• dded

    Po vsech tech clancich a prispevcich zasazujici se o noseni helmy sem se tez rozhodl, si ji poridit. Problem je, ze nikdo z mych pratel ji take zatim nevozi. Mohli by jste mi prosim nejakou na MTB tak do 2–2,5 tisice doporucit.. Dostal sem tip Giro HAVOC. diky

    0 0
    • Darkson  

      Já mám Giro Targa, jsem spokojenej, sedí i odvětrává dobře. Stojí dvojku

      0 0
      • JohnLee  

        I kdyz v ni vypadam jako hribek,tak taky spokojenost…na netu jde sehnat i za cca 1690,–.V kamenaku stoji 1990-,

        0 0
    • lempl  

      mel sem na hlave specialized a dobry( enduro pro, alez) a jinak se mi libi met x-ray a to druhy od met tak ty sou dobry:)

      0 0
      • Air  

        X-ray dela Bell. Met dela dobry 5th Element (3500,–) a Anaxagore (?2200,–)

        0 0
    • Pekáček  

      BELL Alchera, 1490,– Za ty prachy! Je o dost lepší než Giro Helios, co jsem do loňska vozil. Ale záleží jak má kdo šišatou hlavu, tomu sedí to a tomu zas ono, odvětrání má ale výborný a komfort je taky na jedničku.

      0 0
      • Gatier  

        Bell X-Ray. Myslim ze je lepsia ako Pneumo. Ale vazne, Metky su za slusnu cenu a dobrej kvality. Treba hlavne skusat! Ja som chcel Stradivarius a vobec mi nesadol.

        0 0
        • Eila  

          pneumo mi nepomlouvej!!!!!!!!:-)

          0 0
          • Gatier  

            Je mi luto, ale ta Bellka mi lepsie sadne. Ci uz farebne, ako aj tvarovo. A skoro nikto ju nema. Na tu moju hlavu to chvilu trvalo, nez som nieco nasiel.

            0 0
            • Mlha  

              Ja ji mam taky. Model 2003, bila barva a sedne mi paradne. Navic ve sleve za 2000 – no nekupte to :)

              0 0
              • Gatier  

                Tak to si vymakol. Ja mam taku tyrkysovo-striebornu v zlave za 3600 :-)

                0 0
            • Eila  

              neeee, pneumo je paradni barvou i tvarem:-)

              0 0
              • Gatier  

                Ja neviem… Biela je moc biela, seda moc tmava a v tymovych farbach sa mi nepaci. A ani ten zobak nie je moc dobry vzadu. Vypchavky sa mi uz rozpadavaju po 3 mesiacoch. Bell je super kompaktna a pripada mi byt pevnejsia. A lepsie mi sedi. A viac sa mi v nej pacim, ked sa pozeram pred odchodom na trening do zrkadla:-)

                0 0
            • GrametS  

              ale maji, neboj X-Ray vozi kazdej „Ňouma“, řika to Blů a ten tomu rozumí… btw – ja si taky poridil Bell Ghisalo a jak docela i jo… je hlubsi, nez METky

              0 0
              • blue  

                nerekl sem to ja, ale to je fuk… mas hodne spatnou pamet… ;-)

                0 0
              • sis  

                Ghisalo mam taky. Tahle mi na kokos sedla nejlip, hluboka je teda dost. To pneumo neni takovy zazrak (sorry eila, proti gustu…)za ty prachy.

                0 0
      • Pavlos  

        Mam Bell Aquila :)

        0 0
        • dave lister  

          taky jsem měl a poté, co jsem ji udělal crash test jsem v ramci vymenneho programu presel na delirium… jeji nazev vice odpovida mym konickum a zalibam;-)

          0 0
        • goofy  

          taktez bell aquila… zatim bylo zkousheno pouze na bocni krash test, a ochranila fpoho, jen shkoda ze to nebyla integrala…

          0 0
      • Air  

        Alcheru mam taky… za 1500,– pro mou hlavu nema konkurenci :) Je skvele hluboka a citim se s ni bezpecneji nez s jinyma, u kterych mam pocit, ze mi na hlave drzi jen na krajicku…

        To gatier a spol.: nelze psat, ze ta je lepsi nez ta… to tvrdis ty a stejne tak je dalsi clovek, ktery bude tvrdit opak… protoze mu proste sedi neco jineho a libi se mu neco jineho. Takze tyhle srovnani lepsi-horsi ve stejne kvalitativni i cenove hladine je, rekl bych, blbost.

        0 0
      • CZiko  

        Tak to radší MET A-TOMO… za 1600…

        0 0
    • Rolei  

      Zkoušel jsem si Giro jakousi a nějak si s mojí lebkou nerozuměly a tak mám asi za 1800,– MET zolfo a jsem spokojen…

      0 0
    • slavekRM  

      Mango Max Force, perfektně mi sedí, ale každému nemusí …

      0 0
    • guard  

      Ja teraz vozím Casco Viper MTB a je super aj dobre vyzerá. Pre zvýšenie bezpecnosti je v nej integrovaný aj hliníkový rám.

      0 0
      • hanz  

        taky tak, mam už druheho vipera a nenecham na něj dopustit. Podle mně je to jedna z nejhlubších helem na trhu(jako že zakreje velkou část hlavy). Jo a jezdíme jí vlastně skoro všici v partě a všici ji milujem(5 lidí)

        0 0
        • BRM  

          nevíte kolik stojí helma GIRO v-element nebo tak nějak se to jmenuje vozí ji Purmenský

          0 0
          • Gatier  

            Okolo 200 eur. Ale co ja viem, bola vyrobena len v omedzenej serii a farby tiez nic moc.

            0 0
          • GrametS  

            V-element, neboli 5th Elementh je od METu – podivej se na senzor.cz

            0 0
            • Gatier  

              Pardon, mal som na mysli tu novu Giro A A A neviem ako sa vola :-)

              0 0
    • Star69  

      Všem: mimochodem, jaký vidíte PRAKTICKÝ rozdíly mezi jedntl. helmama levnějšíma (řekněme kromě absolutního dna) až po tynejdražší? Dejme nyní stranou to že každýmu sedí helma individuálně a vlastní design helmy, jež bude logicky u těch nejvyšších modelů pravděpodobně nejvymakanější. Krom těchto dvou aspektů – víte o nějakých ZÁSADNÍCH rozdílech? (Já vozím už svý 3. Giro v řadě, nějakej cca prostřední typ, k plný uživatelský spokojenosti, a občas mi jen vrtá hlavou, jakou bych pocítil změnu (zda vůbec nějakou), šel-li bych do nějakýho top modelu. Pochybuju, že pár gramů rozdílu váhy bych v rámci standardního švihu poznal.)

      0 0
      • RUMcajs  

        Např. rozdíl mezi 290 a 225g je znát až až :-)

        Přešel jsem z levné KED na Specialized Chamonix a je to fakt znát. Pohodlíčko, víc mě chrání před sluníčkem než se v ní potí hlava, lépe se mi jezdí s ní i v totálním pařáku.

        Vřele doporučuji, 4 kamarádům sedla perfektně, a to mají totálně odlišné tvary hlav.

        0 0
        • hanz  

          No viper má něco přes 300g, nevím přesně. Na švihu nemám problém-věřím že kdybich ted nasadil něco 200g tak to poznám, ale aby to nebylo poznat až poletíš na kokos. Viper má duralovou výztuhu a to si myslím že může dost pomoct.

          0 0
          • RUMcajs  

            Atesty má. Sedí dobře. S XC helmou člověk musí počítat s tím že pouze zmírňuje následky, není to integrála. Obličej si rozsekáš jak v lehký, tak v těžký, a ty atesty na absorbci energie nárazu jsou spočítaný tak, aby sis kebuli nerozsekal o pevný vnitřek přilby.

            0 0
      • Thidney  

        letos jsem zrušil 2 roky starý Giro Mojave a přešel k Met Anaxagoras. Není to top model, ale mezi těmito dvěma přilbami je výrazný rozdíl v odvětrávání – ve prospěch Metky.

        0 0
      • wroum  

        cim drazssi helma tim lepsi odvetrani pri podobne pevnosti (neberu v potaz pomocne ramy a podobne.), lepsi design, nizsi nvaha. ale stejne staci spadnout blbe a zadna helma nepomuze. pri padu nevidim rozdil mezi levnou a drahou helmou.

        0 0
        • Jester  

          Myslím, že to s tou váhou není až tak úplně pravda. Pokud má člověk věřit údajům od výrobce/distri­butura. Jinak souhlas s odvětráváním. Pak hraje roli ještě upínací mechanismus. Čím dražší, tím „lepší“.

          0 0
        • preacher  

          No právě při pádu bych viděl největší rozdíl v levných a drahých helmách, ale k těm rozdílům: jak už bylo uvedeno, u dražších modelů hraje prim menší váha a lepší odvětrání. Určitě je poznat, když se jede v pařáku s helmou se 13 otvory a s 23 otvory. U dražších modelů je těch otvorů více, protože je lisovaná (stříkaná ) zcela jinou technologií než levnější modely.A proto je taky bezpečnější při pádech. Dalším aspektem při výběru je také design. Barevné zpracování a kvalita povrchu bývá u top modelů na daleko lepší úrovni, No třeba Tremor Tribal nemůžou přeci prodávat za litr. Tož tak…

          0 0
          • Pitrz  

            Já mám Mango za 1600,– naprostá spokojenost, skvělé dílenské zpracování i vzhled, dobře sedí na hlavě.

            0 0
          • Air  

            jeste bych dodal, ze inmold prilby IMHO vydrzi vic nez ne-inmold prilby, protoze ta jejich skorepina jde promacknout a myslim, ze i po mensim narazu tudiz praskne… tam kde inmold vydrzi v pohode. Samozrejme nechme stranou silnejsi narazy, kdy je BEZPODMINECNE NUTNE prilbu vymenit. Jen ty male narazy inmold ustoji urcite lip nez ty bez teto technologie, kterym by praskla skorepina a museli byste je vymenit.

            0 0
            • lubos  

              A neni lepsi, kdyz praskne prilba, nez lebka ? Btw, ja bych se nespolehal, ze lehoucke prilby jsou OK. Uz sveho casu byl docela problem v USA, kdyz se zjistilo, ze nechrani poradne. Nevim presne, co to bylo za vyrobce.

              0 0
              • Air  

                Bell byl za to zalovany, zjistil jsem to tyden po tom co jsem si koupil Bellku :( Ale myslim, ze te moji se to netyka! Je strasne hluboka a pocit bezpecnosti mam v ni nejvetsi z asi 15ti zkousenych! Mozna ze to byly nizsi modely.

                Ale: ja nemluvil o tom jestli je lepsi kdyz praskne prilba nebo lebka. To je jasny, co je dulezitejsi. Ale myslel jsem, ze je lepsi kdyz prilba nepraskne i pri malickem narazu, respektive presneji receno jen „klepnutim“ treba do vetve ap. Zdravi nezna kompromisy, o tom jsem nechtel mluvit. Ale o tom, ze se i vyplati inmold, protoze je IMHO mj. i odolnejsi.

                0 0
          • sis  

            NA tech otvorech neco bude, ale myslím, že není rozhodující počet. Spíš tvar, umístění a velikost.

            0 0
            • Air  

              to je pravda (viz napr. Giro Targa nebo moje Bell Alchera/Delirium), pekny diry… ale pry kdyz jsou vepredu mensi diry a vzadu jsou velke, tak to vytvari turbo efekt. Ja to sice nechapu, pac nejsem moc technicky typ, ale neco na tom asi bude. Treba Selev ma docela maly diry a vetra dobre (vlasy i penezenku :)

              0 0
    • Dumbo  

      Aku Motocrossovu helmu ?

      0 0
      • Jogador  

        Jsi použil vyhledávání,co:)Ale na blbym servru, tady to je cyklistický,ne motorkářský:)

        0 0
        • Dumbo  

          nie… :))) ja som len zastanca Vysoka hmotnost = odolny matros.....

          planujem kupit novu helmu to moje prditko co mam MTB integrala Alpina je nahovno… hrubka steny tak 1cm… hlavne ze to ma 600g :-) a jak som zhliadol niektore fotky rozbitych xichtov… v diskusii „Smrt bikerky pod nakladakom“ tak som sa rozhodol ze pojdem do nejakej MX helmy laminatovej...... cena tak do 3500sk ±

          0 0
    • black.horse  

      šupni hlínu do nosa a kup si pořádnýho kokosa:-)

      0 0
      • Dumbo  

        heh kokos… a skoncim jak Ty pani na fotkach..... tie rozdrtene sanky..... :-) nie dakujem..... radsej poriadnu integralu… jak som uz pisal to hovnitko co mam teraz je naprd

        0 0
    • RomanH  

      Hlavne tu, ktera Ti sedne. Kdyz jsem roztrelil svoji prvni Mango Breeze, chtel jsem si koupit jinou (kvuli designu). Tak dlouho jsem zkousel vsechny mozne znacky, az jsem zase zkoncil u te stejne.

      0 0
      • fousac  

        ty jo.. si muzu blahoprat, ze mam asi normalni hlavu.. ;)drive KED (ale nektera z nich mi taky nepasovala), ted Uvex Supersonic, kterou timto vrele doporucuju..

        0 0
    • Lance  

      CASCO VIPER

      0 0
    • climber  

      Nevím jakou zkušenost mají ostatní, ale ve finále, když dorazíš do shopu, tak jich tam za prvé tolik nemaj a za druhé ne každá ti sedí na hlavě. Takže se zaměř na to, aby když si ji nasadíš na hlavu nikde netlačila a aby měla pokud možno co nejlepší odvětrání. Vzhledem k tomu, že nebudeš mít možnost se jet na ní projet můžeš na tuto vlastnost usuzovat pouze z počtu otvorů v helmě. Já když jsem si kupoval helmu, tak jediná mi sedla na hlavu Specialized. Jinak mi je podle mě docela cool Cratoni Tremor Tribal. Pokud jde o Giro, je to značka, kterou nemůžeš nic zkazit. A pokud jde o to jestli helmu vozit nebo nevozit, tak vozit, vozit, vozit…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.