• Pekáček

    V sobotu 10.7. se jel v Lomnici nad Popelkou maraton. Nebudu se rozepisovat o závodu, bylo to fajn. Až na to, že při vyhlašování výsledků a losování tomboly došlo k nájezdu zlodějů na parkoviště u lesa a na auta stojící podél silnice. A výsledek? Čtyři kola pryč! Jedno servali ze střešního stojanu, další neochránily ani tři zámky, z toho jeden s lanem silným jako palec (ten ukradli taky) a největší škodu měly holky z Cyklomaxu, kterým vykradli celé auto, tedy dvě týmová kola, fotoaparáty, doklady, kreditky, prostě vše včetně propocených dresů! Alespoň stručně zde popíšu kola, kdyby jste je náhodou někde zahlídli.

    • Merida Matts Speed 18", barva kombinace vínově červené a stříbrné metalízy, vidle SR MG 91, stříbrná. Komplet černé Deore, pláště Maxxis Larsen TT.
    • Dvě týmová kola Rock Machine, červené rámy Team Ten 16,5" (atyp. velikost!), vidle Marzocchi, hydr. kotouče, řazení Sram nedo Shimano, kliky Truvativ nebo XT, pláště Kenda.

    Asi by to chtělo minimálně jednoho člověka od pořadatele na hlídání parkoviště, všichni si přece s sebou kola na vyhlášení vzít nemůžou, nebylo by tam k hnutí. Myslím, že startovné by tuto službu mohlo pokrýt. Vemte si z toho příklad a dávejte si dobrý pozor na svý miláčky, tahle banda se třeba i podívá na jiný závody. Za případné informace o kolech vám budeme moc vděční.

    0 0
    • Air  

      diky za upozorneni. kez by byli vsichni tak hodni jako ty :) nejhorsi je, ze ti zlodeji se chovaji jakoby to auto/kolo bylo jejich!!! vim to, jak vykradaji auta ve 2 hodiny odpoledne na parkovisti plnem lidi… v klidu si vezme co chce, chova se jak ve vlastnim aute, a pak si vklidu odkraci. Jsou to svine a nahrava jim jen nase lhostejnost starat se o cizi veci. A k tem kradezim kol… asi to nejcasteji byvaji sami cyklisti, protoze malokdo z neznalych si dokaze predstavit jake ma dane kolo hodnotu… ja donedavna ani netusil kolik lidi v CR ma kolo za padesat tisic – tady na B-F je to kazdej druhej nebo treti. Takze ti lidi musi tem komponentum rozumet – laik by nepoznal treba moc velky rozdil mezi suntourkou XCPro a Marathon SL. Ale dneska se krade vsechno. Co jsem ale chtel rict je, ze zlodeji jsou asi mezi nama a klidne to tam mohli krast zlodeji jeste v cyklodresech aby vypadali duveryhodneji

      0 0
      • Pekáček  

        Já to nechtěl napsat, ale dík žes to udělal za mě, taky mě napadlo že to mohli být „účastníci“ závodu, nebo prostě lidi v dresech, takzvaní „cyklisti“. Hyeny. Měli by obnovit sekání rukou, veřejně pro výstrahu.

        0 0
      • ravo  

        O jejich „znalosti“ se dá polemizovat, protože vzít 2 RM týmová kola a ještě v týhle malý velikosti, to zase tak úplně nesvědčí o tom, že to jsou „vyškolení“ zloději…

        0 0
        • TinkTink  

          No to bych se hadal…v tydle velikosti peknej ram tady strelis hned…ty komponenty taky…a nezalezi na tom, jestli je to kradeny nebo neni…(to akorat mirne ovlivni cenu…)…takze to jestli jsou nebo nejsou vyskoleni podle tohodle nepoznas…

          0 0
        • Pavlos  

          Koupim ram pro holku velikost asi 16,5:)

          0 0
    • Air  

      jo, jinak co si myslite, prodavaji zlodeji ty kola tak jak je koupi nebo jim daji jen jiny lak, popr. prohodi komponenty z druheho kola nebo to uplne rozprodavaj na soucastky? Ja jsem slysel dokonce o cykloobchodu, kde s temi dily nejak kseftujou nebo co… a jak poznas ze nabizene veci v bazaru nejsou z kradeneho kola?

      0 0
      • Pekáček  

        To já chápu, že pravděpodobnost nalezení celého kola je malá, ale zkusit se to musí. Každej kdo tohle zažil a měl svý kolo rád ví jaký to je. Vždycky nějaká šance, by? malá, je.

        0 0
        • Air  

          to je jasny! samozrejme, ja bych to svoje taky zoufale hledal… ale ja jsem mel na mysli to, ze mozna mezi temi komponenty co jsou nam nabizeny v bazarech jsou asi taky rozebrany kradeny kola a ty nemas moznost jak to zjistit (abys ty hajzly zlodeje v jejich remeslu nepodporoval). S hledanim kol je to jasny. Ja koukam kolem sebe, ale moc dobrych bajku nepotkavam… jezdivam sam po lesich a moc bajkeru nepotkavam, natoz na nejakych supr kolech

          0 0
          • Pekáček  

            Já vím, komponenty jsou taková anonymní věc. Ale třeba to nebyli až takoví „profíci“ a ty kola třeba prodají celý a třeba i ne moc daleko. Ve Velu nebo v Pelotonu kdysi psali o nějaký bandě co krade kola na závodech, jejich fotky ale nemohli otisknout. Co když to byli zase oni?

            0 0
            • Air  

              tak to je blby, ze je nemohli otisknout, i kdyz nevim proc, jestli se bali ze by je ti zlodeji za to zalovali… Jinak k tomu hlidani poradatelem mas pravdu, urcite by to mel zajistit, kdyz start stoji takovy prachy a spoustu lidi tam ma opravdu drahy sperky… a je fajn, ze mame ten internet a digitalni fotaky. kazdej si muze svuj bajk vyfotit a dat na net jako upozorneni pro ostatni. A pokud to ten zlodej nerozbere, tak se by se to jeste mohlo najit. Protoze i kradeny kolo s XTckem si koupi asi jen nekdo, kdo opravdu rad jezdi a kolum rozumi. Rohlikar by asi ani za kradeny kolo s XT moc penez nedal, nehlede na to, ze kolo je z financniho hlediska dost spatna investice (moralni opotrebeni).

              0 0
              • Tumig  

                Myslim, ze se pletes. Protoze kdyz prijde rohlikar do bazaru a uvidi tam pekny kolo za 8.000,– (ikdyz puvodne treba stalo 50.000,–) tak mu je uplne sumafuk jestli je na komponentech napsano XT nebo Acera. Je totiz spousta zlodeju, kteri bud vubec netusi skutecnou cenu kol nebo ji tusi jen tak vzdalene. A kdyz se chteji rychle dostat k nejakym pnezum tak nezbyva nez prodavat za pakatel. Viz priklad z trochu jine oblasti. Jednomu borcovi v Praze nabizel cikan (beha jich po parkovistich fura) digitalni fotak super truper a dalsi podobny kecy za uzasny 3.000,–. Borec se na to chtel vykaslat a tak cikan slezl s cenou az na 1500.,–. Borec se nakonec na ten fotak sel kouknout a ejhle ona to byla digitalni zrcadlovaka od Canonu EOS300D i z objektivem v cene cca 40.000,–. Takze pozor i na kole za 50.000,– muzete potkat u hospody rohlikare, kterej si ho koupil za vyhodnych 8.000,– v bazaru nebo od nekoho na parkovisti.

                0 0
                • Air  

                  no to mas pravdu, stat se to muze a stava se to. Ale ani za tech osm tisic by si rohlikar kolo z bazaru asi nekoupil. Dneska, v dobe hypermarketovych superlevnych fullu s kotoucovyma brzdama a zapletenyma kolama za 5 tisic… nedavno jsem byl v obchode, kde meli docela super slevy na kola a prisel mlady chlapek, ze zacina to leto, tak by si koupil nejake kolo a videl ceduli SUPER SLEVY. Prodaval tam GTcka a Kellys (myslim) a kdyz mu ukazal kolo za 7 tisic tak ho malem ranila mrtvice… ze to ze je super cena… tak ze si radsi zajde do Tesca a koupi si tam extrasuper kolo (a jeste mu vyjde na sud piva :)

                  Ale je pravda, ze ti zlodeji ani nekdy nevi co kradou… ale s tema kolama je to myslim tak proflakle, ze tam ty lepsi delaj vetsinou fakt tipari. Ti co uz vi, jak a cim cvaknout lepsi zamky a ktery kola brat aby na tom nejlip vydelali a nevzali hypermarketoveho smejda (u tech by zbytecne riskovali a jeste by to pak prodali mozna za par stovek, protoze to vetsi cenu nema). A laik v tech kolech mnohdy fakt rozdil nepozna (ridi se podle toho, jestli to ma odpruzenou vidlici a kotoucove brzdy nebo jestli je to full). Kdyby videli Morati s pevnou vidlou, cele na XTR, tak si reknou, ze to je asi nic moc kolo… kdyz nema ani odpruz. vidli, ani kotouce…

                  Na lepsim kole aby ses bal i jet po ceste! Slysel jsem, ze se si vyhlidnou dobry kolo a pak za tim cyklistou jedou autem, zpomali u nej, zduchnou ho do skarpy a nez se vzpamatuje, kolo maj uz nalozeny v aute (dodavce) a jedou pryc… Takhle ti nepomuze ani zadnej peprak, jedine poradny kver…

                  0 0
                • martt  

                  osem tisic? Mojej zene ked fetak ukradol bike, tak sa ho pokusal predat za 300,– (tristo) SKK!!! Nikto mu to zan ale nechcel dat, tak ho nakoniec nechal za par piv v krcme. Tam sme ho nakoniec objavili, nahnali tam policiu, vtedy sa uz k tomu biku nikto nehlasil, ani si nikto nepamatal, kto ho tam predal :-(

                  0 0
                • Meesha  

                  Souhlasim s Tinkem. Ja kdyz sem pred nekolika lety, kdy sem s bikama zacinal videl fotku Katky Neumanovy na Moratce, taxem si taky rikal, co to ma za plecku! Takova voskliva sediva a este ji k tomu vubec neladila cervena vidlice… Dneska by mi ta „plecka“ stacila!

                  0 0
          • Air  

            jeste to upresnim – nemas moznost zjistit, jestli nekupujes kradene komponenty (aby zase nevyznelo, ze jsem to jako myslel, ze kradeny kolo nema smysl hledat). Ja mam takovej dar, ze neumim kratce a presne vyjadrit co si myslim,no :))) tak sorry

            0 0
            • Tomus  

              Tak me napadlo, nesla by zde udelat sekce s databazi kradenych kol (foto,popis) ??

              0 0
              • Pekáček  

                To je zajímavej nápad, no mě napadlo dát do bo „BIKES“, ale to by tam jaksi nepatřilo. Co na to admin? Otevření nové rubriky.

                0 0
                • Air  

                  no mohla by to tu bejt nejvetsi databaze v CR… chodi tu dost lidi.

                  0 0
                  • Jenca  

                    připojuji svuj podpis k založení database biků nebo jen rozšíření stavajících kousků o podstatné veci diky kterým bude možno upozornit na odcizení kola

                    třeba když nekomu ukradnou stroj aby se to nejak v sekci bikes zviraznilo :)

                    jo jinak by se tam mohl přidat třeba jen v.č. rámu

                    0 0
                    • Mamutt  

                      Výrobní číslo je geniální nápad. Rám a vidle. Admine šup to tam! ;)

                      Kdyby to bylo možné, stačilo by snad v sekci bikes přidat jako jednu z možností třídění „pohřešované“ (a kolonku pohřešuje se – ano/ne při vyplňování charakteristiky biku). Předem díky, snad to někomu pomůže.

                      0 0
                      • Air  

                        a jeste samozrejme moznost pridat popis specifik kola, vcetne data a situace kdy k tomu doslo. Taky me napadlo, ze by bylo dobre udelat pristi „Soutezni anketu“, komu uz nekdy ukradli kolo… a mozna bysme mohli otevrit nejakej thread, v jakych situacich se lidem ztratilo kolo, at si ostatni muzou dat pozor…

                        0 0
                        • admin  

                          pridal sem do sekce BIKES ke kolu moznost pridat vyr cislo ramu, zda bylo kradene, popis kradeze + vyhledani kradenych kol.

                          0 0
    • Mamutt  

      Hmm, tak to je „pěkné“ :( Za to hlíádání bych se přimlouval, ale myslel jsem, že tam snad někdo stál (u toho vjezdu s plůtkem přes cestu)? To vykradené auto je průšvih, holek je mi líto.. Na nové rámy si asi pěkně počkají. Na střeše bych kolo nikdy nenechal zámky nezámky, je to stejné jako přivázat ho někde na ulici, musím na něj při tom vidět. Jinak byla organizace perfektní. Štefanovi za všechno díky, dokonce mi i na dobu závodu u sebe schoval kletr. Gratuluji všem co alespoň dojeli, já na čtvrtém kilometru ohnul pilu a zpátky šlapal pěšky :(

      0 0
      • Beeda  

        Ja se divil, ze si to lide davali na auta, ja trnul pri tombole kdyz jsem ho mel v aute skoro u skokanku (a porad jeste zablaceny a rozebrany). Zavod se mi libil i pocasi vyslo, jen byl trochu proklety den, kamos si spletl termin a nejel, znama zapomela tretry, druhej kamos ztratil hodinky a tak se vracel je hledat a ja prijel o 15 min pozde na start a tak jsem si vychutnaval jaky to je ject posledni:-))) B.

        PS: Ty kluky Marackovy jsem zase nedojel :-))

        0 0
        • Marry  

          Myslíš Marackovi Davida a Tomase??? Ja sem Tomas…od brachy sem dostal asi 4 min. Ujel mi pri vyjezdu na Kozakov o kousek a myslel sem ze ho pak v ty skupine co sem jel jeste dojedem, ale bohuzel jsem si asi 10 Km pred cile dal trosku na hubu a ta skupina mi poodjela a uz jsem nemel sanci. Ale myslim ze 21 misto je docela dobry. :) a ty si skonci jak?

          0 0
          • Beeda  

            Cau jojo, 21 je vyborny, ja byl 36, ale jak jsem psal vyjizdel jsem mel o 14 min. pozdejc start, holt se jela Bohemka, byli zakazy a musel jsem to autem objizdet + dalsi chaos doma:-). B. PS: a jeste jsem prijel na start, chci cislo a oni me zas poslali ke skokankum, uf:-))…

            0 0
        • Daf  

          V Litvinove na Sudetech a P50 budes jeste mit sanci :)

          0 0
          • Beeda  

            P50, Sudety jedu, do litvinova se nam jak dostat, . Nechcete udelat team na P50, loni by jsme byli 3. :-)) B.

            0 0
            • Marry  

              ja sem pro teem ale nevim jestli bracha..

              0 0
              • Beeda  

                tak kdyztak sezenem dalsiho chrta, jednoho znam z KPO :-) B.

                0 0
                • Marry  

                  taky je mozny ze uz mame s brachou neco dohodnutyho jeste s jednim kamosem z Veltrus :) kdyztak se jeste domluvime …je to jeste daleko zatim CUS

                  0 0
                • Daf  

                  Ja jsem take pro team. S nama jezdi jeste jeden killer co si rika Bulda. Nevim ale jiste jestli P50 pojede. Takze jestli pojede a jsou jen triclenna druzstva tak mame plno. Kdyz ne nebo jsou druzstva ctyrclenna tak se domluvime a mozna bude volno i pro KPO chrta :)

                  0 0
    • Mamutt  

      A ještě něco: u nás v obchodě mi příběh jednoho takového ztraceného kola vyprávěli. Krádež byla hned nahlášena, majitel žačal okamžitě obíhat bazary, zastavárny i servisy s popisem. Kolo se naštěstí našlo už za dvě hodiny po krádeži. V PRAZE. Tož tak. Nějaká organizace tam bude.

      0 0
      • MartinX  

        Snad to patří sem. Mrknul jsem se před chvilkou do annonce.cz a komu chybí Cannondale Scalpel nebo Jekyll 700 – a? se tam podívá také a zkusí štěstí, třeba to zrovna bude jejich pohřešovaný miláček… :-) …a jestli poctivej majitel Jekylla 700 na XT ho opravdu chce prodat za 24 tisíc, tak sorry za šíření poplašné zprávy…

        1. Horská kola Trek a Cannondale Skalpel XTR – kompletně odpružené, žluté barvy, rok 2003, jako nové. Cena 59.000 Kč. Možná výměna za silniční kolo. Info o kolech na tel.: Tel. [kontakt]
        2. Cannondale Jokyll 700, Shimano XT, celoodpružené, 2× Lock out, kapalinové brzdy, jako nové, prodám za 24.000 Kč. Foto zašlu na e-mail.
        0 0
        • Kohout  

          Tak asi tohle kolo maji v jednom bazaru v Chomutově. A taky pár dalších, za docela zajímavé ceny. Chudáci původní majitelé… Mrkněte na http://www.cv-bazar.cz do sekce sport.

          0 0
          • wroum  

            maj fakt zajimavy ceny. myslim si ze kdyz si budu myslet ze tam sou veci ukradeny v rakousku a nemecku tak nebudu daleko od pravdy. Kdo by prodaval jekylla za 24 000?

            0 0
          • MartinX  

            Tak ta 700 zase úplně nově nevypadá i když není špatná :-) Slušná databáze kradenejch kol by mohla dávno pomoci proti nenechavcům. Divím se, že třeba Policii ČR už dávno něco takového na internetu nemá. Hodně lidí bohužel pro špatné zkušenosti s návratností kradenejch kol ani nejde ztrátu svého miláčka nahlasit a pak se objevují takovéhle inzeráty o kterých nevím, co si mám myslet a stačilo by se podívat na web :-(

            0 0
        • Air  

          myslite, ze by byli tak drzi aby to prodavali pres net, s uverejnenyma fotkama? To by je taky mohl nekdo najit a byli by v prdeli. Podle me neprimereny riskovani. A kdyby se vydavali, ze to kolo odkoupili, bylo by to minimalne podezrele – jako nakup od zlodeje a obratem prodej a prinejmensim by jim to kolo bylo zabavene, s tim, ze pokud by to udelali jeste nekdy, tak uz se s nima asi cajti nebudou bavit… obchod s kradenym zbozim a hotovo ale tohle vypada docela duveryhodne… inzerat byl vcera na ivelo.cz…

          0 0
          • MartinX  

            …inu lidé jsou různí a v Rakousku štíplé kolo u nás nebude nigdo hledat :-)

            0 0
            • wroum  

              ba ba pravdu dis. dokonce se ke me jednou dostala nabidka od jednoho cloveka ze mi necha v nemecku ukrast kolo presne dle meho vyberu (prej staci rict znacku, model a velikost), jak takovy kolo najde to opravdu nevim a je mi to fuck. poslal sem ho do ******. ale pro zajimavost nabizel mi voteca (PC rozhodne pres 100 000 kc) za 30 000kc a byl tak 2× v lese.

              nekoupil bych kradeny kolo – nebudu ty zmrdy podporovat a asi bych z toho nemel ani radost i kdyby to kolo bylo hodne husty za par korun

              0 0
            • Air  

              no jo, v Rak takovejch kol jezdi spousta… a ted, kdyz nejsou hranicni kontroly zase tem hajzlum ubylo starosti, ze… :( takovy kolo se proveze mnohem lip nez autak, krade se lip nez autak a taky se prodava s mnohem mensima problemama nez kradenej autak… takze docela dobrej job

              0 0
              • Kohout  

                Byl jsem minulý týden na dovolené v Tatrách. Cikáni v okolí Lipt. Mikuláše tam jezdí na pár docela pěkných kolech. Komupak asi v ČR chybí…

                0 0
                • wroum  

                  to mi pripomina ze sem videl na ukrajine jak se nejakej cikan bavil s policajtem, pak se pozdravili a on (ne policajt ale ten cikan) nased do bileho mercedesu S 500 a odjel. nic divneho kdyby ten mercedes nemel libereckou SPZ…

                  0 0
          • Kohout  

            Poldům je tohle úplně volný. Bohužel. Stačí obejít pár zastaváren a bazarů. Tuny kradených věcí, od mobilů po televize a nářadí. Neslyšel jsem, že by nějakej bazar zavřeli kvůli prodeji kradených věcí. Myslim, že borci co v tomhle kšeftu jedou, to maj asi docela dobře zmáklý, aby jim do toho nikdo nestrkal noc a s poldama jsou kámoši. Btw, kontroloval Ti někdy policajt číslo rámu na kole. Mě teda ne a neznám nikoho, komu jo.

            0 0
            • misj  

              me teda jo a dost me tim tehdy nasral… normalne me zastavil a musel jsem mu ukazat doklady a cislo kola. No je to cca 12 let zpatky a jel jsem na rande…

              0 0
            • MartinX  

              Asi před 4 lety na Šumavě v Hatích jsme se museli s partičkou prezentovat Crishotům, kteří zrovna kontrolovali čísla rámů a OP. …nejspíš se jejich šéfikovi ztratil bike :-)

              0 0
            • Jogador  

              A neodradí to zloděje, když máš na řídítkách cedulku, že toto kolo je evidováno u městské policie?

              0 0
        • Meesha  

          Slysel sem, ze se nedavno nekde stratilo nekolik Cannonu privazanejch k sobe. Ale kde, to netusim…

          0 0
    • czertd  

      Tak ještě k tomu GT Krkonošskýmu maratonu. Pořadatel nás odkázal na ubytování (místa pro stany) u nějákého hotelu na druhé straně města. Přijeli jsme tam a v tom dvoře to vypadalo jak v centálním evropském skladu ukradených aut. Napresovali jsme na sebe auta a vyrazili na večeři. Když jsme přišli (večeře od 21hod – do 22,30hod) tak měla kamarádka vylomený okýnko a otevřený auto. Bylo tam ubytováno asi 30 lidí auto asi 5metrů od stanů. Nejspíš je ale někdo vyrušil a svou „práci“ nedokončili. Okolo nikdo nic neviděl, neslyšel. Pak už si většina lidí odnesla kola do stanů. Do rána jme skoro nespali a poslouchali každý šramot. Jo do toho auta se dotali docela šikovně a nedělali to asi poprvé. Zajímavé je, že v tom autě byly jen kola holek s malejma rámama (16,5 , 17) Okolo bylo dost dražších kol třeba jen na střeše auta v nosiči.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To je jasny. Je to gang liliputanu a jdou po malejch ramech :)

        0 0
      • Pekáček  

        Koupím si policejní želízka a budu doufat že mi zloděj neuřízne ruku. To je fakt hustý! Škoda že je nikdo nechytil, živý by neodešli >:o(

        0 0
    • Fido Mrlasek  

      Todle je čuňárna. Na můj zadek a kolo nemá nikdo co šahat. Taky sem na GT maratonu byl a dobře sem dělal, že sem si tahal stroj pořád sebou. Naštěstí nevypada na ukradení, takže zlodějskej hadrák by o něj ani okem nezavadil. Každopádně chudáci holky ..... to se nedělá.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.