JAKOU HELMU? Díky za jakékoli zkušenosti a rady pro výběr

41 nepřečtených
  • biker01

    Přemýšlím o výběru nějaké dobré přilby (cena tak 1500 – 2000). Můžete nějakpu doporučit? Giro, Bell, Uvex, Limar, Cratoni, Casco, Ked, Mango atp. Díky za jakékoli zkušenosti a rady pro výběr:o)

    0 0
    • RBbur  

      1/ musí ti sedět na šišce a po upravení řemínků nesmí tlačit 2/ čím více větraná tím lépe 3/ čím lehčí tím pohodovější 4/ sí´tka je výhodou 5/ pokud jsi takovou našel prověř zda se ti líbí a zda na ni máš.

      0 0
      • Pepazdepa  

        popsal jsi šátek, ale doplnil bych: slušivý!

        0 0
        • Lister  

          A další věc, která ti bude dokonale sedět a slušet bude rakev na míru.

          0 0
        • marco  

          Ty si s tím šátkem nedáš pokoj máš štěstí jinak jezdím s přilbou ale jak se na to po ránu ty teploty už vytahuji kulicha s bambulí

          0 0
      • MARIN  

        jako dalsi bod bych doporucil proverit zda u kupovane prilby funguje vymenny(spis teda slevovy:) program v pripade poskozeni skopku. Nektere firmy davaji i 50% slevu na novou. Me se to zatim vyplatilo u MET. Ja konkretne mam Anaxagore II a na kokosu mi ta skorapka sedi at uz mam nebo nemam satek nebo zimni cepici pod prilbu :) Zkouset,zkouset a zkouset no a pak se teprve rozhodnout neni nic horsiho nez koupit neco co pak pri jizde otravuje

        0 0
    • mosquito  

      nedavno jsem si kupoval a zhruba v takove cenove kategorii…

      sedeli mi nejlip KED, UVEX a MET, ale KEDky i pres priznivejsi cenu nejsou Inmold, UVEX co se zdala byt OK tusim Supersonic stala 2200kc, tak jsem skoncil u MET A-TOMO ± 1550kc… a jsem spokojeny (jedina nevyhoda je ze nema sitku proti hmyzu)

      GIRO ma tatik, on je spokojenej, ale kdyz mi ji parkrat pujcil desne jsem nadaval na spatne vetrane celo … takze tam sem byl hned spoceny a slizce mokry :o/

      pekny design maji i Cratoni, ale v mem okoli jsem je nikde nevidel

      ale hlavni zasada je .. kup si co ti nejlip sedi na palici, pak bych asi bral jedine vstrikovane Inmold (i pod jinym nazvem), a pak dobre vetranou – aspon to celo

      0 0
    • Pekáček  

      Používám Bell Alchera (1500kč) a spokojenost. Před ní 2× Giro Helios, za více peněz stejně muziky.

      0 0
    • Siddha  

      tedkon sou slevy, celkem vyrazny tak nevahej!

      0 0
      • biker01  

        například? Jaký mají třeba Bell seřizování GPS, je to dobrý?

        0 0
        • sis  

          S GPS problem nemam, je to v pohodě. Aspon v tom tak „nechrasti“ kdyz se to utahuje:-)

          0 0
      • Siddha  

        napriklad si devce koupilo Giro Eclipse puv.cena 1990 za 490…

        0 0
        • PT  

          Ahoj.Ve Velo Hanák?Tam asi mají jen tu růžovou,co?

          0 0
    • Volf  

      Co MET. Když jsem kupoval helmu tak mi seděly nejlíp, ale každá hlava je jiná.

      0 0
    • RUMcajs  

      Mám Specialized Chamonix – cca 1600Kč, cca 225g.

      Bez sí?ky proti hmyzu, buď si zvykneš, nebo budeš vozit šátek.

      Odnímatelný štítek – při pádu upadne a pak nasadíš, nezlomí se.

      Větrá skvěle, je lehounká a pohodlná.

      Když ji nasadím, připadám si jako když mám na hlavě kšiltovku, nebo lehkou čepici. Prostě o ní nevím.

      0 0
      • Doktor  

        Já vozím Catlike Compact,je naprosto pohodlná,lehká a každému snad hned sedí,jen ta cena 3000Kč je blbá,ale za bezpečnost a pohodlí jsem byl ochoten investovat.

        0 0
      • biker01  

        a kdes jí koupil? Vyzkušel bych jí, ale moc nejsou k sehnání:-(

        0 0
    • guard  

      Ja vozím Csco mountain viper , mne sa paci sice trochu tazsia 320g ale ma integrovaný hliníkový oblúk, prenáša náraz na vačšiu plochu, čím sa dosiahne nižšia nárazová sila na hlavu .A kryje dost velku cast hlavy aj vzadu cena 2790 sk a ma aj sietku proti hmyzu a dobre je odvetrana.

      0 0
      • memorex31  

        ja mam CRATONI XENON. skusal som aj giro, ale asi mam sisatu hlavu :) ta cratoni je pekna, lahka, stala 2500,– SK, je to aj BIKE-TIPP z casaku a tak. A sedi mi. takze spokojnost.

        0 0
      • Ondrej  

        taky mam Casco Viper a naprosta spokojenost. Chtel sem uvex, celkem mi od nich asi 2 typy sedely, ale kdyz sem narazil na Vipera, tak bylo okamzite jasno. Stala 2litry.

        0 0
    • figur  

      Mám Cratoni Tremor Tribal.Jedna z nejlehčích přileb (230g),perfektně sedí a větrání je úžasný.Jen jsem sundal štítek,jako u všech přileb.Nemá sí?ku proti hmyzu,ale zatím mně nescházela.Nevolil bych jinak.(Dříve Bell typ nevím)

      0 0
    • Mulder  

      Já mám Bell Avanti z loňska za 1490,–Kč, letos jsem ji viděl tuším u Hanáka za 990,–Kč.Sedí dobře, je lehká a jsem s ní hodně spokojený. Ale pak jsem si jednou na jeden švih letos v létě půjčil od kolegy Casco, typ nevím, asi za 2.100,–Kč a to bylo úplně něco jiného-lehčí, pohodlnější, jako bych na hlavě vůbec nic neměl. Ta byla super.

      0 0
    • Lister  

      Já tě budu varovat. Rozhodně ne Ked. I přilby kolam 17 stovek nejsou vyrobený in mold technologií. Dobře vypadají Metky. Teď jsem viděl moc pěknou za 2000, byla totálně děravá, dobře sedla, ale byla bez štítku, takže pokud bys na něm trval tak asi nic.

      0 0
      • mosquito  

        nastesti se vstrikovana technologie da dost lehce poznat, takze problem nevidim, Inmold jsem videl i nejake Trek tusim za 700kc, ale ty KED fakt nechapu …

        0 0
        • biker01  

          ty Ked to nedělají proto, pač si myslí, že ne-inmold je lepší. Prostě si to ,,myslí,,

          0 0
      • Lister  

        Už jsem tu helmu našel: http://www.bartsport.cz/shop/de/1781 viděl jsem ji v olomouci ve slevě za ty dva tisíce jak jsem napsal výše. Sice je označená jako silniční, ale je dsto hluboká na to aby se dala použít i na mtb a štítek ve předu částečně nahrazuje hodně robustní přední část přilby.

        0 0
    • RomanH  

      Ja mam Mango Breeze. I kdyz se mi vice libi jine helmy, tahle mi jako jedina perfektne padla, takze i kdyz jsem ji rozbil, koupil jsem si opet stejnou. Funkcnost predevsim. Jinak jeste bacha na jednu malickost – manzelce zase vyborne sedla Bell (tusim paradox pro, nebo jak se to jmenuje), ale ta ma tak nestastne udelany stitek, ze vidis jen kousek pred sebe a pak Te to nuti jezdit se zvednutou hlavou, z cehoz Te zase boli krk. Naopak je to dobre pri jizde proti slunci na silnici. Kdyz jsem mel svoji rozbitou a pujcoval jsem si Bellku od manzelky, musel jsem stitek sundavat.

      0 0
    • rock  

      Speciálně u přilby ber rady jen jako HODNĚ volné doporučení … obejdi 10 obchodů a zkoušej, zkoušej, zkoušej … každý výrobce má poněkud odlišnou představu o tvaru hlavy …

      0 0
      • bear  

        Mam hlavu jak meloun, tak jedině Ked Alienn!

        0 0
      • mosquito  

        mam krapet krivou sisku … takze jsem asi 3× dokola obesel takovych 10 obchodu ve meste nez jsem konecne jednu vybral :))

        0 0
    • Chaingang  

      můžu doporučit Lazer Revolution…nez­ničitelná helma a perfektne sedi,dobrej upínací mechanismus,od­větráni skvělé.nemá mřížku,ale nikdy mi nechyběla.fakt dobrá helma

      0 0
      • biker01  

        Například jaké zkušenosti jsou se Specialized, prostě mi příde že moje šiška je nějaká šišatá…?! Už jsem byl v pár krámech ale zatim nic moc:-( A bez přilby ani ránu, pač sem si poprvý nevzal přilbu (14.8.04) neměl sem jí zrovna po ruce, zkoušel sem si nový pučený kolo od kámoše a po 20m jsem skončil šipkou po hlavě na asfaltě… pak sanitkou do nemocnice, tam týden. No prostě přilba je NUTNOST! Teďka se snažím kupit nějakou kvalitnějši, protože ta moje stávající je nic moc:( Ne In-mold asi za šest stovek

        0 0
        • SkyRider  

          Jeste jedna vec. Pokud mas nejake lepsi bryle a nechces se jich vzdat, zkousej helmu rozhodne s nima. Ne všechny kominace sedi. A pokud to pujde tak bych se rozhodnul pro vyrobce, ktery nabizi vymenu pri poskozeni CIAO

          0 0
          • mosquito  

            ale tech firem uz moc neni ne ? tusim ze bez problemu to ma akorat GIRO, a udajne to funguje i u MET ale musi se poslat az nekam k dovozci ci co

            0 0
        • mosquito  

          tak zkus tu MET A-TOMO … ja ji nakonec vzal protoze mam taky lehce nesymetricky sisatou hlavu a tahle jedina me netlacila

          0 0
    • marco  

      A? koupíš co koupíš kup tak jak se ti to hodí hlavně nelez do ničeho co by ti nesedlo ale prostě se ti to hodí k barvě trikotu aby to mělo nějaký bezp. atest a nebylo to kokosová skořápka od Větnamců na ceně nějak nezáleží obvykle je to reklamní trik a tak i za 1500 kč je stejně kvalitní jako za 3000 Kč.jen tá váha je u těch dražších nižší

      0 0
    • Petr 1  

      Pro melounovitou hlavu jako mám já jedině KED. Mám Alienna a je supr.Bylo to už tady tisíckrát napsáno:váha,od­větrání,sí?ka,u­pínání,design a hlavně,aby seděla tak,že o ní nevíš.O ceně bych nepřemýšlel,spíše tu střední cennovou relaci a ještě navíc usmlouvanou,to mě těší.Když často nepadáš na hlavu tak je to investice na dlouho. Podívej se na přilbu KED Champion Visor,to je přeci rajc!

      0 0
    • Petr 1  

      Dívej:www.ked-helmsysteme.de

      0 0
    • quassar  

      Byl by nekdo te dobroty a hodil mi sem odkazy na nejaky e-shop kde prodavaj helmy Mango, Ked a Met a maj tam k tomu obrazky, ceny a nejakej aspon zbeznej popis? Nechci to kupovat pres e-shop ale aspon se chci mrknout jaka je nabidka u tehle znacek. Diky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.