• pajusb

    Zdravim zkušené, hledal jsem rám s nějakou vyhovujici geometrii a z 29" mi neseděl žádný. Pak jsem narazil na tohle. Pokud máte někdo zkušenosti, vlezou s mi tam kola 29" s pláštěm Continental Race King 2,2 na ráfku s vnitřní šířkou 23mm ?

    https://m.aliexpress.com/…9894647.html?…

    0 0
    • Strakááč  

      To se ti tam určitě vejde.. :) nekdo tu psal, že 2,3" plášť se vešel do pluskovyho 650b rámu tak tohle se taky musí vlézt

      0 0
    • Tomas S2  

      A myslíš, že tahle geometrie stavěná na 27.5" ti po přestavbě na 29" bude sedět??

      0 0
      • jeniiiik  

        A kdyz ne, tak to Strakacovi obijes o hlavu, neni 27,5 jako 27,5+ A kdyby to tam náhodou veslo, tak si zvysis stred, zvetsis uhel sedlovky, 27,5+/29" vidlici změníš uhel, zvedneš riditka, s tim si urcite pri hledani vhodné geometrie počítal, ze jo. ;-)

        Edit: Těsně vedle, melo to byt na zakladatele vlakna.

        0 0
      • pajusb  

        Pisou 650B, takze by geometrie mela byt v pohode…

        0 0
    • scalar  

      V lepším případě se nevejde :-)

      0 0
    • RomanH  

      To se tam nevejde

      Vejde

      Auu, je tam

      Tak vidis

      0 0
    • Smazaný účet  

      Téměř jistě nevejde. Není to ani pluskový rám, ale obyč 27,5". U 29" se 430 mm zadní stavbou si už musí dát konstruktér docela práci s oblastí kolem středu a nad ním. Co konkrétně Ti nesedí na 29", když to chceš řešit takto?

      0 0
      • pajusb  

        Nasel jsem tam ramy hlavou 70, sedlovou 72, sedlovou trubku 450 a horni efektivni 620. Chtel bych sedlovou 73,5– 74. Hlava by sla, ale horni efektivni bych radsi kratsi. Kdyz vezmu mensi ram tak je zase sedlova trubka kratka ( 429 ) a musel bych mit vytazenou sedlovku na max.

        Jak z toho popisu poznam pluskovy ram? Myslel jsem, ze 650B je na velke plaste…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tvé požadavky mi nepřijdou nesplnitelné. 73 – 74 je úhel u sedlové trubky zcela běžný. Otázka je, jak naměřili těch 72 – nejde-li o sedlovou trubku zahnutou nad středem… Pověst kratších 29" rámů měla tuším značka Cube. Pluskový rám se označuje prostě tím pluskem „+“ za rozměrem kola. Ať už 26+, 27,5+ nebo 29+.

          0 0
          • pajusb  

            https://m.aliexpress.com/…0032781.html?…

            Je to jak rikas. Zahnuta sedlova. Tohle je varianta, ze bych vzal tenhle.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pokud Ti sedí geo. jak je uvedena v té tabulce pro rozměr 29"… Ještě pozor na provedení zadních patek (142 mm pevná osa nebo rychloupínák – možná dodávají patky dvoje, nevím) a na střed – uvádějí „BSA / BB30“ a na fotkách vidím BSA (což je fajn). Třeba se tu najde někdo, kdo s tímto rámem má osobní zkušenost.

              0 0
              • pajusb  

                Na tomhle ramu jsem sedel. Zda se mi na mne dlouhy. Je fakt, ze jezdim na 580 efektivni, ale to jsem nameril jen tak metrem. Z tech 620 co pisou jsem ja nameril 605. Uz tyden se v tom placam a nenasel jsem nic co by mi fakt vyhovovalo.

                Ty patky posilaji obe. Jinak to BSA je sice fajn, ale je to resene tak, ze je tam nalisovana vlozka se zavitem a cele je to pak tezsi o 100g.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  S jak dlouhým představcem Ti to přišlo dlouhé? Nešlo by to řešit kratším? Nějaký ten centimetr udělá i „backsweep“ řidítek: 5° vs. 9°…

                  0 0
          • pajusb  

            Tohle by bylo idealni, ale zase docela za dost.

            https://m.aliexpress.com/…7208166.html?…

            0 0
    • Plechovka  

      Něco k tématu:

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Jenže on tam chce nacpat 2,2" RK 29". Ten bude mít vždycky přes 50 mm.

        0 0
        • pajusb  

          Jj nevychazi to. Chybi mi tak cm.

          0 0
          • Plechovka  

            měl jsem za to, že obr je dostatečně ilustrativní, a dle reakce zakladatele nade mnou to zdá se vyšlo :-)

            Edit: špatně zařazeno, reakce měla být na Kraba

            0 0
    • puka  

      Zkusím dneska večer nacpat do 27,5 rámu 29×2.25 ror, ale vím, že ti tam nepůjde ani kdybych se na hlavu stavěl :)

      ..možná kdybych ho vyfoukl.

      0 0
      • TJK  

        2.2 RK 29er v 27,5" ramu, 435 CS a mista je tam na 2,6" gumu vpohode… ale na prumer to tam dat nejde

        0 0
        • pajusb  

          Diky.

          0 0
          • TJK  

            zase je to full… takze otazka… u HT by mozna mista na vysku mohlo byt vic

            0 0
            • kubad  

              proč by mělo?

              prostě do 650B rámu 29" kolo nenarveš, pokud to není 650+ rám :D ¨

              0 0
              • TJK  

                me je to jedno… ja bych to stejne neresil… kdyz 29 kola tak 29 ram :) me se ptal trener… tak sem mu to fotil ;)

                0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              27,5" rám, do kterého vejde plnorozměrové (2,2") kolo na ráfku 622 se jmenuje … překvapení … 29". Nebrat!

              0 0
            • puka  

              Pokud najde délku zadní vidlice, třeba by nešel výjimku. Což je asi těžko pravděpodobné a s málo místem vzadu by to měl celý naprd. :D

              0 0
      • puka  

        Ani pi*u. Nenapasuju to tam ani kdybych se pos*al. 425mm je prostě krátká zadní stavba na takový experimenty.

        0 0
        • Pán z Dubu  

          Transition Vanquish 29er CS 420 mm https://www.transitionbikes.com/…Vanquish.cfm?…{ts_2017–09–16_07:15:40}-5f655a7fa676081d-6E7DB5B9-EF7B-300B-CB91657388D2E292

          0 0
          • puka  

            Tak nezáleží na tom. Nechápu, že 27 i 29 mají stejně dlouhý CS. 27 má víc místa, ale ne o moc.

            0 0
            • Pán z Dubu  

              Šli tomu hodně naproti: sedlová trubka je prohnutá a ještě míří před šlapací osu, pouze jednopřevodník (a o moc větší než 30z nepůjde) v boost řetězový lince.

              0 0
    • gersa  

      Když už chceš objednávat pochybný rámy z Ali, nebylo by lepší se podívat na 29" Cube na bike-discount.de?

      Bude to levnejsi, kvalitnější a se zarukou… Teda pokud ti bude sedět jejich geometrie

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.