• Komi

    Zdravím! Je nová sezóna, tak jsem nehledal v historii (stejně mě ukamenujete, co? :-) ), ale mám v plánu koupit helmu tak kolem 1000–1200kč a byl bych vděčen za doporučení vás odborníků ;-) Taky uvítám rady čeho se při výběru vyvarovat a na co si dávat pozor … DÍK

    Anketa: V jak drahé helmě jezdíte? ;-)

    10x
    8%
    45x
    38%
    36x
    31%
    27x
    23%
    0 0
    • Meesha  

      nejdriv si vyber ty, ktery se ti libi cenove i vzhledove a pak z nich vyber tu, ktera ti nejlip sedne ;-)

      0 0
      • rock  

        Já bych ten postup viděl odlišně (právě vybírám, je to zoufalství): ve zvoleném cenovém limitu vyzkoušej všechny, pak se přesuň o jednu (případně víc, podle potřeby) cenovou kategorii výš a až konečně najdeš něco, co Ti bez výhrad sedne, tak se vsugeruj, že se Ti to líbí.

        0 0
        • Komi  

          :-) Šalamounské

          0 0
        • riku  

          Takhle jsem si vsugeroval, že se mi líbí moje žluté Mango. Manželka si ovšem, jak jsem se jí ukázal, vsugerovala, že v ní vypadám jak debil. Takže na přilbu, brýle, dres, atd. vždy manželku s sebou! :)

          0 0
          • rock  
            1. nemám manželku
            2. všechno, co mám je v kombinaci černá / stříbrná / bílá / šedá; mám zjednodušený výběr, pokud se chci sladit
            0 0
            • rarášek1  

              1, Mám manželku 2, helmu už neladím, protože vždycky a ve všech vypadám jako zakletý princ

              0 0
    • Komi  

      Co sem se tak díval, tak mi přišly zajímavé: www.bagbike.cz/?… (asi teda jiná barva :-) ) www.bagbike.cz/?… www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… eshop.bikezone­.cz/index.php?swit­ch=detail&id=3846&k­at=1184&tride­ni=ID_KAT&pocet=10&PHPSES­SID=cd5c91b574e2cdbbd3e1­73720e59575f Ta Avanti je asi největší favorit .. máte někdo zkušenosti s některou?

      0 0
      • gobike  

        Mam zrovna od patku tu Avanti a je docela dobra a pekne vypada. Predtim sem mel Ukona, ale Avanti mi pripada lepsi, hezci… Zatim sem ji projel jen dvakrat a spokojenost..

        0 0
      • rock  

        Bych možná zvážil třeba www.jmctrading.cz/shop.php?… a určitě i tohle www.akcebike.cz/DetailPage.asp?… nicméně by se to všechno mělo odvíjet hlavně podle toho, který Ti sedne. Vybírej spíš v obchodě, kde si ji můžeš vyzkoušet …

        0 0
        • Yann  

          Urcite si ji dojdi vyzkouset. Puvodne jsem chtel uplne jinou ale ani jedna mi od toho vyrobce nesedla (nekde tlacila). Nakonec mi sedlo Giro.

          0 0
      • lOlA  

        AVANTI NEBRAT! dvakrat jsem ji reklamoval a kamos taky(jednou) maji dost blbej stahovaci system vzadu na hlave -kolecko a vono se to pak strha ten plast a nedrzi to.takze vubec nestahuje!

        0 0
        • lOlA  

          pokud ale maji nejaky novy s jinym systemem tak to je dost dobra helmicka…

          0 0
      • goofy  

        No kamos ma ted novou to Giro. Vypadalo celkem pekne, ale videl jsem ho jenom chvili. Ja jsem uz 3–4 roky verny Bellu, a zatim zadny problem.

        0 0
      • Phoebe  

        Mám Bell Ukona, asi rok a je v pohodě. Sice už trochu odřená, když jsem dávál pusu do smrku, ale jinak dobrá,

        0 0
        • gobike  

          Jj, ta je v pohode, mel bych ji dodnes, kdyby mi ji otec na dovolene neprejel autem:-(

          0 0
    • Komi  

      Sedne, to znamená netlačí, dobře drží na hlavě, nezaclání ve výhledu, atd. ??? .. .vím že to je blbá otázka, ale to s čím jezdím se nedá tak nějak moc nastavit, takže neřeším jestli sedí/nesedí, ale padá/nepadá … někdy ji musím dokonce při sjezdu rovnat abych pořádně viděl :-D Celkem o hubu … :_D (btw: je to nějakej hodně starej author)

      0 0
      • rock  

        Moje kritéria (někdo má možná jiná, mluvím za sebe)

        • samozřejmě správná velikost
        • v žádném případě netlačí; už po pár vteřinách na hlavě bys o ní neměl vědět
        • nemá snahu se pohnout ani při intenzivním kvedlání hlavou
        • má dost široký rozsah nastavení, aby držela v létě, ale aby se pod ni v zimě vlezla čepička
        • kšilt nesmí být příliš velký, aby nevadil ve výhledu (ale ani moc malý, aby plnil svoji úlohu za deště :-) ) – v Tebou vybrané cenové kategorii asi nebude nastavitelný, o to větší pozornost
        • nesmí být příliš hluboká, aby upínací systém netlačil na uši
        • nesmí být moc mělká; požaduji, aby přilba držela na hlavě jen pomocí upínacího systému po obvodu hlavy a řemínek pod bradou by měl mít jen pojistka
        • nesmí bránit nasazení brýlí
        • hodila by se síťka proti muškám a podobnému svinstvu a nějaké reflexní logo nebo vestavěná blikačka (KED) taky není k zahození
        • že by se Ti měla líbit a měla by být ve zvolené cenové kategorii, to je jen bonus navíc.
        • bylo by fajn, kdyby byla bezpčná a dobře vštrala, ale to se v obchodě poznat nedá, tak asi nemá smysl se tím zabývat

        Přeji hodně štěstí :-) …

        0 0
    • ehvie  

      Viem ze skoro nikto Author nemusi, ale mal som teraz v ruke Author Aero a pripadalo mi, ze keby na to niekto napisal Met a dal cenovku 3000 Sk tak by to sedelo :-)

      0 0
    • skytr  

      Spise nez cenovou kategorii bych zvolil urcitou startovni castku, potom zasel do obchodu, kde maji velky vyber a zkousel. Ja jsem si take chtel poridit helmu max za 1000–1500 a skoncil jsem u Gira Animas za 2700. Ta byla nejlevnejsi, ktera perfektne sedela.

      0 0
    • gersa  

      Ja bych se taky zamyslel i nad tim, ktere znacky nabizi slevu pri zniceni prilby. Nechci se hadat, ale hodne dobre je na tom LIMAR s 50% pri nakupu nove. Zrovna dnes sem to videl v nejakym inzeratu a davam za to teto znacce male bezvyznamne plus :)

      0 0
      • architekt  

        bell taky myslim neco dava… 40% snad…

        0 0
        • gersa  

          BELL a GIRO (Respektive Progresscycle) davaji 40%, ale jen z ceny znicene kokosky :((

          0 0
        • goofy  

          Ano ano. Osobne jsem testoval, a Bell a Giro davaji 40% z nove prilby… Timto dekuji za overeni servisu, a doufam, ze uz nebudu muset testovat… ;o)

          0 0
          • dieegoo  

            Ja sem takhle otestoval prvni den v alpach taky Giro… rozstip sem ji na pravem boku.. chudera, ani dva mesice ji nebyly

            0 0
    • kycis  

      No taky jsem mel plan dat za ni tak 1500, nakonec jsem vzal Uvex Supersonic za 2200, mam ji uz 3 roky a jsem s ni spokojeny jako snad s zadnou jinou veci na kolo co jsem si kdy koupil. Je vazne super..

      0 0
    • Vrci  

      Vnitřní čelenka (nebo jak to popsat) by neměla být ke skořepině lepená, ale fixní body zapuštěny do ní.

      0 0
    • Volf  

      Myslím si, že ti to výše popsal Rock úplně dokonale a těžko už něco dodat. Snad jen to, že by veškerý vycpávky měly být odnimatelný, aby šly vyprat nebo vyměnit.

      0 0
    • pegal  

      .. ja mam tuto cykloexpert.cz/pril­by/met-5th-element-

      .. lehka .. dobre sedne na hlavu .. nastaveni svisle i vodorovne .. 16 poloh nastaveni pro stitek ..

      .. dobra volba ..

      0 0
      • Komi  

        Volba DOBRA, cena VELKA :-(

        0 0
      • sun7dots  

        Dobre sedne na hlavu je dost individualni – mne treba nesedi vubec:(

        0 0
        • pegal  

          .. si ji musis nastavit a taky zvolit spravnou velikost ..

          .. anebo mas divnou hlavu .. :)

          0 0
          • sun7dots  

            Ma hlava je dokonaleho tvaru. Tak dokonaleho, ze je nedosazitelny pro 99% populace;)

            0 0
            • termit  

              a mnohdy i daleko vic…:)

              to je v poho…nic si z toho nedelej…my co te zname, sme si uz docela zvykli… :-p

              0 0
    • Jane  

      Moje první přilba byla nějaká Ked Drive něco. Stála asi kolem té tisícovky. A nebyla špatná… Nakonec jednoho krásného dne při pádu na silnici praskla, a tak jsem si musela vybrat novou. Z bývalé helmy Ked jsem si zvykla na upínací mechanismus, který lze regulovat takovým kolečkem vzadu, což byl hlavní požadavek při výběru nové přilby. V té době už se mi moc líbila Cratoni Tremor Tribal. Fakt pěkný design, nízká váha – na první pohled super přilba. Takže jsem šla do obchodu poměrně najisto s tím, že si ji vyzkouším a uvidím… Teď tedy jezdím Cratoni Tremor Tribal. Stála sice něco přes 3000 Kč, ale dnes bych do ní šla zase. Ve srovnání s minulou přilbou je lehčí, výrazně lépe větrá a vypadá lépe… eshop.bikezone­.cz/index.php?swit­ch=detail&id=101&ka­t=480&trideni=ID_KAT&po­cet=10

      0 0
    • Komi  

      BTW: Jak je to vlastně s velikostma helem???

      0 0
      • rock  

        Malá hlava – menší velikost přilby Velká hlava – větší velikost přilby :-) Ale pokud Ti jde o to numero, tak nějak citem odhaduji, že je to obvod hlavy zhruba v tom místě, kde má ta dotyčná přilba čelenku upínacího systému. Ale je to jenom orientační, každý výrobce má trošku jiné centimetry (anebo to měří nějak jinak), 100% se na to spolehnout nedá …

        0 0
        • Komi  

          No já jenom, že se mi zdálo, že v katalozích je snad skoro vždycky uvedená jen jedna velikost, tak jsem myslel, že jsou to univerzálky (a dotahování se řeší tím plastem vzádu) … asi sem se mýlil, mno ..... THX

          0 0
          • TheIF  

            M – 54–57 CM L – 58–61(63) CM

            0 0
          • rock  

            Těch univerzálek moc není, namátkou Catlike Shield II nebo Mango NewAge. Obvykle jsou dve velikosti, přibližně jak píše TheIF nade mnou. A pokud máš velikost palice cca 58 (jak já), tak si v loji, s trochou smůly Ti nesedne ani velká, ani malá :-) …

            0 0
    • Vodys  

      Taky prave vybiram. Je to tezky ale mel jsem na hlave tohle www.bagbike.cz/?… a asi uz nechci nic jineho…Proste parada :o)

      0 0
    • rasto  

      taky jsem ve fazi vyberu :-) narazil jsem na toto www.cyklo.cz/…nka-test.htm

      0 0
    • caesar  

      nechci kvuli memu dotazu zakladat dalsi thread, takze se ptam tady…Na vebu MAce se mi libi prilba MACE NOS. Je nagde shop, kde bych ji moh hodi na šišku a o5 zkonstatovat, ze v ni vypadam jak debil a hledat nakou jinou?

      0 0
    • jakub  

      ještě abych ti mainko zamotal hlavu… vloni se u nas zacala velice prodavat prilba CATLIKE… po par testech od lidi co si ji koupili a pred tim uz meli jinou prilbu bych sel asi do teto, pry neobicejne skvele sedi na hlave , supr vetra, stitek neprekazi ve vyhledu… no proste az doslouzi moje kretenka tak beru CATLIKE

      0 0
      • jakub  

        juu neobicejne s mekkym i ja to dycky napisu a pak si to prectu a nejen ze mi to nedava smysl ale az pak vidim co sem natropil… ale vi to pochopite ze?? :-))))

        0 0
      • rock  

        Jedna z mnoha, co jsem v poslední době zkoušel, byla Catlike Shield II. Perfektně mi sedí, je lehká, ale vysledoval jsem, že se přilba pohybuje nezávisle na upínacím systému – takže pro mne určitě ne.

        0 0
    • Komi  

      Tak už jsem si asi vybral … Giro Indicator. Máte někdo zkušenosti? www.bikestore.cz/…ndicator.htm

      0 0
      • Komi  

        Vím že pořád otravuju, ale nikdo nezná? (respektive nemá názor? :-) )

        0 0
        • zaxxx  

          hele na netu si toho muzes vybrat dost ale zalezi co ti sedne, nedavno sem taky kupoval..mel sem dva favority..uvex supersonic nebo cratoni zethos..ani jedna mi absolutne nesedla a skoncil sem u KED street a to sem si rikal ze kedku nechci…musis si ozkouset to je to hlavni jak ti sedi, to na netu nezjistis

          0 0
        • TheIF  

          Hm za ty prachy nevypadá špatně :-)

          0 0
          • grizzlik  

            mam ji 2 tydny a super.. lehka, dobre vetra a pekne vypada .)

            0 0
            • Komi  

              THX, zítra si ji koupím ;-) 2zaxxx: Už jsem si ji zkoušel, celkem sedne ;-)

              0 0
    • james11  

      Co třeba Limar 610 Race Carbon?

      kupkolo.cz/pro­duct_info.php?cPat­h=53_127&produc­ts_id=1540

      0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.