě věčná škoda.

                                                    Přitom stačilo nespolíhat na mapy.cz v mobilu, kterej má hovno výdrž, a mít pořádně nachystaný GPX v krabičce na řídítkách, která dokáže makat 24 hodin v kuse. A jinak to úplně nezabijí možnost na místě pak trasu poupravit – na to jednou či dvakrát ten telefon s omrknutím mapy.cz klidně vytáhnu (a pak se třeba vrátím na plánovanou trasu o kus dál). Asi to oslabuje orientační smysl, ale zase mi zbejvá víc kapacity se kochat krajinou nebo užívat terén.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Tak rozdil je jasnej – ja kdyz to obcas netrefim optimalne, tak nejsem ani nasranej, ani smutnej, ze jsem mohl jet lip. Proste to k tomu tak nejak patri. Beru to jako normalni vec, a obcas jako zpestreni a vyzvu :)

                                                    0 0
                                                • obda  

                                                  Já ti nevím, natvrdo dopředu plánovat trasu a pak jet striktně podle itineráře/budíku nikdy nebyl můj koníček. Já si doma vyberu zhruba směr, popřípadě pár konkrétních úseků, a pak ten zbytek řeším tak nějak průběžně. Stravu nemám a tachec používám kvůli hodinám, takže mrknout občas na mapy v mobilu mi problém nečiní. Takže bych ocenil, že když zastavím na rozcestí někde v lese a rozmýšlím se kam dál, můžu mrknout na segmenty/heatmapu v mapy.cz jako inspiraci pro dalších 5–10 km.

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    +1

                                                    Neplatí samo pro dálkové trasy (tam si ji připravím dopředu), ale i tam pak slouží hlavně jako směr.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Pamatuju doby, kdy jsem měl papírek kde bylo napsaný.

                                                    ŽTZ, u jelena ČTZ, u mrdky MTZ… .v půlce cesty jsem ho ztratil a stále jsem tu.

                                                    0 0
                                                  • les  

                                                    Jezdím si kde chcu, jak chcu. Mám rád tu svobodu. Nepotřebuju ukazovat půlce zeměgule, kam se před ní jezdím zašit. Když si představím, že bych měl jezdit podle nějakýho budíku velkého bratra :-/ To už bych raději šel řádil s Frantem na mašině.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Tak, *****!

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    ja na tom nikde neradim, jezdim na tom do vincku. no včera trochu vokolo vincku a Mokré, ale to jen z mladické nerozvaznosti me to poslalo do ozimku. :-)

                                                    0 0
                                                  • jonys  

                                                    Jak říkáš. Já před jízdou zapnu apku Bikecomputer a po jízdě to uložím a importuju do Stravy, kde pak, když mám čas, mrknu, jak mi to šlo :-)

                                                    0 0
                                        • RomanH  

                                          Hmm, tak nic

                                          0 0
                                      • Paja  

                                        Borovicku zajisti Stravodusan.

                                        0 0
                            • babicak  

                              Ber to, co jsem napsal trochu jako nadsázku, s bikováním kvůli tomu neskončím a roky ( i když kila by šla) si taky neuberu :-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Jak seš staré, tak seš blbé. Soráč, nemoh jsem si pomoct :) Já už zahodil i tachec, instaloval jsem si jedinou aplikaci a to mapy.cz :)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Palec hore

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    U mě už to bude spíš stařecká demence, nebaví mě na telefonu hrát hry, surfovat, messengrovat nemám s kým. Telefon se mi blbě drží v jedné ruce, palcem nikam nedošáhnu a to má jen 143 × 71 × 8,5 mm.

                                    0 0
                              • Motyll  

                                Za mne Strava fajn záležitost protože:

                                • mám evidované (pro sebe) všechny jízdy, vím co za rok najezdím (teda to mám i v Garminu)
                                • neřeším tachometr
                                • rád se podívám kudy kdo bloudí a třeba se tama i projedu
                                • kouknu se, jak se mladej flákal na kroužku
                                • mrknu, jak se třeba v průběhu roku, časově posunuju na úseku, kde jezdím pravidlně
                                • KOMy neřeším
                                • Premium nemám

                                Je to stejné jako s FCB. Někdo má, někdo nemá. Někdo umí používat a někdo ne.

                                0 0
                                • JSt  

                                  ja tam vidim ctyri zcela zbytecne starosti pro zivot navic. ale pro nekoho to muzou byt naopak radosti. ;-)

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Jaky starosti?

                                    0 0
                                    • JSt  

                                      evidovat si jizdy? tohle chapu u ucetniho. ;-)

                                      divat, se kde kdo jezdi? proc?

                                      sledovat decko satelitem? :-)

                                      merit si pravidelne nejaky usek? no dejme tomu, ale kdyz se i na tohle vyseres, o nic neprijdes. ;-)

                                      proste si myslim, ze je lepsi cas na kole ztravit nez stravit. ;-P

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Tak kazdej to mame jinak…

                                        • me treba zajima kolik cca najedu resp. kolik najedu na konkretnim kole (vzhledem k tomu, ze mam ctyri), i z pohledu stari/vymeny urcitych komponentu apod.
                                        • protoze tak muzes objevit novy cesticky, traily, obchvaty asfaltu a vselijakejch voleju, kudma jsi do ted nejel
                                        • sledovat decko kolik na krouzku najelo a jestli nezajelo nekam dopice? Proc ne…my se tomu do budoucna asi taky nevyhnem, pokud budem chtit mladyho i s jeho HITem nekam vypustit a i tak to bude o nervy
                                        • asi to bude trosku vypovidat i o aktualni forme a ne jen treba na danem useku, coz nekoho…obzvlaste zavodaka muze zajimat

                                        Nic z toho nevidim jako starost, naopak me obzvlaste cumeni do map bavi ;-)

                                        0 0
                                        • bagr84  

                                          Asi tak, co je pro jednoho starost, může být pro druhýho zábava.

                                          0 0
                                      • Motyll  

                                        IMHO žádný děcko satelitem nesleduju. Jaksi to je offline, že…

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          v realnym case by to bylo uz vylozene nenormalni. ;-)

                                          0 0
                                          • Motyll  

                                            No v dnešním světě až zase tak ne. Já nic takového tedy nemám a neplánuji.

                                            Znám dost rodičů, co nějakou formu online trackingu svých ratolestí mají. A nemyslím si, že to je až zase tak špatně. Pokud to tak někdo má nastavené a cití se pak bezpečněji… Odkazovat na to, že naše generace vyrostla bez toho je (imho) blbost.

                                            0 0
                                            • Jaroslávek  

                                              Není.

                                              0 0
                                            • novcze  

                                              součástí jednoho summitu je tuším i ten online tracking

                                              0 0
                                            • obda  

                                              Není.

                                              0 0
                                            • JSt  

                                              svagrova poridila psovi na obojek gps tracker. obcas se zabehl a kdyz ho jednou nasli po dvou dnech, pozbyl duvery a dostal na krk krabicku. dite, ktery je nekam schopno jit samo, je urcite i schopne poreferovat, kde bylo a co delalo. nejake sledovani je pro me projev neduvery. sak onehda jsem videl v televizi neco o zavadeni domaciho vezeni u nas ti trestanci maji podobne stopovaci naramky. taky pozbyli duvery. ;-)

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Ja Ti na jednu stranu rozumim, ale treba po tom padu do prehrady si obcas, Kdyz jedu sam, taky nasdilim polohu se zenou. U Tebe pod Palacakem by to tenkrat taky mohla byt lepsi varianta.

                                                Detem, kdyz jdou / jedou nekam dale sami, taky rikame, at zavolaji, az dorazi (coz je mozna horsi, pac se muze stat, ze bude vybity mobil, nebude signal, a podobne). Jasne, za nas to slo i bez toho, ale drive taky tekla tepla voda jen v sobotu :-) Tak nejak bych rozlisoval frekvenci a duvod toho sledovani.

                                                0 0
                                                • Motyll  

                                                  +1

                                                  0 0
                                                • obda  

                                                  Tak my teda ani nerikame, aby zavolali, ze dorazili :) Stejne si casto mobil ani nevezmou ;) I do Luzanek (a zpatky) jezdi od nejake treti tridy samy.

                                                  0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    kamosovo decko 2× vobrala v podchodu nejaka parta zmrdu. pak už vozil autem :-(

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Jo, tak o tom, ze nevezmou mobil, mi ani nerikej, hlavne ze doma jsou na nem porad :-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    To je asi vsude stejny ;)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Ani doma na nem nejsou porad – nejmladsi zadny nema a prostedni ma tlacitkovej :D

                                                    0 0
                                              • Polka  

                                                Ale specificky pripady pro pouziti takovyho sledovani i v realnym zivote si asi dovedes predstavit, ne?

                                                0 0
                                          • bagr84  

                                            Dobrovolně se nechávám sledovat ženou, v reálném čase :)

                                            0 0
                                • Paja  

                                  Neresim tachometr – nevim jakej mas typ, ale garmin neni tachometr?

                                  0 0
                                • Polka  

                                  Mam to obdobne…

                                  • hlavne odpadly ctyri tachace, kdyz staci jedny hodinky
                                  • na KOMy zpravidla nemam, ale rad si zkusim nektery useky zajet pro porovnani se znamejma a sebou samym
                                  • premium (resp. summit) tudiz live segmenty neresim, ale do budoucna by to mohla byt dobra ficura
                                  • je to o hlave, nekteri si asi mysli, ze se s tim neda jet napohodu nebo zabloudit ci co :-)
                                  0 0
                            • Smazaný účet  

                              Hlavně nebrat vážně honiče segmentů. Kolikrát se podíváš jak jezdí, a je z toho jasný, že jedou dost často čistě jen pomalu k segmentu, pak jim pípne tachometr, tak to napálí, a pak jedou opatrně dál, aby se neuhnali :-) Delší výjezd vyšším průměrem nedají. Jet se „vystřílet“ na jeden segment, to asi není žádná velká věda, ale udělat KOM v rámci delší trasy, takových zas tak moc nejezdí. Asi je spíš lepší brát segmenty jako porovnávání (lepší čas) sebe sama a nebo se na to nedívat vůbec.

                              0 0
                              • JSt  

                                tak nejak nezucastnene bych rekl, ze kdyz „udelas kom“ (coz nevim, co znamena O:-) ) v ramci delsi vyjizdky, porovnavas se jen se samyma srackama nebo lidma, keri to jeli na pul plynu, protoze vis, ze sam mas na vic, kdyby ses soustredil na konkretni usek. ;-) ale samozrejme to nikomu neberu.

                                0 0
                                • ufoncz  

                                  Tak nějak. Když to má bejt trochu zábava, tak to chce vědět, že tam už pár lidí (ideálně známejch) jelo svůj šrot.

                                  Že tady něco delšího třeba Boudnej dá na první místo žebříčku (= KOM) v nějaké svižnější vytrvalosti, to už je věc druhá. A je to spíš dočasný, než se na onom miliontým vytvořeným segmentu začne taky cíleně soutěžit.

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Já na KOMy nemám ani v rámci delší trasy ani na zpúsobu „cíleně jet konkrétní úsek“ fyzičku, takže to mám jednoduchý. Jak říkám, spíš se dívám na vlastní lepší čas, jinak celkově spadám do těch sraček a jestli jsem v žebříčku 258. nebo 486. je celkem jedno :-)

                                  0 0
                                  • novcze  

                                    jj mám to taky tak, ale když na b-f zmíníš Stravu, tak jseš hned krutopřísnej bajker co honí KOMy a při tom je to taková lepší kniha jízd :))

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Kniha jízd, jo. To je správnej název v mým podání. Jeden KOM teda omylem mám. Z kopce dolů. :-)

                                      0 0
                                    • JSt  

                                      smysl knihy jizd chapu u sluzebniho auta. jsou urcite lidi, kteri si neco takoveho vedou i ke svemu soukromemu, ale ti jsou urcite divni. :-D

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Tata si treba odjakziva u kazdyho auta co jsme meli vede denicek tankovani benalu a pak si pocita rucne na papir vselijaky rocni statistiky a o kolik se zdrazilo/zlevnilo apod. Nevidim na tom nic divnyho, kdyz ho to bavi, aspon si procvicuje mozek ;-)

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          jasně, lepší než dyby chlastal. :-)

                                          0 0
                                        • obda  

                                          Trochu divný to je ;), ale každý máme nějaké koníčky :)

                                          0 0
                                        • JSt  

                                          nikomu to neberu. nicmene mozek muze procvicovat treba u sudoku. to ho nenasere, ze zdrazilo. ;-)

                                          0 0
                                      • novcze  

                                        od doby kdy jsem začal vozit computer (cca 1994), tak vedu normálně knihu jízd ke kolu, ve zkratce zaznačená trasa a údaje z computeru … vedu ji i teď paralelně se Stravou :))

                                        0 0
                          • Polka  

                            :-D Aspoň jsi mohl při návratofce říct hajnýmu, ať za to cestou dom pořádně vezme a zkusit s ním tak segment Buk-Proklest.

                            Já si myslel, že když to pauznu, tak jen něco málo ztratím zpomalením a zrychlením, ale ono hovno…Strava počítá na segmentu komplet čas i s pauzou.

                            0 0
                            • babicak  

                              Však za to vzal viz výše

                              0 0
                              • Polka  

                                Aha, tak za to vzal málo :-) Hele taky s tím tvým převodem nic moc rychle nedáš, to prostě kadencí neojebeš. Jedině do kopce, ale na to zas nemáš váhu.

                                0 0
                                • Motyll  

                                  Jsem ani nevěděl, že tam segment je

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Ted nebude Dusan vedet, jestli se ma radovat, ze je rychlejsi nez Polka nebo pomalejsi nez tvuj mladej :D

                                    0 0
                                  • pepek  

                                    Tvl. to je exhibicionismus, totok :-( Eště videjko a budeš lepší jak Corbett

                                    0 0
                                    • Motyll  

                                      Neboj, jen co koupím kameru! Ale první video bude Mikulášská a dám ti prostor vyniknout ;-)

                                      0 0
                              • Polka  

                                Jsme se vcera dobre minuli u toho Zukala :-) Jen pul minutka rozdil. A timto te slavnostne zasvecuji do dalsi funkce…FlyBy, ale fachci jen na PC.

                                0 0
                          • Karaya  

                            Když si koupíš premium, tak jsou na tebe hodnější a můžeš se najít třeba na čele žebříčku podle věku nebo váhy. Absolutní žebříček nemá cenu sledovat, mládí už je nenávratně v čudu… :-)

                            0 0
                            • Paja  

                              To je cesta, Dusane…

                              0 0
                            • Twitko  

                              no nevim zda je tohle dobra rada … :-))

                              vcera jsem to zkusil (premium jsem dostal na 30 dni gratis k nejake cypovine) … az doted jsem se trapil, ze na segmentech vlaju nekde na konci .. jen na mem nejoblibenejsim* jsem nekde v pulce. No ale rikal jsem si, ze je to tim, ze ti prede mnou jsou mladsi a/nebo lehci … tak jsem teda vcera zkusil zapnout filtr hmotnost od 95 a vys .. a zjistil jsem ze rozhodne prvni nejsem … opet jsem „zaril“ na chvostu. Kolem samej tlustoch, ale vsichni lepsi nez ja. OK, tak jsem zkusil vek – kategorie 55-cosi … tam jsem si myslel, ze nebudu mit konkurenci … no prd .. jsme tam 3 … a ja pochopitelne posledni … s takovym rozdilem na ty dva, ze naprosto nechapu … takze me tyhlety placeny vychytavky teda moc nepomohly … ja jsem z toho … smutnej … (kdyz na tu depresi tu ma patent kolega) :-) :-)

                              (*) aby nedoslo k mylce .. ja ten kopec rad nemam, ale docela se mi tam dari .. bo je to kratky a na zaver – to uz cejtim domov, no a hlavne uz jedu z hospody kde jsem kvalitne poregeneroval …

                              0 0
                              • obda  

                                Nemáš e-bike, tak se nediv.

                                0 0
                                • Twitko  

                                  no to nemam, to je pravda … ale bojim se, ze i kdybych mel, tak stejne budu skoro posledni :-)

                                  0 0
                          • bagr84  

                            Ano, je to sračka.

                            0 0
          • Polka  

            Ečkaři tam byli teď ve středu poprvé. Ti vedle jsou trailový Výškováci, naštěstí jim zpravidla zasednem kulaťák, ale už si taky na něj dělaj nárok :-(

            Změnil bych lokál, Vildenberg by byl ideální.

            0 0
            • babicak  

              V neděli taky

              0 0
            • Motyll  

              Vildenberg má nevýhodu v absenci krbu. Jinak klidně. Ovšem ty návraty nebudou pro nás tak easy :)

              Surf bar – výborné pivo (Moravia Jošt), dražší jídlo (ikdyž…), ale nevšední

              Barachov – Gambrinus (ale to je imho prašť jak zmlať se Starobrnem), protivná obsluha, obstojně vaří

              0 0
              • Polka  

                Hmm, ten krb…to je vlastně zásadní nedostatek :-( Ještě Kovalovice, burgr jaký svět neviděl…říkal Bob :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Hosi, predsi se nenechate vytlacit z vlastniho lokalu ;-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    kdo dřív přijde ten dřív mele. otazka je když bych si dal třeba ja s polkou rezervaci jakou by to mělo váhu :-) to je na domluvě s ladem. :-)

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      No právě, včera to vypadalo, že je to Laďovi jedno, kdo u Kulaťáku je, hlavně když to tam tepe.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        jako ja zadnej patent na kulatak nemam a kdyby tam zároveň neseděl zdenek s Luckou tak si tam ani nesednu. pak se pridali další, motyl s Polkou a ochozaci. z tehle nikoho urcite nepresadis ani ty ani dusan s pajou :-) a elektrikáře znám taky nejakej patek. to vyhrazeny pravo tam fakt nikdo nemá predplaceny. ani moc nechápu o cem je tu řeč.

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Spíše jsem měl na mysli, jestli se na Mikulášku stresovat s Kulaťákem, nebo dat reservačku bokem s více místama. To jsme právě včera vyřešili:-)

                          0 0
                          • RomanH  

                            Nevim, kolik nas celkove bude, ale klasicke stoly, ktere muzeme srazit, mi prijdou v tomto univerzalnejsi. A jako poradatel budes samo v cele :-)

                            0 0
                          • mastihuba  

                            v pátek na mikuláše bych kulaťák vubec neřešil a nechal jej k dispozici komukoli jinýmu. adeptů je evidentně hromada včetně místních nebo polomístních :) krom toho sražením více stolů se nám otevře prostor pro přesazování malých stolků jinam a rozšiřování toho našeho pro příchozí :)

                            0 0
                    • Motyll  

                      Pokud ty s Polkou, tak velkou :-)

                      Cedule Reserve tam je permanentně.

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Ta cedule je šméčko. Já bych taky mohl říct po těch 11 letech, že má mé slovo nějakou váhu, ale není tomu tak.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Jenze Polka i Franta maji krome slova i padnou ruku, kdyz na to prijde ;-)

                          0 0
                      • mastihuba  

                        nejaky reserve se tam uznavalo naposledy za pana Sehnala, to zvedl prdel kdokoli a pamatuju dobu, kdy prvni vrchní topič vykazal Boba. :-)

                        0 0
      • mastihuba  

        zvykej si, sedi tam obden a zaclenili se do skupiny lidí kvuli které už tam nejsem ochotnej trávit čas. Ta skupina se bohužel neustále zvětšuje.

        0 0
      • obda  

        Však vy se ještě rádi vrátíte ke čtvrtku ;)

        0 0
        • mastihuba  

          si nevyberes dnes tam byly dve relativně novy skupiny :-)

          0 0
          • obda  

            Když jsme tam naposledy byli ve ctvrtek s Exikem, tak tam nebyl skoro nikdo (v cely hospode, ne jen u kulataku) :) On je ctvrtek takovy hluchy den, kdy ta konkurence bude mensi…

            0 0
    • Smazaný účet  

      Začíná mi trochu opadat nadšení z moderní geo, nevím, jestli je to psychosomatické, ale připadá mi, že se peru s předkem. Pokud není hlávko dotažené na krev, mám celkem problém udržet přímý směr, zvlášť při akceleraci mám pocit, že se energie ztrácí někde zalomením v hlávku, a do kopce, že kmitám rodlama zleva doprava více než obvykle. Otázka je, jestli 1cm na forbecu něco změní?

      0 0
      • hony007  

        :D

        0 0
      • les  

        To vyřeší jedině tříkolka a přední náhon. https://www.feedo.cz/…kolka-modra/?…

        0 0
        • Polka  

          Na Mikulášku by na tom ale mohl přifařit :-) Z Nesvačilky by to byl výkon srovnatelný s červenou že Žďáru.

          0 0
      • RomanH  

        Poad jeste muzes vzit (pro Mozylla) toho Luxe ;-)

        0 0
        • Motyll  

          To by krásně vyšlo. Dodací termín je březen a na podzim mám nové kolo ;-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Hoši vy si děláte prdel, ale dobrý pocit z bajku najednou z ničeho nic přešel do pocitu vratkosti a nestability. Asi obrátím vidlu :) Nechápu, jak někdo může vozit forbec 4cm, jestli je k tomu pak potřeba ještě více položená vidla? Asi tomu nepomáhá ani zadní rychlý plášť vs. př. kotva…

          0 0
          • RomanH  

            V nedeli dame s Jonysem husicku a ono to prejde :-)

            BTW, predstavec mam 60mm

            0 0
            • jonys  

              V neděli jsem tam jel na kole dát rezervačku. Vědět to, zvýším počet účastníků…Mimocho­dem, cestou zpět jsem velice příjemně poklábosil elektrocyklistou, který to má jen jako asi 15. kolo když se mu nechce. Hezky mi potáhl kopce, kdybychom nekecali, určo bych měl pravý břeh PR na Stravě :-). Nebyl bych tak radikální v odsudcích, jak tady čtu. Mně třeba připadá větší peklo to umělý trailování, nejlépe ještě v kombinaci s lanovkama apod. V těchto dnech se – prosím pěkně – bude v Podkomorských lesích otvírat síť stezek pro…Nordic Walking Pyčo!!! Tam je cest jak namrdaných, ale ne, oni tam musí kopat další, značit je, sázet další infotabule, pro který už tam tak není kam plivnout. A vždycky se směju, když tam vidím ty Rescue Pointy, to je taky pecka – křižovatka cest jak prase, les kousek od města, ztratit se tam nemůže ani největší blbec na zeměkouli, a i kdyby, tak zavolám, řeknu stojím u rozcestníku Ríšova studánka, že. Ne! To tam musí být ještě tabulka Rescue Pointu, abys mohl policajtům nahlásit to číslo, který oni mají v navigacích asi, a ty 3 kiláky od Rakovce Tě mohli vyrazit slavnostně vypátrat :-)))

              Budu tam ve 13.00. V 11 tam je nějaká banda 15 lidí, snad všechno nesežerou. Ale esli se fakt chcete stavit, tak si dejte bůking. Já už tam znova nejedu :-)

              0 0
              • RomanH  

                Nechame tomu volny prubeh, na pivo si snad sedneme (pokecame chvilku) a nebudeme rusit romaticky obed, dorazit / predrazit se muzeme na Smelcu ci jinde. Ve ktere hospode tam budete, na Mestecku ?

                Ad e-kola : Mne je to osobne sumak. Nasi je maji od letosniho dubna oba (trekove) a nalitano na tom maji pres 4t km (otec ma fest zdravotni komplikace a uplne ho to vratilo do zivota). Nicmene bych byl rad, kdyby to legislativne tvorilo jinou skupinu, pac az prijdou zakazy (a ony prijdou – staci si precist recenzi na e-RB na BR a mezi radky Ti to docvakne), nechci byt s nimi v jedne kategorii.

                A co se tyce umelych center, tak v okoli mesta mi davaji smysl (alespon nam tolik lidi nepoleze do reviru :-)), ale v horach me taky stvou – rad bych mel par mist co nejmene dotcenych civilizaci.

                0 0
                • jonys  

                  Městečko. Ale ta lepší část…tzn. vchod z boku od busu. Jako pokud nám neposadí na klín nějaký další husožrouty, tak si sednete, jinak bez šance, doby, kdy se dalo přijít na Martinský bez rezervy jsou pryč.

                  Celkově je to nějaký divoký, loni tuším 30.12. na Šmelcu jsme došli na otvíračku a sedli jsme jen díky shovívavosti vedoucího na flek, kde měl rezervu za hodinu. Při odchodu již natřískáno, venku davy. Na Silvestr v Hořicích už 2 roky rezervačka nutná, a 1.1. jsme U Vlachů mohli vedoucímu akorát popřát hepy ňů jír, protože sic se známe, neměl prostě ani místečko a ani později…Takže co tu čtu o situaci na Buku mi v podstatě koresponduje. A prázdninový víkend na kdysi klidné Vysočině letos se rovněž podobal spíš prvomájovým pochodům než toulkám klidnou přírodou…k čemuž teda, tady musím taky brblat, přispělo to, že i dál od profláklých turistických center byly občerstvovny obležený seniory a jejich elektro mazlíky…

                  0 0
                  • mastihuba  

                    u nás se zavedla soběstačnost. kazdej veme neco z domu a zajde se nekam za dedinu do klidu. tam se pokeca u ohně, nebo jen tak u termosky se svarakem a jde se k večeři. je to výrazně klidnější než se v narvané hospodě s nekym pretahovat o židli, seš na čerstvém vzduchu a jako bonus máš usetrenou petibabu za plata panáků. :-)

                    0 0
                • Excel  

                  Nevim, nevim. Jsem chtel vo nedeli dat stovecku ve vysokejch tepech a pak zrelaxovat v Maximusu.

                  0 0
                  • jonys  

                    Však to máš přesně v lajně. Stovečku když v 10 vyjedeš završíš akorát ve 13 v Bityně, dojezd dom je na vytočení noh, a víc po takovým lehkým tréninku Ty relaxovat nepotřebuješ.

                    0 0
          • pepek  

            Já jsem si říkal, že jseš nějak dlouho podezřele spokojenej. Teď už je všechno zase tak, jak má být.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Asi fakt povolilo hlavko :)

              0 0
              • RomanH  

                :-) U me povolene hlavko v tom karbonovem krku klepalo

                0 0
              • Paja  

                Takze zadny selhani moderni geo, ale uplne obycejne povoleny hlavko :D

                0 0
              • Polka  

                Povolený hlavko má za následek ztrátu energie a vratkost? Hmm, co se tady ještě člověk nedočte :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Hlavko jak hlava, ne hlavko jako hlavko :-)

                  0 0
                  • Polka  

                    „Pokud není hlávko dotažené na krev, mám celkem problém udržet přímý směr“ tak to jsem z toho fakt nepochopil.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Ja si jen rejpnul, ze to Depka resi

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      To nemusí souviset s hlavkem, Ale nezažil jsi na žádném kole, že ten obrovský výkon od zadního kola není schopen předek přenést do dopředného pohybu, ale jakoby spíš vybočí? :)

                      0 0
                      • Paja  

                        Potrebuji vybocit :)

                        0 0
                      • RomanH  

                        No na masine ano – zacne se Ti zvedat predek a samo to uplne rovne neudrzis. Mas proste ***** silu

                        0 0
                      • Polka  

                        Zažil, s odpruženou vidlou ;-)

                        0 0
                      • LM  

                        Tak si dej si drapák dozadu a ikona dopředu. Ale možná pak budeš v zatáčce počítat šutry žebrama :-)

                        ps: Asi dělám něco jinak. Když do kopce zabírám moc silně, tak mi začne podkluzovat zadní kolo, předek jede stále rovně (představec 50 mm, řidítka 760 mm)…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak ty možná neznáš nic jiného. Na Arturovi se mi ve stojkách předek zvedal, teď místo zvedání kvedlám ze strany na stranu, až mám problém udržet rovnováhu.

                          0 0
                          • pepek  

                            Máš asi dlouhou stopu a pohybem př. kola zprava doleva si ho přizvedáváš. Musíš držet směr přesneji, vyměnit vidli a snižovat zdvih, nebo si zvyknout.

                            0 0
                          • LM  

                            No měl jsem předtím jiný gripy, který řidítka rozšiřily na 775 mm a zkoušel jsem postupně představce 50/40/45 mm.

                            Teď jsem dal jiný gripy, zůžulo to úchop (nepřesahujou řidítka jako ty původní + mají objímku i na vnější straně), takže jsem tam dal 50 mm představec a zase dobrý.

                            S těma „širšíma“ řidítkama a 40 mm představcem už to bylo do kopce v malé rychlosti o něco horší, musel jsem to víc držet rovně jak to bylo „živější“.

                            0 0
                      • Excel  

                        To mám vole taky, tady na jednom krpálu v buzerantově jak ho jezdím na singlovi. V půlce kopce, zaberu ještě víc, ale jak už mám ukrutnou sílu v nohách, tak ten rám není sto tu akceleraci pojmout, prohne se, zavlní se a stočí mě to rodla o 180° z kopca dolů a já jedu do ***** ztama. Teď už konečně vím čím to je, budu muset radikálně ubrat na tréningu jinak se to bude zhoršovat.

                        0 0
                      • bagr84  

                        Řekl bych, že slabý core svalstvo, řidítkama máš řídit, ne za ně při šlapaní tahat.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To asi taky, ale ono se mi blbě jede i bez držení.

                          0 0
                        • RomanH  

                          Mej s Patrikem soucit, predsi nepoveze obe kola do Prahy…

                          0 0
                          • Excel  

                            ale to by mel, s takovym kolem je hrich nemit idealni nastaveni posedu

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Kdybych šel na měření, tak mi ihned doporučí kratší rám, megaofset sedlovky blbě, výška sedla blbě, kufry blbě,… odznovu bych se začal učit jezdit :)

                              0 0
                              • bagr84  

                                Nebyls ty na tom speslackym?

                                0 0
                              • LM  

                                Začal bych tím core svalstvem, dlouhý zimní večery jsou na nápravu ideální. Aneb šel jsem na rehabilitaci s ramenem a tam zjistili, že mám úplně v hajzlu i záda/core :-).

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Záda mám v hajzlu, to nemusím nikam chodit, jsem hrbatý, sedím furt u komplu, nebo pokřiven usínám na sedačce.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    mám super rovnak vod fiskarsu, když zamestnam i pani motylovou, tak by te to mohlo i bavit :-)

                                    0 0
                      • JSt  

                        jakoze kdyz jedes ze sedla, vykrajuje kolo obloucky? to mi dela titan. lze toho vyuzit, ze ta nahromadena energie ve vylukovanem kole te kopne do dalsiho slapnuti, kdyz se vraci zpet. :-D

                        to jsou drobnosti, ktery nesmis resit. si vem, ze na stejnych komponentech jezdi lidi cca 50–120kg. pro jednoho predimenzovany, pro druhyho na hrane. ty prahnes po dokonalosti, navzdory tomu, ze vis, ze nic takovyho neexistuje. ;-)

                        0 0
                • Paja  

                  Pricina ztraty energie je evidentne zmizely dobry pocit z bajku ;)

                  0 0
          • Macik  

            Já bych neřekl, že některý z mých kol je dokonalý. Na každým mi něco vadí. Nemyslím si ale, že půjde vyřešit všechno. Vždycky to budou vlastnosti, které půjdou proti jiným. To by každej pak měl sjezďáka, na kterým Nino vyhraje závod XC ;-)

            0 0
          • Polka  

            Kolo je ok, neser. To bylo určitě tím ostrým višňovým kompotem ;-)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Ty jo, nemít to bubny, tak bych to považoval za nějakou retro Sůzu :)

      https://www.motolin.cz/…-175-trail-/

      0 0
      • les  

        Vidla nemá korunku. To tady neprojde.

        0 0
      • babicak  

        Sehr schoen, v té době měla i Sůza bubny

        0 0
      • Polka  

        Jestli chces motorku ;-) Ti lidi se v tom RB asi uplne zblaznili, 22kg ebike a jeste takhle hnusnej, to je takova RB klasika :-) Nechapu nic (clanek jsem jeste necetl cely).

        0 0
        • Smazaný účet  

          Kdyby víc navázal na toho původního, tak by nemalý procento z BF na něho klidně rok čekalo…

          0 0
        • bagr84  

          Souhlas, ale proti gustu…

          0 0
        • LM  

          Podle toho článku je to navržený jako doplněk k motorce, ne jako kolo s motorem. A pokud se to více rozšíří a lidi to budou používat na ty extrémy, tak jsem zvědavej jak rychle se objeví zákazy (nejspíš pro všechny:-/).

          RB eDragster je zkrátka stroj, který se v mnoha směrech vymyká klasickému pojetí kola či elektrokola, naopak se mnohem víc blíží motorce – lehké motorce s elektrickým pohonem, s níž je radost prohánět se po lese za nezbytného doprovodu jemného bzučení středového motoru.

          Nečekejte, že se s ním budete pohodlně vozit po cyklostezkách, tam rozhodně nepatří. Třeba už jen kvůli tomu, že jakmile překročíte legislativní limit 25 km/h, kolo se skoro zastaví! Nedělá to motor, ale mamutí gumy, které je sakra těžké roztočit vlastní silou přes oněch 25 km/h. RB eDragster je postaven pro extrémy, je to kolo, které s vámi bude chtít zkoušet co nejprudší stojky, ale s chutí se vrhne i do prudkých padáků.

          0 0
        • Paja  

          V clanku je to vysvetleny.

          0 0
          • Polka  

            Uz jsem si to precetl, ale stejne to na mem nazoru nic nezmenilo.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ale to opravdové plusko vzadu + motorek, to musí krásně stoupat, to první video by mě nahlodalo hned :)

              0 0
              • Polka  

                Mne prave z videa prislo, ze musi hodne makat/tocit, aby to jelo. To bzuceni motorku by mi asi v tichu lesa vadilo :-)

                0 0
            • Motyll  

              Já myslím, že z článku jasně vyzní, na co a proč to vzniklo. Bohužel… Tohle je legální náhrada za nelegální motorku do lesa. Satčí čip a o nějakým zastavení bez šlapání není řeč.

              Funkce asi předběhla design. Osobně se mi nelíbí, ale soudím jen dle fotek.

              0 0
      • Vilém  

        Retro Suza by byla zluta.

        0 0
      • Karaya  

        Pěkný, ale ten budík ze škodovky je teda peklo.

        0 0
    • mastihuba  

      ten pocit když ucitis v aute cerveny vino a pak ten pocit když zjistíš že z pětky se vylil jen litr. :-)

      0 0
    • Motyll  

      Dobré zprávy od krbu. Mají novou medovinu (jsem v procesu, takže jsem měl jen čajovou lžičku) a je pitelná :)

      Navíc z lokálních zdrojů, žádná Elisa von Makro.

      0 0
    • mastihuba  

      při pátečním stresu, lehká manuální práce. :-)

      0 0
    • novcze  

      ví někdo jak teď vypadá ta budovaná cyklostezka z Kuřimi do Lipůvky? … na heatmapě se už něco rýsuje, tak jestli to už není hotový

      0 0
    • Motyll  

      Tak zamčeno myslím dokonale ;)

      0 0
      • mastihuba  

        fcera sem se v olsanech zastavil. ne teda na kiosku, ale jinde no a co sem si vyslechl, tak me v bojkotu kiosku docela utvrdilo.

        0 0
        • les  

          Ale tam se jezdí kvůli lidem. A vcera me to docela utvrdilo, že to bylo super.

          0 0
      • RomanH  

        Nas dneska mile prekvapil Halak.

        0 0
        • Excel  

          Jo, Halak dnes za 1. Jen ten navrat kolem prascat uz stal za vylizprdel. Mohli by z Bystrce na Kohoutky postavit kabinkovou lanovku.

          0 0
      • Polka  

        To každopádně :-D Na tu račickou medovinu myslím ještě teď, něco úžasného.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tohle je cesta, omlouvám se za porušení autorských práv:)

      0 0
      • mastihuba  

        tohle je cesta jak se příští rok nezbláznit z parkování na rozkopané Staňkové. V sobotu jsem to byl projet nějakejch 80km a je to opravdu jiná disciplína. Člověk jede po polňačce jak v peřince, žádný drncání. Spadnout bych na tom teda nechtěl. Včera jsem byl ve vincku na kole a sjezd z kopce na LV byl jak na kostiřasu takže mikulášská leda tak po silnici. Při sjezdu z meze mi v naraženým žebru tak rejplo, že sem se sotva nadechnul. Nechápu jak sem se minulej týden zvedl a došlapal dom.

        0 0
        • Motyll  

          No vida ju krasavicu!

          Mikulášská je daleko, to už budou žebra cajk.

          0 0
          • mastihuba  

            v kolik ste byli na huse v šumicích? sem si řikal jestli tam nepřibrzdit…Nejel tam za vama i Jiřina? Předjížděl jsem u vítovic nekoho na epiku.

            0 0
            • Motyll  

              Měli jsem rezervaci na 14 hod, grupeto (incl. Jiřina) přibrzdilo lehce po 15 na jedno. Pak romanticky po vrstevnicích k Mazdě.

              0 0
              • mastihuba  

                to sem se mohl stavit při prvním průjezdu. Navečer z olšan už sem spěchal do tvarglu. Dvě pečený kuzlata a buček z mangalice byla velká gurmánská záležitost. Husa je proti tomu jak seno. :)

                0 0
        • Smazaný účet  

          Je třeba být trendy: přežít reklamy a posunout na 19:00 https://cool.iprima.cz/45-epizoda-0

          0 0
          • mastihuba  

            duležitý je že to je v rawu :) sršeň je na tom asi na spojce i na ostatních věcech asi o trochu dál. To by bylo jak rovnat se s Marošim :)

            0 0
        • babicak  

          Pěkná, pěkná, pěkná

          0 0
    • nomecz  

      https://www.youtube.com/watch?…

      sem netušil že je to až taková garážovka :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Největší umění je se jí potom zbavit.

        0 0
        • Vilém  

          Ta tvoje uz je pryc?

          0 0
        • nomecz  

          hele chapu že na biku je ta boční tuhost asi nedostatečná ale na krosce mi to smysl dává.Nebo tam byl ještě jinej zádrhel kromě tuhosti ?

          0 0
          • JSt  

            nebude na krosce na tencich gumach vic citit ta horsi torzni tuhost nez na tlustych podfouklych mtb plastich?

            0 0
            • Smazaný účet  

              To je všechno teorie, zas tam máš (tužší) kratší planžety, má to poloviční zdvih.

              0 0
            • nomecz  

              ne , kola podle mě nijaký zásadní vliv nemají důležité jsou síly (krut, odstředívá …) které rostou s rychlostí a horším povrchem. Na biku bude v terénu vždy o řád rychlejší než na CX tím pádem i ten vliv bude větší. Další věc jsou těžší kola a pláště které to jen umocní.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Běžte už na polední stravu!

      Pohled na dopravu nervózním vodičem náklaďáku: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • pepek  

      Dnešní malý příklad byrokratické šikany: nejprve jdeš pro výpis z obch. rejstříku, který vydají komukoliv, kdo jim zaplatí 70Kč kolek. Když s tím ovšem jdeš dále a chceš povolení parkování a jseš i ochotný jim nasypat 6000, – tak ne. To smí pouze jednatel.

      0 0
      • Paja  

        Tak co kdyby sis chtel na firmu zridit parkovani pro FoFo ;)

        0 0
        • pepek  

          Zebych vypočítavě a prefíkaně chtěl zaplatit 6000 místo 600?

          0 0
          • Excel  

            6000 z firemních je míň než 600 z osobních ;-)

            0 0
            • pepek  

              Úřednímu šimlovi musíš předložit i tech. průkaz. Na ně si jen tak nepřijdeš.

              0 0
      • mastihuba  

        vole byls nekdy v t-mobile?

        chcu koupit kartu, a jste jednatel? jo jsem, tak to my vám prodat nemužeme, tady je napsanej jen jeden.

        a jakou kartu vlastně potřebujete?

        aha ty nemáme. Kupte si ji vedle v trafice, tam je mají a nemusíte byt jednatel u nás v databázi.

        Sem teda fakt začal brečet, když tam pul hodiny čekám jak ******.

        0 0
      • Twitko  

        jestli je blazen ten cyklista ? tak to bych rekl, ze bezesporu blazen je … jede na kole, vidi lva a vrazi do nej. To ja, kdybych jel na kole a videl lva, tak udelam vselijaky veci, ale urcite do nej nevrazim :-) :-)

        0 0
      • scoty  

        Bláznů je…tohle je alespoň sranda..:)

        https://xtv.cz/…ra-kubalkova?…

        0 0
        • RomanH  

          Na tento audit je možné požádat i dotaci.

          A o tom to celé je. Do Miselinky tahat gumy.

          0 0
          • mastihuba  

            na nemocný hendikepovaný děcka chodí paní z chráněné dílny žebrat po firmách a sbírají se víčka a každý hovno se dotuje. Z tohoto je mi fakt smutno.

            0 0
        • Jaroslávek  

          Nevědět co dělá a co má v hlavě, do vinárny bych s ní zašel, na rozdíl od toho odpornýho chlapa :-)

          0 0
          • mastihuba  

            pak se ukáže že i přes vaginu by měla mít pindíka a jen zjistíš že jsi zbytečně ztrácel čas :)

            0 0
    • pepek  

      Zatím dobrý

      0 0
      • scoty  

        Šialené..:-)

        0 0
      • Macik  

        Naprosto neuvěřitelné, jak ti chlapi s tím piškotem v rukách umí. Zdá se mi, že Hyundae jsou ve vzduchu docela nevyvážený.

        0 0
    • scoty  

      Chlapci, jak to v současnosti vypadá s večeří v centru? Dík:)

      0 0
    • Hammond  

      Jede někdo na Buk? V Rósecu větr a necelý 2" stupně nad nulou,ale pojedu přes Kalec,třeba tam někdo bude držet hlídku.

      0 0
    • rosnaj  

      Poznají někteří Brňáci ze svých „dobrodružných“ výprav :)

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • RomanH  

      Ufo v Jesenikach

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nejel dneska po poledni p@x přes Ochoz? Pak mi došlo, že jsme se asi potkali. Nebo to byl podobnej zakuklenec s bradkou na kole do oranžova.

      0 0
      • Karaya  

        To jsem byl já a zdravil jsem :-)

        Dneska jsem měl pěkný trojboj.

        1. Na Račice, pak přes Buk, kde jsem musel dofukovat. Nevysychající FL vyschl :-), viz foto. To, co tam zbylo, je taková želatina.
        2. V podvečer jednička v Mariánským, teď má nejlepší povrch z celé sezóny.
        3. Julinka si přála nekvašený chléb a u toho jsem se zapotil vůbec nejvíc. Nevím, kde jsem udělal chybu, ale to těsto děsně lepilo. Nakonec jsem z toho ale něco vyválel a jen se po tom zaprášilo :-).
        0 0
        • Smazaný účet  

          Aha, teď se dívám na Flyby a byl's to Ty, dnes jeden z mála zdravících. Já si říkal, že jsem ten obličej tady na nějaké fotce viděl. Hlavně když jsi dojel, dneska byla celkem zima na montování a výměnu duše. Já měl plán jet přes dvojku, ale naštěstí jsem se dočetl, že tam je hon, takže jsem změnil plán cesty kousek vedle. Jestli moc lepilo těsto, tak přidat trochu mouky (říkám jako bývalej kuchař :-) ), ale zas to nepřehnat, jinak je z chleba beton. Podle rychlosti likvidace se povedl.

          0 0
    • Excel  

      tož tohle je solidní sračka

      0 0
      • hony007  

        Očekáváš, že pšenice bude chutnat jak plzeňský, nebo v čem byl problém?

        0 0
        • Excel  

          Přiznávám nejsem znalec. Takový bez chuti, nijaký a to jsem občas pšenicu z Pegasa pil. Prostě mi to přišlo jak sračka, navíc za osum pětek.

          0 0
          • JSt  

            a jeste ze sklinky, ze ktere by se lip pila vasruvka s citronem a matou. buzerantsky to je stejne. ;-)

            0 0
      • Polka  

        Zato tahle IPA je super!

        0 0
      • mastihuba  

        tvl byls na klubu? :-)

        0 0
    • Hammond  

      Ještě jedna..

      0 0
    • pepek  

      Kdosi tady říkal, že prý dotace 300 papírů na jeden posed. Teď už tomu věřím.

      0 0
      • Paja  

        Ta konstrukce vypada pomerne subtilne ve srovnani s tou celorocne obyvatelnou chatickou na ni :)

        To na te druhe fotce je jako co?!

        0 0
        • pepek  

          To je taková bouda na zvířátka. Máš sud kukuřice a hodinový strojek pod ním každý den ve stejný čas rozsype trochu kukuřice. Zvířátka si zvyknou chodit na čas k obědu. No a v té chatičce naproti sedí zelený člověk s kvérem a pozoruje zvířátka, jak jim pěkně chutná. Podobná chatička je o kus dál ještě jedna, ta ovšem vypadá na 1+1 a má dokonce střechu pokrytou taškama.

          0 0
        • pepek  

          Tak to není posed, ale kazatelna:

          0 0
      • Motyll  

        Osedlej FoFo a přijeď na konfrontaci s kazatelem.

        0 0
        • pepek  

          Kazatel by jistě snadno obhájil dotaci 1mega/kazatelnu s dálkově ovládáným topením a klimoškou.

          0 0
          • mastihuba  

            dyt jim tam stačí to krmitko a fotopast. přijde pět minut před krmenim, picne to a de dom.

            0 0
      • Jaroslávek  

        Ty bys mohl šít do těch dotací donekonečna. Třeba bys dostal dotace na pranýřování nevhodných dotací.

        0 0
        • pepek  

          Nemám rád myslivce už od mládí. Žalovali na mně, že jezdím po lese na mašině.

          PS: zaznamenal jsi vůbec, že jsme po tvrdé bitvě nakonec vyhráli?

          0 0
    • Motyll  

      Tož dneska?

      Padl návrh posunout sraz blíže k dálnici…

      0 0
    • LM  

      Tak jsem si dnes prakticky ověřil, že světlo pouze na přilbě je za mlhy a mírného deště velmi nevhodná volba – viděl jsem jen kousek před sebe a kapky padající vody :-)

      0 0
      • Paja  

        ;)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Karáska přece můžeš jezdit poslepu ;)

        0 0
      • mastihuba  

        to je stejnej amaterismus jak crosmark na prednim kole u LV :-)

        0 0
        • Paja  

          …ale aspon z toho nema dobouchany zebra ;)

          0 0
          • mastihuba  

            tak tam tech faktoru bylo vic, crosmark, déšť, tma … :-P

            0 0
            • RomanH  

              … :-)

              0 0
              • pepek  

                nototo bylo lv klice navzdory a zkousel sem změny v rychlosti :-) Tak ty změny už byly asi nalezeny :-)

                0 0
            • Paja  

              …Nic a nejaka ta rukavka :D

              0 0
            • pepek  

              Já furt nechápu proč? Proč crossmark? Ten není snad dobrej ani dozadu na ukrainu.

              0 0
              • Paja  

                Proc Irenko, rekni mi proc ;)

                0 0
              • Excel  

                Na zadek byl dobrej, jen mizel před očima.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Gumičky, gumičky,… pojďte mi radši pomoct do vlákna o teleskopu :)

                  0 0
                  • Paja  

                    :D

                    0 0
                  • pepek  

                    Nepudem, sám sis naběhl. Hrabat se teď v tom hovně už je na nic. (Ale až ho budeš kupovat, tak : 31,6 prosím.)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      A kterou?

                      0 0
                      • pepek  

                        Nějakou bezporuchovou.

                        0 0
                      • RomanH  

                        Kdyz uz dalsi kurvitko, tak bud tu ceskou mechanickou TS (kdyz se to vysere, nezustanes ve stychu), nebo tu OneUp, co jsem se tak koukal. Osobne ale nechci na kole neco, kde vis, ze se to posere, a je jen otazka kdy, a ten vakl bych taky nezkousnul, byt se vsichni dusuji, ze jim to nevadi.

                        Ze to ale asi trosku pomuze je videt treba na Obdovi, v tomto asi prinos bude. Pokud o tom uvazujes, kup si prvne objimku na rychloupinak, projed si par sjezdu a uvidis. Ty jsi ale takovy perfekcionalista, ze ten vakl taky nedas :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Já už nic kupovat nechcu. Spíš začínám mít Tvarglsyndrom, chuť nasednout se nevrací :/

                          0 0
                        • babicak  

                          Mám Command post IR, sice jen tří polohovou, ale stačí. Vakl je minimální a přínos v tom, co si můžeš dovolit je opravdu velký. Co se týče poruch, zatím (musím zaklepat) no problém. A když by se vy*rala, zůstane v pozici nahoře, takže pro jízdu žádný problém. Za mne je teleskop další plus, úplně jiný level jízdy.

                          0 0
                          • les  

                            Telskop nemam a nepotrebuju, ale je to dobra vec. Rozhodne by Patrika posunul v technice.

                            0 0
                            • babicak  

                              Kdo jednou zkusí, nechce už nikdy jinak. Třeba sjezd kolem Bajerovy skály s klasickou sedlovkou bych možná i nedal, s teleskopem paráda, můžeš si s kolem pěkně pohrát, nic Tě neomezuje.

                              0 0
                        • mastihuba  

                          kdyby nekdo chtěl zkusit TS je k dispozici u mne jako záloha. ve verzi 160 a 180mm. Vyhody i nevyhody sem už zmínil jindy. Za mne je to další oser. Reverb chodí lip a stabilneji.

                          0 0
                          • LM  

                            Reverb chodí lip a stabilneji.

                            To máš předělaný na ovládání lankem nebo nejezdíš v mrazu?

                            • I dofoukanej Reverb s čerstvě odvzdušněným ovládáním se mi v mrazu dost zpomalil.
                            • A předtím než jsem to dofoukal+odvzdušnil jsem dvakrát dojel nechtíc ve stoje, protože to nahoru už nevylezlo…
                            0 0
                            • nomecz  

                              Je ro kus od kusu ten muj funguje uz 3 roky bez servisu stale skoro bez vaklu a jezdil sem s nim i v –10 a fungoval i po 2 hodinach.

                              Podle standardnich zkusenosti uz sem mel mit za sebou 2× velkej servis

                              Jinak aktualne bych bral bikeyoke nebo Fox/oneUP

                              0 0
                            • mastihuba  

                              ja sem 3 roky resil jen odvzdusneni hadice což je prace na 5min jednou za dva měsíce pres zimi. v létě cajk. V zimě jezdim převážně zimaka, hlina bez laku i v malem mnozstvi soli fakt ne. TS je mechanika se vsim vsudy. silnější pruzina řeší dětský problémy, ale zae vic kope. Když na tom nechceš prachovku tak je nutnost. TS jsem jezdil rok a je prostě v roli levné zálohy. Už jen mrdani s napinanim lanka. Hydrauliku odvzdusnim a na dva metry cajk, todle naladis a když chcije a je bordel a nemáš neopren na kluzáku,btak se to za 14 dnu zasekne a nechodi. co je platnej jednoduchej servis, když de s tim co měsíc sereš. raději dam jednou za dva roky servis reverba než sudlat po mesicu TS. Kdo ma zdrave ruce a neni levej, tak mu bude TS slouzit dosmrti. chodí to fakt dobře. Jen to musí být čisté.

                              0 0
                        • Paja  

                          To s tim vaklem jsem si taky myslel…

                          0 0
                        • mastihuba  

                          hele vakl a cítění je story. TS ma daleko větší vakl než vychozenej Reverb a ani jedno nevnimas. Otazka je jestli bych to vnimal na HT. na fullu to nepoznam.

                          0 0
                  • les  

                    TeleskoPiciny

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ty se seres do neceho vo čem víš jen to že to nechceš :-) a to neni úplně dobře…

                      0 0
                      • les  

                        Teleskop jsem mel na Dragsteru snad pred deseti jarama. Ze za me nebyl ovladanej z chytrejch hodinek pres satelit myslim neni dulezite ;)

                        0 0
                  • RomanH  

                    Peknou debatu jsi tam rozdmychal :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Na to je tam jiný kabrňák, který jede několik dní bez přestávky, to se nemůže obejít bez následků, usínat s obrazem teleskopu před očima…

                      0 0
      • scoty  

        Jsem nějak zjistil, že ty dvě moje smartky jsou na rodla ideal. Navíc, třeba v neznámém husťáku můžu kdykoli jednu z nich překlapnout bez montáže úchytů na helmu. Každý kus obsahuje vícero možností úchytu, tak mám jeden i na helmě.

        https://www.tsbohemia.cz/…d277642.html?…

        0 0
    • Hammond  

      Pomalinku se sunu ke krbu.

      0 0
    • Hammond  

      Jedna listopadová.

      0 0
    • Hammond  

      Jo,už jedem s tatem Vítovickým..

      0 0
    • RomanH  

      Dnes peknych 80 km, doma pak 15 minut cisteni. P@x mohl vyzkouset pruchodnost plaste v ramu. Ja si zalital – ve sjezdiku na Tetcice jsem v korytu pod listim najel na oslizlou vetev. Z rigolu jsem vylitnul a jeste to ustal, ale abych nevlitnul do stromku, musel jsem zahamovat, a nasledoval kotoul letmo :-)

      0 0
      • Excel  

        Bohužel jsem sjížděl první a neviděl to. :´-(

        0 0
      • Smazaný účet  

        No ještě chvíli bude trvat, než překonám sociální fóbii a bike odpor. Svoboďáku se svátečně naladěnými lidmi se musím vyhýbat velkým obloukem, ale ne přes Moravák a Zelňák.

        0 0
        • RomanH  

          Ja myslim, ze by Te to nakonec bavilo. Jeste na Augspersku, jsem rikal, ze bahno skoro neni, ale za mostem hned za dalnici jsme se zajebali na cca 100 metrech. Pak uz opet celkem pohoda. Ale za tu srandu tech 15 minut ocisty stalo.

          Jinak na Smelcu nevidane teplo, vyborna ostra polivka a peceny bucek se zelim.

          0 0
          • Macik  

            Nejeli jste na Šmelc že směru od 9 křížů? Když jsem jel z Javůrku, tak tam prosvištěli dva kofři, mě ale zaujala ta zelená barva toho prvního rámu a hned ve mě evokovala to tvý nový kolo.

            0 0
            • RomanH  

              Jj, Ty jsi mel tu zelenou helmu ?

              0 0
              • Macik  

                Jj. Zimní RB a zelenou helmu. Na vteřinu jsem zvažoval návštěvu Šmelcu, ale 14 dní už marodím se zády, tak jsem nechtěl prochladnout. Ško­da.

                0 0
                • RomanH  

                  Skoda, no. Ja si prvne rikal, jestli to UfonCZ, kdyz rikal, ze ma svitivezelenou helmu, ale to RB tomu neodpovidalo, tak jsem nevolal.

                  0 0
      • Hawkins  

        Pane, asi už by to chtělo použít aspoň zadní blikačku při návratu domů 

        0 0
        • RomanH  

          Mel jsem ji, i predni svetlo., ale v tech 16 hodin mi prislo, ze je celkem videt, zvlaste kdyz mam fest reflexni bundu, pruhy na capacich, i Camelu. Navic jsem jel po silnici v tech 16 hodin jen mezi Braniskovem a Deblinem. Stacilo lehce zatroubit a zapnul bych ji. Takze pokud jsem to byl opravdu ja, omlouvam se.

          0 0
          • Hawkins  

            Však jo, byl jsi celkem vidět díky těm reflexním prvkům. Jen jsem si rýpnul. Jak jsem tě předjížděl a viděl kolo v kavasaki barvě, tak jsem si říkal, že to budeš ty ;-)

            0 0
            • RomanH  

              V poho :-) Ja se po tme snazim svitit jak Vanocni stromecek, ale ted jsem mel blikacku obalenou bahnem, prislo mi, ze je jeste videt, tak se mi ji nechtelo cistit :-)

              0 0
      • mastihuba  

        Já byl v sobotu na bečce v Lubné, samej nimrod…ještě jsme nebyli ani u druhýho piva a už to vřelo :)

        0 0
        • les  

          :)

          0 0
          • mastihuba  

            tam toho bylo vtipnýho víc, kamoš tam měl super koňáckou bundu, v té bych byl mezi cyglistama za hvězdu :)

            0 0
            • Polka  

              Skoda, tu sis mohl vzit tento patek. Nas by tam bylo s pumpickama hafo…to bys neprezil :-D

              0 0
              • mastihuba  

                ja nemám propustku, leda že by mne tam nekdo v 8h vodvezl a dom bych šel pěšky.

                0 0
                • Polka  

                  Kdyz mas na Mallorku, tak mas urcite i na tago! :-P

                  Kdyz jsem jezdival na kole do prace, tak jsem takhle byl schopen dojet i na vecurek a pak klidne pres Buk dom, to byly casy.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ja bych začal tou první větou druhýho odstavce a nemusí tam byt ani to „do práce“ :)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jako na firemní večírek do Brna v ***** hadrech? Dobrej pacoš…

                    0 0
                    • Polka  

                      Mno nemyslel jsem uplne firemni, ale ani tam nepanoval nastesti zadnej fucking dresscode, takze to bylo fest uvolneny.

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      Jiřík stíhal z Buku i plesy ve štatlu :-)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Tak tak. A obleceni se da resit batohem

                        0 0
                        • JSt  

                          presne. kdyz nekam vejdes v uplych gatich s vizazi buzeranta, natahnes bagl pres hlavu a nikdo te nepozna. ;-)

                          0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jj, když jsem byl mladej, taky jsem měl pocit, že musím všechny chlastačky stihnout a že všude hrozně baží po mé přítomnosti.

                        0 0
                        • RomanH  

                          To je vec druha. Vetsinou si pak neuzijes ani jedno. Resitelne to ale.

                          0 0
                        • mastihuba  

                          no já už tu potřebu taky nemám, ale s Romanem a Jiříkem bych zplknul. :-) apropo s ***** hadrama ja problém už nemám. :-) co bylo se rozpadlo a nový nekupuju. :-)

                          0 0
    • mastihuba  

      kua to mizí… :-)

      0 0
      • RomanH  

        Mi povidej :-)

        Alle alespon jsem si diky tomu udelal poradek ve slivkach. Jeste tam mam nejake barevne koralky (nejakou levnou whisky, strycuv “rum”, s podobne. Nejak to nemam touhu pit, ale ten zazvor s medem by to mozna prerazil a sjednotil :-)

        0 0
    • mastihuba  

      dnešní zprávy

      https://youtu.be/4RgVziKq__k

      0 0
    • babicak  

      Vyplatí se přejít od T-mobile k Vodafone co se týče kvality služeb a signálu?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mám Vodu od dob Oskara, mám paušál, kde platím jen co provolám, ale já nejsem typický uživatel, obměsíc mi chodí SMS, tento měsíc nemusíte platit (útrata pod kilo). To jsem ti ale nepomoh :)

        0 0
      • Paja  

        Driv jsem s Vodafonem casto nemel signal, tam kde lidi s Tmobilem nebo 02 jo, ale v poslednich letech se to postupne zlepsuje. Driv v Marihuanskym 0, ted uz tam signal mam.

        0 0
      • team_daddy  

        Ne, signal ma lepsi TMob. K Vodafonu jsem presel jen kvuli cene. Sluzby? Nevim, mrdky medialni jsou obe spolecnosti.

        0 0
      • Motyll  

        Jestli není cena priorita, tak určitě ne.

        0 0
      • Polka  

        S vodou sice nemam v Marihuanskym signal, ale mam tarif ve firemni siti, takze cenove mi nikdo nic lepsiho nema sanci nabidnout.

        0 0
      • RomanH  

        Je to silne individualni, ale Vodafon mi prijde nejhorsi. Zase ma ale docela dobre vyreseno rozuctovani pro rodinne prislusniky v ramci firemniho tarifu (fakturuje primo jim), ostatni to hnali na firmu a ta si to pak musela poresit sama. Muzeme poresit na Buku.

        0 0
        • Paja  

          Mne teda rodinu u Vodafonu „uctuje“ firma.

          0 0
          • RomanH  

            Malo jste na ne tlacili – umi to

            0 0
            • Paja  

              Já myslim, ze na ne netlacil nikdo (a me to vyhovuje, stejne bych to platil ja).

              0 0
      • Paja  

        Mel bys prejit Dusane, aspon nam ti tvoji sofci nebudou tak kouskovat vyjizdky, kdyz se nedovolaji ;)

        0 0
        • RomanH  

          :-)

          0 0
        • pepek  

          Říká největší bikový telefonista

          0 0
          • RomanH  

            Co je to vlevo za legendu ?

            0 0
          • Paja  

            Bejvavalo, tento titul uz mi Dusan davno uzmul, navic tohle je nejaka prehistoricka fotka (naroudil od tebe nejsem tak urazlivej, takze s tebou klidne zas pojedu ;-P

            0 0
            • babicak  

              0 0
              • Paja  

                Kdo mlci, souhlasi ;)

                0 0
              • Motyll  

                Je krásné mlčet,když máš s kým a o čem.

                0 0
                • mastihuba  

                  a kdyby nam to stalo tak jak nam to visí …:-)

                  0 0
                • les  

                  Dneska teda nikdo ?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    sem myslel že se vyjebu, ale místo toho jedu s autem do servisu :(

                    0 0
                    • Polka  

                      A to mně v neděli máti říkala, jak si mám koupit nový auto, že jak je to fungl nový, tak s tím nejsou žádný problémy :-) Mno snažil jsem se jí bezúspěšně domluvit. Co s tím máš?

                      0 0
                      • mastihuba  

                        ráno v půl šesté sednu do auta a nesvítí potkávačky dálkový cajk zatáčecí cajk, zadní světla cajk, mlhovky cajk.

                        0 0
                        • Motyll  

                          Kdo si koupí Hyundaje, na dosmrti …

                          @ BF, vlákno vtipy XX

                          0 0
                          • mastihuba  

                            tak driv bych koupil dve novy zarovky vymenil to. když mi do navodu napisou odpojte baterku sundejte naraznik a vyjmete svetlomet, tak zapicuju pockam az vyleze oskar a jedu do servisu.

                            0 0
                            • Paja  

                              No tvl…

                              0 0
                              • JSt  

                                sak prave proto uz nemusis vozit nahradni zarovky. ;-)

                                0 0
                              • babicak  

                                Já mám napsané navštivte nejbližší autorizovaný servis …

                                0 0
                                • Paja  

                                  Nj, BMW…;) Ty tam mas xenony?

                                  0 0
                                  • babicak  

                                    Mám, ale to už má dneska každé druhé auto

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Mozna kazde druhe bavo…;)

                                      …ale to je jina vec, xenony se vzdycky, pokud vim, menily v servisu, ale abys musel kvuli vymene halogenky vyndavat treba baterku…@;-)

                                      Nedavno jsme predni potkavacku v Traficu a to byl taky slusnej voser dostat ruku do tak malyho prostoru, narvat to tam a jeste i toho tu zarovku neznicit.

                                      0 0
                                      • Motyll  

                                        Nárazník sundáváš i v Renaultu rv 2007, pochopitelně bez xenonů.

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Tak s tim jejich znakem se to da pochopit :D

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Tak to pozor… :-)

                                            0 0
                                            • Paja  

                                              …s tim se da pochopit, ze to auto netopi ani po 50 km a 500 nastoupanych metrech :D

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Predminulej vikend bylo hure, tesne pred cestou do Jeseniku odesel termostat a novej jsem nasazoval az po navratu :-) No, opravdu to moc netopi, ale zase v lete se to ani v kolonach na jihu Evropy neprehrivalo (tuk tuk), a to mi prislo pri pohledu na odstavene kourici nove Audiny, Passaty i Alfiny dulezitejsi. Ale jo, vsechno se muze ******, bohuzel. A cim vice elektroniky, tim hure.

                                                0 0
                                                • Jaroslávek  

                                                  Nemlží se ti skla v tomto počasí ?

                                                  0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    romanovi asi ne, ten ma určitě ještě dnes stazeny okynka :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    To se mlzi akorat tehdy, kdyz se Ti vysere vetrak (to bylo loni :-))

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Kdepak, Fabie se mlží větrák nevětrák. Nevíte čím to je, že jakákoliv šáde má tak hrozně zamaštěný skla zevnitř? Oct, Rap, Fob, všechno je to zevnitř zamaštěný hrozně.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    slabej hepa filtr nebo díra v podlaze :-)

                                                    0 0
                                      • Polka  

                                        Xenony jsem si měnil na mondeu sám.

                                        0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Nejpoužívanější větička v návodech.

                                  0 0
                            • RomanH  

                              Ano. Uz i soudruh Huml pochopil, ze mit v dnesni dobe v povinne vybave nahradni zarovku je cypovina. No, ja jsem rad, ze to u meho veterana jde lehce vymenit, ale byvala kolegyne mela podobne stare Clio, a tam se musel oddelat podbeh (coz je teda mensi pakarna nez ten naraznik).

                              0 0
                              • JSt  

                                ten naros musis voddelavat az u novejsiho klia, mam pocit. ;-)

                                0 0
                              • mastihuba  

                                jsou to picusi prestanou mi svítit obe světla naráz, dojdu do servisu a borec mi rekne proč si to nevymenim sam. prej jenom vysroubujete dekliky vymenite 2× H7 . :-)

                                0 0
                              • mastihuba  

                                účtovali 0,4h + 2× žárovka H7 za cca 130kč celkem 534 bez DPH. Přístup k tomu je relativně slušnej.

                                Příště si to vyměním sám, za jistotu že není v prdeli nejaká pojistka nebo elektrika mi ty 300 za práci stály.

                                0 0
                            • Paja  

                              Cim to sviti? Jsou tam aspon H7, ktery se u hodne aut meni tak 2 x rocne?-)

                              0 0
                            • Excel  

                              Jsem myslel, že tohle byl problém aut 5–8 let starejch, že u novejch už se od toho upustilo a žárovku vyměníš snadno sám.

                              0 0
                            • Polka  

                              Tak v Mondeu jsem si menil zarovky sam. Mati ma ix20 a prej pohoda no. Je to v haji, novy auto s velkym kufrem na benzin a hlavne bez DPF za cenu do 500 tis. asi tezko…

                              0 0
                          • Polka  

                            Zajimavy, ze kdyz o tom jeden z Maliku mluvil, tak jste si pritakavali jaky jsou to ok auta. Tady to je fakt horsi jak na pavlaci :-/

                            0 0
                      • Motyll  

                        Auto je jedna z nejhorších investic.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Vhodně koupený veterán nemusí být vůbec špatná investice, už i ceny eRek, Rapidů vzrůstaj…

                          0 0
                  • Polka  

                    Jura mi ted volal, ze jede. Ja nakonec az v patek.

                    0 0
                  • mastihuba  

                    Zdenal max do 18h, já to balím a jedu k domovu. takže snad se tam dosmrdim.

                    0 0
          • Jaroslávek  

            Šmarjá, z kterýho je to pravěku ?

            0 0
    • Excel  

      Mora dnes dóbře.

      0 0
    • Motyll  

      @ Depka

      Tohle už si vyzkoušel?

      0 0
    • RomanH  

      Ekologie v praxi

      Prijedu autem, posbiram kolobezky, doma je nabiju (komin je v elekrarne), a pak to zase rano autem rozvezu. O vyrobe a likvidaci baterii ani nemluve :-)

      0 0
      • JSt  

        bych rekl, ze presne to, co pises je smyslem. ;-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.