• mm

    Ahoj, chtel bych to zkusit jako „neco jako doplnek ke kolu“. ale nevim jestli se s tim da jen tak zacit bez predchozi fyzicke pripravy. Konkretne bych to chtel jako prvak zkusit v bouldercentru patrici pod VUT.

    0 0
    • pitelboy  

      je to neco jak lezeni, ale rek bych ze fyzicky min narocny, ale na psychyku narocny vic…

      0 0
      • blue.sun  

        To se pleteš, je to fyzicky mnohem náročnější, než klasický lezení. Při boulderingu nejsi jištěnej, takže vše závisí jen a jen na tobě. Nemáš si, když odpočinout. Na laně se občas můžeš vyvěsit a odpočívat.

        0 0
        • pitelboy  

          Ja myslel ze bouldering je lezeni bez jisteni, ale jen kratky veci ! Treba 3–6m.

          Ale asi sem myslel spatne. Aspon sem o neco chytrejsi !!

          Ale na psychku to je rozhodne veci napor !

          0 0
          • blue.sun  

            Jojo, to máš pravdu. Ale i těch šest metrů ti dá pořádně zabrat. Věř mi, mám to vyzkoušený. Lezlo se mi lépe 30 po skále, než 5 m boulderování na stěně…

            0 0
            • goofy  

              tak, tak… bouldry sou mnohem narcnejshi, nez lezeni po skale… hlavne nektery kroky sou docela hodne psycho

              0 0
              • blue.sun  

                Vidím, že jseš odborník. Já boulderuju jen proto, že vybavení na lezení stojí prachy a ty já investuju do budoucnosti (bydlení) a do biku:)))

                0 0
                • goofy  

                  ja taky vetshinou jenom boldruju…to sou furt same expresky, lano a spol, a na boulder ti staci lezecky, pitlik s magneziem a silne rucky… a ja ted vlastne lezu uz jenom obcas, pac nemam moc casu, a vybirat si furt mezi lezenim a kolem…

                  0 0
                  • blue.sun  

                    Jojo, jako bych viděl sebe. Taky nemám čas pořád na skály, navíc sám boulderovat je o hubu. A málokdy se najde někdo, kdo by mě podpořil.

                    0 0
    • PT  

      Aniž bych kdykoli předtím lezl,tak se dalo začít v pohodě.Ze začátku,kdy ti zesílí zádové svaly a předloktí,tak se rychle zlepšíš.Po asi roce se mi to nějak zhnusilo a už nelezu.To fakt radši na kole venku na vzduchu.je to moc statický sport.jinak na VUT je to asi nejlepší.Můžeš zkusit i na Kotlářské(budova Sfinx,jestli nepletu adresu).

      0 0
      • pitelboy  

        TAk sem mel mel pravdu. Ja lez zatimjen „klasiku“ BOULDERING sem nikdy nezkousel. Takze sem usuzoval ztoho co sem videl …

        0 0
    • McBlacky  

      můžeš taky zkusit pískovcovej šutr na Petříně, když bude venku hezky, dá se na něm slušně zabouldrovat, najdeš ho když půjdeš od kolejí první cestou za vchodem do parku vlevo po cca 200 metrech. Vloni jsem si sebou brával lezky na kolo a na dost místech v PRaze jsou šutry kde se dá a když si uděláš menší okruh tak si zajezdíš i zalezeš…

      0 0
      • pitelboy  

        hurá na petřín !!
        až na to že nejsem z prahy – dobrý…

        0 0
      • jizby  

        Jo, petřínskej balvánek to je pojem… Učil jsem se na něm lízt už asi před dvaceti lety a teď tam vodím kluka. Je zajímavý sledovat, jak se některý cesty úplně mění opotřebením. Ale nemá cenu na něj jezdit z větší dálky. Jaký jsou ty další šutry? Nějak o nich nevím, rád se poučím a na ně vyrazím. (Nejlépe p6)

        0 0
        • McBlacky  

          dá se na šutru ve Hvězdě, dost věci je v Šárce, něco v Kunratáku směrem od mlýna do Kunratic, dál od Prahy třeba Řež, něco se dá vybrat i na Vidouli, lehce zkusit spodní partie v Hlubočepích, nebo na výjezdu z Prokopáku, taky Kozí Hřbety nebo na druhé straně Vltavy šutr za Klecanama a různě skály okolo, taky jsou věci na Záhořanském potoce, na modré nahoru ze Zbraslavi, Černolice, atd… je toho hodně, ale moc se to neleze ´takže bud kartáč sebou nebo hodně opatrně. Jedná se spíš o lehčí kousky, sám lezu napohodu na prvním max 6+ UIAA, takže zmíněné bouldry jsou lehčí…

          0 0
          • jizby  

            Dík za info, o něčem z toho vím a zkusím, ale to co znám kvalit balvánku většinou nedosahuje, nebo je to normální lezecký terén. V něm se sice dá taky bouldrovat, ale je třeba si při tom neplést bouldering s volným lezením, jako někteří v této diskusi. (tím nemyslím Tebe) Třebas Šárka -žabák působí dojmem lehké stráňky, samá pětka, ale lidi se tam zabíjej. Líp se tam zaleze s lanem. Tím neříkám, že tam nejde bouldrovat. Asi tak…

            0 0
            • McBlacky  

              dobře to jde třeba hned na balvanku za nádrží cestou ke koupáku (převis cca 3–4m, hustý traverzy) a za rohem je taky pěkná lištovka, super je pak za koupákem kousek za tou restaurací napravo a pak dál u cesty nalevou, jak je tam někde taky ta plaketa nebo co. To že se hází v Šárce rakve je známá věc, vždy? tam taky leze kažkej začátečník po třech návštěvách stěny a je to tam dost lámavý. Solo jsem nemyslel, ale na ty je dobrá Řež, lehký 4ky, ale zase pěkně vysoký, některý i přes 25m…

              0 0
    • sis  

      tak to muzu doporucit! delam taky VUt a v zime je to fajn. bika tam nemam a je to fakt sranda. nejaka extra priprava byt nemusi, kdyz se tim chces jenom bavit.

      0 0
      • sis  

        Kdyz jsme u toho VUT, nemate nekdo zkusenosti s mistnim bikovanim?myslim jako jak to tam chodi, vyjizdky atd. letos bych si stroj vzal s sebou

        0 0
        • ivovi  

          Jo, jezdim s nima obcas i kdyz uz su trocha odrostlejsi student:-), jsou to pekny vyjizdky, vetsinou tak 35–70km, jednou se zadarila i stovka :-), urcite si bika vezmi. Vetsinou se jezdi od rijna v pondeli v 15h od telarny na purkynich, sleduj www.cesa.vutbr.cz jak to bude tento semestr.

          0 0
          • sis  

            tak dik za info. jenom mam pocit,ze budu mit letos hodne debilni rozvrh a v to pondeli to asi nepujde:-(

            0 0
          • malko  

            Hele, muzes trochu popsat, jak tam to tam probiha ??? Chtel sem se zapsat do tech MTBcek, ale nevim, jestli si musim na ty vyjizdky vozit vlastniho bajka. Jak casto jste venku prez zimu…nebo treba jestli vadi hodne, kdyz nebudu mit sem tam cas..dik

            0 0
            • ivovi  

              Tos mne docela pobavil… CESA fakt neni pujcovna biku :-). Jezdis kdyz muzes, zapocet dostanes kdyz aspon obcas pojedes, vsichni ale jezdi kvuli tomu ze je to bavi a ne kvuli zapoctu. Pres zimu se nejezdi, konci se nekdy se zmenou casu a zacina se jezdit nekdy v breznu.

              0 0
        • davevi  

          jo jo můžu doporučit. Jsou to super vyjíždky :-))

          0 0
    • Manas  

      S tim ze je to jako priprava naprd bych nesouhlasil. Diky boulderingu nemam problem s tim ze by me bolely ruce a zada … je to pomerne komplexni protazeni tela a kdyz si das pak peknej strecink tak je to super. Ja jezdim freeride, sjezd a dirt a opravdu jsem poznal zlepseni.

      0 0
    • gucan  

      taky se chystam na VUT a o boulderingu hodne uvazuju

      0 0
    • Kotěnočkin  

      Můj bývalý kolega provozuji anální bouldering…Již několik let a celkem úspěšně šplhá:-)

      0 0
    • Hanysek  

      Jo. Pres prazdniny jsem si dal pauzu. Jinak se snazime chodit 3× tydne rano pred praci na 1,5h. Ze zacatku se clovek rychle zlepsuje. Pak uz to tak rychly neni. Nejvic se posilujou ruce a zadove svaly. Jako doplnek ke kolu dobry. Rozhodne vetsi legrace nez posilovna.

      0 0
    • RBbur  

      boulder je fyzicky víc náročné než lezení a psychicky míň, kdo tvrdí opak a? si vyleze nějakou klasiku v Adru , třeba co práskali naši pradědečci před 100 lety. Je to technické lezení nejvyšší obtížnosti s nácvikem kroků. Je zde extrémní zatížení šlach na prstech ai nebezpečí poranění. Doporučil bych ti pro začátek umělou stěnu je komplexnější a získáš tam i techniku bez které se na bouldru budeš jen trápit. A opakovat jen pár nacvičených kruků dokola je pro magory.

      0 0
      • pitelboy  

        Ja bych na nic tezkyho ani nevlez. Naposled sem byl s chlapa na naky 6b a pri svim lezeni 1–2×/rok sem mel co delat. Na hore sem si sed a skoro sem nezved ruce !!! Ale bylo to supr

        0 0
      • McBlacky  

        máš pravdu, několikrát do roka jezdíme do Jizerek a některý klasiky jsou fakt masakr největší a i s friendama, který naši predchůdci neměli…

        0 0
        • J.A.V.  

          To jo, taky tenkrát lezlo pár maníků který na to opravdu měli, jak fyzicky tak potřebnej morál. Zatímco dneska to zkouší každej trouba, jako třeba já :) (i když já už mám dozkoušeno)

          0 0
    • ota  

      takže..po tématu „kolik vyskočíte při bunny hopu?“ dotaz na nejcennější skalpy v boulderingu­..(nebo v lezení obecně)

      0 0
      • McBlacky  

        nejvic 6+ky (UIAA) Srbsko, Roviště, v Jizerkách mi naloží i 5ka (Wenzelbach stupnice) loni to bylo 50%-50% bike-lezba, letos je to 95% bike, takže výkony slabší, silovky letos ani náhodou :-(

        0 0
      • Thidney  

        před deseti lety jsem na Kokořínsku a v Ádru a okolí přelejzal VIIIa tehdejšího pískového hodnocení. Letos jsem začal znova (5-ti letá dcera mi oznámila, že bude lízt po skalách) a stěží jsem přelez VIIb na Kokořínsku a VIa+ v Paklenici a to na tom lepčím konci :)) – holt 10 let sedění za kompem na hamburgrech neokecám nejaky bouldry jsem lez na Ostaši, ale bůh ví co

        0 0
        • McBlacky  

          podle mojí expy neukecáš ani dva měsíce za kompem s hamburgrama, to je na tomhle sportu hustý, jak přestaneš jdeš hrozně dolu, proti biku uplně šíleně… kde má člověk brát čas na obojí. BTW pětiletá dcera v Paklenici za VIa+, no to teda :-)

          0 0
          • Thidney  

            ta se v tý době, kdy tatínek krvácel na těch ostrejch břitech, ráchala v moři pač už měla splněno. Ale ty čtyřky přeleze a při její vejšce je to docela dobrý. Chci ji vzít na stěnu, uvidíme jak jí to půjde.

            0 0
            • McBlacky  

              to ji vem, my chodili sezonu 2002/2003 v zimě dvakrát týdně na Ruzyn a byla tam holka cca 8 let a ještě menší kluk a byli uplně brutální, samozřejmě v dlouhejch krocích bez šance, ale jinak vertikální peklo… třeba bude hustší než Adam Ondra :-)

              0 0
              • Thidney  

                hele vona má fakt sílu a jak váží jen 15 kilo tak je to pro ní pohoda. Hlavně má ale cit pro skálu. Jen ji do toho nechci moc uvrtat – nerad bych, aby se v tak malým věku upnula na jeden konkrétní sport.

                0 0
                • McBlacky  

                  hlavně nic bez konzultace s doktorem, tohle není prdel, vazy a šlachy to je pak takovej kouř, ale to asi víš…

                  0 0
    • LP  

      taky bouldruju a u nas na jihu jezdim na skalky na kole s bouldermatkou na zadech (pro ty kdo nevedi, tak je to matrace tak metr krat 3/4metru proti padu zadama na sutraky apod.), takze jsem pak docela exotickej biker :) ale i s tim se da jezdit. jinak bouldering je super a doporucuju (zvlast pro ty kdo maj vitr z vysky) specialne v kombinaci s bikem, protoze lezeni=horni cast tela, bike=nohy a clovek je pak ve forme – jen ty prsty to trochu odnasi a na kole zada, ale to staci doplnit posilovanim na zada a bricho a bude to taky ok (bricho je svine ulevuje si kde muze a musi se cvicit furt! :)) cis

      0 0
    • spipi  

      bouldering je super vec..a neni ani nejak financne narocnej..vrele doporucuju

      0 0
    • black.horse  

      Jelikož mě touhle opičí úchylkou o víkendu kamarád nakazil (díky Nimrode!), mám dotaz, nemáte někdo tip o nějakých šutrech pro začátečníka kolem P10-Hostivaře? Resp. prostě východní strana od Vltavy, nejlíp kam dojedu na kole, ale možno i autem… Pozn. Vím jen o skále v Hostíku kus pod hrází, ale tam není moc prostor na bezpečné odskočení (prudká stráň).

      0 0
      • black.horse  

        UP… nikdo nic?

        Pozn. Našel jsem pro mě z východní strany zatím nejdostupnější oblast Požáry-Grybla v lese mezi Krhanicemi a Těptínem, je tam dle webů vícero skal s běžnými cestami, ale i něco na boulderování… nic bližšího jsem zatím nenašel.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.