• biker01

    Máte nkdo zkuaenosti s prilmami znacky GIRO? Pochlubte se…:-) napr. Animas, Havoc, E2, targa, skyline atp.

    0 0
    • CoolingeR  

      Mam Giro Eclipse '02, na hlave mi to drzi a netlaci, takze sem spokojenej. Zadny hard testy sem stim vsak nepodnikal ;)

      0 0
    • Jarous1  

      Giro Havoc 04. Na mým kokosu drží perfektně, lehká, že o ní skoro nevím, dobře odvětraná. Nikde mně netlačí, jenom mám po delší vyjížďce dost často na čele dva červený otlačený fleky od přední vycpávky… Teď si vlastně odporuju… :-) Buď mám tu helmu blbě nastavenou, nebo jsem holt koupil špatně… :-) Ale jak říkám, vůbec to při jízdě nevnímám, jenom je to vidět, když se pak kouknu do zrcadla nebo mi to někdo řekne…

      0 0
    • o.ndra3  

      Mám Animas a vřele doporučuju. Vůbec se mi v ní nepotí hlava. U starý helmy jsem mohl vycpávky v létě ždímat, u Animasu jsou při maximálním zpocení jen trochu vlhké. Mě osobně parádně sedí na hlavě. Při jízdě se dá jednoduše nastavovat utažení kolem hlavy. Pokud jezdíš hodně, tak se určitě vyplatí

      0 0
    • notakale  

      a jak vubec zjistim co mam za typ? mam na ni napsano giro, a kdyz mi ji prodavali, bylo na listku taky jenom giro, nic vic..

      0 0
    • pos3k  

      Mam Skyline, bohuzel Giro a ne Nissana :-) (viz www.cardomain.com/…rpage/282997) Bych nedoporucil quli zadnimu stahovani, je fakt ksuntacky a nejak vykvrdlany. Casto se mi stane ze se mi prilba „povoli“ za jizdy :-( Vyssi gira uz to maj lip reseny jsem koukal.

      0 0
      • pos3k  

        jeeeeee, tuhle stranku jsem hledal pekene dlouho :) jdu zase mlsat..

        0 0
      • jsjunior  

        Taky mam Skyline (kupoval jsem letos na jare) a nic podobnyho jako ty jsem zatim nepozoroval…tak ne­vim.

        Jinak su spokojenej…sedi dobre, netlaci, vetrani taky asi dobry a za myslim solidni penize.

        0 0
    • JohnLee  

      Mam Targu a spokojenost,i kdyz v ni prej vypadam jako hribek…:)

      0 0
    • Lister  

      Mám skyline, a jsem spokojený. Je pravda, že to stahování časem povolí, ale mě to drží i teď a nepovoluje. Jen manipulace je teď jednodušší. Přitažení za jízdy je záležitostí asi vteřiny. Chtěl jsem měnit za dražší, ale ty mně nějak nesedí. Tak pokud budu měnit tak koupím asi targu. ta má stejný systém stahovaní a liší se tím, že má navíc odvětraný týl.

      0 0
    • Daf  

      Ja jsem si v roce 2001 koupil Giro Exodus. A je to paradni skopek. Helma je docela tezka ale je vyborne odvetrana a hluboka. Kdybych dnes vybiral novou sel bych do E2, ale Animas je take vyborna.

      0 0
    • madcat  

      mám starodávnou livewire – moje první helma vůbec, novější loňksej model remedy a teď čerstvě encore na snb, ale dá se vozit i na bike jako klasická kokoska – ty náušníky se dají sundat a horko v tom není (teď v zimě že :))

      se všema spokojenost, žádnou z nich sem teda zatím nějakým hard krešem netestoval, ale až to přijde, tak to snad přežiju :) pouze tu remedy jsem si mohl koupit možné o číslo menší, jenže zrovna nebyla… za první v tom vypadám trochu jako darth vader (černá) a za druhý sem si o číslo menší zkoušel nedávno a taky bych to přežil…

      0 0
    • Páník  

      ja mam Giro Hex…puvodne jsem byl rozhodnuty pro Xen, ale kdyz jsem si je zkousel na krame, Hex mi sedel prece jen o trochu lip…navic byl o litr levnejsi a rekl bych, ze bude i lip ventilovat. Na tech prilbach se mi libi, ze jsou maly, kulaty a nemaj ten vetrelčí hrbol vzadu:)

      www.e-bikes.cz/…giro-hex.jpg

      0 0
    • žahys  

      Každý Giro, který jsem dal na hlavu sedlo. Třeba Selev je hodně lidem volnej kolem spánků. Giro sedí líp. Třeba Monza za 2000 má mnohem lepší váhu než spousta dražších přileb od konkurentů

      0 0
    • ktm.bike  

      Už mám třetí Giro E2, dvě model 2006, třetí 2007 (ještě jsem v ní nevyjel) a v pohodě. Jedna E2 mi vloni v květnu zachránila život, nebo minimálně pěknej úraz. Letěl jsem do lesa. Na Giro nedám dopustit. Navíc je super jejich výměnnej systém. Tj. 40% sleva na novou v případě výměny. Giro ani nic jinýho. I když i Bellky jsou taky super. Tady je pár mých fotek: www.bikebase.cz/article.php?… www.bikebase.cz/article.php?…

      0 0
    • chodec  

      Jezdím s Havocem 05 nebo 06 (nevím přesně). Vypadá solidně, netlačí – skoro o něm nevím takže neřeším (jo a vyhovuje mi neutrální matná šedá – dobče se kombinuje s jinýma barvama – třeba černo červenou směskou mého kola a oblečení ;)

      0 0
    • Thomas  

      Do lonska jsem nedal dopustit na BELL. Ted vozim GIRO Transfer www.progresscycle.cz/…transfer.jpg.. A musim rict ze 100% spokojenost.

      0 0
    • miťo  

      Měl jsem Helios a Boreas a absolutní spokojenost.

      0 0
    • cosmo  

      Mam Animas, pred tim jsem mel bellku, giro je proti belce, lepe odvetrane, lepe mi sedi na hlave a hlavne ma polohovatelny stitek…co u bellky jsem resil tak, ze jsem musel vrtnout malou dirku pro dalsi 2 polohy:-)

      0 0
    • Luma  

      Mám Giro Havoc sedí perfektně,hodně možností nastavení měl jsem i Xen,ale ta už byla moc freeride a já spíš XC seděla na hlavě taky super.Na silnici mám ještě Uvex WingsRS.Když můžu porovnat tak Uvex výhody:stahování jednou rukou,pásek pod bradou má polstrování.,ne­výhody:horší manipulace s vystélkami,když je chceš sundat a vyprat.Kdybych si měl vybrat tak asi jenom podle vzhledu.

      0 0
    • jonti  

      Mám Monsu 06, čiernu. Sedí dobre, ale je dosť plytká a mám pocit, že asi až tak veľmi neochráni. A dosť mi vadí, že nemá sieťku a stále mi v lete do prilby vletávajú osy a iný hmyz.

      0 0
    • Lahváč  

      Měl jsem Pneumo, to jsem štípnul, teď mám Monzu. S oběma přilbami jsem spokojený. Jediný problém je asi v tom, že nemají síťku proti hmyzu, ale zatím mi to nikdy nevadilo.

      0 0
    • Lukin  

      Jedinou nevýhodu přilby Animas 05 spatřuji v řešení vycpávek v přední části. Ačkoliv je výborně odvětraná, tak se mně občas stane, že pot stéká dvěma mezerami mezi čelni a boční vycpávkou přímo do očí.

      0 0
    • speedy gonzales  

      mel sem havoc, ted mam E2…u havocu docela v poho, ale na E2 se mi nelibi system upinani…proti skvelemu (a starsimu) systemu ktery jsme mel na uvexu airtechu to je docela bida.

      0 0
    • wroum  

      mam Xena a zcela objektivne musim rict, ze je nejlepsi :-D

      0 0
      • Bea  

        Zcela objektivne s tebou souhlasim, protoze ho mam taky. Xen je uzasne kompaktni. Stare Giro jsem zrusil, jednu prasklinu po padu jsem jeste toleroval, ale dve praskliny po dalsim padu je uz dost.

        0 0
    • goofy  

      Ja mam zatim zkusenost takovou, ze co jsem zkousel Giro, tak mi nesedela na hlave stoprocentne… Proto zatim jsem u Bellu

      0 0
    • pitos  

      Tak Giro,konkrétně Xen si koupim až vymyslí podobný systém upínání pod bradou jako má Uvex. Nebo ještě lepší by bylo kdyby Uvex vyráběl něco jak Xen:)Sice se už tento rok o něco pokusili(řada XP)ale ještě to není ono.Snad příští rok.

      0 0
      • JMT  

        ta XP vubec neni zla, me treba fakt super sedi

        0 0
        • pitos  

          Netvrdím že je špatná ale je zatím dělaná levnější technologii.Až bude XP vyráběná jak top modely tak si ji koupím.

          0 0
          • JMT  

            hmm, tak to bude asi ten duvod ze mam nakonec sweepa :-)

            0 0
    • Jarry  

      Mám GIRO E2, včera jsem spadl hlavou na asfalt, helma praskla, hlava OK, až na dioptrické brýle – vypadla skla. Je to moje první zkušenost s pádem hlavou na asfalt a myslím si, že mě helma zachránila. Teď budu zkoušet výměnu u Progress cyclu.Obrázek se moc nepovedl, nemám teď lepší foťák :-(

      0 0
    • delfyn  

      jezdil jsem prvně nějakou základní Giro bez odvětrávání na temeni, v tý jsem za teplejšího počasí nemohl vůbec jezdit, pak jsem koupil Giro Animas a v odvětrání byla o dost lepší, akorát mi na mojí hlavu nějak divně seděla a byla dost těžká asi 370g, teď mám o 100g lehčí Catlike compact a i když se mi tomu nechtělo věřit i o něco málo líp větrá(nečekanej závěr, animas vypadá že má odvětrání na lepší úrovni) Ale shrnu to pokud ti sedí na hlavě a nevadí ti že jsou i lehčí přilby jdi do ní.

      0 0
    • norman  

      Já mám Giro Bad Lieutenant a maximální spokojenost.

      0 0
    • JMT  

      mam 2×E2, encore a remedy, nejsou zly, ted sem poridil bell sweep a ta je taky super. Parkrat sem vyjel i z xenem a ten je taky dobrej

      0 0
      • JMT  

        teda e2 vlastne uz jenom jednu a naoupak sem zapomel na switchblade :-)

        0 0
    • Eila  

      mam Pneumo a popraskalo, ne vinou narazu ale zrejme materialem, po cele helme, zejmena v slabych castich jspu vlasove trhliny, nekde se zacala drolit vypln, reklamace nebyla uznana i kdyz vim, ze tenhle problem nemam jedina.

      0 0
      •  

        Mám přes rok Animas a maximální spokojenost, předtím jsem měl Ked Alien se síťkou a hrozně jsem se v ní potil-jinak taky ušla.

        0 0
    • DAWE25  

      Znovuotevření tématu:

      Máte někdo zkušenosti s helmou Giro HEX ?

      Teď mám helmu Uvex a je v ní síťka, tady se trochu obávám vlítávání nezvaných hostů dovnitř. Jinak mi sedí parádně a je to žhavý kandidát na zakoupení. Dokázali by jste jí ještě někd porovnat s XAR?

      Díky

      0 0
      • Seky  

        Pokud chceš image a máš na to tak di do Xaru, je to top model, co chtít víc. Pokud chceš jen něco vynikajícího tak ti Hex úplně stačí. S Xarem sdílí skoro všechny technologie a bude asi o něco málo těžší. Můj Hex ve velikosti M váží 291g, Giro uvádí 275g. Jinak maximální spokojenost.

        0 0
        • DAWE25  

          Díky, mě se HEX líbí nejvíc, je to krásná přilba, hodně stylová a odlišná od ostatních.

          0 0
          • Seky  

            Taky jsem kupoval Hexe, protože se mi líbil víc než vyšší model (tenkrát pouze Xen). Už ho mám dva roky a super.

            0 0
            • DAWE25  

              Fajn, díky, půjdu do něj, snad budu také spokojen, na hlavě mi dnes seděl skvěle.

              0 0
      • pavlik6022  

        Mám Hex a těch nezvaných hostů jsem měl v přilbě tuto sezonu fakt hodně, přžilba sedí suprově, jsem spokojenej, ale až po dodělání sítěk :)

        0 0
        • DAWE25  

          A to by mě zajímalo, jak jsi tam ty sííťky dodělal? Dal jsi pryč tu vrchní plastovou vrstvu a pod ní jsi dal síťku a znovu slepil? Nebo jsi do každé díry nějak síťku přidělal?

          0 0
          • pavlik6022  

            tu vrchní vrstvu určitě neoddělávej.To co jsem tam dával není ani tak síťka jako spíš mřížka.Vystřihnout nůžkama trošku větší mřížku, natlačíš to do otvoru a ta se krásně kousne do polystyrenu a nemáš šanci to vytáhnout ven.

            Metoda osvědčená, dělal jsem to i na Bellce slant a na nějakým Mangu.Když je mřížka černá tak není ani vidět a máš klid od breberek

            0 0
            • DAWE25  

              Právě, že to by byla krajní možnost oodělávat vrchní vrstvu a vůbec by se mi to nelíbilo. Jakou mřížku máš na mysli?

              0 0
              • pavlik6022  

                Já jsem použil tahokov co se válel v dílně, myslím že to bylo z repráku staré televize, ale dá se to v klidu koupit, jen vybrat dobrou velikost ok a tloušťku drátu

                http://www.google.cz/search…

                0 0
                • DAWE25  

                  Fajn, jsem si řikal, jestli jsi použil tahokov nebo nějakou plastovou mřížku. Každopádně díky, uvidím jestli taky neprovedu tuning.

                  0 0
    • tyko  

      Mam Giro HEX a je ok.

      0 0
    • scota  

      Mám starší helmu Giro Targa a jsem spokojen ;-) Důležité je aby ti seděla. Na lyže mám také Giro.

      0 0
    • king-bike  

      proc zromna žaluda GIRO !!??

      ja mam S-Works Prevail Team

      nic lepsiho uz neni!

      Specialized No.1

      KING-BIKE

      0 0
    • Rookie  

      Ahoj, oživím téma s jedním dotazem. Na podzim jsem odepsal Giro Hex. Teď zvažuji koupi znova Hex nebo Xen? Je tam veliký rozdíl „sednutí“ na hlavě? Ptám se jelikož jsem v mém okolí nikde neviděl v kameňáku Xen, kde bych jí vyzkoušel.. Díky.

      0 0
      • pavlik6022  

        mám hex a neměnil bych, hledal jsem hodně dlouho a hex mi sedl na jedničku :)

        0 0
        • Rookie  

          Hex mi seděla taky parádně, ale Xen se mi taky zamlouvá. Nevím, kterou si vybrat..

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.