• Paja

    0 0
    • Smazaný účet  

      Kdo dnes? :D

      0 0
    • Jaroslávek  

      Zdar …

      0 0
    • kankrlicek  

      Škoda, že Brno májové nezačíná stejně jako aprílové. Vždy mi to vyloudilo úsměv na tváři. :)

      0 0
    • les  

      Čtvrek ?

      0 0
    • Motyll  

      Dotaz na zdejší IT experts.

      Noťas Lenovo, E530, x let starý

      i5 , 4 GB RAM, 16 GB SSD, 500 GB HDD (cca rok starý)Win 10, MS Office, Minecraft, Farm Simulator (vše koupeno).

      Automatické aktualizace.

      V poslední době zdlouhavě najíždí, v task manageru ukazuje využití disku 100 %, klidně i několik minut po zapnutí. Použitelný začne být cca 15–20 minut po zapnutí.

      Zatím jsem zkusil vypnout Windows Search – nepomohlo.

      Má smysl se pouštět do dalších kroků dle rad zde: https://www.drivereasy.com/…ws-10-fixed/ ?

      Nejsem odborník a nerad bych to roz*ebal úplně.

      0 0
      • Vilém  

        To jsou proste desitky a ten kombinovany disk. Kdyz vymenis za SSD tak to bude OK.

        0 0
      • Splinter  

        Pokud mas misto na tom 16GB disku tak krok 5 a jinak aspon krok 4 z toho navodu.

        Nedochazi nahodou na tom C:\ (16GB) misto?

        0 0
        • Jaroslávek  

          To bylo včera ale překvapení …

          0 0
        • Motyll  

          Díky moc za nápovědu. Dostal jsem se k tomu až o víkendu. Problém je, že ten SSD cache nikde nevidím. Pouze BIOS. Zkoušel jsem Google, kde se ukrývá (kompletně rozdělávat ntb se mi moc nechce), ale zatím zůstal ukrytý. Čekal jsem ho někde u HDD.

          Dal jsem tam April update a kupodivu to najelo…

          Asi přikoupím pamět a vyměním HDD za SSD.

          0 0
          • bagr84  

            Taky muze odchazet disk… Zkus kouknout na stav SMARTu nejakou utilitou, treba Everest to umi.

            0 0
    • mastihuba  

      před 17h bych mohl vyjíždět ze Šumic… ma to smysl?

      0 0
      • Vilém  

        Asi uz zive vidi, jak se tam na zapasech budou prodavat kostelecky parky a vodnansky kuratka.

        0 0
      • Jaroslávek  

        A kruci, větší halu chci, ale kde vzít prachy ? Takže to budu muset zkousnout.

        0 0
    • novcze  

      nazdar, jsou na Zlobici pořád ovce? … naposledy, když jsem jel z Malhostovic do Kuřimi po stezce, tak nahoře ten plot tady tam asi nebyl (nejsem si 100% jistej)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Vrchem od Lipůvky jsem dlouho nejel, tak nevím jak ovce, ale ten plot dole určitě není. To si jsem jistej.

        0 0
        • novcze  

          ok, dneska to od Lipůvky resp. Lažan prubnu, když tak bude kličkovaná mezi bobkama

          0 0
      • novcze  

        tak jsem to byl projet, po ovcích ani stopa, v celém areálu jsem viděl jen dva koně

        0 0
    • Hammond  

      Pomalinku jedu na Ochoz.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pod Kociánkou je svět ještě v pořádku, musím pochválit i kuchyni, smažák tlustý snad 2cm, luxusní nemastné ameriky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      A zpravodajství ze Střeláku…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Koukám, že brnó je na prodloužených šťastných rodinných pobytech, tak to má byt.

        0 0
        • pepek  

          rodina je základ státu

          ( to měl říct manas)

          0 0
        • babicak  

          Někteří i v hokně, kdy pojedeš hore? Za mne út., st., nebo čt.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já si bral dovo zbytečně, nechce se mi vůbec nic, možná jedna krátkodobá činnost by mě bavila :)

            0 0
        • Excel  

          Já dřu tento tejden durch.

          0 0
        • obda  

          Haha. Dneska přednáším čtyři hodiny, k tomu mám práce na dalších osm, a žena taky normálně učí :-/

          0 0
        • Jaroslávek  

          Přesně tak. Ale včerejší návrat v tom fučáku mi dal tak zabrat … Asi skončím se silniční cyklistikou:-(

          0 0
    • Smazaný účet  

      To věčný čištění a mazání řetězu a vidle je opruz, asi po letech opustím motorex a pořídím gumový prachovky na kluzáky. Kua přece někdo musel už vymyslet bezúdržbovou alternativu :DDD

      0 0
    • obda  

      Jinak nějaký frustrát se realizuje na Naučné – v neděli ráno množství natahaných kmínků, některé zákeřně šikmo ve sjezdech/výjezdech, takže se nedají rozumně přejet :( Něco jsem oddělal.

      0 0
      • babicak  

        Chválihodná práce. Minulé úterý byla krásně průjezdná, stromy přes trajlík tam byly pouze ty od loňska a starší

        0 0
      • Karaya  

        V sjezdu do Mariánského se taky nějaké kmínky objevily, ale dají se přejet i směrem nahoru. Strůjce evidentně podcenil možnosti dnešních biků :-)

        0 0
    • Excel  

      Mám pár poznatků. Jestli to teda není profláklý tak ZTZ ze Skaličky směr Zlobice už nejde přes pole do lesa, ale nesmyslně po tom psychozamrdaný­masfaltu na kopec a až pak míří zpátky do lesa. Nicméně původní trasa je stále jetelná. ČTZ Šárka – Tišnov, ten plot u splavu před Tišnovem, to je ***** co za novoty? Gulášová polívka na rozhledně Kozárov je téměř veganská záležitost.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Myslíš splav v Březině? Tam to postupně přitvrzovalo. Od Tišnova nejdřív 1/2 vrat, pak branka, pak dole přibyl jäckl, aby se nedala projet na kole. Nevím, jestli to je otevřený, jen když funguje hospa, jestli teda ještě vůbec premává…

        0 0
        • Excel  

          Mne to prislo jakoby to nekdo koupil na bydleni a oplotil to. Sice tam pivni poutac zustal, ale bylo to zavreny.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Na tu hospu nemám dobrý vzpomínky, tam jsem měl poprvý „stavy“, hráli jsme karambol a já byl úplně mimo…

            0 0
          • RomanH  

            Já to už před cca dvěma měsíci sondoval na katastru. Je tam věcné břemeno užívání. Netuším, jestli z pohledu zákona stačí rozdat okolním majitelům klíče.

            0 0
    • LM  

      V lese ze stromů padaj píďalky, takže doporučuju po dojetí zkontrolovat co všechno vezete na sobě a na kole – už jsem dneska z bytu vyhazoval 3 :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ty svině nepadaj, ale visí na pavučinách jak pavouci a pak to na sebe nabereš za jízdy. :-)

        0 0
    • Hammond  

      Tak na Konečnou na Poutníka…

      0 0
    • scoty  

      Zdarec, dá se nějak rozumně z Bitýšky objet zhruba toto? Zajímá mě hlavně bod 1 – 5. Dík

      https://mapy.cz/s/2CFuG

      0 0
      • Smazaný účet  

        Úsek Veverská – Březina jezdím po druhé straně vody. Až po menší úsek k bodu 5 to je pěkná cesta. Ta rozbitá část je jen pro zdatnější.

        Veverská-Březina

        0 0
      • Excel  

        BTW, ŽTZ z Předkláštěří na Nelepeč, nebyla to dřív MTZ?

        0 0
        • scoty  

          Dolů by to mohlo být jetelný..:)

          0 0
          • Excel  

            Jinak kdysi dávno jsem jel z Bityny ŽTZ na Březinu, ale od tý doby mě nenapadlo to znovu ject, což asi něco vypovídá. Už si to ale moc nepamatuju, nějakej tlačící úsek tam je za Holasicema a před tím je ostřejší odpojení z ČTZ za Bítýškou – kousek ostřeji nahoru. Z Tišnova jsem modrou nikdy nejel (asi je nějaká nová), vždycky zelenou, ale jak se vjede k lesu uhnout z ní kolem plotu a spojit se se zelenou až na asfaltu. Sjíždět pak dolů žlutou od ZTZ moc zážitek není (pro Jedurajdery), to je spíš lepší to zhrkat po sjezdovce. Dál k č.5 už je to volej.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Teda Šmelcovna dnes překvapivě masakr, Halák – děcka brigoši absolutně nestíhají, naštěstí jsem se nažral předtím u Bisona, tretry a orel jsou nějaký vypláchlý :) Bitýška nám. běs, Václav klid.

              0 0
              • Excel  

                Žvanec u Bizona bych si dal, kua. Já dnes v kanclíku, ale aspoň je dnes klid.

                0 0
                • scoty  

                  Kde to je to U bizona?

                  0 0
                  • Excel  

                    zde

                    0 0
                    • Polka  

                      Dyť to je někde úplně v piči :-)

                      0 0
                    • scoty  

                      hmm, tak to vypadá, že se s.depka nějak dostal až k Tišnovu na trasu o které jsme se zde bavili. Anebo vlakem do Vlkova?:)

                      0 0
                      • babicak  

                        Vlakem do Vlkova – to je asi blbost, to by Depka neudělal. Počítám, že mu ten švih dal kromě dobrého pocitu (a jídla u Bizona) aspoň 80 kilců

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jezdím na pohodu bez vlaku, tachecu, Stravy, tepáku, záznamu trasy… Navíc je to moje „srdcová“ oblast.

                          0 0
                          • scoty  

                            A z Bityny jezdíš po modre na Tšnov, nebo hore na Lažánky?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Z Bityny jezdím ve všední dny prygltrail, ve slunečné víkendy M. Knínice :)

                              0 0
                              • Excel  

                                Von se ale pta jak z Bityny do Tisnau, ne nach Brün.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Ptal se, kam jezdím z Bityny, já mu odpověděl :) Do Tišnova jezdím spíš po modré do Hradčan a zpátky kolem řeky.

                                  0 0
                            • RomanH  

                              Z Tisnova podel reky. Pokud se potrebuji vyskrabat nahoru, jedu podel reky na Sarku a z ni pak bud Pejskovsky nebo Marsovky zleb (nemusis to jet cele, zalezi, kam se chces dostat – jsou tam „funkcni“ odbocky).Dolu se pak da z Holasic po zlute k Ricu (cca rok jsem ji ale nejel, tak nevim, v jakem je stavu) – jet nahoru naprimo to ale nejde.

                              0 0
                          • Polka  

                            Šťastný to muž!

                            0 0
                            • les  

                              Mám to uplně stejně jak depka. Svoboda se nedá nahradit :)

                              0 0
                              • Paja  

                                …akorat s tim rozdilem, ze tvoje „na pohodu“ je pro vetsinu lidi „na doraz“:)

                                0 0
                                • Motyll  

                                  … na krev :)

                                  0 0
                                • Jaroslávek  

                                  za hranou.

                                  0 0
                                • Polka  

                                  …hluboka orba

                                  0 0
                                  • les  

                                    Hoši,co ty marihuánský úmělárny? Ve vedlejším vlákně, čtu úplný horory.. Fakt je to tak nebezpečný ? Já se tam dostanu až příščí týden.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Je to v pohode, lidi toho napisou.

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Další pokuŤokův ******* – a zase se nic nestane

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          :-D Jsem přesně čekal kdy to sem hodíš. Napiš Andrejovi na FB ať ho vylifruje ;-)

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            Tak nám prý soudruh Ťok právě doťokal. Kapsch asi pustil pár drobných na důchod, tak prý se mu už ministrovat nechce.

                                            0 0
                                            • Excel  

                                              Za ty prachy je to vojeb, to je jasný.

                                              0 0
                                            • RomanH  

                                              Hura. Udivuje me, kolik lidi v diskuzi se ho zastava, jedine meritko vidi v tom, kolik se toho za nej rozkopalo.

                                              Jinak bacha, kolem prehrady ted plati 50 az na Nove Dvory (za koncem Brna nechali tu 50 pred prechodem a dalsi znacky zakryli…) . Z druhe strany ale neni, tak by me zajimalo, jak maji poreseno to, ze pojedes od hradu Veveri, zaparkujes nekde uprostred, a pak se vydas zpet. Ta 50 je tam jenom jedna, na pocatku.

                                              Pred 14ti dny jsem tam dostal kvuli bezpecnemu (66km/h) predjeti motajicich se cyklistu u Yach klubu na te rovince 500,– Kc a 2 body. PCR sami uznali, ze jsem jednal dobre (borec jim to hlasil i do vysilacky, ze se motali, a ze jsem se je snazil rychle predjet, bo v dalce vyjelo auto), nicmene me meli natoceneho zepredu, a pry s tim nic neudelaji, takze bacha (maji je tam posilat pravidelne cele leto).

                                              0 0
                                              • ufoncz  

                                                Takhle mi policajti na Fryčajové uznali, že 96 km/h taky bylo kvůli bezpečnýmu předjetí, ale stejně mi ten řidičák tehdá vzali ;-) (informace je na tom asi akorát ta, že i když vás někdo prudí svýma 30 km/h v celých zatáčkách od Bílovic, tak ho pak musíte předjet max. 64 km/h – toleranci kamery s radarem tam měli na 65 km/h)

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  Ale jo, ja se nevzpiral, jak jsem videl oktavku s bradavici, hned jsem daval blinkr a jel jim naproti. Ti cyklisti byli fakt trubky (neslo ani tak o pomalou jizdu, ale o to motani – navati asi nebyli, jelo tam dite), coz me samo neomlouva. Co me stve, jsou ty body, ale za ne PCR nemuzou. Tentokrat jim za chovani palec hore.

                                                  0 0
                                              • RomanH  

                                                Tak z Novych Dvoru je znacka Zona 50. Dnes u Yacht klubu opet vybirali, houkam jen pro info

                                                0 0
                                                • Jaroslávek  

                                                  Házejí Ti klacky pod nohy. Ťuk(Pepek by to logicky vysvětlil) zavře Tišnau-Deblín, na druhé návratofce měří rychlost … Zbývá už jen dálnice:-))

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Bohužel, i tam – přes Ostrovačice je to zavřený… Město Brno asi výborně komunikuje s ŘSD. Jsem zvědavý, až v letě zavřou Žabovřeskou. Brno bude úplně paralyzované, v Jundrově si užijou, a semafory u prasátek budou jedno parkoviště.

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    To dojíždění Ti vůbec nezávidím.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Abych nezapomněl, přes Čebín se taky nedá jezdit, je tam kyvadlo, takže fronty občas až ke Kuřimi.

                                                    Pořád to ráno dávám za nějakých 40 minut, když se nevleču z Bityny za nějakým kamionem, jako dnes ráno, což mi za tu přírodu a klid vesnice stojí. Je to jako když někdo jezdí MHD přes Brno. Odpoledne je to zhruba hodina, což taky není strašné.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Čebín se dá objet přes vesnicu, ne? Pokud tedy fronta není až na kopec.

                                                    Aha, už to vidím. Tak přes Lipůvku? :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Právě že je kolikrát až pod kopec, skoro už od Kuřimi. Jednou stačilo, podruhé jsem ji viděl z vlaku. Jediná varianta je odbočit před Kuřimí na Chudčice.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Já jsem se naučil sednout do auta a zapnout Googlovy mapy. Trasa Buk – Hrušovany už má několik variant. A nové stále objevuji.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Sám si vidiek vybral, existují firmy, kdy tam fyzicky můžeš být minimálně :) Což ani já bych tady v té prdeli vlastně vůbec nemusel dřepět…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    jj. Já můžu 1/2 měsíce dělat z domu, ale jednak Katka do práce fyzicky musí, a druhak se mi v kanceláři dělá lépe.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já se asi stanu digitálním nomádem, budu tvořit dresy střídavě ze Šmelcu, Bisona, Buku… :)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    tak vo tom buku už sem uvažoval, ale zdravej rozum dycky vyhrál :D

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Rozum nebo játra?

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    játra mam napadeny deset let, takže asi rozum :-)

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    A na podzim zavřou most přes Svitavu u Zbrojovky. Uzávěra Selské a Obřanské je Jaroslavovo dílo?

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Koleje, bába tě poleje.

                                                    0 0
                                            • Polka  

                                              Ja vim, za vsechno muze…Tok.

                                              Tok se s Kapschem ale moc neslucuje ;-) Kdyby mu Kapsch neco pustil, tak by asi nenapadal vyberovku, ale rovnou by ji vyhral, nu ni? V tomhle pravnim bordelu a absurdni demokracii, to nebude mit lehky ani sebelepsi ministr dopravy.

                                              0 0
                                    • Karaya  

                                      Ne, akorát je potřeba být obezřetný, jinak v poho.

                                      0 0
        • RomanH  

          Byla

          0 0
    • pepek  

      Antonín z Gruntu

      0 0
    • Paja  

      Streda.

      0 0
      • Paja  

        Dnes fakt nikdo nebo VK automaticky na Buk?

        0 0
        • LM  

          Dnes bohužel nic. Po návratu z dovolené musím odbavovat věci co se tu mezitím nahromadili, aneb zastupitelnost = 0 :-/

          0 0
    • babicak  

      Nová žlutá TZ od modré – Malá Říčka směr Říčky hájovna a konec Malý Rakovec ČTZ v Rakoveckém údolí

      0 0
      • pepek  

        Ta není nová, Mlho :-)

        0 0
        • Paja  

          Moc stara ale nebude, mapy.cz ji v offline mapach jeste nemaji.

          0 0
        • babicak  

          Potkal jsem ji včera směrem na Partyzána, tímto směrem v zimě běžně nejezdím, á propós ten výjezd na Partyzána je tak rozdrbaný od těžařů, že se nedá vyjet, ještě včera večer hajný slíbil opravu cesty.

          0 0
          • pepek  

            10.2. jsem značku viděl od udolí po silnici. Jestli už tehdy byla značka i přes říčky si nevzpomínám.

            0 0
      • Motyll  

        Hodně historicky už tam TZ byla. Pak zmizela (asi kvůli ochranářům nebo Šefčíkovi). Musím projet, dlouho jsem tudyma nejel. Přitom ta pěšinka má pro mne romantický podtext. Byl to první terén v životě, kam jsem vzal stávající manželku, když si v roce 2000 koupila první MTB (full HT SUP) abych jí ukázal na co je MTB.

        0 0
    • UndeR  

      Ahoj borci, našla by se nějaká parta nebo prostě někdo, ke komu bych se mohl občas přidat na nějakou společnou vyjížďku? Jezdím většinou sám a už to začíná být docela nuda :-) Bydlím v Líšni, tak pokud by se našel třeba i někdo poblíž tak by to byla úplně super ;-)

      0 0
    • Baba-Ji  

      Náhodou, nemáte nějaký tip na něco bajkovatelného v okolí Moravské Třebové?

      …vím, že jste znalí brněnského okolí, i toho opravdu širokého ;)

      0 0
      • RomanH  

        Byl jsem tam asi 6×, poprve pred patnacti lety, naposledy predloni. Od te doby dost cest vyasfaltovali/zvet­sili. Vylozene neco technickeho si nevybavuji, z hrebene byl misty pekny vyhled, trasoval se tam i nejaky maraton.

        0 0
      • pepek  

        Na tom Hušáku to bylo docela kamenitý, ale jinak myslím jen turistika.

        0 0
      • m.k.2  

        http://www.bredy.cz/…a2009-80.jpg

        Nejzajímavější z toho je ČTZ nad Hřebečským tunelem.

        0 0
    • Excel  

      Dnes ve sjezdu zajic-Excel 1:0. Pokud teda nekde nechcipa v polu. Singl prezil, kosti zaprastely. Leduju rameno, brecim a zeru vsechno co najdu. :-)

      0 0
    • LM  

      Tady jsem dneska našel ležet na zádech uprostřed pěšinky 6 cm velkého Roháče Obecného. Někdo ho buď trochu přišlápl nebo přejel, protože mu chyběly poslední články na prostřední a zadní noze na levé straně těla a i krovky měl trochu promáčknutý.

      Klacíkem jsem mu pomohl a pak sledoval jak pokračuje v cestě, ale moc mu to nešlo. Měl tendenci se převalovat na záda a pokud okolo nebyla nějaká tráva nebo listí, kde by se mohl zbývajícíma funkčníma nohama zachytit, tak už na zádech zůstal. Takže jsem ho dal trochu stranou do vegetace, kde mu to šlo o něco lépe ale na strom už asi nevyleze :-/

      0 0
    • mastihuba  

      popravdě mne docela uráží fakt, že když avizuju ponekolikaty návštěvu, tak se dotycnej vubec nevobtezuje zastavit a po roce vratit co si půjčil. timto bych chtel říct ať už si to strčí doprdele a příště si nic nepůjčuje. a to vubec nemyslim zprdele, ale vážně. :-) poněvadž curakum se nic půjčovat nemá.

      ano ted sem se vratil z hradu.

      ano mam styry v krvi

      ano jeden z nejlepších večírků bez zkurvenejch cyklistů.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Kdybys potřeboval, mám tady nějaký blistry AD III. a IV. generace, ale není dobrý na to chlastat :)

        0 0
      • Motyll  

        Asi bylo na mne…

        Avíza návštěvy jsem si teda nikde nevšimnul. Jestli myslíš tu noticku a pozvánku ve vlákně o SMK, tak ta byla myšlena jako pozvání fandit děckám v Jedasích. V sobotu se končilo kolem 8 večer. Zatlačení do kopce (s vozíkem) bych uvítal. Ale vzhledem k tomu, že v neděli se startovalo už od rána, u krbu bych určitě nesekundoval.

        Biku zdar.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jako gravel asi napikatchu, ale Porsche neomrzí: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • RomanH  

      Tento víkend jsem měl ve znamení elektrokol.

      V sobotu jsem si zkoušel kamarádův Cannodale Cujo a GT Pantera jeho ženy, v neděli jsem pak jel s rodiči, kteří mají trekkingové Giant Explore.

      Pár postřehů :

      1. 27.5+ pláště u CD a GT dělají z kola neuvěřitelný tank. Fakt se mi to líbílo, kupodivu to i dobře jelo (s vypnutým e-pohonem)
      2. CD jel pěkně i bez zapnutého e-pohonu, nějak zvlášť mi ta váha navíc nevadila. U GT mi přišlo, že to už tak zlehka nejede, ale možná to bylo subjektivní – byl to Lady model a třeba mi neseděla geometrie
      3. Výdrž baterie je slušná – na závěr výletu s našima (cca 40km, mimo jiné pár velkých kopců v terénu kolem Libochovky) mamce zbývalo 70% baterie, tátovi 50%)
      4. Řeči o tom, že je Ti to zpřístupní jinou formu cyklistiky, moc neberu. Když jsme si na závěr půjčili s Katkou jejich kola a jeli to projet v kopcích okolo baráku, v podstatě stačí velmi zlehka šlapat a motor Tě na kopec úplně v pohodě vytáhne, prakticky nemusíš ani moc řadit. Na rovinkách se to při 25km/h vypne a Ty pak jedeš za svý, ale prostě je to celkově neskutečnej ojeb. Je to fakt super pro starší lidi, nemocné (táta má mimo jiné umělé koleno a čeká na operaci druhého), nebo na pravidelné dojíždění do práce (mimo silnice, člověk se ani nezpotí), ale u mladých to vidím jako podfuck – všechno zadarmo s co nejmenším úsilím. Úsměv to na tváři vykouzlí, jede to neskutečně, ale s cyklistikou to nemá za mě nic společného.
      0 0
      • obda  

        Ani mi nemluv. V sobotu jsem si byl projet pár fullů na testovačce, ale prim tam hrály e-biky. Speciálně mlaďoši tam dělali bordel neskutečnej, pro ně je to jako motorka. Co jsem zaslech, tak důvod pořízení je hoblování trailů typu Jedovnice a Marihuánské. Z kopce jim těžší kolo nevadí, a pořádně se svezou :( Staromilsky se obávám, že to moc dobrého nepřinese :(

        0 0
        • JSt  

          tu posledni vetu myslis na trejly nebo ekola? :-)

          0 0
        • RomanH  

          Pokrok nezastavíš… Překvapila mě neteř, která jela se svým klukem na cyklodovolenou (přes cestovku), nějaké cyklostezky v Rakousku. Jen oni dva měli klasické kolo, zbytek zájezdu byl prý na e-bikách. Totéž mi říkali i naši – minulej týden byli jezdit v okolí Drážďan, drtivá většina tam jezdí na e-kolech. Toto mi přijde ještě v pohodě. Nicméně zrovna včera jsem na té Libochovce radil dvěma důchodcům na e-bikách, kudy zpět to Tišnova. Normálně by se tam nedostali. Když už se to začíná objevovat i u nás v zapadákově, tak kolem měst bude za chvíli při pěkném počasí v lese těsno už i přes týden.

          0 0
          • les  

            Taky si toho pokroku pomalu všímám. Minulou neděli, bylo v Olšanech u rybníka víc éček, jak normálních kol. Někteří éčkaři jsou značně soupeřiví :)

            0 0
          • obda  

            Já minulý týden viděl borce s e-biky i tady: https://mapy.cz/s/2DMjO Docela by mne zajímalo, jak se jim tahaly přes skály ;) (jeli po proudu). Víc lidí v lese, i těch nevyježděnejch, víc konfliktů … Ten požadavek na pohyb vlastní silou to alespoň trochu proselektoval :-/

            0 0
            • RomanH  

              Kua, já už si tam budu taky muset tu červenou s kolem odškrtnout. Ten úsek jsem šel naposledy snad před 30 lety :-)

              0 0
              • obda  

                Já to chodím pravidelně, ale kolo se mi tam nosit nechce ;) To raději tu zelenou na druhém břehu.

                0 0
                • RomanH  

                  Bývalý kolega rybář mi říkal, že to není tak strašné, že je to jen krátký úsek. Zelenou znám, je parádní,

                  0 0
                  • obda  

                    Jak se to vezme, já bych to nedělal. Kromě skal tam máš ještě další nejetelý úsek kamenná moře nad Lamberkem.

                    0 0
                    • ufoncz  

                      A byli jste letos někdo na tý zelený? Už loni v létě tam toho bylo popadanýho na přelejzání celkem dost a od tý doby ještě tři vichřice…

                      0 0
                      • obda  

                        Před týdnem. Zas tolik přelízání si nepamatuju.

                        0 0
          • Jaroslávek  

            V Rakousku jsou e-kola velmi rozšířená, to jsem konstatoval vloni v létě podél Innu.

            0 0
      • JSt  

        ad ctyry… co je vetsi podfuk. dojet za brno autem, tam vytahnout z kuftu normalni kolo a nebo pred barakem sednout na ekolo? :-)

        mne prijde, ze s ebajkama maji problem jen jesitove, kteri tezce nesou, ze je nekdo, mozna s horsi fyzickou, predjede diky motoru. :-) na to, ze je predjede auto s motorem jsou uz tak nejak zvykli, protoze auta tu jsou od zacatku jejich zivota. pritom v principu to je uplne stejny. ;-)

        0 0
        • RomanH  

          Tak já to první nedělám, ale jo, klidně si tam můžu dosadit vlak… Jde o to, že ten e-pohon přiláká více lidí, dostanou se dále, začně být těsno, a při černém scénáři mohou přijít i legislativní restrikce. Sobecky myslím na sebe a v lese chci mít klid :-) Že mě někdo předjede, to je mi úplně šumák. Nesouhlasím ale s tím, jak si tu někteří obhajují, že je to jen jiná forma cyklistiky – není. Je to jen jiný způsob dopravy.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Mě to včera natřel sósed od Jinaček k ZOO, to mě teda nasrál, fullista jeden :)

            0 0
          • obda  

            +1

            0 0
          • JSt  

            driv byla kola s jednim kvaltem. pak prisly prevody, diky kterym stejny clovek vyjel vetsi kopec a dojel dal. ted prisly elektromotory, ktere maji vpodstate stejne dusledky. ja v tom nevidim problem. nikdo mne ekolo nenuti, jen se pro me zmenilo, ze mam vetsi moznost volby. teda pravda, na cervenou ze zdaru apod. zatim zadna baterka stejne nestaci. ;-)

            a tech lidi bych se nebal. ono vpodstate nikoho nepotkam ani na lesnich asfaltkach. ;-)

            0 0
            • pepek  

              nikoho nepotkam ani na lesnich asfaltkach To myslíš třeba ve 4 ráno, že? Od okamžiku, kdy Jarda vyhrál olympiádu je cyglistů v lese jak nasraných, všude.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Zas tak tragicky to s tou návštěvností lesa nevidím. Pokud člověk nejede klasicky frekventovaný hrůzo úseky jako Obřany – Adamov, Přehrada a blízký okolí a nebo Mariánský, nedá se zatím mluvit o přeplněnosti cest. Když si člověk najde pokud možno neznačený a trochu horší povrch, nepotká tam klidně většinu cesty živáčka. Ono totiž k těm ekolům zatím naštěstí nedodávají navigace s automatickým plánováním tras, automatickým řízením, asistentem do zatáček a ABS, takže se tady ten typ cyklistů nikam do lesa stejně moc nedostane. I když na to mají prostředky, pořád na to nemají mentálně. Snad to tak dlouho zůstane. Taky preferuju klid a volný cesty.

                Jinak proti ekolům nic nemám. Obzvlášť pro starší a pro lidi s horším zdravím je to lepší než sedět doma u bedny. Taky jednou ty naše použitý těla doslouží a motorem nepohrdneme. 

                0 0
                • les  

                  Pak je tu kombinace ekolo + strava. Ale nikomu to neříkejte.

                  0 0
            • RomanH  

              Tou cervenou ze Zdaru bych si az tak uplne jistej nebyl. Pokud by to clovek pouzival jen do vyjezdu, dal si v hospode klasickej obed (otec mi rikal, ze za 1.5 hodiny nabije 50%), tak by to mohlo v pohode vyjit. Kajicne se priznam, ze zrovna na tom CD 27.5+ bych si to i ze zajimavosti zkusil. Casem na nich mozna vsichni skoncime, ale dokud nebudu mit zdravotni komplikace, nevidim duvod. Jen to nejde vydavat za cyklistiku, jak se to tu nekteri snazi obhajovat.

              A o tech lidech jsem psal vyse, ja se toho naopak bojim. U nas se mame po strance volneho pohybu v prirode sakra dobre, a zacinaji vystrkovat ruzky ruzne spolky a majitelé lesa.

              0 0
              • Motyll  

                A vzhledem k tomu, že skončil ředitel LČR, který měl k cyklistům po lese celkem liberální přístup, přituhne IMHO i tady.

                0 0
            • obda  

              Ja teda tech lidi potkávám rozhodně vice, než před deseti lety. O provozu na pěšinkách typu Karásek/Kaštá­nek/Naučná ani nemluvím :( A mezi převody a a pomocným motorem vidím rozdíl dost zásadní.

              0 0
            • Paja  

              Dusledek to sice stejny ma, ale jenom dusledek.

              0 0
        • Paja  

          Nepekne se do josefa navazis…:D

          0 0
          • Jaroslávek  

            Má ale pravdu, předsedo.

            0 0
          • RomanH  

            :-D

            0 0
          • pepek  

            Až vy budete jezdit na lyže „po ose“ a vynecháte lanovku, tak já vynechám auto. Aktuálně přemýšlím, že i na Holedná Hill budu volit dopravu pod kopec. Když se totiž podívám na záznam, tak dobře třetina večerní projížďky jsou neproduktivní, volejnaté useky, vedené městskou zástavbou.

            0 0
            • RomanH  

              Sjezdové lyžování beru jako kolo v bikeparku. A na běhny se jsem dříve jezdil MHD do Žebálu, a odtud pak za svý.

              0 0
            • Paja  

              To napis jirikovi, on napsal, ze provozujes neco na urovni ebikingu :)

              0 0
      • Jaroslávek  

        Po neděli se na tom Renča už začíná cítit jako doma:-)

        0 0
    • les  

      Jedu dnes. Pak má chcat. Prosvištím si úmělárny v Marihuánským a stočím to hore.

      0 0
    • Motyll  

      Od dnešního dne začíná oprava Bukoly od Hádku po Nové Dvory. Hotovo má být koncem září.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Takže Bukola se bude jezdit i na inlajnech ?

        0 0
        • Motyll  

          Konečně ti to nebude nahoru tolik drncat na gumách nafouklých na 3,5 :)

          Cesta Dvory – les bude ještě chvíli off-road.

          0 0
      • Kamilac  

        úplně zavřeno? nebo to půjde projet po té zelené a nahoře napojit?

        0 0
      • novcze  

        v sobotu jsem tam jel a sekali tam porost kolem cesty, asi příprava …

        0 0
        • les  

          Dnes tam byl zakaz, ale bylo to prujezdne.

          0 0
          • Motyll  

            Ze Dvorů je jen upozornění, že projíždíte stavbou. Stav dnes, ca 19.30.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Já chcu kamaráda: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • RomanH  

        Je to fajn, ale citej s tim, ze to jsou 3–4 hodiny denne.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Na traily dobrý.

        0 0
        • Vilém  

          …pokud povedou nekde, kde neni zver.

          0 0
          • Smazaný účet  

            To asi platí pro všechny plemena připomínající vlky ne? Severští apod., krom nějakých vycepovaných německých, belgických…

            0 0
            • Vilém  

              Ale jo, takovejch plemen je spousta. Jen ten CsV neni uplne jednoduchej pes. Ale jsem proti nim trochu zaujatej, jadnak mela kamoska chovnou stanici a jednak k nam na cvicak chodili CVckari na obrany. Ale pravda uz to neni co to byvalo, takovych 15 roku zpatky ti pesani byli uplne jini, predevsim povahove, ted uz mi to prijde nejaky zdegenerovany.

              0 0
            • RomanH  

              Zrovna u toho CSV bych rekl, ze bude na zver mene reagovat, nez ta moje lajka (bude vice hlidac, nez lovec). Kdyz s ni jedu na kole a ona je na volno, tak si odskocila jen 1× za kockou a 1× za divocakem. Ja necekam, jedu, ona si me hlida, vi, ze musi maknout, aby me stihala.

              Jinak peso ju neodvolam ani za Boha u zajice, kocky, divocaka (ale to ani neni vylozene zadouci, kdyz ji beru na hony, nekazim si povel). Vzdy je behem chvilky zpet. U srnciho mam tak 80%-90% uspech, pochopila, ze nesmi (na rozdil od sousedovic slepic, o kterych si asi mysli, ze to jsou bazanti).

              Nad CSV / Saarloosem jsem puvodne hodne rozmyslel, ale na hony ho u nas vzit nesmis, a jit s nim na volno bude taky o neco horsi (a treba ten Saarloos se potrebuje sakra volne vybehat – da se to resit treba penumatikou nebo polenem, aby se utahal).

              0 0
      • Jaroslávek  

        P.S. Mohu přispět s něčím ve Tvém duchu. Včera jsem nemohl demontovat tlumič, bo 1 šroub byl přitažen asi pro jistotu s lepidlem. Ve chvíli největší bezradnosti, že ty fšechny křápy prodám a budu chodit pěšky, jel náhodou bývalý populární „orientačnínig­htriderBrnem“, takže za hoďku se mu to povedlo. Tímto jsem mu zavázán a omlouvám se mu za zkrácení oslavy s přáteli:-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jako, že jsi měl otevřenou garáž a projel člen zemědělského družstva? :)

          Tlumič jsem na chvíli vyeliminoval, ale zvuky z vidle (jako při *********) mě nepřestávají rozčilovat.

          0 0
        • pepek  

          Tady trochu inspirace ke stavbě toho 20 metrového mostu u Zbrojovky. Putin postavil 16km mostu v moři za 3 roky. Myslíš, že tu Svitavu překonáte taky tak rychle? :-)

          0 0
          • Motyll  

            Jednoduchá trojčlenka. Za ten čas nevybalí ani TOI-TOIky :)

            0 0
          • Paja  

            …a urcite sam ;)

            0 0
          • Excel  

            U nás, ale jen v případě, že půjde všechno jak po drátkách tak:

            Studie proveditelnosti a změna územního plánu 10 let. 3 roky organizace a vyhodnocení architektonické soutěže, jejíž výsledky by se stejně nakonec zrušily. Dalších 5 let by se řešilo, kdo za to může. Za 20 let od začátku by se našel konsenzus ve vzhledu toho mostu a začalo by se na územním řízení. To by včetně posouzení EIA.a zapracování všech připomínek a výtek mohlo bejt na dalších 5 let. Zažádalo by se o územko, to by se přerušilo, protože by se našlo nějaké Sdružení pro krymskou škeblu, které by to pozdrželo o dalších 5 let. Takže tak do třiceti let celkem by mohlo bejt územní rozhodnutí pravomocné. Stavební povolení by mohlo bejt tak 3 roky na to. Soutěž 1 rok + zrušení výsledků od UOHS, nová soutěž 1 rok, vyhodnocení, výsledek, napadnutí výsledku od neúspěšného konsorcia firem, potvrzení výsledku soutěže 3 roky. Do té doby by určitě proběhlo referendum o připojení Krymu zpátky k Ukrajině.

            0 0
            • pepek  

              V té Svitavě se nějaká ta škebla, nebo vzácná mřenka taky může vyskytovat :-( V tom případku by bylo nejlepší řešení ta depkova tatra. Když už sběrny neberou to železo, tak by to tam snad vydrželo. Ne jak ta myčka za rohem.

              0 0
        • Excel  

          To, že, jsem říkal, že jsem to říkal a že lepší pro tebe vrabec Pells za rohem, než holub CUBE na střeše ve Slavkově, není myšleno tak úplně na tebe, ale na kamarády, který tě do toho navezli. Každopádně je to teda pešek. Píšu si do pamatováčku, až mně třeba nezbude nic jinýho, než jít do fullu, co má být pro můj výběr podstatný.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Než si pořídíš fulla, budou to mít už všichni dostatečně „vypilovaný“.

            0 0
            • Excel  

              ****** se može všechno, vo tom nic, ale je lepší mít to za rohem, než v nějakým Buzerantově.

              0 0
              • Jaroslávek  

                To je pravda. A propó když se tady tak bavíme, na sobotu se chystám do Holomóca (i z5) na silničce nějakou „bezbolestnou“ trasu bych uvítal.

                0 0
                • JSt  

                  jel jsem to parkrat a vzdycky pres drahany. nemyslim, ze by se dalo neco pro kolo vhodnejsiho vyspekulovat…

                  0 0
                • Paja  

                  To te to konceni se silnicni cyklistikou rychle preslo :) nejmene bolestne bude asi drbat se podel dalnice, ale jinak jasna volba Drahany-Plumlov-Smrzice-Olsany u P., ale zjistil bych si, aby kolem nejelo jiste FoFo :D

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    A poznám to konkrétní Fo-Fo podle zvuku ? -))

                    Ad silniční cyklistika: silnička je v současnosti můj jediný pojízdný krám, a to jsem si říkal, že jich mám plnou garáž a sklep :-(

                    0 0
                    • Paja  

                      To netusim, me nastesti jeste do pangejtu nevyhnal ;)

                      0 0
                • Excel  

                  4× do roka jezdím trasu kolem dálnice (vod Rousínova). Z Podbřežic vede paralelně asfaltka až do Vyškova a tam se napojuju na starou směr Pustiměř-Drysice-Brodek-takhle až před Prostějov kde musíš na centrum, přes něj na starou olomouckou – Olšany – Hněvotín – směr Nedvězí-za Hněvotínem doleva směr Nová Ulice a seš tam.

                  No ale kdybych měl jet z Brna, tak tudy ani omylem, je to trasa dost vo hovně, zvlněná rovina, před Prostějovem kostky jak prase, který ti vymelou všecky plomby z huby ven – část Podbřežice Vyškov už se taky docela sype ten asfalt. Zlatá trasa přes Drahany a Plumlov a do Olmika uhnout až za Smržicama.

                  0 0
                  • pepek  

                    Když pojede ve Smržicích nahoru kolem hřbitova, tak trochu kostek, ale pak pěkná trasa na Dubany, Blatec, Holomóc. Ale je pravda, že by měl jet raději podél té dálnice, nebo i po dálnici. Těch cykloušů jezdí přes drahany příliš velké množství.

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      A just Drahana.

                      0 0
                      • Motyll  

                        Správně. Navíc přes Drahany je daleko více segmentů než na tom voleji dole podél „dálnice“.

                        Jinak v Bkv staví Strabag a musím říct, že makají od 6 ráno everyday, svátek nesvátek. To není jako když jedeš po Plotní v 8 ráno nebo ve 4 odpoledne… O víkendech raději nemluvím.

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          No ty svátky jsou diskutabilní kvůli klidu. Např. tramvajové výluky přes víkend, tam se tě nikdo neptá, zda měls nebo neměls dělat. Šalina musí jezdit a hotovo. To se svrškařům taky před lety stalo, mančaft nastoupenej, technika, všechno a začít mohli až policie kývla už. Protože občan se chce v so a v ne co ?!?! Po flámu vyspat !!

                          Za druhé: každýmu prudičovi bych přál aby si to vyzkoušel. Ale to je věčný boj: občan x dodavatel x investor atd. atd.

                          Za třetí: já nikomu do motorků modýlků apod. taky nekecám. -))

                          0 0
                        • mastihuba  

                          to je chvalis kvuli Karlosovi? :-)

                          0 0
                          • Motyll  

                            Karlose jsem neviděl ani nepamatuju. Má druhý děcko a je to v ****.

                            0 0
                        • Motyll  

                          Jsem zjistil, že Plotní obhospodařuje IMOS. Tak doufám, že si to tu Malča nečte. Jinak su mrtvej :)

                          0 0
                • Polka  

                  Kdyz by ses podival na google mapy, tak bys zjistil, ze Prostejov je kolem hrbitova a u dalnice lehce rozmrdanej, asi nejaka vase spratelena firma :-) Takze zvol urcite Drahany, pres Jedas to vezmes po chodniku nebo kolem hrazi a po cyklostezce az do Kotvrdovic.

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Díkec všem, ještě si to voměřím.

                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Tam Drahany, z5 díky 2 defektům a světla nemaje přes Prostějov-Vyškov-štatl dom už skoro za tmy. Trasa z5 byla jen o 5 km kratší, to mě překvapilo.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Nesleduješ trendy, na silnici už se dávno vozí podhuštěný balónový bezdušáky :)

                      0 0
                    • Excel  

                      Za Prostějovem, směr Vyškov, za první dědinou (nechcesemihle­datjaksetaprdel­jmenuje) už ty kočičí hlavy odjebali nebo to tam bude až do smrti?

                      0 0
                      • pepek  

                        Tadyk? , tak ty jsou tam furt.

                        0 0
                        • Excel  

                          Jo, přesně tadyk, naposled jsem si tam na festce solidně vyklepal kulky. Měl jsem za to, že to tam zavřeli proto, aby je vyjebali do hajzlu.

                          0 0
                      • Polka  

                        Kua neodjebávat! To je pavé sektor č.25, ty kokso ;-)

                        0 0
                      • Jaroslávek  

                        Mi se to zdálo v pohodě. Když vzpomenu na cestu do Znojma s JSt, tak někde u Pohořelic to bylo mnohem horší.

                        0 0
          • Jaroslávek  

            Kamarády z toho neviním.

            0 0
          • Jaroslávek  

            Pells jsem nechtěl ze zásady, ale už nevím jaké:-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Beztak má diesel (z DS;)

            0 0
      • Excel  

        Vzhledem k tomu, že toužíš po něčem echt. Poohlídl bych se po lišce, kojotovi nebo hyeně.

        0 0
        • obda  

          Dingo :)

          0 0
        • RomanH  

          Jenze to pak tezko uda za 50% na bazaru

          0 0
          • obda  

            Kdo by koupil jetou lišku ;)

            0 0
            • RomanH  

              Trosku smutne cteni.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak, teď ke komu můžu postavit mobilhaus? … a valím pro jednoho :)

                0 0
                • RomanH  

                  Oni Ti je tam i pujci s voditkem na prochazku do lesa, at vis, do ceho jdes. Nicmene zrovna CSV bych si fakt ze zachranne stanice ani neznameho puvodu nebral. Nemuzes vedet, cim si ten pes prosel, a co v nem pripadne ty spatne vzpominky opet vyvola.

                  V zari mozna necham nakryt Kiru, nicmene jen do mesta to pes fakt neni – to by bylo trapeni obou.

                  0 0
              • mastihuba  

                ja bych to nechtěl. je to pes tak pro fandy exteriéru, kdo chce pracovní plemeno, tak vybere neco chytřejší a ovladatelnější, kdo chce hlídače, tak sáhne po nejakym salasnickym plemenu. kdo chce psa na hraní si vezme labradora. Todle je takova slepá ulička.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  No a na ty je Depka kadet.

                  0 0
                • RomanH  

                  Ja to vidim trosku jinak. Pokud chces psa partaka, ktery nebude delat slepe jen to, co mu prikazes, tak to nemusi byt spatna volba. Urcite se s nim nebudes nudit.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    jako toho psa je schopnej vychovat jen zkusenej pejskar, kterej nedělá skolacky chyby a ten si podle mne toto plemeno nevybere. Možná proto je jich tolik odstavenejch v tom útulku.

                    0 0
                    • RomanH  

                      To souhlas. Vsak pod kazdym z tech psu je defakto stejne pribeh o tom, jak ty psy rezali.

                      A celkove se musi i zabezpecit misto. Byvala kolegyne ma doma asi ctyrletou fenku. Rikala, jak museli nadstavovat 2,5 metru vysokej plot dalsi nastavbou do negativu.

                      0 0
                • Vilém  

                  +1

                  0 0
        • Paja  

          :-)

          0 0
    • Jaroslávek  

      Konečně vláha.

      0 0
    • Smazaný účet  

      https://www.youtube.com/watch?…

      https://www.youtube.com/watch?…

      Ten borec to někam dotáhne, žlutý skla v létě nepochopím :)

      0 0
      • novcze  

        sice mu fandím, že se snaží dělat 60 fps videa, ale YT z toho udělá mazanici … většina zahraničních bike kanálů točí 4k/30fps, kterou YT tak neprzní

        0 0
      • bagr84  

        Žlutý skla v létě na comment, bolí mě oči za něj. Každopádně mě překvapil, celkem si to dává. A jak si to užívá, to je krásný :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Žlutý skla nekomentuju, asi jeho věc. Jinak s těma komentářema jsem se s ním shodl celkem přesně, už jsem to psal v tématu Single trailu. Jede dost rychle, ale když už to jel víckrát, tak to jde. Jel jsem to 2× a už si to trochu taky pamatuju. Každopádně na videu to vypadá daleko složitější než ty traily jsou. Dost to zkresluje.

          0 0
    • Smazaný účet  

      „Pro pralinky do Lidlu jen s OP“: https://ekonomika.idnes.cz/…i-/test.aspx?…

      0 0
    • pepek  

      Pojede dnes někdo na kolo?

      0 0
    • Excel  

      Hotové, vyřízené. Vítej zlatý hatricku.

      0 0
    • Smazaný účet  

      A jedeme dál :)

      0 0
      • Motyll  

        Barevně OK

        0 0
      • obda  

        :-O

        0 0
      • Excel  

        šmarjapano

        0 0
      • Karaya  

        lefty už není dvoubrýla?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak hlavně si uvědomili, že na klasický taper jich prodají mnohem víc že.

          0 0
          • obda  

            Nejdřív si nějakou Leftynu zkus projet, ať nejseš zklamanej. Já bych ju na kole teda nechtěl.

            0 0
            • JSt  

              proc?

              0 0
              • obda  

                Mně se moc nelíbila citlivost (zvlášť úvodní odtrh). Viditelně s tím ale něco dělali: https://cyclinic.com.au/…efty-upgrade Nicméně jsem ji včera, shodou okolností, jel na půjčeném Scalpelovi, a vůbec mi ten projev neseděl.

                Jinak taky problematický servis, výměna kola atp.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  U té nové už je právě nějaká vychytávka, pootočíš pojistku na imbus, zmáčkneš čudl a vyklopíš třmen.

                  0 0
                  • Excel  

                    Pokud by se, po pootočení pojistky, zmáčknutí čudlu a vyklopení třmene, sama zaservisovala, tak bych o ni uvažoval.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak čítám, že servis bude min. za dvojnásobnou cenu, když je jí jen půlka :) Klasika už pod litr není…

                      0 0
                      • pepek  

                        Zrovna dnes, jsem znovu vyměnil další ložisko zadní stavby s tabulkovou unosností: 58,5kg. A stejně už bylo pozdě. Jestli ty jejich elektrobajky kreslí stejní lidi, tak to pak musí být peklo používat a opravovat :-(

                        Čili takovou věc, co tady postuješ, bych nechtěl ani zadarmo.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Co znamená pozdě? Křup?

                          0 0
                          • pepek  

                            Už se protočila hliníková vložka v karbonu. To ložisko neujelo ani rok .

                            0 0
                            • RomanH  

                              A to bylo už to Enduro bez klece, nebo ještě klasika ?

                              0 0
                              • pepek  

                                toto je klasika, to ani enduro nedělá. (ani enduro by asi nepomohlo, jen tah řetězu je až 300kg)

                                0 0
                                • Paja  

                                  Se nepodcenuj pepo, vsichni vime, ze mas v nohach dynamit ;)

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    tah v řetězu je bohužel dán pouze hmotností posádky a malým 22z kolečkem. S výkonností to nemá nic společného.

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Jako, ze nezalezi jakou silou za ten retez tim malym tacem tahas?

                                      0 0
                • JSt  

                  tak ono to je zavodni vidlice, tam je nejaky nizky odtrh spis nezadouci, bych rekl. ;-)

                  ono kdyz vezmes, ze lefty je soucasnik pajove judy a ve vlastnostech bez principielni zmeny staci soucasnym klasickym vidlicim, oproti kterym je zminovana judy uplne paratko, je to dost nadcasova zalezitost. ;-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Nahodou Judy je nejnadcasovejsi vidlice, ktera jina vydrzi 100 tisic jen s obcasnym vylitim/nalitim oleje ;)

                    0 0
                    • pepek  

                      Ale tady rozhoduje počet impulsů-pohybů, který to absorbuje, Mlho. Jinak by pevná byla ještě více nadčasová.

                      0 0
                    • RomanH  

                      Verim, ze by to dala i ta moja pruzinova Maruna

                      0 0
                      • pepek  

                        Tak jestli se pohnula jen dvakrát za celou cestu . . . .

                        0 0
                        • RomanH  

                          ? Ta Z3 je citliva az az (vzdyt je to taky pruzina). Jen to tlumeni mi prijde na hovno (v porovnani se soucasnymi vidlicemi). Mimo doporuceny olej 7.5wt jsem zkousel i 5wt (chtel jsem rychlejsi odskok), ale s tim mi to prislo jeste horsi. Tak priste muzu pro zajimavost prubnout 15wt, az to budu stavet pro Tomase.

                          0 0
                    • JSt  

                      to je sice super, ale asi to nebude uplne meritko. ;-)

                      0 0
                      • Paja  

                        Vzhledem k spolehlivosti soucasnych vidlic bude ale asi nadcasova (nebo vizionarska) spis ta Lefty :)

                        0 0
                  • obda  

                    Vzdyt rikam, mne nesedla. Pokud chce p@X zavodni vidlici, tak proc ne. Jen je dobre si to predem zkusit :)

                    0 0
                    • LM  

                      Ta nová leftyna má tlumení úplně prepracovaný. V recenzích psali že je to teď srovnatené s ostatníma vidlicema na trhu (tj. lepší než to bylo dřív:-)).

                      0 0
                      • RomanH  

                        Ja vim, ze chcete CD s Leftynou za pulku, ale nebudte jak supi :-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          tak zase furt dostane za leftynu 2× tolik než za laufera :D

                          0 0
                          • pepek  

                            Laufer – to je taková pěkná putovní věc. Třetí, čtvrtý majitel a furt je pěkná, neopotřebovaná. Asi jako rotoped z inzerátu.

                            0 0
            • RomanH  

              Ja ji teda zkousel jen letmo u kamarada, ale prisla mi fajn. Nechtel bych ji ale kvuli servisu, ktery bych sam doma neudelal.

              0 0
      • mastihuba  

        pěkný, pěkný :-)

        0 0
    • LM  

      Dneska předpověd deště podle Aladina skoro vyšla. Vypadalo to, že začne chcát někdy kolem třetí, tak jsem naplánoval vyjížku abych byl po druhé hodině doma. No už ve 13:50 začlo celkem zhusta chcát, po pár minutách se mi povedlo tomu trochu ujet ale pak mi na přechodu skočila červená a bylo to v hajzlu :-). Domů jsem dojel ve 14:12…

      0 0
      • novcze  

        já vyjel ve 12:30 a ve 14:00 v lese za Pršticema jsem kvalitně navlhl, takový menší rybník v tretrách … snad do zítra uschnou

        0 0
      • Motyll  

        Vzhledem k PDV se mi povedlo vyjet až ve dvě a místy to byl slalom mezi kapkami. Nucená pauza na tyčku jen pod Těchovem, jinak maximálně lehce ovlhlo ;-) Kolem Vyškova sucho.

        0 0
    • pepek  

      Nechápu, proč stavitelé nasypali na traily ty bílé kuličky, vždyť to bude ustřelovat.

      0 0
      • LM  

        Koukám že jsem s tím deštíkem dopadnul ještě dobře :-D

        0 0
        • pepek  

          Ty potvory měly až 15mm a jak padaly přes strom, tak na mně setřepávaly vodu z listů. Stál jsem tam dobře 20 minut. Naštěstí v Ochozu nahoře bylo jen mokro a na druhým koncu sucho.

          0 0
      • Karaya  

        hmm, koukám, že se ještě pár deštíků a bude to zase přírodní pěšina :-). Já byl dneska nachystán na prašný závod a jelo se celé v dešti. Kroupy taky byly, ale to už jsem byl naštěstí v cíli.

        0 0
        • ufoncz  

          Ale já ne! :D Jinak ta trať kolem Horky u Benešova je teda hodně pěkný poježdění i bez mlíka. Ta Polička letos taky supr, Valchov, Knínice a Okrouhlá… to všecko tam po PDV zůstane jako pěkný technický cesty na poježdění kdykoli.

          0 0
        • Motyll  

          Dobře jedeš…

          0 0
      • Smazaný účet  

        V Bityně 3 kapky a hafo Otakarů a Koutů, takhle se ta cyklistika nedá dělat.

        0 0
        • Motyll  

          Kde tam je Otakar? Marně hledám v dojezdné vzdálenosti točený můj srdeční mok.

          0 0
      • Motyll  

        Tajně doufám, že v tom blátě tam moc lidí nejezdí.

        0 0
        • pepek  

          Kupodivu ty původní stezky mají lepší vodovzdorné vlastnosti, než ty nové traily. Když jsem potom jel nahoru k hřbitovu, tak se nic nelepilo a ani to nedělalo stopu. Tak možná soudruzi měli zvolit jinou technologii: listí a jehličí. A ještě by to bylo raw a eko – dotace mohly být vyšší.

          0 0
        • obda  

          Jak jsem psal už do jiného vlákna: Na webu visí Všechny stezky jsou bezpečně sjízdné a ve skvělém stavu! Takže tam zítra můžeš čekat davy :-/

          0 0
          • Motyll  

            .

            0 0
            • Polka  

              Zas už něco!

              0 0
            • Smazaný účet  

              Nechal bych tam udělat „tunel“ z ostnáče a vjezd povolil jen členům klubu s průvodcem po zaplacení poplatku 10.000,– ročně.

              0 0
              • Polka  

                Ještě hladinka? :-D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Večír jsem nikde nebyl, šůrovací den, 5 min. vysávání, 15 min. tady :)

                  0 0
                  • Polka  

                    Aha…„V Bityně 3 kapky a hafo Otakarů a Koutů, takhle se ta cyklistika nedá dělat.“

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      3× 11°, 3× 10°, křížová cesta, o šesti doma, zbytkáč asi nee :)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        šest piv a takový zveličování :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Nemládnem, já když dám v pá večír víc jak pět dvanáctek, tak brzo ránu vstanu ještě nakoplej, pak odpadnu, bolest hlavy, celý den nepoužitelnej, žravka a min. do úterý nasranědepkoidní stavy. A to i když před spaním vypiju hektolitr vody. Asi vyzkouším vyprošťováka…

                          0 0
                          • Polka  

                            K snídani kvašáky a budeš cajk ;-)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              debilni dotaz. Ty kvasaky kupujes nebo si je pestujes sam ve velkym :-)

                              0 0
                              • Polka  

                                Bohužel na hotový kupovaný nemám dobrej zdroj (ale určitě taky musí něco existovat), takže zatím jen přes léto svoje jako loni.

                                0 0
                        • RomanH  

                          Tak nejak :-) Od rana se snazim dopit vcerejsi becku Poutnase. Vypada, ze je bezedna, a uz v tom zase litam.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Krásná neděle, ja vod rana sedim u hokny, protože to vod pondělí do pátku nestíhám.

                            0 0
                      • Excel  

                        6 piv v Bityně a pak jsi vydupal Křížovku. Slušnej oddíl.

                        0 0
                • RomanH  

                  Vzdyt ma pravdu. Cirkus prinese akorat omezeni na obou stranach. Nicmene 100× radeji v okoli mest, nez v horach.

                  0 0
                  • Excel  

                    Kor v Marihuanskym, tam at si k tomu postavej treba lanovku.

                    0 0
                    • Motyll  

                      Dneska jsem se tam konečně dostal. Stihl jsem jen jedničku a za mne super. Krásně namotané. Junior byl taky nadšený. Příští víkend dvojku.

                      Na nedělní odpoledne vůbec nikdo. Dole zmrzka.

                      0 0
    • Excel  

      Ještě štěstí, že na Fatře nejsou pumy, ale jen medvědi ;-)

      0 0
    • LM  

      Trailové zpravodajství:

      • Na začátku Karáska hned za takovým tím žlabem leží na zemi 3 kmeny s rozestupy cca 10 metrů mezi sebou. Nakloněný strom zhruba v půlce už taky šel k zemi – spadnul do svahu přes cestu.
      • Kuleho trail je celý průjezdný, přibylo tam několik malých skočků/dropů – ten na začátku největší teréní vlny je celkem nakokot umístěn, tak bacha.
      0 0
      • ufoncz  

        Kuleho trail je ten od paintballu do Zamilca? Jestli jo, tak tam jsou všecky skoky naštěstí vidět včas, horší je ta sjízdnost za dlouhýho sucha (spodek). A třeba ten skokánek, co si tam nějakej infant musel uplácat na začátku Karáska mi přijde zákeřnější (na včasný spatření – když tam někdo jede třeba po odmlce).

        Do zpravodajství přidám modrou TZ přes zříceninu Obřanskýho hradu – těsně nad křížením s dálnicí Šumbera lesáci naházeli větve a menší stromky zrovna přes cestu, takže je dobrý mít přibržděno trochu dřív. Taky je lepší nejet shora po modré značce, ale radši to vzít chvílu po té skalnaté hraně – ten krátkej výjezd na modré značce se sice přejet dá, ale je to směs haluzí a prachu.

        0 0
        • nomecz  

          No vcera sem na te modre odhazovall vetve na tom dojezdu k sumbere naskladali to tak krasne do cesty …

          Jinak na kolohnatovi sem vybral a odvezl asi 4 rozbyty lahve hned u konce prvniho sjezdiku jakoby na krizovatce se starym zacatkem od studanky tak bacha kdyby tam neco zbylo at neriznete gumu jak ja … nastesti to pobraly knoty

          0 0
          • LM  

            Jen upřesnění: ty větve a kusy stromů jsou pár metrů nad dojezdem na lesní cestu Šumbera z modré TZ stále naházený – jsem to pochopil že už tam nic není ale naštěstí jsem jel pomaleji protože i nahoře byl celkem bordel :-)

            Je to potřeba objet pár metrů doprava a pak se vrátit nad lavičkou zpět na původní pešinu. Do toho dropíku nad cestou se teď najíždí trochu ze strany.

            0 0
        • LM  

          Jo, je ten od paintballu. Ona jak teď vyrostla tráva, kopřivy a listí, tak je zákeřnější téměř všechno v zarostlejch zatáčkách kam není pořádně vidět :-)

          0 0
          • ufoncz  

            Tak přidám další:

            • na Naučné někdo jakoby odházel klacky, který tvořily druhou část přejezdu toho velkýho stromu, takže jestli jste taky zvyklí na to vyjet a pak trochu zatlačit dolů, že se tím víc rozjedete dál, tak bacha – najednou tlačíte do vzduchoprázdna. Jestli to tam někdo zase nenaházel zpátky, tak směrem na Soběšice se to tím pádem nedá přejet
            • na Kaštánkovi nějaká dobrá duše (tisíceré díky) odstranila ten velkej vývrat prastarýho stromu (ležel ještě před první „skalkou“), takže už se tam nemusí vyšlapávat
            0 0
            • pepek  

              K té naučné ještě toto: pozor, pohybují se tam cyglisti v počtu vyšším, než malém. Dnes večer: 9 kusů, z toho 7 v protisměru. To tam člověk dřív nepotkal za celý měsíc, včetně víkendů :-(Všechno se neustále zhoršuje)

              0 0
              • RomanH  

                Strava

                0 0
                • ufoncz  

                  Vyjížďka s Fojtíkama, co začali pravidelně pořádat.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Otázka proč tam jezdit? Když je tolik jiných cest. Baví mě podívat se vždycky na flyby na stravě po vyjížďce. Tam jsou ty přeplněný cesty názorně vidět, jak tam lítají kolečka jedno za druhým. Stačí zajet kousek od Brna a nepotkám nikoho na kole klidně hodinu.

                0 0
                • ufoncz  

                  Protože kde jinde máš přes 6 km pestrýho singletrailu plus minus po vrstevnici? Škoda tam nejezdit naopak. Byl jsem taky včera odpoledne/podvečer a nejdřív jsem potkal jednu pejskařku, pak dvě pejskařky a pak mě pustili dva ve stejným směru jedoucí cyklisti. Nic strašnýho na celkem dlouhou porci zábavy.

                  0 0
                  • chemik_mara  

                    Koukám, že nás tam včera bylo z BF hodně. :-) Já okolo 15 a potkal dvě běžkyně a dva pěšáky.

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Tip pro vyhnutí se davům nebo jen pro zpestření – dneska jsem poprvý jel tou cestou hned vedle Karáska dolů na modrou u Mokré hory a je to docela pěkný. Není to takový eldorádo jako Karásek v nejlepší formě, ale momentálně je tam o dva padlý stromy míň, nejsou tam vyjetý koleje od ichtylů ze začátku března a lesákama rozježděná spodní část cesty má vedle sebe pěšinovou alternativu. Bonus je tam ten potůček.

                      0 0
                      • obda  

                        No tvl, pamatuju doby, kdy „Karáska“ nejezdil prakticky nikdo, ani jméno neměl. To už víc jezdilo tuhle pěšinu. Pokud se lidi začnou cpát i tam, tak potěš :(

                        0 0
                        • JSt  

                          ja sice nevim, ktera pesina je karasek, ale jsem si jisty, ze jsem po ni urcite nekolikrat jel. :-) tyhle zastrceny cesticky mely driv nevyhodu, ze se po nich dalo dobre jezdit od podzimu do jara, pak zarostly a prodiral ses vysokou travou a na konci sis mohl oprasit klistata. ted kdyz tam jezdi vic lidi, verim, ze budou dobre pouzitelne celorocne. ale mne se to vlastne vubec netyka. :-D

                          0 0
                          • obda  

                            No, mam dojet, ze je to jeden z JSt trailu ;) Jsi ostatne prvni, o kom vim, ze Karaska (i Kastanka) jel :) Pesinu jsem znal uz driv pesky, preci jenom to nemam daleko a tyhle lesy mam komplet prochozene. A nejenom, ze to bylo zarostle, ale bylo tam i kolem 10–15 padlych stromu. Mne to vyhovovalo ;) Nikdo tam nebyl (krome par sokovanych pesaku), a cesticky nebyly tolik rozjezdene.

                            0 0
                          • obda  

                            Karasek – blast from the past :D Akorat od bodu 2 se jezdi uz jinak.

                            https://www.bike-forum.cz/…/232150.html#…

                            Za všechno může JSt, ne Strava ;)

                            0 0
                  • Smazaný účet  

                    nejdřív jsem potkal jednu pejskařku, pak dvě pejskařky a pak mě pustili dva ve stejným směru jedoucí cyklisti. – zrovna proto.

                    Ta otázka byla spíš na Pepka, když se mu tam nelíbí, proč tam jezdí. Tobě to asi nevadí :-)

                    Já to naštěstí tak neberu, prostě jedu kde to jde, nejsem ultra trailař. Spíš bych do definoval jako XC cesty. Je mi jedno kudy to vede, jen nepotkávat moc lidí a hlavně ne po silnici (když to jde).

                    0 0
                    • pepek  

                      když se mu tam nelíbí, proč tam jezdí? Mně se tam líbí, jenom kdyby tam nejezdili ti lidi.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tak tam dáme ceduli Tady je Pepkovo.

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Těch by bylo alo potřeba hodně.

                          0 0
                          • scoty  

                            ..a začal bych třeba na Holedné, kde jsem byl na pepkotrailu brutálně vyrušen čtyřmi xc race piloty v plném tempu…:)

                            0 0
                            • obda  

                              Přiznejte se, který plantážník tam jezdí se zapnutou Stravou ;)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Holedná je další magistrála. Tam taky jen v případě použití jako cesty návratu z dálek.

                                Pak tu máme ještě přehradu, Obřany – Bílovice a Mariánský, kdyby se chtěl někdo mačkat s davem a ještě ty nejhorší místa neznal. :-)

                                0 0
                                • scoty  

                                  Všechno co je na kopci, včetně Holedné, je v pohodě protože se tam musí vyšlapat. Peklo nastává na cyklostezkách v údolích kolem řek a potoků jelikož je to bez nároků na techniku a zadara..:)

                                  0 0
                                • les  

                                  Mimo víkend se dá i tam. Ale sobota a neděle, to je masový masochismus :)

                                  0 0
            • ufoncz  

              Další zpravodajství:

              • výjezd od koní nad Bílovicemi přes kořenový hřebínek (foto) a pěkný úvoz k Arboretu je zase cajk, jen na začátek si asi koupím už nějakou tu mačetu
              • obchvat Kanic zcela cajk (a předcházející modrá od Arboreta přes ten brdek taky)
              • obchvat Ochoza na (SZ) začátku u jakési té maringotky jakoby naschvál zatarasen kusem obřího buku, jinak fajn
              • trail od západního břehu rybníka na Hádku po Švédův stůl hodně přelejzání i podlejzání – nestojí to teď IMHO za to
              • skoro vrstevnicovej výjezd Adamov hřbitov-Útěchov zarostl zase na pěkný uhlazený singlík
              0 0
    • Jaroslávek  

      Zítra ? Ale mohu dojet leckams pouze na silničce.

      0 0
    • Smazaný účet  

      …uááá …mrd klávesnicí …čelem do monitoru! Kolik dresů a log ještě budu muset překreslit? Kolo vyvrácené v debilním stojanu, slunce na něj praží, déšť smývá, ptáci serou. …uááá!

      0 0
    • RomanH  

      Taky jste na Mapy.cz prisli temer o cely obsah Batuzku ? V Moje mapy mam jen dve trasy :-( Doufam, ze to kluci po upgradu postupne doplni…

      0 0
      • pepek  

        Já tam mám snad všechno, ale uplně pomotaný. Není to seřazený podle ničeho. Ale hlavně, když si chci nahrát trasu, vytvořenou v PC do telefénu, tak mi to furt immervere říká, že synchronizace se nezdařila. Hlavně že „vývojáři“ přemístili tlačítka na blbý místa a přejmenovali, co se dalo. To je nějaká nemoc vás ajťáků, že každý upgrade to musí všechno změnit a co bylo jednoduchý, udělat složitější? Sem měl v sobotu vyjet a nemohl jsem si pustit předpřipravenou trasu. Byl jsem uplně bezradný, nevěděl jsem kam jet a nakonec jsem skončil pod stromem a padaly na mně kroupy :-( Některý věci jsou dobrý-třeba to dvojí poklepání a měření vzdálenosti dvěma prsty. Ale za ten bordel to nestálo.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Když jsem v Prostějově trochu kufroval, ptal jsem se 2 cykloseniorek že potřebuji na Brno. Jedna povídá: Po dálnici ? Druhá: Tam nemože.

          0 0
          • pepek  

            Trochu kufroval? Tož to ja, to ti aji věřím, tam je to divný. To bylo určitě tak 10km navíc. Jinak v Prostějově existuje už pradávný cyklistický teror, ti tam nerespektují vůbec nic.

            0 0
        • Paja  

          To vis, vsechno se neustale zhorsuje ;)

          0 0
          • babicak  

            Ještě začne říkat, že za komunistů bylo líp :-)

            0 0
            • Excel  

              Tehdy jsem mel pevnou vidlu, tu mam i ted. Takze je to stejny. Pepa si pohorsil, za komaru drandil na krosce a ted musi slapat.

              0 0
      • mastihuba  

        se pokouším o synchronizace cloudu… super mele to 30gb

        0 0
      • Paja  

        Ne, protoze jsem neaktualizoval :)

        0 0
        • pepek  

          No mně zlákalo to měření vzdálenosti dvěma prsty, tak jsem ztratil obezřetnost. (A nakonec na ten údaj stejně nevidím :-)

          0 0
        • RomanH  

          No pockej, to ja taky ne. Ale i kdyz se prihlasim na PC, tak to tam nemam. V mobilu mi porad sviti Bagl, ale ty trasy tam taky nemam.

          0 0
      • obda  

        Ne, protože mám v batůžku jednu jedinou trasu, když jsem ho jednou zkoušel ;)

        0 0
      • Smazaný účet  

        To bude tím, že doje*ali návrh jedné trasy více prostředky. Teď už to nejde, tak to asi ani ty takhle navržený trasy nezobrazí. Nasštvali tím dost lidí, podle komentářů v tématech mapy.cz.

        Taky jsem to tak původně dělal, kde to nechtělo povolit kolo, dával jsem pěší a zase zpět kolo.

        0 0
        • RomanH  

          Troufnu si tvrdit, ze jsem mel v 99.9% typ pesky. Jen jsem obcas presouval body od tur. znacek po neznacne cesty, nebo silnice. Osobne si myslim, ze jim selhava synchronizace mezi servery (alespon v to teda doufam).

          0 0
          • Smazaný účet  

            Někomu už se to začíná záhadně objevovat. Někomu ne. Uvidíme,

            Tady je ke změnám dost živá diskuze.

            0 0
          • pepek  

            Další fičura od mapy.cz: Poté, co nelze načítat naplánovanou trasu, mi dva dny fungovalo jezdit po trase, vytvořené měřením. Dnes ovšem novinka: trasa se uloží, pak se jednou objeví v seznamu a pak už ne. Objeví se ovšem na mapě v oblasti koňských šířek (ale co s ložiskama, že). Když se na to klepne, skočí trasa od afriky na Babu. (v seznamu na PC furt není, ale v telefonu je)

            0 0
            • RomanH  

              S tim, ze se v ramci useku na planovane trase neda menit zpusob dopravy, je to pri planovani tras docela na p*cu. A puvodni trasy stale nemam :-(

              0 0
    • Motyll  

      Nahoře na Novolíšeňské ubrali pruh pro auta a namalovali cyklopruhy… Na kole jsem tam ještě nikoho neviděl a auta (zatím) jezdí pruh nepruh.

      0 0
    • obda  

      Když už je to tu samý inženýr – kde v Brně seženu klíč s čepy na čelní matice?

      0 0
    • Excel  

      Šlo by to?

      0 0
    • babicak  

      Nelákal by někoho v červenci tento víkendový lehký výlet?

      0 0
      • Polka  

        S kolem jsem se teď o víkendu nachodil až až, takže stačilo.

        Nebude ale v červnu třeba nějaká delší silnic?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Je fakt, že by neškodilo Felta trochu zbavit prachu, ani nevím, jestli mlíko už nevyschlo, kdo by se s tím furt dofukoval.

          0 0
        • Motyll  

          K Vlkovi se nepojede?

          0 0
          • Polka  

            To nepočítám, to je klasika. Myslel jsem delší silnic ;-)

            0 0
            • Motyll  

              A visí ve vzduchu nějakej termit?

              0 0
              • Polka  

                Je brzo, ale asi opet zacatek cervence 6–8 nebo posledni vikend v cervnu treba. Zalezi co velitel :-)

                0 0
              • mastihuba  

                proč tebe zajímá termín, když stejně nepojedeš? :-)

                0 0
                • Motyll  

                  No protože se mi to minule termínově nepotkalo. :)

                  Teď vím, že 29.6–1.7. by šlo, o týden později negativ.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    jen tak ze zvědavosti… pojedeš s Polkou na dlouhé stráně, nebo se skupinouA časovku :-)

                    0 0
                    • Motyll  

                      Za tebou v háku ;-)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        tak to moc nechapu na co trénuješ :-) apropo tuto volbu fakt nemáš :-P

                        0 0
                    • Polka  

                      Mne se libilo minule to CHS a pres Jesenik prijet shora. Ale vidim to na Praded, tam jsem uz dlouho nebyl.

                      0 0
              • les  

                Vovékendu to můžem vymudrovat.

                0 0
        • Jaroslávek  

          Taky v út konstatoval Depka. V mém případě ale se už neudržím v balíku, mé tempo je bohužel jinde.

          0 0
          • mastihuba  

            ty by ses mi siknul do skupiny B, plynule táhneš pohodovy tempo, bez zbytečnýho cukání…

            0 0
        • Karaya  

          Jel bych. 6.-8. nemůžu, zato příští víkend mám volný. Konec června asi taky v pohodě, pokud nebude zrovna PDV.

          0 0
      • babicak  

        Předposlední, nebo poslední týden v červenci

        0 0
      • obda  

        Tohle už sem jednou šel ;) Nicméně k věci – o prázdninách jsem zasekanej dovolenýma.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Na Drtičovi se pěkně rozjedeš, ne rozejdeš.-)

        0 0
    • LM  

      Ten včerejší „deštík“ se úplně vsáknul. Mezi poli se práší a v lese taky sucho…

      0 0
    • mastihuba  

      dneska nekdo? duo bira? naslusno.. :-)

      0 0
    • pepek  

      Pojede v tomto vedru někdy někdo někam?

      0 0
      • mastihuba  

        zitra do Chebu :-)

        0 0
      • LM  

        V podvečer klidně. Včera jsem vyjel ve tři odpoledne a byla to chyba :-)

        0 0
      • les  

        Středa Buk ?

        0 0
      • obda  

        Já byl včera na celý den a bylo to na chcípnutí. Nicméně čtvrteček by šel. Pokud teda nebude pršet.

        0 0
        • RomanH  

          V nedeli 80 km na biku a z toho vedra jsem prijel uplne na sracky

          0 0
          • obda  

            Taky tak, i když ne tak hrozný, jak jsem se bál. Navíc mi došla voda, a než jsem doplnil, tak se mi nejelo zrovna nejlíp.

            0 0
          • scoty  

            V sobotu jsem jel po Svratce, Loučce, Libochovce a Haldě nahoru, potom po Bílém potoce dolů a byla to absolutní nádhera:) Ideální počasí, krásná krajina, vůbec se nedivím, že mě s.Depič posílal na druhou stranu:)

            U Bizona Tišnov pitelnej, jen ten řízek tam neumí usmažit no..:) Kolem 18te jsem dojížděl ke Šmelcu už na výpary a na plotě cedula, že mají jen do 17ti:), tak mě zachránil Hálův m:) Měl jsem na to celý den, tak jsem našel spoustu bonbónů zhruba tam kde jsem je podle mapy čekal.

            0 0
            • Krutor  

              Prosím tě, můžeš nějak naznačit, kudy jsi to vedl kolem té Libochovky ?

              0 0
          • Jaroslávek  

            Ex tak jezdí běžně :-))

            0 0
      • Karaya  

        Zítra bych někam vyjel, můžu tak od 16:00. Máš nějaké bonbónky?

        0 0
        • pepek  

          Máš nové lepidlo?

          0 0
          • Karaya  

            Na co lepidlo? Já už ani doma nemám žádné duše :-)

            0 0
            • LM  

              Jedete teda dneska někam? Odpoledne má trochu sprchnout, takže by to šlo :-)

              0 0
              • Karaya  

                Já bych jel, pokud teda zrovna nebude slejvak. Kde bys dal sraz a kam? Já pojedu z Vinohrad.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Chalpci, nechci se vás dotknout, ale moc mi štýlově k sobě nepasujete :)

                  0 0
                  • Karaya  

                    Já myslím, že na biku oba preferujeme pesiny a klidně něco technictejsiho. A LM za to umí pěkně vzít, to už jsem viděl. 

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Zase mám zkreslené virtuální úsudky. Letos jaksi se dostávám do Fandova módu, po zimě jsem nezhubl, víc piv jak kilometrů :/

                      0 0
                    • LM  

                      No do kopce mi asi budeš ujíždět, po loňské borelióze jsem ještě stále trochu zdechlej ale z kopce už jezdím bez omezení :-)

                      Budu vyjíždět ze Žabin a vhledem k tomu jak má foukat bych se držel někde v lese.

                      Co takhle sraz na začátku Naučný u Sobešic? Pak můžem dát Kaštánka na druhým kopci, zpět na zbytek Naučné, nějaký zpestření u Ořešína a pak se uvidí?

                      0 0
                      • LM  

                        Paráda. Nezmokli jsme a vedro taky nebylo :-)

                        0 0
                        • Karaya  

                          Taky dík za osvětu, zase znám nějaké nové pěšinky.

                          0 0
                          • Polka  

                            A jaky? Ja tam vidim klasiku Naucna, Kastan, Karas a mezitim normal spojky :-)

                            0 0
                            • LM  

                              Jeli jsme ještě (trochu zarostlej) hřebínek kolem Ořešína s kořenovým sjezdem ke hřišti, na Karáska jsme vyjíždeli ze Skrejše kolem potoka a pak do kopce + ještě jsem ukazoval začátek Kuleho trailu.

                              0 0
                            • Karaya  

                              Pro vás klasika, pro mě zpestření. Tím směrem nejezdím zas tak často. Tu pěšinu nahoru, ke Karáskovi, jsem jel vůbec poprvé a opačným směrem to bude super sjezd. Ještě tak, kdyby se tam vypravil Pepek s pilou a zbavil to toho stromu :-).

                              0 0
                        • pepek  

                          Tak určitě. Ještě v sedm jsem se potil jak prase. Když jsem se potmě vracel z Baby, tak jsem nechcaja dojel pod posed a soudruh nahoře byl značně nevrlý. Radši jsem se nehádal a vymluvil se, že jsem zabloudil :-(

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            Jednou Ti budou tahat broky ze zadku :-((

                            0 0
                          • obda  

                            Pár let zpátky jsem měl na Babě podobnou konverzaci. Pánovi jsem slušně vysvětlil, že si může tak akorát trhnout nohou, on na mne moc slušný nebyl ;)

                            0 0
                            • pepek  

                              Tak byla tma, on mě viděl, já jeho ne. A hlavně on měl možná asi snad i nějaký gewehr. „Kur*a, co tady děláš, tady není cesta!“ a přitom kousek vedle měl zaparkovanou svoji vitaru.

                              0 0
                              • Twitko  

                                trochu pochopení .. oni myslivci jsou teď trošku nervózní, bo už ani na posedech není bezpečno … holt si chlapík nebyl jistej za jakým učelem jsi dorazil a jak to vaše setkání dopadne … navíc ty jsi, pokud jsem to pochopil správně, s sebou ani neměl žádnou babu .. o to horší vyhlídky :)

                                0 0
                          • scoty  

                            …říkals, že Baba a Jináče jsou samej volej..:)

                            0 0
                            • pepek  

                              Tak určitě. Imigranti-pséčkaři tam sice vyšlapali pár cestiček, ale ten hnusný, zaprášený les zůstal a nepříznivý poměr dokopců a skopců se nezměnil. Navíc některé dokopce se ještě zestrměly

                              0 0
                          • Karaya  

                            Měl jsi jet s námi :-)

                            0 0
      • Jaroslávek  

        Pá-So Seč s bílým baletem. Připadá v úvahu je čt na škopík, ale nevím jestli to mám riskovat.

        0 0
    • Karaya  

      Měl bych to prosbu na všechny znalé směru SZ. Tento pátek odpoledne se potřebuji na biku přemístit do Pusté Rybné. Naklikal jsem toto: https://mapy.cz/s/2GLo6

      Jakékoliv zlepšováky vítány, díky.

      V neděli si to pak vyzkouším v opačném gardu :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kam se poděla elegance z tohoto sportu?

      Vzpomínám, jak jsme se v Tišnově jako puboši chodili dívat na bobry pod bílýma sukýnkama při podání, dnes by se z toho mladí už doblili.

      0 0
      • Smazaný účet  

        I koulařka si ráda pinkne.

        0 0
      • Excel  

        To je ŽENA!

        „Miláčku chci jet s klukama na Fatru…PRÁÁÁSK“

        „Tak ne“

        0 0
      • nomecz  

        on se i tenis hraje v 5.10 křuskách ? a kompresní trojbojovej dres k tomu … hmm to sou novinky

        0 0
      • obda  

        Když řeknu, že klasická bílá barva se mi líbila víc, budu za rasistu ;) A to samé platí pro sukýnky, takže i za sexistu. Asi bych se měl přidat k dinosaurům a chcípnout :-/

        0 0
      • Jaroslávek  

        Ano je to hrůza, na strašení dětí dobrý. Avšak amíci tomu říkají zdravé sebevědomí:-(

        P.S. Zítra budu asistovat vnučce v Řícmanicích v krocení divokých mustangů. Pak budu určitě znaven, takže v Bílovicích navečír bych dal jedno, dvě …

        0 0
    • Excel  

      Lama dotaz. Kliky Shimano SLX 3×10 jdou použít s kazetou 3×9?, resp. daj se na ně ****** placky z 3×9, tedy 44/32/22?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Dnes už bych do ničeho nejebal.

        0 0
        • Excel  

          To řekni Jiříkovi :-) Však jo, kolo je nachystaný, já se jen ptám do budoucna.

          0 0
      • obda  

        Proč by to nešlo? Akorát smyk bych dal desítkovej. Ohledně cpaní placek z 3×9 – pokud sedí BCD a tak…

        0 0
    • nomecz  

      Borci nejake doporuceni na dobreho masera/fyziote­rapeuta ? Uz se zacinam rozpadat …

      0 0
    • kankrlicek  

      Brno červnové? To je nedisciplinovanost! Třikrát hledám a nic…!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.