• juricmir

    Zdravím, rozhodl jsem že bych trochu vylepšil ségřeno kolo. Ročně najede okolo 4000–5000 km. Závody zajede tak 2 až 3. Mám starší kola na nábách Shimano Deore 510 a řekl jsem si že sadu koupím do cca 4,5tisíc.

    Při výběru stojím před otázkou jestli koupit starší Deore 590 – 9sp nebo nové Alivio M4000 – 9sp

    Prosím poraďte mi :)

    Anketa: Deore 590 vs Alivio M4000

    3x
    60%
    2x
    40%
    0 0
    • juricmir  

      Jde mi hlavně o to aby ta sada vydržela a byl na ni spoleh :) Sám vozím starší Alivio tj. 430 a jsem s jeho funkci spokojen..

      0 0
    • Jakobo  

      Funkcne to bude totez, to nove Alivio uz taky nabizi kliky s dutou osou. Ted spis jake chces prevody.

      Ja bych osobne koupil kliky M591, protoze prevody 42/32/24 mi vyhovuji nejvic, 40/30 bych na 3 pilu nechtel. Bohuzel Kupkolo ty M591 uz nema a pry uz nebudou. Taky protoze mely symetricky pavouk, ty novejsi spiralove jsou modni nesmysl, funkcne je to k hovnu.

      Imho to starsi Deore koupis za lepsi cenu, ne?

      0 0
    • Luk02  

      Vem klidně, to Alivio z řady 4000…Maximálně bych uvažoval o to dát Deore přehazku u Alivia se mi nezdá ten stavěcí šroub tam. Příjde mi, že to tam trochu propružuje…

      0 0
    • scalar  

      Doporučuji vyzkoušet, s čím se bude ségře lépe řadit, výrazný rozdíl je hlavně v tuhosti pružiny u přehazovačky (Deore má silnější pružinu).

      0 0
      • juricmir  

        Nebo mě ještě napadla kombinace 9sp. řazení SRAM X5 a 10sp Shimana Deore se stabilizátorem

        0 0
        • Jakobo  

          Tak to mam ja na jednom kole, grip XO a hazka XT. Koupil bych ji aspon X7 razeni, ale radeji at si to vyzkousi.

          0 0
        • scalar  

          Řazení spíš X.7, ale nevím, jestli Ti projde, že nemá ukazatele. Přahazku na normální ježdění raději obyčejnou.

          0 0
    • Krejca  

      Myslím že Deore je odskoušená klasika,na kterou je spoleh,a síly pružiny bych se osobně vůbec nebál,řadí s tím -stejný systém co chceš jak moje paní tak i 11ti letá dcera.

      0 0
      • maajkee  

        To nic nemění na tom, že s tím Aliviem jde řadit o něco lehčeji. Každopádně s Deorkem to taky zcela jistě umáčkne. Vzhledem ale k tomu, že ženy (ne všechny) řadí na prasáka, perou to tam v kopci hlava nehlava, tak bych radši doporučoval taky to Deorko, přeci jen mi příjde že vydrží víc a nemá tak brzo vůle.

        0 0
        • Krejca  

          Jestli se tomu dá ještě říkat že řadí :-) tedy samo ne všechny :-))))

          0 0
    • juricmir  

      Takže rozhodnuto, bude to trochu mix :) řazení, přesmyk – Alivio 4000; kliky a přehazka Deore

      0 0
      • Luk02  

        Ten přesmyk je ale myslím jen pro 40ti zubový kliky..

        0 0
        • maajkee  

          Přesně tak, na to bacha. Se 42 ani 44 zuby to nefunguje.

          0 0
          • juricmir  

            dobře, díky za upozornění :) úplně jsem to přehlédl

            0 0
            • Jakobo  

              Smyk dej presne pro dany pocet zubu, je velky rozdil i mezi 42/44 smykem. Jinak jakoukoliv i tu nejnizsi radu, ten rozdil v hmotnosti je minimalni, ve funkci a vydrzi taky.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.