• AMG

    Dnes jsem si dal trénink klidnejch 30 km ale po hlavní benešovský (jen asfalt) na MTB, páč v pondělí se chystám na 150km cestu na jih – pouze po asfaltě na MTB (silničku bohužel zatím nemám) a hodně lidí mi říkalo, že na MTB neni možný jet po asfaltu, tak jsem to musel vyzkoušet a samozřejmě lze, je mi jasný, že na silničce by to jelo jednou tak rychle. No ale k věci: všichni bajkři, co jsem na týhle okresce potkal (a vůbec v mém bydlišti na Praze západ) jeli na MTB, no a když jsem trávil minulý týden na Vysočině, tak jsem potkával poze bajkry na trekingovejch (nebo krosech). Konkrétně odhaduju tady na Praze západ: 70%MTB 30%silničky a trek/cross jsem tady ještě nepotkal, kdežto na Vysočině 70%trek/kross 15%silničky 15%MTB inu JINÝ KRAJ JINÝ MRAV a JINÁ PREFERENCE KOL (myslím tím poze ty, co jezdí potkal na asfaltkách). No a jako teprv 14ti denního cyklistu amatéra mě hrozně bere, jak se všichni bajkři vzájemně zdraví – je to super :-)

    0 0
    •  

      jo jo ja si taky pamatuju par let zpět, dovolená sn ašima v Jeseníkách a jak se zdravilo, to už dneska snad neni a nebo mi to připadalo že sem byl menší? nevim, ale doceal často potkavam lidi kery maj dobry kola, ale lesknou se novotou a na pozdrav neodpoví, spíš asi neznalí zvyků a nebo snobové :-(

      0 0
      • Staenly  

        Jojo, taky se mi to obcas stane, ale vetsinou kolegove pozdravi…

        0 0
    • BH  

      preference kol. nyni se v cesku prodava tak 60% kol cross, 30% MTB a zbytek jsou silnicky a jine anomalie, Z toho vyplyva ze zakonite musis potkavat nejvic lidi na kole typu cross (trekking), jenze Praha je specificka v tom, ze tam jste vice snobaci a tak se u vas prodava nejcic kol MTB, i kdyz na nich nakonec jezdite po asfaltu. Jeste poznamka ,bajker je pouze ten co jezdi na bajku tedy kole MTB a ne ten co jezdi na crosu a trekingu a jeste to to musi byt MTB od 10 tis nahoru, coz neplati absolutne, ale typicky bajker vypada nasledovne: prilbicka se siltem oblecek od vyrobce kol svetove znacky a nebo prinejhorsim od Authora na zadech velbloudi vak opet znackovy vysvihane litecka cerne ponozky (tim se vyrazene lisi od silnicare) no kolo, vidle zdvih 10 a vic, nejlepe kotocovky a vybava nejvice LX a jeste se pozna tak ze hrozne kmita nozickama, nebot jezdi hodne lehke prevody. Jo a jeste jsem zapomel pravidele prispiva do bike fora acte VELO.To jen pro vysvetleni,co je bajker

      0 0
      • AMG  

        koupit si MTB je snobství?

        0 0
        •  

          ne je to moda, snobárna je si kupovat to co je in a mit to akorat na oslňování známejch a nevyužívat, když má někdo na kolo za 150 000 a? si ho koupí, když ho bude využívat snobárna to neni

          0 0
        • enjoy  

          na asfalt je to nevim jestli snobstvi,ale kazdopadne zvlastni:-) ja jsem teda taky dneska daval tak 20km po asfaltu na docela enduro biku a uzil jsem si to,svezl jsem se za chlapkem na colnagu,i sem mu stacil,ale on se urcite jenom flakal:-).no ale stejne si vzdycky i na tom asfaltu najdu kde si poskocim takze to neni zas takova nuda:-). mimochodem,byl jsem se dneska projet pres tocnou a bylo tam nekolik skokanu.nevim proc,ale na moje pozdravy vubec nejak nereagovali a skoro bych rekl ze nade mnou ohrnovali nos.tak nevim jestli to byli snoby nebo vysvetlete mi to… ja bych rekl,co to tak uz nejakou dobu sleduju ze tyhle lidi jsou kolikrat dost namysleny hovadka.

          0 0
          •  

            no, podle toho kolik jim bylo, ale pokud to byli děti kolem nácti 15 a míň tak se ani moc nedivim, většinou sou namyšlený no otazka je jestli něco umí, dkyž so utak namyšlený, nechci se jich zastávat, ale svině sou všude. Jinak muj nazor na ruzny freestylery a flatlandery (fuj hnusny slova, ale překldat do čj to neni moc vhodny) považuju za skej?áky a ne za bikery, něco jinyho je bikros, jo určitě to má něco do sebe, ale stylem oblíkání a chováním sou to skej?áci

            0 0
            • enjoy  

              a rolleri a snowboardisti jsou taky skejtaci…:-) no tyhle vypadali tak na minimalne 20 let a davali myslim docela pekne.tvarili se jako bych se tam vetrel,jako by to bylo jejich,pritom tam po nich akorat zustava bordel a zvetseny skocky takze uz na ne jenom cumim:-) ale treba je sralo ze videj foxku a hopy na jednom biku a oni tam musi blbnout s marzoskama a diskovyma deorama nebo maximalne hayesama.no asi me meli za pozera:-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                A ty se divis, kdyz tam postavas, na skocky jenom koukas a obdivu se dozadujes (nebo aspon pozornosti v podobe pozdravu) :) A reknu ti, je to fakt utrpeni muset jezdit jenom na Marzocchi a nemuset se bat o pretrzeny hadicky :(

                0 0
                • enjoy  

                  no hele ja tam nestal pul hodiny a pak je teprve zacal zdravit,takze nevim jak mohli poznat ze tam jenom na 5 minut zastavim abych si dolil vodu do bidonu a trosku se vydejchal.i bych si skocil,ale ted tam pro krosare nic neni.nevim jestli vis jak to tam vypada,asi ne,ale tam projizdi spousta XCckaru,tak nevidim problem v tom ze je pozdravim. uz abych nejakou pretrh,to budu konecne litovat ze ty kotouce mam,zatim hrozne lituju ze se bez jakykoliv vetsi snahy projedu v sede po prednim.fakt zlaty vecka.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Asi fakt nepoznali, ze jses biker, kdyz si nemel helmu. Ze si tam neskocis, to poznali hned. Krom toho jestli tam projizdi spousta XCkaru, tak je treba uz bolela huba, jak museli zdravit ty davy pred tebou. (s helmama samozrejme:)

                    P.S.:Ja se projedu v sede po prednim i s Veckama :)

                    0 0
                    • enjoy  

                      jak to prosimte poznali hned?ja vim,oni jsou trochu vic…,ale telepati snad ne. i bych si tam neco zkusil,ale prekazet jsem jim tam vazne nechtel.

                      0 0
                  • wroum  

                    az na 2 skoky se da na tocny skocit vse i na xc kole. nesvadej to na zvetseny skoky.

                    0 0
                    •  

                      myslis ten cca 4 metrovej drop za tim sjezdíkem a pak jak sou ty 3 vedle sebe od nejmenšího po největší, ala matně si vzpomínám že tam minulej rok bylo něco jako kuz skruže a vypadalo to jako na back-flip, fakt nevim

                      0 0
                      •  

                        ty 3 sem zapomněl napsat skokánky, pak je dobra ta lavka ze stromu, u letiste sou ted porazeny stromy, tam se da taky po nich jezdit

                        0 0
                      • Pá-dlista1  

                        To neni v kole. My starsi co jsme zacinali s „dirtem“ jeste pred boomem free mody, jsme taky jezdili na XC kolech a slo to. Koneckoncu nez ted krosar prijde na to co ho bavi, taky dava zabrat krosovemu kolu.

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          Na zavodech ti pustim oldschool video, jak jezdime na Klinovci na totalne XC kolech s dlooooouhejma predtstavcema, uzkajma riditkama a nizkejma vidlema (jenom Carlos uz mel Canona) v oldschool prilbach a'la;-) A taky jsme staveli prvni skoky, upravovali les, aby to vic kopalo, prvni „4X“ se tu jezdil nekdy v roce 96 na necem, co vzdalene melo pripominat dualku, na kolech s rohama (100kladovo pestry dres Kangaro je na tech zaberech nejlepsi;-) – no oldschool jak svina a slo to. (ja jezdil na podstatny casti toho biku jeste loni;-)

                          0 0
                    • enjoy  

                      copak jsem rekl ze se neda???neprekru­cuj.skocim ti to treba na crossu…,jenom jsem rekl ze to neni nic pro krosare a to je fakt.

                      0 0
                  • Gumicuk  

                    Ja vim ze to sem nepatri… ale, jak je to s tema brzdama? Ja jenom ze jsem tam nevidel smajlika :-( Takze litujes toho 180mm kotouce? Da se s tim normalne zabrzdit (tzn. bez jizdy po prednim…) Je fakt ze uz to brzo poznam, ale i tak mi zajima tvuj nazor. Dneska to kolo budu mit komplet, jen cekam, na zasr. sedlovku, zasekla se nekde na poste…

                    0 0
                    • Gumicuk  

                      Uz mi to ser.. zase se to zaradilo nekam jinam nez jsem chtel… ne moji vinou.

                      0 0
                    • enjoy  

                      neboj:-),myslel jsem to jako for.jsou skvely.

                      0 0
                      • Gumicuk  

                        Me to bylo nejaky podezreli :-)… ale preci jen jsem se trochu zalek kdyz jsem tam nevidel toho smajla na kterejch si zakladas :-) Jen tak mimochodem uz to mam komplet a byl jsem to projet. Parada. Pak neco napisu do toho prispevku kam to patri, fotka bude asi pozdejc.

                        0 0
            • Pá-dlista1  

              To mas asi pravdu ze jejich kultura je podobna jako maji napr.skejtaci (ale pocet zewlaku se jim zdaleka nevyrovna:) Nicmene jejich kultura je mi daleko blizsi nez „kultura“ bikeru (podle tveho rozdeleni), pokud tedy nejakou kulturu tihle bikeri maji. Protoze po praci se navlict do podivnejch hadyrku, hrat divadylko po lesich a jeste k tomu se prohlasovat za bikera… fuj. Na me je aspon na prvni pohled a v kazdou denni dobu poznat, ze biker jsem.

              0 0
              •  

                sem nikoho nechtěl rozčilovat, každej se oblíká jak mu to vyhovuje. Bude asi rozdil mezi xc a těma agesivníma disciplínama, protože je to většinou i životní styl, na rozdíl od xc což je řečeno ne ve zlém sport. Je to vývoj, každá skupina se chce odlišit, holej si nohy, vozej na dalku viditelny dresy, „elas?áky“ a ty hardcore na ostro, jiný se zas navláknou do dlouhejch mikins kapucama a k tomu džíny nebo kapsáče, hlavně že to všechny baví.

                0 0
              • Manas  

                To mas dobry, to na me to je poznat malokdy :-) Castokrat sem spis za bezdomovce … zabavny to je i na kole kdyz prijedu nekam kde me neznaj tak na me koukaj jak tele na novy vrata. Obleceni sakumprask cca za petikilo a kolo za tricet papiru :-P To me vzdycky pobavi … pak jeste parkrat upadnu na hubu protoze nic neumim a jedu s brekem domu :-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  By si jeden rek, ze jsi to kolo vcera nekde ukrad :)

                  0 0
                  • Manas  

                    Jo, vobcas slysim nejaky narazky na to … ale ted co sem rozstrelil zadni rafek tak na me blbe koukaj vsichni .. jak si tak slapu po silnici a nadskakuju :-)

                    0 0
          • Otaku  

            pockej Padlista ti da! Ale mas pravdu, a divim se divis, na XCkare koukali hosi s chranicema vzdycky jako na trapky co akorat funej do kopce.

            0 0
            • enjoy  

              a me zase prijdou legracni jak si neco nejvic happy skocej,pak zastavej a funej pesmo zpatky k rozjezdu:-)).ne pardon,ale to me vzdycky vazne malem rozesmeje(vni­trne.prece bych si z nich nedelal pred nima srandu:-))

              0 0
              • Otaku  

                hele a mel si helmu? Treba jim vadilo ze ji nemas ;-)) Neee nebij me

                0 0
                • enjoy  

                  to vis ze nemel:-).tem co ji povazujou za podminku pro pozdrav se chechtam jeste vic:-) tebe bych nebyl,ty ses hodnej:-)

                  0 0
                  • Marosh  

                    Mno tak ja jsem byl dneska na bikrosce v Repich a jedinej kdo nepozdravil byl nejakej, tak 11 ti letej kluk na Authoru Basic s nosicem, kterej to tam prohoupal pod dozorem sveho otce. :)

                    P.S. opravdu jsi napsal „nebyl“ nebo uz mam jit spat? ;)

                    0 0
              •  

                no, ono kdyby sys to parkrat zkusil tak budeš taky pěkně zadejchanej

                0 0
                • enjoy  

                  ja nerikam…,taky uz jsem kolikrat trdloval na jednom miste a „skakal“.jenom mi prijde vazne hodne vtipny jestli se teda tyhle „nadbikeri“ smejou nam dokopcarum,tak jsou k smichu prave spis oni,kdyz do kopce tlacej a funej:-).asi maj proste hosi moc hlavu v oblacich,kdyz porad tak litaj.aspon ze se obcas vratej na zem a zarejou ji do hliny:-))

                  0 0
                  •  

                    no vidis oni se smejou vam a vy jim, tak z toho mate vsichni prdel, kdyz ste mezi svejma vypravite o tech druhejch jak neuměj to a to a všichni sou spokojený, no ale když nezdravili… asi nejsou dobře vychovaný. Ty si pozdravil, určitě se nemáš za co stydět a co do nějakýho kopce bys jim to natřel ty, a asi i po tý rovince. Dobrou noc všechny komponenty na pomoc

                    0 0
                    • enjoy  

                      nejsem tak ubohy:-) jako oni abych se jim vysmival bezduvodne,je to jenom proto ze nechapu jak muzou tohle rikat kdyz sami jsou do kopce bezmocni:-)

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Myslis? Bych te chtel videt jak si davas treba tricatou sérku a pokazdy to dole otocis a funis nahoru na ten jeden tezkej prevod kterej mas. Sam vim jaky delam chyby, kdyz nekde dlouho jedu a jsem unavenej. Jenze kdyz si to chces potom v letu uzit, nezbyva ti nez si mezitim odpocinout. Tady totiz nedostatek energie zaplatis daleko tvrdeji nez jen tim, ze uz nebudes moct vyfunet tenhle kopec. Btw. leckdy jen k preskoceni nejakeho skoku musis vyvinout takove usili co nemusis za cely maraton. (nerikam, ze je to tezsi, jen je to proste jinej druh, spis silove/rychlostni nez vytrvalostni)

                        0 0
                        • enjoy  

                          ta jejich serka spociva v jednom,maximalne dvou skocich v jedny jizde,takze nevidim problem.a jeden prevod rozhodne nemaj.a to jak se tam skace nebo spis co ty skoky umoznujou rozhodne nikoho nevycerpa vic jak na maratonu. btw,kdybych si daval uz tricatou serku,predpokla­dejme ze bych se jeste byl schopny postavit na nohy,tak uz by minimalne kolo pojizdny davno nebylo a ja urcite taky ne:-)

                          0 0
                          •  

                            hahaha, ej vidět že neviš o čem mluviš, vememe třeba redbull rampage, jo je to z kopce to je ulejvárna, ale sjzedaři dávaj za pravdu že je to o dost náročnejší(fr) než sjezd, víš ono se na ty skoky musiš rozjet a to docela dost. Ja mužu třeba z osobní zkušensoti říct že půl hodiny blbnutí na paletách a seš prochcanej durch potem, to se mi při běžnym jezdění nestává, rozdil je v tom že při klasice jedeš určitý neměnný tempo, tady je to nárazový nula maximum

                            0 0
                            • wroum  

                              tak tak, jezdim i xc a vecer po 2 hodinach na bikrosce se cejtim jak po 70 v lese.

                              0 0
                            • lubos  

                              Je to tak. Je to dost namahavy porad rozjezd , rychlost a sila.

                              0 0
                            • enjoy  

                              hahaha,je videt ze nevis o cem mluvim.mluvil jsem o tocny,ne o redbull…

                              0 0
                              •  

                                ne ja jen naražim na to, že je to celý z kopce a že by to teda nemělo být vůbec fyzicky náročný, ale opak je pravdou

                                0 0
                                • enjoy  

                                  no me je jasny ze se tam neflakaj.ja videt ty skoky a dropy tak sem tak psychicky vycerpanej jako po dvou a pul letech s moji bejvalou.

                                  0 0
            • Pá-dlista1  

              Vsak taky kdyz si vyjedu na XC nebo silnici, tak si sice jedu svoje a nestydim se zato, ale nikdy bych se neopovazil cekat treba jen pozdrav od kohokoliv v chranicich, natoz se nad ne nejak povysovat. Proste jedu jen to co jedu a na vic nemam narok :(

              0 0
          • AMG  

            když mi na pozdrav odpoví, tak je to OK, ale ještě mě nepozdravila ženská – ty vždycky jen čuměj a když mě nepozdraví ani chlap – připadám si jak debil, že jsem pozdravil. Na druhý straně jsou pak takový, jako např. dnes, vyšlapával jsem krpál a jen tak zvedl ukazováček na naproti sjíždějícího cca.50ti letýho chlápka a on začal mávat celou rukou a řval „kolům zdar – nazdar“ :-)

            0 0
            • Luka  

              Ja te pozdravim… neboj.. me v zacatcich dostala taky jedna prihoda: jedu si Milicakem (Pha-JM) a predemnou v dalce rodinka na kolech, dcerka, mama, tatka s ditetem na sedacce vepredu u riditek. A zdaleka na me ten malej shpunt hulakal „Ahooooj“ A kdyz jsem mu se smichem odpovedela tak vypisklo shtestim… bylo to moc hezky. (Hned po nich jsem mijela nejakyho „bajkera“ kterej se se mnou – holce bez cykloobleceni a na seriovym kole – vubec pozdravit nehodlal.)

              K tomu BHovu rozdeleni na bajkery: Hej, Fousi, ty nejsi ted bajker.. precijen, silnice, trek… brrr :D

              0 0
      • Brouk_Pytlik  

        tak přilbičku s kšiltem nemusim, páč pro silničáře je to ostuda, pomalovanej dres možná, ale ten hrb – no ten každopádně na silnici nepatří, správná žiletka si veze 2 bidony a kdo je na tom sakra dobře, tomu se další náplně vezou v doprovodu za zády. Černý ponožky bych na silnici oblík leda v případě, že bych počítal jízdu v dešti – bílejch by byla škoda – a to bych se ještě hodně rozmejšlel. Jinak nejni nad pevnou, nejlépe rovnou a plochou vidli co pěkně řeže vzduch. Správná žiletky určitě nebude moc kmitat nohama, páč vot čeho tam pak mam 53/11, takže to musí frčet. No ale do BF občas přispěju :-)).

        0 0
        •  

          kua nekddy bych to chtěl zkusti, to musi bejt super pocit davat nějaky auto z kopce :))) ne že by to na mtb nešlo, ale na galuskách s 9 Kg pod sebou to musi bejt parada, jediný co mě na silničce přitahuje je ta rychlost

          0 0
          • Mamutt  

            Ano, ta rychost.. a vůbec všechna ta elegance, to na biku není.. vždycky si slintnu, když občas nějaký pěkný kousek potkám.. ale pak musím někde traverzovat v provozu na silnici a zase se bojím :( Takže si to nekoupím a nekoupím a budu dál jen obdivovat hrdiny pod koly kamionů.

            0 0
            • enjoy  

              je to fakt,silnice je fakt nebezpecna,az jsem neveril.a to jsem jel jenom z tocny do vestce a do kunratic.no dobre:-),neni to zrovna malo frekventovanej usek,ale ze sem mohl nejmin trikrat v klidu umrit,to je na me moc,zpatky do lesa… anebo do mesta,tam je taky bezpecno(rela­tivne).

              0 0
              • Bobo  

                Přijde na to. U nás se dá po zapomenutejch silnicích třetí a horší třídy s relativně slušným povrchem a bez provozu najet hromada km poměrně bezpečně a v docela pěkným prostředí. Na silničce si objedu Orlický hory nebo zajedu do Jeseníků a zpět a je to super. Naopak v lese zakopávám o nevrlý houbaře a protivný báby s roštím. Ale chápu, že v Praze a okolí to asi chodí jinak.

                0 0
                • marta  

                  Jo jo presne tak. Jeseniky jsou na silnicku super (napr. vyjezdy na Skritek z obou stran) a citim se zde docela bezpecne, silnice taky slusny

                  0 0
                  • Bobo  

                    Jj, přes Skřítek, Rýmařov-Jeseník s odbočkou na Praděd, přes Ramzovou nebo Červenohorský sedlo, Dlouhý stráně, každýmu podle jeho gusta. K vidění je toho po cestě spousta, aut a smradu málo, rozhodně mě to tam na silničce baví víc, než s bejkem pořád přemýšlet, kudy se smí a kudy nee.

                    0 0
                • lubos  

                  Baby s rostim … pernikova chaloupka .. :o))

                  0 0
          • Volf  

            Taky je super na silničce jak slyšíš vítr ve výpletu. To na biku taky nemáš.

            0 0
      • Otaku  

        stitek sem ztratil, fusekle mam sedo-modry, kotoucovky nemam, nozickama nekmitam, zbytek sedi. Jsem jeste bajker nebo uz ne???

        0 0
        • Bobo  

          Taky bych potřeboval vědět, jakouže to mám mít na silnici správnou barvu fuseklí, aby mi neodmítali odpovědět na pozdrav správní bikeři. Je to trapné, ale fakt nevím, poraďte :)

          0 0
          • Bobo  

            Ještěže se se slizákama jezdí naostro, to bych měl zase o starost víc, jestli mám slipy správný barvy, abych byl správnej biker anebo silničář :)) Tý vole, to je to komplikovaný, asi se dám radši na šachy. Ufff.

            0 0
            • enjoy  

              ja zase pred par dny videl neco…,no proste neco.doted nevim jestli se mi to nezdalo nebo…,no vazne o tom dokazu stezi mluvit.no proste clovek na kole(oznaceni biker by byla pro me urazka) a mel na sobe dlouhy fialovy leskly elastaky,k tomu nahore taky neco zvlast vydarenyho,ale to uz si presne nepamatuju,protoze ty elastaky me zaujaly naprosto nejvic.taky jsem si stacil vsimnout ze i kolo mel ten(jak ho oznacit?) ve velmi pestrych barvach… co to proboha bylo???

              0 0
              • Marosh  

                No tak mel rad barvicky. Nekdo jezdi na strakatym kole, nekdo ve fialovejch kalhotkach, nekdo nevozi helmu a nekdo treba pise v pul druhy blbosti na bike-forum. Kazdej je nejakej. :)

                0 0
              • aku  

                Tak to ja pri jizde do prace potkavam cyklistu (pracovni nazev „hosan“) ktery jezdi na treku v bilych a pekne zarezanych elastakach.

                0 0
      • Pá-dlista1  

        Nejsem biker :( Nebo aspon ne typicky biker :(

        Na dvou svych prilbickach nemam stitek a jedna je dokonce prilba a ne prilbicka. Nemam oblecek od vyrobce kol :( Velbloudi vak mam no name za 9,90€. Cerny ponozky nosim jen k obleku (a v tom nejezdim, zatim :) Ze sady LX a vyse nemam jediny komponent. Ale jezdim lehke prevody :) Do fora prispivam pravidelne, ale Velo nectu.

        Tagze pro vysvetlenou, bajker rozhodne nejsem, ale jako biker se citim.

        A ta tvoje teorie krapek pokulhava za teorii jednoho komentatora Dolomiten mana „skoda, ze jezdci nemuzou pouzit kola bikeru, protoze ty maji zdvih 20cm nad obema koly a pri zaverecnem sjezdu by se hodily“ :)))) Sice mi to lichotilo, ale trhal jsem se smichy.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Že se na to, chlapi, nevyserete. :o))

          0 0
        • BH  

          to bajker jsem pouzil z uvodniho clanku, ale mas pravdu lepsi je biker, ale myslel jsem jedno a to same.Je fajn, ze se citis jako biker, ja se spis citim jako cyklista, nebot jezdim obe, tedy MTB i silnicku.Proc nectes VELO? take si myslis Velouni= Blbouni ?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A co je v nem tak zajimaveho, abych za to dal 40 nebo kolik korun?

            0 0
            • BH  

              to je na samostatnou diskuzi o urovni nasich cyklo casaku. Velo neni tak spatne,jen je jiz neprehledne a otazkou je objektivnost vsech tech testu.Stejne je u nas nadstandartni pocet cyklo casopisu (velo,pelotob, cykloservis, cyklotoristika). Ale k tematu, kazda obecna charakteristika jiste pokulhava-tedy i ta ma,ortodoxni biker mozna nemusi cist cyklocasopisy, ale klidne Times a nebo neco podobneho. Ale ja si predstavuji , ze kazdy spravny biker ty cyklocasopisy cte, nebot je pak v cyklo-obchodech i tady na chatu chytry , nekdy az moc.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ja je prave nectu, protoze jinak bych tady byl chytry jak ti co je ctou a to je malo na to, aby neco vedeli :)))

                0 0
                • Pebe  

                  Časopisy čtu, chytrej jsem průměrně a nad nikoho se nepovyšuju :-)

                  0 0
            • Dumbo  

              heh 40 ci kolko ?? :-) bud rad chlapce unas na dalekom vychode stoji 99sk :-)))) nekupujem pravidelne

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Vsak ja taky. Nekupujem, ale zato pravidelne :)

                0 0
              •  

                65…

                0 0
              • jmanek  

                a na co myslite, ze jsou knihovny kluci? ;) Delam ted v jedny zapadly knihovne civila a ty moznosti, ktery clovek ma a o kterych vetsina lidi vubec netusi jsou fakt zajimavy – nektery knihovny odebiraj vsemozny cyklocasaky (vetsi knihovny mozna i neco zahranicniho) a kdyz ne, da se objednat klidne celej rocnik meziknihovni vypujckou..

                inu jak rekl Will Hunting: „you dropped a hundred and fifty grand on an education you coulda' picked up for a dollar fifty in late charges at the Public Library.“

                0 0
      • jecnak  

        Koukam, ze uz na venkov dorazila nejen elektrina, ale i internet a pocitace.

        No my v Praze na to asi narozdil od vas na venkove mame a nemusime resit kdo jaky kolo ma nebo jakou ma sadu. Bez radsi vykydat, nebo se projet na kole.

        0 0
        • Pavlos  

          0 0
        • BH  

          Omlouvam se, pokud jsem se dotkl Tve citlive prazske duse. To vis, my neomaleni balici z venkova, nemame takt a vubec

          0 0
        • kovar  

          trochu ubohá reakce

          0 0
          • Dumbo  

            ja nechapem co je na dedine tak zle ? ja som z mesta a hned by som menil za dom niekde uprostred lesov… mat tam v garazi pekne zariadenu dielnu kde si moze clovek jednoducho a sam servisovat bike (nie ako v panelaku na chodbe) alebo niekde za domom v lese si postavit nejaku trat kde mozem pravidelne jazdit (nie ako v meste tam treba za lesom dost dochadzat (v niektorych pripadoch)ja mam to stastie ze byvam na okraji kde asi 3 minuty cesty a mam lesi… alebo si po jazde moze clovek v klude umit bike na dvore zahradnou hadicou nie ako v meste… taktiez chcem psa Aljasskeho Malamuta a ten do panelaku nepatri..... :-( a samozrejme mat velku podkrovnu izbu :-) to v panelaku nemam :-( ja verim vto ze zivot na dedine ja vo viacerych pripadohc lepsi ako v meste a nikdy som sa nikomu nesmial ze je vidlak to nie… no samozrejme ze niekedy si ludi doberam ale nemyslim to vazne :-)

            0 0
          • jecnak  

            No nese se ve stejne ubohym duchu jako prispevek na ktery jsem reagoval, proste mi to nedalo… Rodily prazak nejsem ale proste me pobavila hloupost toho prispevku.

            Takove skatulkovani je proste k smichu. Jako obvykle se tu pres leto vyrojilo hafo radoby odborniku s nesmirne vtipnymi thready. Lidi bezte radsi bikovat (ziletkovat :-) nebo cokoli proste jezdit na kole…

            0 0
    • Pepazdepa  

      Já jezdím taky na crosu a to jsem několik týdnů řešil jestli ne radši MTB! Ovšem jelikož jezdím 50% les a 50% spevněné cesty a silnice, tak vyhrál crosák.. Trking se mi nelíbí skrze blatáky světla a tak.. Můžu ti říct, že hukon kolegů na MTB co mají vzorky jak traktory je slušivý, ale když jedeme 100Km 60% les 40% silnice, tak pěkně nadávaj a to já si fičím na špici :)) Kdepak, „crosáka“ nevyměním ani boha! Jen dokoupím lepší tlumiče asi vzducháče a je vymalováno :) PS: nedovím se, že se více prodávají crossový kola než MTB.. Je to univerzálnější rozhodnutí.. a kolo nekupuji na rok, ale aspon na 5let..

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nj. kazdej nema jen jedno kolo navic na mnoho let a taky si nekdo muze predstavovat jizdu terenem ponekud jinak nez po asfaltce v aleji :) By me zajimalo, kde se vzala ta informace, ze se prodava vic krosu nez MTB. Bych teda rekl, ze podle nabidky (a toho co vidim venku) se zdaleka nejvic prodava levnejch MTB.

        0 0
        • BiSon  

          Prodavat mozna prodava, ale asi nejezdi :-)

          0 0
        • BH  

          pan Motl casopis BIKE EURO a take zkusenost z obchodu a i podle neoficialnich udaju dovozcu. Presna cisla nikdo nezna, nebot u nas neni povinost delat statisticke hlaseni.Mimochodem, kolik si myslis, ze se u nas proda rocne kol (celkem)?A to co vidis na cestach je pozustatek 90.let (tak do roku 96–97 kdy se u nas fakt prodavalo vice MTB, no MTB lepsi je rict kol na 26" rafcich, vetsinou to byla SIS a nebo falcon a podobne smejdy a take same zelezo.To jiste nejsou kola urcena do horeskeho terenu ,ale vsichni tomu rikaji horak.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To by sedelo. Jen se potom divim, ze vyrobci nemaji sirsi nabidku krosu, kdyz se jich nejvic proda. Asi zakaznik co si kupuje krosa neni tak narocny a nepotrebuje si vybirat :)

            0 0
            • kovar  

              pár takových zákazníků znám: „Ty jezdíš na kole, že jo. Tak mi poraď, jaké kolo si koupit? Chci se také trochu hýbat. Cena tak 10 000 Kč, a nechci horské kolo ani berany, a aby to mělo světlo a blatníky a přehazovačku a dobré ráfky“ PAk si nějaké takové koupí a vyjede s tím na výlet jednou za měsíc až rok.

              0 0
            • BH  

              nabidka krosu se rok od roku zlepsuje, dnes neni problem koupit i krosa s XT, ramem Columbus a pod. Faktem je, ze ten vyber musi mensi, nebot kros se vetsinou nedela v provedeni full(i kdyz treba Scott ma neco takoveho)a nobo freestyle, dirt a pod. a navic lide kdyz kupuji kolo kros nejsou tak narocni jak bikeri, nejvice se prodava Altus, alivio, Deore. To pokryje 90% poptavky.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jsem spis porovnaval nabidku XC a krosu. Asi to bude tou nenarocnosti uzivatelu.

                0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.