• ˘Ö˘ Krab

  Na přání Seržanta Pepře zde vkládám pokračování Klubu osamělých srdcí (alias vlákna o běhání).

  • Sgt Pepper  

   diky :-)

  • Sgt Pepper  

   up

   na běhání je tu nové vlákno, to starý už nechte spát…

  • Honzis  

   Tak pro kokoska.rokoska – dnešní 10ka v Č Brodě – vítěz 33:15, nej 40tník 33:44, nej 60tník Smrčka 36:14 :-D , nej 70tník 44:32! Já 36:30, celkem na šrot, na víc prostě nemám. Tak co verdikt, všichni „klusali“??

   • jeffino  

    to ne kokoška, ale IAAF vám rozbil novou pračku:-)))

   • dolomiti  

    rozhodně :-D :-D

    • Zbyněk  

     Ne, klusal jen vítěz. Ostatní předváděli „pochoďák“ :-D.

   • kokoska.rokoska  

    Bohužel ano. Obecně teď v ČR (pokud je mi známo) nemáme žádného běžce schopného zaběhnout desítku se ctí. Zní to blbě, ale nedá mi to nepoužít klasické „To za mých mladých let…“ – jestli si dobře pamatuji, desítka se v 80 letech běhávala i v ČR běžně pod 30 a teď je smutným faktem, že oddílový kolega triatlonista je schopen dát bednu mezi běžci s časama kolem 31–32 min. A to vůbec nemluvím o špičce krátkého triatlonu, kde se kluci vykoupou, projedou na kole a pak dají desítku pod 29. Ne Etiopani, ale bílí Španělé, Britové…

   • kokoska.rokoska  

    Abych Ti odpověděl smířlivěji a tak jak odhaduji, že o věci uvažuješ:

    Pokud člověk běží naplno, a je jedno, zda 100 m, 10 km, nebo maraton, není to z jeho pohledu klus, samozřejmě. To většinu místních štamgastů zajímá a je to v pořádku.

    Pokud se naopak bude chtít srovnávat se skutečnými atlety, nebude naopak vůbec záležet na rychlosti je soupeřů/spoluběžců, ale jen a pouze na objektivních měřítkách. 3:00 min/km je tempo maratonu ⇒ „desítka za třicet“ je sakra pomalá, z pohledu atletiky. A to, že najdu někoho, kdo ji nedá ani za 40 min na tom nic nezmění :-)

    • ˘Ö˘ Krab  

     S tím nic nenaděláš.

     Když jsem třeba přepočítal čas vítěze jiného závodu na trať 10km, vychází mi, že běžel v terénu, bahně a mlze, s ne úplně zanedbatelným převýšením, desítku za rovných 37 minut. Je dost pravděpodobné, že na rovné silnici by to dal podstatně rychleji :-).

     • kokoska.rokoska  

      To doufám a předpokládám! V lize má z před-předloňska zaběhnuto 33:37

      Mimochodem, ještě jednou panu synovi vyřiď, že se klaním a gratuluju. Když mi ho pošleš do učení, desítku pod 29 dá :-)

      • ˘Ö˘ Krab  

       Jen co se mi podaří vytáhnout ho z bahna (a bude tepleji), pak by mohl ještě zrychlit, jak napovídají i některé tréninkové intervaly kolem minuty.

    • Pic  

     Možná mi něco uniklo, ale z jaké že jsi to země, kde se běhá maraton 3:00/km?

    • Honzis  

     ano, ale to bychom mohli přepočítat jakej průměr zajede Tony Martin na časovce a kolik na něj ztratí někdo ze Sparty/Dukly a pak čelo amatérských lig vs „silničář z bike-fora“ – taky si budeme říkat kdo nezajede Martin + 4minuty na 50km je „marnej“? Když jsem jezdil Glocknerkoeniga a byl tam do 70.fleku tak jsem sice taky dostal 13minut na vítěze na 27km kopci, ale člověk má radost i z toho, že je tam 90% lidí, co jsou horší … Na druhou stranu na Masters a pod jsem někdy dojížděl v 2/3 skupině kde se jezdilo de facto 75% závodu o nic – čelo ujelo, tak to doklepem a pak se špurtovalo o 25flek z 35 :-)

   • kokoska.rokoska  

    A ještě přidám poslední doušku: Myslím, že jsem nedávno viděl zmínku Dana Orálka o denním tréninku, kdy dal ráno desítku a odpoledne desítku, obě tuším kolem 32…

    K tomu přidávám trénink ze soustředění Kuby Holušy – 3×2km i3' za 5:51–5:46–5:32

    • jeffino  

     zase Orálek vyloženě „neumí“ akce v horách, prostě je to atlet a skyrunnig či UTMB jsou záležitosti, které v podstatě s během nemají mnoho společného a jeho tělo po cca 20-ti letech atletiky není schopný „přešaltrovat“ na jinej způsob pohybu…je to stejný jako když honzis jede sudety a i když má celkem najeto, tak jeho čas není kdoví co, protože není technik a kámoš co nemá ani půlku jeho objemů, ale technicky je na tom dost dobře zajede skoro totožnej čas.

    • dolomiti  

     V tom případě je Kuba Holuša podle vás dobrej chodec, když ani jednou nedal km pod 2:30 :-O

     • kokoska.rokoska  

      Milý pane kolego, zřejmě máte potíže s chápáním psaného textu. V takovém případě bych se mu, být Vámi, věnoval více, než běhání. To počká…

      • dolomiti  

       Každej máme svůj skrýtý problém ;-) někdo víc a někdo míň :-D :-D :-D

    • ˘Ö˘ Krab  

     Možná bych ještě trochu korigoval očekávané časy, především s ohledem na teplotu prostředí, pocitovou teplotu a vlhkost a také pokročilost sezóny. Nepředpokládám, že se závodů účastní specialisté, kteří mají právě teď vrchol a na předvánoční běhy poctivě celý rok cíleně trénovali. Spíš to bude tak, že bikeři sesedli z ořů, atleti dobíhají starou/rozbíhají novou sezónu a rekreanti jsou rekreanti.

     Navíc by se dalo dohledat, jaké jsou optimální teploty pro maximální výkon na dané distanci. Matně tuším, že pro maraton je udávané optimum kolem 9°C, pro půlmaraton to bude třeba 12°C, ale pro desítku třeba už 15°C, což teď nebývá ani náhodou. A pro kratší tratě jdou potřebné teploty ještě hodně nahoru (čest výjimkám – Roblesův WR v chladnu a dešti).

     • McBlacky  

      pro rekord je nejdůležitější dobře nasypat ;)

     • jonti  

      Většina špičkových běžců běží na nedůležitých závodech víc na pořadí než na čas. Velmi úzká špička potom způsobuje, že se víc taktizuje a neběží od začátku optimální tempo pro výsledný čas.

      Nebude to s tou teplotou opačně, desítka se běží intenzivněji a proto by tam za podmínky dobrého rozcvičení vyhovovala nižší teplota než na maraton? Tu optimální teplotu na maraton znám jako 11st, do 15st to bude ještě pro většinu běžců docela snesitelné, pod 10 to už často chce víc oblečení a to rychlosti nepřidá.

      • ˘Ö˘ Krab  

       Třeba tady

       100 metrů 23°C

       1500 metrů 19,4°C

       5 kilometrů 17,2°C

       Půlmaratón 13,4°C

       Maratón 11°C

       • McBlacky  

        solidní trolení :)

        Vědci z americké university v Tulse zkoumali pětadvacet nejrychlejších běžeckých výkonů na různých vzdálenostech

        • ˘Ö˘ Krab  

         Ale jo, to bylo první, co mi padlo pod ruku. Potkal jsem k tomu i obsáhlejší studie na podstatně reprezentativnějším vzorku, čísla se mírně liší, trend zůstává. Takže to ani tak trolení není.

         • McBlacky  

          já s tebou na té teplotě ± souhlasím. Pro nejrychlejší distance je vyšší teplota prospěšná vzhledem k hustotě vzduchu, pro vytrvalce zase hraje roli optimální výkon organismu.

          jenom nesouhlasím s podložením argumentů studií, která na základě 25 výkonů na různých distancích a při různých teplotách určí optima.

        • ˘Ö˘ Krab  

         Haile Gebrselassie v Berlíně 2008 marathon za 2:03:59, při startu 10°C, v cíli 14°C, pochvaloval si optimální počasí.

         Odkaz.

         • Sgt Pepper  

          ale to jenom vyklusával…

          • ˘Ö˘ Krab  

           Mně by pro začátek stačilo umět se tímto tempem (3:05) vyklusat i jen 20× v řadě, nač to hned hnát do extrémů.

     • Honzis  

      ono taky kdo v čr ladí na konkrétní akce … Možná tak Holuša a těch pár top, česká špička vytrvalců vymetá kde co od 5km do půlmaratonu (výjimečně maraton), nezaškodí zkusit i kros, vrchy, když je čas tak dráhu, … I lidi jako Peťa Pechek mistr čr v maratonu myslím 2013 běhá teď v hale, na jaře 10, pak foukne PIM, přes léto vrchy, na podzim kros, Kunratickou a jedém furt – na to aby byli v repre to vyjde (bohužel) jen na vrchách, někdo se dostane na kros (Vitner, Janů …) limit na 10km nedal ani Kocourek, co vím.

  • jIrI___  

   Přidám se možná s trochu OT dotazem. V čem běháte v teplotách lehce nad nulou? Předpokládám, že vrchní vrstva bude nějaká větrovka, uvítal bych případně tip na nějaké osvědčené kousky s dobrým poměrem cena/výkon :)

   • lusk  

    ja beham prevazne v tomhle:

    triko progress bamboo vespod, pres to triko z tenkyho upletu a navrch dalsi triko z Tchiba, to je takovy hladky a castecne neprodysny – vse dlouhej rukav.

    spodek sportovni kalhoty z Lidlu – ty by byly fajn, kdyby to cinan nesil podle oka na profuk byl az pres koleno a nekoncil nad nim, pres to lehounky sortky (manekyn ;-)

    fusekle urcite pres kotnik.

   • blue.sun  

    Lehké dlouhé kalhoty a tričko s dlouhým rukávem pro rozmezí +10°C až +5°C, dá se to zvládnout i v o něco chladnějším počasí. Když je to kolem nuly, tak dlouhé spodní triko a na to už jen něco lehoučkého (tričko nebo tílko) pro ochranu těla. Zbytek přežije bez problémů a po kiláku už zimu ani nevnímám.

    To spíš je dobré si chránit hlavu a ruce, takže pod +7°C vždy čelenka, pod nulu lehká čepička. Rukavice dle potřeby.

    Značky asi netřeba řešit, zkoušej, co ti sedne. Mám něco z Lidlu, něco z Tchiba, z Decathlonu… na zimu to fakt neřeším, tam se běhají jen objemy a 90% všeho jsou boty a ponožky (Asics+Mizuno).

    • jIrI___  

     Já právě nosím funkční triko s dlouhým rukávem a na to bundu s Tchiba, která má síťovanou podšívku, neprofuk předek a prodyšná pružná záda a celkem mi to vyhovovalo. Teď jsem ji po půl roce opět vytáhl a kromě toho, že je komplet černá (čemuž bych se chtěl u nové bundy vyvarovat) se hlavně nějak zmenšila přes bříško a mám ji trochu těsnou :D. Občas místo té bundy nosím ještě sportovní mikinu od Craftu, ale to už mi celkem vadí i lehké profouknutí. Na spodek nějak netrpím, to mi stačí obyčejné volné běžecké kalhoty.

     • blue.sun  

      Nejsi trošku moc nabalený? Jaký máš pocit, když vylezeš ven? Podobné vrstvení používá přítulka a vždycky se strašně diví, jak moc je zpocená už po dvou kilometrech.

      Já se oblékám na mírný chlad při čekání, než se chytne GPS (tu minutku přežiju).

      Jinak se sháněním čehokoli nečerného pro chlapa přeju hodně štěstí. Jsem rád, že mám jasně zelené triko Tchibo z loňska jako svrchní/jedinou vrstvu, jinak bych už asi byl mrtvá placka. Všichni se vrhli na černou jak zbláznění, nebo nedělají moc reflex prvků. Budu si muset koupit nějaký ten páskový postroj…

      • jIrI___  

       Snažím se, ať mám při vylezení z baráku stejné pocity jako když se oblíkám na kolo = spíš trochu zima než teplo. Ještě dodám, že nedělám žádné dlouhé běhy (0,5 – 1 h) a běhám pomalu (většinou lehce přes 6 min/km).

       • blue.sun  

        Pak je vše v pořádku. Já třeba s úspěchem používal jako svrchní vrstvu větrovku od Kalaše, ale to už teploty musely padat pod nulu na takových –5 a níže. A v té chvíli spíš řeším koncové partie, kde mám špatné prokrvení a trpím. Na nohy teď kombinuju buď dlouhé spodky a kraťasy (Abych nevypadal, že běžím jen v podvlíkačkách a abych měl rozkrok něčím chráněný), nebo tříčtvrtky a kompresní podkolenky pro delší tratě (tj. nad 10 km a cca 50 minut běhu)

       • jonti  

        k čemu je dobré dělat krátké a pomalé běhy?

        • blue.sun  

         Třeba jako doplněk k dlouhé cyklistice? Každý není ultramaratonec…

        • jIrI___  
         1. Nesnáším zimu a běhání je asi jediný sport, který mě finančně nezruinuje a nezmrznu při něm :),
         2. na delší a rychlejší běhy nemám fyzičku („běhám“ tak 3× týdně, víc se nedokopu),
         3. opravdu si nekladu žádné cíle, jako třeba účast na závodech apod., běhám prostě tak jak mi to vyhovuje.

         Takže nevidím jediný důvod, k čemu je dobré dělat dlouhé a rychlé běhy.

        • black.horse  

         furt lepší než nic, jIrI__ mi nepřijde zrovna jako sporťák, který by to dělal kvůli nějakému tréninku, tak ať to dělá tak aby ho to aspoň bavilo a přimněl se hýbat v době, kdy nejezdí, následky na jaře jsou pak o trošku menší a každá trocha se hodí :-)

        • jeffino  

         asi jenom jako součást regenerace(rege běh) nebo tvz. „udržovací“, ale to se týká pouze lidí co mají běh jako jedinou a hlavní náplň.

        • McBlacky  

         hodina tempem 6km/h je pro dost lidí už celkem hrana a ne pomalý a krátký běh

         • Elwing  

          Tady si podle mě všichni pletete jednotky :-) Jiri psal 6 min na 1 km, to znamená 10 km/h a to je pro dost lidí celkem hrana.

         • Sgt Pepper  

          6km/h je chůze, ne? :-) svižná, teda, ale chůze

          • ˘Ö˘ Krab  

           Dívám se do svého deníčku… usilovná chůze s hůlkami …13,3 km za 2:05 hod, tempo 9:26 min/km, tj. 6,38 km/hod.

          • mandak  

           Imho rozdíl chůze X běh je v tom, že při chůzi se člověk vždycky jednou nohou musí dotýkat země a je jedno, jestli je to 2:30 min/km nebo 7 min/km.

           • Sgt Pepper  

            jj, je to tak…ale těch 6km/h jsi schopnej fakt jít

            • black.horse  

             někdo i o dost rychleji, na Dnu cesty jsem si na začátku běžel/klusal kolem 6:30–7min/km a předešlo mě několik chodců, člověku to dodá hnedka sebejistoty :-D chvíli jsem se některých držel, po rovině jsme byli na stejno, z kopce jsem jim utíkal a do kopce je nestíhal…

             • jeffino  

              na těch ultra akcích je to fakt sranda pozorovat zvláště některá běžecká snažení.V mometě, kdy mají někteří jedinci 2/3 tratě za sebou působí značně pitoreskně, ale záleží, jednou jsem „předbíhal“ tempem 7min/km závodníky, kteří „šli“:-).

          • McBlacky  

           moje chyba mělo to být samo 6min/km

      • ˘Ö˘ Krab  

       Když nefouká, dají se celkem použít barevná běhací trika z Lidlu s dlouhým rukávem (mám oranžové a sv. zelené). Do trochu horšího počasí Karrimor XLite s tenkou membránou vepředu a krátkým zipem, do humusu cyklobundu Author s tlustší membránou a zateplením, jinak ještě vesty z Lidlu, čepičky, rukavice, nákrčník, různě hřející nátělníky.

   • Sgt Pepper  

    když neprší, tak triko dlouhý rukáv funkční a přes to nafasované „funkční“ s krátkým rukávem z různých závodů

    když přituhne, tak místo toho vrchního trička cyklodres s dlouhým r.

   • vladaza  

    Větrovku při plusových teplotách jen vyjímečně /třeba při silném protivětru/, ale hodně jsem si oblíbil vesty, ve kterých se tak nepotím. Třeba tuto od craftu využívám hodně často http://www.bs-bike.eu/…-panska.html, pak mám ještě nějakou teplejší z Lídla a ještě něco "mezi"opět od oblíbeného dodavatele :-).

    • jIrI___  

     No vida, vesta mě vůbec nenapadla a přitom na kole to je můj snad nejoblíbenější kousek oblečení :)

  • Sgt Pepper  

   běžkaři budou prodávat startovné?

   jako po svejch by to nemuselo být marné…

   • ˘Ö˘ Krab  

    Večer jsem se na to díval. Ještě tam chybí alternativa 50km MTB. Minule to pár lidí jelo na fatbicích.

   • Honzis  

    no v září už to běželi, takže by si to někteří dali podruhý :-) Zatím to vypadá jako dost pravděpodobné a pokud nedovolí mtb, tak asi nejrychlejší :-)

   • d  

    Jediná šance, jak může cyklista porazit běžkaře.

   • Honzis  

    když vidím http://www.jiz50.cz/…mace/program – tak jim to vůbec nezávidím a lituju, že nasněžilo, bejval bych to zkusil, teď je v hledáčku letní verze 3/9 :-)

  • jeffino  

   pro ty co neradi „běhají“ podle kokošky a IAAF:-)

   http://jestedskyrace.cz/

   • mandak  

    Aktuálně za 350, akorát je přihlášených 201 lidí

   • Elwing  

    Tohle téma mě jednou fakt zabije :-) Ty seběhy teda budou kruté, no ještě si to rozmyslím.

    • mandak  

     Můžeš válet sudy…

    • black.horse  

     Jakto, že Tě nevidím na startovce? Já to zrovna cálnul a Lucka z hecu taky :-D

   • Sgt Pepper  

    na 16.4. už mám zaplacený 1/2maraton v Pardubicích…ale vypadá to zajímavě…

    ovšem s přihlédnutím k tomu, že mám v termínovce 9.4. maraton v Unhošti, tak bych tam asi chcípnul :-)

    • Honzis  

     á pán si věří – jako po Unhošti si dát jako výklus rychlý Pardubice?! Já fakt nevím co dám, nějak jsem z těch megaakcí otrávenej a zadruhý Pardubky + PIM jedině v elitě MČR nebo nic :-)

     • Sgt Pepper  

      no, na PIM já z elitního sektoru startovat budu :-)

      jinak Unhošť bude na survive, čas honit nebudu, potřebuju čárku…a Pardubky budu reálně happy za cokoliv pod 1:50

   • Honzis  

    tvl tyhle akce rostou jak houby po dešti, nicméně tohle : Povinná výbava závodníka v závodě:

    • plně nabitý a funkční mobilní telefon, 0,5l tekutiny (voda, ionťák apod.), alu folie. mě odrazuje – od běžecké akce očekávám běh a žádný batohy, hůlky, mobily atd. Chápu že je to tvrdý ale proč vyžadovat od zkušenějších běžců tohle? V dubnu půl litru vody? A co když si vezmu petku a zahodím ji za kilák?
    • Krov  

     Ta povinná výbava by se mi taky nelíbila. Ale ještě větší oříšek asi bude „Je zakázáno chodit mimo turistické trasy a cesty vlastnoručně značené“. Pokud si cestu vlastnoručně neoznačím, tak tam nesmím? :-)

     • black.horse  

      Jeníček a Mařenka si drobili perníček… ultra-fit-and-slim běžci si droběj musli, jen bacha na zlé krkavce, sní ti vlastnoruční trasu a už nikdy netrefíš zpátky!

    • jeffino  

     ono to nebude tak přísný, kontrola a vyžadování těch věcí je poměrně problematická, určitě to půjdou lidi max s telefonem, ty hůlky já osobně zvažuju on se honza určitě hodně inspiruje perunem :-)

    • mandak  

     Tak to ti příroda moc nepodekuje za tu petku…

     • black.horse  

      třeba tím myslel do popelnice nebo u občerstvovačky… jinak dost možná i od nějakého účastníka dostane po držce, když ho někdo uvidí :-D

   • schrapnel  

    Tak som sa prihlasil, ale som rekreacny bezec :)

  • black.horse  

   Tak JUT už se vyprodává stejně rychle jako ŠUTR, no snad jsem to stihnul :-)

   • mike!1  

    Jojo, registračka na JUT byla letos pryč hodně rychle. Naštěstí jsem se registroval včas :-)

  • vladaza  

   Jestli má někdo z přítomných aktuální pozitivní zkušenost s kompresními podkolenkami, doporučte konkrétní značku. Já mám už roky základní model od Moose /Compress drive, už jsou docela vytahaný/ a myslím, že teprve teď jsem jsem této oděvní součástce přišel na chuť :-). Přemýšlel jsem i jen o návlecích, ale nevím.

   • black.horse  

    Já jsem spokojen s návleky na lýtka Compressport beru si je ale jen na některé dlouhé a náročné závody/akce (odvozeno metodou pokus-omyl) a preferuju návleky kvůli kombinovatelnosti s ponožkou, navíc na dlouhé běhy nosím náhradní ponožky pro případ nehody. Navíc jsem jednou zažil situaci, že jsem je musel v průběhu užití sundat (24h pochod Den cesty). Na regeneraci, ale jen pokud jsem hodně urvanej, se mi osvědčil od nich ten model kde je návlek lýtko + stehna dohromady, snižuje mi to riziko křeče. Zvažuju na nějaké kopcovité akce časem i návleky na stehna, ale na závody bych to chtěl zase samostatně, pokud to má být funkční věc, mám rád, když funkce lze ovlivnit = vypnout/zapnout, nandat/sundat nezávisle na okolí… což u podkolenek postrádám, ale toť můj názor.

    • McBlacky  

     já mám na stehna CEP a na lýtka Royal Bay.

     Lýtka doporučuji místo ponožek určitě – přesně z důvodů jak píšeš. Nicméně i samotný ponožky často využiju (typicky Duatlon).

     Stehna jsou otázka, používám je jen na totální vraždy kde je víc jak tisíc dolů v kalupu. Na běh čistě nahoru nebo rovinu nikdy.

     Reálný přínos obou je otázka, i za předpokladu, že vybereš správné velikosti/míry komprese.

     • black.horse  

      jo, samotné ponožky s kopresí zvažuju jako jodno z možných řešení také, jakmile doběhám aktuální zásobu oblíbených ponožek, ale uplně z jiného důvodu, čím delší trasa tím více mám rád ponožky, které jsou velmi přilnavé a tedy se nepohnou za běhu a nevznikají mi oděrky a puchýře a experimentování a zkoušení ponožek metodou pokus omyl mi už nebaví, takže až dojedu osvědčené, vrhnu se nejspíše na kompresní…

      Přínos komprese je dost diskutabilní a individuální – jedině vyzkoušet na sobě a rozhodnout se sám za sebe. A to ne jen v otázce ano/ne, ale hlavně i při jaké činnosti, kdy a za jakých podmínek, podle toho, zda to dotyčnému něco pozitivní přinese nebo ne.

   • blue.sun  

    Měl jsem návleky CEP, teď používám podkolenky Royal Bay. Návleky byly fajn tím, že se k nim daly zvolit ponožky dle zvyku, ale tím to tak asi končilo. Přechod volného chodidla na stažený kotník mi nedělal dobře. V podkolenkách je to super. Beru je na delší, volné výběhy a na dlouhé kopce. Naopak nemá moc smysl tahat je na intervaly a tempa, tam mi spíš překáží.

   • schrapnel  

    obyč climatex za 350 Kč

    • vladaza  

     V prodejně Sanasport jsem si půjčil oproti záloze kompresky CEP /dobrá služba,to asi jiná značka nenabízí?/. Nakonec jsem je nekoupil, tlak na lýtko mi nebyl už zrovna příjemný. Velikost jsem měl správnou. Tak jsem se vrátil ke značce Moose, model Compress Drive, který už mám vyzkoušený. Komprese je méně výrazná, efekt spíš podpůrný, ale sedí perfektně, nezhrnují se, zpracování na úrovni, cena třetinová :-).

     • Sgt Pepper  

      moose obecně dělá super fusekle – moje oblíbená značka jak na běhání, tak na kolo

      • vladaza  

       V podkolenkách nabízí Moose ještě dražší /cca 700/ model Compress One, kde je komprese odstupňovaná podle obvodu lýtka /podobně jako u CEP/, ale bez možnosti vyzkoušení jsem neměl odvahu ho objednat. Třeba je má někdo z fora a nahodí dojem?

       • McBlacky  

        jako u všeho je problém být u okrajů intervalu. Pokud jsi ± uprostřed je to super. Kompresní věci se vždy o malinko vytáhnou

  • Sgt Pepper  

   chystá se někdo 16.1. na Blaník?

   • zdenek  

    Nejspíš se půjdu podívat na start stejně jako loni. :-)

   • black.horse  

    mám zimní spánek :-)

    • Sgt Pepper  

     jsem si říkal, že kdyby jel někdo z Prahy, že bych se vetřel do auta :-) ale pokud ne, tak to asi vypustím…po čtyřech do kopce a po hubě dolů, to zas taková výhra není :-)

     • Honzis  

      zkus fórum na běhej.com, každopádně z Phy pojede hafo lidí. Já zvažuju, možná i bez čísla, každopádně v ledovce a sněhu to fakt nemá moc smysl … Lóni jsem z toho úplně odvázanej nebyl – krom té terénní smyčky to je asfaltová „chřťárna“ a pokud se zrakvíš jako já cestou z Blaníku, tak chytíš na asfaltu do cíle klidně 3minuty, když to někdo umí a pošetří na kvapík – rozuměj posledních 7km :-)

      • McBlacky  

       koukal jsem na to a docela škoda, kromě druhé třetiny a trochu začátku to je asfatárna :(

       když už dělají závod s kopcem, mohli to dát podstatně více terénem

       • horolezec  

        Jo, je to takovej zvláštní závod. Ale ten výběh na Blaník mi přišel vloni jako taková třešinka na dortu (je to jen kousek a nic moc náročnej terén). Samozřejmě vloni to bylo bez sněhu a ledu, takže dobrý podmínky, ale sníh s ledovkou to můžou zpestřit. Jinak to beru jako normální rychlej asfaltovej běh. Je to rychlý a mě se to docela líbilo. V tuhle dobu se moc podobných závodů neběhá. Letos, jestli vůbec poběžím, tak pouze jako sparing partner manželky, neb jsem od 25.12. mrtvola a teď v neděli doberu antibiotika.

       • horolezec  

        Jo, je to takovej zvláštní závod. Ale ten výběh na Blaník mi přišel vloni jako taková třešinka na dortu (je to jen kousek a nic moc náročnej terén). Samozřejmě vloni to bylo bez sněhu a ledu, takže dobrý podmínky, ale sníh s ledovkou to můžou zpestřit. Jinak to beru jako normální rychlej asfaltovej běh. Je to rychlý a mě se to docela líbilo. V tuhle dobu se moc podobných závodů neběhá. Letos, jestli vůbec poběžím, tak pouze jako sparing partner manželky, neb jsem od 25.12. mrtvola a teď v neděli doberu antibiotika.

     • blue.sun  

      Jestli jsi na facebooku, mrkni na skupinu Spolujízda na běžecké závody, tam někoho určitě chytneš.

  • AdamosR1  

   Dnes jsem poprvé běhal nový trochu odlišný styl. Přes zimu na kole nejezdím, ale asi bych měl začít na nějakém starém Kole. Nzv Hit běhání. 15s sprint, a hned 30s jogging nebo chůze, a zas hned 15s sprint a tak 20 min. No dal jsem 15 min a myslel jsem že zdechnu. Tipuju tak ještě 5 min a asi bych bud kosil a nebo omdlel…d Dá se to udělat i s klikama, dřepama, nebo běh 200m sprint 200m chůze, 30s sprint a 60s chůze. No upřímě si nedokážu představit třeba 60s sprint. A pak 120 min chůze. Asi by mě po 2 seriích vezli havrani. Ale na zhození bancku to bude super.

   • Sgt Pepper  

    imho je to trénink tak na běhy do 1/2míle a ne na hubnutí

    • black.horse  

     když dodrží stravu a lehce se vykluše tak taky trošku cajk, i po anaerobním výkonu tělo pálí zásoby, ale nesmí cestou domů se stavit u Mekáče na večeři :-D osobně bych to, ale na střídačku prokládal s aerobní chůzí nebo lehkým klusem a bude to slušnej komplexní trénink… rozhodně lepší dělat tohle než pivko a chipsy u telky.

   • mr.antik  

    asi bych nejdřív trošku zhubnul a a teprv pak dělal takovýle extrémnější kousky na takovou tu vytrvalou rychlost

   • mr.antik  

    asi bych nejdřív trošku zhubnul a a teprv pak dělal takovýle extrémnější kousky na takovou tu vytrvalou rychlost

   • Elwing  

    HIIT funguje na zhubnutí, když se nebudeš cpát, jak píše Black Horse. Akorát to chce mít na to asi náturu, protože to docela bolí, aby si kvůli těm nepříjemným pocitům neztratil motivaci. Pak se ti nebude chtít vyběhnout, protože si vzpomeneš, jak si se minule málem poblil :-)

    • McBlacky  

     je to i na rozvoj ANP výkonu. Na hubnutí vhodné pro ty co neumí držet solidní tempo delší čas. Lepší je běžet 45minut na 85% maxu než dělat 100% / 40% do upadnutí

     • ˘Ö˘ Krab  

      Doporučit běžet 45 min na 85% TF max někomu nerozběhanému a navíc s nadváhou je celkem sadismus.

      • McBlacky  

       „neumí“ v mojí větě mělo krýt i „nemůže“, často lidi intenzity nedávají díky hlavě. Výmluva nemůžu je ale ve skutečnosti, neumím (sebe donutit).

       Při nadváze hubnout běháním je vůbec blbý nápad.

       • Elwing  

        Prostě je potřeba být psychicky odolný jak na 45 minut na 80 %, tak na intervaly naplno :-)

        • Reggie  

         tak u těch intervalů se aspoň něco děje. Běžet jenom tempo je nehorázný opruz. Dokonce takový, že začínám uvažovat o hudbě i přesto, že to u sportu nesnáším.

         • Sgt Pepper  

          když je na co koukat, tak to jde…

          sere mě to teď jak je tma…s čelovkou běžíš jak v tunelu a nepotkat občas zajíce, tak se člověk unudí

          oproti tomu ve fitku na běhátku rozhodně je na co koukat :-P

          • mandak  

           Mě to naopak teď přijde mnohem lepší, čelovka nevadí a člověk nepotkava davy ani podél Vltavy a ve Stromovce.

         • Elwing  

          Ano, proto už běhám jedině v teŕenu, tam se něco děje furt a tempo ladím podle sebe a ne podle příruček.

         • milmat  

          No, já běhám teď jenom to tempo a pod umělým osvětlením a začíná mne to skoro i bavit. +/- stejnou trasu. Je potřeba se přepnout to robotického módu. Večer to dobře čistí hlavu, sluchátka moc nechci i kvůli bezpečnosti (auta).

      • AdamosR1  

       Navíc to je blbost. Já běhám spíš takový to kardio. Stejný tempo, abych se nezadýchal a pálil převážně tuky. Volným tempem za 1 hod 9 km. Když povalím maso, tak budu zhazovat i svaly a to nechci. Ale ke kondičce to asi budu muset trochu obětovat.

       • Sgt Pepper  

        imho je dobrý začínat jak píšeš, spíš decentní tempíčko a rozhejbat se udělat si nějakej vytrvalostní základ

        když ho máš, dají se zařazovat intervalový tréninky…

  • AdamosR1  

   Vole abyste ze mě nedělali zas vepře. Přes zimu chodím 3× do fitka, a dělám menší váhy a víc opakování a nebo to jedu strašně pomalu. Dřív jsem byl nasekanej v 19 a jel jsem nesmysl váhy ale to už mám ted moje klouby rád. Pak mám 1× týdně saunu a 1× týdně bazén. No a pak doma břicho a 2× běhání. Ale někdy to všechno nejde zkombinovat. Mám 97 kg a 185cm. Takže to je nadváha tak těch 10 kg. Ale chci vysekat svaly a zhodit tuky tak na 87kg. .Největší maso je pochopit svoje tělo jak pracuje. Ted jsem makal a stejně jsem přibíral báchor. Už asi vím proč, Jedl jsem o půl 8 rýži a moc sachrů a tělo to mění spíš v tuk a nezpracuje to.. Ráno jsem jedl vločky ale už nejím, protože mě to zasere báchor na 3–4 hodiny a tělo pálí to v břichu a ne tuky. Takže je to ted boj. Ne to že to bolí mě určitě neodradí. Rád se motivuju. á mám i nějaký sračky bcca a protein. Zaměřil jsem se taky na jídlo. Uvidíme. Váha v lázních mě ukázala 18kg tuku. Ale to musím zajít za nějakou doktorkou aby to bylo přesné. Ale prostě v 18 jsem mohl jíst cokoliv a nic ted už pozoruju že ve 28 letech si musím dát pozor.

   • Sgt Pepper  

    je to individuální – já když bušil v posilce, žral proteiny a kreatin a nevím co ještě, tak jsem se trochu vyrýsoval, ale objemy zas moc nenarostly a silově jsem taky došel na nějakej „strop“ a přes to ne a ne se dostat…a ve vytrvalostních mi to přitom funguje krásně a na tréninky mám znatelnou odezvu docela svižně

    • AdamosR1  

     Samozřejmě. Někdo má talent na silové disciplíny někdo vytrvalec, někdo může jíst co chce a má svaly jak blázen. Genetika

     • jeffino  

      ale ta strava ovlivňuje hodně jak silový sporty tak vytrvalostní, ted s tím tak půl roku laboruju a výsledky ve výkonosti tam jsou hlavně..rychlejší regenerace to je pro nás starší daleko zásadnější.

      • Breakpain  

       Míněno je to asi tak, že když má někdo geny, jde mu to lépe než ostatním a samozřejmě pokud to podpoří ostatními faktory (třeba strava) výsledky budou ještě lepší ;-) …

   • ˘Ö˘ Krab  

    Tak vepř jsem podobných jatečních rozměrů, navíc o něco starší.

    Když se tak na to dívám, tak máš aktivity právě tak na to, aby sis uhnal dobrou chuť k jídlu. Vyjdu z toho, že máš, úměrně k věku, TFmax~192 bpm.

    Jdeš 3× týdně na hodinu do fitka, efekt nedovedu odhadnout. Pokud jedeš v kardio režimu, tak cca 700 kcal/hod maximálně. Sauna sama o sobě je téměř bez hubnoucího efektu. Pokud v bazénu neplaveš opakované intervaly naplno nebo celou hodinu souvisle tempem pod 1:55 min/100 m vzp. nebo tak kolem 2:10 prsa, tak je to sice pěkný relax, ale výdej nula nula nic. Běháš tři hodiny týdně tempem cca 6:36 min/km, takže, pokud to není v terénu nebo kopcích, máš výdej odhadem kolem 600–700 kcal/hod při tepu odhaduji do 130 bpm – taková nedělní procházka.

    Ne, že bych to nedělal podobně, ale od tohoto odpočinkového a udržovacího režimu nečekám žádnou korekci hmotnosti. S uvedenou aktivitou nebudeš nikdy ztrácet svaly, toho se neboj, bohužel, výrazněji ani tuky. Ale možná nabereš základ aerobní vytrvalosti, který se bude hodit, až ke všemu uvedenému přidáš na jaře ještě jízdu na kole.

    U jídla si napřed odhadni celkový kalorický příjem (vč. alkoholu a piva) a nezapomeň, že tuky hoří v plameni sacharidů. Kašli na váhu, soustřeď se na dlouhodobý výkon.

    • AdamosR1  

     No to bude tím, když jsem byl mladej, vylítal jsem o hodně víc kalorií než ted. Čokoládu a pivo ted nesmím. Ani majonezu, chipsy atd. Prostě chci odstranit tuky a vyrýsovat svaly. No ted už si dávám na přijem sacharidů pozor. Spíš bílkoviny. Ale budu se muset smířit s tím, že když budu chtít extra sundat tuky, tak půjdou dolů i svaly. Budu muset trochu rychlejší tempo než kardio. .d Ale jak se to podaří, už si budu hlídat sacharidy a tuky a svaly pak zpevním a lehce zvětším. Abych měl fit postavu. Žádnej kulturista. Celej rok budu makat. Zítra si doma zacvičím a dám si 200 kliků, a 30 min na břicho

     • 01carbon  

      mi to připomnělo – budu válet v pivováru sudy, mé tělo posílí a potlačí nízké pudy, budu se víc líbit Tamaře, na podzim v létě i na jaře…

      • Sgt Pepper  

       a čím budeš starší, budou se tuky snáze ukládat a hůře shazovat…a svaly budou mizet a mizet, ať uděláš cokoliv ;-)

       edit: to mělo být na AdamosR1 výše :-)

       • 01carbon  

        ve 30ti jsem o tom nevěděl, ve 40ti jsem o tom něco zaslechl, po 50 musím konstatovat, že na tom něco bude, po 55 studuji povolené zatížení (sedlo, kola…)

        už sem celej zmizelej :-)

  • Elwing  

   Někdo v sobotu do Krčáku na Rybakros? Vím, je to jen 10 km, ale říkám si, proč nezařadit trochu intenzity takhle na konci ledna :-)

   • Sgt Pepper  

    fuj bahno :-)

    • Elwing  

     A na co jiného bych měla krosový boty? :-)

   • Honzis  

    jasně, jdu! Kámoš mě taky upozorňoval, že mám čekat bahýnko. Tak hold věci do pračky, ale celkem se těším. Otázkou je, kolik známých mě vyklepne :-) Vidím to zase na FujiRacery, Mizuna Cabrakany se mi zdaj zbytečně těžký na rychlý závod a jiný krosovky nemám :-)

    P.S. neběžej holky jenom 1rundu nebo ty dáš dobrovolně 2? Jo a reálně to má sotva 9km co si pamatuju :-)

    • Elwing  

     Já nakonec nic, včera jsem přišla domů s takovou polomigrénou a potřebovala jsem se vyspat a nestresovat.

     To jsem nevěděla, že holky běží půlku, samozřejmě bych běžela jedno kolo, nikdy jsem nedělala dobrovolné domácí úkoly ;-)

     • Honzis  

      hm, já nakonec dost špatný, 48km protivětru na závod asi nebyla nejlepší volba :-) Garmin 230 mi naměřil 8,5km, dostal jsem skoro 4minuty od Péti Pechka – https://connect.garmin.com/…y/1032573071 Všichni maj nějak moc natrénováno, připadal jsem si jak lůzr :-(

  • mandak  

   Jak to děláte při delším výběhu mimo civilizaci? Nosíte flašku v ruce nebo používáte neoprenovy pás s lahví vzadu? Máte s tím někdo zkušenosti, jak je to pohodlné na běh? Líbí se mi teď právě pás na láhev 0,75l od fischeru, která je v akci, tak zvazuju.

   • McBlacky  

    0,75 je už moc. běhám bud s 0,5 v pásu, nebo s opaskem 2× 150 případně 3×120, ale klidně i s dobrým camelem, nebo jsou na běhání speciální batohy pro hydrovak.

    • Sgt Pepper  

     opasky s malejma lahvičkama jsem zavrhnul (moc práce kolem na malej objem), jinak stejně – 0,5 v pásu nebo batoh s hydrovakem

   • black.horse  

    Možností je vícero a každý to dělá jinak, dle toho co mu vyhovuje a jaké má nároky na množství tekutin na určitou trasu a počasí.

    Sám užívám vícero postupů dle délky trasy/počasí a hlavně nutnosti nosti další věci:

    (odkazama nechci nutit prodejce, ber to jen jako příklad)

    1. když mám dost krátkou trasu a vím, že s sebou beru jen trošku vody, vezmu si takovouhle lahvičku do ruky a po dopití, ji zmáčknu, sroluju a dám do kapsičky nebo za gumu u kra´tasů, zabere nula-prd místa.

    http://www.trailpoint.cz/…8-oz-237-ml/

    Pokud si potřebuju vzít klíče, mobil, musli tyčinku a tak si vezmu jen maličkou ledvinku (něco jako tohle http://www.trailpoint.cz/…aspire-cell/ ), ale vodu do ní většinou nedávám, ale není mi moc pohodlné nosit ledvinku s flaškou jako ostatní.

    1. na 90% středních a delších výběhů nosím tuhle vestičku (rozmezí 15–60km) :

    http://www.trailpoint.cz/…ck-white-rd/

    Dám do ní telefon, vodu, větrovku, musli tyčinku, mapu, toaleťák, flastry, léky prostě vše dle délky akce. V maximu do toho dostanu 2–2,5litru vody a výbavu na celodenní skymaraton/ul­tramaraton. Voda se dává do předních kapes, právě v těch měkkých lahvích viz odkaz výše. Mám doma 2× 500ml, 2× 250ml a ještě nějaké drobné náhradní a vždycky to nějak spokojeně nakombinuju dle potřeby.

    1. pokud potřebuju větší nosnost, pak beru tohle:

    http://www.trailpoint.cz/…skin-12-set/

    Třeba na podzim, když si beru navíc dlouhé kalhoty, nepromok bundu a náhradní triku, vodu a jídlo na celý den. Jde do toho dát dopředu dva cyklobidony a dozadu klasickej Camelbag vak a ještě zbyde dost místa na oblečení a drobnosti. Nebo na delší běhy s manželkou, kdy nesu její jídlo/pití, abych ji ulevil. Zabalil jsem se do tohodle na 24hod dálkový pochod Den cesty, který se jde bez občerstvovaček a podpory pořadatele.

    Zkoušel jsem i různé jiné verze (i s obyč. petlahví v ruce jsem naběhal desítky až stovky kilometrů a nebylo mi to moc pohodlné) a u těhle tří variant jsem tak nějak spokojeně skončil…

    Osobně doporučuji vyzkoušet si to v krámě, ideálně naložit do toho nějakou zátěž, třeba si půjčit dres nebo ručník na prodejně, abys viděl, jak moc to poskakuje naložené a sedí na těle. Já jsem tlustej, takže mě díky pupku na těle blbě sedí právě ty ledvinky a proto je moc nepoužívám, naopak ty vesty mi přijdou univerzální řešení.

    • mandak  

     Dobře napsaný, díky za tipy. Vesta super, to mě nenapadla. Musím někde vyzkoušet. Asi jediná nevýhoda co mě napadá na dlouhý běhy bude pocení, jinak sama pozitiva. Já jinak běhám 10–20 podle terénu nalehko bez ničeho. Pokud je to zvlněný, tak zrovna na tyhle vzdálenosti mi vyhovuje pás a 2×170ml lahvicky.

     Ale nějak zatím nemám poreseny segment delších vzdalenosti, lahvicky nestačí a camel mě nebaví kvůli pocení zad a zase se mi nechce dávat 3500 Kč za Salomon batoh, i když teda ta vesta stojí stejne.

     • 01carbon  

      někde tu ještě byl odkaz, nebo možná příslib na popis či test batoh, vesta, kšíry nebo jak to popsat z Decathlonu.

      • black.horse  

       Co jsem na něj koukal, přišel mi jako hodně zajímavá varianta za super prachy :-) Ale v praxi jsem jej bohužel nevyzkoušel.

      • mm  

       na první pohled zajímavá koupě, na druhý vyhozený peníze cestou k značkovému batohu

        • mm  

         malá dostupnost kapes zepředu. u toho většího pokud dáš do stahovací kapsičky např tyčinku, vypadne u prvního zavazování bot. naplněný batoh už na obrázku nesedí na zádech zrovna dobře.

         pokud chceš šetřit, decathlon v evropě má portfolio svých batohů širší. a obecně veškeré jejich vybavení je vidět na trailových, skyruning závodech

         upozorňuji ale, že i vesty za mnohonásobek se na těle pohybují, umí odřít např .záda

         • Sgt Pepper  

          kolikrát si za závod zavazuješ boty? já teda jen jednou – když se obouvám před startem ;-)

          • mm  

           depo k přezutí máš k dispozici i na českém Lysohorském čtyřlístku. V alpách , dolomitech jsem se s tím take potkal. S počtem kilometrů roste počet dep :-)

           Na krátkém závodě jako Perun ještě kamínky a větvičky v botě neřeším. Na pouťáku typu B7 jsem už tak pomalý, že se hodí zastavit

         • jeffino  

          nesmysl, ten větší mám, odběhnuto několik stovek,dokonce i čtyřlístek, perun, nic z něho nikdy nevypadlo, ten vodní vak je nahovno o tom žádná, používám jinej a mínus je taky pouze jedna velikost, ale mě sedí takže no problem, nikdy žádné odřeniny za ty prachy pohoda, určitě existujou lepší, ale ty zaplatíš:-/

          • raceman  

           co ti vadí na tom vaku? já jsem s ním spokojený :) za ty prachy

     • black.horse  

      Ad pocení/větrání, z vest na tom bude jako z nejlepších variant ta vesta Sense (dělá se i ve verzi bez zadní kapsy pouze se síťovanými zády). Je to tenké a pórovité, ale pokud na sebe dáš cokoliv, tak to žádnej reklamní slogan nezachrání:-) prostě je to vždy další minimálně 1–2 vrstvy látky na těle navíc bránící proudění vzduchu.

  • AdamosR1  

   Můžu dotaz ? K tomu hubnutí tuků.. Jak je ten Hit tréning. 15s sprint a 30s vyklus a tak 15–20 min, tak tam píší, že to jde praktikovat i na dřepy, sedy lehy, kliky apod. Tak to pak musí jít i na kolo ne.? Do práce to mám 5 km ale můžu si to dát oklikou na 15 km a cestou z práce nebo do práce udělat to samé jen na kole. 15 s jet na max a pak pohoda a tak 20 min. Udělám to 3×-4× za týden a tuk půjde dolů a přitom po cestě do práce.

   • McBlacky  

    na kole za 15s se nedostaneš do takové intenzity.

  • Honzis  

   Tak už se blíží běžecké „jaro“ – příští sobotu kaše pro Pražáky na Čerčanském chlumu – http://kopec.webzdarma.cz/ no a pak už silniční klasika Kbely, Pečky, Brod – to zas bude mazéc!

   • Sgt Pepper  

    ve středu boj o registrace na ŠUTR :-)

    • black.horse  

     jo, to bude teprve ten správnej sprint :-D a teďka se ještě nějak začít hejbat

     • Sgt Pepper  

      mám v plánu zas dva okruhy…

      BTW bude to fajn nabitej program na duben/květen

      • maraton Unhošť
      • 1/2maraton Pardubice
      • maraton Praha
      • ŠUTR

      :-)

     • black.horse  

      Mimochodem boj o ŠUTR v plném kole, tak kdyby někdo zapomněl… nechť si pospíší :-)

  • mandak  

   Přidávám odkaz na zajímavé zpestření běhání, jdete někdo?

   http://www.matfyzak.cz/…u-zima-2016/

  • mandak  

   Máte někdo zkušenosti s nabihanim km v AP? Stává se mi, když jdu běžet ráno, že není problém se držet i při rozumném tempu v tepech 130–145/min při rychlosti cca 5–5:15 min/km. Večer, jsem ale na stejných tepech klidně o 20–30 vteřin pomalejší. Co je lepší pro zlepšení aerobní vytrvalosti? Držet ráno i večer tepy zhruba nastejno, a nebo držet rychlost a tím pádem min ráno spodní práh AP a odpoledne/vecer běhat v hornim?

   • Sgt Pepper  

    pokud ti jde jen o vytrvalost, držel bych se tepů

    ale to moc nezrychlíš…takže pokud pak chceš zrychlovat, musíš to (třeba intervalově) tlačit k ANP

    • mandak  

     No zatím mi jde jen o vytrvalost, intervaly přijdou, ale ještě mají svůj čas. Btw: poté co člověk nabeha intervaly, tak se zrychlí i v AP?

     • Sgt Pepper  

      jo

      těma intervalama si v podstatě budeš posouvat takovou tu osobní „komfortní“ hranici nahoru…prostě na to nemůžeš vletět hned zostra naplno…to máš jak sex s pannou :-)

      • Frankq  

       +1

      • black.horse  

       dobré přirovnání:-D

       koukám, že jsem zase měl otevřený vlákno v panelu hodinu a reaguji pozdě…

     • black.horse  

      Ano, resp. měl by, pokud ne, udělal někde chybu. Úplně lépe by šlo říct, že i pravidelným běháním v AP lehce zrychlíš v rámci celkového zlepšení kondice, ale zlepšení bude minimální, mnohem efektivnější je naběhat si základní část ZDV a pak to prokládat intervaly a „výlety“ do vyšších zátěžových pásem, což se pak pozitivně projeví i když poběžíš po nějakém čase zase stejný AP běh. Hlavní věc je zkušenostmi najít jaký trénink na Tebe funguje a který přináší efektivně zlepšení. Existují obecná doporučení, ale každý reaguje jinak a časem si zkoušením různých metod najdeš co na Tvoje tělo funguje nejlépe…

  • Honzis  

   tak co, flákárna? :-) https://docs.google.com/spreadsheet/pub?… – asi nej prestižárna na 10km v čr spolu s Běchovicema, za 35:15 jsem v šesté desítce :-) Nejlepší je, když koukám před otočkou na Kreisingera a proti tomu asi 47kg černochovi vypadá jako „slon“ a že už má na 5,4km dost díru a on běží v tempu 3:03/km!

   • ms82  

    Myslim, ze hodne pekne! Ja byl do 50. mista, ale temer o 30 let starsi Smrcka mi stejne nalozil :-)

    • Sgt Pepper  

     ale Smrčka pravděpodobně není člověk, ale ufoun…minimálně by měl mít svojí kategorii :-)

     • Honzis  

      akorát Smrčka je od dubna nezvěstný, takže asi opět zdravotní problémy …

      • McBlacky  

       on ted vynechává i celý roky. Bohužel ho doběhlo to kolik toho běhal :/

  • jeffino  

   tedka o víkendu kysucká stovka, parádní akce, znova jsem si uvědomil jak suprová je ultra trail komunita na slovensku, proč jsou cyklisti takoví asociálové???:-)

   • Sgt Pepper  

    čím náročnější závody, tím lepší komunita. MTB v Česku zabíjí po lidské stránce Kolo pro život…

    • black.horse  

     Přesně tak a proto mi to dlouhý běhání baví i když mi vůbec nejde. Na trati když se Ti něco přihodí, jsi relativně daleko od pomoci a záleží na tom, kdo běží za Tebou… to ovlivní kolektiv lidí tohle dělající. Navíc dokud v tom není ještě dost pozornosti od sponzorů, veřejnosti atd tak ty lidi jsou všichni nadšenci a tak trošku stejný specifický druh pacientů…

    • jonti  

     nemam moc ten pocit, kdyz to jezdis pravidelne, tak jezdis s nekym a taky uz znas lidi, co jezdi taky pravidelne. Nebo na 24 hodinovkach to taky bylo velmi v pohode.

     • Sgt Pepper  

      no, kdyby se 24h jezdilyjen jako závod jednotlivců, tak asi jo, ale jak je to jako štafety, nahrnou se tam lidi co jsou schopni tě na trati přizabít kvůli místu ve třetí třetině st.pole…osobně to znám z triatlonů

     • jeffino  

      já jsem měl spíš na mysli obecně takový ty namachrovaný blbečky na bajkách min. za 200t, co si myslí že jezdí jako elita s nosem hooodně vysoko:-)

     • jonti  

      taky je treba super atmosfera na mtbtrilogy

      • jeffino  

       přál bych trilogy něco podobnýho jako ted malofatranská stovka, která byla vyprodana za 22min.(omezená kapacita 250 lidí) slušnej hukot:-)

       • Sgt Pepper  

        no, je fakt, že na některý závody je to závod už při registraci – viz ŠUTR :-)

   • Honzis  

    no protože ty 24 ještě nejsou tak prestižní a furt to dělají nadšenci, čím víc se hledí na vteřinky a umístění, tím jde soucit stranou. I na čele LH24 apod se tvrdě závodí, stejně tak na čele skoro jakýchkoli závodů, ono to přijde skoro do všeho. Ale 100ku pochod asi nikdy nepůjde taková masa lidí, co žerou KPŽ apod. Na UACu se taky prasilo i v odpadlé grupě a do špurta jsou lidi ochotní poslat se do škarpy :-) Je to těžký, ale závodí čím dál tím víc lidí a ta prestiž je pro nás čechy asi typická a spousta hobíků to prostě moc žere.

  • Sgt Pepper  

   na krokodýly se dá zvyknout

   jasně…když ti ukousne nohu potřetí, už je to rutina…

   :-)

  • mandak  

   Tak se přiznejte, kdo se všechno chystá běžet pražský půlmíč? No běžet, podle diskuze spíš jít, pokud to není tempo minimálně 3:20/km =)

   • Sgt Pepper  

    jdu až celej

    půlmaraton je mnohem lepší v Pardubicích…

    btw 9. je maraton v Unhošti…

    • mandak  

     Nj, bohužel se kryje se Skyrace Ještěd, btw: proč se jmenuje vinařský?

     • Sgt Pepper  

      hlavní sponzor…

      • mandak  

       V Pardubicích, vážně? :D ale startovné je celke za lidovku a trasa taky fajn…

     • black.horse  

      Na Ještěd jsem zvědavej… už teďka vím, že budu trpět, 10kg po zimně nahoře, každou chvíli nemocnej, řeším problémy s kolenem, takže houby natrénováno, ale minimálně jako procházku bych to pojmout mohl :-) vzdávat se mi to dopředu fakt nechce, tak holt budu klidně poslední, ale aspoň strávím den čerstvém vzduchu:-)

      Edit. 1/2PIM nejdu, jak jsem poznal pobíhání po lese, tak mě ten asfalt už absolutně přestal lákat:-(

      • mandak  

       Tak 1/2PIM dneska paráda, počasí akorát, lidi spousta, hodne skvělej zážitek :)

      • jeffino  

       za 6h to musíš i odplazit, see you in ještěd:-)

      • mandak  

       Tak jak se líbil Skyrace? Za mě úžasný závod. Bahno, sutry, kořeny, sníh, mlha… Startovny za lidovku, až se trochu obávám, že příští rok to už bude za jiné ceny. Btw: smekám před organizatory. Až na ten druhej výběh Ještědu, ten byl opravdu zlej a bolel :)

       • black.horse  

        Souhlasím, byl jsem nadšenej, trasa pecka, správná výzva:-) počasí tomu dodalo atmošku, bylo to fakt „sky“, rovnou do mraku. Sníh byl fajn, jen škoda, že na hromadnou koulovačku se nikdo nechytal, tak dostal jen kámoš zásah :-D kamenné pole pod vrcholem býlo výživné. Mě asi nejvíc potrápily seběhy, tam jsem trpěl dost a ztrácel hodně času. Ad. cena, vyšší by mi nevadila, pokud by to příště vypadalo zase tahle nějak. Parkoviště, jídlo, zázemí, program, značení, ochotní a milí lidé od personálu, všechno cajk.

        Příště by to chtělo B-F sraz, mě to blbce napadlo až na místě, byl tam se mnou ještě z B-F fujedas a ono by se nás tam určo našlo více. Ale i tak, měl jsem super spoluběžce, vyblbli sme se a trošku i hecli…

        • mm  

         Za tu cenu skvělý servis. Někým haněné mediální zviditelňování považuju naopak za plus.

         Neprospěly by ti (hlavně kvůli seběhům) robustnější boty?

         • black.horse  

          No narovinu, mě by nejvíce pomohlo hlavně zhubnout a udržet letní váhu i přes zimu a neřešit každý začátek roku stejný jojo problém, na tomhle spolu s posilováním nohou a středu těla pracuju, ale mám v tom stále velké rezervy a přes zimu to vždycky pokazím a zde vidím největší potenciál i úskalí. Po poradě s letošními problémy s úpony, taky pracuju na zvýšení frekvence kroků (ono mi nejde ani na kole jezdit kadenčně), Ono když ty stehna brzdí z kopce jako dneska cca 110kg, tak úpony křičí a kromě únavy svalů musím hlídat i délku kroku a rázy na úpony. Hodně mi pomáhají hole, dneska jsem je měl furt, používám nahoru i dolů a je to sakra znát.

          Ad. boty… mohou něčemu ulevit, hlavně otřesům, ale tam bych viděl přínos spíše na dlouhých rovinatějších tratích a s tvrdším povrchem, kde se otřesy projeví více než únava z hmotnosti v prudkých sebězích. Čím déle běhám, tím používám menší drop a menší tlumení, včetně toho, že běhám v lehce zvlněném terénu 10–15km i v minimuskách. Tlumenější boty bych musel vybírat opatrně, protože těžkopádné bagančata typu Asics Fujitrabuco už mám za sebou a vracet se k tomu nechci. Mi přijde, že ta bota má zataženou ručku a člověka brzdí. Naopak dneska mi Inov8 raceultra 270 seděli akorát, jen občas bych ocenil více zubů, aby člověk tolik neklouzal. Ale s jedním běžcem jsem tam řešil jeho Hoka One, zkusím se někde na ně podívat a možná zkusím, nechci zatracovat bez zkušeností…

          • Frankq  

           Hoka One One mám jsou super na trénink nebo na dlouhý závody, mám Clifton 2.

           Když běžím 10km závod tak si myslím že s Asics jsem rychlejší než s Clifton 2.(Myslím si že to dělá to velký tlumení že odraz není takový jako u jiných bot, na druhou stranu jsou pohodlný a nikdy mě z nich nic nebolelo)

           Znám hodně lidí v okolí který mají Hoky a mají více typů bot a nedají na něj dopustit jiný by nechtěli, chodí na trénink i na závody jen v Hokách pro mě nereálný ale třeba mám jen špatný typ ;)

       • jeffino  

        parádní akce, líbí se mi více jak perun(ojebané občestvení a jídlo v cíli) doufám, že leteos na perunu to bude trošku víc vyladěný jinak po stráce trasy težko srovnávat, perun o malinko techničtější, ještěd zase běhavější, bohužel v čechách nemáme podmínky na skyrace takže nejblíž je to na šelmu do tater(pro mě srdcovka)

  • Sgt Pepper  

   s kým se potkám zítra v Unhošti? :-)

   • mandak  

    Vím, že se mnou ne, letos ještě nemám moc nabehano a asi bych to takhle z fleku nedal :)

    • Sgt Pepper  

     no, já si musím spravit náladu – naposled jsem pokoušel loni Kladno, kde jsem nedokončil – asi dva dny před závodem mě jsem si hnul se zádama…

     • mandak  

      A jak to dopadlo dneska?

      • Sgt Pepper  

       turistika – 4:24 a nějaký drobný :-)

       ale známá měla 100. maraton (jako první žena v ČR) = byl dortík, přátelský pokec s dalšími běžci = naprosto ultimátní akce rodinného typu :-)

      • Sgt Pepper  

       reportík

       • Barak  

        Dík. Tak už je mi jasné, co měly znamenat v Unhošti ty běžící mrtvoly se startovním číslem, které jsem potkával, když jsem jel přes Unhošť na silničce.:-)))

        • Sgt Pepper  

         jj, silničářů kolem jezdilo hodně…říkal jsem si, kdo z BF…

       • black.horse  

        Pěkný čásek na kilásek :-)

       • Honzis  

        jsem na tebe zvědavej v Pardubkách, dát si 21km „výklus“ :-) Já běžím mčr, takže by to chtělo aspoň pod 1:19h, ale teď jsem marnej a běhat do víkendu zkoušet radši nebudu, taktika je jasná – napálit úvodní 2km a zbytek se kousnout :-D

        • Sgt Pepper  

         No, budu happy za cokoliv pod 1:50 :-)

         • Honzis  

          tak co, pod 1:50 nebylo co koukám. Já přepálil – 2ka pod 7min dle hesla první 2km napálit, zbytek se kousnout, ale už za 10kou 35:49 jsem se kousal moc a za 14 jsem odpad, zůstal na větru a pak mě přejelo asi 5lidí – 1:17:15h nakonec gut, ale představa, že na PIMu poběžím ještě min 1,5hod moc veselá nejni :-( Já do 21km můžu závodit, pak už to je dlouhý, když nemám naběháno.

          • Sgt Pepper  

           no, mě si po 10.km zavolal ten maraton z minulého víkendu :-( totální výtuh, do cíle už jsem se jen doplazil…

           až spatlám příspěvek na blog, bude to vidět na mezičasech

          • Sgt Pepper  

           mezičasy po 5 km:

           25:12

           25:21

           26:40

           29:19

           čipový čas 1:52:29, špatný, no…

           ale předběhl jsem svoje startovní číslo! :-)

         • Honzis  

          být v TV záznamu ČT, to je hlavní :-D

          • mandak  

           A kterej jsi ty? První nebo třetí? :)

    • ˘Ö˘ Krab  

     A co se odreagovat výběhem na Mědník?

     • Frankq  

      Jo byla to dobrá procházka do kopce :) nechápu ty první časy 45:11 tak 5:19 na km ± to je masakr, klobouček dolů !

      • ˘Ö˘ Krab  

       Syn to dal 48:06 a říká, že rychleji už to nešlo :-). Až na ten vítr prý dobré.

       • Frankq  

        Já za 1:13 a taky to rychleji nešlo :D zítra Bezručák tak jsem zvědav.

        Syn je dobrej jen tak dál !

        • ˘Ö˘ Krab  

         Nejbrutálnější je kategorie 70–99, Manfred Krassa 1:13:04. Když o takových čtu (nebo potkám), vzpomenu si na Saturnina: dle dr. Vlacha dědeček v klidu zesne v kruhu svých milujících příbuzných, z nichž každý do něj bude mlátit něčím hodně tvrdým.

     • Honzis  

      asfalt na černou horu se lítá tak, že na 8,5km a 650m je TR nějak 34minut :-)

  • mandak  

   BTW: jak řešíte bradavky v létě? Přes zimu (prosinec-brezen) nabehano cca 700 km naprosto v pohodě (dlouhý rukáv pod tričkem případně bundou), dneska blbejch 25km v oblečení, co jsem měl na pulmaratonu a bradavky od krve? Mám to prelepovat nebo spíš zkoušet jiné obleceni?

   • Sgt Pepper  

    stejně jako spoustu jiných problémů to snadno řeší kobercovka ;-)

    • mandak  

     Nad tím jsem premejslel, a když to nefunguje, tak je tam holt málo pasky.

     Ne ale vážně, celá zima odbehana ve věcech z lidlu no problém a člověk vezme dres adidas s hodnotou 4× vic(marketingove i financne) a hned je problem…

   • black.horse  

    Já jsem prej teda oldschool fosil dle Blackyho :-D ale takhle jsem to řešil před časem, nakonec jsem si našel trička z matroše kde s tím nemám žádný problém konkrétně Progress Docthor, mám 3× krátké a jedno dlouhé a běhám prakticky jen v tomhle… nahoru pak krátký/dlouhý běžecký „dres“… (Pozn. jsem zvyklej mít tzv funkční triko pod čímkoliv, takže vždy dvě vrstvy látky, v době extra veder si občas vezmu jen to spodní a když mám abnormální jistotu, že nikoho mravně neohrozím, tak zcela vyjímečně běžím na Krupičku:-D )

    Jinak když chci mít extra jistotu, že se neodřu tak občas flastrem malé čtverečky přes bradavky, tak 12×12mm z nějakýho flastru, co používá žena na olepování pat u lodiček. Drží to jak sviň, po celodenních akcích to musím sundavat až pod horkou sprchou, když povolí lepidlo… a modlím se, aby se mi do toho nezamotali omylem chlupy :-D

    Nakonec mimoběžecké doplnění… bradavky odřené od trika jsou pohoda, za mladých let jsem byl na metalovým konzíků v létě, na sobě jen džínová vesta s pyramidama a rozedřel jsem si bradavky o ty kovové konce pyramid, co z té vesty zahnuté čouhají z druhé strany, protože jsem byl línej to podšít, takže to bylo jak plechové struhadlo! :-)

    • Sgt Pepper  

     hele, několik kousků Alea Lupuli ještě mám…běhám v nich i maratony a nic nepřelepuju…možná mám od těch kolíčků a tak otužilý bradavky :-D

    • Sgt Pepper  

     co se pásky týče, tak mi máti doporučila tohle

     v nemocnici to používali na kdeco…

    • McBlacky  

     škoda že už progress nedělá tyto měkké materiály, nejlepší trika co jsem měl.

     jinak teda vazelína je taky cajk ;)

    • mandak  

     No trochu si říkám, jak budu vypadat v září po B7. Rozedreny bradavky, několikanásobný vlk, puchejre, urvany nehty… :D

     • ˘Ö˘ Krab  

      Kojíš? Nekojíš, tak o co jde?

     • jIrI___  

      A to se prostě vyplatí.

     • Advid  

      Na to všechno ten krém, co píšu níž a nehty před závodem ostříhat a celá chodidla namazat vazelínou. Před tím samozřejmě ozkoušet někdy v tréninku.

   • RADY  

    Klasicky bych dal přes bradavky náplast, na ultra maratónech to tak dělají taky…

   • Advid  

    Na jakékoliv tření po těle (bradavky, boky, rozkrok, krk… ) Century Riding Cream od Sportique. Je super.

   • Frankq  

    Je to Frajer !

   • Sgt Pepper  

    aktuálně 21.

    • jeffino  

     já si to úplně nemyslím co tam říká např, utmb vyhrál 2× frantík co má 195cm a 50kg asi taky nevážil, tam je spíš ta dispozice tmavších běžců lépe zvládat ty horka, my bílí zas líp zvládnem zimu.

     • black.horse  

      To mi zaujalo, takže jsem zagooglil – François D'Haene – 1,92m/75kg

      • McBlacky  

       na ultra běžce teda docela dost. Tyhle Wiki infa ovšem třeba brát s rezervou. U ProTour jezdců se to kolikrát proti jejich top GT formě liší o 1–3kila, což je už v těchto číslech klíčové.

      • Elwing  

       Vyrostlek frantík. Ale 75 kg, to je teda hrůza, alespoň mám vždycky na závodech dobrý pocit, že bych většinu chlapů přeprala, ale koukat se na to moc nedá :-)

       • McBlacky  

        no když se podíváš na ultra běžce tak to jsou největší kostry široko daleko. Teda na světový top.

     • Sgt Pepper  

      tak je fakt, že na kvočně mu to šlo líp :-)

  • Honzis  

   Tak co PIM – kolik lidí se hodlá uvařit? :-) Začínám přehodnocovat plány, akorát pro mčr je blbý, že cokoliv přes 2:55 mi je pro příště k ničemu :-(

   • Sgt Pepper  

    tak já jdu…když jsem loni dal při 37°C ten Ceský Ráj, tak tohle snad bude v pohodě :-)

   • herrman  

    Taky se hlásím, ale na pohodu, užít si atmosféru. A od pondělí – konečně po 4 měsících – žádný běh, ale jenom a jen kolo :-)

   • mandak  

    2:55? Krása, já mám cíl 3:30, no uvidíme, jak se povede, ale těším se hrozně. Přeci jen první maratonek, to bude zážitek :)

   • Sgt Pepper  

    BTW startuješ mezi eliťákama? já mám číslo přes 6000, tak asi využiju Silver PIM Kinga a vlezu si dopředu…

    • Honzis  

     mám 121, koridor A – mčr startuje vždy zepředu. Tak někde za černocha se třeba potkáme :-)

   • Honzis  

    Dost bolavý dneska, samo jsem se uvařil a na 25km si vystoupil ze skupiny, která šla na 2:48. Vítr k Libeň mostu fakt labůžo, no škoda že to bylo přes 50, ale i tak osobák. Oba nehty na malíčkách černý, chůze hodně těžkopádná. Lituju ty, kteří si to dávaj 5hod apod. Vrabcová neskutečně – 2:30!!!

    • Sgt Pepper  

     4:22:40

     ovšem to je bez cca 5 minut strávených v kabince na 23.km…dneska jsem si to prostě prosral :-)

     btw co má Vrabcová dělat s tím psem? na česneku?

     • jeffino  

      tak to jsme dva, protože já včera prosral peruna:-)

      • black.horse  

       gratuluju oběma k nevšedním gurmánským zážitkům :-)

       • Sgt Pepper  

        tak zas úplně nevšední zážitek to nebyl, už mě to bohužel potkalo za těch cca 15 let závodní kariéry několikrát :-)

    • mandak  

     Maximální spokojenost :) běžel jsem svůj první maraton v životě a ještě na narozky :) vím no, čas 3:33:16 je pro Vas nic moc, ale já jsem nesmírně spokojenej :) . Jako tresnicku na dortu jsem od přítelkyně dostal salomon bagl na běhání, a to jsem ji o něj ani neříkal a nezminoval se.

     • black.horse  

      tyjo, pěkný čas hnedka při první účasti a podařený den s pěkným dárkem, co bys chtěl víc, gratuluju:-)

      • mandak  

       Jojo akorát ji teď podeziram, že chodí na BF pod mým nickem, nikde jinde jsem batoh X vestu neřešil :D :D

       • Sgt Pepper  

        …a na nákupy s tvou kreditkou :-)

        • mandak  

         Hele i kdyby, tak už jen za ten nápad a realizaci chválím :) a jak se říká na hradě: kdo z Vas to má :D :D

    • Frankq  

     Krásnej čas Gratuluji, jste dobrý všichni vo jste to dnes dali já běžel včera 10km závod a myslel jsem že se upeču na tom slunku ;) GRATULACE všem co dokončili PM.

    • Sgt Pepper  

     reportík na blogísku…

     https://serzovo.wordpress.com/

  • Sgt Pepper  

   tenhle krosík vypadá zajímavě:

   http://www.behejlesy.cz/…dy/karlstejn

   • olto  

    Pěkný, ale vyprodáno.

    • Sgt Pepper  

     tušil jsem to :-)

     minulej týden mi to ještě prošlo…

   • Frankq  

    Je to krásný už jsem na to koukal minulý rok na seriál BL, musíš se registrovat hodně dopředu za dobrou cenu. Pak dostaneš i dáreček :D (nebo aspoň minulý rok tenhle rok jsem to nezkoumal).

   • Sgt Pepper  

    závod velmi vydařený, luxusní trať, slušný servis, možná bych vytkl pár drobností (nebyly houbičky na občerstvovačkách…a to nemyslím lysohlávky), ale je to teprve druhý ročník…

    na závěr pěkná dřevěná medaile

   • Sgt Pepper  

    ty voe…aerodynamické tenisky za litr! v tom určitě běhá Bolt!

  • black.horse  

   Tak koho z Vás potkám o víkendu na ŠUTRu? :-)

   • horolezec  

    Tak jistě, ŠUTR musí být, ale jen 2 kola jako loni, abych se před Silvou moc nezmordoval:), ale jen to tak pošolíchal.

    • black.horse  

     Dobrý přístup, já budu pro sichr šolíchal jen jedno kolo :-)

     • Sgt Pepper  

      a není to málo Antone Pavloviči?! :-)

      • black.horse  

       Není, je to tak akorát:-) více bych asi zvládnul, ale neužil si to tolik jako to jedno svižnější… na delší trasy ještě po zimě ready nejsem, tu si musím přiznat…

       • Sgt Pepper  

        ještě po zimě? však je skoro půl roku v háji! :-)

        • black.horse  

         nj, letošní fáze „po zimě“ zjevně bude volně přecházet „do fáze“ před zimou :-D

   • Sgt Pepper  

    no mě :-)

    2 kola, jako vždy…

   • Sgt Pepper  

    bude teploučko…

    • black.horse  

     dobrá, beru na vědomí, kulicha a palčáky nakonec teda nechávám doma…

   • Sgt Pepper  

    report zde:

    https://serzovo.wordpress.com/

    • Honzis  

     já si dal rovinatou 10ku v Poděbradech a to vedro už mě přestává bavit :-) Ještě, že 10km je „fofr“ – 36:10.

     Pro fajnšmekry 4.6. možnost porovnání s reprošema :-) http://www.peklak.iscarex.cz/ – sjezdovky nahoru pod lanama, to je labůžo :-D

     • Honzis  

      tak jen něco ze statistik – sjezdovka nahoru v podání 3. abs Lichého – 0,7km / 124m up za 4:28min tzn 1670 VAM, seběh po sjezdovce a bikeparku s klopenkama, kořenama, místy trochu bahno v poslední rundě 2:45/km! celkově 11,4km 660m up za 50:05min pro vítěze, který jede na ME – to jen abyste vy „dálkoplazi“ zjistili, že běhat se dá skutečně skoro všechno, já jsem dostal 6:42min rychtu

      4× sjezdovka v mém podání 6:41/km – 1,582.5 VAM 4:43 min. / 7:02/km – 1,502.8 VAM 4:58 / 7:14/km – 1,463.5 5:06 / 7:19/km – 1,444.6 VAM 5:10

      V seběhu jsem dostával cca 45sec rychtu na 1km, to fakt neumim.

      Jo a všici šlupky typu Salomon S lab sense nebo Inovy 195/212 a já silničky nb1080, teda Záveský to šel v 200g Mizuno Hitogami :-)

      A takhle se prosím běhá do sjezdovky v podání vítězného juniora – poslední runda!

      • 01carbon  

       Minulou neděli jsme vyrazili se synkem do Radotína pro brzdový bowden. Při cestě zpět jsme narazili na nějaký závod rungo a mladej někomu z pole cca 2–3km před cílem naměřil 16km/h. To jsem nechápal. A aby toho nebylo dost, tak nás těsně před Prahou předjel borec na bruslích s dýchací maskou. Když ho synek dojel, tak hlásil 36km/h. Sem si ten den připadal jak se zataženou ruční.

       • black.horse  

        deprese netřeba, nežíví nás to… mě alespoň ne… dělám to pro radost z pohybu a zážitky:-)

       • jeffino  

        ty brusle to je normál, nemyslím takový ty plácaly na cyklostezce, ale někoho kdo to umí a mám k tomu brusle(velký kolečka) pak je schopnej někomu sekundovat třeba na žiletce v háku :-)

        běžet 16km/h bude tempo kolem cca 3:30, což je slušný, ale né neobvyklý a zpravidla ani na bednu:-)

  • black.horse  

   Video z jarního Ještěd SkyRace

  • black.horse  

   Je mi jasný, že to je sestříhaný, ale i tak ten běžec má super čistej a přitom úspornej styl bez zbytečných pohybů, ideální ultra styl :-)

   • jonti  

    ten bezec je strasne malej, pri mych 187 cm to nikdy nebude takhle vypadat.

    • McBlacky  

     a co teprve u mě s mojí disproporční postavou :)

     schválně bych se někdy natočil na delším úseku, kriticky bych zhodnotil, že mám dost úspornej styl.

     • black.horse  

      jj, je zajímavé to vidět na videu s odstupem, předčasem jsem řešil úpony a v Trialpointu mě natáčeli, různě jsme ladili frekvenci, délku kroku atd a bylo zajímavé pozorovat rozdíl mezi subjektivním vnímáním polohy a reálem na videu… např. při vyšší frekvenci kroku jsem měl problém odhadnout rozdíl ve vertikální oscilaci těla a i poloze kotníku a na videu to bylo krásně vidět.

      Další co by mě zajímalo, jak se to všechno bortí a jde do hajzlu se vzdáleností třeba po pár hodinách běhu a jak se to postupně mění. Někdy mám totiž takovej pocit, že začátek běžím technicky ok, protože se vědomě hlídám, pak se to za čas začne s únavou postupně zhoršovat, ale na delších tratích (např. 4–6hod) mám dojem, že s rostoucí únavou a opotřebení těla od neustálých otřesů se sice nespraví držení těla, ale automaticky nevědomě zkrátí krok a zjevní došlap, jak se tělo snaží bojovat s nárazy o zem… Takovej ochrannej autopilot:-)

  • mandak  

   Nechystate se někdo o víkendu?

   http://www.kralicakskyrace.cz

   Jested byl super a přemýšlíme o Kralicaku, protože po dlouhý době volnější a nezaplnenej víkend. I když teda profil oproti Ještědu je úplně jiny.

   • black.horse  

    Profil bych skoro řekl milosrdnější, tím, že se většinou stoupá na začátku a ke konci spíše klesá… přijde mi to snažší na adaptaci, byť zadara to fakt s ohledem na celková čísla nebude:-)

    Měl jsem to v kalendáři, ale nakonec nejedu, kvůli angíně a přes 3týdny výpadku mám hnusný zpoždění v přípravě na JUT takže jedu striktně tréninkové věci v naivní naději že to aspoň nějak ustojím… defakto je to moc krátké a rychlé a strmé :-)

    Každopádně poreferuj, pokud pojedeš, ať člověk má dle čeho rozhodovat příští rok…

    • black.horse  

     A já taky doplním otázku, kdo se vše chystá z bikerů na JUT? :-) (kromě mě a Fujedase)

     • mandak  

      No když jsem četl propozice, tak já rozhodně ne :) po Moraviamanu mám celkem dost a hledám spíš něco lehčího na rozfungovani tělesných funkci. Ale budu držet palce :)

   • jeffino  

    jj ještěd super oproti perunovi, kraličák jsme tréninkově probíhali zkraje jara a myslím, že to není takovej krpál jak na ješted, takže asi víc „beginners friendly“, kazdopádně já budu na mf100:-)

   • black.horse  

    Tak co, jel jsi? Jaké to bylo?

    • mandak  

     Nakonec nebyl moral, den předtím mi to odřekl kámoš a navíc jsem nechtěl riskovat koleno, které jsem si odpálil minulý rok (vnitrnekloubni zlomenina a vazy), a teď začalo zase zlobit. Ale doufám, že mi to za rok vyjde. :)

     • black.horse  

      chápu, tak holt snad příště, třeba sse tam potkáme, dovolím Ti mi utéct:-)

  • Honzis  

   Zítra se běží „nejvyšší“ z Pražských kopců – Lochovice – Plešivec 5,5km / 350m když byste se nudili :-) Start v 11hod.

   • Sgt Pepper  

    bolí mě nohy – sobota 110 km offroad mtb + 8 piv :-)

    • Honzis  

     sice třetí absolutně, ale ze Středočechů první :-) Stačilo relativně málo, 5,5km / 360m za 25:08 :-D

  • jeffino  

   novej „skajmaratonek“

   http://www.skyrunning.sk/…chopok-2016/

  • black.horse  

   Startovka na Šumavský podzimní ŠUTR právě otevřena :-)

  • Honzis  

   nejdete někdo Yesenický maraton? Dostal jsem nabídku na číslo, ale jaksi nemám dopravu ani ubytko a obávám se, jestli bych se úplně nezrakvil, potřeboval bych cíl tak na Pradědu :-)

  • mandak  

   Jde někdo na Winterskyrace Ještěd? Za 300,– Kč pro prvních 100, jestli to bude stejně dobrý jako první skyrace, tak to vidím jako slušnou investici na dobrej zážitek :)

   • jeffino  

    za 300 bude i P100, jinak z toho můžou udělat rovnou ještěd cup:-)

   • black.horse  

    Strašně moc rád bych jel, ale máme rodinou oslavu, kde musím být a chci být… takže možná to půjde zkloubit, když poběžím dost rychle a skrz cíl šipkou rovnou do auta a hurá pryč… :-)

   • Honzis  

    já šel dnešní KILPI Ještěd a výraz šel je fakt trefný, neb atlet zvyklý na asfalt + běhy do vrchu kde se prostě běží, nahoře chcípne a OK, ale tohle?! Jsem si říkal proč choděj? když jsem byl 4.abs a kolem mě trička czech skyrunning repre :-D V seběhu mě jeden přelít, na Ještěd jsem se už prošel častěji, páč šutry a kořeny já nerad. Po 39min jsem u vysílače, 5.abs a jasně první v kat, jenže to už jsem na ručník. Plácám se ,na občerstvovačce se napiju, v seběhu mě bere další, v 3.kopci už jdu pěšky, tohle nějak nedává moje hlava :-( Na občerstvovačce chci umřít :-D Dám gel, ale už je pozdě, seká mi (včera závod na 39min) , další mě bere, nemám nárok a ztrácím čím dál víc. Od Plání zase jdu, seběh dolů bruslím, nohy se brání, děs běs, 7.abs, v kat 30–39 nakonec 3. ale rychta 18:30min je krutá, 8min od těch, co jsem s nima šel kopec.

    • mandak  

     :) škoda, chtěl jsem jít taky, ale počasí rozhodlo. A co Serza a maraton v Kladně, bude report?

     • Sgt Pepper  

      namám chuti to nějak reportovat

      vedro jak svině, po cca 5 km mi začaly tepy lítat přes 180bpm, motala se mi šiška = na 17km jsem to zabalil

      vzhledem k tomu, že jsem tam nedokončil i loni, začíná to Kladno být pro mě nějaký zakletý :-(

      • black.horse  

       Śkoda:-(

       To já pro změnu měl v plánu Brněnský masakr, hezky jsem si tam v pátek odpo dojel vláčkem, vyzvednul si čip, chystal se na večeři a pak volá večer žena že si nechala v bytě ráno klíče a nedostane se domů, takže tradá na vlak a kolem půlnoci doma, už jsem neměl sílu jet zase zpět přes noc do Brna a ráno startovat:-( takže po loňském úraze a DNF neltos DNS… čím dál lépe :-D (ps. začátkem týdne běžím k mámě nechat tam náhradní svazek klíčů…)

       • 01carbon  

        :-) Pises z cely predbezneho zadrzeni pro podezreni tr. cinu vrazda?

    • McBlacky  

     co jsem slyšel od kámošů, tak to bylo přísný, svoje si řeklo i počasí. Na takový řezničiny nemáš šanci v Praze trénovat. Kámoši z LBC když to maj na vážno, tak dávaj Ještěd pod lanama dvakrát po práci ve všední den. O víkendu i 4 rundy. Co pak s nima v závodě, nic…

     • Honzis  

      přísný to bylo, hlavně mimo moje schopnosti co se týče sklonu a povrchu :-) A jak jsem to přepálil, tak jsem si konec fakt vytrpěl – opět „nechodim“ a mažu pravou achilovku, která se dnes důrazně ozvala. Nevím jestli dám v říjnu rubenczal, na takové či ještě větší prasárny fakt nemám.

      • jeffino  

       ještěd je opravdu taková malá „prasárna“ :-) ale určitě se dá na to natrenovat i bez velkejch kopců doma, jsou problematičtější závody např. šelma, když neumíš poskakovat po tatranské žule jako místní, jsi v háji

       • Honzis  

        jasně že se dá natrénovat i v „krčáku“, ale jelikož já nemám ani 1000km za rok, tak mě 2h mač v horách zákonitě popraví, když běhám převážně asfalt a roviny 10km, jen na jaře 1/2mar a PIM. Závodit dolů když to člověk neumí je děsně náročné, dodnes jsem nosil návlek na achilovce a mazal lýtka. Představa, že běžím v neděli MČR Běchovice je trošku děsivá :-)

        • mandak  

         Když jsme u těch 1/2M a PIM, co říkáte na startovné? V první relativně standart vlně jsem to ještě rozmyslel, ale teď když vidím ty ceny… No asi se poohlednu po nějaké alternative…

         • Honzis  

          já běhám mčr zadarmo s přihlášením v dubnu, takže PIM neřeším a jestli to takhle nepůjde, tak na Capalba kašlu. 1/2 PIM nechodím a noční 10 taky ne. Co se týče výkonu to chce vybrat něco placatého v příznivém klimatu – Benešov u Semil, Stromovka, Srch, … možností jsou spousty, termínovka je nabitá. Jet se uvařit do Miřejovic na půlmar apod podle mě nemá moc význam, jestli člověk chce nějaký čas a ne „čárku“.

          • mandak  

           No když jsem viděl ty časy, tak Tebe konkrétně nemyslím :) šlo mi spíš o plebs, který nebeha 3:55 min/km a rychleji :D

           • Sgt Pepper  

            mám PIM za 600,–

            kdyby to tak už nešlo, tak na to taky kašlu…

            ale pevně doufám, že ještě 2× a budu to mít zadara :-)

           • black.horse  

            hele, kdysi jsem 1/2PIM a 10km apod běhal, ale od doby co jsem poznal kouzlo terenních akcí, tak o silnici kde je víc lidí než při výprodeji v Lidlu nestojím:-) toliko hlas terénního turistického plebsu:-)

            • mandak  

             Ale jo, samozřejmě pěkná příroda taky u mě vede, ale i jako společenská událost, jsem se chtěl účastnit i těchto dvou akci :)

        • black.horse  

         hele, ale jestli jsi takový megarovinkář, tak v tom případě smekám před výkonem:-)

        • 01carbon  

         Ti nevím, s tím kopcovitým treningem – každý rok zkouším jinou variantu jak natrénovat na Milešovku a pokaždé když jsem v 1. 1/3 kopce tak sklapnu a jdu. Tak si tak říkám – jo bydlet tak v Hohe Tatra nebo aspoň pod Sněžkou :-))

  • Jirikus  

   Čau

   Mohli byste mi prosím doporučit nějakou pěknou běžeckou aplikaci do android telefonu. Požadavky klasika na amatérský běh, přesný záznam trasy, doba běhu, průměrná rychlost, nastoupáno …, čeština by byla lepší než angličtina, autopauza.

   Dík za návrhy

  • Sgt Pepper  

   s kým se potkám v sobotu v Kladně na maratonu?

  • jeffino  

   super videjko zo šelmy:-) opravdu sa oplatí tam ísť :-)

   https://www.youtube.com/watch?…

  • black.horse  

   Tak mám problém, jsem starej fosil co se upne na jednu věc, tu pak přestanou po čase vyrábět a já jsem v hajzlu… momentálně mě to potkalo u fuseklí… takže prosím zkušené, hledám náhradu za Asics UltraLight… jestli jsou vyšší nebo nižší nějak překousnu, klidně nižší, protože vysoké teplejší ponožky mám. Ponožky by měli být spíše tenké, ale pevné, žádná cool síťovina. Ale co je třeba, aby byly z elastického pevně obebínajícího materiálu. Většina ponožek co jsem zkoušel má spodní část chodidla méně pružnou což mi moc nevyhovuje a hrozí tam krabatění a puchýře. Samozřejmě mě napadlo zkusit kompresky, zkusil jsem CompresSport od kterých spokojeně užívám návleky na lýtka, bohužel mi nesedí střih a hlavně nerovnoměrné rozložení panelů s různým tlakem – které tímto nenápadně nabízím dále, kdyby někdo chtěl velikost 45–47:-) Potřeboval bych konstatní tlak a projev ponožky. Řeším to tak silně proto, že 2h klidně odběhnu v bavlněných fuskách z kanclu, ale na celodenní akce chci něco dle svých představ. Pokud mi dobře sednou vlastnosti, tak na ceně mi nezáleží. Děkuju za tipy, testování pokus omyl je drahá sranda:-)

   • Sgt Pepper  

    doporučil bych ti nějakej tlustější model od Moose

    ty jejich tenký jsem už zavrhnul, jsou dobrý na kolo, ale na běhání moc nee

    • black.horse  

     Zkusím na něco dalšího mrknout, u nich jsem zatím zkusil tyhle Lightspeed ta tenkost u nich mi přijde super, pružné jsou v celém materiálu +/-stejně, ale bohužel materiál je příliš subtilní a málo stahuje a upřímně si myslím, že je brzo rozdrbu… za 130kaček jsem je vzal na test a uvidím, ale moc jim po prvních bězích nevěřím.

     • Sgt Pepper  

      jj, to je přesně ten problém – ty tenký jdou rychle do háje :-( asi v létě bych je bral na nějaký krosík nebo závod do 2h max…ale na delší akce právě už beru ty tlustší. pružný jsou dost…ovšem to je individuální pocit :-)

  • Frankq  

   Ahoj, včera jsem dal Fichtelberglauf original, parádní závod sice můj čas žádná sláva 1.01.02 Lukáš Bauer něco málo přes 36 minut pro něj je to rovinka. Jestli to máte někdo poblíž tak na příští rok doporučuji ;)

   http://www.fichtelberglauf.de/…rguide_0.pdf

  • Maato  

   Tak co letošní ŠUTR? Počasí Michalovi opět vyšlo, takže z mého pohledu bez chybičky, jen ty časyyyy :( Ale tak letos jsem toho moc nenaběhal, a toto byl můj letošní nejdelší výběh. Celkově hodnotím 1* a těším se na jaro.

   • black.horse  

    Jo, líbilo:-) pro mě po totálně zpackané sezóně (vlastní vinou klidně si to přiznám) konečně dokončený nějaký „delší“ závod resp aspoň teda 42km… jinak teda zase trápení, původní plán zněl dvě kola, hlavně pianko s ohledem na letošní problémy s úponem a doufal jsem v čas kolem 6h. Nakonec první kolo vyšlo, ale ke konci zase zlobila noha, která definitivně dala sbohem začátkem druhého kola, takže jsem se i pěkně prošel:-) sluníčko, kochačka, vlastně jsem se dobře bavil:-) jo, byl jsem suveréně poslední, ale došel jsem… ehm, jinak mám super foto s Fujedasem ve stylu Gulliverovi cesty:-D Tady

  • mandak  

   Máte někdo zkušenost se Salomon speedcross 3? Záběr (klouzavost) v lehkém bahně, sněhu na mokrejch sutrech? Podrážka se mi hodně líbí, tak premejslim, že do nich půjdu. Případně nějaká alternativa kolem cca 3K Kc

   • Frankq  

    V náročným terénu jsou hodně dobrý, měl jsem je přes zimu a hodně mě podrželi i výběhy v blátě byly dobré.

    Možná bych koukl ještě na Inov –8 taky dobré ceny nikdy jsem je neměl ale na závodech je má hodně lidí ;)

    Jinak tady mají super ceny ale už jsou velikosti hodně vybrané http://www.gregorysport.cz/…e-boty-56324

   • McBlacky  

    za mokra jsou lepší inov, teda modely jako talon, trailroc, roclite. Ultra modely už mají tvrdší směs a ta klouže víc.

    • jeffino  

     osobně po dnešní druhé zamítnuté reklamaci inov8-tů už tyhle boty ne, jako bota co je po 130km pořádně načatá a stojí 3t není pro mě dobrý poměr cena/výkon, raději dám prachy za hoky a salmingy, navíc přístup českého zastoupení také nic moc :-(

   • jonti  

    Spis bych sel do FellRaiser, ktere maji mensi drop. Podrazka ale dobra u obou.

   • McBlacky  

    tohle cajk, ale co ted provedl Venca Francke… nebo nedávno Paloncy. To jsou ty pravý pekla

  • Sgt Pepper  

   prostudujte si své možnosti:

   http://journals.plos.org/plosone/article?…


   Ukázalo se, že nejlepších časů dosahují muži i ženy mezi 24 a 34 rokem života a od 35 let se časy elitních atletů začínají zpomalovat. Pokud jste tedy profesionál plánující překonat světový rekord na maraton, máte větší šanci, pokud to stihnete do 35 let.

   Překvapením ale bylo sledovat vývoj časů rekreačních běžců, kde žádný takový pokles po 35 roce života vidět není a naopak běžecké časy se mohou zlepšovat až do 50 let věku, kde teprve začíná pokles. Autoři studie to vysvětlují tím, že rekreační běžci běhají stále velmi hluboko pod své možnosti, které jim příroda nadělila. Trénink a především rychlostní trénink bolí, proto většina rekreačních běžců zůstává daleko za svým limitem, a pokud začnou lépe trénovat třeba i po pětatřicátém roce života, stále mají obrovský prostor pro zlepšení. Fyziologické vlivy (jako třeba snižující se VO2 max či svalová hmota), které přicházejí po 35 roce života, mají u rekreačních běžců pouze velmi malý vliv. Roli hraje také to, že na rozdíl od elitních profesionálních atletů není jejich tělo v pozdějším věku tolik unavené.

   • Krov  

    Problém je ale definice toho rekreačního běžce, který se má zlepšovat. Určitě se může i ve vyšším věku zlepšovat někdo, kdo s běháním začal nedávno nebo běhal málo, cíleně netrénoval. Třeba můj dříve prakticky nesportující brácha začal hodně zvolna běhat před 4 lety a teď v 55 se dostal na desítce v Pečkách na 45:02, třebaže to s tréninkem rozhodně nepřehání. Naprostá většina hobíků, kteří ale už ve 40 brali běh vážně, nemá šanci se v 50 zlepšit – vlastně mě teď nikdo takový nenapadá. Hrubá síla v nohách se i na hoby úrovni začne ztrácet už po těch 40 a to se v těžkém terénu brzy projeví. Na rovinách to není tak markatní, tam se dá běhat rychle déle, ale pro většinu pravidelně běhajících se to okolo 45 láme i tam. Spíš platí pravidlo, že se člověk může zlepšovat cca 7 let od začátku pravidelného tréninku bez ohledu na věk (s výjimkou 60+ nebo pokud tam je víceletá pauza)

    • Sgt Pepper  

     chvíli mi o tom povídej :-) vidím to na sobě, jak to jde radikálně do háje poslední dva roky…

     • Krov  

      Nezoufej, nejde to lineárně. Já jsem po 45 několik let těžce zápasil s hranicí 38:00 na desítku a ve 49 jsem se ještě po povedené zimě vrátil několikrát pod 37.

  • black.horse  

   Tak tohle je nářez… 6s vs 60hod

   Jinak kdo neznáte Barkley Marathons doporučuju kouknout na dokument dle mě jeden z nejdrsnějších/nej­šílenějších ultraběžeckých závodů světa…

   • Honzis  

    jdeš Pardubice? Vyjednal jsem si přihlášku do mčr, takže to zkusím – jestli se teda ve středu objevím ve startovce :-) Akorát nevím, jak poběžím dalších 11km nejlíp v tempu dnešní desítky za 36 :-)

    • Sgt Pepper  

     no, jdu, páč jsem přihlášený už od podzimu…ale budu happy za čas pod 2h :-(

  • Sgt Pepper  

   hmm, začínám mít trochu obavy z května…

   7.5. PIM

   20.5. ŠUTR

   27.5. Běhej lesy – Karlštejn

   to bude mazec :-/

   • black.horse  

    Ber to s nadhledem… přihlásil ses dobrovolně, tak nebreč… aspoň si trošku zaběháš ;-)

    • 01carbon  

     Co víš? Třeba měl Jekyll lauf u spánku – a Hyde vyhrožoval – jak se nepřihlásíš tak to zmáčknu :-)

     • Sgt Pepper  

      prostě jsem nekoukal, kdy to je…

      jako že „jé, to je pěknej závod, tak tam se přihlásím…a na tenhle taky…a ještě tenhle…“

      :-)

      • Honzis  

       já zase zjistil, že 22/4 je jubilejní Brdská co jsem vždy chtěl, ale 50km – to budu hodně zvažovat :-)

   • ˘Ö˘ Krab  

    To musíš začít zvolna ještě v dubnu: 29.4. dráhové MČR v ČB na desítku a pak na vyklusání 1.5. Hopman duatlon v Žatci. Od piva ke chmelu, pak bude květen úplně v pohodě.

    • Sgt Pepper  

     no, pozejtří jdu půlku v Pardubkách…ta­kovej první testík :-)

     • ˘Ö˘ Krab  

      No vidíš, to dáš! Ještě něčím zaplnit díru mezi 7. a 20. 5. a bude to v pohodě.

      • Sgt Pepper  

       nojo, zaplňovat díry, na to by vás užilo…

       :-)

       já musím trénovat ;-)

    • Honzis  

     myslím, že na mčr na dráze nemá splněný limit nikdo z b-f :-D

  • horolezec  

   No jasně Mácháč, ten jdu já, neboť ta trať a příroda je prostě krásná. Pak taky tradičně ŠUTR a hned po skončení stovečka na kole (silnici) za kámošema do jižních Čech. Předtím test na jubilejní Brdské stezce a v červnu Krakonoška. Prostě paráda, ó jak je na světě krásně:)

   • horolezec  

    Nějak špatně mi to zařadilo, měla to být reakce na Krabovu reakci.

  • Sgt Pepper  

   JIC – nejede někdo zítra na Pardubickou půlku z Prahy autmo?

   • Sgt Pepper  

    jinak vlakem sraz v 10h u cedulí odjezdů na Hl.n.

    (vlak v 10:22)

    kdyby byl dav lidí, vyjde to levněji :-)

    • Honzis  

     nastupuju v Kolíně v 10:35 nebo do vašeho vlaku, podle toho jak to stihnu – od nás je výluka mezi Velimí a Kolínem.

     Předpověď silného větru mě teda moc netěší :-(

     • Sgt Pepper  

      no, jak se vyběhne ven z centra, bude to nemilé…

     • Honzis  

      Tak podmínky dobré, když by nefoukalo :-( Bohužel dlouho sám, neb mi pláchla grupa s Kamínkovou a já zase nechtěl „čekat“, tak asi 10km víceméně za svý, než jsem dolít do grupy, abych následně stejně chcípal a byl rád za 1:18:45hod. Představa jít dalších 21 v tempu mi opravdu velí k tomu, letos PIM sabotovat. Stačilo, bez naběhaných km a temp je tohle pro mě hrana.

      Nejlepší je, že česká „širší špička“ na MČR kašle a nechtěj běžet ani zadarmo … Já zoufalec jsem 34 abs a to je přede mnou 6 Keňanů a Keňanek i 44letá Kamínková.

      • Frankq  

       Krásnej výkon na to že si „netrénoval“ gratuluji !

      • kokoska.rokoska  

       Super výkon, Honzo, gratuluji!

       Potkal jsme tě někde okolo 2. kilometru a chvíli jsem přemýšlel, zda se nemám zavěsit očima za trenky. Správně jsem usoudil, že bych cestou pravděpodobně zemřel a radši si klusal po svém. Na jedenáctém mě stejně vyřadila achilovka, tak to vyšlo nastejno :-)

       • Honzis  

        já byl letos nějak „vzádu“ a nechtěl to přepálit, čímž mi ale utekli ti, za které jsem se chtěl schovat :-)

        S asi 50–70km „odklusanými“ po 4:40/km za měsíc nejde chtít víc. Tempo dávám jen při závodech, sám nemám morál a bolej mě nohy.

        • kokoska.rokoska  

         No mě to překvapilo, jak jsi vzadu. Já se toho teda nebojím :-) I kvůli vlastnímu bezpečí jsem radši odstartoval zepředu a začátek vzlat trochu rychleji abych se vyhnul podražení nohou. A zvolnil jsem právě až v klidých uličkách pardubického předměstí, kdy z chumlu zbyl pouhý úhledný had.

         A 50–70 km měsíčně? Co bych za to, Honzo, letos dal. Tolik mám já, s významným přispěním zaníceném achilovky, za celý letošní rok. A polovinu z toho navíc z jedné pomalé tréninkové vyrtvalostní třicítky .-)

         Každopádně super výkon! Fandil jsem ti z plných plic u Zelené brány, ale předpokládám, žes' už nevnímal.

         • Sgt Pepper  

          kura, já mám letos naběháno přes 300, tak to mi vysvětlete, jak je možné, že to mám přes 2h…asi jsem někde couval

          • kokoska.rokoska  

           Tak narozdíl ode mě jsi doběhl do cíle, žejo. Takže jsi proti mě vítěz :-)

           Ale k zpět k tvé řečnické otázce – běháš volně, nebo šrot? Pokud A je správně, běhej šrot. A pokud už šrot běháš, zkus větší šrot :-)

           • ˘Ö˘ Krab  

            A když ani šrot nezabere, vždycky jsou tu ještě intervaly …

          • ˘Ö˘ Krab  

           Přes 2 hodiny, to jsi stihl cestou i kafe, dortík a autogramiádu, ne? :-)

           • Sgt Pepper  

            byl jsem na rybách…

            :-)

            btw jen 17sec přes 2h

          • 01carbon  

           ještě o 100 víc odhaduji že bych Honzise viděl max za první roh :-)

           Gratulace

      • Zbyněk  

       Parádní čas i umístění! Já přispěji skromnějším výsledkem. Minulou středu kros necelých 8,5 km těsně pod 35 min. Naběháno letos asi 100 km.

      • black.horse  

       Gratuluju, to je pěkné místo:-)

      • Sgt Pepper  

       pěknej výkon, gratulace…v tom větru…

       jinak jsem koukal, že byli černoši nějak pomalí…nedali mi kolo :-)

   • Sgt Pepper  

    dal jsem reportík na blogísek :-)

    https://serzovo.wordpress.com/

  • Sgt Pepper  

   hervis má slušný slevy na boty, jsou tam i zajímavý běžecký…

   • Sgt Pepper  

    tak dnešní úlovek v Hervisu – Asics GEL Innovate 7 (aktuální model!)

    původní cena 2799,–

    zakoupeno za 1701,–

    ale teda ulovit správnou velikost byl boj…

  • black.horse  

   Tyjo, tak mě dneska na JeštědSkyRace pekelně seklo:-( forma podobná jak loni, ale před startem 2–3 se spánkovým deficitem, říkal jsem si nebudu blbnout, na pohodu, hlavně hlídat úpony v sebězích a výsledek jsem doufal nepatrně horší jak loni. V první půlce jsem poznal, že to nebude nicmoc, na 16km v seběhu z Ještědu začali potíže s úpony, po přechodu do svižné chůze zažehnáno, ale na 18km mě sundali hnedka na začátku stoupání křeče, takže 5min pauza, nějaké minerály, strečink apod už to dobrý nebylo, lezl jsem do kopce jak zombie a z kopce to samé:-( nakonec hodinové zhoršení a byl jsem rád, že jsem neměl další DNF a ustál to bez zranění aspoň na limit… holt pokaždé to nejde:-)

   • Sgt Pepper  

    vítej ve spolku tragédů :-)

    • black.horse  

     Díky:-) začínám se tu už rozkoukávat, ale zatím nicmoc, musím máknout a rychle pryč z tohodle pochybného spolku :-)

     • Sgt Pepper  

      uvidíme na ŠUTRu…po tom debaklu dneska se do cíle PIM asi doplazím po čtyřech se sběrnou sanitkou v zádech a v Šárce definitivně zahynu :-)

      • ˘Ö˘ Krab  

       Protože jsi pohrdl 29.4. mistrovskou desítkou na dráze, tak mám pro Tebe místo ní náhradní program ve stejném termínu v Koutech. Po něm bys takové detaily, jako jak a zda vůbec se dostaneš do cíle nebo jestli se budeš schopen postavit na start, či zda na něm budeš jen ležet, vůbec nemusel řešit.

       • kokoska.rokoska  

        Spartan Race? Aneb závod pro ty, co jsou tak tlustí, že nemohou běžet v kuse a každou chvíli musí odpočívat? To si děláš zadel :-)

       • kokoska.rokoska  

        Když už Serža zmiňuje ŠUTR, tak má jako pražák příští víkend k disposici buď legendární Ďábličák

        https://www.praha8.cz/…-2017-1.html

        nebo relativně novodobou „triatlonistickou“ Skalku (letos bez Tomáše, protože má IM Texas):

        http://www.htriatlon.cz/…tour/skalka/

        • Sgt Pepper  

         nene, za tři tejdny mám PIM, takže teď žádný blbnutí, potřebuju v pravidelnejch intervalech běhat rozumný tréninky, abych byl schopnej se aspoň na 30.km dostat bez chození :-)