• Thidney

    máte někdo zkušenost s těmito véčky? Můžu je mít za 790,– . Nový.

    0 0
    • Air  

      novy? ja myslel, ze uz se nejakou dobu vubec neprodavaji… ale stejne si myslim, ze mezi jednotlivymi modely vecek nejak propastny rozdil byt z principu snad nemuze. Pokud jsou dostatecne tuhe, tak spis zalezi na spalcich, rafku, bowdenech a taky pace. Nicmene za ty penize bych to vzal. Neni to moc, muzes to vyzkouset a pokud by to nebylo nijak oslnive, tak je muzes v pohode za stejnou i vyssi cenu prodat. Aspon si udelas lepsi rozhled o komponentech, ne? :)

      0 0
      • Air  

        ale z duvodu kvality a renome znacky Avid, nepredpokladam, ze by mohlo jit o spatne brzdy. Ten vyraz Mag ale byva i u jinych komponentu a docela by me zajimalo co tim oznacuji – jestli vyspikovanou funkci, ci hmotnost, lepsi vzhled oproti modelum bez „Mag“

        0 0
        • hanz  

          MAG znamená jako magnesium, za ty prachy je ber a vůbec nepřemejšlej, jsou to dost dobrý brzdy, jen o trošičku horší(ale zase lehčí) jak sedmičky taktéž od avidu. vozil jsem obojí s xt pákama a byli to nejlepší véčka jaký jsem kdy měl.

          0 0
          • TinkTink  

            Souhlasim…jsou to kvalitni brzdy…klidne je za ty prachy ber…je to dobra cena + jedny z nejlehcich brzd, ktere se i ted daji koupit.

            0 0
            • Thidney  

              ook beru. Vemu oboje, momentalně mam brzdy deore paky lx ročník 01, tak předpokládám, že jistá změna tam bude (min 30g váhově ;-)) na páky dojde zřejmě až na jaře spolu s řazením

              0 0
              • TinkTink  

                Myslim ze si nepohorsis… :))

                0 0
              • MartinXC  

                Mám s nimi pár let zkušenost – jen to nejlepší – lehké, velice účinné. Za ty peníze – lepší si neumíš představit. Jediné minus je, že těla brzd jsou citlivá na přetažení úchytu botek, nebo jeho častou opakovanou montáž. Vymačkají se a je po nich. Jestli si je můžeš fyzicky přebrat, pak si jich vyzkoušej několik párů na čepu, jak moc se viklají. Oni mají totiž někdy docela velkou vůli (byla tu jedna zásilka za levný peníz, která podle mě neprošla výrobní kontrolou a ze šrotu je někdo pustil na trh do Evropy mimo Avid).

                0 0
                • Thidney  

                  nepřeberu, už je mám. teď hurá na kolo namontovat a do práce.

                  0 0
                  • hanz  

                    Ale opravdu s citem utahovat špalíky-to magnesium se rádo vydroluje-taky mi to udělalo na jedný páce-ale dost jsem to rval.

                    0 0
                  • MartinXC  

                    Byly v pytlíku (montážní balení, nízká cena) nebo v krabici (orig.prodejní balení, vyšší cena, návod, …) ?

                    0 0
                    • Thidney  

                      jasně že montážní balení. Přední už je na kole.Doufám, že jsem ji nepřetáhl ty špalky, ale pro jistotu jsem je dotahoval imbusem na multiklíči, kde nemám takovou páku. jo a taky je pondělí ráno a jsem slabej jako čajíček. Vyměnil jsem jenom brzdy – páky, bowdeny, špalky zůstali a je to rozdíl.

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Tak zlom vaz ! Stejnou kombinaci jezdí moje žena (LX páky, Mag čelisti). Rozdíl oproti původním LX čelistem si pochvaluje. Ubrzdí s nima i vozík s malým za sebou.

                        0 0
                        • Thidney  

                          Vaz jsem nezlomil, jsem v práci. Rozdíl oproti deore čelistem velmi znatelnej. Občas vezmu dceru na takovej ten přívěs za kolo co má vlastní šlapání. Tak jsem zvědavej jak nám to bude brzdit. Dcerka většinou šlape z kopce a kříčí rychleji, nebrzdi a podobně.

                          0 0
                          • MartinXC  

                            :-)) je nezodpovědná, že…

                            0 0
                            • Thidney  

                              jo … po mamince.. tatínek je prostě v celý rodině bába s nůší ;-))

                              0 0
                          • Thorn  

                            Nevola sa mala krstnym menom nahodou Anne-Caroline? :-))))

                            0 0
                            • Thidney  

                              ne Vanda.. kolo je pro ní spíš relax. hlavně chce a leze na skály

                              0 0
                          • Air  

                            takze rikas, ze to stoji za ty prachy? Ze bych preci jen taky… :) no videl jsem na nemeckych eshopech ruzne nabidky jako treba sada SD Ti P+Z, paky i celisti do 2000 Kc + doprava. Jestli by to za ty prachy stalo, tak bych jeste s nakupem kotoucu pockal. Preci jen mam veckovy vyplety, takze bych to mohl aspon poradne vyuzit.

                            0 0
                            • Thidney  

                              Taky tak v srpnu nové ráfky a výplet. Teď jsem spokojenej, uvidíme ještě v zimě. Na druhou stranu v zimě to budou krátký výjezdy po okolí pro zábavu. Mě V brzdy bohatě stačí rozhodně nejsem přívržencem celodeních baheních koupelí a vždycky budu spíš inklinovat k gramhoničskochrtí větvi bikerů ;-))

                              0 0
                              • Air  

                                a stihas s tim brzdit i v technickych usecich v horach? Budes asi spis lehci vahy, co?

                                0 0
                                • Thidney  

                                  vazim cca 75. v tech. usecich z kopce většinou padám kvůli mé technice jízdy a ne kvůli brzdám.

                                  0 0
                                • MartinXC  

                                  Mám je docela zažité, kdybych nechtěl kotouč do sraček do předu, tak jsem je neměnil. Brzdí výborně – ovšem v závislosti na gumkách a kvalitě ráfku. Já měl orig.Avid + X517, pak ještě 3barevné BBB. Za to co píšeš ten komplet podle mě stojí zvláš? pro gramhoniče (třeba Jane ?), jen si zvaž, jestli sám před sebou morálně ustojíš V-čka i po pár letech. Lepší V-čka z hlediska účinnosti jsou už jen Avid Ultimate (na stejném ráfku a gumkách).

                                  0 0
          • Air  

            diky za objasneni. mohlo me to napadnout :)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.