• nadrazak

    ahoj,

    precet sem si (snad) vsechny debaty, co se tady na tohle tema vedly. ale nejsem z toho moc moudrej, tak se zeptam jeste jednou…

    ted mam naby mirage, rafky mavic cxp22, draty ??? (cerny :)

    uvazuju o zapletenejch kolech. chci, aby byly cerny, na campu 9, plastovy a neco vydrzely (tj. abych na nich moh jezdit furt a ne je ze strachu pred bouchnutim sundavat). jezdim po ceskejch silnicich, vazim pod 70kg, letos mam najeto cca 6500km.

    ma pro me smysl investovat do zapletenejch kol? pomuzu si nejak?

    koukal sem na ksyria elite, protony nebo i cosmosy. co by, podle vas, bylo pro me nejlepsi? nejaky dalsi tipy?

    dik kuba

    0 0
    • Vrci  

      Vážím 85 – 90 kg. Jak už jsem psal dřív mám Protony. Jiný zapletený kole jsem neměl. Srovnávat můžu jenom se sora nábama s mavic low end ráfkama případně formule náby s Alex DA16. Je to celkem znatelnej rozdíl, přirovnal bych ho ke změně z pláš?ů Michelin Bi sport s obyč. duší na Michelin Pro race a duše Vitoria UL.

      Alexy i Protony jsem měl na stejným rámu GT. Alexy při jízdě ze sedla drhly o špalky. Formule i Sory o dost hůř točily.

      0 0
    • DyEm  

      vozím Ksyria SSC, spokojenost, tuhý a pevný, jednou jsem je rozstřelil v cca 65–70km do ostrý a hluboký díry (téměř vyražený rodla z ruk), byl lehce zborcenej ráfek, šel v servisu vytáhnout + vycentrovat. Jinak se na ty kola zatím nemuselo šáhnout. Na druhou stranu s těma kolama nejezdím úplně všude. Trochu problém může, ale nemusí být servis. U levných zapletených kol nevím, zda mají nějakej smysl krom designu

      0 0
      • nadrazak  

        co sou podle tebe levny zapleteny kola? co uz smysl ma?

        a jeste jedna blba otazka: podle ceho si vybiras, jaky kola vezmes?

        dik

        0 0
        • DyEm  

          co už má smysl? nevím (koukni na ivelo, tam se to taky probíralo). Jaký kolo(ráfek) si vezmu se rozhoduju podle toho, zda tu cestu znám = jedu Ksyria, do neznáma a totálně ********* silnice Stormy (třeba cesta Brno-Praděd-Brno). Pokud jezdím náhodou venku(dovolená Rakousko, Itálie) tak až na malé výjimky Ksyria (ale stejně mám aspoň zadní záložní :) ) . Každej :) kdo jezdí Ksyria ti potvrdí, že opravdu vydrží hodně a nemusí se na ně sáhnout. PS – díky přímému výpletu vepředu a přímý/křížený vzádu jsou ty kola dost tvrdý(pevný) a pokud se k tomu přidá hodně fouklá pláš?ovka(10–12atm), tak je to ze začátku pěknej kostitřas i na karbonu!

          0 0
          • Vrci  

            Trochu mimo, ale stejně se zeptám: jaký ty pláš?ovky jsou ceo se týče jízdních vlastností. Vzhledem k tlaku počítám že odvalujou slušně, ale jak to drží na mokrej silnici nebo na písku, kterej se dostane na silnici po dešti? Jakej druh(y) vozíš.

            0 0
            • DyEm  

              Vrci: jezdím je krátko, alu už vím, že je dojezdím jenom na závodech a vrátím se k pláš?ům. Jedou dobře, ale co je zajímavý, z kopce se s nima necítím moc jistě, jednu už jsem zničil. Jezdím EliteRoad, vracím se ke Schwalbe Stelvio E.pack

              0 0
              • jfk  

                konečně nějaká silničářská diskuse:-) já jezdím letos pláš?ovky hi-composite carbon, loni jsem měl pláště panaracer stradius extreme. pláš?ovky jsou méně pohodlné, déle vydrží. panaracery byly sjetý tak po 2000km. jízdní vlastnosti podobný (možná nejsem z kopce takovej rychlík jako dyem:-). mám od loňska kola campa eurus a zatím bez potřeby centrovat (vážím kolem 82 kg), oproti předchozím kolům (náboje campa daytona, vysokéráfky schlosser) výrazně tužší v záběru. bohužel kombinace pláš?ovky tufo-kola eurus- rám fondriest carb level je dost nepohodlná, možná se vrátím zpět k pláš?ům

                0 0
          • nadrazak  

            tak uz mam aspon trochu jasno, super… este bych si ale potreboval trochu upresnit pojem „totalne zkurveny silnice“. pod tim si kazdej predstavi asi neco dost jinyho… cestu brno-praded-brno bohuzel neznam. to tady ale tezko vyresime…

            no, asi do nejakejch pujdu (ksyria elite, protony nebo zondy, jeste nevim), pridam i poradny plaste. a budu davat bacha na diry.

            0 0
            • Vrci  

              Ty zondy bych si rozmyslel. Já nejsem příznivce žádnýho svazkovýho výpletu, protože když ty kola bouchteš ze strany tak to nedocentruješ. Když jsem kupoval tz Protony , tak mi to v krámě potvrdily. A jen tak mimochodem jsou Zondy těžší naž Protony.

              Ještě zkuz zjistit jednu informaci a to na kolik se napínaj v kolech dráty. Campa 130 kg a Bontranger 110 kg. Ostatní nevim zkus se zeptat v servisech třeba to zjistíš, taky to trochu vypovídá o tuhosti.

              0 0
    • nadrazak  

      jeste jednou vsem dik za nazory.

      koupil sem protony a plaste michelin pro race. a je to uplne super. rozdil oproti puvodni kombinaci mavic cxp22 + michelin axial bi sport je obrovskej. plaste sou mnohem pohodlnejsi, kola maj o poznani mensi odpor vzduchu a hlavne, jede to podstatne rychlejs. nemuzu porovnavat s nicim jinym, ale naprosta spokojenost, sem rad, ze sem do toho sel. mozna kdyby to nestalo takovejch prachu…

      nevite, jak dlouho ty plaste vydrzej? a jak poznam, ze sou sjety, kdyz nemaj zadnej vzorek?

      dik kuba

      0 0
      • DyEm  

        sjeté = začne vylejzat textil :)

        0 0
      • Vrci  

        Přesně tak poleze ven textil nebo budeš mít větší smůlu a prorazíš je o nějakej šutr. Proto je nasazuju na jaře až po druhej nebo třetí větší průtrži mračen. Zatím jsem je neprosek, ale vzhledem k ceně to nechci ani riskovat.

        Tak slunce do špic

        0 0
      • PT  

        Zkus to zrychlení nějak vyčíslit v km/h:)Pro představu.

        0 0
        • nadrazak  

          zadny presny cislo ti rict nemuzu, mereni v laboratori sem nedelal. muj velice subjektivni dojem je 5–15%. vim, slusny rozmezi :) cim vyssi rychlost, tim vetsi rozdil (i procentualne). stejne tak cim vic fouka… neco dela matros, neco bude delat i psychika – treba ve sjezdech se min bojim, plaste lip sedej.

          jezdil sem ale trasy, co moc nejezdim, tak nemam uplne presny srovnani.

          a ber to i tak, ze to mam ted nove, sem z toho nadsenej a nebylo to zadarmo – takze to nemuzu pohanit :) jinak receno, tech 15% sem asi trochu prestrelil…

          0 0
          • Bobo  

            No jestli je to tak, pak to za to stojí. Přemluvit vlastní nohy, aby vylepšily průměr o 5%, to mi zabere třeba celej rok. Taky teď právě přemejšlím nad nějakejma novejma zapletenejma kolama, ale asi to nechám až na jaro.

            0 0
          • PT  

            :)Tak jestli místo 30 máš 36 průměr,tak je beru,…a? nežeru:)S těmi plášti si nejsem tak jistý,já si je teďka taky koupil a poprvé,když jsem před domem zabral,tak se mi zadní kolo protočilo jako na ledě.Nejdřív jsem se teda bál,ale teďka už ne.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.