• m-k-1

    Měli jste, nebo máte problém vybrat helmu? Já mám asi nějakej atyp hlavy, nebo co :)) Vyzkoušel jsem mnoho přileb od různých výrobců, ale nic mi nesedělo. Jediná, která mi sedla, byla Uvexka(typ nevím), ale cena byla 3t. Pak jsem narazil na KED, padla mi přesně a stála litr. Asi mám typicky germánský tvar lebky:)

    0 0
    • fousac  

      a nejsi ty nahodou modrookej blondak???? :)

      jinak ja vozim KED a rozhodne si nepripadam menecenej… pokud ti sedi na kebuli, v cem je problem???

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • Martin  

      A hele – to jsme na tom uplne stejne:-) Mam novy KED s blikackou a jsem uplne spokojenej:-)

      0 0
    • danielson  

      Taky jsem měl problém se sháněním helmy, pak jsem narazil na Met(anaxagore) a ta mi sedí úplně optimálně. Brách si teď koupil anaxagore2 a ta je snad ještě lepší:)

      0 0
    • widlicka  

      ja mam author basic za 700SK a sisatu hlavu… No a sedi dobre :-)

      0 0
    • jarka  

      Taky jsem vybíral pěkně dlouho…Nejen atypický tvar lebky ale i čím míň míň vlasů…

      0 0
    • vlk  

      já si kdysi koupil mango a bracha ked.Obě jsou dobry.Akorat ty ked jsou jakoby méně hluboké.Tedy nekryjí tak spánky ale vem to čert.Jinak s tím stahováním jsou na tom obě stejně.

      0 0
      • gomolka  

        Já si koupil LAZER-ku v Giga sportu, nekamenujte mě!!! Je to super kup, sice je to dva roky starej model (2002), ale zase za ty prachy 999,– je to super kup! Normálně tenhle typ v letošním modelu stojí 1699,– Kč. A sedí slušně :o) http://www.lazer.be/en/index.htm

        0 0
    • Matts.  

      Asi si kúpil dobre, ja mám tiež KED, sedí dobre, sie?ka proti hmyzu (čo niektoré nemajú) a perfektné nastavovanie veľkosti koliečkom. Som spokojný.

      0 0
    • Max  

      Nevíš, kde se v Praze mají Ked helnmy?

      0 0
    • P.B.  

      Presne tak to bylo u me. Zadna ze zkousenych znacek nesedela bez vyhrad, docela sel Met Anaxagore, pak mi sedela jedna Metka za 3,6 (tolik jsem dat nechtel), ale Kedky mi sedely skoro vsechny. Trochu mi vadilo, ze nejsou delany technologii InMolding, ale nebudu kvuli tomu za jizdy trpet spatne sedici helmu.

      0 0
    • mikes  

      Jde o to si je v obchodě pořádně vyzkoušet. Zkus se podívat na clanky.cykloka­talog.cz Helma, jak vybrat tu správnou

      0 0
    • Jenda  

      no nevim ale vsechny uvexy se daj sehnat do 2000:-)

      0 0
      • m-k-1  

        No nevím, ale do 2t. všechny uvexy rozhodně neseženeš. Tu co jsem měl na hlavě(Supersonic RS Phonak design), v krámě stála 2890 Kč, na Bikecentrum.cz za 2390. Ale to je fuk, KEDka mi padla jak pr… do haj… :)) a hlavně stála litr. Že nemá 18 větracích otvorů a super design neřeším, na funkci rostlináře to vliv nemá :))

        0 0
    • ddd - andy  

      Tak helma co mi padla presne byla Giro (Exodus) ja vim ze je (byla) dost draha ale je dost hluboka a upinaci mechanismus naladis presne.. Do helmy pod 1500 bych nesel – kdyz pak jedes nekde ve sjezdu a blembak se ti na hlave ruzne klepe az ti vlastne spadne do oci a nic nevidis.. nic moc :-(

      0 0
      • Pida  

        to že ti helma nesedí neni o ceně, chtěl jsem helmu do 2t a skončil jsem u autora reflex za 700, protože mi seděla

        0 0
        • jarka  

          Máš částečně pravdu. Posez helmy je základ, záleží však ještě na tom, zda chrání(což je hlavní důvod proč ji vozíme). Rozhodně bych ani nepodceňoval větrání. Na silnici rozdíl nepoznáš, ale za parného léta v terénu je rozdíl ve větrání mezi helmami markantní.

          0 0
      • panaczek  

        …padani do oci sem vyresil slozenym satkem na temeni – kde neni lebka (mam plochou sisku), musi byt vycpavka…, od te doby bez problemu. v krame sem zkousel dlouho, „zkousel simulovat otresy pri sjezdu“, ale nedostatecne…takze rada: v krame poradne zatrast hlavou…

        0 0
    • lempl  

      hele tak to ted taky resim a vybiram z specialized alez a, teluride, enduro pro asi to ale bude alez sem ji mel na hlave a fuck hhhhhoooooooo­ooodne super…

      0 0
    • Glum  

      Šílenej. Měl jsem na hlavě desítky helem, postupně jsem odškrtával favoritní helmy (líbily se mi, ale neseděly), některý firmy jsem rovnou musel vynechat. Vina je samozřejmě na mý straně, moje hlava má k pravidelnému tvaru daleko :-) Nakonec Bell Image 2000, má další helma bude nejspíš zase Bell (ty mi z nějakejch důvodů sedí).

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.