• jenda78

    Mám dotaz – nejde tak o srovnání těchto dvou sad. Toho je plnej internet a Deore je jasný favorit. Jde mi spíš o úvahu. Koupil jsem nové kolo a je na něm Sram NX s kazetou Sram XG-1275, 10–50T. Vyměnili byste hned za Deore, nebo byste NX odjezdili a měnili pak? Kdybych to z kola sundal a prodal, asi by mi to Deore v pohodě zaplatilo, nebo třeba jen smalým doplatkem. Díky za názory

    0 0
    • Smazaný účet  

      Co od takové výměny očekáváš? Kolik stojí ořech?

      0 0
      • jenda78  

        Asi podstatně větší „stabilitu“ Deore, všude čtu jak je NX neustále rozhozený a musí se seřizovat. Ale třeba jsou to pomluvy. Já bych to spojil s nákupem novejch zápletů. Ty co jsou na kole půjdou pryč. Takže ořech by šel, případně, už na nich

        0 0
        • couffy  

          Proč jsi nekoupil kolo rovnou na Shimanu?

          0 0
          • kiwaf  

            Presne! dneska jsou kol plny kramy, staci si vybrat :))

            0 0
          • jenda78  

            Na takovou otázku asi nemám dostatečnou odpověď...... ale zkusím to…je spousta kol, která se člověku líbí, jsou i taková, která se člověku líbí moc, úplně moc, ale realita peněz je někde jinde. A to docela často. Tak se prostě vybírá z toho, co ty peníze dovolí a při tom výběru se někdy musí na něčem slevit. No a zkrátka jsem nakonec sehnal kolo, které vyhovuje mým požadavkům, ale bohužel výrobce ho zrovna osadil Sramem NX a ne Shimanem. Ale vzhledem k tomu, že na kolo chci jiné záplety, tak mě napadlo, že by třeba to NX šlo sundat a prodat a za utržený peníz koupit Deore, které je zkrátka lepší. Ale zase to neznamená, že když na tom kole zůstane NX, že nebudu moct spát. To ne. Ale protože se ženou, s dětmi a ani se psem to neproberu, tak jsem se obrátil sem. Protože tady je spousta stejně, nebo podobně postižených lidí jako jsem já. Takže i tobě díky za konstruktivní příspěvek

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jestli má NX tak špatnou pověst, těžko to bude na bazaru nějaký terno…

              0 0
              • jenda78  

                To asi jo,máš recht, nová sada stojí okolo 8000,–, ale s horší kazetou 11 – 50. Ta GX kazeta, co tam mám stají bratru 4000. Takže si myslím, že s rozumnou slevou bych těch cca 6000, co stojí Deore dohromady dal. Ale třeba je řešení koupit, časem hazku GX, jak níže navrhuje couffy

                0 0
                • libisenuj  

                  Jestli máš GX kazetu, tak tu bych asi nechal, dokonce bych možná ani neřešil výměnu za Shimano. Já mám XT hazku, SLX řazení a kazetu (12sp.) a nějáký zázrak to rozhodně není. Dva kámoši mají komplet GX a cajk. Syn komplet SX a po 500 kilometrech caj­k.

                  0 0
            • couffy  

              Dík,osobně bych to dojezdil,protože jedinné co tam má cenu je kazeta GX,nebo dokoupil GX hazku a to už bude chodit v poho

              0 0
              • jenda78  

                To se nabízí jako reálná možnost

                0 0
                • scoty  

                  Pokud ti vyhovuje sram, ergonomie atd

                  0 0
                  • Alojs01  

                    Ta už několikrát zmiňovaná ergonomie… Ano u silničního/gra­velového řazení na beranech rozdíl obrovský. Tam si vždycky po přesednutí chvíli zvykám.

                    Ale u páčkového řazení na biku je to dle mého šumák (pominu-li možnost odřazování ukazováčkem). Na biku mám GX, na zimáku deore a změna kol mi nečiní žádné potíže a když se zamyslím, nedokážu vlastně ani říct, jestli mě některé z řazení vyhovuje víc či míň, prostě vezmu kolo a jedu :-)

                    Poslední dobou mi přijde, že se víc řeší, než jezdí :-))))

                    0 0
                    • scoty  

                      No je to jiný:) Já bych napřed vyzkoušel a pak bych řešil.

                      0 0
                    • krabica  

                      Souhlasím, mě vyhovuje trošičku více Sram, ale zase to není žádný mega rozdíl a člověk si za vyjížďku zvykne, u silnice je to horší… :-)

                      0 0
                • krabica  

                  Osobně bych šel touto cestou.

                  0 0
                  • scoty  

                    Já bych si vyzkoušel oba systémy a zvolil bych ten, co mi bude sedět líp. I kdybych měl něco doplatit třeba..

                    1 0
            • Esi  

              Tak pokud ta kola nebudeš prodávat úplně nová nejetá, tak bych v klidu vyměnil řazení a tu kazetu v pohodě dojezdil, na konci sezóny objednal nová kola se správným ořechem a koupil deore kazetu. Jestli budeš ta kola prodávat jako sezónu jeté nebo úplně nové tak za cena nějak extra rozdílná asi nebude, nevím teda co je to za kola.

              0 0
              • jenda78  

                Kola jsou Rodi, tedy nějaká vlastní produkce Cube/Ghost. Jsou hrozně těžký :)

                0 0
      • hovado_cz  

        Obé má stejný ořech

        0 0
    • adam320  

      Je to kravina, uplne vpohode to odjezdi celou sezonu

      0 0
    • Alojs01  

      Já bych to NX tak nezatracoval, jezdí to okolo mě 2 lidi, co tomu kolu dávaj docela čoud a po roce stále řadí skvěle.

      Já osobně jsem ještě nikdy v životě neojezdil přehazovačku. Desítky řetězů, mnoho kazet, sem tam převodníky, ale přehazovačku žádnou. Největší nájezd na bikový bylo přes 60 tis km (pak jsem měnil za vícestupňovou) a na silničce cca 40tis (pak jsem kolo prodal). :-))

      Ptáš-li se tedy, tak radím jezdi s ní a až se „ojezdí“, tak ji vyměň.

      0 0
      • Esi  

        Tak na přehazovačce se asi nemá co odjezdit, mě teda přehazovačka nikdy nezestarla, v pohodě jo minimálně jednou za 2 sezóny někde utrhnul a v pohodě si koupím novou :-)

        0 0
        • Alojs01  

          Musím zaklepat na dřevo, že jsem naštěstí neměl ani tenhle zážitek (utrženej šaltr) :-)

          0 0
          • Esi  

            To já několikrát, naštěstí se mi to nikdy nepodařilo na nějakém cyklo víkendu, ale vždycky na vyjížďce okolo baráku, tak že zkrátit řetěz, dát tam nějaký vhodný převod aby se na tom dalo po silnici dojet domů, mám 2×10 tak že vlastně dáš jeden převod na jízdu po rovině a případně pod delším kopcem zastavíš a hodíš tam ten lehkej, lepší než jít pěšky. Řetěz potom v pohodě dojezdim, jen jsou na něm 2 spojky

            0 0
      • jenda78  

        Tak snad :), ono zkrátka NX a SX tuplem nemají zrovna valnou pověst a je tedy fakt, že je to k hanbě SRAMu, že ty levnější sady tak os.rá. On jednu dobu Shimanu utekl a trvalo chvíli, než se to srovnalo. Shimano to ale dohnalo kvalitou a poctivostí. Alespoň mám ten pocit, subjektivně

        0 0
        • adam320  

          Je to porad dokola s tou povesti, vyzkousej a uvidis. Za ty prachy je to uplne vpohode

          0 0
    • Honza03  

      Nech to na biku a odjezdi to a pak tam dej GX. Ono to shimano má taky svoje mouchy.

      0 0
    • esmo  

      Jo vyměň to, psali to lidi na internetu, tak bude určitě pravda. Ani jsi to nezkusil, ale určitě to bude stát za houvno .)

      0 0
    • hovado_cz  

      Za 3/4 jsem NX nešteloval a to ani moc nemeju a dostává to docela za uši :-)

      0 0
    • abc  

      Moc nechápu co ti na kole vyhovuje, když chceš všechno měnit? Barva? :-)

      0 0
      • jenda78  

        Rám, vidlice, sedlovka, brzdy a ta barva.....záplety jsou hold téměř vždy na výměnu a bylo to jasný už při nákupu. U přehazovačky to byl jen náhlý nápad, kterej se asi neuskuteční a měl jsem potřebu to s někým probrat. Navíc jsem včera četl recenzi tří kol na MTBS a tam to tester nezapomněl hned dvakrát zmínit, jak NX oproti Deore stojí za prd :) …prostě jsem chtěl znát pohled jiných

        0 0
        • Mr.Duck  

          Tak za prd stoji ale uz ho na tom kole mas, dokud to radi tak bych to neresil a muzes to vymenit za nesram az se to rozbije :)

          0 0
          • jenda78  

            Dyť jo :) třeba nakonec i překvapí

            0 0
            • MilanT  

              Já mám tedy NX na jednom epicovi a za cca rok a půl nemůžu říct že by to byl nějaký *******.

              Kromě jednoho ohnutí háku hazky se na to zatím nemuselo šáhnout a funguje ok.

              Je tedy fakt že s tím zacházím pro jistotu o trochu jemněji než s GX,ale na druhou stranu na něm často jezdí manželka :-)

              0 0
        • abc  

          tak to Deore taky moc žádná výhra není, mám na zimáku (RD-M5100) a úplně nadšenej nejsem…

          0 0
    • dada  

      Za mě pokud si sehnal kolo na NX ale s XD ořechem a 10–50 tak máš hlavní problém NX už vyresenej a můžeš se uklidnit a užívat :)

      0 0
    • LRRTM1  

      První rok bylo NX naprosto v pohodě. Pak dostalo pár ran, chytlo trochu vakl. Pomohlo přitažení ke kazetě víc, než radil plastovej bazmek na seřizování. Koncem druhýho roku to už mělo svoje mouchy, ale dalo se s tím žít. Nakonec jsem vyměnil hazku za SLX a změna byla propastná. Teď to chodí naprosto bezchybně. Být Tebou nic neměním, dokud to bude spolehlivě chodit. Jak začne být problém, vyměním přehazovačku.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.