• ThOOmi

    Ahojte,

    jaká by měla být co nejlepší geometrie XC rámu pro 27,5" kola? Líbí se mi myšlenka firmy SingleBe, tedy možnost výroby rámu přímo na míru z kvalitní oceli, za pěkné peníze. Zkusil jsem proto načrtnout nějaké hodnoty vyčtené od různých výrobců rámů a přidal pár detailů, které mi můj součastný rám nenabízí.

    Jednalo by se o velikost cca 18".

    Zatím to beru jen teoreticky, ale budu rád za každý VĚCNÝ názor.

    Díky všem zúčastněným

    0 0
    • ThOOmi  

      Zhruba takhle by to mělo vypadat :-)

      0 0
    • Vilém  

      Ta sedlova trubka teda bude mit sakra silnou stenu, to budou nejaky lesenarsky trubky?

      0 0
      • ThOOmi  

        proc?

        0 0
        • Vilém  

          Tak nevim, ale co jsem mel CrMo ramy, tak jednak maji vetsinou sedlovku 27,2 a i kdyby bylo vic, tak stena byva, nahore v nejsilnejsim miste, tak 0,7mm.

          0 0
          • kubad  

            myslím že je tam vložka, tak jak se dává do Ti rámů. stěna u oceli bude určitě papírová

            0 0
          • kubad  

            myslím že je tam vložka na 31,6mm tak jak se dává do Ti rámů. stěna u oceli bude určitě papírová

            0 0
          • ThOOmi  

            jj to se delaj, ale nemyslim si, ze by to byl nejakej zavratnej problem tam navarit 34,9 :-) navic ty steny nebudou u zeslabovane oceli kdovi jak silne…

            0 0
            • Vilém  

              Neni mi teda jasny jak to myslis, ale prinejhorsim, bude trubka, z vnejsku, uzsi. Vsak o nic nejde, smyk chces na navarku.

              Musis taky vychazet z toho, jaky trubky se vubec delaji a to je to nac jsem narazel. U solidnich sad trubek byva stena v uzsim miste kolem 0,4mm, v miste rozsireni max 1mm. Treba u 27,2 sedlovky byva sedlova trubka 28,6mm, u vetsiho prumeru by stena mohla byt jeste uzsi, pri zachovani stejne pevnosti.

              To byla jen technicka poznamka, ktera me prastila do oci a na celkovou geo nebude mit zadny vliv.

              0 0
              • ThOOmi  

                ja tomu rozumim :-). Nejsem konstrukter ramu, tak nevim jake jsou moznosti. To co jsem uvedl jsou moje pozadavky na ram, ale ty se muzou zmenit :-D :-D

                0 0
                • Vilém  

                  Jasny, to uz by ti vyrobce rekl, co mozny je a co ne.

                  Ted jsem koukal na stranky Columbusu a temer vse se dela v kombinaci 27,2/28,6, jen u dvou sad maji kombinaci 30,6/31,7mm.

                  Mozna vsak Reynolds, nebo nekdo jinej, ma prumery vetsi.

                  0 0
                  • ThOOmi  

                    presne tak, to uz by mi oni rekli, co jo a co ne… diky za rady ;-)

                    0 0
    • kubad  

      co ti na Van Nicholasu nesedí?

      0 0
      • ThOOmi  

        Van Nicholas je suprovej, ale reseni uchytu zadni brzdy je fakt tragickej :-/ musis brzdu rozpojit, provliknout, spojit. Mam to tedka rozkopany a zadni brzda mi na ramu planda jak osli penis a me to rozciluje :-D navic je pro me o chloupek nizsi-sedlovku mam skoro stejne dlouhou jak sedl.trubku, ale da se s tim zit… :-)

        0 0
    • Kubiczech  

      Bájný titan a ještě bájnější Van Nicholas za ocel? Jo, tak tomu fandím. (:

      0 0
      • ThOOmi  

        nepsal jsem ze to vymenim, ale byla by to potencionalni moznost… Karbon nechci, hlinik uz vubec ne a na custosm titan nemam prachy. Navic je to cesky vyrobek, tak proc ne?

        0 0
        • Kubiczech  

          Však píšu, že ti fandím. To jediné na tom příspěvku myslím vážně. (: SB se mi zamlouvá.

          0 0
          • ThOOmi  

            taky se mi SB libi, ramy maji pekne reseny a ceny jsou v poho. Festka by asi udelala prvni posledni co se slozitosti ramu tyka, ale maji to pekelne zpoplatnene :-D :-D

            0 0
      • 584mm  

        pche bájnější Van Nicholas

        zas to tolik nepřeháněj,je to sračka jajko každá jiná…

        0 0
        • ThOOmi  

          tak urcite… tvl takovy lidi me fakt deptaj, aspon si vypln profil a pridej kola, kdyz tady kafres takovy moudra. At vim, s kym mam tu cest. ;-) :-D

          0 0
      • 584mm  

        pche bájnější Van Nicholas

        zas to tolik nepřeháněj,je to sračka jako každá jiná…

        0 0
        • Kubiczech  

          Ona v tom přeci jen byla troška ironie… (:

          0 0
          • ThOOmi  

            nevim co je na Van Nicholasu spatne, ze je treba pouzivat ironii :-D :-D

            0 0
            • Kubiczech  

              Píšu, že troška ironie. Je fakt, že je tady ta značka krapet nadhodnocená. Už ani nevím, kdo to tu tenkrát tolik propagoval.

              0 0
              • ThOOmi  

                no nevim jestli nadhodnocena, spis se do ni kazdej strefuje…

                0 0
      • ThOOmi  

        navic ona bajna znacka meho kola a bajny titan je to nejlepsi co jsem jezdil-vypada to luxusne, nemam strach z toho, ze mi nejakej sutr jebne do ramu a poskodi ho…

        0 0
    • alinceb  

      Řeším teď, na kolik naladit délku zadní stavby. Rám je původně 26" s chainstay = 425mm. Chci mít jistotu, že tam půjdou se 650b dát i pořádné pláště (RaR nebo RoR 2.25 + Crest na NT). Patky přijdou převařit a o trošku se prodlouží stavba.

      V jaké vzdálenosti od osy mám měřit šířku zadní stavby a kolik by to cca. mělo být, aby to fungovalo ve výše zmíněné konfiguraci? A o kolik prodloužit zadní stavbu, aby z toho nebylo jen kolo na ježdění rovně?

      Dík za rady…:)

      0 0
      • Mr.Dan  

        Jelikož jsem řešil něco podobného (akorát ne s tím převařováním patek), tak ti snad pomůže, že výška RaR 2,25 nby měla být přesně 698mm, tj. poloměr má těch dejme tomu 35cm a maximální šířku bych tím pádem řešil tak o cenťák níže, tedy 34cm od uložení osy. Na mym rámu to v tomhle místě dělá 70mm na řetězový vzpěře a cca 72mm nahoře, takže problém by spíš dělal vyšší nežli širší plášť..,.

        0 0
      • bimjeam  

        Myslím, že v SB by nebol problém spraviť ani 415mm stavbu na 27,5". Ja mám 420mm na 27,5" v 26" ráme s BB91 a miesta je tam s 2,25 RaRa viac ako s podvyživenými 26×2,25" scylami na no sainte

        0 0
      • VanVren  

        Mám 425 mm a střed BB92, místa je tam hodně. Teď mám 2,25 pláště, 2,4 by taky nebyly problém.

        0 0
        • alinceb  

          Jaké máš ráfky? Namohl bys mi změřit šířku pláště v místě zubů a vzdálenost od osy?

          0 0
      • ThOOmi  

        ja mel na Nicholasovi taky 425 a plaste 2.25. Mista habadej :-D

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.