• Elvis

    Ceny sou o hodně dole oproti 04.U Skarebů třeba 4litry.

    0 0
    • rock  

      Já si hledám něco levného na jaro, takže se rozmýšlím mezi Skareb Elite a Black Super. Ale spíš to vypadá na Skareb …

      0 0
      • blick  

        Kolik vážíš? Jestli jsi 60 kg švihař není co řešit, ale jestli máš 80 kg jdi do Blacka.

        0 0
        • rock  

          Chicht, 60kg jsem měl naposledy v 8. třídě. Ale to už je 15 let, dneska mám okolo 80 …

          0 0
      • pítr  

        tak sem z toho jen nervozní. Kolik bude asi stát Black? Mám si koupit něco,teď v posezóních slevách nebo modely 2005 vyjdou minimálně na stejný peníze a možný s lepší fcí? Jestli tomu dobře rozumim vyplatí se nový modely-no a nepudou teda na konto ty loňský ještě níž,třeba v listopadu? tada teoreticky!

        0 0
    • Daf  

      Jojo pekne jsem se nastval kdyz jsem videl cenu noveho Scareba Super. Prave jsem si totiz koupil slevneneho letosniho za 11990kc. No nic zivot jde dal :)

      0 0
    • Tomcat  

      ceny pro 05 si v Kč našel kde ? nebo to je přepočet?

      0 0
      • SODOVKA  

        jsou ve velu

        0 0
        • Tomcat  

          No tak tomu se fak dá věřit, když to je VELU :-/ Zváš? když oficiální dovozce ještě cenny nestanovil.

          0 0
          • blue  

            tajkze ve velu si je vymysleli podle sebe? nebo je prepocitali podle nejakyho kursu z americkejch cen? to asi ne, vid?

            0 0
            • Vilém  

              Prave taky nevim co si o tom myslet,Velo zatim kazdej rok melo v prehledu spoustu chyb.Treba dvoukorunkova vidle 170 mm za nakejch 9000,–?Nejsou uz zverejneny ceny i jinde nez ve Velu?

              0 0
              • blue  

                podle toho, jakou cenu rikal treba Bartonicek kamaradovi na Bozaku na All Mountain, tak ty ceny u M celkem sedej… dost vysoko na muj vkus teda :-)

                0 0
              • Meesha  

                Ta dvoukorunka od Manitou ma ale fakt stat okolo 9tis! Cet sem to uz nekde driv a z jinyho zdroje…

                0 0
                • scret  

                  podle me ta dvoukorunka klidne bude stat 9tis, ale bude to hrozna shitka.Vubec design takovyho Splice je humus.A to nejsem italofil!Vozim totiz uz ctvrty Manitucko a treba Reverse Arch je moooc peknej! Ceny jsou fakt bomba.Minute 2:00 za 15,Black Super Air,Platinum do 12, to je fakt pekny. Jen jsem zvedavej jak jim budou chodit ty Lockouty ze riditek,nechame se prekvapit.

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Nemyslis spis to snizovani zdvih z riditek?

                    0 0
                    • scret  

                      Ne-e,myslel jsem opravdu LO z riditek.Manitucka pro r.05 ho zacnou vyrabet taky.No a to snizeni zdvihu, na to jsem zvedavej taky moc.

                      Nevim, me se LO z riditek zda dost nedokonalej, myslenka je dobra, ale ten chod me zatim nejak nepresvedcil.Zkou­sel jsem si s tim hrat na SportLifu u par Sidu a pak taky u Suntouru.U obou vyrobcu to bylo „skoro“ to samy.

                      0 0
              • Pá-dlista1  

                I letos je tam spousta chyb i kdyz nekoukam na ceny (narozdil od ostatnich udaju se daji spatne overit).

                0 0
            • rock  

              Mezi řádky tam píšou, že je mají od distributora.

              0 0
            • Tomcat  

              Bohužel jo, na tohle sou ve Velu docela mistři

              0 0
              • blue  

                mas nejakej konkretni priklad s dukazem?

                0 0
                • Tomcat  

                  Nemám, protože sem všechny Vela vyházel jinak to náš raz2 oskenovaný. Co se týká techniky mimo XC a silnice nestíhaj. Nemluvě o věcech psanej ve spěchu případně automaticky překládaných z jiného zdroje bez toho se nad tím někdo zamyslet.

                  0 0
                  • blue  

                    preklep nebo spatnej preklad neni to samy, co vymejsleni si cen, ne?

                    0 0
                  • Meesha  

                    Ty ctes radis Dirtbiker, vid? Tam je tech informaci rozhodne vic a sou primo od vyrobce :-))

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Ne čtu Velo, Cykloservis ,Dirtbiker, Bike A nikomu z nich nevěřim, recenze a přehledy sou pro mě čistě informatinvní.

                      0 0
                • cabbage  

                  nejcastejsi chyba: navarek pouze pro kotouc. – u vidlic jako axel,splice- samozdrejme je vedle obrazek vidle s cepama na vecka. nebo u rockshoxu- climb it control-snizeni vidlice do vyjezdu a zadna vidle to tam nema… chybej dvoukorunky od foxu. nepresnosti tam bude vic, ale pro orientaci co se bude prodavat je to dobry

                  0 0
                  • enjoy  

                    a jses si jisty ze ty dvoukorunky se k nam budou vozit?:-)

                    0 0
                  • Air  

                    trebas tady mam velmi podstatnou chybu: U Marzocchi MXC rady jsou vahy bez sloupku, ostatni od M. jsou vahy se sloupkem. Mozna jim to blbe poslal Bartonicek, ale nemusim se zivit v cyklobranzi a je mi jasne, ze v tom neco nehraje… nebo ze by MX Comp mela od letoska o 300 g mene? :) Jinak Marzocchi pekne podrazilo Marathon S Coil – sice je promakanejsi, ale za ty prachy bych si koupil radsi topmodel od FOXe. Je lehci, tuzsi a nevim co jeste… Ty modely All Mountain taky nemaji sanci s Foxem – napr. Vanilla je o dost levnejsi, popr. za stejny ceny Talas. Manitou slo docela silne dolu. Docela by me zajimalo vase srovnani BLACK vs. MX COMP. V tuhosti je to jasne pro MXko, ale chod, zehleni atd… taky zivotnost? MX uz ve spolehlivosti a zivotnosti pry neni co byvalo, je vice reklamaci… tak nevim, jestli neni konec fenomenu Marzocchi, aspon v XC.

                    0 0
                    • wroum  

                      BLACK vs. MX COMP – s tou tuhosti bych to videl spis nastejno. chod – jak komu co vyhovuje (me black). zivotnost – muj black drzi v pohode uz 4 roky. kamos oddelal MX za 1 sezonu (vakl + praskani v korunce pri brzdeni) a neni to zadnej velkej strelec ani chrt, spis turista. s tim koncem fenomenu M si myslim ze to tak bude. znacku zijici uz jen ze sveho jmena musi stale horsi a horsi vidlice poznamenat. stary M fungovaly a vydrzely, dnesni sou zbytecne slozity a vydrzej max stejne jako konkurence.

                      0 0
                      • Air  

                        no prave, minuly rok jsem neslysel krive slovo na MX radu a ted na to cim dal vice lidi nadava. Ale nejvic by me zajimalo stanovisko servisaku obecne – jestli maji taky tyhle zkusenosti. Ja jsem tady nekde cetl, ze v nejakym servise uz o tom mluvili. Ja bych nejradsi misto vykecavani tady na B-F sel a ty vidle vyzkousel… ale jednak jsem z OV a taky tady neznam moc bajkeru. Jeden kamos ma Marathon SL a ta je paradni, ale i tech 15 litru na koloshopu je pro me moc, nehlede na to, ze bych asi radsi vzal Vanillu. U RockShox (uvazuju o Duke) lidi nadavaj na drahy servis, u Blacka nevim jak to je se servisem a taky s vaklem. Chtel bych nejakou 100 mm, min. 30 mm nohy (kotouce, 90 kg vaha) – nejlip 32 mm, klasika XC turisticky. Marzocchi se podle me v XC uz nechyta, na dirt, free, DH ap. je ale asi porad the best. Je i videt, kam se soustredi – na nejaky MXC docela pekne sere, takrka vubec jej nevyviji, vaha razantne stoupla a cena zustava stejna.

                        0 0
              • Pá-dlista1  

                Jako jeden z mistrovskych kousku tohohle cisla bych hodnotil „obev“ mechanicke kotoucovky s obema pritlacnyma destickama a tim „spaseni“ mechanickych kotoucovek. Tuhle funkci mela uz staricka kotoucovka od RST a na vykonu ji to nijak nepridalo narozdil od hmotnosti, poruchovosti.....

                0 0
          • Elvis  

            hele nový vidle už maj takže asi maj i stanovený ceny ne?

            0 0
            • Tomcat  

              Progrescycles( Komersia ) má na krámě 05 ? Asi ne. To že na některej šopech maj 05 neznamená že se už sem vozej.

              0 0
              • Elvis  

                jo v progresu ne všechno ale maj

                0 0
                • Tomcat  

                  Takže nemaj. Zboží co je na předváděčku se nepočítá.

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Zvykej si…BP Lumen vidle taky nema a uz inzeruje cenu DURA o litr min nez ho mam ja…hlavne ze ho maj mit az na jare…ach jo…

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Zvykat si na tohle nemínim Je to blbý ,ale to sou tak anajivní nebo maj takový sebevědomí, že si myslej, že budu čekat až to milostivě přivezou? Ne na to vy…kašlu, od čeho je zahraniční trh (DE ,AU,PL , SK) ;-)

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Jak dlouho muzou lidi vozit Duro? Ja jen, ze vsechny co jsem videl mely sedreny vntirni nohy. Zrejme kvalitni povrchova uprava… :)

                      0 0
      • blue  

        v novym velu je velkej prehled… jenom u RS zatim nejsou ceny… mimochodem, zda se mi ze Marzocchi bude mit se svejma cenama hodne co delat

        0 0
        • Elvis  

          kdoví co pan žitný přiveze(myslím že asi ho.no)

          0 0
        • Pá-dlista1  

          To se prodava samo :) Mimochodem Marzocchi je v tom prehledu opet jako jedna ze znacek s nejvetsim mnozstvim chyb. Alespon se mi to tak zda (na ostatni sem se nekoukal:))) Kdyz prihlednu k tradicni vymluve Vela, ze udaje jsou od dovozce a kontrolovat to nema cenu stejne si to lidi koupi a porad budou nejprodavanejsi cykloperiodikum ve stredni evrope, tak pan dovozce opet bodoval :)

          0 0
          • RomanH  

            Mi to prijde, ze Bartonicek jen chce povzbudit lidi k dalsim nakupum tim, jak si kazdy bude pochvalovat, ze to koupil jinde tak levne :o)

            0 0
    • dave  

      Můžete mi někdo napsat za kolik ty Scareby budou (alespoň podle VELA)? Taky o něm na jaro uvažuju, tak by mě to docela zajímalo. Díky moc předem!

      0 0
      • rock  

        Cituji z Vela : Skareb Platinum SPV – 14990 Skareb Platinum – 12990 Skareb Super – 11490 Skareb Elite LO – 9990 Skareb Elite – 7990 Skareb Comp – 6990

        0 0
        • dave  

          Díky, to vypadá opravdu zajímavě. Jenom aby to tak opravdu bylo.

          0 0
          • Endrjů  

            Pro všechny rejpaly a nevěřící tomáše. Nevím, co se někomu může zdát divnýho na cenách vidlic který jsou v časáku uvedený. Jestliže mi distributor (Progress, Bartoníček,…) řekne, ano, tenhle model bude stát to a to, tak to tak asi potom bude a ta cena je v té tabulce napsaná, nikdo si jí tady nevymyslel, ani nic nepřepočítával. Pakliže bude ale skutečnost jiná, může za to náš časák, nebo dovozce? No to jen tak na okraj, docela se divím, jak může takle někdo uvažovat…

            0 0
            • lempl  

              hel me by zajimalo jak je to s maratonkama… maraton race se dela jen v 80mm nebo i v 10cm???????? diky moc

              0 0
              • Meesha  

                05 Race snad jenom s 80mm. A SL a SCoil budou mit 100 – 120. To je skoda, asi bych sel spis do 04… 120mm je zbytecny.

                0 0
              • Meesha  

                Koukni na koloshop.cz Maj tam SL 04 za dobrou cenu a je to 100mm

                0 0
                • lempl  

                  no cena super- vaha:/ 100–120 me fuck zklamali:/ cho nejlip 10cm pac u marzoch to chodi o 2cm min nez je psano..... tak sem chtel mit realnych 8… 12je moooooooooooo­ooooooc! tak tech 8psanyho mi snad vadit nebude:) mam rad sjezd.. ale na xc, maraton zastavam zdvih do 10cm a vduch nejlip trochu tvrdsi:)

                  0 0
                  • lubos  

                    Vaha 1700g je moc ? A kolik myslis ze vazi Manitou Scareb :) Taky pekne potichu zvedli hmotnost :) 2cm min nez je psano ? Tak to mas spatne nastavenou vidlici, to neni chyba u vyrobce.

                    0 0
                    • lempl  

                      1700 mi pride dost… skareb me vubec nezajima…2cm- sem nechtell psat ze sem toslisel… ja marzochu nemel- nikdy… tak nevim a budu jen rad, kdyz me nekdo opravy:) tak tak:/

                      0 0
                      • hanz  
                        • 1700 rozhodně není moc když chceš funkční vidli
                        • příště neposlouchej když někdo mele nesmysli
                        • 120 je tak akorááááááááá­áááááát-a jestli ti je líto ztracené energie tak si kup pevnou-ale bacha slyšel jsem že chodí o dva cm mín než udává výrobce

                        :-)))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­)))))))

                        0 0
                        • pitelboy  

                          akorat sou vsechny vidle co neco vydrzej a pekne chodej. a samozrejme musi mit zdvih nad 100mm…

                          0 0
                        • Meesha  

                          120 je akorat na pohodlny jezdeni a blbnuti ne na XC! 80! :-))

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Na real XC 130…na CC 100…na cesky silnice 80…60mm do muzea :o))

                            0 0
                            • blue  

                              jakej je rozdil mezi XC a CC?

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Bych rek, ze je mysleno XC jako krizem krazem krajinou (Enduro, All Terrain…) a CC (chrteni, zavodeni).

                                0 0
                              • TinkTink  

                                Jak psal Padlista..ja bych okruhovy zavody chrtu nenazival XC…to X tam nema vubec co delat…dokud to dokazes dat na cyklokrosovym kole, tak to je takovy CC :)) (cross country vs. extreme country… :)…si vyber..ja jezdim na pohodu…to je NP :o))) )

                                0 0
                                • blue  

                                  no jo, to sou ty skatulky… ja tomu tvymu NP rikam vylety :-)

                                  0 0
                                • Air  

                                  hmmm, to me nenapadlo, ze to X muze znamenat i eXtreme… spis jsem mel za to, ze X znamena jako cross. V USA treba pisou jako upozorneni na prechod pro chodce „Pedestrians Xing“. Ale myslim, ze to bylo jasny jak jsi to myslel. Vzdycky je to jen o pojmech :)

                                  0 0
                                  • blue  

                                    v pripade skatulek bikerskych disciplin je to mnohem vic o individualnim vykladu tech pojmu :-)))

                                    mimochodem, me se hodne libi pro celodenni vylety casto pouzivanej americkej vyraz „epic rides“ :-)

                                    0 0
                    • Air  

                      ja myslim, ze ma na mysli castou zkusenost majitelu vidli MX Comp 105, kterym chodi jako 90ka. Malokdo ji pri „beznem“, tedy mam na mysli pro provoz optimalnim, tlaku dostal na doraz. Lidi vetsinou psali ze jedine tak pri uz pomerne brutalnich skocich. Proto vlastne nelze beznou MXC 105ku brat jako 105ku. Akorat ti to zbytecne vice zveda predek kola. Ale samozrejme Marathon „by mel byt“ nekde jinde.

                      0 0
                      • TinkTink  

                        No mne tech 105 ted chodi na 95…na doraz nikdy…vzdycky par milimetru od nej…a to mam dany hodne na mekko :)…ale stejne jsem spokojenej… :)

                        No…na blbnuti mam ted 100mm Judynu a taky funguje…nejak :o)

                        0 0
                        • hanz  

                          hodně na měko jo?

                          cha cha-ty jseš srandista, já mam vidlu na měkko-ty máš solidní šutr

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Kazdy dle sveho gusta :))..ja ti tu tvoji perinu taky neberu :o)))

                            0 0
            • TinkTink  

              Neboj..ja se taky divim…ale to je prece normalni, ze ne vsichni uvazujou stejne, ze jo :)…

              Jinak ten prehled vypada dost dobre – to musim pochvalit – designove jste to zvedli :)…

              0 0
    • K2  

      Co říkáte na řadu Nixon? Na enduro vypadá pěkně, líbí se mi ten volitelný zdvih, ale nelíbí se mi to , že nemají otevřenou olejovou lázeň.

      0 0
      • blue  

        nevim, ale nemyslim (podle trilety zkusenosti s blackem), ze absence otevreny olejovy lazne je nejaky zasadni minus…

        0 0
        • K2  

          Jak často je nutné vidli rozebrat a namazat (nebo má maznice, jako ty starší typy?) a jak často se doporučuje měnit olej v patroně?

          0 0
          • blue  

            za tri roky byla rozebrana jednou a stav vnitrnosti byl shledan naprosto v poradku… obcas ji promazavam skrz maznice (ano, ma jeste maznice, vzhledem k tomu stari:-)) a strikam silcal na nohy

            0 0
          • scret  

            Nektery modely tzn. Nixon,Black,Ska­reb,Minute,Sher­man,Dorado budou mit pocitam Evil Genius vsechny. Maznice zustanou uz jen na „levnejsich“ vidlich (Six,Axel atd.)

            0 0
            • K2  

              Jak funguje a co to je ten Evil Genius? Jinak Nixon se mi hodně líbí. 145 mm regulovaného zdvihu (pro výjezdy) by mohlo být super. Otázka, jak by se na to tvářil můj rám (120 vzadu) – přinejhorším bych to nevysunul na max. Uvidíme jaké budou s touhle vidlou zkušenosti. Pro přístí sezonu budou na hodně kolech i Authorech.

              0 0
              • scret  

                Evil G. je nazev pro novejsi tesneni a mazani Manitucek.V tesneni je udajne simering -krouzek-břit -diky tomu lepsi ochrana pred bordelem. No a uz se nemaze vazelinou vstrikovanou maznicema,ale je tam takovej molitanovej krouzek namocenej olejem + je mezi vnitr. a vnej.nohama male mnozstvi oleje.

                0 0
              • pitelboy  

                Ja mam vidlu stavitelnou na 120mm a ram ma cca 90mm. a je to vpoho. zadek sice trochu kopne kdyz prejedu vetsi sutr ci parez, ktery vidle veme, ale nicemu to nevadi…

                0 0
      • blick  

        Otevřenou olejovou lázeň mají už jen letošní Marcošky a zastaralý Judyny. Příští rok jdou i u Marcocchi do chambers…

        0 0
        • vlk  

          Myslím, že skoro všechny RS a ne jen judy.

          0 0
          • Vilém  

            Ktery myslis,nejsem znalec a letosni modely jsem taky nak extra nezkoumal,ale myslel jsem za napr.Duke,SID jsou mazany nakym molitanovym krouzkem namocenym v oleji.Jiste se tu najdou znalci RS,jak to v kterym modelu je?Co psylo a ty novy?

            0 0
        • lubos  

          Tak to pak Marzocchi asi vypustim ze sveho repertoaru. Odkud mas tuhle informaci ?

          0 0
          • blick  

            Marzocchi 05 používá patrony HSCV a SSV. Jinak tzv. olejovou lázeň používá u starších typů stálea u novější produkce byl výrazně zmenšen objem díky použití nových patron – i když prej to je furt otevřená lázeň… :o)

            0 0
            • lubos  

              ???

              0 0
            • K2  

              Ty zkratky by měly být označení přepouštěcích ventilů, lázeň by měla zůstata otevřená (má domněnka) Otevřenou olejovou lázeň používá ještě FOX

              0 0
              • lubos  

                Jo. Upresnim to. Marzocchi ma HSCV, SSV, SSVF, ECC, ECC5, TST tlumici patrony. 2005 bude mit TST (coz by mel podle mne byt hybrid HSCV a ECC5) , SSV a SSVF tlumeni. Vsechno tohle jsou sice tlumici patrony ale v otevreny lazni. Jinak Fox pise, ze ma otevrenou lazen, zrovna jsem se koukal na Vanillu, cena vypada moc dobre, asi se dam na Fox :)

                0 0
                • blue  

                  cim je otevrena lazen tak cenna, ze je pro tebe tak dulezita?

                  0 0
                  • kovar  

                    že nemusíš mazat vazelínou. Už i Manitou a PACE na to přišlo.

                    0 0
                    • blue  

                      no to je vazne hroznej opruz jednou za mesic (nebo i v delsim intervalu) v ramci pravidelny udrzby tam trochu vazeliny natlacit ;-)

                      0 0
                      • vlk  

                        vono rozdíl poznáš většinou především v zimě.

                        0 0
                        • blue  

                          :-))))))

                          0 0
                        • wroum  

                          v zime se provadi udrzba nejak slozitejc? mam blacka, mazu vazelinou (original – kdyz jedu okolo progresu, zastavim na dilne a necham si tam natankovat, mechanikovi dam „na kafe“). nevsimnul sem si ze by to v zime nejak ztuhlo, dokonce sem byl prekvapenej ze ani pri –10 to neni znat.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Nemuzu si pomoci, ale co jsem zkousel vidlice, tak otevrena lazen a pruziny maji nejsametovejsi chod. I tak to ale v zime trosku tuhne, a to tam neni zadna vazelina. Kdyz jsem mel vidlici domazavanou vazelinou, tak mi to od listopadu do brezna chodilo na pulku kroku.

                            0 0
                            • wroum  

                              ono asi neni vazelina jako vazelina. zkousel sem vazeliny driv a je mezi nima dost slusnej rozdil. vzdycky sem namazal rybarsky navijak a strcil ho do mrazaku. s nekterou vazelinou se pak ani nehnul, s nekterou lip a s nekterou celkem v pohode. zalezi i na mnozstvi. otevrena olejova lazen ma sice sametovy chod, ale proc ba nemohla mit sametovy chod vidle mazana vazelinou? v obou pripadech je to prece namazane a treni tam bude vicemene stejne. navic sem jeste nenasel marcochu se kterou bych byl spokojenej jak chodi (me se moc chod M nelibi), prijde mi ze black chodi vyrazne lip nez jakakoliv M do 14 000 (mam blacka z 1. roku vyroby a ten mi prijde citlivejsi a „maslovejsi“ nez ty soucasne).

                              0 0
                              • RomanH  

                                Ja mazal Judy Butter a Teflonovou vazelinou od Yarroline. Melo to vydrzet teploty okolo –40 stupnu, ale hladkeho chodu jako v lete jsem ale stejne nikdy nedosahl.

                                0 0
                                • wroum  

                                  tak s originalni vazelinou od manitou to je subektivne stejny. zamerim se na to a dam jeste report az zacne poradne mrznout.

                                  0 0
                          • vlk  

                            no já měl taky mazanou vidlu vazelínou a v zimě to až tak plynule moc nešlo.Asi tedy opravdu záleží na vazelíně.Olejová lázeň-pak to trochu více tlumí ale nazadrhává.Stačí trochu povolit tlumení a je to ok.Osobně si myslím že je pro životnost vidlice lepší když je všude tekutý olej, který vše neustále vše maže.Zaléží asi opravdu jakou vazelínu používáte, já měl jen špatné zkušenosti.A slyšel jsem, že i orig vazelína od rockshox není nic extra.

                            0 0
                    • RomanH  

                      Presne tak, a jeste ji dela (od zacatku jako Marzocchi) Rond (Magura) – coil modely Phaon a Vidar. Jen mam pocit, ze u nas ma Rond smulu na distributory. Nejdrive Kubecka, ted Vanek – na jeho strankach je vse o Magurach a Rondech jen na telefon, ve Velu ani nebyl letos prehled, tak bych si ji pomalu letos bal koupit. BTW – Do ceho by jste letos sli ? Marathon S, FOX Vanilla nebo ty Rondy (Vidar, Phaon) ?

                      0 0
                      • RomanH  

                        Vidar plusem je dobra cena, minusem je zdvih pouhych 80mm + Vanek

                        Phaon minusem je Vanek, cena je docela velka, nepotrebuji plynule stelovat krok (90–125mm)

                        Jinak nove RONDY v mem okoli nikdo nevozi, stare byly vyborne. Na MTBR.com taky nejsou…

                        FOX Vanilla plusem je rozumna cena, na pevno nastavena delka (100/125), RB se chova slusne, jako minus vidim to, ze „pry obcas tece“. Nevim, co je na tom pravdy.

                        Marathon S drive se mi u Marzocchek libil hladky chod. U Marathonky 03, na ktere zena najela cca 500 km je to ale zvlastni – prvni dve zanoreni jsou docela stuha a jakmile se promazou stiraci krouzky, ma to opet ten klasicky krasny sametovy krok. Proc to ale nejde hned od zacatku, to netusim (mel jsem ji 2× rozdelanou a krouzky poradne olejem promazl, ale po jednom dni je to opet stejne). Na funkci pri jizde to nema absolutne vliv, jen mi to pocitove vadi, pokud to zkousim doma v pokoji. Jinak ma ale fantasticke tlumeni a pri jizde je to pohadka. Jako minus bych jeste uvedl, ze model 05 ma mit plynule regulovatelny zdvih (takze dalsi serepaticka navic, co bude zeslozitovat servis a muze se pokazit).

                        0 0
                        • lubos  

                          A pruzina jenom v jedne noze. Sice to by mi nevadilo, je tam i negativni, ale nekomu to muze vadit hodne. U Ska bych se regulace zdvihu nebal (pruzina), horsi to bude u SL. Vanilla ma tusim 32mm nohy a stoji pokud jsem videl ceny spravne, min nez Maratonka. U foxe se mi akurat nelibi korunka a pak co to tesneni … jinak se mi pozdava.

                          0 0
                        • lubos  

                          Jinak s tim chodem, mozna neni jeste zajeta. Udava se 50hodin na zajeti .. samozrejme s vyuzitim zdvihu.

                          0 0
                    • Máca  

                      Já bych chválil za údržbu otevřenou lázeň otevřu vyliju, dám čistej zavřu. S patronama asi bude práce víc a možná to bude chtít i spec. vercajk, ne? A ta vazelína – no raději bez komentáře.

                      0 0
                      • náčelník  

                        Patronu TPC otevřu, vyliju, dám čistej, zavřu. Imbus a očkový klíč je speciální vercajk ?

                        0 0
                        • Máca  

                          Tak potom paráda, dokonce je tam toho olje i míň (jaká viskozita?), u FDD je to taky tak jednoduchý? Potom, co Mar. se zaměřila spíš jen na freeride a Marathony jsou drahý jako prase, výhledově asi taky skončím v náručí velkého Man., měl jsem akorát bobky z údržby té patrony – vidlu do servisu dávat nehodlám. Cenama a šíří nabídky je Manitou 05 na tom rozhodně z výrobců nejlíp!

                          0 0
                          • náčelník  

                            FDD (nebo FFD ?) je zjednodušená verze TPC. Olej do TPC je tlumičový SAE 5 WT. Tady pozor – jiný olej je použit na mazání kluzných pouzder a zase jiný na mazání vzduchového pístu. Je ho ale potřeba velmi málo a proto tyto oleje kupuji v servisech po deckách „točené.“

                            0 0
                    • blick  

                      Manitou přestalo mazat vazelinou až když pro ně vyrobila jedna japonská firma těsnění, která netečou… :o) a taky na rozdíl od Marcošek netečou.. :o)

                      0 0
                  • lubos  

                    Vyskousej .. poznas :)

                    0 0
                    • blue  

                      dost kamaradu kolem me ma jiny vidlice, takze fakt zasadni funkcni rozdil nevidim… a muzu jen podepsat to, co psal wroum

                      0 0
                      • lubos  

                        Ja rozdil mezi mazanim a tlumenim jednym olejem a mazanim non-open bath a tlumenim patronou s dalsim olejem vidim, nelibi se mi a nechci jej. Pokud nemas problem s komplet servisovanim vidlice doma , ok, je to tvoje volba. Moje volba je open-bath :)

                        0 0
                        • wroum  

                          to je ale tvuj problem. ve funkci problem neni.

                          0 0
                          • lubos  

                            Zalezi na tom, co je u tebe pojem funkce. Mohl bych ti objasnit pojem funkce jak to vidim ja a pak to problem ve funkci bude :) Btw, ja s tim problem nemam, problem mas ty, pac se ti nezda, ze ja non-open bath nemusim. Hadat se o tom co je lepsi imho smysl nema, statistiky problemu s tlumenim/mazanim najdes tuhle na fore sam u ruznych modelu te-ktere znacky. Kdyz to prostudujes , zjistis co a jak. No a na zaver bych rekl, ze open-bath neni horsi nez mazani vazelinou a podobne. A opacne, mazani vazelinou & podobne rozhodne neni lepsi. Z tohodle mi pak logicky vyplyne, ze proc bych mel chtit neco , co neni lepsi, a je spis horsi. A tedy jak nad tim premyslim, tak fakt mam problem. Jo, muj problem je v tom, ze nechci horsi :)

                            0 0
                            • blue  

                              muzes mi ten pojem funkce objasnit? by me to zajimalo… treba bych taky konecne prozrel a dal se na testoviny ;-)))

                              a pak jeste nejakej konkretni a rozumnej argument, v cem je mazani vazelinou horsi, kdyz pominu to obcasny domazavani, ktery nekomu tak nesnesitelne otravuje zivot :-)

                              0 0
                            • K2  

                              Jo, otevřená olejová lázeň je super, problém je v tom, že nevím, kdo nabízí vidli odpovídající parametry Nixon Manitou v jeho ceně…Jsem na ni zvědavý a počkám si na zkušenosti – v případě kladných ohlasů budu zvažovat změnu.

                              0 0
                            • wroum  

                              podle ceho usuzujes jestli lepsi nebo horsi? ted neres teorii a rekni mi v cem je v praxi tak velkej rozdil? oba systemy jsou si rovnoceny a kazdy ma sve vyhody a nevyhody. to jestli nechces horsi je tvoje vec (ja taky nechci), ale sou to jen tvoje predsudky.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Ono si staci vzit priklad z aut ci z motorek. Kde ma byt hladky chod, neni nad olejovou lazen.

                                0 0
                                • wroum  

                                  to sice ano, ale pri nekolika nasobnem zatizeni a v podstate bez ohledu na hmotnost, kdezto u vidlice na kolo je vaha (pro nekoho) dulezita a zatizeni bezproblemu vyhovuje i mazani vazelinou. nesrovnavej jabka s hruskama.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Trakar je taky tezsi a maze se vazelinou nebo sadlem :o)

                                    Ne, nic ve zlym, ale ze hladsi chodu a mensiho opotrebeni s olejovou lazni dosahnes drive nez s vazelinou mi nevymluvis. To je stejne, jako ze vinuta pruzina bude vzdy citlivejsi nez vzduch. A neni pravda, ze se od otevrene lazne ustupuje – pouze Marzocchi u Marathonu Race ji zmensuje kvuli hmotnosti. Mne tech 200g navic nevadi, jde mi o zivotnost a funkci.

                                    0 0
                              • kovar  

                                už to neřeš, smiř se s tím.

                                0 0
                                • wroum  

                                  ja se nemam s cim smirovat. v uzivani rozdil nevidim. navic blacka bych za M nevymenil (jedine od Z1 vys – alo to uz je uplne neco jinyho). este takova otazka – kdyz je otevrena olejova lazen tak uzasna, proc od ni vyrobci upousteji?

                                  0 0
                                  • kovar  

                                    těmi „výrobci“ myslíš koho? Snad ne Suntour? :-)

                                    0 0
                                  • scret  

                                    Kasli na to, tady jsou stejne lidi presvedceny o tom, ze M. je nej a proste ostatni je shit. Ostatni nemaj a zrejme mit nikdy nemuzou dobrou funkci atd., atd. Uz se tady o tom mluvilo snad milionkrat a se stejnym vysledkem. Uznavam ze mazani vazelinou je zastaraly a je horsi oproti oleji, ale nechapu proc tady nekdo tak urputne bojuje za open bath??Ma vyhody ale i nevyhody. Ale to treba tady panum nevadi, ze olej ktery maze tak i tlumi:)Mozna to je to kouzlo chodu a fce Marzok, ze tlumej „spinavym“ olejem:)))

                                    0 0
                                    • kovar  

                                      MYslím, že zrovna tohle (tlumení tím samým olejem, co se mažou nohy) nějaké zásadní mínus není. Problém je možnost napěnění a zabublinování volně loženého oleje u čistokrevné openbath. Nechci ti radit, ale toto jsi tu měl vytasit jako posměšek vůci italofilům.

                                      0 0
                                      • scret  

                                        Samozrejme jsem to nemyslel az tak vazne,netvarim se ze jsem nejakej guru do vidli (tim nemyslim ze se nekdo tak tvari), uznam ze jsou tu lidi ktery toho vedi o vidlich vic, ale prijde mi uz dost ohrany jak se porad propaguje ta „skvela“ funkce Marzok, jakoby zadny jinej vyrobce toho nemoh dosahnout.Suntoury vynecham,protoze je nepovazuju za dobry vidle bez dolelani doma, po horecnatejch upravach (vymena tesneni, premena netlumici patrony v tlumici atd.)verim, ze mozna muzou bejt fajn. Pomalu se dostanu teda k Manituckam.Necha­pu proc jsou tady celkem zatracovany.Nevim, ja jezdil 4kousky v model.rozmezi 5let.A fci mi prisli presne takovy co od ty vidle presne ocekavam na XC a maratony.Tim ze mam 70kg, tak konstrukce mi vyhovuje.Chapu lidi s 90kg, ze se jim zdaj mekky, jak chodem tak i torzni tuhosti. Zajimalo by me treba,neber to ve zlym,kolik jsi ty sam jezdil Manitucek? Napr.muj kamos vozil 2 Marzoky, ted ma 2.Manitou a porad neni nejak spokojenej.Pak si zkusil myho Blacka a byl unesenej, protoze tvrdil ze presne takovou funkci od vidle chce, jen se mu toho porad nedari dosahnout. Takze spis nez bych neco zatracoval, tak bych rekl, ze kazdymu sedi neco jinyho,tzn.ze nekomu se muze zdat ze ty vidle jsou dobry a jinej si zase na ne bude stezovat,tzn. ze hodnoceni funkce vidle je dost subjektivni. Ale to se zase dostavame k debate s Milanem apod.

                                        0 0
                                        • kovar  

                                          Mi nepřipadá, že by zrovna Blacky tady byly zatracované pro XC. Ani já je nezatracuju. Možná je to tím, že jsem žádného pořádně netestoval:-) Z Manitou jsem zkoušel jakéhosi elastomerového dávno, jakési Skareby loni a jakési Minute letos. Teď jezdím MX Comp ETA 120mm na fullu, a že bych byl nějak unešen třebas průběhem jejího tlumení, to se teda říct nedá. To třebas stará Z4 na druhém HT kole funguje mnohem líp, až na ten malý zdvih – 100mm.

                                          0 0
                                        • hanz  

                                          jen tak mimo-jsem nedávno prodal mého už 2 manitua(celkem top model) abych si pořídil pátou marcochu. Prostě mě už manitou domu nesmí-a to jsem si jist že o servisu vidlic manitou vím víc jak o servisu marcošek.Prostě mě ty krámy k tomu donutili. A jak píšeš nahoře o tom Evil-G, tak molitanovej kroužek na olej měli už aj první vazelínový blacky.
                                          Nikomu nic nenutim at si kupuje kdo chce co chce ale Marcocha je prostě moje volba a jen tak něco jí nezmění-každej pokus o změnu byl akorát k nasrá.ní.

                                          0 0
                                          • scret  

                                            Ja vim,Blacky a i Marsky meli molitanovej krouzek, s tim rozdilem ze byl „venku“ v tzv. miniboots. Sam jsem mel Blacka 02. Oproti memu Blacku Super 04 mel ale hezci detaily, regulacni knofliky byly hezci,propraco­vanejsi. Miniboots byl pro Manit. krok zase vpred, ale hlavni duvod byl hlavne v modni vlne „bezprachovko­vejch“ vidli.

                                            0 0
                                            • wroum  

                                              bezprachovkovy vidle nejsou modni zalezitost – pri soucasnych zdvizich XC vidli se tam proste ty klasicky prachovky vubec nevejdou (pri plnym zdvihu tam proste neni misto ani na tu zmacklou prachovku). takze bud chybej prachovky nebo by musela byt vidlice pri stejnym zdvihu vyssi – delsi vnitrni nohy.

                                              0 0
                                              • hanz  

                                                jsem se tě chtěl zeptat-nahoře píšeš že ti black drží už 4 roky-to máš jako blacka z roku 2000? si teda nejsem jist, ale mam pocit že black se vyrábí od 2002-že by teda nějakej prototip???????

                                                0 0
                                                • blue  

                                                  minimalne 2001… aspon v tom roce sem ho kupoval s kolem… takze to je ctvrtej rok, co ho mam

                                                  0 0
                                                  • hanz  

                                                    Omyl-první black byl modelová řada 02-právě ověřeno na jejich webu, takže je možné že na podzim roku 2001 se tady dali koupit jako komponent ale sotva na biku. Nekupoval jsi to náhodou v roce 2002?

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    se podivam doma do papiru, je to uz tak davno :-) nejak jsem porad presvedcenej, ze to bylo 2001, ale nevim proc, je mozny, ze si to pamatuju blbe

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    mas pravdu, sem se ted koukal na svoje fotky, kde sem kdy byl a 2001 byl jeste artur, takze blacka mam od unora 02

                                                    0 0
                                                  • hanz  

                                                    Si to moc dobře pamatuju-jsem totiž na prvního blacka moc čekal, jsem byl zamilovanej..­...nojo-dopadlo to tak jak to dopadlo. A jsme u toho-jak tedy pak někdo může prohlásit že mu black slouží už 4 roky????

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    wroum i jinak je docela srandista :-)

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    tri nebo ctyri, v tom uz neni takovej rozdil… kazdopadne me od ty doby slouzi taky porad bez chyby

                                                    0 0
                                                  • Cipan  

                                                    a jaký má po těch 3 letech vakl?

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    zadnej

                                                    0 0
                                                  • hanz  

                                                    tak to ti závidím-já ho tam měl po 1000km na 160-tce kotouči.

                                                    0 0
                                                  • Cipan  

                                                    a jezdíš kotouče nebo V?

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    samozrejme kotouce

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Jaky samozrejme! Delas jako kdyby Vecka nebyly plnohodnotnou alternativou :)

                                                    0 0
                                                  • Cipan  

                                                    no nic asi půjdu do Blacka, který typ máš? Jestli to tady už šlo tak sorry

                                                    0 0
                                                  • wroum  

                                                    volal sem kamosovi od kteryho sem ji koupil pred asi 2 rokama. rek mi ze koupil trek bruiser one (s pevnou vidli) v listopadu 01 a vidlici si doplatil a nechal namontovat na novy kolo. na takovym tom vylisovanym „datumovniku“ na vnejsich nohach je 2000. takze jeta je opravdu 3 sezony a ne ty 4. sorry za mystifikaci.

                                                    0 0
                • scret  

                  Fox ma otevrenou lazen???Ja myslel ze maze malym mnozstvim oleje jako treba RS nebo „Evil“ u Manitou.

                  0 0
                  • pitelboy  

                    ja bych poridil FOX TALAS RL, ale stoji skoro 20k kc, takze si o nem necham jen zdat

                    0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.