• kollo_SVK

    skusil som vymenu kolies z 26" na 650b na CUBE AMS100

    vidlica REBA 2012

    FOX F100 RL

    0 0
    • Lister  

      A…???

      0 0
    • TJK  

      Predek mas dost na tesno, az se vytahne plast, je mozne, ze budes mit jeste o neco min mista… zadek je nicem takhle, dulezity je kolik mas jeste mista z boku..

      0 0
      • lukysheck  

        Jaky jsou ted jizdni vlastnosti? Jde poznat rozdil? Kolik si mel milimetru mista mezi vidli a kolem pri 26"? Diky

        0 0
      • Tomáš  

        +1 a taky ještě kolik je místa při plně stlačeném tlumiči mezi pláštěm a sedlovou trubkou

        0 0
        • kollo_SVK  

          jazdne vlastnosti zatial na 70km len to trosku menej klepe to rozbitom terene kolesa su tazsie o 200g ako tcrossmax st plus su v nich duse trosku sami zda horsie na akceleracii … to mam len skusobny set kolies chcem ist okolo 1500–1600g

          0 0
        • kollo_SVK  

          zadok nebol este sfuknuty ale teoria stvorcapu by mohla napovedat ze draha osi kolesa je vetrikalna plus minus ale testnem to ak tak

          0 0
      • kollo_SVK  

        su tam dve vidlice reba pred tym cca 15mm medzera potom cca 3mm ako vidiet … fox plus 10mm (ma mostik vyssie)

        0 0
    • bimjeam  

      Je tu o tom rozsiahle vlákno, hoď to radšej tam ;)

      0 0
      • lukysheck  

        Já jsem myslel kolik místa bylo mezi pneu a na vidli tím mostem když tam pán měl ještě „26“ kolo:-).

        0 0
        • bimjeam  

          Ja jazdím 650B na 26" ráme trek 8000, rebu som menil za FOXu, práve kvôli miestu medzi plášťom a kolesom

          S 2,25" RaRa/RoRo, to ide úplne v pohode.

          Prechod nehodnotím ako krok späť, s ľahšími zápletmi a plášťami tam ten rozdiel v komforte poznať

          0 0
          • kollo_SVK  

            super ak sa k tomuto dopracujem budem rad ake mas kolesa ?

            0 0
          • joudys  

            můžeš sem prosím tě hodit nějaký srovnání nebo odkaz, pokud jsi to už někde rozebíral, 26 vs. 27,5? pocit při jízdě, je to poznat, akcelerace, výjezdy…

            zajímá mě to protože když na tom prohodíš kola tak to můžeš srovnat bez jiných vlivů (geometrie a tak)

            0 0
            • joudys  

              jo, ještě jsem zapomněl, zvedl se ti střed (o těch cca 12mm?), je to nějaká zásadní změna při jízdě, je to poznat?

              0 0
              • bimjeam  

                skús prečítať vlákna http://www.bike-forum.cz/…kola-26.html#…

                alebo aj SIXFIFTY – 650b vlákna od tiny http://www.bike-forum.cz/…od-tiny.html#…

                Rozoberal som to tu už viackrát.

                Stred sa mi zdvihol o teoretických 15mm.

                Môžno na začiatku je to trochu nezvyk, s odstupom času (po cca 5000km) môžem povedať, že mi to vôbec neprekáža, je to len o zvyku. V prudkých stojkách ťa to možno začne dvíhať čosi skôr, ale to je skôr o technike a výške riadidiel ako o samotnom centimetri na strede.

                Prípadne napíš mail, ak máš nejaké daľšie otázky

                0 0
                • kollo_SVK  

                  ja som kvoli kratsiemu krku na foxe siel o 2,5cm riaditkami dole takze este lepsie leze do kopca

                  0 0
                • kollo_SVK  

                  ano teoretickych 13mm u mna isiel hore .. ale som full susp tym padom je pohyblivy ;0)

                  0 0
            • kollo_SVK  

              cauko vsetko som pisal iba tu nikde inde… bol som natom 70km xc viac asfaltu lebo je blato … nieje to vratkejsie kvoli stredu je to take kludnejsie a zda sa mi ze to menej drnca … moje pocity … kolesa su ale ine aj vidla ina ako pred tym … jazdi sa mi fajn zatial …

              0 0
        • kollo_SVK  

          reba 15 mm fox ma mostik o 10mm vyssi

          0 0
      • kollo_SVK  

        chcem vlastne vlakno ;0) uz sa mi to nechce prerabat .. ked som ja hladam relevantne info tazko sa to hladalo a citalo v tych milionoch sprav .. ams tam vobec nebolo

        0 0
        • lukysheck  

          Pokud se takhle vejde rapid rob do reby budu spokojen, nechce se mi menit vidli:-)

          0 0
          • kubad  

            tohle je nepoužitelné :D

            0 0
            • Chaingang  

              Že je to v praxi nepoužitelny nevadí, hlavně je 27,5" teď hrozně moderní a ty vlastnosti jsou úplně někde jinde než 26" :D

              0 0
              • kollo_SVK  

                chlapci a vy ste splepi ? posledna fotka je s FOX F100 ktora uz je namontovana na biku …reba tam bola povodne a uz tam nieje .. teraz je medzi mostikom a kolesom zhruba 10mm medzera…

                0 0
                • joudys  

                  myslím že to byla reakce na lukyshecka, který tam chce nechat 26 vidli od RockShox, která je pro 650b nepoužitelná

                  0 0
          • bimjeam  

            daj tam 2,0" thunderburt a bude to origo :P

            0 0
          • kollo_SVK  

            stou rebou by som to nepouzival trvalo pri tahani so sedla uz obcas chytilo mostik ..

            0 0
          • kollo_SVK  

            stou rebou by som to nepouzival trvalo pri tahani so sedla uz obcas chytilo mostik ..

            0 0
          • kollo_SVK  

            to nerob nieje to dobre pri tahani v stoji uz bolo pocut rapkanie

            0 0
    • Smazaný účet  

      treti fotka: to je uplne nahovno, nebo jezdis jenom po asfaltovych cyklostezkach

      0 0
    • jecnak  

      Vcera jsem zkusmo nahodil 650b kola s RocketRon 2,1 a v porovnání s 26kama s RaceKing 2,2 je rozdil naprosto minimalni. Za me lepsi vozit objemnejsi plaste na 26 nez 650b s nudlema.

      0 0
      • McBlacky  

        deformace pláště na překážce ze pro jízdu přínosnější než o malinko menší nájezdový úhel.

        Navíc konverze 26 na 27,5 akorát zvedne střed a udělá z toho víc vratký kolo. U značek co mají nízko střed to bude ok, ale u ostatních to v technice může být na škodu

        0 0
        • Chaingang  

          Tohle je konečně rozumnej názor…víc člověk pozná rozdíl v geometrii rámů než jestli jsou kola 26" nebo 27,2" :)

          0 0
          • bimjeam  

            A čo tak si to niekedy vyskúšať v reáli miesto mudrovania??

            Jedna z vecí, čo mi často vadila bolo škrtanie pedálov o korene a kamene na singláčoch.

            Odkedy som šupol miesto 26" kolies 650B, tak sa to vyriešilo, rovnako lepšie sa mi lezie aj cez popadané kmene malých stromov. Na druhej strane nemôžem povedať, že by som o 1,5cm vyšší stred nejako výrazne cítil, viac mi vadilo, že sú vyššie rajdy

            0 0
        • jecnak  

          Taky si to myslim. Mozna dokonce bude vahove vyhodnejsi vzit objemnejsi plast a tim dohnat obvod/prumer na 27,5 nez opacne.

          0 0
          • Tina  

            Určite. A preto v krátkej budúcnosti nahradia Fat bajky 29er ;)

            0 0
            • McBlacky  

              zvlášť akcelerace a ovladatelnost je na fatbike geniální. Jede to akorát rovně :) rotující hmota, když teda ji už někdo rozrotuje, je hodně přísný limiter čehokoli co zahrnuj ´hravost´

              0 0
              • jecnak  

                Tak konecne se tim overi, ze na 29ce respektive fatu nejde jezdit v terenu.

                0 0
                • McBlacky  

                  29 není fat, nárust hmoty je tak 10–15% max. U fatu stovky procent

                  0 0
                  • jecnak  

                    Tak snad pokracujem v Tiny verzi reality ;-)

                    0 0
                  • kollo_SVK  

                    lukas aka mitro : to je fotka s povodnou REBOU pozri si piatu fotku ty „na hovno“

                    pekne debatka chlapci …porovnanie dvoch kolies je na fotke ..650b je rapid rob 2.25 a mensie je x-king 2.2 rozdiel na priemere je cca 25mm…nehovorim ze to o niecom hovori alebo predpoveda nieco, pisem vam len fakty…stred tym padom stupol o 15mm ..dalsia vec je ze pred tym som jazdil 120mm vidlu teraz 100mm ta FOXA…

                    0 0
                    • Vilém  

                      No, ono ani s tou Foxkou to neni zadna hitparada, ta rezerva.

                      Ale kdo chce kam…

                      0 0
                      • kollo_SVK  

                        vilem ked budes mat cas odmeraj medzeru medzi rebou a 26" ja odmeram medzeru medzi 650b a fox F100 hm ? rozdiel 3mm tipnem

                        0 0
                        • TJK  

                          no bacha u foxu chodi na dorazu korunka pod uroven mustku.. takze to ze mas od plaste k mustku dost mista neznamena ze pri propruzeni tam zustane taky dost… pro jistotu bych si to zkontroloval na vypusteny vidlici

                          0 0
                          • kollo_SVK  

                            tjk diki to skontrolujem..ale dorazy moc nedavam ..mam vzdy plus minus 1cm rezervu som tazky radsej prifuknem aby som kdesi nesiel nadoraz ..

                            0 0
                        • Vilém  

                          Jak mam vedet co omeris? Me tvoje omereni vubec nezajima. Pokud bych o takovy udaj stal, tak se kouknu do existujiciho vlakna. Rebu nemam, o stavbe kockopsa neuvazuju. Nafocenych 10–12mm (od oka) mi proste neprijde jako prilis velka mezera.

                          Ze ty jsi sel touto cestou, to je tvoje volba. Tvoj utocny ton a neustalou potrebu se opakovat taky nechapu, ale taky je to tvoje volba.

                          0 0
                          • kollo_SVK  

                            okej nebavime sa dalej o dojmoch teorii a co by mohlo byt …udaj fox a rapid rob 2.25 nenajdes preto je toto vlakno zalozene …a tym zmerajsi som myslel ze ked mas rebu alebo epicon a pouzivas 26 kolesa plus minus 2.2 sirka plasta to ti robi podobnu medzeru ako fox a 650b ..tym padom nejake percento ludi co jazdia epicony a reby jazdi na rovnakej nie prilis velkej medzere ako ja na 650b s foxou…lepsie ?

                            0 0
                      • borda  

                        Zas bych to nedramatizoval, rezerva s tou foxkou je uplne normalni.

                        V epiconu, nedej boze v rebe treba s 2.25 ronem bude mensi a jezdi se to uplne bezne.

                        0 0
                        • kollo_SVK  

                          asi tak ..mam doma aj epicon preto to viem celkom dobre porovnat ..suhlasim borda

                          0 0
        • joudys  

          víš z hlavy kolik je střed nízkej nebo obvyklej pro 26? dík

          0 0
          • McBlacky  

            z hlavy ne, musel by sis to najít ne konkrétních geo co tě zajímají. Na kolech to při jízdě poznáš. Na nízkých co chvíli něčím napálíš kliku a na vyšších máš pocit, že to kolo se víc překlápí než zatáčí.

            0 0
      • Lister  

        Při srovnatelné šíři pláště ten rozdíl zase tak nepodstatný není, to kolo už v ruce působí o dost větším dojmem a v terénu se tak i chová. I když se to nezdá, tak jen záměnou velikosti kol se změní chování kola jako bys položil vidlici pocitově o cca 1 st.

        0 0
        • jecnak  

          Mne to prave vubec neprislo. Ale zkusim to jeste trochu projet.

          0 0
        • bruco  

          To ano. Problem tychto „konverznych“ rieseni je v tom, ze bud si das tucnu 26 alebo chudu 27.5, lebo tucnu 27.5 do ramu/vidlice nenarves.

          0 0
          • kollo_SVK  

            bruco a veril by si ze som vymenil 26" 2.2 xking za 650b 2.25 rapid rob ? a opat zopakujem pozri si fotku s FOX nie s REBOU tak uz davno nieje na bajku …

            0 0
            • bruco  

              Veril, coby nie. Ale keby si nemenil vidlicu, tak by si to realne pouzit nemohol.

              0 0
              • kollo_SVK  

                skor som reagoval na tvoj koment ze problem tychto konverznych rieseni…ja som menil rovnako siroke plaste a vedel som co bude treba ..

                0 0
                • bruco  

                  Konverznym riesenim som myslel to, ze do ramu/vidlice urcenej pre 26' narves 27.5' kolesa. Vacsinou tam neostava dostatok miesta na rovnako siroky plast a dostatocnu rezervu. Beriem, ze to niekto urobi a je s tym spokojny, ale nie je to plnohodnotne riesenie.

                  0 0
                  • kollo_SVK  

                    brco dostatok je relativny pojem..ano medzera je mensia to je samozrejme ale skusam ze ci stale dostatocna ..preto som to ofotil zalozil vlakno a zdielam co zatial viem…plaste niesu uzsie su prinajmensom rovnake …

                    0 0
        • ememem1  

          kua ludia vy ste az neuveritelne senzitivny, ja som mal problem zistit ze sedim na 29 ale spoznat rozdiel 12mm na polomere kolesa to je fakt nod moje schopnosti. (pre poriadok scott genius)

          0 0
          • kollo_SVK  

            tak to uz 29 by som hadam aj pocitil ..inac by to asi nemalo vyznam ju robit ci ?

            0 0
          • kubad  

            to asi bude problém někde jinde

            na na LV akci byly +/- shodné rámy osazené 26" a 27,5" a rozdíl poznal každý kdo se svezl

            0 0
            • TJK  

              jakmile sem vlezl z 650b obeda na bretovu ucel na 26 rozdil v akceleraci byl fakt hodne poznat… a to ma tak o pulku horsi a tezsi kola a kolo celkove asi o 3–4kg tezsi

              0 0
              • MlokCZ  

                To chceš říct, že když jsi z lehčího 650B kola přešel na daleko těžší 26" včetně kol, tak že ta 26" měla lepší akceleraci? A nebo to bylo obráceně?

                Akcelerace je pouze o hmotnosti (jak celku tak samotných kol) a trochu o geometrii. Na velikosti kol nezáleží vůbec (nejen fyzika, ale i ověřeno dlouhodobou praxí mezi 26" x 29" srovnatelných kol s ± stejnou hmotností kol s plášti).

                0 0
                • TJK  

                  jj… bylo to na hladke silnici takze bez zbytecnych ztrat v terenu.. dost podobne plaste… a je citit ze 26 jede o neco lepe… pro me to nema zadnou zasadni vadu :-) ale poznal sem to.. a to jsem ralativne dost tupej na nejaky zmeny…

                  0 0
                  • Georrge  

                    jestli von se ti nekrouti ram nebo vyplety:)

                    0 0
                  • MlokCZ  

                    Řeknu to na rovinu. Ten záběr je zcela zcestný. Nijak nevyvracím, že to dané konkrétní kolo mohlo jet lépe, i když je to dost divné při udávaných hmotnostech (a muselo by se v jiném důležitém parametru opravdu hodně lišit).

                    Do toho srovnání promluvilo dalších spousta faktorů jako geometrie, pláště, tuhost, atd.

                    Velikost kol sama o sobě nemá na akceleraci vliv vůbec žádný. Tedy pokud budou kola stejně těžká, srovnatelně tuhá, srovnatelná geometrie, srovnatelné pláště a také i nafoukání.

                    Z praxe 10tis. km+ na dvou takto komplet srovnatelných celopevňácích 26" x 29".

                    Rozdíl v akceleraci naprosto nerozeznatelný.

                    Vliv velikostí kol je tu pouze nepřímý. Tedy typu srovnatelá kola jsou ve větším rozměru těžší a o něco méně tuhá.

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Mělo být „Ten závěr…“

                      0 0
                      • kollo_SVK  

                        mlok len technicka poznamka nema nahodou vlyv na akceleraciu aj paka ? teda polomer ? …opakujem sa len technicka poznamka :0)nevravim ze poznat 12mm 30mm alebo 50mm

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          mlok pise, ze je to spojene…pocho­pitelne, ze abys roztocil vetsi a tezsi obruc na stejnou uhlouvou rychlost nez mensi a lehci, tka potrebujes vykonat vetsi prace…ale abys jel rychle, tak vetsi kolo potrebuje mensi uhlovou rychlost…

                          pochopitelne by se to dalo spocist exaktne a vyvalit numera, ale to se mi nejak nechce:))))

                          0 0
                          • kollo_SVK  

                            to predsa ani citat nikto nebude :0) len aspekty ktore ovlyvnuju akceleraciu o tie ide

                            0 0
                          • MlokCZ  

                            To už je tu taky v historii několikrát řešené v různých souvislostech včetně výpočtu.

                            Je to z důvodu co píšeš, ve výpočtu se poloměr vykrátí a zůstane jen hmotnost a dopředná rychlost soustavy na kterou zrychlujeme.

                            0 0
              • alinceb  

                Ty jo, já si snad ty moje gyroskopy nechám, když o nich tak básníš…:D

                0 0
            • MlokCZ  

              To ale bude ten problém, že to bylo na tom stejném kole (rámu).

              Pro srovnání by se měla lišit právě jen velikost kol, tedy měla by být totožná geometrie (tedy třeba i výška středu).

              Pak by byl rozdíl pouze ve velikosti kol a dalo by se porovnávat zda se to pozná a případně jak moc.

              Co jsem už zkusil nějaké to kolo s 650B (s podobně objemnými plášti jako vozím ve 26"), tak vždy byl rozdíl v geometrii, takže velikost kol se v tom rozdílu už zcela ztrácela.

              Tedy kola se chovala jinak, ovšem nebyl bych schopný ve slepém testu říct, na kterém z kol byla 26" kola a na kterém 650B.

              Vše co jsem zkoušel byla originál 650B kola (tedy žádná předělávka 26").

              0 0
              • kollo_SVK  

                mlok ked niesi schopny v slepom teste povedat ktore kolo je ktore ako si schopny povedat ze sa chovali inak ? moc ti nerozumiem …

                0 0
                • Vilém  

                  Vzdyt to pise, musela by se udelat dve kola se stejnou geometrii, aby bylo mozne odlisit, co je vliv velikosti kol a co vliv zmeny geo.

                  0 0
                • MlokCZ  

                  To je vidět, že nerozumíš. Já jsem nepsal, že nepoznám, které je které z těch kol jako celek.

                  Ale, že bych nepoznal které mělo 650B kola a které mělo 26" kola kdyby to byl slepý test (což nebyl, takže jsem předem věděl na kterém byla která kola).

                  Problém je v tom, že různé geometrie různých kol mají daleko větší vliv na celkové chování kola než rozdíl 650B x 26".

                  Při srovnání ti přesně popíšu spoustu vlastností těch kol a čím se přesně lišila. Jenže důvodů pro ty rozdílné vlstnosti je tuna (od geometrie, přes chování odpružení, použité pláště, duše/bezduše a další) a všechny ty vlivy se liší.

                  A spousta z těch vlivů udělá daleko větší praktický rozdíl než velikost kol.

                  0 0
          • Lister  

            Jenže tady se bavíme o jednom rámu který navíc dlouhodobě jezdíš.

            0 0
            • MlokCZ  

              A to je právě ten problém (jak už jsem reagoval výše), protože tím změníš i geometrii.

              0 0
              • Lister  

                Samozřejmě naroste výška středu. jen jsem prostě původně reagoval na to, jak tu bylo napsáno, že rozdíl v těch kolech pocitově nebude. Já jsme po záměně na svém kole pozoroval opravdu velké zklidnění, jak jsem si předtím na ten svůj čopr už zvykl, tak najednou bylo ovládání ještě pomalejší, kolo stabilnější (v malé rychlosti samozřejmě kvůli tomu středu zase o něco vratší) a celkově tedy klidnější.

                Právě že pokud by byl každý rám jiný, tak nebude problém dosáhnout vlastností podobných a tím pádem „zamaskovat“ vliv jiné velikosti kol.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Když bude každý rám úplně jiný, tak souhlas, že to zamaskuje rozdíly ještě více.

                  Pro ideální srovnání jen vlivu kol by to chtělo dva totožné rámy až na BB dropem (tedy aby ve výsledku byl střed stejně vysoko).

                  Nic takového jsem možnost srovnat zatím neměl. Co jsem srovnával, tak sice zrovna střed byl vysoko podobně, ale byly tam rozdíly jiné.

                  0 0
                  • kollo_SVK  

                    mlok len otazka … jedine co sa zmeni na geo je vyska stredu … nemylim sa?

                    0 0
                    • Lister  

                      Což je jeden z parametrů, které docela významně ovlivňují chování kola.

                      Na současné 26 má větší kola jen na zkoušku, protože střed už je docela dost vysoko a je to hodně znát.

                      0 0
                      • kollo_SVK  

                        ale je to len tento jeden parameter co sa meni na geo? myslim ze ano ale radsej sa uistim…

                        akoze ten 13 mm rozdiel som asi nepocitil ;0)

                        0 0
                        • Lister  

                          Změní se celkově těžiště. Pokud je střed primárně docela nízko, tak to pocítit moc nemusíš, ale může to třeba dělat problém v prudkém výjezdy, kdy se ti začne víc zvedat přední kolo – teoreticky by se dalo uvažovat, že tohle zamaskují větší kola, ale jelikož se ti rozvor nemění, vůči středům jsi vlastně pořád stejně vysoko, tak tento efekt na stejném rámu nelze moc očekávat.

                          Čeho si senzitivní člověk všimne většinou docela rychle je větší vratkost kola v menších rychlostech.

                          0 0
      • bimjeam  

        Ja som prechádzal z Red metal 3 s 2,25" scyllami na 27,5" cresty s 2,25" RaRa+RoRo a rozdiel v komforte je tam fakt citeľný.

        0 0
        • TJK  

          pro me nejvic kombinace na celopevnym 650b bylo 2.25 RaR na Notubes… superpohodlny a rychly

          0 0
    • Georrge  

      to muselo stát peněz, a přitom taková blbost :)

      0 0
      • kollo_SVK  

        neviem kde beries odvahu tvrdit ze blbost ..alebo mas skusenosti ? ..ostatne ..nejlepsie je to skusit prave na sebe predsa …tak ja to skusam …foxa je jazdena kolesa lacne relativne ..a je to vratny proces tazke nevidim az taky problem …ostatne razim teoriu ze ak obycajny klamlivy placebo efekt pomoze tomu ze sa ti lepsie jazdi tak preco nie :0) ak ma niekto oklame a ja budem spokojny tak mi je jedno ze ma ioklamal lebo som spokojny predsa ci ?

        0 0
        • Georrge  

          kdyz ti to dela radost tak proc ne, ale za me je to blbost :) aby clovek naplno ocenil prinos vetsich kol, musi k tomu byt uzpusoben i zbytek biku, tyhle hybridy me nikdy nebraly (stejne jako 96 kombinace apod.).

          0 0
          • bimjeam  

            Ešte by som dodal jednu vec.

            Opticky vyzerajú 27,5" kolesá na 26" biku lepšie.

            Rovnako ako väčšie disky na autách ;)

            0 0
            • Georrge  

              někdy jo, někdy ne :)

              0 0
            • bruco  

              Nekompenzuje sa vacsi disk u aut nizsou pneumatikou?

              0 0
              • Georrge  

                musí, jinak ti bude blbě fungovat tachometr, a mohly by zlobit i další věci. Pokud to nepředěláš celé teda…

                0 0
            • Lister  

              Pokud jde o ten design, tak mám přesně opačné pocity – prakticky vždy to vypadá s 650b hůř.

              0 0
              • bimjeam  

                čiže napr. 20" rám vyzerá lepšie s 26" kolesami ako s 27,5" podľa teba???

                0 0
                • Lister  

                  Minimálně ve 26 vidlici to vždy vypadá blbě a velké rámy nezachrání nic.

                  0 0
              • alinceb  

                Třeba Tomášův ex-Obed s 650b kolama hodně prokouknul. S předchozíma 26" to byly nepoměrný štafle. A kdyby si Kubánec dal na Mojo Ti 650b, tak by to taky vypadalo hned jinak…

                0 0
                • JakeF  

                  A co teprve, kdyby rovnou vzali 29 a nepatlali se mezi dětskou a dorosteneckou velikostí kol :D.

                  0 0
                  • alinceb  

                    Je zajímavý, že dokud si byl jen malej závodníček, tak ti malý kolečka nevadily. Ale teď už seš velkej závoďák, tak potřebuješ velký kola…

                    0 0
                    • JakeF  

                      To říkám, ne… Jsem vyrost, tak mám kola pro velký :).

                      0 0
                  • TJK  

                    vsak kubanec uz ma 29er dokonce 2× a muj se vari :-D

                    0 0
    • DaSnail  

      vizuálne nádhera a funkčne paráda 8oO

      0 0
    • JakeF  

      Celkem na hovno :D. Možná to bejvalo chtělo změřit, než jsi to koupil…

      0 0
      • kollo_SVK  

        jakeF vlastnim REBU odfotil som to ako je to na nej ..vlastnim FOXu ktoru som kupil s kolesami odfotil som to na nej … jazdil som rebu uz jazdim foxu …staci tak vysvetlit >..keby to niekto chcel davat do REBY ma tu fotku keby to niekto chcel davat do foxy ma tu fotku …vie sa rozhodnut …neviem co natom nieje na pochopenie ze to tu stale vypisujem ze ta reba nieje pouzitelne a foxa je pouzitelna

        0 0
        • alinceb  

          Však to, že 26" Reba je pro 650b nepoužitelná, se tu ví už od té doby, co se o objevily první 650b komponenty na trhu. Stejně tak dlouho se ví, že do 26" Foxu serie F32 se 650b kolo v pohodě vejde.

          Proto moje první narážka o Vesmíru. Založil jsi vlákno, kde se řeší, co už je dávno vyřešené. Ale to je na B-F normální…

          0 0
        • JakeF  

          Ano, viděl jsem v našich bajcích… I s tou Foxou mi tam přijde málo místa na to, jak je tam uzoučkej plášť. To samý platí o zadní stavbě, z čehož vyplynul můj výše zmiňovaný závěr :). Jestli to je jenom o to, být za každou cenu cool vyšším rozměrem, navrhuju 29" ráfky a CX pláště.

          0 0
          • kollo_SVK  

            uzouckej? co jazdis za plaste? 2,4? 2,5 ?

            0 0
            • kollo_SVK  

              uzouckej? co jazdis za plaste? 2,4? 2,5 ?

              mozes prosimta odmerat medzeru u teba medzi plastom a mostikom a potom na zadnej stavbe bok a a ku spojnici ? pre porovnanie a info pre mna ? dakujem

              0 0
              • JakeF  

                Na vidli přes 1cm s poctivým 2.1" pláštěm s vysokým vzorkem (podobnej Nobby Nicu) a vzadu kolem 2cm bok, 3cm k spojkám, ale tam mám teď celkem podvyživenou galdu :D. Akorát já to mám na 29" a s RS vidlí.

                0 0
                • kollo_SVK  

                  ale myslim ze to ze to je RS a 29 nieje v tomto pripade relevantny udaj ci ?

                  0 0
                  • JakeF  

                    No hlavně je relevantní, že tam je plášť se vzorkem… Rapid Rob dopředu je dost šílenost. Ale podle těch mezer asi celkem odpovídá běžnýmu použití :).

                    0 0
            • JakeF  

              Zase nepřeháněj… U Schwalbe značení zdaleka neodpovídá realitě, schválně je zkus přeměřit. A takhle to je použitelný tak do první louže :).

              0 0
              • kollo_SVK  

                race king 2,2 na crossride s epicon a rapid rob 2,25 na shimano s fox ale najradsej jazdim xking 2,2 to bude naostro myslim bude najuzsi

                0 0
                • JakeF  

                  Vůbec nevím, o čem mluvíš… Jaký Crossride, jakej Epicon?

                  0 0
                  • kollo_SVK  

                    mam tu este svoj druhy bike na epicone a s raceking 2,2 na crossride kolese 26 som to tiez hned zmeral na porovnanie … len info

                    0 0
                    • kollo_SVK  

                      na obrazku hore v pravo v strede je zmerany ten cube na 650b

                      0 0
                      • JakeF  

                        Na první pohled tam máš menší mezeru, než já, takže tam mi něco nesedí.

                        Každopádně jak jsem psal, pokud chceš lepší jízdní vlastnosti, spíš bych dal na 26" pořádný pláště, zvlášť když máš STčka… Tahle kombinace – blbý kola/blbý pláště/malý mezery postrádá smysl kromě machrování u hospody, že máš 27,5".

                        0 0
                        • kollo_SVK  

                          neviem ktoru medzeru myslis ze ti nesedi moje meranie…

                          odmysli blbe kola a blbe plastne a domysli si DT kolesa okolo 1500g s xking …pisal som je to skuska a rozhodnem sa ci kupim lepsie kolesa alebo vratim 26st.. ja sa rad hram takto

                          0 0
                          • JakeF  

                            Tak když tě to baví, to je hlavní.

                            0 0
                            • kollo_SVK  

                              bavi ;0) a co to mam zmerat? plast mostik ?

                              0 0
                              • kollo_SVK  

                                this?

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Njn, jsem já kecal s tím 1cm, je to ještě víc… Jsem říkal, že na první pohled tam mám víc místa.

                                  Btw, pro zajímavost, jak jsem psal, že Schwalbe kecaj s šířkama, těch 55mm jsem dobře pochopil, že je Rapid Rob 2.25"? Když už jsem tam byl, tak jsem změřil ten můj Ground Control má cca 57mm (55mm bez vzorku) a přitom je označenej jako 2.1".

                                  0 0
                                  • kollo_SVK  

                                    sme sa pobavili ;0) ano medyera u mna je mensia uvidime ci postacujuca preto to tam mqm nahodene aby som to zistil prakticky nie teoreticky … inac ja plus minus 55 to je pre mna akurat … mas pekny ten spesl inac nieco take ako 29 by som chcel .. ja chcem vlastne vsetko )

                                    0 0
    • peacemaker  

      Ahoj ,potřeboval bych poradit jestli dám 27,5 kola na svůj 26 scalp ,pokud platí velikostně první obrázek tak by to podle mě mělo klapnout při stejně nebo míň vysokym ráfku a plášti nebo ne?

      0 0
      • Vilém  

        Tech 26mm jsi vzal kde?

        0 0
      • TJK  

        to ze to tam das a vejde se to na prumer jeste neznamena ze se to vejde na sirku… zadni stavby byvaji konstruovane na prostor okolo plaste a pokud si zvetsis prumer kola.. muzes plast posunut do mist kde z boku uz tolik mista neni.. specialne u enduro gum (ktery podle ramu budes davat) jsou v tehle oblasti bocni spunty..

        a pak druha nemene podstatna vec… vubec netusi co to udela ve zdvihu.. takze dat tam klasicky kolo a poslat to na doraz a podivat se kolik mas mista… ona ti totiz guma muze jit do kontaktu se sedlovou trubkou

        0 0
        • peacemaker  

          Na dorazu je něco málo místa ty 2 cm to dá ale je pravda ze ta klembicka je na bocích trochu osoupana takže předpokládám ze už je tam někdo jezdil, takže teoreticky ti pasuje?šlo mi hlavně o polomerovy rozdíl 26 a 27,5. Takže když to vyjde na doraz a dal bych 2,4 plášť, tak by to mohlo jít ne?

          0 0
        • peacemaker  

          Takhle to je bez tlumiče, doraz s tlumičem vyzkouším dneska,ale neměl by bejt tak drastickej protože sem vozil vzadu na sedlovce kameru a přežila

          0 0
          • TJK  

            otazka je jaky je doraz s tlumicem.. takhle to ale vypada ze tam guma do sedlovky jit muze.. ale jak rikam.. s tlumicem muze byt mista vic.. technicky doraz stavby vetsinou byva vetsi nez jak je o s tlumicem

            0 0
      • Peslezedirou  

        Jak už bylo napsáno, tohle jsou jen teorie. Nejlepší je si půjčit zadní, přední kolo a vyzkoušet to, zadního kolo s vypuštěním tlumiče v max. zdvihu.

        0 0
        • peacemaker  

          Předek mám 27,5, jde mi hlavně o zadní stavbu,s tím kolem by ti bylo nejjednodušší, bohužel zatím žádné k dispozici nemám

          0 0
          • Vilém  

            Tak proc si to proste neomeris podle toho predku?

            0 0
            • peacemaker  

              Předek je vidle na 27,5 tam je místa všude dost, u toho zadku to bude o milimetrech ale snad to přes doraz a 2,4 plášť klapne

              0 0
              • Vilém  

                Tak chtel jsi vedet polomerovy rozdily, teda alespon vyse jsi to tak myslim psal.

                0 0
            • t29  

              +1, stačí vzít zadní RU a přidat pár podložek z každé strany.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.