• Paja

Tak, a vše je při starém ;)

• obda  

Byls rychlejší :)

• les  

Kdy bude ta tiskofka soudruzi ?

• Paja  

Na stredu vytrvale predpovidaji dest, tak asi ve ctvrtek, to zas ale mozna nebudu moct dojet :/

• RomanH  

Toto je ta e-kolobka, o ktere jsem mluvil, ze ma kolega.

A ted jsem na rychlo nasel i 5400W

• Jaroslávek  

S tím jezdí po stezkách ?

• RomanH  

S tim jezdi po polnackach (ale i tak se na ne nejak musi dostat, a pak zpet…). Do mesta ma jinou (slabsi), ale ta je pravne taky illegal.

Moje postrehy z testu v garazich :

• Ta slabsi BT500 je v kopci fakt slaba – citelne to zpomali a jede krokem (nedovedu si pro seriozni dopravu po meste predstavit tu legalni verzi), rovina je na ni uplne v pohode
              • Ta 3200W je mazec, kopec to vylitne jak nic. Ale na to, jak to maze, je to diky malym kolum (nerovnosti, brzdeni) a vachrlatemu uchyceni riditek o hubu – bal bych se na tom jezdit

Celkove mam pocit, ze to zanedlouho skonci pruserem. Nemyslim u nej, ale obecne.

• JSt  

to omezeni spociva jen v maximalni rychlosti, takze kdyz ma kolobezka dostatecny vykon, pojede ta legalni 25 km/h kopec nekopec a k zadnymu zpomaleni nedojde, ne? ;-)

• RomanH  

Pokud se nepletu, tak musi byt zaroven splneno pravidlo maximalniho vykonu 250W.

Jinak ten udaj 3200W je samo okamzitej, ale i tak

• Paja  

Ja myslim, ze tech 250 W plati u kola jako dopomoc, u kolobezky je ta teoreticka konstrukce, ze to nejede samo dost pofiderni.

• RomanH  

Kazdopadne ty e-kolobky jsou v takovem vzduchopravnim vakuu, a pritom je to docela skoda. Ridicak, technicak, povinne ruceni, povolena maximalka dle typu komunikace (vcetne definice rychlosti chuze). Za me by to byl docela idealni dopravni prostredek do mesta.

• Paja  

Zatim jsem jel jednou v haku na Ripske, rubal to tusim 45.

• LM  
            • 11" kola, offroad gumy
            • Váha samotné koloběžky je 30 Kg

To musí být peklo i na rozbité silnici, natož „v terénu“ :-)

• RomanH  

Tak koukam, ze problem s prervanymi retezy trapi vice lidi.

U me teda zatim nastesti u 1×11 a retezy X1 a 1130 dobry, tuk tuk.

• mastihuba  

No ja letos taky 2×, budu muset omezit najezd.

• LM  

Co se tak stane s jezdcem těsně po převání řetězu? Ustojíte to?

Řetěz jsem ještě nepřerval ale nedávno jsem zapomněl že mám stále zařazen lehký převod a po záběru vší silou si dal málem hlavičku do předního kola :-D

• RomanH  

Mne to nikdy neprasklo v extremnim krpalu – snad jen 2× si pamatuji, ze jsem instinktivne zmackl brzdy a rychle seskocil.

• mastihuba  

Jako Roman vůbec nic jen to nasere :) jednou z Adamová do bavič a jednou na cyklostezek klajda ochoz. Ve stoje prakticky nejezdim

• Polka  

Něco pro Depku na říjnový restart. Ty názvy jsou výborný :-)

• p@X  

Už na žádný akce nejezdím, takhle rozes*aný jsem dlouho nebyl: nedospalost, laksirka, nálada ala film Volný pád, brutální misantropické návaly. V tomhle rozpoložení dělat pohovor v Letovicích stálo za to :/

• RomanH  

Nic proti Letovicim, ale obecne je pracovniku aktualne vsude nedostatek, a Ty chces z velkeho mesta jezdit 40km denne za praci ?

Jinak nerikej, ze se Ti to nelibilo, Ty bys jel proste ted hned znovu ;-)

• p@X  

44 min. rychlíkem, nabízeli i HO. Ovšem hlásit se do Klimatexu, když nemůžu dlouhodobě dresy ani čut, to je opravdu schíza. Nevím, jak to bude, protože vlastně nemám volné prostředky :/

• RomanH  

I s cestou na nadr tam a zpet do mas denne cca 3 hodiny casu, to jen na okraj…

Tak prace nastesti je, v nouzi muzes na chvili delat brigadu i mimo obor (kdyz se kousnes) – zase tak velke mesicni naklady nemas (kdyz teda pominu to stridani kol :-)).

• Paja  

Tem bys ten design pozvednout mohl.

• Jaroslávek  

Už jsem se lekl, že Letonice. Já budu mít v paměti, že s tebou byla sranda.

• Excel  

Letovice? To mi ho teda vyndej.

• p@X  

Budoucnost terénní cyklistiky? https://www.youtube.com/watch?…

• LM  

Bacha, včera vítr místama orval ze stromů listí i s větvema :-).

• p@X  

Některý komenty u Nicholase s fialovou dostávají úplně jiný rozměr:

pozvánka na švih, …té fialové je tam i na babu moc, …jako fanda borůvkové zmrzliny bych měl chuť některé části kola pěkně olízat…

To je moc.

• babicak  

Dobré ráno, prosím zkušené bikery o názor, jaký ráfek na zadní kolo byste doporučili. Mám Roval Control 29, alloy, 23 mm inner width, 32h. Důvod výměny : naražený ráfek a nedrží bezduše.

• p@X  

Nejvíce NT friendly ráf, co jsem měl, byl Arch. Ale vzhledově bude asi o dost nižší než ten Roval, což je asi DT?

• Paja  

DT nebo treba ZTR? Dal bych o neco sirsi.

Treba XM 421

• les  

DT – Warps

• Motyll  

Udělej si radost a kup si nový kola komplet :-)

• RomanH  

+1

DT350 a k tomu nějaké ráfky s 25mm-28mm vnitřní šířky. Já mám ZTR Arch MK3, 26mm, Patrik nějaké DT.

• LM  

Bacha, ty ZTR Arch MK3 trochu nafukujou objem pláště – aby se ti to pak vešlo do zadní stavby :-)

• mastihuba  

Alicarbon :) nejlehčí ráfky co sem kdy měl, tuhost super. Páska a ventily origo NT. ZTR Arch je jistota.

• p@X  

Jinak jsem na Feltovi a doma mě nikdo nečeká…

• Excel  

Tož já vytáhnu festku.

• RomanH  

Taky ses jeste nedostal k tomu, abys maznul retez, nebo dokonce oplachnul i bika ? O vyprani treter (a hlavne naslednem vysuseni) ani nemluve…

• Excel  

Vypraly se hadry, povytáhnul jsem vložky z treter aby uschly, rozházel spacák, karošku a všecko po cimře a to je asi tak všecko. Na bajk jsem nešáh, cestou dom už to dvojcvakalo jako prase a zdálo se mi, že to je od levýho pedálu, tak snad na to přijdu vo co de, ale až příští týden.

• pepek  

Neměls ty teď nově to zcela bezudržbové kolo?

• RomanH  

Tak retez + stred jsou posledni dva slapbsi clanky, u kterych ale neni jina rozumna alternativa.

Retez se proste otrit a maznout musi, a vymenit stred 1× za dva tri roky (prace na par minut + cena okolo 250 Kc zase neni tak strasna).

• p@X  

Práci na pár minut dobře znám, víkendy strávené v bytě přeskakováním přes položené torzo kola v kuchyni a nářadí rozkramařený po celým bytě :)

• RomanH  

Tak stred je opravdu jen o imbusu, klici HTII, a hadre :-) Menis jako celek, tam nemas co posrat.

• p@X  

Pokud to není zarostlý, nemáš „otevřený“ klíč, ten se akorát tak zakusuje, tak OK + sundat kliky otřít, namazat, vymezit…

No a pak je PF, to tě vždycky čeká nějaké překvapení :)

• String  

Naposled jsem taky potřeboval ještě velký kladivo a kus prkna, přes který jsem mlátil do osy. Až po vystříkání půl balení WDzázraku mezi osu a ložiska to povolilo. Přitom všechno poctivě vždycky mažu. Překvapení jsou všude. Včera jsem si řekl, že je čas na přezutí hladkýho pláště na novej. To je přece práce na půl hodinky. Nová kombinace ráfků a pláště mi způsobila málem otrhání nehtů z lůžek na obou palcích, opocenej jak v létě a celá operace (sundat plášť, otřít ráfek, nasadit novej, nahodit, přes ventilek zamlíkovat, nafouknout) byla skoro 1.5 h. Si člověk řekne, prkotina a ono toto :-)

Jestli někdy nezabere mlíko nebo knoty v lese, budu sežrán lesní zvěří. Tohle bych zasviněný od bahna v terénu neopravil – výměna duše.

• mastihuba  

Umyl sis před tím ruce? :)

• pepek  

+1 :-)

• String  

V některých případech ani to nepomáhá. Až budu zase měnit plášť (doufám, že za hodně dlouho), dám vědět. Můžete přijet pomoct. :-)

• pepek  

Radši se to nauč. (V 17 letech jsem doma přezouval gumu na auto, nešlo to uplně hladce, ale tehdy jsem si nemohl ani postěžovat na těch internetech..)

• RomanH  

Slusnej oddil, ja v 16 nahazoval gumu na motorku montpakama na traktor a i s tim to byl docela boj :-)

• String  

Aha, to bude tím. Já to neumím. Jen se na to přišlo po 30 letech. Díky za radu. Zkusím nejdřív to auto.

• p@X  

Prej pomáhá opačný postup, končit u ventilu…

• babicak  

To je přece základ, začínat a končit u ventilku, to nás na motorkách učili pře těmi více, než 30 lety.

• String  

To jsem přesně dělal. Všechno jen do žlábku, tahat obě strany pláště k ventilku a tam se to snažit překlopit. Dělám to tak vždycky. Tohle je první kombinace, kdy se udělá tak 10 cm kus, kterej nechce přes ráfek přelézt. Ani páku tam nedostaneš. I kdyby, odnesl by to ráfek ohnutím patky nebo by rupla. Na této kombinaci byl problém přetáhnout už první stranu pláště, což jsem ještě nikdy neviděl. Jestli mají ty hookless ráfky vyšší boky nevím. Tohle jsou první co mám. Na druhou stranu zase nebyl problém s nahozením. Obyčejná pumpa, pár šťouchnutí a lup, lup bez vytahování boosteru, kterej jsem kupoval kvůli opačnýmu problému u předchozí kombinace plášť ráfek. Bez boosteru jsem musel jezdit na benzinku. Tam byly zase patky vždycky příliš volné. Ale jak říkal místní znalec, neumím to. V tom to vězí. :-)

• babicak  

Mýdlová voda? :-)

• String  

Jako na co? Na volný patky, který jinak než rázem vzduchu vůbec nevyskočily ze žlábku a bylo slyšet, jak jde pomalu pumpovanej vzduch okolo volných patek? Nebo na to, aby mi ten příliš úzkej plášť ještě klouzal v ruce? Mýdlová voda se snad dává na nahazování, když plášť nechce zapadnout do patek ani silným přefukováním. Nebo jsem to tak aspoň všude viděl. To není ani jeden z těchto dvou případů.

• RomanH  

Ja teda lehce maznu jarem ci tmelem (NT) patky u noveho plaste vzdy – lepe se potom srovna / usadi a jde to tam i lehceji.

• LM  

Co to máš za ráfek a jakej plášť?

• String  

Mavic Crossmax Elite – Vittoria Barzo. Mitas Scylla tam šel taky blbě, ale ne tak moc. Tam stačilo pořádně zabrat. Už byl možná i víc vytahanej, měl dost za sebou. Dolů šel pak už hůř, ale šlo to. Proti tomu nasazení novýho Barzo procházka růžovou zahradou. Tak, a teď bude přednáška proč Mavic atd. Že jsem tady něco komentoval. Jsem si naběhl na vidle. :-)

• RomanH  

:-) Exel Ti poradi dobrej servis

• String  

Kristova noho, ještě lítat kvůli přehození pláště do servisu. To jsem zkusil jednou. Když jsem si myslel, že je nalepení pásky a nahození bezduší nějaká kosmická věda. Za ty prachy servisu jsem už radši podruhé koupil ventilky, pásku a litr mlíka a měl na 2 sezóny materiál na přehazování a dolívání. :-)

• RomanH  

Ne kvuli nahozeni (i kdyz… :-)), ale kvuli nabe / orechu

• Excel  

hmm vidíš, už je čas dát to raději na servis (nábu)

• Excel  

Ono je taky otázka když to dáš do servisu a oni to udělaj blbě, že si tím tak vůbec nepomůžeš.

Pokud je to dobrej servis a víš, že to bude OK, tak už je to jen o počtech, jestli ti to sraní s tím stojí za to a máš na to čas a nebo v tom čase chceš raději dělat něco úplně jinýho. Jen otázka priorit.

• Excel  

Mavic je supr…když se zrovna nevysere.

• String  

Tohle se dá říct i o čemkoliv jiným. Doteď jsem jezdil jen na Novatecu a ten tu je taky zakázanej, asi jako Caffelatex. Třeba budu zase bezproblémová výjimka. Krom toho se podle popisu Mavic poučil, náboje jsou z jednoho kusu a s rohatkou ala DT, takže někdo ty inovace zkusit musí. Krom toho záruka 3 roky a servis Mavic 10 min chůze od baráku mně taky celkem přidala na rozhodování. Hlavně jsem nechtěl čekat v sezóně (na starých kolech začly praskat niple), až budou mít zaplétači čas a na mnou vybraných rafcích, nábojích a práci ty ceny byly dost podobný. Sám zaplétat neumím. V nejhorším můžu jít cestou zkušenýho p@xe a kola prodat a koupit jiný, když by to zlobilo moc.

• RomanH  

Ja taaak, tak pokud mas novej Mavic, jako bych nic nerek (nepsal).

• String  

Cítím to rýpnutí. Ale pořád platí komentář nad tím. :-)

• RomanH  

Nene, ted jsem nerejpal.

• String  

:-) Až se to posere, dám vědět. Pro pobavení publika to bude dostatečný. Úplně slyším „My jsme ti to říkali.“

• les  

Co to je furt za rejpavý předsudky a domněnky ?

• mastihuba  

Myslíš ořech od Mavic ten je fakt super :)

• RomanH  

U duse to chapu (na posedlnich cca 10 cm si vetsinou pomaham montpakou), aby se neskripla, ale u bezdusi to predsi musi byt jedno – kruh je kruh (zrovna u tech bezdusi to delam vetsinou obracene).

• babicak  

Ve žlábku máš i u bezduší ventilek, když končíš u ventilku, tak Ti víc pláště na druhé straně zapadne do žlábku

• RomanH  

To mam, no, ale ze by me spasil ten kousek pres ventilek a hned kolem nej… Asi jsem teda nenarazil na takovou kombinaci, dobre vedet.

• les  

Přeji krásný sváteční den konópku.

• obda  

Pokud tam máš HTII. Šťastní majitelé DUB by mohli vyprávět :D

• p@X  

Jaký je problém s DUBem? Já ho chtěl…

• Macik  

Tady píšou, že to někomu nejde povolit. Měl bych to cvičně zkusit. I když.. už jsem je jednou sundával. Tak nevím.

• p@X  

Ale to je problém Sram klik, řeč byla o miskách. Mám FSA se stejným systémem.

• obda  

K miskám se dostaneš jak, když tam jsou kliky?

• p@X  

Tak záleží jestli je to vlastnost jen DUBu (což si myslím, že bude hodně podobné jako BB30), nebo jestli to z výroby málo mažou a dotahují až moc.

• obda  

Blbě vymyšlený, zakousne se ti šroub a nejde to jednoduše povolit. Více i nedávno zde: https://www.bike-forum.cz/…-povolit-osu Metrová trubka na inbus to jistí ;)

• RomanH  

No vsak i podle tohoto jsem vybiral ram a volil kliky (+stred). Hovno to vydrzi, ale je to levne a blbuvzdorne.

• Excel  

Nově neměl. To kolo už má svůj věk.

• Paja  

Asi mam bezudrzbovejsi kolo nez vy, maznout retez budu muset az po vcerejsi odpoledni projizdce v desti ;)

• RomanH  

:-)

• Paja  

Tak ne, ani dnes nebylo nutne mazat Top Kett na 1*.

• RomanH  

Tak ja tam mam jeste tu vyrobni konzervacni vazelinu, ktere udajne neni mazivo :-) Brunox je za me nej, co jsem kdy zkousel, ten tam prave pujde.

• LM  

Jak dloho ti to vydrží nevydávat zvuky?

• Paja  

Naposledy jsem mazal pred vikendovou Vysocinou, takze treba ted necelych 200 km.

• String  

To „nevydávat zvuky“ je dost složitá definice. Úplně tichej pohon po Top Kettu je fakt jen jednu jízdu (do 50 km), ale klasicky piskavě vrzavý zvuky od řetězu jsem neslyšel dlouho. Mažu tak co 200 km.

• obda  

Někteří z nás jsou ke zvukům odolnější :)

• LM  

Tak já už jsem pressfit středem taky zocelen – lupe v tom jen při silném záběru ve stoje a to ještě jenom někdy:-).

Dokud řetěz jen tak šustí, tak mi to nevadí, ale jakmile začne skřípat, tak to jdu otřít a namazat…

• obda  

:D Taky čekám až to začne vrzat. Stejně mi nejvíc vržou nášlapy ;)

• p@X  

Neuvažoval jsi o tom Al šroubovacím?

• LM  

Zatím mne to nesere natolik abych s tím šel něco udělat. Točí se stále hladce, takže neřeším a jezdím :-)

• p@X  

Mně teda moc nevyhovuje, při aplikaci mi kape ze řetězu a orel je tichý tak 20 km.

• Paja  

Obavam se, ze Orel versus X.O 3×9 bude asi hrat roli, mazu tim uz aspon 2 roky vetsinou 1× tydne, coz je cca 150 km a malokdy je to nutny.

• pepek  

Zeby další fičura nového systému? Tak kříží se to fest, mazivo může lépa unikat pryč.

• Paja  

Taky se casteji pouzivaji kombinace s mene zuby.

• p@X  

To je spíš chyba v seřízení, spodní dva pastorky jsou prostě na Genovi se Shimano klikama hlučné…

• babicak  

Jsem taky v hokně na kole, Polka bude večer, po závodech, na Buku

• Polka  

Čoveče večer ne, asi dřív bo i start je dřív, takže tipuju kol 18:30.

• Polka  

Tak nám v mezičase napiš, cos měl ráno cestou do práce v té kose na sobě.

• p@X  

Jsem nadšen ze znovuobutí CX gum, tyhle trasy: asfalt-polní zkratka-asfalt zn. ideal. Ještě kdyby šel vymyslet gravel jako náharda silničky i HT, dvoje kola a brutální převodový rozsah, rozšláplé berany…

• Excel  

a hodinky s vodotryskem

• p@X  

Dovedeš si představit Konu s takovýma těma „plochýma“ beranama? Ztrácels bys na „tyčkových“ akcích?

• Excel  

Dovedu, ale nevim jestli bych to ocenil v nejakych vylizprdel vyjezdech a sjezdech.

• p@X  

Tak o tom je univerzál, na silnici i v terénu nahouno :)

• obda  

Pravda, šlapal jsem do toho fest, ale u lomu jsi nasadil k trháku a dole v Kanicích jsi mi ujel :D A to jsem po dlouhé době výjimečně zařadil i 44×11 ;) Pravda, v kombinaci s vytahaným řetězem (bude mít k 8 000 km) si prakticky nový 11z pastorek úplně nerozuměl a škaredě na mne bzučel :)

• p@X  

Bogužel mi přeskakoval nový řetěz na spodních pastorcích, takže jsem si moc nepřišlápl. Na Genovi s vajcem 32 × 10 si nepřišlápnu vůbec.

• RomanH  

My sracky si prislapneme i s 30 × 10 :-)

• Excel  

konecne…zmen si profil ;-)

• RomanH  

To uz jsi mi zabral Ty :-)

I kdyz, od vcerejsiho vecera bych si to mohl dovolit – jsem jak po dvou litrech burcaku. Bud to u tech Nepalcu vcera nebylo uplne koser, nebo na me neco leze.

• Excel  

Uz zase? To by se ti v Buzerantovicich nestalo, tady potkas tri lidi za den, takze nic nechytnes a nejblizsi Nepalec je v Nepalu. ;-)

• Jaroslávek  

Nepálce nebrat.

• RomanH  

Hosi, jak je to s tou uzavirkou mezi hradem Veveri a Novym Dvorem ? Melo to byt od 1.10., prvni den se to objevilo na Waze, ale uz to tam neni (ani na zadnych jinych mapovych portalech). Zadne cedule jsem na Novym Dvoru ci u Pryglu taky nevidel.

• LM  

MHD tam stále může, takže na kole by to mělo jít :-)

• RomanH  

O kolo mi neslo, to tam (bike) pujde porad ;-) Ale jde to stale i autem, ted jsem to projel a nikde zadna cedule, naveze stroje, matros… proste nic.

• LM  

No v té zprávě, co jsem linkoval, píšou toto:

Upozorňujeme občany, že v období od října do prosince …

+

Původně plánovaný termín uzavírky 1. 10. – 15. 12. 2019 se nepodařilo včas projednat, přesný termín proto zatím není znám.

Takže to asi bude překvapení :-D

• obda  

Tady psali od 14. října…

Edit: tak prý nepodařilo se najít shodu ohledně objízdných tras

• p@X  

Helmet cam F1, úplně jiný level než onboard: https://www.youtube.com/watch?…

• p@X  

Jinak kdyby měl někdo v sobotu chuť na nej Poutníka (trubky propláchlé po každém sudu), tak Boženka slaví 11. narozky, bude gulášek, gril …

• p@X  

Ků*va, nebýt tam ty hnusný páky…

• RomanH  

Tak jeste muzes tu vypoved stahnout ;-)

• p@X  

Já chtěl potichu odejít a najednou chtějí rozlučku pancharti :)

• Polka  

Však nikam nechoď voe! Ty Letovice …to je ouplná píčovina. Jak bys od tama jezdil na Buk? To bys měl o 10km dál než teďka :-)

• LM  

(urban)trailové zpravodajství:

• hned pod největším Soběšickým rybníčkem je přes cestu strom
      • Naučná cajk, tam to popadalo trochu kolem cesty ale přes cestu nic nového není
      • na červené TZ od Jezírka směrem k Útěchovu byly nastraženy na několika místech kusy dřeva :-/
    • p@X  

Věděli jste, že vysavač by se měl pravidelně dávat na konrolu ložisek, uhlíků, …? Dal jsem za opravu Solarisu 1600,– (prý základní deska), to nevím, jestli se vůbec vyplatí, je to sice výkonný nezmar…

• Motyll  

Tobě se všechno rozbíjí… Bych ti půjčil tchýni…

• p@X  

Ale mám jednu betelnó tlačiareň :D Posrala se mi černá doplňovaná cartrige, měl jsem v lednici dlouho skladovaný originál a ta ludra ho nevzala, tak jsem za 350,– musel koupit další :)

• Jaroslávek  

V ledničce preferuji jídlo a pití.

• p@X  

Já bych potřeboval on-line lednici, co si bude sama doobjednávat, strašně nerad chodím do potravin a nemůžu se odhodlat vyzkoušet rohlík.cz.

• p@X  

Retro Čechie–Böhmerland, ta vidla mi tam nesedí.

• pepek  

Je to uplně, úplně krásný. To prostě nemá chybu. A když říká, že ten motor z pračky potom hodí do pryč, tak 100 bodov.

A je to (jako)čttyřčep,

• mastihuba  

Jak ste na tom kdo zítra okolo 15:00 bych potřeboval helfnout se sběrem frankovky…v Pa­vlovicich. :)

• Paja  

Vinohrad v Tvarglu je ti malo?

• mastihuba  

Pane doktore potřeboval bych napsat nějaký prášky proti chamtivosti. Hlavně ať je jich hoodne moc. :)

• p@X  

Čt, Pá, So, Ne?

• pepek  

Co dnes? Jede někdo nahoru?

• Paja  

:D

• p@X  

Michal Nanoru.

• babicak  

V kolik tam budeš? Přijedu. Mám doma nachystanou Husku, kdyby ses chtěl svésti, tak i na ni . Pláštěnku mám.

• pepek  

Nebudu. Teprve druhou noc spím vleže. Zatím jezdím opatrně jen hladké asfalty.

• Polka  

Kdybys místo těch keců a výmluv aspoň jednou za čas opravdu dojel! Nic by ti to neudělalo ;-)

• Jaroslávek  

Ne tak zhurta, s ním se musí jak s děckem.

• pepek  

To bys musel nechat mobil doma.

• Polka  

To nemůžu bo kdyby se mně nebo někomu jinýmu něco po cestě stalo, tak jak asi přivolám pomoc? To ty přece musíš jako správný „plicopich“ dobře znát ;-) Ale u krbu můžu klidně ve tvé přítomnosti nechat mobil schovaný v kapsičce, není problém.

Ovšem co takový Dušan…chudák, měří aktivitu Stravou z mobilu…aby to nebyla ta „dyskrymynace pyčo“! :-D

• Paja  

Co aktivitu Stravou, ale koordinuje celou tu svou sbornou ;)

• Polka  

Ano, a jak by to asi dopadlo se Sašou, kdyby mu v daný okamžik Dušan zkušeně a plynule ruským jazykem neporadil? Raději nedomýšlet :-)

• Paja  

…asi by si Sasa jednou musel poradit sam.

• pepek  

Neni su oni henten ruský imperialistický špión?!

• p@X  

Od té doby co nejezdíš, v podstatě nepotřebuji MTB, a zase se můj chorý mozek začíná stáčet k utopické myšlence na jediné univerzální kolo.

• novcze  

tak každý má představu o univerzálním kolu jinou, pro mě je to stovkovej full na rychlejch pláštích

• JSt  

univerzalni kolo je z principu na hovno uplne vsude. ;-)

• LM  

To je jak univerzální pláště: na suchu nejedou a v mokru nedrží :-D

• novcze  

tak je to hlavně kompromis a záleží na prioritách každého soudruha kam to posune …

• Paja  

Na tom by sis ten predminulej vikend uzil…;)

• p@X  

Toť otázka, jestli cpat love do MTB kvůli pár akcím v roce, nebo je přetrpět na 27,5" x 2,1" mm s plochými berany (jo je to pi*ovina). Uvidíme, jaká bude vůbec situace po 31.10., jak se bude vyvíjet náladová perioda.

• RomanH  

A proc bys do toho mel cpat love ? Bika mas, menis jen spotrebak.

• p@X  

Ten už krom klik není kam posunovat, chce to jiný rám místo Feltíka :)

• String  

Pořiď si babu. Tam můžeš cpát prachy pořád a nikdy neřekne dost. Kdyby přece jenom, naboucháš nějaký sviště, barák na hypo. Když za Brnem, tak dvě auta, nějakej ten bazén na zahradu. Po děckách bude chtít trochu vyladit postavičku, a kdybys pořád nevěděl do čeho investovat, můžeš si narazit mladší a začít od znova. Držíš se s těma investicema při zemi. Chce to stanovit vyšší cíle a delší horizont. Furt jakýsi kola. :-)

• p@X  

Ale kde? V pivnicích žádný nepotkávám…

• String  

Jo tak to nevím, ale asi někde budou. Co vidím jako vysokou pravděpodobnost seznámení, to jsou hudební akce a festivaly. V hospodě to nevidím moc reálně. Zas otázka náhody. Já se třeba s drahou v baru seznámil.

• p@X  

Na festivalech jsou, většinou mladý VŠ…

• String  

Já nemyslel hrůzy typu Majáles. I když tam je taky všechno možný od náctiletých až po starší a pokročilé.

• Paja  

Takze to Patrikovo neustaly stridani kol je vlastne levna zalezitost ;)

• Polka  

To bude vzhledem k právě založenému vláknu zřejmě hodně silná perioda ;-) Doporučuju přejít na prášky silnějšího kalibru.

• Excel  

Co furt koukáš a přemýšlíš.

To chce pořádný železo. Design ti udělaj přesně orezlej jak ty chceš…tady není vo čem.

• babicak  

Zpráva z Estonska:

S myšlenkou, že pokuta řidičům nevadí tak, jako ztráta času potřebného pro vyřízení formalit, zahájila místní policie nový projekt. Během něj budou vozidla, která překročila povolenou rychlost o méně než 20 km/h povinně odstavena na 45 minut, než budou mít povoleno dále pokračovat v jízdě. Při překročení rychlosti o 21 – 40 km/h, bude doba povinného stání prodloužena na 60 minut.

Účinnost nové metody je testována na trase Tallinn-Rapla. Jejím cílem není řidiče trestat, ale přimět je, aby změnili své chování v provozu.

• Paja  

Nesvadej pepu nebo si zas ublizi…

• Jaroslávek  

Před so si stroj nešpiň.

• Jaroslávek  

:-))

• mastihuba  

To už tady mělo být dávno. Ne kazdej umí jezdit pod vlivem rovne. :)

• pepek  

Ten Lukačovič by už měl pomalu přestat chodit s tím foťákem :-(

• Polka  

Co je? Vždyť je to frekventovaná štráse plná pejskařů a kterou každej zná.

• p@X  

Dnes náhodou někdo? Potřebuji svobodně probrat témata, co mě tíží…

• Excel  

Dneska rozebírám herku, abych zjistil cototamdopičecvaká!

• Polka  

Ano, má se ofiko začít topit!

• p@X  

• mastihuba  

Ty pásky na rukách jsou epesni

• obda  

Na mne leze nějaká viróza, tak jsem to nechtěl pokoušet :-/

• LM  

Dobřě děláš. Jsem si v neděli říkal že to buď rozjezdím nebo lehnu a podařilo se: od úterka ležím…

• obda  

To už mám vyzkoušené, tak to radši nedělám. Ale je to těžké :-/ Přeju brzké uzdravení.

• Polka  

Bylo zavlhlo, ale pěkně. Krb potěšil.

• babicak  

Nebylo zle

• String  

Když vidím ty vaše fotky, tak je mi až líto, že jsem takovej strašpytel a za tmy tak daleko nejezdím. Cestu si ještě dokážu celkem představit, ale pořád mě pronásleduje představa defektu nebo jiné závady v totální tmě.

• pepek  

Musíš vozit čelofku.

• obda  

Čelovku většinou nevozím a i tak není problém.

• pepek  

Není problém? Když ( čistě teoreticky) v noci narazíš na soustavu klopenek a muld, podobnou trailům v Jedovnici/ Mariánském, tak bez čelovky rozhodně zodpovědně nezatočíš.

• obda  

Téma bylo oprava kola ve tmě ;) Jinak mne znáš, nezatočím zodpovědně, ale zatočím pomalu, no :)

• Jaroslávek  

Nemusí.

• obda  

Tak my jezdíme s baterkou ;) Už jsem ve tmě lepil, měnil/dával duši, opravoval zadní brzdu… Mnohem víc mne děsí defekt nebo něco podobného v –8°C na sněhu daleko od civilizace, zmrzlejma prackama (navíc ve tmě ;)) se to opravuje blbě.