Zapletená kola - karbon/Silnice 2018

69 nepřečtených
  • Luke89

    Ahoj pánové.

    Zakládám tento příspěvek, který byl už samozřejmě x krát řešený, ale vše je to poměrně staré a už se zase technologie vyvinula a výrobci víc ojebávají na komponentech apod. Vždyť to všichni víte.

    Stojím před otázkou, která kola si koupit na svojí silničku. Nejezdím na silnici tak dlouho, ale poměrně hodně (1000 – 2000 km měsíčně). Jezdím po pěkných silnicích v Bavorsku a Rakousku občas v Itálii. Aktuálně jezdím na hliníku DT SWISS a nějakého no name ráfku vzadu ve kterém mám zapletený powermeter cycloops. Tudíž mě čekají 2 investice – jedna do pedálů s powermetrem a druhá do nových kol.

    Chtěl bych pořídit karbonová kola na vyšším ráfku na galusce. Jedná se mi o to, jestli sem můžete poslat nějaké svoje doporučení jakou značku vybrat a proč? V dost případech čtu, že kola jsou dělaná již ne moc kvalitně nebo, že jsou na hliníku a jen potažená karbonem atd. i dobré značky, že už to nedělají pořádně… jde mi z toho hlava kolem. Čím víc si o tom čtu, tím jsem víc mimo… Chtěl bych prostě kvalitní bezproblémová, univerzální kola s dobrou životností a normální cenou. Klidně i starší, jestli někdo prodáváte.

    Napište mi prosím tedy svoje zkušenosti, doporučení značky apod. Klidně i jestli se tím někdo živíte a máte něco za rozumnou cenu nebo vypletete napište mi zprávu. Cenu netuším asi do 20 000,– na to moje ježdění… :)

    0 0
    • Zodiax  

      Řešil jsem něco podobného a když budu stručný tak:

      1. já nakonec skončil u plášťových Mavic Cosmic Carbon (druhý v pořadí Campa Bullet Cult)
      2. za 20k rozhodně nic značkového neseženeš, když jsem se koukal já, hodně jsem váhal nad Campa Bora 50mm, ale nechtel jsem galusku (cena 33 000)

      nepises kolik vazis, cim víc se budeš blížit k tvému popisu kol, tím níže bude váhový limit (standardně 110–120kg, klesá to až na 85kg)

      Vzhledem ke zbytku kola je otázka, zda má smysl investovat do kol (asi dražších než celý zbytek a nebude lepší pořídit za stejnou cenu např. nový rám a něco od Fulcrumu nebo Campa Zonda. Případně pořídit úplně nové kolo a počkat s kolama na příště (vyměnit se dají vždycky ;)

      0 0
    • Radovan84  

      Uživatel Iksds tu často nabízí zánovní karbon kola tak bych mu možná napsal zda o něčem neví.

      Osobně galusku jezdím ale s tvým nájezdem bych šel teda asi do plášťů.

      0 0
      • Luke89  

        Díky.. zkusím ho kontaktovat. Nemám moc zkušeností, kolo mám chvilku a je to moje první silnička, tak co pročítám na internetu a co, kde vidím, tak nějak vybírám. Určitě jsem rád za každou radu. Nemám si o tom s kým moc pokecat:/

        0 0
    • jecnak  

      Bavorsko, Rakousko = dobry povrch a ciste silnice bez bordelu, takze klidne jdi do galusek. Neni to zadna veda. 20t je bohuzel zcela mimo cenovku slusnych kol.

      0 0
      • Luke89  

        Jo jo tady se jezdi paradne. Pred 14 dny jsem byl v CR a to byla teda sila … no tak kolik a do jakych se vyplati jit? At kdyztak posetrim.

        0 0
        • Radovan84  

          Když mrkneš ke mě do profilu tak ty na galusku co tam mám sou v pohodě. (vozí je dost lidí). Je tam někde i odkaz.

          Počítej tak 25–30t za slušný kola.Pokud nějakou renomovanou značku tak počítej ještě tak 10t nahoru.

          0 0
        • RomanF  

          Tady to kazdy moc hroti. Kup si Equatory 50 galuskove a mas kola na normalni jezdeni s plnou zarukou za lidovou cenu. Mam je druhou sezonu a jsou uplne v pohode.

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Jsem čekal, kdo s tím přijde.

            0 0
            • arny71  

              Tak A jsi plivnul, teď ještě nějaké B.

              0 0
            • Cavendish  

              Na hobby drandění kolem hnoje bohatě stačí. Nevím s čím máš problém…

              0 0
              • Člověk a jeho svět  

                Já s ničím, jsou karbonová kola a karbonová kola, každého volba. Já prostě na ty zázraky z Číny nevěřím a i kdybych už něco podobného sháněl, tak nepotřebuji překupníka.

                0 0
                • Cavendish  

                  Bože můj…už 10000× omletá jedna a ta samá fotka, která o kvalitě ráfků nic neříká. Stejně tak je tu fotka Reynold ráfků, který se rozletěly kvůli sjezdům v Alpách.

                  0 0
                  • JakeF  

                    O kvalitě ráfků rozhodně nic neříká, to máš pravdu… Zato o jejich nekvalitě toho říká spoustu.

                    0 0
                    • Cavendish  

                      A nebo to u Tufa přehnali s kvalitou lepidla :)))

                      0 0
                      • kemo  

                        Nemám s galuskami a karbonem prakticky žádné zkušenosti (až teď jsem začal jezdit nextie), ale vyplétač mě varoval, že až budu galusku měnit, mám to dělat s rozvahou nebo mohu dopadnout přesně jak na fotce …

                        0 0
                        • JakeF  

                          Co se tu objevujou fotky Nextie v poslední době, tak bych galusku rovnou měnil i s ráfkem :)).

                          0 0
                          • Cavendish  

                            Ty ruplý Nextie ráfky teď moc důvěry nebudí no… Uvidíme, jestli se časem nebude dít něco i u LB

                            0 0
                      • JakeF  

                        Myslíš to samý Tufo, co se na bajkách každou chvíli někomu odlepila galuska při jízdě? No nevím nevím…

                        0 0
                      • jecnak  

                        Pokud se na karbonu delaminuji jednotlive vrstvy, tak to rozhodne neni vizitka kvalitniho provedeni. Co se tyce Tufo pasky, tak drzi rekneme uspokojive a jde normalne dolu sezmoulat. Lepidlo drzi mnohem lip. Slusny kola by tohle rozhodne delat nemely. Otazkou je samozrejme historie kusu na fotce.

                        Osobne bych se jim vyhnul obloukem, zvlast, kdyz se daji na LBC nebo jinych webech sehnat za trochu vyssi cenu kola na DT nabach a osvedcenych rafcich a ve vlastnim designu. To je ale ciste muj subjektivni nazor.

                        0 0
                        • Cavendish  

                          No proto jsem semka dal odkaz na LB…tam si imho vybere každý dle gusta se slušnou kvalitou…

                          0 0
                        • nooski  

                          Z me zkusenosti lepidlo rozhodne lepe nedrzi.

                          0 0
                • nooski  

                  Uplne stejne se mi loupou Bory. Posilal jsem fotky do sirera a podle vyjadreni Campy pry OK. Ja teda moc klidu nemam kdyz galdu menim.

                  0 0
                  • Cavendish  

                    LoL…Tak to nechceš…Asi zůstanu u hliníku

                    0 0
                  • nomecz  

                    no nevim ale u kol tehle kategorie bych poslal Sirera s takovou odpovedi do …

                    0 0
                    • JakeF  

                      Asi tak… To vyjádření od Campy bych celkem chtěl vidět.

                      0 0
                      • nooski  

                        Tady ho máš. Tohle jsem dostal od Šírera.

                        0 0
                        • Cavendish  

                          Lol

                          0 0
                        • JakeF  

                          No tyvole… Tak to by byl poslední díl, co jsem si od nich koupil…

                          0 0
                        • arny71  

                          Se soudním znalcem to řešit nechceš? Tohle je neuvěřitelné vyjádření, jak od číňana na aliexpressu.

                          Sem si ten obrázek uložil, abych se na to podíval, kdyby mě někdy v pominutí smyslů od nich napadlo něco koupit.

                          0 0
                  • Luke89  

                    To je teda pěkné … za takovou raketu kola a taky se to loupe, tak to mě docela štve :/

                    0 0
                • Sodoma  

                  Equinox je to samé jako Equator?

                  0 0
    • Cavendish  

      A co třeba zapletený set od Lightbicycle? 50mm ráfky, náby Bitex/Novatec, dráty Sapim CX-Ray a niple mosaz. Cca 1300g cena okolo 17 000?

      LB

      0 0
      • Smazaný účet  

        Kolega hledá špalkové a já pro změnu diskové kola. Equatory mě taky zaujaly, ale pokud vím, disková kola nedělají. Nějaký tip na Carbon kola pro 75 kg kluka, limit těch 20k. Ježdění hobby, nájezd cca 10–12k/rok

        0 0
        • kemo  

          Svého času jsem o nich i uvažoval a udělají ti i disková. Jen ta cena už není taková, jako se inzeruje (nastřeleno bylo kolem 17000–18000).

          0 0
        • Cavendish  

          Diskový dělají Equator 38C disk (plášť-disc) 38 × 24 × 16 mm 1590 g 100 kg.

          Jsou ale vyprodaný a cena je od 16 000. Takže bych si asi něco uplácal u toho LB, na který jsem tu dal odkaz.

          0 0
    • JMT  

      Napletl jsem Nextie pillarama na bitex a funguje to. Navic to je tubeless compatible a to je velky plus, rekl bych

      0 0
    • hfx9  

      Já si taky chtěl na první silničku koupit nějaká karbon kola s vysokým ráfkem (přecijen silnička s vysokýma ráfkama vypadá líp).

      Už jsem málem koupil čínu, když mi tady dobrá duše poradila obchod se slevou na kola DT Swiss ERC 1400 DB za cca 30tis. (původní cena 50tis). Jsou to full karbon kola pro kotouče na 240s nábách a výškou ráfku 47mm. Pro moje potřeby naprosto ideál.

      Koupil jsem je a jsem maximálně spokojený. Koupeno ZDE

      Silničku mám na ZDV a na sobotní delší výlety (cca 150km).

      0 0
      • JakeF  

        Neměl jsi tu Defy v zelený, jako já dřív?

        Jinak hezky jsi to potunil. Hydrauliky a lehčí vysoký kola jsou přesně co potřebuje a ta 105 k tomu v pohodě stačí.

        0 0
        • hfx9  

          Ne měl jsem ji takovou jaká je na fotce pořád.

          Díky, teď se mi kolo fakt moc líbí.

          0 0
      • Smazaný účet  

        To vypadá naprosto skvěle. Mně se na kolech líbí výraznější nápis, ideálně bílý… když se otáčí, vypadá to dost efektivně. Jooo, každý má nějakou úchylku

        0 0
        • hfx9  

          To mě taky, už jsem kvůli těm nápisům uvažoval o ZIPPech, ale dávat o 20k víc jen kvůli nápisům mě už přišlo zbytečný.

          Až budou kola po záruce, nechám si na ně udělat nějaký custom design :-)

          0 0
      • Smazaný účet  

        "Bílé nápisy ":https://www.google.cz/search?…:

        0 0
      • tomxxx  

        Maj tam i bikovy DT XCM1200 za 26 tisic…to je uplne zadarmo, ale jen 27,5.

        0 0
    • Luke89  

      A co třeba tyhle Dura Ace ? Ty jsem koukal celkem také obouvají … nějaké zkušenosti? Tady jsou použité, ale za dobrou cenu si myslím…

      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/…64-217-20854

      0 0
    • Luke89  

      Nebo za tyto je celkem dobrá akce … https://www.bike-onlineshop.de/…fradsatz.htm?…

      0 0
      • ms82  

        Nemecky moc neumim, ty naboje neznam, ale cena se mi zda privetiva. Pockal bych ale radeji na nekoho zkusenejsiho :-)

        0 0
        • Cavendish  

          Náboje Bitex jsou celkem slušná volba. Kvalitou jsou na úrovni Novatec A291/F482, jen mají líp vyřešený ořech a jsou lehčí. Používají se na kolech Eqinox, Eqator, Spinollo, Pancho a tak dále. Já bych se jich nebál :)

          0 0
          • Luke89  

            Díky… ještě pokouknu. K těm dura ace nevíš? Tam ta cena je zajímavá. Se v dnešní době bojím, že koupím nějaký padělek z Číny – na tom trhu se už nedá ničemu věřit.. :)

            0 0
            • Cavendish  

              Dury jsou držáky, když se dobře postaráš o náboje, tak jsou nesmrtelný. Navíc mají hliníkovou brzdnou plochu, tak se nemusíš tolik bát dlouhých sjezdů.

              0 0
    • Orfi  

      Zdravim nemate nekdo zkusenosti co se tyka kvality karbonovych zapletu od teto firmy.

      https://www.serenadebikes.net/

      Diky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.