• honzabike

    Jen dávám odkaz na jeden článek co sme měli v novinách…

    https://www.jihlavske-listy.cz/…zjezdil.html

    1 0
    • milan.v  

      Není těch 7 řetězů na více než 50 tisíc kilometrů omyl?

      Kdyby 17, dalo by se tomu snad i věřit, ale tímto totálně oddělal vše zbývající… Jinak kazet by také pár být mělo, při tomto nájezdu i převodníků…

      2 0
    • Honza03  

      Já se teda v silničkách moc nevyznám, ale sjet pláště dřív než řetěz to je celkem zajímavý.

      0 0
      • Alojs01  

        Tak me treba na silnicce vydrzi retez 10tis km. To zatim zadny silnicni plaste nezvladly :-)

        1 0
        • Strada  

          Mně Continental GP4000 12 tisíc zvládaly.

          0 0
          • tvargy  

            na svých GP4000 mám nyní 13 tisíc a zatím o výměně nepřemýšlím

            0 0
            • milan.v  

              Tak já po cca 5 tisících jsem je měl viditelně hranaté…

              1 0
              • jonti  

                Jaká udávaná a reálná šířka? To se dělo spíš u těch užších, u 25 a 28mm jen minimálně. Teď ještě dojíždím zásoby GP4000 a udávaná 28mm má na Reynolds AR41 reálně 32mm a mám pocit, že je nesjedu nikdy.

                0 0
                • milan.v  

                  To se přiznám, že nevím, měl jsem 25 mm a byly o kousek širší, to ano, myslím skoro 26 mm u mě, ale už je to dlouho…

                  0 0
          • Alojs01  

            Ty jsem nejezdil, ale ted mam gp5000 a po 5tis km mam na zadnim kole slusnou plosku a to jsem lehka vaha :-).

            0 0
    • mr.antik  

      Na pracujícího týpka fakt masakr… i když měl teda mamahotel jestli jsem to správně pochopil…

      0 1
      • liborg1982  

        Právě, podle popisu jen práce, kolo a spánek. To mi nedává moc smysly, ale jestli jemu jo, tak proč ne. Jiní podobný čas prosedí v hospodě :-)

        4 0
    • keymaker  

      jo, ve čtyřiceti :-D

      0 0
    • nomecz  

      tady mate podrobnejsi info :-)

      https://www.bike-forum.cz/…tu-50-000-km

      0 0
    • strtom  

      Češka najela na kole 50 000 kilometrů za rok. Ráda šokuji, říká Katka Rusá.

      https://rungo.cz/…-rika-zelva/

      0 0
      • milan.v  

        To je nám ale překvapení… ;o)

        https://www.bike-forum.cz/…secteur.html

        2 19
        • milan.v  

          Kdo na něco podobného může dát palec dolů, trouba? :-D

          0 0
          • Barak  

            Třeba si 4 lidi myslí, že tvůj post, který vyznívá ironicky, protože zřejmě předpokládáš, že každý vysedává u B-F celý den a má tak přehled o komplet obsahu B-F, je na palec dolů. Nevím, jen hádám.

            1 1
            • esmo  

              Tak tak…taky jsem článek nezaregistroval a to jsem tady docela často.

              Ale to je Milanova přednost, upozorňovat všechny na duplicitu :-)

              1 0
            • milan.v  

              Tak Kat Secteur je tu legenda po několik posledních let…

              2 4
              • Barak  

                Nezlob se, ale to je čistě tvůj subjektivní názor. Pokud sem někdo nechodí fakt často, není problém tohle jméno úplně minout.

                3 2
              • mais  

                Vidíš,já o ní do včerejška vůbec nevěděl, včera jsem si přečetl rozhovor s ní a nejvíc mě pobavilo to o rozumbradech z B-F – na řadu místních expertů krásně trefné.

                1 0
              • Smazaný účet  

                sen všech starých BF mládenců :)

                0 0
                • milan.v  

                  To je klidně možné…

                  0 0
                • Cavendish  

                  Pořádně se nevidět s přítelkyní? Fakt sen jak sviňa :)

                  1 0
                  • mais  

                    Můžeš s ní být v jednom kuse na švihu :D Jako na jednu stranu úctyhodný výkon to dokázat, ale na druhou stranu, fakt bych takovou drahou polovičku nechtěl.

                    0 0
              • krabica  

                Cože, jaká legenda? Nebýt o ní článek v magazínu, který moc lidí nečte, tak většina neví, o koho se jedná…

                8 2
                • -b-n-x-  

                  Má prostě slabé pr.

                  Ale je vidět, že se už pracuje na zlepšení :-)

                  0 0
        • iron.hide  

          no tohle, uz mas 13 dole :-O

          0 1
      • Polka  

        A teď i DVTV rozhovor.

        0 0
        • JachymP  

          Nic moc, to se Veselovskýmu nepovedlo, na počet slov ji rozdrtil ;( On hledá senzaci, ale zde to chtělo na to jít chytře.

          0 1
          • vik  

            Jo, nějak si s ní nevěděl rady… :-)

            0 1
            • honzabike  

              Veselovský je snad jediný moderátor, který dává okatě najevo že v určitých fázích neví jak dál, je zaskočen, potřebuje pár vteřin na přemýšlení na co se dál zeptat. Ale tak zaplaťpánbůh, že jsme slečnu alespoň trochu slyšeli :-)

              1 1
              • PLATYPUS3  

                Jako kdo trochu jezdí tak rozhovor o ničem, paní nebo slečně přeju hodně dalších km. Ještě teda právě že se jezdí skoro každý den tak jsou zážitky kdy hnusný počasí je relativní pojem, zážitky zůstanou, to nejde před kamerou vysvětlit aby se člověk nezesměšnil.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Slecna to taky Veselovskemu vubec neulehcila ten rozhovor. Odpovedi strohe, casto odpovidala na neco jineho nez se Veselovsky ptal.

                Na slecne je opravdu videt, ze veskery volny cas netravi mezi lidmi ale nekde sama na kole …

                6 6
                • Jano86  

                  tak toto je riadny blby koment..tak sa postav ty pred kameramy twl

                  1 3
                  • Smazaný účet  

                    Neni problem se na rozhovor pripravit a probrat otazky predem. Proste odpovidat jednou vetou je spatna uroven.

                    Pred kameru nemusim, ale presto bych o svem nezajimavem zivote dokazal rict vic …

                    4 0
                    • mais  

                      Někdo umí a ze všedního dne vypravěčsky udělá parádní zážitek, někdo ten dar nemá a i kdyby denně přečetl knížku, prošel všechny lingvistický slovníky, tak to žádná sláva nebude i kdyby mluvil o vlastní cestě na Mars. Hodně do toho kecá i nátura – extrovere vs introverce

                      3 0
                      • krabica  

                        Tak proč tam pak leze…

                        1 1
                        • jIrI___  

                          Reklama na Festku třeba?

                          0 1
                        • mais  

                          A proč ne? Co jsem četl, tak soutěžila ve Scrable, tedy slovně na tom nebude blbě, že pak ten rozhovor nevyjde z výše uvedeného, se stane, zvlášť, když je člověk před kamerou, nemá s tím zkušenosti atd… než začneš soudit, tak se zamysli, jak by jsi takový rozhovor zvládl ty.

                          1 0
                          • JachymP  

                            Přesně, jak říkám, je to problém Veselovskýho. Nenavodil správnou atmosféru. Třeba článek v magacínu od Kat je v pohodě…

                            0 0
                            • snas89  

                              Hele nevim, co porad mate:)

                              Ten rozhovor mi prisel v pohode. Ano, Veselovsky uz mel lepsi…ale i tak.

                              1 1
                              • PLATYPUS3  

                                Tož taky jezdím na kole, a jak jsem začal jezdit z domu do práce 30km tak se v práci někteří divili jak ten redaktor. Otázky typu a nevadí ti auta, za jak dlouho to ujedu, že tě to baví…já bych při tom rozhovoru ještě šlapal na válcích jakože musím dneska ještě najet stovku a v ruce gel a v cyklistickým a celej rozhovor bych nadával na český řidiče a stav silnic :-D

                                0 0
                          • krabica  

                            Já bych určitě žádný rozhovor nedělal, sebeprezentaci v médiích fakt nemám zapotřebí…

                            0 0
                            • mais  

                              samozřejmě od klávesnice počítače, schován za příslovečný půllitr umíš zhodnotit, co je špatně… jít s vlastní kůži na trh „nemáš zapotřebí“, otázka je, jak by to vypadalo, kdyby jsi v životě něčeho dosáhl.

                              3 0
                              • krabica  

                                A jak víš, čeho jsem já dosáhl? Nechápeš, že jsou lidé kteří dosáli opravdu hodně a vůbec o nich nevíš, bo nemají potřebu někam lézt, prezentovat se, nepotřebují ocenění od dalších…

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Naštěstí je každej jinej ;-)

                                  0 0
                                • mais  

                                  lidé, kteří něčeho zásadního v životě dosáhli, máš pravdu, velmi často nikam to prezentovat nejdou, protože chápou, že největší deviza a cennost je jejich soukromí – takže by jsi je nenašel ani na té stravě a pokud by ji měli, tak co nejvíce anonymizovanou, aby nebylo nic vidět. Stejně tak jako nejbohatší lidi, co znám, to vůbec nedávají najevo, ale o to je pak zajímavější diskuse s nimi, ale především všichni tito lidé nerejou jako ty – protože první co dělají, tak promýšlí, jak by v podobné situaci fungovali a reagovali oni a podle toho zvažují závěry – ať už jde o „hloupý“ rozhovor, přes řízení projektu, po řízení velké instituce, nebo řešení celospolečenských problémů.

                                  0 0
                                • Japhy  

                                  Přál bych si sdílet domácnost s partnerkou, která by toho v domácnosti opravdu hodně dosála. :-D

                                  1 1
                            • mr.antik  

                              Někdo ji řek že ten výkon stojí za to ho trošku profláknout a něco z toho vytlačit, když za to dostane na sezonu pěkný kola nebo pár řetězů tak proč ne, to by asi udělal každej.

                              Je vidět že to není profesionálka

                              1 0
                              • mais  

                                Přesně tak, je doba, kdy je třeba tvořit obsah, ať už to znamená cokolí a pokud je to pro ní cesta, jak jezdit a chce jezdit a ještě k tomu nebude už třeba muset hákovat full time v práci… hodil jsem si to do kalkulačky a je v průměru 6 hodin každý den na kole + jeslti je osmičku v práci, tak je to časově řehole.

                                Naopak se jí může časem podařit rozpohybovat další lidi.

                                0 0
                                • Breakpain  

                                  Pokud je v práci 8h – někde si déle, někde kratší dobu … tak či tak je to peklo i normálně a denně bych to nestíhal. Kdy pak sebereš sílu na nákupy, úklid atp …

                                  0 0
                                • krabica  

                                  „je doba, kdy je třeba tvořit obsah…“ to je přesně to, s čím nesouhlasím, dnes tvoří obsah skoro každý, co má v zadku díru, i když to často stojí za vyližprd… a ještě často pod taktovkou žalostného sponzoringu. Mně to vždycky přijde jako ponižování pro pár chechtáků, pokud se nebavíme alespoň o nějaké poloprofi úrovni…

                                  0 0
                                  • -b-n-x-  

                                    Ale tak občas se objeví nějaký drahokam, který by jinak nikdy nebyl nalezen. :-)

                                    1 0
                                  • mais  

                                    tak já tvoření obsahu myslím sarkasticky – pro mě je obsah seznam kapitol v dokumentu, či v knížce.

                                    Nicméně je to vlna, točí se v tom prachy, kdo v tom umí chodit, má nápad, a má na to žaludek skvěle se jako freelancer uživí a je pánem svého času, jednak je to taky nějaký know how a druhak, taky to má svou cenu a nelze opominout, že někteří ti lidé svoji kvalitu mají a svoji práci odvedou.

                                    2 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Jestli je to tento případ tak doufám ze z toho Kačka nějakou kačku urve… je to rozhodne lepší nez Některé ženy co našly mezi nohama zlatý důl a stačí jim jen vyfotit se na net…

                                      0 0
                • Tom-T45  

                  Ta (možná hraná) naděje Veselovského, že z ní dostane nějakou zásadnější odpověď, mi trochu připomněla tohle:

                  https://youtu.be/Kpbm7nnyfYg?…

                  :-)

                  0 0
                  • strtom  

                    Ana není nějaký politik aby vedl ten rozhovor konfliktně a tlačil toho hosta protože ví že na něho má něco. Prostě to nechal plynout co z toho bude za mě OK.

                    0 0
                • jecnak  

                  A co čekat od mainstreamového média s mainstreamovým komentátorem? Na obecné mnohokrát omílané otázky dostal automatické odpovědi. Množství „odbornějších“ dotazů z jeho strany 0. Pokud má někdo pocit, že v jiných rozhovorech to snad bylo lepší, pak jen méně rozumí tématům a problémům v jiných rozhovorech. Tak nějak to odpovídá i zaměření toho webu. Nic ve zlém, prostě to tak je.

                  Kreativitu v otázkách můžete projevit ve vlákně vedle.

                  1 0
                  • yetti  

                    teda já nevím, ale ty máš pocit, že jsi z ní jako odborník vyrazil něco víc? A to je psaný rozhovor trochu jednodušší disciplína než rozhovor živý. Co byste také od introvertního a né úplně normálního člověka chtěli za senzaci, že?

                    3 0
                    • Libores  

                      Tak nějak. V zásadě jde o to, jestli host v interview chce nečo o tom co dělá lidem sdělit nebo jen přišel zodpovědět položené otázky.

                      0 0
                    • jecnak  

                      Tak kdyby to bylo třeba Cyklonovinky.cz tak by padly pro vás zajímavější otázky. To je to, co jsem chtěl v předchozím příspěvku říct. Druhá věc je, že ten rozhovor byl opravdu naživo a jak ho natočili, tak behem pár hodin vyšel v „živém vysílání“. Aktuální podoba je ostřižená o několik otázek a odpovědí.

                      1 0
              • milan.v  

                To tedy ne, to je jeho styl… ;o)

                Jo a ten palec dolů ti dal někdo jiný…

                0 0
          • maajkee  

            Ono jako o čem se chceš bavit s člověkem, který jen jezdí na kole? Z mojí zkušenosti, čím zarytejší cyklista, tím míň témat z normálního života sn ím můžeš řešit :)

            7 2
            • -b-n-x-  

              Proč? Dyť z každého jednoho km může mít nějaký zážitek :-D

              0 0
            • doubeq  

              Zrovna s kotwikem se podle mojí osobní zkušenosti můžeš bavit o různých věcech, pravda, jedno setkání tolik neřekne, ale do týhle škatulky podle mě nepatří. Ono už z podstaty jeho práce musí mít mysl otevřenou ;-)

              0 0
    • MartyM  

      jako klobouk dolů, jen mi není jasné co všechno a v jakém rozsahu mazal tou indulonou, že mu vydržela 1 tuba na tři dny?!

      0 0
    • Cavendish  

      Však tu Kotew má povídání a fotky

      https://www.bike-forum.cz/…tu-50-000-km

      0 0
    • Raada  

      Hmm, ve 40 bydlet porad s rodici a nechavat se obstaravat maminkou??? Jako vykon je to fantastickej, ale diky tomu, ze sleduju uz nekolik let Katku, ktera to ale vse jezdi venku za kazdyho pocasi tak jeji vykon je pro me vyrazne vyse nez tento, ktery je castecne jetej na Zwiftu. Hlavne Katka uz tyhlety neskutecny cifry jezdi x let po sobe a neni to jednorocni zalezitost. Takze urcite palec nahoru, ale v Praze bydli daleko lepsi borka :-).

      8 3
      • milan.v  

        Počkej, jako na Zwiftu to za něj někdo odjezdil? I když na válcích to je tedy pěkný opruz… Samozřejmě venku odjeté to je náročnější z hlediska dalších věcí, ale zadarmo není na Zwiftu ani kilák, naopak kolikrát to je ještě horší dát kilo uvnitř… ;o)

        0 3
        • Raada  

          Ne, tak jsem to nemyslel. Ale preci jen je rozdil si dat dvoukilo kolem nuly, kdyz jsou namrzly silnice, fouka vitr, mrznou ruce nebo kdyz leje jako z konve apod. Na Zwiftu je to minimalne z pohledu pocasi snadnejsi.

          5 0
          • cyklista86  

            Jako ze nekdo najezdi fakt bomby pres sezonu to beru, ale met moral na to pokracovat i pres zimu. Jako furt venku bez trenazeru, tak to nechapu jak je mozny, ze to tu osobu zdravotne nepolozi. Zadnej utlum. Furt do toho busit nonstop a jeste k tomu delat nejake zamestnani na plnej uvazek a met starosti mimo toho kolo a do toho ten stres s toho jezdeni. Nechapu.. :D

            0 0
        • McBlacky  

          Na zwiftu to jede dost zadara. Prumer 30 po rovince v uplny kompenzaci. To venku je ekvivalent v zime tak 23avg.

          6 1
          • milan.v  

            Tak určitě, skoro samo… ;o)

            0 0
          • Kos_CZ  

            No tak úplně zadara to není, ale když pojedeš v balíku kolem „pace partnera“, tak nakroutíš za dvě hodiny 70km při průměrném výkonu kolem 130W a nastoupaných nula-nula-prd metrech (pokud se bude jezdit placatá trasa ve Wattopii). V reálu tohle fakt nikdo nedá. Pokud se jede „na sebe“ = sám, bez draftu, tak to jakš takš dpovídá jízdě venku za bezvětří…

            0 0
            • cyklista86  

              Asi tak. To je sakra rozdil jezdit furt sam a nebo furt s nejakou bandou.. Nebo treba za starou na E skutru. :D

              0 0
              • honzabike  

                Já nejradši s kámošem, naplánovat nějakej vejlet, skombinovat to třeba s vlakem někam dál, ideál červen-srpen, kdy se dá každou chvilku někde posedět vykoupat, dát pivko.

                0 0
            • milan.v  

              Dobře a já to teď tak trochu postavím na hlavu – potřebuje člověk neustále jezdit 200 W a více? ;o)

              Já už ty jízdy na Zwiftu záměrně střídám, dříve jen sám, pak občas nějaký event, teď už hlavně eventy, občas i ten pace partner a někdy sám… Jezdím tak, jak se mi chce a abych se neoddělal jako dříve… Asi tak…

              To skoro vypadá, jako by McBlacky ty jízdy na 150 W nejezdil, protože jsou nuda a nic nikomu nedají… Blbost… Teď jsem viděl jízdu WvA s wattáží, že byste se někteří možná i styděli to tak jet… ;o)

              Zajímavé číslo by byla průměrná wattáž na celý ten enormní nájezd u všech těch lidí.

              0 0
              • Kos_CZ  

                Nepotřebuje – jen jsem tím chtěl poukázat na fakt, že 1 km na trenažeru není to samé jako jeden km v reálu a proč je to jednodušší nalítat hromadu km na trenažeru… Nic víc tím myšleno nebylo.

                1 1
                • milan.v  

                  To nikdo netvrdil, stejně jako zde cítím nádech bagatelizace toho nájezdu na Zwiftu, tipuji primárně od lidí, co to nejezdí a nikdy ani nezkusili…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Mozna by nebylo spatny do toho zapocitavat i najezdy na e-biku.

                    0 0
                    • Breakpain  

                      No, pro mě jet na silničce někde venku 4h je strašnej morál (po letech mě to přestalo bavit)… na trenažeru tomu říkám peklo za trest, takže ono to má taky druhou stranu mince ;-) …

                      Ok – vše najezdím sólo, v partě by mě to bavilo víc ;) …

                      0 0
                    • milan.v  

                      Tak teď jsi trošičku mimo, to je jako kdybys srovnával hodinky a holínky, předpokládám, že to z tebe vypadlo záměrně…

                      0 0
                      • Barak  

                        Sednout si v klídku na trenažér a pustit si u toho film je trochu jiná liga než vytáhnout za každého počasí kolo, hadry a třeba potmě v hnusu venku najíždět kilometry.

                        Jak píšeš, je to o srovnávání holínek a hodinek.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          No, film si u toho nepouštím, ale hodina a půl je pro mě větší trápení než tři hodiny v mrazu venku ;-)

                          1 0
                        • milan.v  

                          Hele, motáš sem nesmyslně několik věcí… Asi záměr, rád reaguješ, i když kolikrát mimo mísu… ;o)

                          Za prvé nikdo nesrovnává jízdu na trenažéru a venku…

                          Nikdo to za tebe ale neodšlape…

                          Za druhé se tu bavíme o zesměšňování kilometrů na trenažéru… Kolik z vás může říct, že na tom dalo 120, 150 km, například s převýšením 2.500 m? ;o)

                          Ten, kdo tu zkušenost má, v životě by jako hovádko nesrovnával éčko a jízdu na trenažéru…

                          No a za třetí, ten trenažér tu je, protože prý Kotew na něm něco z toho najel…

                          0 0
                          • Barak  

                            Pokud jsem tvé pošty pochopil správně, tak v podstatě tvrdíš, že 1km venku = 1km na trenažéru. Já napsal jeden úhel pohledu, proč si to nemyslím souhlasím s do jisté míry, bagatelizaci kilometrů ujetých doma v teple.

                            Řešit, kdo najel nebo nenajel 150km na trenazeru je trochu mimo.

                            0 0
                            • milan.v  

                              Máš pravdu, nepřekvapil jsi a nevybočil ze své standardní rétoriky…

                              0 3
                            • mr.antik  

                              Za předpokladu že je venku 20st sucho možná. Já mám subjetivně pocit (a moje tělo i objektivně), že třeba pod 15st teploty je to všecko jaksi namáhavější. To samé bude asi platit i velkého hycu. Ale i třeba ve tmě, větru atd. kdy to vyžaduje větší koncentraci. Nevim kolik to může dělat procent ale poznám to dost.

                              0 0
                            • McBlacky  

                              Pozor, treba na Rouvy je 1km na trenalu horsi jak v realu. Ja psal o Zwiftu pouze.

                              Se blbe diskutuje kdyz to nemaji lidi vyzkouseno a porovnano na kvalitnim direct drive trenalu.

                              1 0
                              • Barak  

                                Rouvy jezdím na Wahoo Kicker Core, což není top, ale i tak predstavu mám si myslim.

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  Dobre, tak ja ti to dam do kontextu at nereagujes zase jen na posledni post.

                                  Zwift je vyrazne lehci nez v realu, Rouvy zase tezsi. U Z beru srovnani avg rychlosti na podobny profil a prevyseni u Rouvy stejna trasa v realu watty a cas.

                                  Hlavni myslenka je ta, ze dat denne v zime 50–60km na zwiftu je uplne v klidu a da se odregenerovat snadneji nez to same v zime venku pri stejne prumerne rychlosti.

                                  1 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Doteď jsem si myslel, že 160 wattů na Zwiftu je stejně jako 160 wattů venku :-O, ikdyž je pravda, že při poslední jízdě venku mi to přišlo jednodušší.

                                    0 0
                                    • -b-n-x-  

                                      Tak to mi vysvětli, jak ten trenazer řeší například odpor vzduchu?

                                      Pokud ho totiž neřeší, tak už jen tohle je sakra velký rozdíl.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Píšu o wattech :-) Rychlost je jasná, podle mě cca. 5km/h.

                                        Každopádně když začne ve Zwift chcát, tak je to trochu jiný, ale možná jsem jen přecitlivělej :-D

                                        0 0
                                        • -b-n-x-  

                                          Já to bral v kontextu s tím najezdem. Jakože, když pojedu 30km, tak na trenazeru to třeba pojedeš stejně, jako venku při bezvětří (teoreticky), takže třeba hodinu.

                                          Jenže venku máš většinou protivitr, a pro stejných wattech to pojedeš o něco déle.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Vždyť píšu, že podle mě je tam cca. 5 km/h rozdíl. Není to jen o protivětru. Na trenažeru neřešíš na stezce motající se babku na kole, která jede do práce :-) Těch vlivů, který ti objektivně snižují rychlost je víc. Pořád to, ale u mě nic nemění na tom, že venku je to radost a uvnitř za trest. Zkrátka je pro mě daleko snažší najet 100 km venku, protože na trenažeru bych to už nedal. Udělal jsem to jednou a už nikdy víc :-)

                                            1 0
                                            • milan.v  

                                              Jak jsem psal, potivítr a podobné blbosti zde filozoficky řeší primárně lidé, kteří netuší, o čem to vůbec je…

                                              1 1
                                      • jonti  

                                        Zwift to to dopočítavá na základě hmotnosti i výšky a typu kola, ale bere to velmi optimisticky, že sedíš jako profi silničář.

                                        0 0
                                    • milan.v  

                                      Tak na pedál budeš tlačit pořád stejně, pokud máš dobrý trenažér… Zbytek je jen filozofické pojednání zdejších lidí, co na nich nejezdí, a nebo nemají představu…

                                      0 0
                                  • milan.v  

                                    Nevím, co jsi třeba na Zwiftu jezdil kdy ty, ale už také začínáš míchat hrušky a jablka…

                                    Předně těžko házet všechny jízdy na Zwiftu do jednoho pytle, protože si můžeš udělat naprosto náročných padesát kilometrů v závodním tempu a nastoupat ranec, stejně jako odjet to na 130 W a jen točit regeneračně nohama…

                                    Já už toho na trenažérech a různých aplikacích odjel celkem dost, takže mám srovnání více než dobré, kdyby náhodou někoho něco napadlo… ;o)

                                    0 0
                                  • Barak  

                                    Nebudu se pouštět do porovnání Zwiftu a Rouvy, protože na Zwiftu jsem nikdy nejel, používám jen Rouvy.

                                    Ani nevím, jak píše dolomiti níže, zda tyto aplikace nějak pracují se simulací odporu vzduchu apod.

                                    Moje myšlenka byla taková, že je prostě rozdíl v klidu si jít večer na hodinku a půl (třeba v 9 večer) sednout na trenažér, než se oblíkat, vytahovat kolo, nahazovat světla a vyrazit, i když je třeba k tomu všemu ještě hnusně. Prostě se ten objem najede snadněji, nemusí se člověk tolik přemlouvat.

                                    Překvapuje mě, že to musím tolik rozpitvávat. Vždyť z tohoto důvodu přece všichni ty trenažéry máme.

                                    5 0
                                  • rejdy  

                                    Myslím, že Blacky to píše správně ve smyslu, že Zwift výrazně nadhodnocuje oproti reálu rychlost při daných wattech. Nikde nevidím, že by psal, že si to člověk na Zwiftu nemůže udělat těžký…

                                    Příklad cca 10 dní zpátky, kdy jsem jel hodinu kompenzaci 130 W (váha 76 kg), cca 30 km, 200 m výškových, průměrná rychlost 29.5 km/h. To je prostě ústřel jak blázen, venku bych jel minimálně o 6 km/h pomaleji. V kopcovitým profilu je to ještě navíc zkreslený sjezdy s 10 %+, kde letíš přes 80 km/h bez ohledu na zatáčky, křižovatky atd. – viz jiná jízda s nějakými intervaly Z3/Z4 220W avg., max. rychlost 88.8, průměrná 33.5. Pro kontext, takovej průměr nejezdí venku ani Cink na úplně jiných wattech jak absolutních, tak samozřejmě na kg.

                                    Fulgaz a Rouvy jsou v tomhle reálu o dost blíž, ale zas mě nakonec tolik nebaví…

                                    Takže celou pointu Blackyho příspěvků vidím v tom, že Zwift dává možnost najíždět velké množství kilometrů v nízké intenzitě za výrazně kratší čas než venku a bez problému zregenerovat.

                                    Subjektivně je pro mě snazší a příjemnější jet i při teplotách těsně nad nulou (pokud nic nepadá a je vidět) 2+ hodiny venku než 1.5 h na Zwiftu.

                                    3 0
                        • cyklista86  

                          No jo, ale venku muzes jet i s kopca a to nemusis slapat. Na trenazeru musis slapat furt ne?

                          0 0
        • milan.v  

          Muhehe… :-D

          0 0
        • maajkee  

          Trenažer je prostě jako masturbace, účel to splní, ale taky se tím nechlubíš jako s opravdovým sexem :)

          0 0
          • zirecek  

            Cyklisté s nájezdem >30 tis. km mají pravidelný, déle trvající sex?

            0 0
            • maajkee  

              Tím jsem chtěl říct, že najetý km na trenažeru doma bych nepočítal do kilometrů najetých na kole venku.

              je to jako počítat si masturbace jako sex :)

              0 0
      • cyklista86  

        Jestli treba bydli v rodinem domku tak proc ne. V byte to je na hlavu bydlet s rodicema to je fakt heh.. Hlavni je ze maka a do rodinneho rozpoctu urcite prispeje. Ono kdyz je treba nekdo sam, tak v tehle dobe bydlet v pronajmu jen, „aby jsi byl samostatnej“ a davat za ten pronajem pul vyplaty, kdyz ti treba u rodicu (se kteryma mas dobre vztahy) staci 1 pokoj… V jinych kulturach to je uplne normalni ze zijou 3 generace pod jednou strechou. Ono je to hlavne velke + pro ty stare lidi, ze nezijou o samote, ale jsou soucasti rodiny a tak by to melo byt.. Ale na zapade je problem, aby spolu vychazeli manzele, ne tak jeste jejich rodice bohuzel no.. :D

        8 0
        • esmo  

          Taky jsem pořád s bráchou a babkou v mamahotelu, ve 26.

          Máme dva řadový domy, velikánskou zahradu a kromě toho, že nevidím důvod proč se cpát za každou cenu do bytu, kde bych se zbláznil, tak mi i přijde blbý, nechat starosti okolo domu na dvou ženských, po tom co děda odešel.

          Někdo to tak máme … :D

          2 0
          • liborg1982  

            Tady jde asi spíš o to, že celý rok bys neudělal na baráku nic a ještě by se o tebe maminka starala. :-)

            2 2
      • iron.hide  

        kolko da Katka vyskovych metrov?

        tento jazdec v tejto teme ich dal 400 000 :-O

        a to je podla mna este vacsi vykon, nez tych 52 tisic km. Je to skoro 1100 metrov na kazdy jeden den.

        Do p***, ja som v kopcoch furt, a aj tak som rad ked dam aspon 130–140 000 vyskovych rocne :(

        0 0
        • Cavendish  

          Kata je dáma, která nijak neřeší stravu, dělá si vše jak chce. Kotew je celkem hrotič

          1 0
        • milan.v  

          Katka jich nedává málo, ale je to také dané tím, že vyjíždí z Prahy a také se do ní, až na výjimky, vrací… A je pak se svou nevrchařskou postavou schopná dát nejednu vrchařku během trasy… ;o)

          0 0
        • iron.hide  

          aha, nizsie pise Raada, ze Katka „nastoupala o cca 50km mene“.

          Tak to je potom tiez parada, 350 tisic vm je takisto neskutocne cislo, palec hore.

          1 0
          • milan.v  

            Tak není to jako ten váš asociální nezaměstnaný, co jezdí podél Dunaje a bojí se odbočit… ;o)

            2 0
            • iron.hide  

              neni nezamestnany :) v tej teme nizsie pisu ze je „stavební inženýr a pracuje z domu“

              0 0
          • iron.hide  

            u nas mame jedneho rekordera, co na 70 000 km rocne nastupa okolo 100 000 vyskovych metrov. Jazdi totiz skoro iba rovinu.

            Ale nechcem nikoho urazat, sorry za to, je to cisto jeho vec, ak mu to tak vyhovuje.

            https://www.bike-forum.cz/…gump-na-kole

            0 0
    • va-bo  

      Doma toho asi moc nenadělá :-)

      0 2
      • Smazaný účet  

        A?

        0 0
        • va-bo  

          Myslím nějaké domácí práce. Mytí nádobí a tak. A to nemluvím o plnění manželských povinností ve středu…

          0 0
          • Cavendish  

            Manželské plnit nemusí

            1 0
            • va-bo  

              Tak to má dobrý… Aspoň mu do toho nikdo nekecá.

              0 0
              • cyklista86  

                A o tom to je. Je to takove jake si to udelas. Nekdy mam pocit, ze vetsina zenaych s deckama a hypotekou na krku jen zavidi nezavyslim lidem, kteri nemaji zadne zavazky, ze muzou venovat 100% castu sobe…

                3 0
                • iron.hide  

                  poznam jedneho so 4 detmi, co da rocne 15000 km. Vacsinou jazdi skoro rano.

                  0 0
          • MirosPikos  

            Třeba má myčku.

            1 0
    • jonti  

      za me super, ze se uplne nevyhybal kopcum.

      1 0
      • Raada  

        Jo, vykon je to fantastickej. Ale opet bych to srovnal s Katkou, ktera sice nastoupala o cca 50km mene, ale stravila o cca 400h v sedle vic casu. To je pro spoustu lidi celkovej cas, ktery stravi na kole za rok :-). Proste oba vykony jsou z rise snu, ale prijde mi tvrdsi to dat komplet venku nez castecne na Zwiftu. Hlavne kvuli pocasi, tme, provozu apod.

        0 0
        • cyklista86  

          Dobre tak jestli to chces furt takhle srovnavat, tak kdyz rikas A, tak musis rict taky B. Jake ma Katka zamestnani? Ten borec je popelář!!! Nonstop venku at je vedro nebo mrzne a maka.. To je za me zase uplne jinej level byt totalne vyrizenej z vedra po sichte a jeste jit na kolo.. Nez kdyz je nekdo v kanclu, hledi do PC, usrkava ledovej caj a pak jde po praci na kolo..

          2 1
          • Raada  

            Jo, tohle je samozrejme taky zasadni fakt. To si vubec neumim predstavit. Vetsina lidi po takovy sichte jen lezi u TV a chlasta pivo :-). Oba podali neskutecny vykony.

            0 0
    • yetti  

      Nějak se ti padesátkaři množí :-)

      Tak mi napadá jak prázdný život musí žít někdo, kdo má čas trávit tolik hodin denně na kole?

      Kdyby je cyklistika živila a nájez 50tis km ročně by je posouval třeba do repre, nebo mezi profíky, tak neřeknu ani slovo, ale takhle si huntovat tělo naprosto zbytečně je pro mě nepochopitelné. Z mého pohledu je to, jako jakákoli jiná závislost, případ pro psychatra.

      4 4
      • milan.v  

        Profesionálové dnes jezdí mnohem méně, pod 30 tisíc zcela běžně, tolik už dnes nejezdí prakticky nikdo, není důvod, nikam tě to neposune…

        1 0
        • iron.hide  

          presne tak, kvalitna regeneracia a oddych je predsa sucast treningu, to v dnesnej dobe vie uz aj male decko a tyka sa to kazdeho sportu

          0 0
      • cyklista86  

        Nekoho proste nebavi sedet u televize nebo na zahradce u piva a brblat na politiku. Tak totiz zabiji cas naprosta vetsina lidi.. To je podle me mnohem prazdnejsi zivot nez ten cas aspon projezdit na kole… Muze clovek prozit zivot lepsim, zajimavejsim zpusobem? Kazdopadne, ale v drtive vetsine pripadu lidi spis promrhaji ten svuj cas jeste horsim zpusobem nez jezdenim na kole..

        0 0
        • mr.antik  

          Bez závislosti se žít nedá. Je to jen o tom, zvolit si tu správnou závislost.

          2 0
          • Lišák  

            Sex, beer, bike & rock and roll? ;-)

            0 0
            • Stingray  

              Masturbace, antidepresiva & country!

              2 0
              • cyklista86  

                Prava country muzika z USA je pecka.. https://www.youtube.com/watch?…

                Me se libi teda vsechno. Nekdy ma clovek naladu treba na Petra Spaleneho a nekdy potrebuje treba zase trochu Slipknotu.. :D

                0 0
                • Stingray  

                  Někde jsem četl, že ty co poslouchají pouze folk a country maji vyšší počet sebevražd. Pár kousků dám, ale poslouchat to celý den, tak se taky střelim do hlavy :-)

                  0 0
          • HKou  

            Presne, smysl zivota spociva v hledani ty spravny drogy :)

            0 0
        • krabica  

          Za mně je to totální blbost úplně všechen svůj čas věnovat jednomu koníčku… Co nějaká rozmanitost, rodina?

          1 2
          • iron.hide  

            skor ze kde beru na to furt tolku energiu a volu

            0 0
          • mr.antik  

            Jeden rok pojezdíš na kole a 20 dalších roků se budeš věnovat rodině…

            0 0
          • cyklista86  

            Kazdej je jinej. To co je pro nekoho smysl zivota je pro druheho ztrata casu. Nekdo ma rad rozmanitost a nekdo je posedlej jednou veci. Tak to ma byt ne? Ze kazdej si muze delat co chce..(kdyz tim neomezuje a neovlivnuje negativne ostatni) Je mi docela lito lidi, kteri jsou tak omezeni a sebestredni, ze si opravdu mysli, ze to co naplnuje je a to co je pro ne smysl zivota by melo platit i pro vsechny ostatni..

            4 0
            • va-bo  

              Jasný. Někdo to obdivuje, někdo nechápe a někdo z toho má srandu.

              0 0
            • honzabike  

              Je to tak, každý se rozhoduje sám co je pro něj smysluplnější. Někdo žije pro to že si dá doma každý den pár piv, někdo drtí kilometry, někdo chodí za holkama, někdo si staví jánevímco. Každý by měl žít tak, aby byl pokudmožno spokojenej, a když se ohlédne po čase za svým životem, tak aby si moh říct že ho nepromarnil. Ale to musí udělat každý člověk sám.

              Osobně se mi ale líbí když si někdo dává zdánlivě nemožné cíle a jde za tím a dokáže to.

              1 0
              • krabica  

                Jako proč ne, ale moc nerozumím tomu, že nedělají vůbec nic jiného, jen spánek, práce, kolo a to ještě jen silnice, jinak vůbec nic, to mi přijde poněkud smutné.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mám to podobně (spánek, práce, silnice). Na nic jiného teď není čas a posledních pár let ani zdraví ;-)

                  0 0
          • -b-n-x-  

            Souhlasím. Ale lyžařský freeride je výjimka :-D

            0 0
            • krabica  

              Jo, ale to reálně moc nejde dělat denně po celý rok… Snažím se alespoň o 3 dny a Putin mi do toho celkem hází vidle.…

              0 0
              • -b-n-x-  

                No jo no. Je to víceméně nesplnitelný životní program :-)

                Proč ti Putin do toho hází vidle? Chceš lyžovat na Ukrajinu? Jeď do té Gruzie, jako všichni ostatní! :-)

                0 0
                • krabica  

                  Na Ukrajinu, už dlouho to máme rezervované. V Gruzii je tento týden snad každý… :-)

                  0 0
    • plysovykozisek  

      Kotwík je borec a fotka se zmrzlinou v Telči je super! No a třeba já jsem taky svobodný a bezdětný a v listopadu mě bude 42let.

      0 1
      • cyklista86  

        Ses sobec no. Myslis jenom na sebe.. :)

        0 1
        • plysovykozisek  

          Nechápu význam tvého komentáře.

          0 0
        • -b-n-x-  

          A kolik dětí máš vlastně ty?

          0 0
        • honzabike  

          Mě bude v březnu 42 a taky svobodný bezdětný. Je to o psychice, nějak bylo nějak bude, každému vyhovuje něco jinéhu a co je pro jednoho dobré nemusí být dobré pro druhého. A nežli blbou babu tak radši žádnou.

          1 1
          • hmm  

            Nevíš co je život. Máš předsudky. Tak doufám že máš taky 50tis na kole když nevíš co s časem. Ale zas ušetříš máš drahé hračky a ledničku máš plnou :-D Lepší nežli dívčí zrada…

            0 3
            • honzabike  

              No faktem je, že co sem loni dal do kola, to bych si před manželkou asi neobhájil. Ale jinak stará fiesta, u moře naposled 2007, drahý hračky… no občas si koupím pěknej nůž, nevím jestli to sou drahý hračky. To jak nakládám se svým časem bych zdovolením nechal na sobě. Horší je když někdo svůj čas naplňuje tím že otravuje a kazí čas někomu jinému.

              4 0
              • esmo  

                U moře naposledy 2007?! Doporučuji s kolem k moři, jestli máš tu možnost … :D

                1 0
                • mais  

                  A co u moře? Nebyl jsem u moře 15 let, když jsem tam po té době přijel, vykoupal se, za dvacet minut vylez a zeptal se druhé polovičky, jestli už pojedeme pryč, ta slaná louže pro mě nemá prachžádný půvab. Pokud potřebuješ jezdit na kole po rovině, tak jsou i jiná místa, kde nahoníš snadno kilometry a ne jen něco u moře.

                  0 0
                  • esmo  

                    Ach jo…no dobře. Měl jsem na mysli třeba konkrétně Mallorcu, která je od nás dostupná. A stoupat si tam můžeš tisíce výškových jak je libo…

                    0 0
                    • Alojs01  

                      Nebo treba Korsica na konci leta… more taky moc nemusim, ale tohle je parada.:-)

                      0 0
                  • jonti  

                    Vetsinou kdyz jsem byl s kolem u more, tak tam bylo prave tech vyskovych metru az prilis. Chorvatsko – Makarska, Gran Canaria, Recko – Peloponez, Mallorca taky castecne.

                    0 0
                  • Breakpain  

                    Jiné podnebí, jiný vzduch … od moře přijedu vždy nabitej ;-). To samé hory …

                    1 0
                    • mais  

                      Hory chápu – v čr na nich pravidelně část roku bydlím, Zillertal je srdcovka, moře mě nebere – jako ne že by se mi nelíbilo třeba Dánsko, nebo severní Německo, ale jinak…

                      To třeba Bodamské jezero je pro mě jiná káva, ovšem hlavně mimo sezonu.

                      0 0
                    • cyklista86  

                      Tak u more i dostavas slusnou davku jodu, ktery se vyparuje z more a plno lidi ma jod deficitni.. :) Jako to je muj sen. Bydlet u more kde je celorocne teplo. Byt na kole a na plazi nonstop. Tak malo me ke stesti staci. :D

                      0 0
                      • Gwaihir  

                        Kde si četl, že jód se vypařuje z moře a lidský organismus je ho schopen získávat? To mě zajímá. Já měl za to, že se vypařuje sůl a ta se ti do organismu dostane. Ale jód sice rozpuštěný ve vodě je, ale aby přijímal jód tak musíš jíst mořské živočichy, ideálně řasy, ne?

                        0 0
                        • cyklista86  

                          Jod je prchava latka a ne sul lol. Mas v tom nejaky zmatek…

                          0 0
                          • MichalOld  

                            Tak jako že je zdravé jíst možské ryby a řasy kvůli vstřebání jódu do lidského těla vím asi jako každý, ale že by člověk dokázal využít jód vstřebáním kůží nebo dýchací soustavou pobytem u moře, o tom čtu teď poprvé. Přijde mi to trošku nepravděpodobné.

                            0 0
                            • vrazdit  

                              To je jedno, cyklista86 má vždycky pravdu…

                              0 1
                            • cyklista86  

                              Ty ctes poprve o tom, ze mineraly muzes vstrebat pres kuzi? Tak toho ctes asi hodne malo. A co je na tom k podiveni ze vzhledem k tomu, ze je jod velmi prchava latka, tak ji muzes klidne dostat do tela inhalaci? viz. treba https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21431377/

                              Jinak proc si myslis ze je mezi atlety tak oblibena horka vana s epsomskou soli treba? Protoze jim horcik kterej vstrebaji pres kuzi uvolni svaly? To same lugoluv roztok se bezne pouziva transdermalne, protoze oralne to muze nekterym lidem delat problem a nebo ho muzes klidne inhalovat.. Fakt me udivuje jak nemate ani ty naprosto zakladni znalosti v tehle oblasti a stejne nemate problem placat nesmysly a argumentovat s nekym, kdo aspon ty zakladni znalosti ma.. Amazing..

                              2 0
                              • Janes  

                                Přesně…

                                0 0
                              • MichalOld  

                                Nestáčej debatu tam, kde nezačala. Ty jsi tu tvrdil, že u moře vstřebáváš ze vzduchu jód. Jedná se samozřejmě o koncentraci. Když si sypeš sůl do vany, tak jsi úplně v jiným vesmíru. Když se popatláš jodovou tinkturou jakbysmet. Ve vzduchu u moře bude stopový, a pravděpodobně neměřitelný množství. Takže klid ty amazingu

                                1 0
                          • Gwaihir  

                            Jod se v přírodě díky své velké reaktivitě nevyskytuje v elementárním stavu, ale pouze ve sloučeninách. Minerály jodu jsou relativně vzácné (např. … Velké zásoby jodu jsou v mořské vodě (díky velmi dobré rozpustnosti jodidů), kde se jeho koncentrace pohybují okolo 0,06 mg/l.

                            Jodid je samozřejmě sůl.

                            Jodidy jsou soli kyseliny jodovodíkové (HI).

                            Ale jinak zajímavý odkaz výše.

                            0 0
              • Kos_CZ  

                Ale prdlajs! Správný chlap nakupuje buď ve slevě, nebo v akci. A to pak manželkám nevadí! :D

                1 0
    • Smazaný účet  

      No, každý máme nějakou tu úchylku, ale nerozumím té induloně. To má jako k jídlu? 120 indulon, to vychází, kdyby jezdil denně, třetinu indulony na den, to si nedovedu představit, si to namazat na prdel a pak si do toho sednout. Sám teda taky něco najedu, nepočítám to, tak prostým odhadem je to něco přes 10tis a žádný mazání teda nepotřebuju.

      1 0
    • dedek55  

      Paááni , to je správný šílouš (v dobrem slova smyslu) :-) Já v dobách největší „slávy“ dával 18–20 000 ročně , a myslel jsem jak jsem dobrej :-) Vše tedy na MTB . Na žiletce to asi přibývá trochu víc , ale stejně . Klobouk dolů :-)

      1 0
      • Melvin  

        Dvacet ročně na biku je hodně slušné.

        3 0
      • esmo  

        Teď už tě limituje baterka? :D (vtip)

        1 0
        • dedek55  

          :-) Dá se to tak říci , ale spíše to koleno , zkouším mu domluvit ale odmítá komunikovat :-)

          0 0
          • Esi  

            Asi málo vodky :-)

            0 0
            • dedek55  

              :-) Dříve jsem jezdil na Fernet…ted' na Republiku :-)))

              1 0
              • Lišák  

                Pokud jsi jezdil na Fernet, tak zkus místo Republiky Professore. Dlouhodobým zkoušením jsme s přáteli přišli na to, že není tak sladký, jako Republika, a proto nám, Fernetariánům, chutná víc.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Na vaření a na pečení je Republika dobrá ;-)

                  1 0
                  • bara2  

                    Na vaječňák dokonalost sama :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Myslíš to nevábnost ze Salka? :-)

                      0 0
                      • bara2  

                        Já to teda dělám ze smetany na šlehání, kousku másla, cukru a žloutků. Ta smetana se s máslem a cukrem musí povařit a je z toho po vychlazení konzistencí něco podobného, jak ono Salko. Chuťově a hlavně čichově je to ale někde jinde. Nikdy jsem vaječňák nedělala, bo mi to salko smrdělo, jak každé kondenzované mléko, stejně mi smrdí i ta dlouhodobě skladovatelná tetrapaková mlíka,… jako Tatra… Ale pak jsem našla recept, jak to udělat ze šlehačky a dokážu vypít přes Vánoce vaječňáku… škoda mluvit. Z Republiky je dobrej, dá se dělat i z těch podřadnejch vizourů, co kolem Vánoc bývaj ve slevě, to zas má jinou chuť.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak to smekám, protože jsi specialistka ;-) Mě to tady vždycky češi nechaj a když jsou to chutnal poprvý, tak jak jsem neměl Salko ani nepamatuju, tak jsem pořád nemohl přijít na to, co je to tam za divnou chuť :-D Nakonec jsem na to teda přišel :-) Němci tomu říkají „Eierlikör DDR Art“ :-D

                          0 0
      • iron.hide  

        na mtb je to paradny najazd, palec hore.

        Ja mam sice aj ziletku, ale posledne dva roky takisto jazdim cisto len MTB, zatial moj rekord bol 11200 v roku 2020.

        Tento rok chcem aspon tych 12k, samozrejme vsetko mtb, a este k tomu mam dalsi ciel – aspon 150k vyskovych.

        Tak snad to vyjde, pokial nebude nejaka vojna alebo co… a nebudem musiet narukovat

        0 0
    • honzabike  

      P.S. Je ta indulona na zadek fakt dobrá?

      Minulou sezonu se mi stalo asi dvakrát že sem po delším nájezdu sedl v hospodě na poslední štaci před domovem a když sem pak nased na kolo abych dojel tak prdel bolela tak že sem to musel dojet ve stoje. Myslíte že by ta indulona pomohla? A máznout třeba na těch posledních 15 km nebo radši od začátku? Dík za odpověď..

      0 0
      • Mikikuba  

        Není. To bylo tak před 30ti ne-li více lety…

        1 0
        • milan.v  

          Asi tak…

          0 0
          • honzabike  

            Takže nemazat ničím?

            0 0
            • jecnak  

              Hlavní je hygiena, posed, sedlo a oblečení. Mazání bych bral až jako něco navíc – viz článek

              0 0
            • Mikikuba  

              Určitě mazat už z důvodu ochrany kůže do budoucna. Ale rozhodně indulona je dávno passé.

              0 0
            • Breakpain  

              Já ti nevím, ale pokud jsem měl v nějakém roce nájezd kolem 10 tis km, tak kdybych nemazal, mám rozedřenou prdel šíleným způsobem. Upřímně při nájezdu 50 tis … nechápu, že mu ta prdel ještě slouží, pamatuju že i tehdy se mi občas něco zanítilo atp …

              0 0
            • Smazaný účet  

              Kdo maže, ten jede :-)

              0 0
      • dědek mohy  

        Nechci dělat reklamu, ale před pár roky jsem byl pracovně u jednoho výrobce kosmetiky a ten mi za dobré služby věnoval jednu plechovku krému. Že prý jde na mě vidět, že jsem cyklista (nevím, jak na to přišel =) ) a že se mi to může hodit. Tak jsem to vyzkoušel a je to opravdu neskutečné, jak to pomáhá na otlačený zadek, případně i na ošudlané stehna z běhu. Je to Sportique. Podobných produktů bude určitě více, ale vyzkoušený mám jen tento.

        0 0
        • esmo  

          Já si nějak nedokážu představit, že bych si měl třeba celej den spocenou prdel ještě čvachtat v krému… :D

          0 0
          • cyklista86  

            Tak zasadni je, aby jsi mel hadry a sedlo ktere ti fakt sedi a aby jsi na tom sedel tak jak mas, aby jsi nicim o nic nedrel. Jak tohle nema clovek poresene, tak bude met problemy furt.. Jinak nejhorsi co clovek muze udelat je si komplet rozkrok oholit a pak to nechat trosicku narust. Pak totiz ty chlupy funguji defakto jako brusny papir a o zabavu je postarano.. Naopak kdyz to clovek necha prirodni, tak je treni minimalni.. :D

            2 0
          • Smazaný účet  

            omyl… čvachtat se nemusíš.. pak jsou tady ještě přípravky, které naopak vysušují a kule se pak nepotí tolik… takže by to mělo sloužit jako prevence vzniku problémy. Zkušenost ale nemám.

            0 0
          • dědek mohy  

            Hele, třeba já namažu jen po sprše po konci aktivity. Sice tam píšou, že se to má dávat i před aktivitou, ale to je mi nějak proti srsti =) Tak lehce namažu po a regenerace je potom mnohem rychlejší.

            0 0
            • Janes  

              Po, je ideální Ondřejova mast. A vlastně i před.

              0 0
        • -b-n-x-  

          Nemohl by pomoct i ten dětský krém na opruzeniny? :-D

          0 0
          • Kos_CZ  

            Když se spotím a sůl mi pak rozedře třísla tak ano, Bepanten opravdu pomáhá na hojení…

            0 0
      • Alojs01  

        Tak mazani zadku neni o tom, ze te nebude bolet neotlacena pr.el od sedla, ale o tom, ze ta kuze neni rozedrena…:-) A v tomhle smeru je indulona dostacujuci.

        0 0
        • milan.v  

          Pro někoho… Je to jako s ostatními věcmi, sedla, řídítka, pedály,…

          0 1
          • Alojs01  

            Tak urcite, ja jsem to bral spis jako jestli nic, nebo indulona :-)

            0 0
      • iron.hide  

        pouzivam indulonu (aj ked ne tolko jak on), a v pripade vetsej/dlhsej zataze Sudokrem. Sudokrem je dobry aj ako krem „po“, velmi mi pomohol ked som s tym mal vetsie problemy.

        0 0
    • Elwing  

      Vůbec si nic takového nedovedu představit. Spíš držím těmhle rekordmanům palce, aby je nic nesrazilo za ty hodiny, které tráví v provozu mezi auty.

      1 0
    • Polopol  

      Me by strašně zajímaly výkonové křivky jak tady tohoto, tak i te Katky.

      Osobně kdybych měl tyto nájezdy, tak bych asi těžce nesl, kdyby na tom byl líp než já a třeba mě urval v kopci…

      0 0
      • Cavendish  

        Kotew rozvěsil v kopci i Míťa, tak asi našlapanej bude :)

        0 0
      • Kos_CZ  

        A co bys na těch křivkách viděl tak převratného?

        0 0
        • Polopol  

          Prostě jak jsou s takovým najezdem dobří.

          0 0
          • milan.v  

            Dobrým vodítkem může být virtuální závodění ve formě segmentů na Stravě, tam třeba Kat má docela dost zářezů… A ty nedělá jako někteří zde s přípravou a pár kilometry k nim a zpátky… ;o)

            0 0
          • iron.hide  

            tak predsa moze sa stat, ze pri tom neustalom jazdeni budu niektore dni unavenejsi, a vtedy by si ich trhol.

            Ked mam dlhsiu dovolenku a jazdim pocas nej kazdy den, tak tie posledne dni to uz dost citit a vykon je uz slabsi

            0 0
            • yetti  

              Však taky jakýkoli intenzivní trénink bez regenerace je naprostý nesmysl a jedinci jako Kate, nebo Kotew to s vysokou pravděpodobností za pár let poznají na vlastní kůži

              1 0
              • milan.v  

                Kat má nastavený režim, dává to opakovaně několik let po sobě, uvidíme další roky…

                0 0
                • cyklista86  

                  Ano dava to, ale otazka je. Jestli si telo ruzne neduhy „neschovava na potom“, protoze ted jaksi to telo nema cas nic resit. Mam takove tuseni, ze az s tim prestane, tak telo pujde do takoveho utlumu, ze bude rada kdyz si zajede pro rohliky..

                  1 0
                  • yetti  

                    …a vzhledem k tomu kolk energie je její tělo navyklé spalovat a že ani při tak extrémní zátěži nevypadá jako chrt, tak si dovolím predikovat, že bude mít v budoucnu obrovské problémy dostat metabolismus do nějakého udržitelného módu a udržet svou váhu v alespoň přijatelných mezích

                    1 0
          • McBlacky  

            Na maxu to je horsi, na vytrvalosti neprekonatelny. Vetsinou na zavodech do 2 hodin porazi nekdo s najezdem 10 a intervalovym treninkem vomax a max v klidu lidi s 30+ najetych ve vytrvalosti ale od 4 hodin uz si neskrtnou.

            Ono to je dost logicke z toho jak se svaly prizpusobuji zatezi.

            0 0
      • Raf  

        Křivky to jsou placatý jako moře, to asi jinak nejde. I v nejlepších letech jsem na KPŽ dostával strašnou sodu v prvních 10 – 30 km a horko těžko to druhou hodinu sjížděl. A v XC závodech mi ujel v podstatě každý, kdo se na kole udržel. A to jsem měl nájezdy kolem 20k a 800 – 1000 hodin. S dvojnásobkem bych se do nějakého závodění vůbec nepouštěl (a myslím, že to vlastně nikdo z kilometrových rekordmanů ani nedělá)

        2 0
        • jonti  

          Teď máš konečne možnost zůročit roky objemů, nasadit jen krátké intenzivní tréninky a na závodech to drtit :D

          0 0
        • Polopol  

          To si právě myslím. Psychicky bych to nedal…

          0 0
        • jonti  

          Funguje to i opačně: nejvíc km jsem vždy najel v období, kdy jsem nezávodil a jezdil jsem sám nebo v pomalejší skupině.

          Je podobně náročné dát si v sobotu závod na 60km a neděli 30km na vyjetí jako v sobotu lehkým tempem 130km a v neděli 100 km.

          0 0
    • liborg1982  

      ,..

      0 0
      • vik  

        Kateřina v DVTV: https://video.aktualne.cz/…cc47ab5f122/?…

        A dokázala tam i tu Festku dostat, uff!

        0 0
        • cyklista86  

          Ze ju to bavi tomu ani ona sama neveri, ale asi ji bylo blbe rict, ze to je dobrej unik od reality nebo neco podobneho.. Jinak kolik ji je? Na tech fotkach na kole vypadala na 20 a tady bych ji typoval minimalne 40..

          1 8
          • Smazaný účet  

            Najedeš 50.000 km když tě to nebude bavit? :-D

            0 0
            • cyklista86  

              Asi jsi naivni clovek co vubec nedokaze cist mezi radky.. Jinak to cislo samotne je urcite dobra extra motivace. Ze aspon to neni mrhani energie uplne pro nic, ale aspon je „slavna“ a pro neco uznavana.. Nebyt budiku s GPS a stravy, tak dost pochybuju, ze by tech 50 ujela.. Takze jestli ji neco bavi, tak asi to, jak ji na strave naskakujou cisla a ne to ze jede nachlazena v zime, v desti 150km pro nic…

              2 6
              • Smazaný účet  

                Taky miluju tyhle psychology, kteří mají hned jasno :-)

                1 0
                • Smazaný účet  

                  Ti to zase nandal, co? Nestačilo ti, jak tě vyškolil s těmi krávy a mlékem? :-D

                  Na toho jsme všichni krátcí, kamaráde. Ten na internetu vystuduje i atomovou fyziku.

                  3 1
                • zirecek  

                  Zkus to k tématu:

                  • Myslíš si, že v tomto konkrétním případě je motivace pouze radost jízdy?
                  • Myslíš si, že by tolik najela nebýt stravy?

                  Přínos Stravy je zřejmý pro motivaci lidí ke sportu, něco jako krokoměr v hodinách pro děti/rodiče. Stejně jako kolo pro život, a další, kde je myšlenka přínosná – udělat něco pro své zdraví, sdílet aktivity, takový sportovní FB.

                  Avšak v krajní poloze a závislosti je to v podstatě psychická anomálie. „Běžný“ člověk žije poněkud pestrý a rozmanitý život, kdy svůj čas dělí mezi různé aktivity. To vede k rozvoji a obohacení. Extrémní zaměřenost na jednu aktivitu není běžná a je to spíše chyba matrixu než výhoda či vylepšení.

                  1 0
                  • Prazak0  

                    Většina lidí zde asi dává kolu víc, než aby šlo o pestrý a rozmanitý život, kde svůj čas dělí mezi různé aktivity. Dost lidí stráví hodně času v práci a cestou tam a zpět, po odečtení dalších nutných věcí, co berou čas tolik času už nezbyde. No, a někteří lidi většinu toho „volného“ času dají kolu.

                    0 0
                    • zirecek  

                      Najet ročně 2–6 tis. km (tipuji větší polovina zde) je sakra rozdíl oproti 50 tis. km.

                      0 0
                      • Prazak0  

                        Nevím, jestli někdo najezdí za rok 2000 km, tak takových tu moc nebude. Spíš bych čekal, že lidi tady najezdí od 5 tisíc za rok a víc.

                        1 1
                        • zirecek  

                          Tak to bych si měl osobně strčit ananas do zadních partií, dát ban a zrušit účet, :-).

                          4 0
                        • -b-n-x-  

                          Kromě loňska, jsem takhle (méně než 2000km) najezdil vždycky :-)

                          2 0
                  • Smazaný účet  

                    Ty jsi to nepochopil stejně jako cyklista :-) Já se ptal na jeho možnost a ne na její ;-) Její rozhovor jsem ani neviděl :-) Toho psychologa jsem myslel na ty řádky :-D

                    1 1
          • Prazak0  

            Tak její věk jde odhadnout, na linkedin uvádí studium vš od r. 2002, tj. tehdy jí bylo 19 let. Což by vycházelo na 39 let v letošním roce. Mohla by maturovat o rok dříve, nevím, od když se vrátilo, že zš má být opět devět let. U nás ale není běžné, aby někdo zvlášť nadaný maturoval třeba ve 13 a v 16 měl diplom. Ona naopak studovala vš 6 let, ale nastavit si o o rok je dnes spíš pravidlem. Zkrátka je jí ke 40, pokud by na vš šla ne hned po maturitě nebo před vše zkoušela jinou školu, tak by jí klidně mohlo být o pár let víc. Nejspíš jí ale letos bude těch 39.

            Ono je možné říci, že vůbec ježdění na kole je únik od reality. Jestli je realita sedět v práci a tam dělat, co lidi mnohdy zas ne tolik baví (obvykle vadí víc prostředí než práce samotná, ale i ta nebývá tak tvůrčí) a jízda na kole únik, tak jistě. Já z té reality opravdu rád uniknu docela rád.

            Pokud někdo kvůli koníčku, sportu, nezná nic jiného, tedy krom té práce, tak je to určitá jednostrannost. Ale lidi, co chtějí něco dokázat, tak obvykle se musí věnovat té jedné věci a ostatní věci musí jít pryč. Mně přijde lepší, když někdo se realizuje ve sportu a ne v zaměstnání. Právě u toho kola to chce, aby tomu člověk dával dost času. Kdo vyjede jen málo, tak třeba pokud bydlí kde jsou jen trochu kopce, tak si to neužije. I krátká jízda je namáhavá, paradoxně víc, než kdo má dost natrénováno a kopce mu nepřijdou a kilometry taky ne. On to říkal i Jaroslav Cihláš, že ta cyklistika je jednostranná. Je to hodně času v sedle a nic jiného, ostatní věci unikají.

            0 1
            • orm  

              Neni potreba spekulovat o veku, v clanku na roadcycling.cz je zminen presne.

              Cituji:

              Kateřina Rusá (*1986) vystudovala VŠE v Praze a pracuje jako redaktorka a editorka on-line magazínu.

              0 0
              • milan.v  

                On ale rád hypotetizuje, možná, asi, spíše… ;o)

                2 0
                • zirecek  

                  Asi se dívá na hodně detektivek v TV, tak ho to inspiruje.

                  0 0
                  • Prazak0  

                    Občas použije mozek, např. dá si dva údaje dohromady, vidí, že něco nesedí. Asi se to nesmí chtít odhadnout věk z uvedeného profesního CV.

                    0 0
              • Prazak0  

                Tak bohužel údaje v článcích nemusí být vždy směrodatné. Někde jinde, nevím jestli výsledky nějakého závodu, u jejího jména bylo uvedeno 1984. To by odpovídalo studiu vš od věku 18 let, což reálné je. Že by studovala vše od věku 16 let si nemyslím, ani nemyslím, že by uváděla nepravdivý údaj ve svém profilu na Linkedin.

                0 0
        • McBlacky  

          To spis cely vyridila Festka, respektive jeji marketaci.

          6 1
          • honzabike  

            Pro Festku je to samozrejme reklama jako hrom. Nedivil bych se kdyby ji nabizeli nove kolo zdarma, kdyz za tenhle rok zase najede 50.000 nebo vic. Firmy tyhle lidi potrebujou, kouknete na Trailhuntera, sponzoruje ho Renault, Rockmaschine, dokonce uz ma vysostni pravo podilet se a testovat kola ktera tu jeste nejsou. Kdyz jste v necem vyjimecnej nez ostatni, tak se vam nabidky jen hrnou, to dycky tak bylo a dycky bude.

            0 1
            • Mikikuba  

              No nevím. Kdo chce Festku tak si ji najde. Že by někoho přesvědčilo, že někdo na tom kole najede 50tis to si teda fakt nemyslím. Pokud by vyhrála nějaký závody nebo něco takovýho ale tohle fakt asi nikoho nepřesvědčí…

              1 1
              • strtom  

                To je budování značky, prostě musíš být vidět. Trvá to dlouho a dá to hodně práce.

                0 1
                • Prazak0  

                  Nevím, přijde mi, že jí to ježdění baví. Když se člověk vypracuje, tj. má něco naježděno, tak pak to ježdění jde lépe. Samozřejmě, tím že to jde mít na Stravě, tak pak to i může zaujmout další lidi a člověk může motivovat i toto. Já bych to asi bral jako tlak, radši bych najížděl jen sám pro sebe, než aby mě sledovala spousta lidí, kolik jsem ten den/týden/měsíc/rok na­jel.

                  0 0
                  • strtom  

                    Ja to myslel na tu festku.

                    0 0
                    • Prazak0  

                      Ano, někde uváděli, že jim dělá testovací jízdy. Beru to, že ona jezdila hodně a pak přistoupila na spolupráci. Oni jí poskytnou kolo nebo rám a ona pro ně najíždí to objemy. Značku si budují oba.

                      0 0
              • Prazak0  

                Tak najet 50 tisíc za rok je něco dosti mimořádného. Není to závod, ale i tak to je úctyhodný výkon. Profesionální závodníci najezdí spíš polovinu, pokud jsem správně informován. Přitom ona chodí do práce, najezdí to poctivě venku, žádný trenažer. Píše se o ní docela dost, řekl bych, že mediálně má pozornosti možná víc než Zdeněk Štybar. Přitom on má v něčem blíž k těm běžným lidem. Nevím, jestli si festku pořizují závodníci.

                0 0
                • orm  

                  Jezdi i na trenazeru :-).

                  0 0
                  • milan.v  

                    Minimálně, ale občas na válcích, pokud vím…

                    Snad jí to někdo tady nebude odečítat… :-D

                    0 1
                  • Prazak0  

                    Všiml jsem si, že její profil není přístupný, dokonce snad ani po přihlášení na Stravu, musí být člověk v okruhu přátel, aby šlo vidět její jízdy.

                    Ježdění na trenažeru jistě funguje jako trénink, v kombinaci, kde je hodně ježdění venku má značnou tréninkovou hodnotu. Nicméně já bych to neuváděl to odjetých kilometrů. Protože virtuální realita není totéž jako kilometry na silnici nebo v terénu. Pokud takový údaj uvádí, tak já bych pak rád viděl oba nájezdy. U toho indoor pak i watty a čas, virtuální kilometry jdou nastavit různé.

                    0 1
                    • cyklista86  

                      Asi tak. Ja bych jezdeni doma spis pocital na hodiny. Je proste hovadina tvrdit ze si ujel 200km a pritom stojis na miste. To dal sem si x hodin na trenazeru. To uz me dava vetsi smysl..

                      1 4
                      • Prazak0  

                        Ono na hodiny to jde brát i venku. Z pohledu některých trenérů to je snad i lepší. Jenže, venku to beru na kilometry, protože odjedu nějakou trasu. Ten výkon se vždy poněkud liší dle větru a to o dost. U trenažeru je snaha, aby to odtrénované mělo ekvivalent s kilometry venku. Já ty kilometry na trenažeru beru spíš motivačně, vím, že jde víc o čas a watty, případně TF. Rozhodně bych nikomu nevykládal, že jsem odjezdil třeba 80 km a myslel tím na trenažeru.

                        0 0
                        • cyklista86  

                          Tak nejpresnejsi by bylo brat vsechno na cas, watty a tepy/kalorie. To je to hlavni co telo vnima. Jestli ujedes vic nebo min kvuli smeru vetru, profilu tras a pod. je v konecnym dusledku asi jedno kdyz ten cas, watty, tepy, kalorie by sedely stejne ne? Ten udaj kolik ujedes je spis takove meritko pro ego.. Ale nic nerika o tom jak narocny nebo dlouhy to bylo.. Co je tezsi 100km sam proti vetru nebo 200km po vetru a jeste za autem..? :))

                          0 0
                          • McBlacky  

                            Presne. Pokud se bavime o treninku, meri se cas a jeho ‘kvalita”.

                            Kilometry nikoho nezajimaji.

                            1 0
                            • Cryzyy  

                              trenink je priprava na zavod a pak nasleduje otazka, co jsi vyhral :-D to ostatni je jenom cas na kole :-)

                              0 0
                          • Prazak0  

                            Ano, z hlediska těla jde o ten čas, watty, tepy, snad i venkovní teplotu. Najetá vzdálenost je spíš druhotný údaj, co se organismu a jeho tréninku týká. Nicméně závody jsou zpravidla na předem dané trasy, ty se při nepřízni počasí zkrátí. Čas má každý závodník svůj. Výjimečně to je na čas, třeba hodinovka na dráze, to není ale závod, spíš měření vlastního výkonu, pokus o rekord. Pokud si vyjedu, tak jedu tam ta tam, nebo najezdím tolik a tolik km, samozřejmě vím, že ten výkon na stejné trase je pokaždý jiný, i kdybych to zajel na vteřinu stejně rychle.

                            0 1
                            • McBlacky  

                              Ono kdyz se pripravujes na konkretni zavod, tak uz vis ± na minuty jak dlouho ho pojedes. Indikace z predchozich ucasti nebo od zavodaku se kteryma se tahas. My v teamu nikdy neresili kolik ma co km a prevyseni, vzdycky jen “to je na dve hodiny; tamto 2:15…). Stejne jako mas rozebrana klicova stoupani kde se to deli nebo chces utocit, neresis co to je za kopec (povrch, sklon, delka) ale resit jaky kriticky vykon jsi schopen podat, pripadne jestli ma smysl hakovat cast

                              0 0
                      • Mikikuba  

                        Tak trénuje se vždy na hodiny ať venku nebo doma. Kilometry jsou vedlejší produkt…Proto i těch 50000 vypovídá jen že jezdí hodně. Nic víc nic míň.

                        0 0
                        • Prazak0  

                          Tak když je závod nebo i jen vyjížďka, tak zpravidla je daná trasa předem. U závodu se to může krátit, u tréninkové jízdy naopak může být prodloužení, je hezky, dobře to jede, proč to nevyužít. Z hlediska počítání tréninku asi pak jde o to, jak byl dlouhý čas v jakých intenzitách, jak se to střídalo. Ale asi ano, někdo může mít naplánováno odjezdit měsíčně nějaké hodiny v nějakých intenzitách. V rámci jedné jízdy je spíš daná ta trasa, podle času se pak upraví další jízdy.

                          Ono je taky možné se dost bavit, co je trénink. Dle nějakých definic musí být vědomý, cílené úsilí se někam posunout. Já za trénink považuju i to, když třeba někdo jezdí denně do práce dvakrát 25 km, tj. 50 km denně. Plus krom toho něco najezdí za jiným účelem. I když ten člověk jezdí spíš užitkově, tak fakticky trénuje. To není nic vymyšleného, znám pár případů takových lidí. Za trénink považuji i když cíleně jezdím a je tam nějaká frekvence, třeba 3–4 týdně, cíl není závod, ale jen fyzická kondice. Počítat to na hodiny, to dává smysl pro lidi vyloženě se závodními cíli.

                          Tady je jedna disciplína, trochu stranou od ostatních sportů, sice zimní plavání a otužování. Plavání ve studené vodě, tady se jedná z hlediska otužilost právě o ten čas ve vodě. Jestli někdo plave rychle je vedlejší, stejně tak vzdálenost, kterou odplave. Podstatnější je spíš proudění vody, pokud jde o řeku, jestli se plave po proudu nebo proti, případně i vítr, když se vyleze ven. Sledovat rychlost dává trochu smyslu u dálkového plavání, i když je v dosti studené vodě. Přitom paradoxně u soutěží v zimním plavání tam se soutěží podle času.

                          0 1
                • Mikikuba  

                  Jenže profesionální závodníci to najezdí v naprosto jiné kvalitě. A o tom o tom to je! U mě to bylo stejné. Naprosto mě nelákalo najet nějaký šílený objem za rok ale mít maximální výkon a podat ten výkon na závodech. Ale je každýho věc jak se realizuje. Jinak je jisté že takovéto nájezdy byť bez zaměření na výkon budou mít zdravotní následky. A jak už jsem psala v jiném vlákně když bude mít štěstí tak až kolem 50ti. A já třeba právě tohle riziko chtěla podstoupit jen tehdy, když jsem se zaměřila striktně na výkon. Obětovat zdraví jen pro najíždění objemů by pro mě bylo málo.

                  Ale jak říkám je to naprosto každého věc jak naloží se svým životem.

                  4 0
                  • McBlacky  

                    Muze byt extremne odolna, jsou takove pripady v kazdem sportu.

                    0 0
                    • JachymP  

                      No kdyby se místo toho kola válela na gauči tak to má taky svoje rizika. Dokonce i jízda autem není úplně bezpečná z pohledu zdraví. Past vedle pasti.

                      1 1
                    • cyklista86  

                      No podle me ani nechodi na preventivni prohlidky, takze tezko rict jestli je „odolna“ nebo je telo tak zhuntovane, ze ma nizke bile krvinky a tak ani byt nemocna nemuze. Protoze telo si proste nema jak poradit s tema patogenama.. V takovem pripade nemuze probehnout bezna nemoc, kdy telo zvysi telesnou teplotu a zacne aktivne ty patogeny zabijet, ale projevi se to az pozdeji vaznyma zdravotnima problemama. Fakt je, ze jestlize za 4 roky nebo jak dlouho ji neskolila ani jednou horecka(znamka funkcniho imunitniho systemu) Clovek neco chytne, par dni ma horecku a za tyden je fajn. Tohle jestli u ni neprobyha, tak se s nejvetsi pravdepodobnosti v tele deje neco mnohem horsiho, ale protoze to ma asi na parku, tak to zjisti, az jednoho krasneho dne nebude schopna ani vstat z postele..

                      2 3
                      • Breakpain  

                        Na tom neco, ale je to jeji volba a nema ji do toho nikdo co kecat.

                        Dokonce jsem proti tomu, aby clovek nemohl spachat sebevrazdu, kdyz chce, tak at ji spacha, vzdyt je to jeho volba…

                        Stejne jako se tu travi Onuce, je to jeho pravo a at si dela jak je libo. Neco jineho je, kdyz radi ostatni :) …

                        4 0
                        • cyklista86  

                          A nekdo ji neco narizuje nebo zakazuje? Ne jen se debatuje o verejne zname osobe. Co je na tom zvlastniho? Onuce to same. Kazdej ho tu zna, tak co je na tom mu napsat vlastni nazor nebo radu z dobre vule? V tomhle jsi trochu mimo no a co se tyce sebevrazdy, tak tam asi zalezi na duvodu. Je rozdil jestli se chce zabit prdlej 15letej kluk protoze se rozesel s holkou a nebo clovek nevylecitelne nemocnej ve velkych bolestech treba.. Co se toho druheho prikladu tyce, tak urcite jsem pro povoleni asistovane sebevrazdy a kdo to neschvaluje. Hlavne ti pobozni kteri tvrdi, ze clovek nema pravo si vzit vlastni zivot. No tak tem preju tu nejbolestivejsi nemoc, aby si uvedomili jake nesmysli placaji..

                          0 2
                          • mum-on-bike  

                            Tvl, ty jsi fašoun. Přát někomu tu nejbolestivější nemoc.. to je silný kafe

                            3 0
                            • cyklista86  

                              Pro me je zase silne kafe, kdyz nekdo aktivne chce zamezovat tomu, aby clovek mohl dobrovolne ukoncit utrpeni ktere proziva a o tom oznacnei „fašoun“ se nebudu vyjadrovat. Vubec nemas poneti co to slovo znamena..

                              0 1
                          • Prazak0  

                            Když člověk komentuje život nebo činnosti druhého člověka, chce to dosti zdrženlivosti. Platí totiž hlavně, že mi není nic do toho, jak si někdo uspořádá život. Pokud neporušuje zákony, neškodí druhým, nechystá se k sebevraždě, tak platí, že mi do toho nic není, jak si žije. Jestli někdo nezná nic jiného než práci a kolo, to je osobní věc každého člověka. Já třeba nechodím na koncerty, v divadle nebyl dlouhá léta, takže z pohledu někoho asi kulturní barbar.

                            Je možné se bavit, že nějaká fyzická aktivita nebude moc zdravá, to ano. To platí o vrcholovém sportě obecně, netýká se jen profesionálů, ale i některých hobíků. U těch profesionálů je pak otázka, jestli je lepší si přetěžovat organismus sportem, nebo chodit do obyčejné práce a ničit si zdraví a psychiku zas tím. Koukat celý den do monitoru, sedět na židli, občas dusná atmosféra na pracovištěi. Tyhle věci si musí rozhodnout každý sám a není slušné komentovat život druhého člověka. Pokud nejde třeba o notorického alkoholika, kde navíc ta léčba jde z pojistného nás všech.

                            Zas mi přijde lepší, když jsou lidi, co neznají jiného než kolo nebo fitko proti lidem, kteří z práce dorazí domů, povečeří a jdou sedět k televizi. Fakticky moc zájmů nemají, té televizi bych kultura já neříkal.

                            3 0
                          • -b-n-x-  

                            Měl bys chvíli chodit i v botách někoho jiného.

                            0 0
                      • Mikikuba  

                        Platí to nejen pro imunitní systém.

                        0 0
                      • orm  

                        Pred rokem psala, ze jezdi i s antibiotikama. V nejakem clanku bylo napsano, ze to letos kvuli zdravotnim problemum omezi najezd na pulku.

                        0 0
                      • bajaja  

                        Horucku som nemal asi 18 rokov. Raz rocne mam 3 dni sople , alebo ma skrabe v krku. Mam sa bat ?

                        1 0
                        • cyklista86  

                          To tezko rict, ale jestli treba bydlis s rodinou, ktera byla za tu dobu x krat nemocna klasika kdy od deti to dostanou i rodice, tak je to minimalne na zamysleni a prohlidka se zakladnim krevnim rozborem by nebyla uplne na skodu. Mas pravo jednou za dva roky(driv to bylo rocne) na preventivni prohlidku, kde ti pojistovna hradi krevni obraz a pod.. No plno lidi toho vubec nevyuziva. Asi ani radsi nechcou vedet co se s nema deje.. :)

                          1 0
                          • LiborV  

                            Dokud jsem neměl děti, nevěděl jsem co je to být nemocný. Od ty doby jen čekám, co domů donesou nového

                            0 0
                            • strtom  

                              Nejvic mě odrovnalo když děcka dotáhly neštovice. Mama tvrdila, že mužu byt v klidu, když jsem to od nich chytil, se asi spletla.

                              0 0
                              • ladys  

                                Na neštovice se jezdilo snad i na návštěvy, aby to děti chytili. V dospělosti to může být docela problém. Pokud jsi je neměl jako mladý.

                                0 0
                      • Prazak0  

                        Tak může mít naopak vysokou imunitu. Já teplotu třeba taky nemívám, nějaké virózy a nemoci z nachlazení, to tak jednou za 5 let. Dřív jsem míval respirační onemocnění třeba i 2–3 do roka. Možná mi pomáhá i plavání ve studené vodě, v zimě přímo ne, ale tak do konce listopadu a pak až na jaře. Samozřejmě denně studená sprcha. Pokud ona jezdí venku, tak i z toho kola bude mít slušnou otužilost. Může pomáhat, že nejezdí MHD ale do práce na kole, takže chytit infekci může leda v práci.

                        0 0
                      • mum-on-bike  

                        Blbost. Na patogeny má tělo protilátky a buněčnou imunitu. Spousta patogenů je zlikvidována, aniž si toho vůbec všimneš, např. i vlastní defektní buňky vč. nádorových (než se to moc rozběhne). Horečka je už záchranná brzda, kdy to imunita v první fázi nezvládla. A málo bílých krvinek? Nízké nebo nefunkční bílé krvinky mají třeba lidi s leukémií a těm rozhodně není tak hej, aby seděli denně na kole.

                        0 2
                  • Prazak0  

                    Tak takhle vysoké nájezdy jsou jistě extrém, co to udělá s organismem těžko odhadovat, navíc tím, jak to medializuje, tak tu musí být i psychický tlak, dokázat stále víc. Zatím ty vysoké objemy jezdí něco přes 5 let, přitom dříve to byly taky vysoké nájezdy, ale menší. Měla by určitě trochu ubrat, ale nejde to někomu radit.

                    0 0
            • Smazaný účet  

              Tak s tim nesouhlasim. Trailhunter ma mnohem vetsi potencial a dosah, je videt a sleduje ho sirsi obyvatelstvo a tem dokaze udelat reklamu na obycejne kolo. Tady tahle pani ma 3000 follow na Strave a tak nejak predpokladam, ze tihle lide ze Stravy Festku moc dobre znaji, ale ne kazdy si ji muze dovolit. Narozdil od kola a vybavy, se kterou TH jezdi.

              A zrovna divak DVTV nebo ctenar iDnes si Festku teda nekoupi ani kdyby ji tam tady tahle pani vyslovene zminovala …

              1 0
              • cyklista86  

                Asi tak. V dnesni dobe nikoho moc nezajima ze najedes tolik a tolik kdyz to neumis prodat.

                0 0
              • McBlacky  

                To je fakt, TH ma potencial oslovit gravity komunitu a to jsou tisice lidi minimalne. Navic se veze na popularni vlne.

                Segment ultra cyklistu je miniaturni, to jsou desitky zavodaku a nizke stovky lidi co najizdi “bez ucelu” desitky tisic km. Navic to jsou casto hodne sverazne typy, jejich z marketingove vytezeni je nizke, nebot casto obetuji ultra distancim karieru a pak jaksi neni cash.

                0 0
                • zirecek  

                  Nutno dodat, že nějaký PR účel ultramaratoncům byl přisouzen až zde v diskuzi. A nějak se to začalo rozvíjet jako hlavní nitka, což je krása b-f, svobodný vývoj tématu diskuze, :-).

                  0 0
                  • JachymP  

                    No a neboj se, oni to tady sledujou. Čekej letos Trailhuntera na Festce ;)

                    0 0
                • JFtryall  

                  Nejen potencial, on uz dlouho oslovuje. :-)

                  0 0
    • JSt  

      stejne jako ne kazdy zvladne najet 50 000 km za rok, ne kazdy zvladne vest „normalni“ zivot. vic bych v tom nehledal. ;-)

      5 0
    • Smazaný účet  

      Ti, co tady tvrdi neco o genialni reklame …

      Pani najela pres 40k uz v roce 2018 a nekteri jsou tady v uzasu z tohoto uspechu. To jen dokazuje, ze ji mnoho lidi stale vubec nezna. Jeji marketingovy potencial neni zrovna zadne terno.

      Druha strana mince je ta, ze se o tom mluvi prevazne ve zdrojich, ktere nejsou pro cyklisty a Festku by si nikdy nekoupili … :-)

      1 3
      • JSt  

        Tohle bych videl naopak. Festku si podle me poridi spis necyklista, ktery se chytne na maluvky. ;-)

        0 0
    • milan.v  

      Shrnu to do jedné věty – hrozné žvásty, co tu někteří vyplodili…

      3 5
    • exxonvaldez  

      Vůbec nepolemizuju nad realitou nájezdu, když jí to baví a je schopná tomu obětovat ( v tomto případě) téměř vše včetně času, proč ne. Na druhou stranu ji trochu lituju že se vzdává jinejch věcí který život nabízí.Ale každýho boj,žejo.

      0 0
      • Prazak0  

        Myslím, že jí to baví. Jiní zas chodí do posilovny nebo fitka, budují svaly, tráví tam taky velkou část času. Po práci posilovna, pak přijít utahaný domů, krátce kouknout na televizi a spát, protože tělo potřebuje regeneraci.

        Na kole může přemýšlet, u jízdy sleduje provoz, rychlost jak jede, ale jinak tu je prosto přemýšlet. Podobně jako u chůze, není tu tlak „něco vymyslet“ ap. Takže mi to nepřijde tak bezduchá činnost. V práci člověk moc přemýšlet nemůže. Soustředí se na práci, i když může jít o dosti rutinní činnost. Ani dělník u té práci nemůže přemýšlet nějak o svých věcech. To může pastevec někde na stráni, ne dělník u nějakého stroje v továrně nebo na stavbě.

        Jezdit jen na kole a neznat celý život nic jiného, tak to by mi nevyhovovalo. Pokud ale někdo tomu ježdění věnuje třeba 5–7 let života, tak to nevidím jako nějakou tragédii. Třeba takový Svaťa Božák uváděl, že krom kola má i jiné zájmy, rodinu a tak, to se mi líbilo. Abych to dělal podobně jak tito dva, tak to mi zcela blízké není. Veškerý volný čas na kole, to ne. Jezdit ultramaratony, to mi přijde obrovský záhul pro organismus. Ale v něčem mě oba můžou trochu inspirovat, to zas ano.

        0 0
        • honzabike  

          Určitě jí to baví a asi vtom doposavad našla smysl života. Je to až s podivem a dosti vyjímečné na takovou slečnu.

          Mimochodem sympaťanda, věkově bych jí tipoval tak o 5–6 míň. Z rozhovoru vyplynulo, že roční kilometráž už bude klesat, že takto nechce strávit zbytek života, že jí bude časem stačit dalekomenší roční nálož. Škoda že se Veselovský neptal i na jiné věci, jako třeba včem vidí smysl života, kde se vidí za 5–10 let, co jsou její další zájmy, co její rodinný život. Přeci jen je to žena, která má nejvyšší čas založit rodinu, pokud jí má vplánu. Pak už půjde kolo asi hodně sranou.

          Jinak klobouk dolů za její výkony, to si spousta lidí nedokáže ani přestavit co to musí obnášet vyjíždět i v zimě, plískanici, větru, dešti, náledí. Je to zajímavá mladá žena, která svým vzhledem a vystupováním rozhodně nebudí dojmem že dokáže věci které dokázala. Klobouk dolů.

          5 0
      • Breakpain  

        Ale o tom to je, kazdy je nejaky a ve sve podstate si podle me vetsina z nas najde to, co ho bavi… pro nekoho je to pochopitelne, pro nekoho ne :).

        0 0
    • bery1  

      Já dal kdysi 203km na těžkém pevňáku se 14-i km stoupáním. Parádní zážitek si takhle vymyslet cíl, vychystat trénink a pak ten den"D"zajet. Rád na to vzpomínám :-)

      1 0
      • cyklista86  

        Ty kráso tolik žrádla. :D Doufám, že to je pro dva lidi? :D

        edit- aha ted ctu ty nastoupane km. To si jel celej den co.. :)

        0 0
        • bery1  

          Kdysi jsem hodně jedl a hodně pálil. A navíc už jsem měl po termínu na kdy jsem plánoval výjezd takže jsem cítil, že budu potřebovat víc :-)

          0 0
      • Alojs01  

        2 telefony?

        0 0
      • jIrI___  

        „14-i km“ je kolik nastoupaných kilometrů? Nějak to z té šifry nejsem schopen vyčíst.

        0 0
        • cyklista86  

          Asi 14 000 m ne? To bych nedal ani za 3 dny. :D

          0 0
          • McBlacky  

            Navic na 200km. Tour de Stations je porad nahoru dolu a to ma 242/8848.

            0 0
            • jakub_kencl  

              Obávám se že to není 14 km výškových, ale závěrečné 14 km dlouhé stoupání.

              1 0
              • cyklista86  

                Asi jo. :D Nastoupat 14km v jedne jizde to je scifi i pro plno zavodaku..

                0 0
              • McBlacky  

                To je jasny, ono by to ani nebylo mozny. Leda opakovane tlacit a sjizdet cernou sjezdovku ;)

                0 0
                • bery1  

                  Tak jak někteří správně pochopili. Dosažení vrcholu kopce bylo 14km dlouhé :-)

                  Výškově to dělalo tuším ze 450m± do 1798m.n.m. Blbé na tom bylo to, že na tento kopec se nedalo v mém místě bydliště moc natrénovat. V jedné sekci při tlačení mi kapal pot z loktů, jak jsem se potil to bylo pro mně poprvé v životě. A to jsem dříve jezdil i 8,5tisíc takže něco zažito bylo :-). Nahoru padly tři komplet mokré dresy. Výjezd byl v 6h ráno a příjezd kolem 21h tuším, počítalo se s kochačkou apod. Co málem celou cestu zrušilo bylo to, že jsem hned po 10-i km píchnul a rezerva byla taky píchnutá z minula (nesežerte mně :D ). No zalepil jsem to tedy na místě a pokračoval dál…

                  Druhé a třetí foto cíl v dálce.....

                  To stoupání byl neskutečný rajc. Vlastně poprvé v Alpách na biku a tak vysoko. Ještě teď se mi ježí chlupy na rukou :-)

                  0 0
                  • cyklista86  

                    „Dosažení vrcholu kopce bylo 14km dlouhé“

                    Sorry, ale pises jak madar v hadankach. Nebylo by jednodussi napsat. Bylo to dlouhe pres 200km a posledni kopec do vysky xxx byl dlouhy xx km?

                    Jinak ty si vezl s sebou 3 dresy? Asi to chce zmenit strih a material, protoze kdyz mas dres UPNUTY NA TELO, ktery ti odvadi pot od tela a nasledne rychle schne, tak dojedes domu „suchej“ v tom jednom dresu. jedine co na tom zustane je solna mapa.. Kratasy to chce taky na telo. Volne hadry jsou dobre leda tak na sjizdeni trailu. Protoze prave pri te jizde hlavne do kopce neplni funkci odvodu potu a pak si pri jizde mokrej jako vodnik.. :) No a velky batoh narvany nepotrebnyma vecma je taky nesmysl. :) Proste kdyby jsi vsechno optimalizoval, tak by to nebylo ani zdaleka tak hrozne a dlouhe.. :))

                    3 0
                    • McBlacky  

                      Kazdy nejak zacinal. Nakonec se vetsina co vydrzi propracuje k tomu, ze dava 200/300km v Alpach za den jen s navlekaka na kolena a vetrovkou v kapse ;)

                      2 0
                      • jakub_kencl  

                        Tatranku, Blacky, tatranku jsi zapomněl :-) Ale jinak naprostá pravda. Pamatuji, kdy dvoukilo bylo na brašny a batoh. Dneska kapsy dresu a max. malá kapsa na horní rámovce… a jedna pumpa na cestě :-)

                        0 0
                        • 01carbon  

                          a kava?

                          0 0
                          • jakub_kencl  

                            káva a dortík, či koláček je samozřejmostí, to ani nezmiňuji :-) A bodne i nějaký ten plnotučný jonťák :-)

                            0 0
                        • McBlacky  

                          Jako jednu dve tycky to chce a samozrejme prolozit v pulce obedem na nejakym sedle a odpoledne kava a strudel nebo tiramisu podle toho kde jsi ;)

                          0 0
                          • JachymP  

                            No ale hlavně 200 km na asfaltu už dnes asi málokoho napadne jet na horáku ;)

                            0 0
                            • ladys  

                              Loni jsem se přesunoval s bagáží 100km. Šetřím naftu :D

                              0 0
                          • cyklista86  

                            Hm to je klasicka strava hobby cyklistu. Plno potravin s tukama a nedostatek celkovych kalorii v podobe cukru. Coz je ten hlavni zdroj energie kterej pri jizde potrebujes.. Vyklada o tom kde kdo treba i Hacecky. Ze amateri zerou na kole hrozne malo a pak mimo kolo si logicky telo rika o ty ztracene kalorie coz neni ani zdaleka tak efektivni a optimalni jako prijmout co se da pri te jizde, aby se udrzoval kortizol co nejniz/krevni cukr co nejvis po celou dobu, aby bylo vic energie behem te jizdy, aby regenerace trvala kratsi dobu, aby telu vydrzel glykogen ve svalech a jatrech co nejdyl, aby imunita byla tam kde ma byt a aby pak clovek nemel potrebu po prijezdu v 10 vecer vyzrat lednicku.. Ptal sem se treba Victora Campenaertse na jeho YT kanale a on dava i pri treningu kdy jede regeneracnim tempem minimalne 60g cukru na hodinu. S rostouci intenzitou az do 100g na hodinu. Zadny jizdy na lacno nebo nejaka nizkosacharidova faze aby trenoval telo „jezdit na tuky“ a pod.. Tak to prej jede ted vetsina a ze jestli je potreba stahovat vahu, tak se ubere z jidla mimo kolo, ale nedoplnovat palivo na kole je kontraproduktivni ve vsech ohledech..

                            2 0
                            • Prazak0  

                              Tak zkušenost s tím mám mockrát, kdy mi došly síly. Nejspíš vyčerpání energetických rezerv, nejspíš asi glykogenu, pak jsem jel jen na tuky a byl tu obrovský pokles rychlosti. Výjimečně k tomu mohlo dojít i po ujetí kratší trasy, třeba něco přes 50 km, kdy jsem vyjel a předtím delší dobu nejedl. Na druhou stranu mám zkušenost, že před lety, když jsem v jednom období jezdil nejvíc, tak ten problém dojití energie nikdy nenastal. Při jízdě jsem nejedl nikdy a vlastně ani nepil. Měl jsem ale dosti natrénováno, což v mém případě znamenalo 400 km týdně. Pak mám druhou zkušenost, před pár lety (asi čtyřmi). Jeden den ujel asi 85 km, další den měl u doktora v moči ketolátky. Žádná cukrovka, jen šlo o metabolismus tuků při relativně delší jízdě. Jelikož tehdy jsem neměl tolik natrénováno, jel jsem to pomaleji, takže jízda byla relativně delší. A projevilo se to i ve složení moči. Zas si říkám, že ten metabolismus tuků je dobrý. Vlastně diabetici ho využívají více a nějak jim to funguje. Takže ty způsoby, jak někdo zkouší jet na lačno, to nemusí být zcela špatně. Kde někdo chce podat výkon, tak samozřejmě to chce dostatek cukrů. Pro trénink, aby se víc zapojoval metabolismus tuků, tak méně těch cukrů nemusí být na škodu. Ty cukry potřeba jsou, ale pokud někdo je trochu omezí, tak organismus nutí, aby bral více z těch tuků. Samozřejmě to tělo musí mít nějakou zásobu toho glykogenu, ale asi není nutné před jízdou jíst.

                              0 0
                              • cyklista86  

                                Ale ja vubec nepsal o tom ze pri jizde dostanes hypoglykemii(hla­dak) to je uplne spatne. To co jsem psal ja ma za ucel zlepsit vykon, zrychlit regeneraci a udrzet telo relativne v klidu i pri vysoke zatezi. Proste jestli si chces uzit dlouhou streku(citit po celou dobu, ze mas v nohach silu) Po ktere chces byt rozbitej co nejmin, tak to posledni co bys mel delat je omezovat prijem cukru behem te jizdy. Tady je to sice hrozna moda se predhanet v tom kdo dojede nejdal na pul jablka a 2 dcl vody, ale neni to k nicemu krome toho machrovani na foru..

                                1 0
                                • McBlacky  

                                  Ja jim hodne i pri. Rozhodne nejsem ten typ co da 3–4 hodiny bez jidla.

                                  Psal jsem spis s pointou, ze to jde i na hodne lehko. Nebudu vypisovat vsechny detaily, navic to je individualni.

                                  0 0
                            • Smazaný účet  

                              Pojednání pěkný, ale dám si ten Strudel :-)

                              0 0
                              • ladys  

                                Tfuj, takto pozdě večer :D

                                0 0
                              • jecnak  

                                Výdycky přečt uprvní větu, pak kouknu na nick a je mi vše jasný. :-D

                                +1 strudel

                                2 0
                    • -b-n-x-  

                      Ty woe. Sere mě, že z tebou souhlasím :-D

                      1 0
                    • bery1  

                      Fakt jsem netušil, že bude někomu dělat problém pochopit, že poslední stoupání mělo 14km. Jsou jen dvě možnosti pochopit to. A jelikož jedna z nich je asi celkem dost absurdní, jasně to padá na druhou. Ale f klídku maďare :-).

                      Co se dresů týče: nikdy jsi nedřel do kopce tak, že ti dres nestačí odvádět pot? Opravdu? V červenci? Koukni do mapy na Rigi jak moc jižně od Našich Beskyd. A ujišťuju tě že i to málo je velký rozdíl. Mám naopak vždycky spíš problém s tím, že to dost přepínám, ale to je jiný problém. V oblečení mám zcela jasno.

                      Zkus to tak nežrat, nebudeš zbytečně tolik kritický. Uvědom si , že kritizuješ jen z toho co čteš o celkové realitě toho moc nevíš v tomto případě-to je fakt, to se nemáš urazit ok?

                      0 0
                      • milan.v  

                        Jak by řekl klasik, sorry jako, ale tady je to o mimořádných výkonech jisté holky, ne o tvém výletu a debatě na dané téma… ;o)

                        1 0
                      • cyklista86  

                        V tech hadrech co mas na sobe na te fotce kde drzis kolo nad hlavou bych byl taky totalne durch mokrej jeste s velkym batohem na zadech. Myslis, ze ja taky nejezdil ve volnych hadrech s normalnim batohem na zadech? No jak jsem si poprve oblekl kratasy a dres na telo. Tak teprve pak jsem pochopil proc to tem cyklistum za to stoji vypadat jak „cyklobuzna“.. Clovek ma pomalu pocit, ze je nahatej, ale na to si zvykne rychle a na co se zvyka jeste rychleji je ten pocit, ze necitis jak ti po tele tece pot a jak mas na sobe mokre hadry.. Proste dokud si to nevyzkousel tak asi nema cenu se o tom dohadovat..

                        0 0
                      • rasto  

                        já jsem taky nepochopil napoprvé, co jsi chtěl napsat. omlouvám se.

                        0 0
                      • -b-n-x-  

                        Ty jsi jel do kopce a v průběhu toho výjezdu jsi vyměnil 3 dresy/trička?

                        0 0
                        • Alojs01  

                          No jsou ruzni lide… :-)

                          To bylo hned to druhe, co me zarazilo, po tech 2 telefonech :-).

                          0 0
                        • Esi  

                          taky nějak nechápu jaký to má smysl, teda pokud nezávodíš s kamarádem kdo jich propotí víc :-)

                          0 0
                        • MlokCZ  

                          Kdysi dávno (cca 25 let zpět) jsem na akci na kolech v Dolomitech + u Gardy takhle jezdil každý den taky. Vždy 3 rezervní trička a většinou v tom jednom nejdelším výjezdu jsem 2 použil (druhé na vrcholu před sjezdem)..

                          Ale to bylo ještě v dobách, kdy jsem nic jiného než bavlněná trička neměl a pořádném funkčním oblečení se mi mohlo tak jen zdát.

                          Scénář byl vždy stejný. Po určitém době stoupání bylo bavlněné triku tak nacucané, že jsem ho vyždímal, dal do batohu a vzal suché jiné. Šance na uschnutí u takového oblečení moc nebyla. A skoro vždy to chtělo jednu výměnu už během kopce. Jak se postupně s výjezdem ochlazovalo, tak v poslední třetině kopce nebylo nikdy příjemné jet v nacucaném oblečení.

                          Jednu rezervní funkční vrstvu vozím v horách většinou i teď. U slušného funkčního oblečení to není nutné a dá se i bez toho, ale i tady je to tak příjemnější než čekat kus sjezdu (i když to uschne poměrně rychle, není to jako tenkrát bavlna) než to bude suché (příjemnější před sjezdem začít rovnou v suchém).

                          0 0
      • bery1  

        Tady původní popisek- myslel jsem, že je stracen :-)

        Mám rád tyhle story.

        Jednou, kdysi, z kraje roku, jsem si našel cíl hodně vzdálený od domova. Odhadoval jsem to do cca 230-i km se 14-i km stoupáním. Den „D“ jsem si naplánoval na druhou půlku v červenci (i když to nakonec málem celé spadlo díky dvěma pracím) a zahájil 2,5 měsíční přípravu. V té době jsem si pokořil nějaké ty osobáky, 100km štreky byl stanovený nejnižší limit. Po rozježdění se to bylo stejně málo, po dojetí člověku nic nebylo :-) . A pak přišel konečně den"D". Nachystal jsem bágl a vyrazil. Ujel jsem tedy 202,63km za 10h28min tak nějak. Měl jsem kdysi 26-kového pevňáka na 13-i kg. Jen holé kola měly 2390 gr! Hrůza jen na to pomyslet. Ale dal jsem to. Měl jsem ze sebe radost. V tom měsící jsem odpracoval nějakých 245hodin a najezdil 1360km. No a právě 2,5 týdne před výjezdem jsem neměl jediný den volna kde bych najel ten potřebný velký objem takže jsem měl tenkrát poci , že je to dost ohrožené. Ale nakonec jsem to zvládnul, byl to skvělý pocit a vyjel si sám po vlastní ose na Rigi 1798m.n.m. ve Švýcarsku.

        3 0
    • Trance  

      Njn, je mu 40,bydli s mamou, protoze o zadne zene (v uchylostatech muzi), nerika nic. Tak fajn, ma to hozeny jen na praci/kolo/spanek… Moje maximum bylo okolo 13000 za rok a to jsem mel pocit, ze jsem na kole furt. Ale na druhou stranu jsem mohl do rana chlastat U Sudu a neresit dietu :-) kazdopadne treba lonskych 1660km je skutecne trapnych, ale kombinace deti/covid/online vyuka nam dala dost zabrat a z tech x kol, co mame doma, jsem mohl utirat jen prach… no a slecna Kusa… Jako ok, mam rad, kdyz je nekdo zapalenej pro vec, ale… Zivot v celibatu bych nebral ;-) jako nerikam, ze nesexuje, ale realne… 

      2 1
      • orm  

        Rikala v nejakem rozhovoru, ze pritele ma a pritel take jezdi na kole.

        0 0
    • AussigBiker  

      Rozhovor s Katkou v hospodářkách.

      https://vikend.hn.cz/…131a6656b013

      12 0
      • kejda  

        Nějak jsem ten článek prolítl, ale nevím. Tohle je mimo…

        2 0
      • mr.antik  

        Trošku mě ta preference hlavních cest. Když plánuju jakou nějakou trasou, tak se tomu vyhejbám co to jde. Nemyslim kvůli bezpečnosti, to může být i naopak, ale klasicky bordel za krajnicí, smrad, prach, hluk, vítr od kamionů

        0 0
        • Aduldinho  

          Já i kvůli bezpečnosti, i když někdy to kličkování mezi díráma popř. hrboulama není příliš bezpečné, čím jsem starší, tak ten zvýšený provoz nějak nemusím, bohužel i na těch okreskách je to s provozem čím dál tím horší :-(

          Navíc na nějakém tom hlavním tahu bych se asi zvencnul z toho neustálého pištění radaru!

          Co se týče Katky, svým způsobem její „posedlost“ kolem chápu, též jsem to tak kdysi měl, i když ne až tak „extrémně“ hozený (cca 20.000 a víc km/rok), občas mě zbrzdila nějaká bolístka a nebo nutnost přiložit ruku k dílu kolem a na baráku. Též jsem dříve více pracoval vesměs hlavou, nyní to mám tak půl na půl, takže někdy jsem tak z práce fyzicky ztahanej, že mě to kolo vůbec neláká, do toho rodinný život atd., postupující věk, myslím, že i ona jednou dopěje k tomu, že není nutné se tomu kolu až tolik oddávat! Ale každy ať si dělá se svým volným časem, co uzná za vhodné! ;-)

          1 0
          • mr.antik  

            To raději nijak nehodnotim, půlka čechů je závislá na chlastu nebo na kofeinu, tak ona zase na kole. Některé ty hlavní tahy jsou určitě bezpečnější než cokoliv jiného a pochopil jsem že už je má dobře zmapované, ale rozhodně to nevnímám jako něco příjemného ci by mi mělo způsobovat radost.

            1 0
            • jIrI___  

              V případě dámy z článku radost z jízdy už možná nebude tím hlavním hnacím motorem, aspoň tak to na mě působí z článku.

              0 0
              • jmaselnik  

                jo, taky jsem měl spíš pocit, že u ní jde spíš o neradost z nejízdy ;-)

                3 1
                • oberleutnant Weiss  

                  Místy podle toho rozhovoru docela jo…

                  "Člověka dokáže vytočit, když si přečte řeči typu „proč jsi dnes jela tak málo“ nebo „dnes jsem ujel víc než ty“. Jednou se tomu člověk zasměje, ale když je to často, tak mě to spíš motivuje kratší trasy vůbec na Stravu nevyvěšovat.

                  Přijde mi, jako bych už neměla právo na nějaký osobní život."

                  Ale třeba šlo jen o nešťastnou formulaci…

                  0 0
                  • Mikikuba  

                    Tak jsem si to s premahanim precetla a moje dojmy jsou, ze jezdi kvuli obdivu a hlavne jsem si uvedomila jak uz pred 15ti lety jsme meli setsakra vykonost na ultra. Nejvic me dostala hlaska, ze nevi proc ji brni ruce…Davno vyresenej problem. Prijde mi ponekud jednodussi a nemyslim to zle. Neco si dokazuje ale nevi co… V tom my jsme mwli jasno slo nam o nejlepsi vykon ci vitezstvi. Zatim krome objemu kilometru co vim ma vsechny zlepseni a cile pred sebou. Casy na ultra ci km na 24hodinovce.

                    1 6
                    • JachymP  

                      Nebuď zlá. Jezdit na kole pro vítězství nebo nejlepší výkon není o nic hodnotnější, než jak jezdí ona. Ať si každý jezdí, jak ho baví.

                      8 0
                    • Charles2k  

                      Mnoho lidí se nehoní za nejlepším výkonem a časem, nebo na to ani nemají fyzické předpoklady. Prostě se realizuje v něčem jiném a široko daleko v tomhle nemá konkurenci, což motivuje. Plus má zřejmě ráda i všemožné statistiky – což třeba já chápu, také to tak mám od malička :-)

                      Vlastně něco obdobného je svým způsobem tile hunting a lovení co nejrozsáhlejší oblasti, nebo i třeba geocaching a touha najít co nejvíce keší atp.

                      0 0
                    • DDDD  

                      Na sportu a hlavně individuálním je hezký právě to, že si to člověk dělá jak chce.

                      Kecy typu … něco si dokazuje ale neví co. MY v tom měli jasno je právě dost zabedněnej pohled. Proč se hnát za něčím co nechci. Sama to v článku píše. Nemá potřebu někde vítězit.

                      Zase je sranda, jak tu jeden článek tolik lidí rozhodí :)

                      8 0
                    • iron.hide  

                      mne brni ruce uz niekolko rokov, a to mam len 9 az 10 tisic km rocne na mtb :))

                      neviem si ani predstavit jak musia brnet ruce jej, chudinka :/

                      U mna to uz obcas prechadza az do bolesti, hlavne v poslednej dobe.

                      0 0
                      • kejda  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován moderátorem.
                        4 0
                      • -b-n-x-  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován moderátorem.
                        0 0
                    • JSt  

                      kdo je to my? :-)

                      2 0
                • jIrI___  

                  Fajn napsáno :). Já si při podobných čteních o koníčcích, které přerostly v jakýsi druh závislosti, vždycky vybavím úryvek od Krucipüsku, který to přesně vystihuje

                  „…bezhlavej úprk tmou pro poklad, pro svý sny. Není v tom žádnej trik, jen věčnej hlad. Dáš za to cokoli, ať bolí to nebolí, danajskej dar nedar…“

                  Tak či tak už i samotná představa najet ročně takovou dardu je pro mě z úplně jiného světa :)

                  2 0
      • Stapel.Berg  

        No pěkně, taková pálka, nechápu. Jsem si říkal, že při takovém nájezdu, kolik je to každý den a ještě když pracuje, že ta baba nemůže už mít čas na jiné radovánky. A ejhle, když jsem si ji prohnal Googlem, tak má. To je zřejmě ukázka toho babského multitaskingu na který nikdy nebudeme mít :D

        0 1
        • oberleutnant Weiss  

          Babského multi čeho že to? Není to nějaká sprosťárna?-)

          0 0
          • Stapel.Berg  

            Vidět, že jsi boomer, multitasking je schopnost dělat více věcí najednou ty sprosťárno :D

            0 0
            • oberleutnant Weiss  

              Jak boomer? To bych si vyprosil. Možná jen poněkud déle mladý. A více věcí najednou ještě nevylučuje, že jedna (nebo i několik) může být sprosťárna…:-)

              0 0
      • mr.nikdo  

        To je porad Kate Sector nebo jak?

        To si jeste nenasla partnera/partnerku?

        1 0
        • keymaker  

          Našla. Jen má dvě kola a moc toho nenamluví :-) jinak teda ke Katce vzhledem k nájezdu velkej respekt jako :-)

          0 0
          • mr.nikdo  

            Myslis jako v tom filmu?

            Najezd asi respekt. Ale tohle uz je na palici…

            0 0
    • Melvin  

      Už jsem myslel, že DaD posunul laťku na pade :-)

      1 0
    • jiriga  

      no jo, Katka, to je ficak..ale tady Marty BOh neni prilis daleko;-) nevim kde ty holky na to berou moral ( a cas):-)

      https://www.strava.com/…tes/70694724 Marty Boh

      2 0
      • keymaker  

        Ta mi není sympatická, nejí maso :-)

        4 1
        • Esi  

          Mě teda ani jedna není nějak extra sympatická, ženská která sedí 150 –180 h měsíčně na kole je pro život naprosto nepoužitelná, nedělá nic jiného než jede na kole a nebo spí, vždyť je to 5–6 hodin denně každý den, to není normální s tím by asi měla k lékaři :-)

          1 2
          • ladys  

            Někdo ten čas stráví vrtáním v autech, někdo paří hry a další na něj čumí na streamu… Někdo drepi v hospodě .Každý si to musí odůvodnit sám sobě a partnerovi.

            12 0
            • mais  

              A většina těch, co takto fanaticky dělají nějaký jeden koníček před někým nebo něčím permanentně utíkají, nejčastěji sami před sebou

              1 2
              • vrazdit  

                A všichni ostatní jsou ti správňáci, kteří ví, že to je špatně, protože přece oni ví, že ten jejich život je ten jediný správný…

                4 0
                • mais  

                  Proč by to bylo špatně? Pokud máš potřebu utíkat běhej kolem světa jak forrest gump klidně třikrát dokola

                  1 2
              • bara2  

                A představ si, že jsou i celý rodiny, které jejich koníček i živí :-D

                0 0
        • BSA  

          ale culíky má pěkný!

          1 0
        • Aduldinho  

          A nejspíš nepozná vtip! :-D

          https://youtu.be/B9xvZ1jiB3Y?…

          0 0
      • Krov  

        U ní je spíš zajímavý, jak letos začala jezdit kopce. 500k výškových tý vzdálenosti dává zase jiný rozměr. Akorát by mě tedy šlehlo jezdit pořád dokola stejný kopec…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.