Brno, 2015 suchý máj, na biku ráj

624 nepřečtených
  • Paja

    Mno, pristi tyden se mi to dle predpovedi jevi na utery.

    0 0
    • Jaroslávek  

      Díky, barde. Já ještě ne, bližší info poskytne můj zatimní tiskový mluvčí a zároveň nejkamarád.

      0 0
      • Paja  

        To za 14 dnu uz neplati?

        0 0
      • Paja  

        Ajo, ty jeste v utery ne, ale dalsi tyden uz by ses ukazat mohl, co?

        0 0
      • RomanH  

        Cece, Manasku, ja myslel, ze mas dovcu, az Paja mi rikal, ze jsi marod :-( Ani by jsi pripadne neprisel do hospody (prigl ci Vrtule) ? Drzim pesti, poslu Ti nejake cviky.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Krční páteř je jedna věc, rekonvalescence po poměrně těžkým zápalu plic je věc druhá.-(

          0 0
          • RomanH  

            Ajaj, ja vedel jen o te krcni pateri

            0 0
            • Jaroslávek  

              Jj, je to bída.

              0 0
              • RomanH  

                Tak ono to pomalicku pujde ;-) Ja si pred Vanocemi taky pi XX letech nasadil ATB, a na jare jsem si myslel, ze si je budu muset brat znovu. To bylo urcite tim ze poradne nemrzlo a porad bylo sychravo a kolem nuly. Ted se otepli a bude fajn.

                0 0
                • Karaya  

                  no a já se jim v zimě vyhýbal a tak je mám teď. Vzhledem k tomu, že mám obvoďáka vyšetřujícího pohledem, tak těžko říct jestli jsem je fakt měl dostat.

                  0 0
          • Excel  

            Tak to jsem netušil. Přeju rychlou rekonvalescenci.

            0 0
          • mastihuba  

            ty vole další se zápalem plic. To už je tak patnáct případů okolo. Chtělo by se říct zanedbaný pití, ale vzhledem k četnosti případů, bych řekl že to bude nějakej biologickej útok z východu.

            0 0
            • pepek  

              Možná ta slabá zima organismus otužilého Kyrgyza ukolébala.

              (Znal jsem Rusa, který zmrzl tady, v Česku.)

              0 0
    • les  

      Tož jak dojeli naši feketebludiči ?

      0 0
    • pepek  

      Soudruzi, kdo máte doma nějaké vlašťovky a příslušný krátký představec, nejlépe turistického designu, tak je vyhrabte. S. Manas nyní potřebuje poladit posed podle nových poznatků.

      (to není vtip, blbouni!)

      0 0
      • Excel  

        U našich mám tuším v krabici toto i s představcem, musel bych se optat jestli se to nevyhodilo.

        0 0
      • mastihuba  

        Ja bych asi vyhrabal zoom 70cm zdvih 3cm prumer 27 a k tomu predstavec hodně nahoru.

        0 0
        • RomanH  

          Franto, kteryho HACa jsi mel ? U HAC4 BlackLine se mi urval rozek sasi, ve kterem je ta oska.

          0 0
          • mastihuba  

            hac5, pokud by se ti z toho něco šiko mužu to vzit do práce, musím se podívat co tam mám za bordel, je tam toho dost. :)

            0 0
      • Smazaný účet  

        Jak ho znám, tak ten posed asi bude potřeba nastavit celkově, ty seš teď takový jeho Ovčáček? :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Pokud má problémy s pateržou, měl by možná koupit toho fulla, jak to plánuje již několik let…

        0 0
      • Karaya  

        Mám tu bikrosový řidítka, kdyby byly potřeba :-). Taky přehršel představců různých délek a klasického průměru.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Řeči se vedou, voda teče. Nakonec si člověk musí poradit dycky sám.

        0 0
    • Howgh  

      zdaar, dlouho jsem tu nebyl, ale o tohle vás nemůžu ochudit – promítačky v Kuřímě 7. května a 22. května : Ríša Štěpánek je suprman, kterej už 2× dal www.1000miles.cz . Chybí mu levá ruka.

      A Kopku nepochybně netřeba představovat

      http://www.jankopka.cz/…remy/diashow

      0 0
    • RomanH  

      Snad mi to vyjde. Tento vikend jsem hlidal sviste, tak jsem to mimo jine vyuzil k totalni rozborce biku – vidle, tlumice, zadni stavby, prelisovani pouzder v tlumici, naboju. Exik by urcite napsal povidku na tema prehozene osy, zapomenute o-krouzky, chybejici podlozky… No, alespon ted dokazi udelat rozborku / sborku v rekordnim case, pac ubung mach der maister :-)

      0 0
      • Paja  

        Ten full je koukam dobra vec na ukraceni volneho casu, kazdou chvili se to rozebira, pretesnuje, prelisovava, apod. ;-)

        0 0
        • RomanH  

          Tak 1× za rok neni tak casto. Ze jsem to ted rozebiral cca 4× je moje blbost (respektive nepozornost) B-) A vlozka do tlumice stoji cca 50 kc, takze cajk.

          0 0
          • Paja  

            Kazdopadne si nepamatuju, ze bys tady podobny servisni popisy publikoval dokud jsi jeste jezdil na RB s Marunou ;-)

            0 0
            • RomanH  

              I tem nam Marunu. Ale je pravda, ze ta stara pruzinova Z3 se rozebirala snadneji – nebylo tam tolik titernych soucasti. No a tim to haslo, tady je navic tlumak, kde musim 1× za rok az dva prelisovat ty oka + promazat cepy / loziska zadni stavby – za dve hodky to mas za normalnich okolnosti i s poklizenim naradi – ja ted u toho jeste svistum varil a podle toho to dopadlo :-)

              0 0
              • pepek  

                Páji si nevšímej, ten má snad ještě původní, 15 let starý olej vevidli.

                Já jsem ten hnusný pátek využil na výměnu gufer, přičemž jsem udělal dlouho plánovaný upgrade: mazací drážky na futrech. No zatím se očekávaný progres nedostavil, přičítám to zvýšenému odporu novýho gufera :-)

                0 0
                • Karaya  

                  A proč jsi vlastně měnil dobře zajetý gufera?

                  0 0
                  • pepek  

                    Protože za 2,5 roku už jsou 0,5 roku za limitem. (Kdysi jsem je nevyměnil včas a za jednu jedinou jízdu v –15 jsem quli tomu zničil vidlu)

                    0 0
                    • Karaya  

                      hmm, já je tam mám 6 let. Čeho se mám obávat?

                      0 0
                      • pepek  

                        Tak drážky jsou soudruzi opravdu vynikající. Počáteční nezdar byl zaviněn blbcem servisákem, který chtěl zkusit rady zdejších teoretiků, že motorový olej lépe maže. Což je možná pravda, ale v RS vidlici ho tam ne do sta neš, nedostaneš ho na ta futra ani kdyby ses posral. Zato osvědčený 2,5W, lehce ochucený RedRumem vleze do drážky a je to tam. Drží tam a maže, furt. I bez stříkání silikonu na nohy a obracení kola přes noc hore kokotom to prostě furt krásně žehlí. Je to lepší i než ten starý fox.

                        0 0
                    • Paja  

                      Krom oleje jsem za tech 15 let nemenil nic ;-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Ty černý gufera jsou nesmrtelný, ale ty šedý asi ne.

                        (+ Mně ty vidle kmitají určitě nejméně 5× častěji, tak to opotřebení ± odpovídá)

                        Každopádně ta sada je za 250,– a máš klid.

                        0 0
                        • Paja  

                          Ja tam mam sedy.

                          0 0
                        • Paja  

                          Kmitas sice asi vic, ale za poslednich 15 let budu mit zase pomerne vetsi najezd (i casove, nejen na km).

                          0 0
                        • Paja  

                          Tvl, podle „denicku“ jak rika Maňas mi vychazi, ze to ma cca 4000 hod. B-)

                          0 0
                          • pepek  

                            Ke každočtvrteční debatě o trvanlivosti, ceně a odolnosti pláštů pro hobbíky jsem dnes našel toto:

                            1 Plášť pro hobbíky, udajně vydrží dnes a zítra, na neděli se dává nová sada. Cena za kus: jen 500,– (éček)

                            2,3 Poslední vůz Grahama Hilla

                            4 Pro ty, kdo tvrdí, že nastavit Rebu je problém :-)

                            5 Nějakej Epicon, nebo co.

                            0 0
                        • Karaya  

                          Kde je za 250,–? Nejmíň 293,– + poštovný.

                          Mám ty šedý a podle deníčku najeto ±12tkm.

                          0 0
                          • pepek  

                            minulej rok byly u Hanáka (včetně Okroužků, molitanu a toho těsnění pod spodní šrouby)

                            0 0
                • Paja  

                  Tsss olejicek tam mam cerstvej :-P

                  Akorat jsem furt nedoresil ten orech, na youtube i na strankach novatecu je kulovy, resp. ted to delaji uplne jinak, asi budu muset sehnat nekde ten 12 hran, proc to kurvy sikmooke nemuzou mit na inbus jak vsechny ostatni naboje na zemekouli? :-D

                  0 0
                  • pepek  

                    12 hran bude asi, snad, pravděpodobně, možná inbus

                    0 0
                    • Paja  

                      Mas na kole hodne 12hrannejch inbusu, ze? :-P

                      Krom toho, inbus je jen 6hran

                      http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Inbus

                      0 0
                      • Vilém  

                        A videls nikdy orech do goly, ktery ma 12ti hran? Myslis, ze na 6ti hrannou matici nepasuje?

                        0 0
                        • Paja  

                          Ja nemam matici, ale 12 hrannou diru.

                          0 0
                          • pepek  

                            Tvl, tak tam ten inbus strč a nemedituj tady zbytečně, to je peklo, totok.

                            0 0
                            • Paja  

                              V telefonu jsi zdaleka tak suverenni nebyl :-P

                              10 je mala a 12, kterou jsem koupil podle navodu z vela zas velka, ze je tam 12 hran jsem zjistil az po demontazi.

                              0 0
                              • pepek  

                                Nepochopil jsem, že řešíš takovou maličkost :-)

                                Koukám, že i HT není uplně jednoduchý.

                                Tak zkus nějakou palcovou :-)

                                0 0
                                • Paja  

                                  No, orech je takove specifikum HT.

                                  Palcovy inbusy doma fakt nemam, ale muzes mi nejaky pujcit :-P

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Šel jsem se i podívat, když jseš to ty, ale máme jen malé.

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Tak nemachruj ;-)

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        v roce 2011 jsem měl v ruce novateky, který se rozdělávaly rukama,žádnýho imbusu jsem si nevšiml.

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Na soucasnych se podle videi taky povoli jen osa a orech sunda rukou. Moje jsou kupovany v r. 2009, ten navod od obdi je asi skutecne na ne, takze inbus 11 a 12.

                                          0 0
                                        • Vilém  

                                          Nektery (ty lehci a drazsi) byvaji na 4 loziskach, ty se rozeberou rukou, nebo s minimem naradi, nektery (ty tezsi a levnejsi) malo loziska jen 2 a orech byva na milionu kulicek a konusech, orech je prichycen k telu naboje dutym sroubem, podobne jako u Shimana.

                                          0 0
                                • obda  

                                  S palcovejma bych si nebyl tak jist – standardni velikosti jsou 3/8 a 1/2, mezi tim nic.

                                  0 0
                                  • obda  

                                    I kdyz, jak se divam, tak Novatec pise mirne nestandardni 7/16. Coz je ± 11mm (tu tam maji taky :D )

                                    0 0
                              • obda  

                                Co tenhle navod ? Vypada to fakt na 11mm inbus.

                                0 0
                                • Paja  

                                  Super, diky, to by melo byt ono, mel bych mit 802SB, jses lepsi hledac, tohle jsem nevygooglil.

                                  Tak mi tu 11 neber Romane, zitra se stavim ve Feromatu, aspon to budu mit doma komplet ;-)

                                  0 0
                                  • obda  

                                    Jestli jsem v necem dobrej, tak v Googleni :D Naboje mas v profilu, sel jsem na jisto.

                                    0 0
                                  • pepek  

                                    Hlavně to nerozdělávej dnes, abys měl na čem jet. Zítra musíme dořešit otázku poločasu rozpadu banánové slupky, zatímco Polka byde nýtovat.

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      :-D

                                      0 0
                                    • mastihuba  

                                      Máš recht mel by to nechat az na vyjizdku. :)

                                      0 0
                                      • obda  

                                        Tak ja menil desticky na konecne v Obranech, kdyz se cekalo na Paju ;)

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          To je takovy obvykly slovni spojeni. :) asi nemas mechanicky avidy že. :-)

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Pan největší obhájce Avidů se nezmohl téměř na slovo, když viděl tu rychlou výměnu a odjezd bez škrtání ;)))

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              nevim kdo je obhájce avidů, ale Roman by mohl o výměně desek při chcací pauze napsat esej :)

                                              0 0
                                              • JSt  

                                                …nachcat esej

                                                0 0
                                              • RomanH  

                                                Sice je pravda, ze se to vykurvilo v nejnevhodnejsi chvili, ale zase jsem na ne snad 8 let vubec nesahnul (nenapadlo me, ze bych mel u mechanik nejak zvlast cistit pistky). BB7 jsou kazdopadne dobry brzdy, ale ty hydry XT mi prijdou komfortnejsi.

                                                0 0
                                              • Excel  

                                                Tady byl jinej problém, ten pístek vypadne, když je maximálně vyšroubovanej (s ojetejma deskama), zacvaknout zpátky jde jen když to celé zase zašroubuješ, když to neuděláš, nevíš, neznáš, tak to tam nenasereš ani kladivem a zničíš celý, ***** pístek, a musíš objednat celej třmen novej. :-/

                                                0 0
                                              • obda  

                                                Taky jsem musel poslouchat hlášky typu „radši se na to vyser, vzpomeň si na Romana“ :D

                                                0 0
                                            • obda  

                                              Já bych pepka bránil, taky preferuje Shimana :) Ale na rozdíl od jiných soudruhů zvládne celkem úspěšně fungovat i s Avidama.

                                              0 0
                                          • obda  

                                            Obvyklý spojení samozřejmě znám, ale nemohl jsem odolat ;) Jinak brzdy mám XT model 2004, ještě s původním olejem, nikdy neodvzdušňované :)

                                            0 0
                                • Paja  

                                  Toz navod dobrej, orech jsem podle nej sundal, ale ted mi jeste vygůgli navod jak se dostat do orechu ;-) K nabe je to priheftnuty jak vidno z prvniho obrazku – v nabe je to vybrany opacne a z druhe strany pritahnuty matici na inbus 12.

                                  Predpokladam, ze do orechu se da vlezt pres asi matici s 2 vyrezy (obr. 2) ale nemaje vhodnejsiho nastroje nez uzky kleste (ktery tam ale pasovaly celkem dobre), povolit se mi to nepodarilo.

                                  Proste ani ocko nenasadis…mozna se na to vyseru a az ten orech zdechne, proste tam prehodim druhej, kterej mam na starym zapletu, kde mi praskl rafek.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    No, jak tak koukam na navod pro shimano nabu na ivelo, vypada to dost podobne, akorat, ze ta kurvamatice se dvema zarezy se tam povoluje doprava @:-)

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      kus plechu + francouzák – neřešitelný problém, hoši

                                      prečo to máš hrdzavé?

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        …a hlavne tocit na opacnou stranu.

                                        Nevim, mozna proto, ze jsem to nikdy nemel rozebrany?

                                        0 0
                          • Vilém  

                            A neni to jedno?

                            Proste je to na 6ti hranny imbus, stejne to ma i shimano.

                            Je tam pak vetsi dira, v tom dutem sroubu, nez kdyby tam byl 6ti hran, no a taky je to pak lehci.

                            0 0
                            • RomanH  

                              No, resim neco podobneho, Fulcrum Power SL 2013.

                              Jak pise Paja, 10 je mala, 12 velka, tak jsem koupil 11-tku a je opet velka. Neni to tam jen narazeno ? Rukou jsem tahal, ale nic (nahrivat jsem to nechtel, protoze jsem nemel nahradni loziska a zase tak moc jsem ten orech sundat nepotreboval).

                              0 0
                              • Paja  

                                Fajn, takze 11 shanet nebudu ;-)

                                0 0
                              • Paja  

                                U me je jeste mozny, ze by se to mohlo dat sundat z druhe strany tou 12 inbusem, za tim 12hranem je videt z druhe strany 6hran, ale tam zase zavazi lozisko, kterymu se ven nechtelo, a taky mi nepripada logicky udelat naboj tak, aby se kvuli sundani orechu muselo vyrazit lozisko na druhe strane.

                                0 0
                              • obda  

                                Asi uplne nechapu. Tohle jsi cetl? Zadnej takovej inbus tam nikde nevidim.

                                0 0
                                • RomanH  

                                  jj cetl. Jsem se spletl, model 2014, a 26''. Vsude tam tahaji orech rukou, ale mne to nejde. Na tom obrazku se i steluje vule cervikem z boku, ale ten tam vubec nemam. Biju se do hlavy, ze jsem nevzal Crossridy – Katka je ma a je to na pohodu – komplet promazani orechu je u nich otazka chvilicky, za celou dobu s nimi nemela problem, tuk tuk.

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    CR uz nejsou mekky jak byvaly?

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Tak to netusim, ma V-ckovej model, tusim 2008–2009. S jejimy 55ti kg to nepozna, a kdyz na to sednu ja, tak se pruzinova Marathonka zanori do puli zdvihu, takze na to sedam jen pro odladeni razeni :-)

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        U Katky bych to bral, ale pro tebe bych neriskoval, precejen taky nejses uplne pirko :-)

                                        0 0
                              • obda  

                                Že seš to ty:

                                Rozkres (strana 19) Součásti ořechu jsou vyznařčeny čárkovaně, tebe zajímají ty matice okolo (na obou stranách).

                                Sundat by to snad mělo jít inbusem 12, po odšroubování krytky pomocí klíče na kazety. Viz zdezde

                                (a možná přijde na řadu i ta jednáctka :))

                                0 0
                                • obda  

                                  Jestli je nutné nejdřív odšroubovat tu krytku netuším, a ta 12 je snad zevnitř.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Dikec. Ten nakres jsem si nasel uz na podzim, ale cekal jsem, ze tim pujde prostrcit ta 11tka – nesla, natoz 12tka, ani z jedne strany, brani tomu lozisko. Ze existuje nejaky bazmek na stahovani orechu jsem se dozvedel az vcera v tom dredu Zlatej DT a Mavic :-)

                                    Kdyz jsme u toho, ja do toho chtel vlastne lezt kvuli tomu, ze obcas se ve stojanu pri roztoceni klik vlni kazeta, jako kdyz placnes hada po prdeli. To jsem u jinych nab nezaznamenal. Pomoci kontramatek se mi to vzdy podarilo celkem zoptimalizovat (kdyz je pritahnu vice, tak se sice uz kazeta nevlni, ale zase lozisko drhne, tak jsem si nasel nejaky kompromis). Myslis, ze to muze byt loziskem v orechu ? Delalo to tak od pocatku…

                                    0 0
                • Polka  

                  Jsem se minulej tyden tak pekne navnadil na fulla a jak to tak zas ctu, tak radsi zustanu u pevnaka.

                  0 0
            • Excel  

              V sobotu se kolem Mokecu motal borec na černým matným Nineru f karbonu i s pevnou vidlou a jako jo, to by šlo.

              0 0
    • Excel  

      Ještě k termínů, protože ty sou důležitý a to je podstatný.

      15.5. – 17.5. – NE

      22.5. – 24.5. – NE

      12.6. – 14.6. – ANO*

      26.6. – 28.6. – ANO*

      (*)jako není to ideální, ale když nebude zbytí tak to půjde, škoda že

      tam chybí 19.6–21.6.

      0 0
      • RomanH  

        Nedelas nam to jednoduchy :-(

        Videl bych to teda nasledovne :

        23.5. – silnice do Pelhrimova na Poutnase (to uz by snad mohl i Manasek)

        No a vikendy 12.6. – 14.6. a 26.6. – 28.6. rezervujeme na ty Javorniky s Karpatama (Manasku, chat po ceste je tam dost)

        0 0
    • bagr84  

      Zdarec, vzhledem k tomu že nejezdím, tak sem ani moc nechodím. Zdraví zlobí, už bylo líp. Co vy?

      Jinak takhle jsem nakonec vyřešil tu silnicu. Dost dlouho jsem si lámal hlavu nad geometrií, řešil velikost, co kalkulátor, to jiný rozměry, tak jsem nakonec šel na to měření od Duratecu a zřejmě jsem dobře udělal – nenašel jsem geometrii která by se aspoň trochu podobala té custom co mi z toho vypadla.

      Jsem zvědavej na první svezení…

      0 0
      • RomanH  

        Jen tak pro zajimavost, s cim jsi marodil Ty ? Tak mam pocit, ze z nas kolo dela kriple :-D

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jako Duratec mám rád, ale připlácet 10tis. za rám je imho celkem zbytečné, radši bych šel asi do uhlí od germany brandu :)

        0 0
        • obda  

          Hlavně my dva bychom dopadli jako ten borec, co se u Duratecu nechal změřit a vyšel mu rám s hodně položenou sedlovou trubkou. A když si ho chtěl nechat vyrobit (měření by pak měl zdarma), tak mu řekli, že takový nedělaj ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já měřený byl a byl jsem nadmíru spokojený uživatel (narozdíl od uživatele miťo a jeho známé komixové historky se šoupáním pat)…

            Pro pepka: tehdy Tufa v jiné barvě nebyly :)

            0 0
            • pepek  

              Barva to je to poslední. Tam plno věcí vůbec není, v jakékoliv barvě.

              Namátkou: vidle, tlumič, vlaštovky, brzdy . . . . .

              0 0
          • bagr84  

            Polozena sedlovka mi vysla (71,4). Diky rozdilne dlouhejm stehenim kostem bych mel mit sedlo pro kazdou nohu jinde, takze se slo cestou kompromisu.

            Sam jsem nebyl schopnej dopracovat se geometrie co by mi sedla, tak to skoncilo merenim a mam klid. S kazdou dalsi vyjizdkou z toho mam lepsi a lepsi pocit (ze zacatku to byl velkej nezvyk).

            0 0
            • mastihuba  

              měření ve spešlu nebo v cbase?

              0 0
              • JSt  

                sibejs uz definitivne domerilo.

                cekal bych, ze douratek meri primo u sebe. ;-)

                0 0
                • Lada,s  

                  jaktoze uz domerilo?

                  0 0
                • bagr84  

                  Co se tam deje, vi se?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    mě to od začátku přišlo trochu jako megalomanskej projekt, pak se stěhovali blíž k lidem a do menšího? No a pokud nebyly tržby, tak to investor stopnul? Dlouho jsem s nikým nemluvil, ale mám z toho takkovej pocit. Zajímavý je že conceptstore je něco podobnýho a tam to funguje a dokonce otevřeli další prodejnu. Čekal bych že trek pofrčí stejně i když na tom nejezdí Jára. :)

                    0 0
                    • bagr84  

                      Spesl ma mnohem lepsi marketingobou masirku, navic o te prodejne na Herspicke vi kazdej brnak, nejde to prehlidnout.

                      Síbejs mi v tomhle srovnani prijde neviditelnej, kdybych to jednou nehledal podle adresy, nezavadim o ne. Navic ty ceny mi tam moc lidovy nepripadly. Sluzby imho ale lepsi. Asi to neumeli prodat.

                      0 0
                      • obda  

                        Spesl tedka mj. zabral „revir“ CBase, maji na Hercikove novou prodejnu. (Od CBase asi 400m.)

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      Taky jsem byl kdysi oslněn cyklokavárnou a pak jsem odjel s GFtrekem s malým rámem,

                      střídám to oproti vám jak ponožky a stejně nejsem furt spokojen :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Napis Kubadovi, Franta to pred tim taky stridal :-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          Dyk to nemam dva roky :)

                          Dalsi uz kolo nebude

                          http://www.triumphczech.cz/…iger-800-xc/

                          0 0
                          • Polka  

                            To budes nechavat na modre u pola, abys nam s tim nesmrdel pod nosama :-)

                            0 0
                          • RomanH  

                            Mas se moc dobre, hajzle, mel by ses ozenit :-)

                            Jako jo, Triumph vstal pekne z mrtvych, ale jestli to myslis vazne, pouvazoval bych i nad GS.

                            0 0
                            • pepek  

                              Nech ho. Zase se potřebuje spálit

                              It is not broken, it is british ( © TopGear :-)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                Ty seš sulda, predpokladam ze mi doporucis oranzovou Ktm. :P

                                0 0
                                • pepek  

                                  215kg!!

                                  Chtel bys trekinga, co má 30kg?

                                  Toto je prostě takový těžký treking. Ani na cestu, ani do terénu. S tím by ses bál i na té tvojí modré dálnici.

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    :))

                                    0 0
                                  • RomanH  

                                    Tak predpokladam, ze vi, pro to chce. Na cestu na Ukrajinu / Albanii / Rumunsko dobry, ale na kozich stezkach se holt nepovozi (i s TransAlpem svagr projel docela fest rozbitou cestu po povodnich, kde jsem vcera poskakoval na kole jen tak tak, udelal to ale jen jednou).

                                    Na druhou stranu, nez by do te Albanie dojel na lehkem enduru na cislech, tak by mu upadla prdel (vcera jsem se za barakem svezl na tomto).

                                    Nic to ale nemeni na to, ze Triumphu bych se radeji vyhnul.

                                    0 0
                          • Excel  

                            Od Triumphu mi k tobě sedí spíš FORBIDDEN 85D ale zvážil bych velikost.

                            0 0
              • bagr84  

                FOG od Duratecu. Dela to Hape.

                0 0
            • Polka  

              Zajimavy. Oproti Fujine je to o dost delsi + vys rodla, ze?

              0 0
              • bagr84  

                Oproti Duratecu je to „o dve velikosti“ vetsi. Delsi to je, ale hlavne riditka nejsou tak „hluboko“. Ted je mam asi o neco vys nez mi vyslo na tom mereni (8,3 cm), vyhovuje mi to, ale budu zkouset dat to dolu. Proto jsem ten krk jeste nerezal kdyz nevim jak to budu vozit.

                Fujina byla mala, nemam moc ohebnou pater (palcu na nohou se temer nedotknu) a k riditkach jsem se tak dostaval predsazovanim ramen → ochably mezilopatkovy svalstvo, zkraceny kozy a predsazeny ramena + zacinaly me trapit zada. S novym ramem se citim mnohem prirozeneji. Navic mi uchop v obloucich prijde mnohem prirozenejsi, uz se do toho „nenutim“.

                Ale ze bych si myslel ze to mereni je na milimetr presny – to ne. Treba forbes tam mam ve skutecnosti 2 cm kratsi (a nemit tam kompakt berany s kratkych reachem, tak jeste kratsi).

                0 0
                • JSt  

                  krk jsi nerezal, pac si nejsi jisty, jestli nahodou nebudes potrebovat 7cm podlozek pod forbecem. :-D

                  0 0
    • RomanH  

      Toz dneska kde a kdy ? Az na Buk se mi moc nechce (respektive na Buk ano, ale cesta od Noveho Hradu na Lipuvku me deprimuje a kopec navic si v noci taky davat nebudu :-)), ale zase chapu, ze ve Vranove (Ceske – Poutnika bych si dal) jste byli minule.

      0 0
      • pepek  

        Vranov byl šel. Máme novou zkratku (četné děkovné dopisy)

        Start u Lužánek by byl nejvíc optimální

        0 0
        • RomanH  

          Fajn, budu ucastnikem zajezdu. Co si predstavuje pod pojmem Start u Lužánek ? Roh Lidicke a Luzanecke ? A v kolik, 16:00 ?

          0 0
          • pepek  

            Přesně tak, jawohl (Pája ofšem nebude souhlasit :-)

            0 0
            • RomanH  

              Tak pokud se jede nekam smer Lesna, Paja se prida rovnou tam (o mesto mu asi nejde), netusim, co mas v planu

              0 0
              • Paja  

                …no co, potahne te totalnim volejem az do Mokecu ;-) na 16.00 ti kejvne jen proto, ze to ma u baraku, na Klajdu se cuka i na 16.30 :-P

                P.S. Taky nenavrhuju srazy ve Slatine u kostela, to bych mohl i na tu 16.

                0 0
                • RomanH  

                  Vsak ja to bral tak, ze delam na opacne strane mesta, Pepek bydli ve stredu. Jestli pojedu do Obran nebo do stedu je mi sumak a s Tebou se potkame nekde u lesa v 16:30. Ale jestli chcete dat 16:30 Obrany, klidne, dojedu tam na 16tou a dam si tam v klidu skopek.

                  0 0
                  • Paja  

                    Mne je to v zasade fuck, ale vyjet muzu v 16 a do Mokecu, kde to zacina to mam zhruba stejne daleko pres Sobesice jako pres Luzanky, sice vic do kopce, ale zase daleko lepsim terenem.

                    0 0
                    • pepek  

                      No ale ten start po rovině není špatný, prohřeješ pomalu turbo. Ani to nemůžeš posoudit, myslím, žes to ještě nejel.

                      0 0
                      • Paja  

                        Start by to byl jenom pro tebe, vsichni ostatni budou mit turbo uz prohraty…

                        Ti na to zas skocim, bude to vopruz a ty me zas budes „utesovat“ tim, ze si to musim prece odskrtnout :-D

                        0 0
                      • Paja  

                        Tak ty prvni 2 body naznac do mapy ;-)

                        0 0
        • Paja  

          Mne se jako optimalni jevi start jako obvykle, nekomplikovane do Sobesic, protoze do toho Mokecu je to po Karaskovi o dost lepsi nez ten volej od Luzanek, co ciste sobecky navrhujes ;-)

          0 0
        • obda  

          Vranov? Na Gruntě? Nešla by nějaká lepší hospoda?

          0 0
      • Paja  

        Minule jsme byli na Buku.

        0 0
      • pepek  

        A v České mužem posedět, není to tam špatný (tedy pokud není hokej :-(

        0 0
        • RomanH  

          Idealka

          0 0
        • Excel  

          Děte do ******, já taky posedím…v práci.

          0 0
        • Polka  

          Sem chtel na Romanovu pocest jet, ale na ten zevl po hospodach ti seru, soudruhu. Zkus me nalakat detailnejsi trasou.

          0 0
          • pepek  

            Taková nedůvěru si soudruhu nezasloužím. Copak jsem tě někdy zklamal? Samý nový věci (Páji si nevšímej)

            1 Drsný městský trail ke hřbitovu

            2 Výlet turystyczny do Mokecu

            3 Náročná zkratka a následný nový trail do Jehnic

            4 Nový trail Jehnice-Jehnice

            5 Trail turystyczny + nový sjezd do Lelek

            6 Horizontální výjezd, nebo nový bezbolestný výjezd do Vranova

            7 Nové dva sjezdíky do Lelek-přesun do České

            8 Pivo

            0 0
            • RomanH  

              Tak to jsou perly :-D

              Náročná zkratka a následný nový trail do Jehnic

              4 Nový trail Jehnice-Jehnice

              Horizontální výjezd, nebo nový bezbolestný výjezd do Vranova

              Huz se tesim

              0 0
            • Paja  

              1 Drsný městský trail ke hřbitovu

              2 Výlet turystyczny do Mokecu :-D

              0 0
            • mastihuba  

              slušnej výmrd :)

              0 0
            • obda  

              Tak já bych se z dovolením připojil v Mokecu, do Lužánek bych to stejně z domu nestihl (dneska jsem musel ráno do hokny autem).

              0 0
              • Paja  

                Jsem schopen dorazit do Mokecu tak na 17, mam to pres ***** cele Brno ;-)

                0 0
                • pepek  

                  To ovšem přijdeš o první dvě fičury.

                  0 0
                • obda  

                  To zvládneš rychleji, z Tomkáče to není ani dvacet minut :)

                  0 0
                  • pepek  

                    dyť to taky přesně tak píše

                    0 0
                  • Paja  

                    No, ale ja nejedu z Tomkace, ze.

                    0 0
                    • obda  

                      Ok, z Obřan, kde zvládáš být na 16:30, je to taky pod půl hodiny ;)

                      0 0
                      • Paja  

                        Tak jak obvykle zvladam byt v Obranech na 16.30, cti 16.35–16.40 ;-) mi to do Mokecu na tu 17 vyjde tak akorat, navic pokud pojedu vcas, vezmu to pres Sobesice a Karaska.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Zalezi na Josefovi, co ma vymysleno, porad nemam problem s Temi Obrany :-) Hrbitovem tusim nejaky uphill kolem krchova v Reckach smer Lesna.

                          0 0
                          • Polka  

                            Ja su taky pro Obrany.

                            0 0
                          • Paja  

                            Ja tam vidim jenom Výlet turystyczny do Mokecu

                            0 0
                            • pepek  

                              Banda nevděčná. Serem taká robota, idem do ostrava banovať.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Toz 16:30 Obrany ?

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  nějak se to pepinovi zvrtlo :)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Mne je to dneska fakt burt, ja delam, co se mi rekne :-)

                                    0 0
                                  • pepek  

                                    Naopak, všichni byli spokojení a moc mi děkovali :-)

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Tisice dekovnych dopisu. Bylo videt, ze jak nas Karos netaha do hospody, najede se spousta km :-)

                                      Nemate nekdo log z GPS, ze by jste sem hodili obrazek s mapou ? Docela by me zajimalo, co jsme vsechno jeli.

                                      0 0
                                    • Polka  

                                      Ja ja, fabelhaft. Karaska jsem jel prvne, zaver nad Lelkama taky super. Jen ty bezbolestne vyjezdy by to jeste chtelo vice bezbolestnit napr. nejakymi obchvaty, traverzami apod. Vim, tezky…pretezky ukol :-)

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        Ja nevim, jestli kdyz ti dole nalozi traverzu, bude to pak bezbolestnejsi :-D

                                        No a nebo LV level – lanovka, ale to tady asi nesezenem, leda nejakej IDS ;-)

                                        0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Ono taky s tvým nejlehčím převodem, který odpovídá zhruba prostředku „normálního“ rozsahu… :)

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          Kdo chce s vlky… V kategorii elite se na lehky převody nehraje :)

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Letos zatim B kua…B ;-) Ale o vikendu mi postup unikl o pouhych 14s, to nasere.

                                            0 0
                                        • Polka  

                                          Ja to nemyslel ani tak kvuli sobe (rikal jsem vcera, ze aspon pekne potrenuju), ale i ostatnim. Ono by to proste lip jelo i do kopce a bylo zabavnejsi treba, bohuzel tam ty cesty nahoru moc nejsou, vsechno skoro kolmo na vrstevnice.

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            jak kolmo? dyť ten horizontální klikatej chodník je skoro po rovině. K lomu se to, pravda, trochu zvedá-ale právě proto jsem vám tam dal vybrat tři možnosti a vybrali jste si tu nejhorší :-)

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Tak ted nevim kterej klikatej chodnik myslis, ten bude ale asi ok. Myslel jsem hlavne lom a ten asfaltovej vymrd hned na zacatku v Mokre. Ale odskrtnout si to clovek musi ze? :-)

                                              0 0
                              • Paja  

                                Jak nevdecna, ja jenom chci, abyste na me v Mokecu pockali, stejne si po tom drsnym citytrailu budete potrebovat orazit ;-)

                                0 0
              • pepek  

                Jedeš tedy napřímo do Mokecu? Já bych se tam taky připojil, ať si v tom horku lezou do kopce sami.

                0 0
    • Excel  

      Dneska jsme Polkovi trochu zafušovali do řemesla i když ne tak úplně. Spíš to byl takovej MTB alleycat.

      0 0
      • JSt  

        kdyby to nekomu nebylo jasne, brali jsme treti flek. ;-)

        0 0
      • RomanH  

        Ja objevil par singliku v Mozzkove reviru :-)

        0 0
      • Polka  

        Tak to si dejte jeste tuto sobotu http://www.cyklotrek.cz. Ja nesehnal partaka, takze nejedu.

        0 0
        • les  

          Ve 14:00 zamykám továrnu a tradá silnic na Adamov.

          0 0
        • RomanH  

          Pojedeme do Pelhrimova

          0 0
          • Paja  

            0 0
          • Jaroslávek  

            Jeďte kuci, jeďte. Jinak trochu bokem si dovoluji oznámit, že jsem od pátku hrdý dědeček. Plány na oslavu byly velký, ale čítám koncem června už bych se na Buk(nebo jinde) mohl doplazit a trochu zapařit.-) Tak s tím trochu počítejte. Neplatí pro různé posměváčky.-)

            0 0
            • obda  

              :)

              0 0
            • Paja  

              Pocitame s tebou…a nekam kolem baraku (nemyslim na dedecek oslavu) by ses treba salinou driv nedoplazil?

              0 0
            • pepek  

              Zase si to tak neprodlužuj, potřebuješ trening. Zanedlouho ti potomek připřáhne vozejk se šklebičem a tam bude každý nenajetý km znát.

              0 0
              • Paja  

                Rekne svymu nejvic nejlepsimu kamaradovi :-D

                0 0
                • obda  

                  Nicméně za fulla se vozejk připojuje blbě ;)

                  0 0
                  • pepek  

                    To už jsem vysvětlil, že to z bezpečnostního hlediska nelze. Dynamika takovéto soustavy je velmi neurčitá, může docházet ke kmitání se zvyšující se amplitudou s následným vymrštěním šklebiče mimo vozidlo.

                    0 0
                    • Paja  

                      O vikendu jsem videl borca na fullu s vozikem…a v pohode.

                      0 0
                      • pepek  

                        To, žes ho viděl neznamená, že je to bezpečné. Třeba na křížovce, nebo z Babího lomu jsem tuto soupravu jet ještě neviděl.

                        . . čtvrteček už je tu: . . . . .

                        0 0
                        • mastihuba  

                          Jo asi konečně vytahnu silnicu. Les zacina byt plnej haveti.B-)

                          0 0
                          • pepek  

                            Ale prdek. Nahoď nazpátek trojpilu a nemusíš si vymýšlet kraviny :-)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              Kolikrat ti mam vysvětlovat ze do kopce mam lehci prevod nez ty. :) a ten stejnak na nic nepotrebuju. :)

                              0 0
                              • pepek  

                                :-)

                                Sem brouzdal včera v tvojem rajonu, takový to tvoje oblíbený: Motáš se jak ***** 2 hodiny a vyjedeš tam, kdes začal

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  Takze auto bylo pod hadkem:)

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Nebylo

                                    (Pučila si ho mladá :-(

                                    Co proti mému pojetí duatlonu furt máš? Ty 1000× jetý výpadový cesty z města mě už prostě prudí, to ti nemusím vysvětlovat. Takto vysbírám jen hrozinky a eště se pěkně svezu.

                                    0 0
                            • RomanH  

                              No, s tou haveti ma pravdu. Vcera jsem se taky motal jak … (Pepek) kolem baraku. Poprve jsem tahnul bike na zriceninu Loucka, pak se splhal na Krivos (sjezdik dolu po modre je gut). Doma jsem zjistil, ze jsem ztratil mobil, valil jsem autem do Stepanek a pesky na Krivos (tam jsem se na nej jeste dival). Nezavrel jsem kapsu, tak mi v tom sjezdu vypadnul. 2 hodiny jizdy, najetych 25 km, a nastoupanych 600 metru, dostipanej jak svina… Ta silnice by asi byla lepsi volba. A dneska jsem si to zopaknul v podobnem stylu, malej na motorce, ja na biku.

                              0 0
                        • Excel  

                          No když sjel křížovku i Jonys na lehokole, tak bych se nedivil, kdyby se našel nějakej fotřík, kterej by to dal i se smradem v kukakáře.

                          Napsal jsem Jonys? … Kdo je kua Jonys? :-p

                          0 0
            • Excel  

              gratuluju..dědku

              0 0
            • RomanH  

              Gratulace :-) A neboj, na zapiti casu dost ;-)

              0 0
          • JSt  

            ja ti prave dal kosem a skocil po tom orientaku…

            0 0
    • mastihuba  

      vokolo 18–19h bych mohl doklapat na B.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Musím si ulevit, kua neřešitelný problém. Po měsíci rozmazlování s kolem v hokně na chodbě, mám kolo najednou nechávat venku ve stojanu…

      0 0
    • mastihuba  

      dyby neco tak nic…

      0 0
      • Excel  

        Co to je? Dyť nemaj na čepu Starobrno.

        0 0
      • RomanH  

        Budu Ti kontrovat

        0 0
        • Paja  

          Tak ten termin nebyl stanovenej nahodou ;-)

          0 0
        • RomanH  

          Tak to mame s Patou za sebou.

          Hodilo mi to 212 km (Pata bude mit okolo 260), celkovy prumer mam krajinkarskych 23, nastoupamo 2600m.

          Brali jsme to jako triatlon – Patovi to jede do kopce, mne z kopce (namazane brucho, tada konusy chci rict), no a na rovinach (kterych tam teda moc nebylo) jsme jelu vetsinou vedle sebe a kecali.

          Krajinkarsky od nas po Jihlavu parada (obcas spatnej asfalt), od Jihlavy hladka hlavni silnice nahoru/dolu, ale docela slabej provoz.

          0 0
          • Excel  

            Bravo!

            0 0
          • Smazaný účet  

            Pošli mi pls fota na mail, dík. Dobré to bolo, včetně CX vložky…

            0 0
          • JSt  

            parades. ;-) vetr vas netrapil?

            my s polkem jsme v tech jedovnicach vseckym olsovec vypalili a vyhrali. :-P

            0 0
          • Polka  

            Jste naci navleceni, my jsme meli hic a vysledkem jsou prouzky na rukach jak prase :-)

            Jinak jsme s Jurou zarizli ty, co vyhrali minulej rok…dokonce o ne-u-ve-ri-tel-nych 52minut. Fajna akce, cca. 92km / 4,5hod. ciste jizdy.

            0 0
            • RomanH  

              Prouzky pod kolenama mam taky. Teplo se udelalo az po obede, pak jsme ty navleky sundali. Rano bylo krasnych 7 stupnu, bylo pekne pozorovat, jak zacina slunko svitit na pole s Babisovou repkou :-)

              Ty jo, 52 minut, to je fakt neuveritelne. Orientak jsem nikdy nejel (kdysi v mladi jsem akorat behal radiobeh), ale takove rozdily tam nebyly.

              0 0
            • mastihuba  

              Další bedna tento týden. :) Bouzov je zajímavá lokalita. :)

              0 0
          • Jaroslávek  

            Nu což, zamáčknu slzu…

            0 0
            • RomanH  

              Vsak jsme si na Tebe dali Harracha – v srpnu / zari se tam s Tebou otocime, a kdyz to bude dobre, muzeme dat i Policku – je to taky moc pekna trasa.

              0 0
              • Jaroslávek  

                No, abych řekl pravdu tydle delší akce už asi na 99 % odpískám. I tak jsem si jich užil poměrně dost. Teď potřebuji vyřešit ten představec na silnici (blbý je, že starej bez komplet odstrojení kokpitu neoddělám) a vlajdy, potažmo posed na Maňáska. Stejně to bude z mý strany už jenom šudlání ve stylu CHC …

                0 0
                • RomanH  

                  Vsak proto pisu Harrach a Policka, pro letosek ;

                  že starej bez komplet odstrojení kokpitu neoddělám – tomu nerozumim. Predstavec odmontujes a berany privazes treba k ramu, ne ?

                  0 0
                  • Vilém  

                    A nema NEahead predstavec na jeden sroub?

                    0 0
                    • pepek  

                      jo

                      0 0
                    • RomanH  

                      Co jsem se dival na fotky, tak to vypadalo na AHEAD, ale nebyl tam detail

                      0 0
                      • pepek  

                        Asi možná jo, ale nemá dělenou hlavu představce.

                        A to znamená: Musíš sundat omotávku, brzdy, tachometr a protáhnout celý rodla, toto a toto, . . . ., to je n e ř e š i t e l n ý problém hoši.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Jo taaak. Ja mrknul na fotky z Jestedu a tipoval to na klasickej AHEAD.

                          0 0
                    • Jaroslávek  

                      Ještě mě napadá flexka …

                      0 0
                    • JSt  

                      ma a-head forbec, ale na jeden sroub, kterym se musi rodla protahovat.

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Nějaké MTB náhodou o víkendu někdo neplánuje? Bajk už mám zaprášený…

      0 0
    • shauriq  

      nemozte prosim nekdo kto ma stihlku nebo sekyru.. rozsekat ten vyvraceny strom mezi jinacovicema a kninickami??.. jiz tyden me nevyslovne sere! .. a nebo pucte pilu a ja to udelam

      0 0
    • Excel  

      Jestli jsem někdy haněl Dražovice, že smrděj hovnama, tak se jim tímto omlouvám, protože kopou jen okres. To Dvorska už hrajou kraj, ti snad těma hovnam natíraj ploty.

      0 0
    • Paja  

      Also heute 16.00 Obrzany?

      0 0
    • Krutor  

      Zdarec borci,

      jak to aktuálně vypadá na soběšické naučné, Resp. odkud kam jsou ty zmiňované pppadané stromy atd. ?

      Dík

      0 0
      • Polka  

        Urcite je jich par tady (stav streda), dal nevim, ale myslim ze je to uz pak ok, protoze jsem to jel nedavno shora az po nejjiznejsi zatacku a stromy zadny.

        0 0
      • pepek  

        Zhruba ve třetině trasy, v té pravé vracečce nastává neřešitelný problém-stromy do 2m výšky v délce min: 100 metrů. Dá se tam ale odjet tím brutálním stoupáním nahoru a pak se připojíš na modrou.

        0 0
      • pepek  

        Ale když už nejde naučná, tak zkus tvůj oblíbený Čertův hrádek.

        Je to skoro celý jetelný, až na jedno místo (viz foto), ale tam se dá přejít po tom kořeništi nahoře, nebo podlézt někde dole. (Kolo si pak přetáhneš na druhou stranu)

        0 0
        • ufoncz  

          Lákat na tu zelenou minulej tejden bylo trochu zlomyslný. Zarostlý to bylo totiž brutálně a lepší to možná bude až teď. V půlce toho nejhoršího (ještě dost minut před Výří skálou směrem od toho potoka pod Tetřevem) jsem v nedělu potkal pár se psem a velikýma nůžkama na křoví. Za nima už to bylo průjezdnější, ale přes to všecko ostříhaný člověk akorát občas neviděl, co je pod kolama.

          0 0
          • pepek  

            Ses měl zeptat :-)

            To, co reklamuješ je vyjádřeno tím slovem „SKORO“

            0 0
            • RomanH  

              Tisice dekovnych dopisu :-) Jsme to jeli ted v nedeli s Exikem a s Depkou. Byl jsem tam poprve, zadne slagr to nebyl (alespon ted, na podzim to muze byt lepsi). A tech stromu je tam celkem pet, ale jedinej, kterej stoji za to, je tento – byl jsem rad, ze je nas tam vice a muzeme si prenaset kola.

              0 0
              • pepek  

                Psal jsem to speciálně pro Mr. Krutora, který zde kdysi vyjádřil svůj nebetyčný odpor k této dříve malebné stezce.

                Nikdy by mě nenapadlo, že tam dobrovolně pojedete, zvlášť potom, když jsem to tady tak pěkně popsal.

                0 0
                • RomanH  

                  Tak ja se na tu zelenou chystal nekolik let (porad jste psali, ze je tam spousta popadanych stromu a ze se to neda), nikdy jsem tam nebyl. A kdyz jsem ted uvidel Tvoji fotku, rikal jsem si, ze to nejak pujde. No, mam to odskrtnuto :-)

                  0 0
            • ufoncz  

              Asi špatný výklad věty „SKORO celý jetelný, až na JEDNO MÍSTO“ ;-)

              0 0
          • Excel  

            Před šesti lety jsem tu stezku v zimě šel s JSTem pěšky. Teď, po letech jsem se ujisti, že se nic nezměnilo a pořád je vo hovně. Jak píše Roman, možná, možná až bude spadaný listí, ale to zas bude hovno na pěšině vidět, a pastiček je tam ve stopě vícero.

            Překvapil mě horší stav žlutý do Adamova z Vranclu, chtělo by to protáhnout radlicí nějakým čembabagrem.

            0 0
            • Baba-Ji  

              v cem je zhorsena zluta? Tak mesic, dva jsem tama nejel

              0 0
              • Excel  

                …oproti loňsku je horší :-)

                0 0
                • ufoncz  

                  Je lepší o jednu odstraněnou spadlou břízu, pod kterou se člověk musel trochu ohýbat (a jelikož to bylo v místě s rychlostí typicky nad 40 km/h, tak to nebylo pocitově nejpříjemnější). Na tom začátku užší cesty (Hemzalův most) je pravda taková směs volných šutříků a klacíků. Tak na koště řekl bych.

                  0 0
              • obda  

                Taky jsem si nevsiml, ale jezdim to vetsinou nahoru :)

                0 0
    • bagr84  

      Jak rika Polka – ja musim mit vzdycky neco extra :)

      0 0
    • mastihuba  

      Polka s Motylem všem vypalili rybnik. :)

      0 0
      • Jaroslávek  

        Sr závoďákama zásadně netančím.

        0 0
      • obda  

        Tvl tady je to samej zavodnik, nechapu nic. Jinak hosi gratulace!

        0 0
      • JSt  

        dobre polek s motyllem!

        tri to navigacne neposrali, takze jsem byl az ctvrtej. :-D

        http://www.youtube.com/watch…

        0 0
        • Jaroslávek  

          Abych se přiznal, už se mi to omrzelo, ale já už stejně pomalu se vším končím …

          0 0
          • pepek  

            Ty chceš, abychom tě litovali, to já poznám. Neříkej, že nedojedeš aspoň k Vrtuli.

            0 0
            • Jaroslávek  

              No konečně to někdo řekl nahlas. K Vrtuli samo dojít můžu.

              0 0
            • Jaroslávek  

              ?

              0 0
              • pepek  

                Vzhledem k tomu, že soudruh Jája je zaneprázdněn, zvolil bych bahnuprostou Holednou s následným přesunem do kamchceš. A toto všechno zřejmě ve čtvrtek?

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Beru věru.

                  0 0
                • Excel  

                  A kde budete končit dnes a vo kolika?

                  0 0
                  • pepek  

                    Jaká kolika?

                    Přijeď k mamutovi a nemusíš řešit timing, voe.

                    0 0
                    • Polka  

                      Namysli neco extra soudruhu resp. vsecko co jde, pojedu asi taky ;-)

                      A na rozjeti si muzem dat rovnou tam ten okruh mtb ligy za mamutem :-D

                      0 0
                      • pepek  

                        Tak to každopádně, můžeš si dát třeba pět koleček ještě před startem. Mě bolí nohy, hledal jsem včera objíždku polomů na naučné.

                        0 0
                    • Excel  

                      A k čemu bych vám tam na festce byl soudruhu?

                      0 0
                      • pepek  

                        Meridu dals do šrotu?

                        0 0
                        • Excel  

                          Kdybych z buzerantowitz dojel na MTB, tak Holidna bude jedna z poslednich lokalit na kery se budu chtit *****.

                          0 0
                          • Paja  

                            Ty delas jak kdyby to byl kdovijakej rozdil. Tva feska vs. bike pri tech rychlostech mozna 2kmh.

                            0 0
                            • Excel  

                              Já řešil, že k anthroposu přiletím po silnici na MTB, čili vopruz největší, se 45 km v nohách a ještě se budu někde dobrovolně šplhat na Holydnou po šlajzničkách a sestiškách?

                              Na festce se na Holydnou ***** nemusím, proto se ptám kde se bude končit, navíc když já vyjedu z brány, vy už budete šukat mamuta. :-)

                              0 0
                              • RomanH  

                                :-D

                                0 0
                              • pepek  

                                tak šupni meridu do marey a přijeď. kde je problém?

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Já objedu nějak dneska to Giro a dostavím se do cílofky, dej vědít.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    No dám: ta zimenka mi včera způsobila asi nějakou chorobu, takže si musíš vystačit s fe(s)tkařem a bloudivcem :-(

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Tak dik, zes to na posledni chvili odpiskal, nejlepsi kamarade.

                                      0 0
                                      • Excel  

                                        Takže zkoulený jak dycky. Nikdo nikam vlastně nejede.

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Jak? Vždyť jste tři, Polka vám stanoví tempo a je to. Já du do postele.

                                          0 0
                                        • Polka  

                                          Ja jedu, ale nevim jak jsou na tom ostatni. U mamuta muzu byt 16:30. Pokud tam ale nikdo nebude, tak si vas najdu a jednoho po druhym vyridim :-) No a ty jeho cesty tam ale moc neznam, jen ty hlavni.

                                          0 0
                                          • Excel  

                                            Takže se mnou nepočítejte, páč v 16:30 si ještě budu v práci míšat kafe.

                                            0 0
                                          • obda  

                                            Vzhledem k tomu, že se to do tří nerozhodlo, tak jsem nakonec taky v práci :(

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Vymluvy, jste dostali fedry, ze se byste se museli honit za „zavodakem“, tak jste to pro jistotu odpiskali ;-)

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                A ja se jim nedivím. :-)

                                                0 0
                                                • Polka  

                                                  Kdyz jedu s nima, tak jedu jejich tempo, Pepek neni zas tak pomalej jak rika, na kopci pripadne cekam. Ja byl naprogramovan na Holydnou a musel jsem to na posledni chvili operativne menit O:-)

                                                  0 0
                                                  • pepek  

                                                    Entschuldigung, Genosse. Já vím, že jsi jeden z mála, který by mi stezičky pochválil, proro mě to mrzí dvojnásob. Kdybych byl býval jel, tak bych tam zkolaboval a museli byste mě dovléct nazpět do civilizace, což byste jistě neudělali a nechali mě tam ožrat divokými prasaty. Proto jsem radši nejel.

                                                    0 0
                                            • pepek  

                                              Zítra? Zítra by to šlo, soudruzi (?)

                                              0 0
                                      • pepek  

                                        Pokud potřebuješ inspiraci, tak pod hřištěm na holedný, směrem k Jundrovu, jsou nové klopenky, některé jsou vhodné i pro amatéry.

                                        A v závěrečném sjezdu k lávce je zase padený strom v tom esíčku, tak ho můžete uklidit (má asi 70cm průměr)

                                        0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Tak to je zase peklo.-(

                                      0 0
                              • Paja  

                                Tak to jsem z toho nevycetl.

                                0 0
                                • Excel  

                                  V poslední době hodně zkracuju.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Domlouvat cílovku s peprlem je hodně naivní (Jaroslav by mohl vyprávět), pak si stejně vyslechneš akorát blbý kecy ;)

                                    Jsem na protest proti venk. stojanu v hokně přestal jezdit úplně a mám klid.

                                    0 0
                                    • Baba-Ji  

                                      to se v hokne nenasel ani jeden maly kamrlik?

                                      …nebo skoc na Drahu, porid za 400,– stare favo a muzes beze strachu dojizdet na tom ;)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Většinu času mám trávit na vraku a doma se dívat na dvě zaprášený kola na hákách? :)

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          co bych za to dal jezdit aspoň na vraku nebo na festce

                                          0 0
                                        • JSt  

                                          tez si myslim, ze nez vetsinu casu jezdit na vraku je lepsi vetsinu casu nejezdit vubec. ;-)

                                          0 0
                                        • Baba-Ji  

                                          vis, jak si pak tech haken-byciklu budes vazit? …resp. jizdy na nich ;)

                                          0 0
                                        • Baba-Ji  

                                          vis, jak si pak tech haken-byciklu budes vazit? …resp. jizdy na nich ;)

                                          0 0
                                    • Excel  

                                      Takže vo neděli 9:00 Kuřas u zámku sraz, to vám spraví náladu.

                                      Babí Lom, Alexandrovka a někam dál směr Rájec.

                                      Roman to namyslel (patrně je na kokainu) tudíž každej vyližprdel kopec tam jako bude.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Može byť, na širokých gumách jsem byl naposled někdy na začátku dubna.

                                        0 0
                                      • RomanH  

                                        Na kokainu nee, ale zrovna se u me otocili sousedi, a plnej kastl je prazdnej, musim najet na letni rezim a brat dva az tri. Jeste ze mam cirou. Ns vesnici je tvrdej zivot B-)

                                        0 0
                                  • bagr84  

                                    Jsem cumel jak vejras, uz jsem myslel ze mi tu prednost nedas :)

                                    0 0
                • obda  

                  Tak jak dneska? Start? pepku jedes?

                  0 0
          • Baba-Ji  

            mne ted typek o vikendu nacouval autem na kolo, taky mam chut s tim prastit

            …nastesti to odnesl jen zadni rafek, patka, hazka je dodrena, ale vypada funkcne a neohle …uvidime, co zadni stavba, snad nebudu mit z kola dvoustope vozidlo, ale na pohled se nic nehlo, trubky na sode vsechny rovne :p

            0 0
            • Jaroslávek  

              Měl s ho někde opřený ? Jo couvání, to je pro některý problém.-(

              0 0
              • Baba-Ji  

                V bikeparku lezelo na prazdnem parkovisti. Kdyz jsem si balil veci do naseho auta, typek si nacouvaval snad pres pul parkoviste do zatacky.

                0 0
        • mastihuba  

          s mokrou řití :P

          0 0
          • JSt  

            fullsize blatniky a mokry byly jen nohavice a boty. :-)

            0 0
            • mastihuba  

              ten gumovej overal asi zlevnili. Prodávají to jako komplet za 200. Jen to letos nebylo potřeba. Dokážu si představit že v něčem takovým bych zkolaboval už na cca 3km. :)

              0 0
        • Jaroslávek  

          Amatér …http://www.no­vinky.cz/koktej­l/370507-cyklista-se-presvedcil-ze-riskovat-na-semaforech-se-nevyplaci.html

          0 0
          • RomanH  

            Kdyby nemel brzdu, predvidal by (rika Jirik) :-)

            0 0
          • JSt  

            to nebyl risk. to byl normalni celni naraz. :-)

            treba mel brzdy a selhaly mu nebo je nemel a selhal on. ;-)

            0 0
            • RomanH  

              Rikal, ze spechal, ale ze si uvedomil, ze uz to nestihne, tak zacal brdit a prasklo mu lanko.

              0 0
              • JSt  

                ja to necetl. O:-) ale presne tak mne to pripadalo, ze se mu neco muselo ******, pac nakourit to celne do pulky autobusu neni jen tak. ;-)

                0 0
    • ufoncz  

      Když bych (těm co náhodou neznají) nabídl GPX k příjemnému nestresujícímu skoro-vrstenicovému trailu přes Holednou (z obrázku), dostal bych výměnou nějakou nápovědu k pěkným cestičkám směrem na Ríšovku a pak v tamním lese?

      0 0
      • JSt  

        kseftovat se ti zachtelo, jo? :-)

        0 0
        • ufoncz  

          Nj, tuším, že by se to dalo dohledat, ale rád bych ty volný hodiny nutný pro najití všeho potřebnýho radši věnoval něčemu rozumnějšímu (třeba přímo ježdění na kole ;-)), a tak se snažím obvyklé odpovědi předcházet nějakou pozitivní motivací pro pomoc.

          0 0
          • JSt  

            mne to neprijde jako pozitivni a jako motivacni uz vubec ne. spis ty mi prijdes jako docela blbecek s takovym pristupem. ;-)

            0 0
            • ufoncz  

              A jinak jsi v pořádku? (řečnická, o dva posty vejš nadsázka – možná zvládneš někde najít srozumitelný definice)

              0 0
              • JSt  

                predeslu, ze si myslim, co ti napsal polek, ze tam nic neni…

                trzne se chovej, kde to je na miste. pro tohle evidentne nemas cit, proto si stojim za tim, co jsem ti, jeste dost kulantne, napsal. ;-)

                0 0
                • pepek  

                  A hlavně chce kšeftovat s mými, kurwa, pozemky, že. To je peklo, totok :-)

                  Kdyby to měl aspoň nějak kompletní, vyladěný.

                  0 0
                  • ufoncz  

                    http://abload.de/…evnr5pxq.png

                    Nájezd z modré TZ pod Hobrtěnkama, označen nejdřív rovnou třeba čtverečkovejma značkama, ty jakmile odbočí kamsi aburdně do kopca tak už ignorovat a šinout si to plus minus dál po vrstevnici a křižovat všechny cesty. Nejhezčí část s typickým rozháněním muflonů je IMHO po překřížení asfaltky od Jundrova, ta trochu těžší je na mírně odklopeným svahu kousek po začátku.

                    http://uloz.to/…republic-gpx

                    Navazuje na to (zhruba) trail co padl (tuším) v šestým dílů bonbonků, dá se nafrčet zpátky na sjezdík http://www.strava.com/…vice-9004182

                    Obráceně to má místy lepší (blíž ke Kohoutkám) a místo horší (blíž Bystrcu) flow.

                    Vyladěný?

                    0 0
                    • pepek  

                      to máš furt jen asi 20%, musíš se víc snažit :-)

                      Neměl bys to šířit, polezou mi tam lidi

                      0 0
                • ufoncz  

                  Zkusím to po-lopatě – pokud by měl někdo zájem, tak mu GPX samozřejmě pošlu tak jako tak. Že někteří agresivní rádoby moralisté špatně chápou pointu (s tím tržním jsi mě už aspoň rozesmál, kulantní diagnózy se ale zdržím) a jsou názorově hned hotovi, s tím nic nenadělám. Akorát jsme si mohli odpustit každej ze dva posty.

                  0 0
      • Polka  

        Podle me tam toho moc neni, ale muzes neco zkusit napr. podle teto mapy. C. 9 je Risovka, vpravo dole Kamechy.

        0 0
        • ufoncz  

          Díky. Ta cesta za jezírkem (bráno odspoda) vlevo od asfaltky (a dál pořád vedle ní) směrem k Ríšovce má jaký charakter?

          0 0
          • Polka  

            Dle mapy to bude spis dvoustopa lesacka cesta, pomalejsi tzn. s nejvetsi pravdepodobnosti rozmrdana nebo zarostla. Realna zkusenost nulova, nikdy jsem ji nejel. Ale prubni to.

            0 0
            • bender.rulezzz  

              nejen dle mapy… jel jsem ji pred cca mesicem shora dolu a bylo to na pikacu – spousta popadanych stromu pres cestu. Vcera jsem jel po asfaltu nahoru a kontroloval stav a je to stale stejne… ale i tak by to nebyl zadny „bonbonek“ ;-)

              0 0
          • RomanH  

            Obavam se, ze kolem Risovky nic lepsiho nez toto nevymyslis. Da se par pesinamy spustit dolu z hrebenu, ale zadnej slagr to neni.

            0 0
            • pepek  

              ještě toto

              0 0
              • Jaroslávek  

                To není Ríšovka.

                0 0
                • ufoncz  

                  Jj, ale i tak díky za snahu poradit něco. Možná jsem se mohl líp zeptat – řeším spíš problém, co s hluchým místem od Bystrca k hradu Veveří. Pak už je docela fajn červená a od Veverský Bitýšky po druhým břehu už je to jasný. Ale když člověk chce nějakej rozumnej okruh od Holedný, tak je to buď silnic nebo asfaltová nuda na Ríšovku (a pak třeba nic moc modrá) atd.

                  0 0
                  • pepek  

                    Asfalt na rišovku objedeš takto , nebo po druhé straně. A žlutá je dobrá

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Díky, tohle asi při dalším objezdu Prýglu tímto směrem prubnu.

                      0 0
                  • obda  

                    A když chceš od Holedný a vynechat Bystrc, tak přes PP Pekárna, kolem koní, Žebětína a po modré z Horákova žlebu (a dál už se napojíš).

                    0 0
                    • RomanH  

                      …a hlavne at nepise na nejakou lesni spravu, ze v PP Pekarna lezi pres cestu nejaky strom

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Leží jich tam docela dost (některý jakoby naschvál a zákeřnej je hlavně ten před koncem kořenovýho sjezdu v západní části PP) a taky mě napadlo to vzít přes panelku a Pekárnu. Vzhledem k tomu, co jsem tu dával za první mapku, tak je jasný, že zprůjezdnění pro kola tam žádat asi nebudu ;-)

                        0 0
    • mastihuba  

      Jako technická. Kdy bude tiskovka No. 1 ? :)

      0 0
      • Jaroslávek  

        O jakou tiskovku kráčí ?

        0 0
          • Jaroslávek  

            Aha. Koukám, že František má rozum a pěkně v klidysu se kochal.

            0 0
            • hony007  

              Vede vedle přednášky pro asociály, tak nemá čas závodit :-D

              0 0
              • mastihuba  

                Naopak. Nasim heslem bylo „my mame čas“ :-) ono rychleji to stejnak nešlo. :-) je s podivem ze za tu dobu se da na sudetech ujet skoro 150km :P

                0 0
                • pepek  

                  :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    On ten vyslednej cas vypada podivně, ale kdyz spocitam telefonaty z obcerstvovacek, kdy tam jako dorazíme. Slezes z kola, vezmess hovor. Pak se zase rozjet, mezi tim tam vsichni skoro spi a musis je vzbudit, rozdelat ohen na ugrilovani klobasek, ses zpocenej, tak se prevlict do suchyho, abys tu klobasu nezral studenej jak hovno. Pak ma partak hodinovej telefonat vod manzelky, Resis tisice problemu a pak dva kylaky pred cilem maji votevrenou samosku s cerstvym pecivem a je ti jasny ze v cilu se doziraji gumovy rohliky z obcerstvovacek, tak si das lahvatora pred obedem a jedes do cile. Jako vedeli sme ze na prvni tympl to nebude, ale kdyz sme na druhe obcerstvovacce zjistili ze to nebude ani na bednu, tak uz nebylo kam spechat. B-)

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Jj, já se taky na závodech dycky divil, kde jsem nabral ten časovej rozdíl oproti čistýmu času jízdy.-(

                      0 0
                    • les  

                      http://www.youtube.com/watch…

                      Příšče raděj pojezdíme v našem rajónu a pak bude bedna.. Vildenbergu :-)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        čoveče, posledně mi to nějak nelezlo :) teda ten vildenberg

                        0 0
                        • les  

                          Byl jsem v neděli se synkem na dva kousky :) A musím říct, tak dobrej škopek jsem dlouho neměl. Zřejmě záleží na vkusu každého soudruha :) Co děláš v sobotečku ? Jsme zváni na sele – na Jezera.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Rozebiram kostky na dvore, usazuju vobrubniky, mel bych prolamat a postrikat voba vinohrady. Vecer by to asi slo. Kdo slavi?

                            0 0
                            • les  

                              Jindra Šedý, má to na pozemku nad žárovkou.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                tos jel dnes v poledne na projížďku, nebo na vodpolední do hokny? jezdit si v takovej čas a v takovým počasí na kole, tak to ses asi posral. :)

                                0 0
                          • Polka  

                            Jj, dobre to je. Dal jsem dve a petku dom na vecer, krasnej patecek :-)

                            0 0
    • Baba-Ji  

      kamaradi byli na mesic ve Vietnamu, z jihu na sever na pujcenych skutrech …docela motivacni videjko, hned bych prubnul neco podobneho taky

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • Baba-Ji  

      kamaradi byli na mesic ve Vietnamu, z jihu na sever na pujcenych skutrech …docela motivacni videjko, hned bych prubnul neco podobneho taky

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • JSt  

      http://vimeo.com/129346523

      stando, pozdravy mne byly vyrizeny. ;-)

      0 0
      • Karaya  

        V kolik jsi dokončil to ultimátní pojetí? A byl jsi u nás? Jsem jim u razítek řekl, že jak uvidí bikera, tak mají co nejvíc zdržovat, že si rádi povykládáte ;-)

        0 0
        • Baba-Ji  

          V modlitebne u Luzanek, kdyz jsem se dusil tim dobrym kolackem, co se rozdaval u vchodu a zadaje o 4ks razitek, se mne kdosi vysoky ptal, jestli nepatrim k FBB :)

          0 0
          • Karaya  

            Tak to jsem byl já. Jestli teda u Lužánek znamená na Kounicově.

            0 0
            • Baba-Ji  

              heh :)

              a ja FBB zaprel, paac k nim nepatrim, jen obcas sdilim ucast na zavodech :)

              (mel jsem zelene kratasy a v ruce oranzovou prilbu)

              0 0
            • Baba-Ji  

              ted nevim, je to mozne, mne se ty dve modlitebny dycky pletou – Kounicova a u Luzanek

              …ale dle vyskytu kolacku by to mela byt ta kounicka

              0 0
        • JSt  

          ja to rozhodne ultimatne nepojal a zabralo mi to skoro hodinu a pul. pet to dalo pod hodinu, vitez za 54min. dalsi rocnik bude treba nejak zobtiznit ukoly typu sezer pet kolacku a dva muffiny a zapij lahvi mesniho vina apod. :-D

          0 0
    • ufoncz  

      Zkoušel někdo tuhle cestu (čistě z mapy to vypadá dobře, zvlášť když tomu předchází malebný průjezd kolem Jeskyní nad Švýcárnou)?

      http://mapy.cz/cykloturisticka…

      0 0
      • pepek  

        Jo, dá se . . ..

        . . . . . (jednou)

        0 0
        • ufoncz  

          Takže pokud na to použiju optiku toho, jaks popsal cestu na Čertův hrádek, tak to asi bude totální smrt.

          Někde z té široké cesty od Olšovca na Proklest jsem viděl na stromě šipku doprava a nápis MTB (ale nebyl už čas to jet zkoumat), zhruba tady hádám:

          http://mapy.cz/cykloturisticka…

          (možná je to nějaká menší cesta, co není na mapě). Nevíte o tom někdo něco?

          0 0
          • Vilém  

            Nebyla ta sipka soucasti zde probiraneho trailu, ktery se tam buduje?

            0 0
            • ufoncz  

              O tom jsou tu dost mlhavé informace, takže jestli to byla otázka na mě, tak nevím. Ale jestli má jít o nějaký ten oficiální trail, tak tohle vypadalo tak provizorně – jakoby z nějakého závodu.

              0 0
              • pepek  

                Za tou ohradou, jak je ta šipka doprava je docela pěkný sjezd, ale krátký. Dole se šipky napojí na trasu Meridy a je tam ten výjezd na žlutou. To značení je asi z nějakého závodu, ani v tom sjezdu nebylo vidět, že by tam Horník fáral :-)

                0 0
          • Vilém  

            Jinak jsem si ted vzpomnel, ze jsem o vikendu pri ceste na vysocinu zahledl nove zbudovany bike parcik. Je to sice trochu bokem probiraneho regionu, ale kdyby mel nekdo cestu kolem.

            0 0
            • Baba-Ji  

              to tam je prej dlouho, pred tim tam snad jezdili na motorkach ci co

              …taky mne to zaujalo, kdyz jsem to mijel v aute

              0 0
              • Vilém  

                To netusim, ale driv tam nebylo nic viditelne. Ted to vypada profesionalne postaveny, bytelny prekazky, skoky, klopenky, siroka upravena cesticka, prorezany krovi a stromy. Akorat me trochu zarazilo, ze tam stoji u silnice takovy obrovsky sob, nebo co to je, vyrezany ze dreva.

                0 0
              • Vilém  

                Tak ted jsem pri patrani nasel neco na FB Drnovice. Pisi tam neco o dokoncovani lesniho parku.

                Nasel jsem tam jedine foto

                0 0
    • Jaroslávek  

      Kamaráde, už je dlouho červen …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.